audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 02:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2017.05.01. 08:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
A Triódáson beszélgettem a Core audios srácokkal (akik advanced szinten nyomják a PC lejátszó témát). Ott szóba került a SATA kábel is, mint a hangot befolyásoló tényező.
Éppen SATA kábel vásárlás előtt voltam, és a beszélgetés hatására úgy döntöttem, beruházok egy drágább kábelre. Az oprendszer nekem SSD-ről fut, oda kellett új kábel. Eddig egy ideiglenes 30 centis kábel helyére kellett egy 20 centis végleges. Vettem egy, a képen látható "Delock premium" nevű kábelt. A lila színéről könnyen felismerhető. (1400-2000Ft között lehet kapni a 20 centiset)
Jobb, nyíltabb lette a rendszer hangja.

OK, ott 30 centis kábelt cseréltem 20 centisre, talán ez is beleszólhatott a különbségbe. A Winchesteren tárolom a zenéket, onnan játszom le. Az eredményen felbuzdulva, ott a 10 centis SATA kábelt cseréltem le szintén 10 centis Delock premiumra. Megint hozott különbséget, és talán egy kicsit nagyobbat, mint az SSD-nél.

Ez a kis befektetés bőven megéri az árát. Nálam legalábbis nagyon bejött. Tudom ajánlani mindenkinek.


Csatolmányok:
sata.jpeg
sata.jpeg [ 5.37 KiB | Megtekintve 20307 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.01. 10:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.08.14. 13:25
Hozzászólások: 12
Nekem is tervben volt egy dedikált audio PC építése. A könnyebbik utat választva, már kész megoldásokból építkeztem.
A ház már adott volt (Silverstone ML03 Black), ebbe került egy Asrock J3455B-ITX alaplap, illetve hifitibi tápja és mzperx tuningolt USB kártyája.
Köszönöm mindkettőjük segítségét! Az USB kártyához készült egy LT3042 alapú táp.
Jelenleg Win10+Jriver fut rajta (a Daphile-el problémák adódtak), de tervben van az AudioPhile Linux is.
A zenetár szerveren (HP microserver+OpenMediaVault) van.
Még most járatódik, de azt gondolom mindenképpen érdemes volt meglépni :-)

Csatolmány:
IMG_0325_1.jpg
IMG_0325_1.jpg [ 221.86 KiB | Megtekintve 20292 alkalommal. ]


Csatolmány:
IMG_0321_1.jpg
IMG_0321_1.jpg [ 299 KiB | Megtekintve 20291 alkalommal. ]


Csatolmány:
IMG_0323_1.jpg
IMG_0323_1.jpg [ 297.31 KiB | Megtekintve 20292 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.01. 19:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Üdv a klubban! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.01. 20:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Nagyon jól néz ki, rendezett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.02. 08:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.08.14. 13:25
Hozzászólások: 12
Köszönöm Cortez!
Próbáltam rövid tápkábeleket alkalmazni, emiatt lett ez az elrendezés.
A hifitibi által ajánlott SATA kábelre is rápróbálok, úgyis kell egy rövidebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 15:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Én is kipróbáltam a lila SATA kábelt. Tényleg van hatása. Csík zenekar, koncert felvétel. A taps, a közönség egy az egyben beköltözött a nappaliba. Sokkal élethűbb, csattanósabb, részletesebb. Persze a zene is. Élénkebb magasak, részletesebb tér.
Hogy már mi mindentől nem függ minden!
Most külső vincseszterről játszok le zenét. Megpróbálom a zenéimet áttelepíteni a rendszer vinyóra (hely van bőven), aztán akkor csak Delock-on megy a buli. Kíváncsi vagyok, az is hoz-e még valamennyit.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 15:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak azt nem értem, hogy miért is lehet ezen csodálkozni? A hitt soha nem lesz egyenlő a fizikával. sajna... (csak néhány kivételes esetben)
Mondjuk nem vagyok tisztában a SATA adatátvitel működési elvével, de biztos, hogy jobb kábelen előbb átjut az adat,
kevesebb ismétlésre van szükség. Azaz kevesebb CRC error (vagy ehhez hasonló hiba) lesz az adatátvitelben, legalább is így gondolom. Kevesebb erőforrást igénylő fájlrendszer szintén sokat hozhat.

Azaz jobb kábelen, kevesebb erőforrást igénylő fájlrendszerrel kevesebb dolga lesz a számítógépnek, és ezzel kapcsolatos teendőivel előbb végez, tehát több erőforrás jut a zenelejátszásra (vagy csak simán gyorsabban megkapja az adatot a player) Alternatíva még, ha memóriából játsszuk le a zenét, jriver pl. ezt is tudja.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 20:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
MOT64 írta:
Megpróbálom a zenéimet áttelepíteni a rendszer vinyóra (hely van bőven), aztán akkor csak Delock-on megy a buli. Kíváncsi vagyok, az is hoz-e még valamennyit.
Fog. Nekem 10 centis kábelen sokat hozott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 20:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
hifitibi írta:
MOT64 írta:
Megpróbálom a zenéimet áttelepíteni a rendszer vinyóra (hely van bőven), aztán akkor csak Delock-on megy a buli. Kíváncsi vagyok, az is hoz-e még valamennyit.
Fog. Nekem 10 centis kábelen sokat hozott.


És tényleg. Maradt a felső tartomány nyílt és eleven, viszont megnőtt a zene súlya. A mélyek hangsúlyosabbak lettek, picit mélyebbek, a felsőbasszus feldúsult (nem bántóan).
Az én kábelem 30cm-es. Ez most nem farokméregetés akar lenni :D , csak ez ér el az alaplaptól a vinyóig.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 16:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Személyeskedés eltávolítva. A szakmaiatlannak talált hozzászólásokat kérném kulturáltabban minősíteni.

Köszönöm:Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.05.15. 12:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
MOT64 írta:
hifitibi írta:
MOT64 írta:
Megpróbálom a zenéimet áttelepíteni a rendszer vinyóra (hely van bőven), aztán akkor csak Delock-on megy a buli. Kíváncsi vagyok, az is hoz-e még valamennyit.
Fog. Nekem 10 centis kábelen sokat hozott.


És tényleg. Maradt a felső tartomány nyílt és eleven, viszont megnőtt a zene súlya. A mélyek hangsúlyosabbak lettek, picit mélyebbek, a felsőbasszus feldúsult (nem bántóan).
Az én kábelem 30cm-es. Ez most nem farokméregetés akar lenni :D , csak ez ér el az alaplaptól a vinyóig.


Tegnap átmásoltam pár zenét próbából a rendszer vinyóra. Így csak a DeLock kábelen van adatforgalom.
A változás nálam: tovább tisztult kis mértékben a felső és közép tartomány . Az előbb említett felsőbasszus feldúsulás eltűnt. Most sokkal kiegyenlítettebbnek tűnik a hankép. Egyértelmű javulás, bár annyit nem javult, mint a kábel cserével.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség