audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 10:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Lehetne olyan média lejátszókról beszélni aminek ugye van losless formátumú dekódere.
Toslink vagy koax.Hogy szólnak?Kinek milyen tapasztalati vannak.
Kezdetnek egy Iamm novatron ntr82 erről jót olvastam,viszont ki hallotta szólni?Esetleg Hdi Dune lejátszókról lehet még jókat.
Tudjuk meg:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 12:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
http://netrino.hu/termek_adatok.php?o=s ... ka&nr=1173

Novatron ntr82
de milyen lehet a digi kimenete?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 10:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18. 10:28
Hozzászólások: 9
Hi báttya palko!

Novatron NTR 83-sal nyomom amit majd jössz tesztelni!
Egyelőre csak HDMI kimeneten hallgattam, as készülék nagyon jó minden szempotból eddig, és ezután csak negatívumokat írok, na jó nem :)

Következő nekem a laptopom is optiakival csatlakozik viszont egy picivel halkabbnak érzem mint analógon, orvoslás erősítőn több kakaó és nincs vele gond!
Nos HDMI kimeneten ugyanez elő jön a médialejátszón legalább is az NTR 83-son, a DTS. Dolby PL stb... kódolások nagyon szépek jelentősen jobb mint az optikai kábelen!(Erre példa ezelőtt laptopból optikai kábel házimozi erősítőre!, jó volt szép volt de a fenti ketyere felülmúlta)
A novatron-on van hdmi, optikai és analóg kimenet ezeket majd leteszteljük ha jösz, de első sorban nem csalódás a készülék!
Zenét stream-el nason pc-n mindenen keresztül rá másolva ugyanez. A hangja szubjektíven függ a hanganyagtól, is de filmeknél nagyon jó ha jól sikerült a studióban a többcsatornás keverés!
Előnye sok minden egyben, hátránya lehet a kicsit gyengébb hang minőség! Erős tesztelésbe még nem kezdtem bele, meg mint tudod a high-end cuccom is még vidéken van!
De viszont lossless -nél szinte semmi különbséget nem észlelhető ha nem kötekedően állunk hozzá, ennyi pénzért.
Ha hasonlítanom kellene akkor hangkártya szinten szerintem jobb lehet mint a maya44 vagy az Asus xonar!
A kijelzője hagy némi kivánnivalót maga után de ha nem szőrös szívű az ember akkor megérti, hogy ennyi pénzért ez igazán nagyon nagy extra, mivel nem kell tv , vagy más megjelenítő a zene meghallgatásához, igaz így pár információtól elesik az ember, de megy a kis csík ami mutatja hol tart a zene!

Összeségében egy audiophille rendszerben megállja a helyét szerintem. A HD Dune az már a nagyon izmos felső kategória.
Novatron kilökte az új csak zenére szánt lejátszóját ami többet tud mint a fél milliós Yamaha hálózati média lejátszója!
Ennyi pénzért tökéletesen helyettesíti a 100-200 forintos cd-játszókat vagy SACD-ket, persze némi kompromisszummal, ami nem annyira jelentős mint ahányan gondolják!
De ha valaki csak zenére építi akkor elgondolkodtató egy optikai bemenettel rendelkező DAC és már mérföldekkel javítható az amúgy is nem rossz minőségű hanjga!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 08:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusztok!
Vettem egy egreat r6s plus pro nevû média lejátszòt!
Nagyon meg vagyok vele elégedve, 3d DB ISO lejátszás, elképesztôen jó kép, hálózati lejátszás, internet, wav-ot még a nagy erôsítõn nem hallgattam ,de elsô fülre nem is rosz hang (szerintem érdemes lesz tuningolni!)! Firmware frissítés van.
Szóval ár/érték arány szerintem kiválló 27 000 ft. ( realtek 1186-os proci)
Ha valakit érdekel írok fejleményeket róla?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2014.10.19. 21:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Változott a helyzet, Jriver nyert. Eredetileg foobar-t akartam volna mindenhova használni, de sajnos egyértelmű a Jriver fölénye. Már a CD lejátszásánál is.
Egy kicsit ugyan átállítottam, minden fölösleges kacatot kikapcsoltam, és KS módban megy, 24 bit/192 khz-el mindvégig.
KS bufferja a legminimálisabbra lett beállítva. Valós idejű processzor prioritást adtam hozzá.
JPlay-t egyelőre mellőzöm, mert tényleg csalja a zenét.

Sajnos Jriver a legjobb program, amit eddig találtam. Most a legjobb a térérzet, és főleg azok az apró részletek, amiket eddig nem vettem észre.

CD vs DSD... Nem sok különbség van, de ami van, az már elég jelentős. DSD-vel felszabadultabb a zene, és jobban is szól.
De ha nincs DSD, a CD is jó helyette, de csak akkor.

Nem gondoltam volna, hogy Jriver után törölhetem a Foobar-t. Pont fordítva terveztem. Ez van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2014.10.23. 16:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Én meg kipróbáltam a JRivert és töröltem is. Semmivel nem jobb mint a foobar sőt mosottabb. Legalább is nálam. És nem a kábelok nem a villanyóra nem a hangfal színe hanem a program szól gyengébben. Mélyet közepet magasat emel. Ráadásul teli van egy csomó hülyeséggel. A foobar egyértelműen jobb, részletesebb élethűbb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2014.10.23. 20:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jrivert én sem szeretem a csomó hülyesége miatt, de a legtöbbjét kikapcsoltam, a weboldalt blokkoltam, hogy ne jöjjön be minden indításnál...

Természetesen nagyon nem mindegy se az operációs rendszer, rajta lévő programok mennyisége, stb...
Sok beállítást tartalmaz, és nálam sem szólt alapból olyan jól, mint a F2000
De sajnos Foobart nem tudtam olyan szintre eljuttatni. Akárhogy próbálkoztam, sajnos Jriver viszi a pálmát.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2014.10.24. 17:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Egy biztos, winamptól mindegyik jobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2014.10.24. 18:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
WaveIO-s KernelStreamingel, a legminimálisabb bufferral hozta a legjobb hangot. (Valósidejű processzorprioritás mellett)
Filmnézéskor ezt a buffert meg kell növelni (én maximumra növeltem meg), mert különben recsegett.

Foobar legnagyobb erőssége a PCM lejátszás, különböző beállításoknál lehet a Foobar jobb. De SACD formátum lejátszásnál
a foobarnak akkor sem volt semmi esélye...

Legszívesebben a foobart hagytam volna meg, de sehogy nem tudtam elérni Jriver szintjét... PCM lejátszásnál is többet tudott egy kicsivel a Jriver... (több részlet)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 16:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Nekem ASIO driveres eszközökkel egyértelműen a JRiver a jobb. Előtte Foobart használtam. A zenei megszólalás nyugodtabb, több részlet, jobb térleképzés stb. Több a beállítási lehetőség is a hangeszközöknél. Az tuti, hogy sokat tud a progi. Ráültem egy hetet és kitapasztaltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2014.12.18. 11:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
WDLXTV tulajok gondolom tapsztalták hogy a zenén felül videókat is képes lejátszani az eszköz sőt netes youtube videokat is.Na egy újabb hír hogy nemmegy nemmegy a youtube és kiderült hogy má ezzel az eszközzel nem is fog mert a fejlesztést befejezték,a kódolást pedig megváltoztatta a youtub.Igy az ujabb divat az androidos lejátszás lehet még lehetőségnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2014.12.18. 12:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
JRiver ezeket mind tudja és fotót is megjelenít. Jó tudni, hogy videóhoz talán dedikált videókártya is kell, mert nekem az Inteles prociba integrált videóval perceg a hang. Nem tudtam rájönni miért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.04.11. 10:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Én is a JRiver mellett döntöttem, viszont egy dolgot nem tudok beállítani rajta amit a Foobar alapból jól csinál.
Az MKA konténerfájlokat amik tartalmaznak DTS 5.1 és FLAC 2.0 hangsávot is, úgy játsza le, hogy az 5.1 csatornából keveri le a sztereót.
Ellenben a Foobar alapból a FLAC 2.0-ás hangsávot indítja el.
Ha valaki tudja a megoldást kérem ossza meg itt.

Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 12:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sajnos nagy csalódás lett a Jriver 21 zeneminőség szempontjából...

Akár a PCM lejátszást nézzük, akár a DSD-t, minden téren jobban szól Jriver 19 legutolsó verziója.
Először azt hittem, hogy a rendszer hibája, de nem.
Mindenesetre nagyon fontos a Windows 10, a legutolsó Xmos driver legalacsonyabb késleltetéssel,
a valós idejű CPU prioritás, illetve az, hogy háttérbe ne fusson semmi az oprendszeren kívül.

Szerencsére már Jriver 19 támogatja mindazt, amire valóban szükség van, szóval nem nagy hátrány.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 14:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
A valós idejű CPU prioritást hol állítod be?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 15:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Lehet a feladatkezelőben, de van egy külön alkalmazás erre. (SetPriority - NET framework 2.0 szükséges hozzá, és rendszergazdai jog az indításnál)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 19:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Win8 alatt például, amíg újra nem indul a PC:
http://www.eightforums.com/tutorials/23 ... s-8-a.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 19:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Nekem most win10 van a laptopon amiről zenélek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 19:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Teljesen mindegy ilyen szempontból, hogy Windows XP/7/8/10, a prioritást vagy a saját program állítja be
vagy egy külön program, amely ha feladatütemezőben indításkor automatikusan elindul rendszergazdai üzemmódban, elvégzi automatikusan.

Ha a prioritást beállító program nincs rendszergazdai módban, akkor max. high prioritást tud adni. Ez még nem jó.
Csakis realtime. Esetleg parancssor futtatása, de azt is adminként kell indítani. Vagy a manuálisan a feladatkezelőben,
de ez se jó hosszútávon.

Hosszútávon csakis a SetPriority jó (Google, második oldal teteje), amelynek az automatikus indítását még véletlenül
se a programba állítsuk be, hanem Windows Vezérlőpult Feladatütemezőjében indítsuk automatikusan el rendszergazdai
módban. Majd újraindítás után, mikor automatikusan elindul a program, akkor állítsuk be, hogy mi fusson realtime-on, majd
rejtsük el az asztalon.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 20:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Manuálisan sikerült beállítanom.
De hasznos lehet ez a progi amit írsz. Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 00:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Csináltam egy tesztet a gépsebesség kontra hangminöség témában.
CM6631A USB-I2S panel PCM5102 DAC-al I2S-en keresztül meghallgatva egy kis Asus EeePc-n (celeron, 1mag, 800MHz) és asztali gépen (i3-2120/3.3GHz).
Valamiért az asztali gépröl hajtva sokkal jobban szólt. A kis netbook gépen lassabb, mosottabb hang. Eléggé markáns különbség, sajnos le is lombozott, mert azt a netbookot háttérzene forrásnak szántam.
Gondoltam 192kHz-es jelet az USB-n még annak a kis EeePc-nek is ki kell tudni tolnia magából. Az adatvesztés lehetöségét kizártam, csak a sz.gép lett cserélve az A-B tesztben.
Utána a CM6631A panel le lett választva az USB tápról, kapott egy 5V-os stabil tápot. Láss csodát az a nagy különbség szinte eltünt a két eltérö sebességü gép között.

Azt nem vitatom, hogy a processzor prioritás és a sebesség ne számítana, de elöbb inkább az USB tápellátás és annak zavarvédettsége környékén érdemes körülnézni.
Az független táplálás elég nagyot dobott a hangminöségen és szinte eltüntette a különbséget a két gép közt. Tehát alapvetöen nem a gépsebesség felelös azért ha pl egy laptop gyengén zenél, hanem a gyenge USB táp.

JRiver / Foobar: Nekem a JRiver gyanús egy kicsit, hogy decimáló algoritmust használ a lejátszáshoz. Tehát "csalik" egy kicsit, analógosabb, kerekítettebb magasakat ad. Többször áthallgattam, föleg nagyzenekari klasszikuson volt meg az az érzésem, hogy a JRiverrel nekem valami nem gömbölyü. Szépíti a hangot, nem tudom máshogy mondani. A foobar elég direkt és naturalasztikus, nem fed el semmit, de ez sem mindig elöny.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 00:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én mindvégig elkülönített táppal használtam az Xmost, és ki volt próbálva PC-n és Notebookon egyaránt.
Xmos nagyon jó tud lenni megfelelő körítés mellett megfelelő rendszeren, megfelelő D/A-val.
(ami nem PCM5102 lesz, az biztos)

Először még jobb volt az Intel notebook, viszont mikor fejlesztettem a PC-t AMD Athlon X2 3800+ról 4 gyorsabb
Intel Xeon E5450-re, az utóbbin sokkal jobb lett minden, a zene minősége is.

A többi dolgot ne keverd ide. Számít minden. Jriverrel gyakorlatilag csak sokkal jobb lett a DSD lejátszás (PCM átalakítás),
illetve több részletet meghallok a zenében, mint előtte Foobar-al.
Viszont szeretném hozzáfűzni, hogy azért foobarnél a pluginok minősége is számít. Jrivernél ilyen nincs.
És mivel előbb írtam le, hogy Jriverből sem mindegy, melyik verziót hallgatjuk, ezért megkérdezném, hogy
pontosan melyik Jriverre gondolsz? És milyen beállítások mellett?
Jobb, ha tudod, hogy KernelStreaming mellett szól szépen a rendszerem, minden késleltetést, stb.. a legalacsonyabbra állítva, memóriából játszva, a legújabb 26-os Xmos driverrel. Minden más beállítás más és más hangot ad. (legalább is sz.rabbat)
ASIO is megbukott az Xmos teszten. Valahova pedig az a jobb. Itt nem csak karakterbeli különbségek vannak,
hanem képességek, beleértve a felbontást, mikrodinamikát, levegősséget, tranziens viselkedést.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 00:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Igen, a leválasztott USB ezek szerint alapvetö fontosságú, ebben megegyezhetünk.

A lejátszó program meg egy más téma valóban.
A JRiver nekem csak demó verzióban volt pár hétig, aztán leszedtem (19-es volt azt hiszem), próbáltam kernelStreaminggel is, de a hang alapkaraktere megmaradt olyannak amit írtam.
PCM-el próbáltam. Nem azt mondom hogy rosszul játszik, söt! Jazz-en pl az a hang jobb volt, hosszútávon valahogy fülbemászósabb, fogyaszthatóbb, de nekem ez akkor sem reális hang.
Ez valószínü csak ízlés dolga, csinál valamit ami miatt nekem ez nem jön be.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 01:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem biztos, hogy az ízlés, mivel teljesen más rendszerrel hallgattad. És persze biztos, hogy
a prioritás sem volt realtime-on, ami elég fontos ugyebár. Ha az nincs meg, vagy fut erős CPU-t igénylő
program mellette, már nem olyan a hang. (magyarul szar)

Egyébként nagyon bevált a meghajtód, gratula érte. Így, miután meg lett módosítva, és azokkal,
amikkel leírtam... semelyik más meghajtó nem érhet nyomába. Viszont a visszacsatoló-kondi elég kritikus...
Nem az a műanyag sz.r kell bele. Többi a saját topicjában...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 07:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A windoz 10 kb. 85 %-át tudja a 2012-es server tudásának. Ahhoz, hogy még jobb hangot facsarjunk ki belőle érdemes egy rakat dolgot leállítani, amik feleslegesen zabálják a CPU időt és folyamatosan csesztetik a hard disket (Windows Search, Windows Defender, Task Scheduler, Windows Store Service, Background Intelligent Transfer Service stb...). Ha ezek nincsenek kilőve sajnos édes kevés és szerintem teljesen felesleges is pont a valós idejű CPU timing-al görcsölni. Miczo nagyon fontos dolgot vettél észre, ami nem véletlen. A kis EEPC-k már a fentiek futtatása miatt megbuknak zenén, de van sok más is. Érdemes beállítani a gyökérhub energiagazdálkodását, hogy azt ne lehessen kikapcsolni. Még a jobb laptopok USB állomásvezérlőihez is több gyökér Hub tartozhat,vagyis akár 2-3 "felhasználón" is osztozik, ami jelentősen megosztja az erőforrásokat. A CPU mással foglalkozik mint amivel szeretnénk, mert ugyanazt az interruptot (IRQ) rendeli 2 process-hez. Épp ezért, pl. ha több USB kimeneted van, gyakran az is előfordulhat, hogy az egyikről jobb hangot kapni, mint a másikról, még akkor is ha rég leválasztottad a tápját az XMOS cuccnak. Azt ezért arra az USB-re kell rátenni,amelyik nem osztozik mással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 09:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Van egyébként újabb Server verzió is, majd próbáld ki.
Sajnos tényleg az lesz, hogy lesz egy külön erős PC a zenelejátszásnak, amelyen semmi más nem fog futni,
mivel a Windows 10-re szükség van. A Windows Search ki van kapcsolva. Valósidejű prioritás így is elég sokat ér.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 19:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Kis teljesítményű, korosabb gépeken sokkal jobban járnátok egy linux alapú lejatszóval - nagyobb teljesítményűn is, de az más kérdés. Tized annyi munkával lehet sokkal jobb eredményt elérni. Egy netbook, vagy laptop, Alix, Ebox vagy valamilyen ARM lap messze elegendő teljesítményű. Nem gond a valós idejű kernel - bár a low latency kernelek sem rosszak - processz prioritások fixen állíthatók, web-es, vagy grafikus feluleten épp úgy kezelhető, mint szöveges konzolról, a ram-ból való lejátszás egy mozdulat. Nincsenek felesleges szolgáltatások, extra folyamatok...
Normál, CD minőségű lejátszásnál az Ebox 3350-em cpu terhelése 0,05 real time prioritás mellett futó mpd démonnal, hálózattal, pen driveról zenélve. És 2-5w körül fogyaszt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Konzol írta:
Kis teljesítményű, korosabb gépeken sokkal jobban járnátok egy linux alapú lejatszóval - nagyobb teljesítményűn is, de az más kérdés...
Nekem nem jött ez össze, de tény, hogy nem vagyok linux guru, és nem csináltam semmi extrát, de semmilyen más progam nem volt a gépen, semmi más nem futott :roll:
viewtopic.php?p=47250#p47250


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 20:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Konzol írta:
Kis teljesítményű, korosabb gépeken sokkal jobban járnátok egy linux alapú lejatszóval - nagyobb teljesítményűn is, de az más kérdés...
Nekem nem jött ez össze, de tény, hogy nem vagyok linux guru, és nem csináltam semmi extrát, de semmilyen más progam nem volt a gépen, semmi más nem futott :roll:
viewtopic.php?p=47250#p47250


Nálam jobban szerepel illetve nekem jobban tetszik az mpd hangja, mint a w7 foobar páros produkciója. Nyugodtabb, nyíltabb részletezőbb a hang, a másik mosottabb, rossz értelemben analógosabb. Ezt tapasztaltam egy filléres usb-s hangkártyával is, nem csak a dac-cal.
Semmi extra varázslást sem csináltam azon felül, hogy real-time, vagy a közeli prioritást kapott minden a lejátszással kapcsolatos processz ( mpd, usb eszköz meghajtók ), illetve megszüntettem az osztott irq használatot. Ez nem több annál mint amit windózoknál ajánlgatnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 20:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
W7+Foobartól sokkal jobb a W10+Jriver 19 megfelelő, a már leírt beállítások mellett.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 19:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
W7+Foobartól sokkal jobb a W10+Jriver 19 megfelelő, a már leírt beállítások mellett.


Én is ezt a kombót használom. A Win10 sokkal jobb mint a W7.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.01. 23:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
janos_904 írta:
A windoz 10 kb. 85 %-át tudja a 2012-es server tudásának.

Most lett kipróbálva a Windows Server 2016 TP3 változata. Beletelt egy kis időbe, mire sikerült használható oprendszerré tenni, hogy Windows 10 mellőzésre kerüljön. Feltelepítettem mindent, berendezkedtem, nagy nehezen a szükséges összetevőket is telepítettem hozzá.

Aztán következett a hang... hát ez egy katasztrófa. Messze nem hozza azt, amit hoznia kell, ráadásul a karaktere is más, méghozzá sokkal rosszabb. Elsőre tetszett a Server, de így összességében inkább a Windows 10-ből csinálok valami Server stílusút, minthogy Serverből csináljak Windows 10 stílusút. Server 2012-t nem próbáltam.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.02. 12:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Vannak problémák...
Visszatelepítettem a Windows 10-et, aztán már majdnem úgy szólt, mint régen, de valahogy mégsem pontosan úgy.
Variáltam egy kicsit az USB-s eszközöket, aztán arra a következtetésre jutottam, hogy WaveIO USB mellett lévő USB portokat egyszerűen nem szabad alkalmazni. Mert ez is belehallatszik, mint ahogy minden más is... Szóval nagyon jó...

Server 2016, legalább is az alap konfigban, GUI-val tényleg nem szerepelt jól. Server 2012 R2-nél pedig nem kedvelem azt
a csempés startmenüt, azért nem lesz kipróbálva. Eddigi tapasztalatok alapján nagyon fontos a számítógép hardveres része is.
(jó driver, lejátszó program, operációs rendszer mellett)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.02. 22:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Közben sikerült megint javítani a hangminőséget különböző trükkökkel.
Windows 10-ről van szó. Sok, szükségtelen háttérszolgáltatást állítottam le, és a prioritásokat variálgattam tovább, és mindenféle energiatakarékos opciót tiltottam le. Regisztrációs adatbázisban is állítgattam.

A hangzásvilága jobban hasonlít most már az LP-s zenelejátszáshoz, mint a digitális zenehallgatáshoz.
Valószínűleg a rejtett konfiggal sikerült a jitteren javítani, ezért lett ez jobb, melynél a felbontás/térleképzés is javult.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 07:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto, megosztanád velünk ezeket a beállításokat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 09:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Felfedeztük a forgó alkatrész nélküli LP játszást? Totó mester, hallottál te már LP játszót szólni? Én egy kicsit szkeptikus vagyok. De ha így van, akkor rögvest kidobom a málnácskámat. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 10:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Dys-cus... Ne kezd már te is reggelről... :idea: :shock: Elegem van már minden ilyenből.
Csak egy stabi kuzma van, mellorn stream-el és valami ptg tűvel... és jó interkonnekttel... Ez neked talán nem elég jó?
És nem azt írtam, hogy úgy szól, mint az LP, hanem inkább már ahhoz hasonlít. Tehát a mérleg arra felé billen már.
Ami eddig CSAK az LP-nél volt megtalálható, az már egyre inkább átjön már itt is.

Igen, megírom majd délután remélhetőleg a cikket, képekkel kiegészítve az oldalamon. Valószínűleg frissítve is lesz majd,
amint újabb trükköket találok. A legérdekesebb most a prioritás beállítása az USB gyökérhubnak, amelyen CSAK a XMOS van. Videokártya szintű prioritást adtam neki. Ezért a hozzáértő kóklerek jó sok pénzt kérnek el... okkal. Még szerencse, hogy Magyarországon élők ezt még nem fedezték fel igazán... (vagy nem éltek eddig vele)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 20:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Itt van a cikk:
http://hifi.live1.hu/xmos

Minden további ötletet szívesen várok!

Virtuális memória, vírusirtó direkt nem került kikapcsolásra, GUI-ra is szükség van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 22:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Köszi!
A 2.29-es XMOS drivert honnan tudom leszedni? Az tartalmazza a Tusb programot is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 22:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez a WaveIO pack. Az rendelkezhet vele, aki megvásárolta a WaveIO kártyát. Ha van ilyened, fel kell venned
a kapcsolatot a fejlesztővel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 15:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Megjelent egy új Windows 10 frissítés, mely lényegében egy új operációs rendszert telepített a régi helyére.
Néhány dolog módosult, a motorháztető alatt is. Szükséges volt újra a hangra pozitív beállításokat elvégezni.

Sajnos befolyásolta a kapott hangzást is a frissítés. Enyhén mintha rosszabb lenne, viszont a megfelelő beállítások után ez nem sokkal marad el az eredeti verzióhoz képest. Lehet, hogy új driver javítani fog rajta, de a probléma messze nem jelentős.

Motorháztető alatt már létre lett hozva egy speciális memória tömörítés, amelynek gyakorlati értelme nem sok,
ha van megfelelő memória a gépben. Viszont a franc sem tudja, hogyan kell ezt kikapcsolni. Az előtöltést illetve az időügynök szolgáltatást kikapcsoltam, de valahogy még most se olyan igazi, mint előtte.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.05.07. 08:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Eléggé el nem ítélhető módon, még mindig win7 op. rendszert használok. A TIDAL hangminőségével régóta nem vagyok tökéletesen elégedett, bár sokat használom. Mivel a TIDAL saját desktop lejátszója végzi lejátszást, valószínűleg jelentősen eltérhet a win7 és win10 hangminősége ilyenkor, gyanítom a win7 lehet hátrányban ilyen szempontból.

Elvileg létezik másféle mód, másféle lejátszó használata a TIDAL adatfolyam lejátszására, most jött el az ideje, hogy kipróbáljam a Roon playert ( https://roonlabs.com/ ). ( (alapból windows-ban gondolkodom, univerzális PC-t használok jelenleg zenére is )
A Roon többféle előnyös tulajdonsággal rendelkezik ( fizetős program, nem is olcsó ), emellett hifi berkekben meglehetősen elterjedt:

- első osztályú kezelőfelület ( ez nem hoz lázba különösebben )

- TIDAL lejátszás: váratlanul jobb hangminőségű mint a TIDAL saját lejátszójával, eltűnt a kicsit sűrű, telt, lekerekített, néhol fedettebb hangzás.

- HQplayer integráció : a Roon képes a saját lejátszója helyett a HQplayert ( ez sem ingyenes ) vezérelni ( https://kb.roonlabs.com/HQPlayer ) a HQplayer a saját PCM túlmintavételező algoritmusaival, többféle dither lehetőségével akár a PCM NOS dacok számára is nyújthat előnyt, de a többféle valós idejű PCM-DSD konverzióval ( combos PC kell hozzá ) előállított DSD jellel táplált modern dacok is jobb-, avagy kellemesebb eredményt adhatnak ilyen módon...állítólag. A HQplayer használatával a "két gépes" lejátszás lehetősége is adódik: ( https://www.signalyst.com/consumer.html )
Csatolmány:
network_streaming.jpg
network_streaming.jpg [ 40.58 KiB | Megtekintve 81785 alkalommal. ]
Ebben az esetben akár egy minigép is lehet az NAA hardver, amely be van építve a dac mellé ( a dac I2S meghajtása is adott ) , és az összköttetés hálózaton keresztül bonyolódik.

- DSP funkciók: bár nem gyakori a használata, de pl. a saját akusztikai problémáim kezelésében segíthet. Ha mondjuk, alapos vizsgálat után úgy látom, hogy a szokásos hallgatatási pontjaimban, ezek környékén a 60Hz-es jelszint -5dB-es csökkentése ( Q=3 ), valamint a 120Hz -6dB-vel ( Q=3 ) jelentős előnyt hozna, akkor a parametrikus EQ helyett, akár lineárfázisú szűrőt is importálhatok és használhatok. ( persze előtte le kell "gyártani" ezt a szűrőt egyéb programok használatával )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.05.07. 23:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Szerintem ha Roon-ban gondolkodsz, akkor megfontolandó az önálló Roon PC alkalmazása ("headless" módon, se monitor, se kezelőeszközök, csak LAN hálózat). Ezt a "mindenes" gépről -vagy némely tabletről és telefonról- tudod vezérelni a Roon control app-on keresztül.

Ez hangban rengeteget "hoz", főleg akkor ha a Roon PC zenelejátszáson kívül másra nincs használva és lehetőleg minden "felesleges" funkció ki van véve belőle. Ez többé-kevésbé megoldható Windows alapon is (valamilyen optimalizáló programmal -pl. Fidelizer-), de a specializált Linux ennél azért könnyebben konfigurálható.

Egy régebbi Intel i3-as alaplap, 8GB RAM, 32-64GB tároló (itt azért az SSD sokat jelent) már elég lehet hardvernek.
A Roon a szerverével előtelepített saját ingyenes Linux disztribúciót is letölthetővé tett, ami pl. egy Intel NUC-on a fenti paraméterekkel futtatható.

Ha egy kicsivel combosabb Intel alapú NAS-od van, a Roon szerver azon is elfut.

Ha HQPlayer futtatása is szempont, oda már azért (ha állandó felkonvertálást akarsz, főleg DSD-re) erőgép kell, legalább egy komolyabb i7-es processzor, jó sok RAM.

Magában a Roon-ban is tudsz EQ-t állítani, ráadásul grafikus interface-en (nem kell feltétlenül filtert generálnod előre), lásd mellékelt kép. Aztán, hogy ennek milyen hatása van a hangra.... ;)

Én a HQPlayert kihagytam (elsősorban PCM 352/384 felkonvertálás fut).

Jelenleg így néz ki nálam ez a rész:

Roon ROCK szerver (Intel 8i3 NUC Akasa passzív házban, 8 GB RAM, 256 GB M2 SSD -oprendszer-, 1TB SSD -zene-), SOtM 200 Neo NAA, Singxer SU-1 (SPDIF, I2S, AES/EBU kimenetek), NAS. Minden eszköz lineáris táppal hajtott (lesz, mert még egy-két tápot össze kell raknom).
Vezérlés Win10-es laptopról, vagy Samsung telefonról.

Jelentősen jobb a hang, mint a "mindenes" laptop USB-jéről, vagy az USB-s JlSounds SPDIF kijáratáról.


Csatolmányok:
Roon filter sample.jpg
Roon filter sample.jpg [ 69.12 KiB | Megtekintve 81735 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.05.08. 08:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Nálam a mindenes PC i7 3770, 8GB RAM-mal. Igazából önmagában, az alaplapi USB3 kijáratán keresztül hajtott JLsounds-R2R felálással is alapvetően elégedett vagyok ( próbáltam már bele dedikált óratuningolt, saját tápos USB kártyát is, de - a jól érzékelhető különbség mellett - mégis visszatértem az alaplapi USB kimenethez )
HQplayerem már van, még annak idején a Signalyst DSD dac ( talán majd újra foglalkozok vele egy kicsit ) építésem mellé megvettem. Ezen a PC-n a PCM-DSD512 konverzió 50% alatti CPU terheléssel elmegy.

Még nem merültem el ebben a kétgépes dologban ( nem is értek hozzá :oops: ) , ez Roon RAAT felállás lenne ? ( ha a HQplayer a lejátszó, akkor meg NAA a neve )
Elsőre nekem egy ilyen "végpont" ugrott be: https://www.allo.com/sparky/usbridge.html , de van egy nem használt HTPC-m is ( régebbi AMD kétmagos CPU, 2GB RAM, órajelezett, tápolt USB3 kártya, talán most APlinux van rajta ). Újabb PC-be nem szívesen ruháznék most be. ( NAS-t nem használok, a mindenes PC-n tárolok mindent )

Nem használok SPDIF jelet egyáltalán, sőt jelenleg I2S-t sem. A JLsounds direkt USB-R2R konvezióját használom, így most hozzá vagyok nőve az USB-hez. A dacomban levő PCM1702-k 768kHz-ig tudnak fogadni jelet, amennyiben túlmintavételezett jelben gondolkodnék.

A Roon parametrikus EQ-ját már nagyon felületesen próbálgattam, még majd foglalkozom vele. Akusztikus hatások kompenzálására inkább lineárfázisú szűrőket használnak talán, de itt többről van szó, vagy lehet. Ha már speciális szűrőt készítek, akusztikus frekvenciaválasz mellé a fázisátvitelt is kompenzálhatom, ezt már leginkább a magas tartományban. Persze ennek a DSP-s játéknak a hangminőségbeli változását - az elért előnyök mellett - meg kell majd vizsgálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.05.08. 09:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ui: Rosszul írtam, természetesen a Jlsounds kártya az USB jelből az MSB first RJ20 jelet állít elő, amivel közvetlenül vannak hajtva a PCM1702 csipek :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.05.08. 20:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Ha a HQPlayer a láncban van, szerintem kell egy (HQPlayer kompatibilis) NAA (Network Audio Adapter) is, ami a JLSounds miatt USB kimenetű.
Ez lehet egy tenyérgép (Raspberry Pi, vagy pl. windows-os LattePanda), vagy "gyári".

Én ez utóbbira ruháztam be (SOtM 200 Neo): Roon, LMS-Squeezelite, HQPlayer, Shairport endpointként képes működni, USB kimenete van.
A későbbiekben nálam is (a többi DAC mellett) JLSounds-on keresztül NOS módban fog hajtani PCM63 chipeket.

Most USB-n egy Singxer SU-1-et hajt (SPDIF a PCM63 alapú DAC-hoz, vagy a Soekris 1941-hez, a későbbiekben I2S_over_HDMI a Soekris 1941-hez), vagy az USB direktben a Soekris 1941-hez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.05.08. 20:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ennek a linkelt Allo USBRIDGE-nek ( https://www.allo.com/sparky/usbridge.html ) előre telepített OP rendszere van, elvileg Roon és HQplayer végpontként rögtön használható is, az ehhez szükséges programok is telepítve vannak:
Csatolmány:
DietPi OS + Allo GUI.jpg
DietPi OS + Allo GUI.jpg [ 190.48 KiB | Megtekintve 81527 alkalommal. ]

Csatolmány:
USBridge-DietPi-Installation-Config-Guide.pdf [456.42 KiB]
1302 alkalommal.


OFF
Milyennek gondolod a Soekris 1941-t ( vagy a benne rejlő potenciált ) a PCM63 dachoz képest?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.05.08. 21:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
shany írta:
OFF
Milyennek gondolod a Soekris 1941-t ( vagy a benne rejlő potenciált ) a PCM63 dachoz képest?

Itt válaszolok:
https://audiodiyers.hu/posting.php?mode ... =48&t=2481


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.06.09. 20:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Beüzemeltem a HQplayert a Roon alá ( Úgy néz ki a rendszer, hogy a Roon vezérli a HQplayert ( tehát a ilyenformán akár a TIDAL stream-et is egy "komoly" szoftver játsza le ), majd ez megy a hálózaton keresztül a minigépre, amely a HQplayer NAA-ját futtatja, innen pedig USB-n kersztül a NOS dacom USB bemenetére....tiszta egyszerűség 8-)
Hardverileg: A Roon és HQplayer fut a mindennapos fő PC-men ( core i7 , 8GB RAM, SSD ), az NAA meg fut az Allo USBridge minigépen ( egyelőre bármilyen táptuning nélkül ). )

Régebben nem nagyon voltam oda a HQplayer "hangjáért", de azóta már sok minden változott: hangsugárzó, erősítő, meg persze ez a szoftveres-hardveres őrület :?
Régebben szintén nem volt jó tapasztatalot a különböző lejátszókban bekapcsolható túlmintavételezésről sem....most mégis elkezdtem próbálgatni.

Ugye, egy NOS dacnak sem feltétlenül kell, örökké NOS dacnak maradnia.....
Pl USB jelátvitellel jelenleg a 768kHz-es max fs könnyen megvalósítható, pl. a saját PCM1702-es, de a PCM1704-es, és még néhány egyéb dac chip is erre van max. specifikálva ( Fs=48kHz, x16 túlmintavételezés ). Nálam jelenleg a 2.generációs JLsounds USB kártya a korlátozó tényező, ez max. 384kHz-t tud, tehát a gyakorlatban max. x8 túlmintavételezést használhatok. ( a 3.gen. JLsounds már tudja a 768kHz-t )
Tehát TIDAL túlmintavételezés, és szégyenszemre nem kapcsolom ki 1 perc után :oops:
Csatolmány:
Clipboard0122.jpg
Clipboard0122.jpg [ 249.86 KiB | Megtekintve 80573 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Média lejátszók
HozzászólásElküldve: 2019.06.09. 21:51 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Én csak azért túlmintavételezek (Roon-al) PCM-ben 352/384k-ra, mert ezzel kikapcsolom a Soekris 1941 első -FIR- szűrőjét.
Ha nem akarsz mindent -akármekkora felbontású- DSD-re konvertálni online (ami egy processzor- és memóriagyilkos művelet) akkor a HQPlayer szerintem nem kicsit enyhe "ágyúval a verébre" megoldás, azzal együtt, hogy a Roon-HQP elrendezés kifejezetten jó hangzást produkál felskálázás esetén. ;)

Tidalnál -tapasztalat szerint- nem elsősorban a lejátszási lánc feature-i fogják meghatározni a zenei "élményt", ugyanolyan eséllyel szoktam találkozni "aztaaa.." és "szól valami" jellegű megszólalásokkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség