audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 13:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 354 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 11:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Nem is tudom, eddig miért nem volt ennek a remek lejátszónak külön topic-ja?
Annál is inkább, mivel hamarosan új verzió láthat belőle napvilágot.

Ide lehetne megírni a tapasztalatokat, és segíteni egymásnak az eszközök és a program konfigurálásában.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 12:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ez alapvetően asztali gépekre van vagy pl egy SBC-n is futik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 13:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ahogy nézem x86 alapú, nincs Arm port. Viszont ez alapból nem "fej nélküli" üzemre készült.
Csinálhatsz ilyesmit magadnak Arm-re, csak grafikus felülettel rendelkező linuxot kell telepíteni. Ubuntu xenial pl.

Az egyetlen valódi eltérés a real-time kernel, ami x86-on gond nélkül megy. Nekem még nem sikerült működő rt kernelt fordítani arm-re, igaz mostanában nem próbáltam. Szerencsére ez viszonylag kicsi gond, a hardveres i2s spdif támogatás miatt a szokásos "low latenci" kernelek is jól teljesítenek. Az usb az más történet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 13:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Értem, köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 13:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Alapvetően PC-re, laptopra telepíthető. SBC-re hasonló az Archphile. Annak a hangja is hasonlóan jó.

A 2.-es verziók Linux Mint-re épültek. A V3.0, V3.1 ArchLinux alapú. Az op. rendszer nagyon lebutított, alapban MPD, Cantata, Audicious, DeadBeef lejátszók vannak benne. Támogat még képnézegető, webböngésző progikat, de nem nagy a kínálat. A konfiguráláshoz is a Terminált lehet használni, nincsenek benne előre megírt segédprogramok, csak az audio részhez egy kevés. Az alap op.rendszerre persze bármi telepíthető, de nem tanácsos. Kizárólag zenelejátszásra optimalizált. A sok lejátszó közül nekem ennek a hangja jön be a legjobban.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 14:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Azért én fordítanék rá egy mpd 0.20.6-ot. Ez valahogy jobban tetszik nekem mint a 0.19.xx sorozat - a hibajavításoktól eltekintve is. Egységesebb, definiáltabb, nyugodtabb a hangja. A 0.18.xx sorozatot idézi. Az eltérés nem nagy, de szerintem jól észlelhető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 15:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
A V3.1-ben 0.18-as MPD van. Nem is engedi magát újabb verzióra frissiteni. Egyszer "megerőszakoltam", de a 0.19 nekem sem tetszett igazán. Vékony, jellegtelenebb hangja volt. Ezért is várom kíváncsian az új verzióját.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 15:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Hát, én egyszer tettem fel valamelyik ilyen kész disztrót, de két perc alatt csontra fagyasztottam... Azóta nem kínozom magam ilyesmivel...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.08. 22:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
letöltöttem a zip file-t. 7zippel kitömöritettem kaptam kaptam hat file-t. 0001,000,bacup,mbr, sfdisk,size kiterjesztésekkel. azt irja a telepitéshez irjam ki az imaget egy dvdre és onnan telepitsem. hogy lesz ezekböl a file-ból iso file? vagy hogy kell telepiteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.09. 08:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Lehet nem is kell kicsomagolni?
Amikor a librelec-el szenvedtem pl neki saját tömöritett fájlja volt de hasonlo dolgok voltak benne..nem kellett kicsomagolni hanem egy saját programja volt aminek a tömöritettet kellett megmutatni s az irta fel a kártyára...
linux alól ami jól irt nekem az az az etcher volt amit az armbian oldal javasolt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.09. 14:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
banzai írta:
letöltöttem a zip file-t. 7zippel kitömöritettem kaptam kaptam hat file-t. 0001,000,bacup,mbr, sfdisk,size kiterjesztésekkel. azt irja a telepitéshez irjam ki az imaget egy dvdre és onnan telepitsem. hogy lesz ezekböl a file-ból iso file? vagy hogy kell telepiteni?


Az Ap-Linux telepítéséhez a kicsomagolt fájlokat másold fel egy Pendrive-ra, egy könyvtárba.
Töltsd le a ReDo Backup image-t. Az egy . iso file, azt írd ki CD-re. Később is jól jön majd, nagyon hasznos kis progi. Persze használhatod boot-olható pendrive-ról is.
Boot-olj be a ReDo Backup CD-ről, a pendrive-ot dugd be valamelyik USB-be, majd kövesd az utmutatót a telepítéshez:

http://www.ap-linux.com/documentation/i ... -for-v3-0/

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.09. 17:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Arra figyelj, hogy a drive-ot, amire az AP-Linux-ot telepíted teljesen le fogja törölni intallkor. Partíció, meg más egyéb minden repül. Ha mást is akarsz a winyóra telepíteni, azt utána tedd! Két particiót hoz létre a drive-on és kb. 21Gb helyet foglal el, tehát próbából elég kisebb winyó is, amire telepíted.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.09. 18:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A január 4-i hozzászólásban már leírtam pár dolgot az installról, a linkelt lap alján vannak (Elküldve: 2017.01.04. 17:09). Érdemes az AP linux honlapján követni a lépéseket, képekkel jól illusztrált minden fő mozzanat.
viewtopic.php?f=49&t=2493&start=250


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.09. 19:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Ebből nem lesz iso, cd/dvd-hez a Redobackup cd image-t kell letölteni. Ezek meg mehetnek egy pendrive-ra. Most látom már MOT64 már megírta :-).

banzai írta:
letöltöttem a zip file-t. 7zippel kitömöritettem kaptam kaptam hat file-t. 0001,000,bacup,mbr, sfdisk,size kiterjesztésekkel. azt irja a telepitéshez irjam ki az imaget egy dvdre és onnan telepitsem. hogy lesz ezekböl a file-ból iso file? vagy hogy kell telepiteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.17. 18:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Tegnap óta elérhető az Audiphile Linux 4.0 verziója. Az alábbi linkről tölthető le:

https://www.ap-linux.com/news/ap-linux-v4-available/

Még én is csak most ismerkedek vele, a tapasztalatokról később beszámolok.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.17. 19:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Várjuk! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.19. 09:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Kemény küzdelem árán ugyan, de nekem is elindult az új verzió, de tesztelni egyenlőre még nem tudtam. Én a lassú, de nem fizetős letöltést választottam, jutalmul kb. 3/4 nap alatt csorgott le az ISO file, párszor ki is dobott a server. Próbáltam pár programot az ISO pendrive-ra írásához, windows alól ezt a progit tudom ajánlani:
https://rufus.akeo.ie/?locale=hu_HU
A redo backup dvd disktools-al formáztam meg a 3.1 verzió rendszer-particiót, mkfs.ext4-re. A pendrive-ról bootolás után a honlapon leirtakat követtem végig. Az ap-linux 4 kb. 18 Giga helyet foglal most el, Cantata van fent alapból. Igy megtartottam a harddisk másik particióját, amin a 3.1-es zene könyvtáram volt, per pillanat még nem férek hozzá, remélem csak valami hozzáférési jogokat kell majd bütykölni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára janos_904 2017.04.19. 10:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.19. 10:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
várjuk a fejleményeket. ha sikerült feltenni beállítani légyszi oszd meg velünk is a hogyant. köszi.
ezt a disztrot lehet monitor nélkül hálózaton levö másik gépről üzemeltetni? vagy esetleg telóról, tabletröl direct wifivel elérni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.19. 11:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha mpd-t használsz rajta, akkor lehet távolról - engedélyezd mpd.conf-ban, ha nem így lenne bind_address =>"any".
Az X (grafikus felület) is elérhető távolról -beállítható- de ez inkább csak linuxok alól egyszerű. Bár VNC szervert nem bonyolult beállítani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.19. 17:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Nem kis küzdelem árán nekem is sikerült tegnap este feltelepíteni a V4.0-t. Külső winyót automatikusan mountol, a belsőhöz a /etc/fstab-ba bele kell írni az elérését (írja az oldalon). (Vagy fdisk -l, és utána mount.)
A cantata elindult, de az mpd-t nem találom és a cantatát sem tudtam multi-user módban bekonfigurálni csak egy felhasználósban. Lehet, hogy ilyenkor nem is az mpd játszik le?
Az install boot-olásakor mi a különbség az i386_x64 és az i6x86 verziók között?

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.19. 17:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Az AP4 kábeles neten lóg, windozos laptopra telepített Cantataval vezérlem (wifis laptop), de a telóról is megy Mupeace és MPDroid kliensekkel.

banzai írta:
várjuk a fejleményeket. ha sikerült feltenni beállítani légyszi oszd meg velünk is a hogyant. köszi.
ezt a disztrot lehet monitor nélkül hálózaton levö másik gépről üzemeltetni? vagy esetleg telóról, tabletröl direct wifivel elérni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.21. 10:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
leszedtem én is a 4s verziot de egyelöre csak kacérkodom a felpakolással. néhány kérdés: alapból ez egy linux distro ami alá nekem kell bepakolnom az mdp-t a htttp klienst a sambát meg mindent?
(mert ha igen nálam elakadt a projekt, linuxhoz kutya vagyok, nem megy zsigerböl. annyi idöm nincsen sajnos, hogy a sok doksiból összelegozzam. az a baj ha a leirások alapján csinálom, amikor valamelyik parancs kiadása után már más hibaüzenetet kapok vissza nem tudom értelmezni. aztán elakadok. aki benne van rögtön tudja mi a baj, javitja aztán öröm és bodotság.)
nálam is hasonló konfiggal müködne mint janos_904-nél, csak nekem egy hálózati nas-on van minden zene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.21. 15:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Minden benne van alapból, ami a zenelejátszáshoz kell. Az mpd is és a Cantata is. Ezen felül azt telepítesz fel rá, amit még gondolsz. Web browser, szövegszerkeztő, más zenelejátszók... Nagyon nem érdemes telepakolni, mert valószínűleg nem használ a hangminőségnek.
Miután sikerült az image-t jól kiírnom pendrive-ra, nekem is rendesen elindult. A felépítése nagyon hasonló a V3.1-hez, csak újabb progik, más beállítások.
Alapból az mpd 0.20.0 fut rajta.
A hangminősége felülmúlja az elődjét, nagyon részletező, hatalmas tér és szinpad, remek sávszélek, kristálytiszta hangzás.
Banzai. Ha hazajöttem szívesen segítek az installban, érdemes egy próbát tenni vele.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.21. 22:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Szerdán késő este még MOT64-el bajlódtunk az installal, ami szerencsésen megoldódott. Ezért tegnap volt csak egy kis időm belehallgatni mit is tud ez az AP4 és csak alá tudom támasztania a lenti sorokat. Kicsit hüledeztem is, de valóban jobbnak tűnt az elődnél, pedig már a 3-nál is magasan volt a léc. Az AP4 linux minden bütykölés nélkül elérhető távoli gépról, mezei felhasználóként és root-ként is be tudtam lépni rá ssh-n keresztül. Igy pl. root-ként le tudom álltani a gépet egy poweroff paranccsal, vagy újraindítania reboot bepötyögésével (azaz még monitor sem kell az AP4-et futtató PC-hez). Ahogy már írtam, laptopról, mobilról, tabletről vezérelhető az mpd, én pl. tegnap a cantatat használtam egy windozos wifis laptopon. Nativ dsd tudja már, azt is teszteltem egy talán psuser-től kapott iso-n. Bónuszként megy az ape lejátszás is, van pár ilyen albumom, amit lusta voltam átkonvertálni eddig. Mindjárt írok az install tapasztalatokról is.

MOT64 írta:
A hangminősége felülmúja az elődjét, nagyon részletező, hatalmas tér és szinpad, remek sávszélek, kristálytiszta hangzás.
Banzai. Ha hazajöttem szívesen segítek az installban, érdemes egy próbát tenni vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.21. 23:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
1. Első nekifutásra a Rufus progival (https://rufus.akeo.ie/?locale=hu_HU) érdemes egy windozos gépen kiirni pendrive-ra a letöltött iso-t, jó ha a gép lóg a neten, mert nekem nyüszített, hogy le akar valamit tölteni ehhez az iso-hoz , hogy jól működjön a boot. Jobb hiján ráhagytam, és tessék, ok is.
2. Az előző verzióhoz képest ez az install már nem darálja be az egész hard disket, hanem akár egy particióra is lehet installálni. (akár windoz mellé is, mert a grub bootloader segitségével már tudunk oprendszert választani, de ezt kezdőknek azért nem javaslom, mert itt azért figyelni kell nagyon).
Érdemes lépésről-lépésre követni az install instrukciókat:
https://www.ap-linux.com/documentation/ ... tructions/
Van már egy leírás, hogyan lehet egy újabb hard disket (tele zenével :-)) hozzáadni a futó AP4 linuxunkhoz:
https://www.ap-linux.com/documentation/ ... -ap-linux/

Amire érdemes figyelni, a telepítéskor nincs magyar billentyűzetünk. ZY helye megfordul, "-" és "/" máshol van a megszokotthoz képest. Néha a "vissza" billentyű sem működik.
Pár bepötyögött parancs (fdisk, cfdisk) helyett az előző verzióval letöltött redo backup cd futtatásával pl. a jobb alsó sarokban előhívható diskutility progi jól használható hard disk particiók formázására mkfs4-re.
Ha eljutunk a root password megadásáig jegyezzük is meg. Én elfelejtettem, rakhattam fel újra az AP4-et, a frász üsse.
Banzai, az előző verziót sikerült feltelepítened a múltkor? Vagy van egy kisebb (40 Giga min) üres disked gyakorolni?

banzai írta:
(mert ha igen nálam elakadt a projekt, linuxhoz kutya vagyok, nem megy zsigerböl. annyi idöm nincsen sajnos, hogy a sok doksiból összelegozzam. az a baj ha a leirások alapján csinálom, amikor valamelyik parancs kiadása után már más hibaüzenetet kapok vissza nem tudom értelmezni. aztán elakadok. aki benne van rögtön tudja mi a baj, javitja aztán öröm és bodotság.)
nálam is hasonló konfiggal müködne mint janos_904-nél, csak nekem egy hálózati nas-on van minden zene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.21. 23:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Külső (USB) HDD-re felmegy?
UEFI-hez hogy viszonyul (tudom, elolvashatnám, de egyszerűbb megkérdezni ;) ).
Kipróbálnám a Lattepanda Win10-e mellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 00:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Nem tudom, hogy van-e Arch linux (az AP4 ezen alapul) támogatás a pandahoz. Debian létezik, de nem akarok hülyeséget irni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
euro21 írta:
Külső (USB) HDD-re felmegy?
UEFI-hez hogy viszonyul (tudom, elolvashatnám, de egyszerűbb megkérdezni ;) ).
Kipróbálnám a Lattepanda Win10-e mellett.


Elvileg bármilyen meghajtóra fel tudod telepíteni, amit az installkor felismer és utána tud róla boot-olni.
Az UEFI-hez nem tudok hozzászólni. De ha jól emlékszem, nekem is ez van a BIOS-ban beállítva.

A magyar billentyűkiosztásra a "setxkbmap hu" parancsal tudsz átváltani. Az installban nincs bent, ott nem működik, de ha már feltelepítetted az AP4-et és terminálból kiadod, akkor utána magyar lesz a kiosztás.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 22:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
janos_904 írta:
Nem tudom, hogy van-e Arch linux (az AP4 ezen alapul) támogatás a pandahoz. Debian létezik, de nem akarok hülyeséget irni.

Debiannal használjuk és a mérnökeim valamelyik Ubuntu variánst is próbálták, bár sokat kellett hackelni. Majd ráuszítom őket az AP-ra, ha lesz egy kis szabadidő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 22:06 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
MOT64 írta:
UEFI

Olvasott embernek nincs párja, a régi mondás szerint. :D

http://www.lattepanda.com/forum/viewtop ... &start=110

"I successfully installed Arch Linux x64 on my Lattepanda 2G.
I used the x64 Linuxium LiveCD to have an 32bit UEFI and then chroot an Arch Live CD."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 22:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Egy rt kernel és egy 0.20.x sorozatú mpd elegendő. Valamilyen nagyon egyszerű ablakkezelővel, az ap beállításait - limits.conf, mpd.conf sysctl.conf - esetleg le lehet másolni, szóval a debian nem lehet gond.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 22:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A lenti bill beállítás csak az újraindításig működött nekem az AP4 linuxon. Be kellett tenni egy "setxkbmap hu" sort a /home/"user"/.fluxbox/startup file-ba.

MOT64 írta:
A magyar billentyűkiosztásra a "setxkbmap hu" parancsal tudsz átváltani. Az installban nincs bent, ott nem működik, de ha már feltelepítetted az AP4-et és terminálból kiadod, akkor utána magyar lesz a kiosztás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 19:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
felszivtam magam, nekiálltam hogy most aztán telepitek. mindjárt a kezdöképernyönél elakadtam ugyan is hiába jelölöm ki hogy boot archlinux, nem csinál semmit. csak 64bites vason hajlandó menni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 21:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Az AP4 64 bites, valószínű, hogy 32 bites gépre nem fog feltelepülni. Ha 32 bitesre akarod feltenni, akkor az AP3.1-et próbáld.

https://www.ap-linux.com/download/

Fent van még a régebbi verzió is. De itt vigyázz, mert ez mindent visz a vinyóról, mint a makk-hetes. Ezt másként kell telepíteni és a teljes vincsesztert letörli install előtt.
Véleményem szerint érdemes ehhez egy 64 bites gépet összerakni, annyival jobban szól az előző verziónál.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.26. 07:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
no, tegnap este Konzol guru hathatos segitségével sikerült feltenni az alap ap4-t egy 64bites atom lapra. ssd winchire lett felgyömöszölve. a grub kiirásával volt föleg probléma. végül az ssd boot sectorának manuális teljes törlése hozta meg az eredményt. az alap ap4 fenn van, kérdezném hogy kell zenélésre birni illetve külsö, hálon logo serverröl zenélni. a hálón látom van ip cime, de valószinüleg nem fut a samba, vagy a http cliens mert http-n nem tudom elérni. mindent kézzel kel felhegeszteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.26. 19:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Szerintem nem mindjárt a NASA szerveréről kellene zenét hallgatnod. :lol:
Csak szépen, lassacskán. Dugj hozzá egy pendrive-ot, vagy külső vinyót és arról próbáld. A csatlakoztatott eszközöket a "File manager"-ben tudod mount-olni.
Először az mpd-t kellene felkonfigurálni, vagy az ő beállításainak megfelelő könyvtárba zenéket másolni. Aztán a zenelejátszó eszközöket is be kell állítani az mpd-nek, ha netalán nem jól szerepelne a konfigjában. Utána a Cantatát kell az mpd-hez beállítani.
Ha mindez bonyolult elsőre, akkor szerintem egyszerűbb, ha feltelepíted a döglött tehenet és azzal próbálsz meg először zenét lejátszani.

sudo pacman-key --init
pacman-key --populate archlinux
pacman -Sy
pacman -S deadbeef

Elindítani vagy a terminálból tudod, vagy jobb egérfül és a menüben megkeresed. Asszem a "Players" menüben lesz.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.26. 20:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Milyen a hangja a Daphile-hoz képest?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.27. 19:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Nekem sokkal jobban tetszik, mint a Daphile, pedig egy ideig a Daphil-t hallgattam.
A Daphile hangja olyan csöves-búgós-bazseválós-katyvasz (persze nem ennyire durván) az APL4-hez képest. Dinamikusabbnak hat, jobban hozza az energiákat.
Az APL4 letisztult, analitikus, minden részletet aprólékosan megjelenít. Fantasztikus a tere és a felbontása. A legapróbb háttérzajok is kihallatszanak. Olyan részleteket hoz elő a zenéből, amiket eddig sohasem hallottam.
Persze ez lehet rendszer és izlésfüggő. Amit leírtam az a saját véleményem, a saját rendszeremet hallgatva.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.27. 20:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
MOT64 írta:
Nekem sokkal jobban tetszik, mint a Daphile, pedig egy ideig a Daphil-t hallgattam.
A Daphile hangja olyan csöves-búgós-bazseválós-katyvasz (persze nem ennyire durván) az APL4-hez képest. Dinamikusabbnak hat, jobban hozza az energiákat.
Az APL4 letisztult, analitikus, minden részletet aprólékosan megjelenít. Fantasztikus a tere és a felbontása. A legapróbb háttérzajok is kihallatszanak. Olyan részleteket hoz elő a zenéből, amiket eddig sohasem hallottam.
Jajajjaj! Akkor kezdhetek én is hozzá a szopós fabrikálásnak. Olvastam, hogy miket küzdöttetek vele.
MOT64 írta:
Persze ez lehet rendszer és izlésfüggő. Amit leírtam az a saját véleményem, a saját rendszeremet hallgatva.
Ez természeres. :D

Köszönöm szépen az értékelést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.27. 22:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Nincs ezzel alapvetően semmi komoly baj, csak sok apró...
Telepítő nem feltétlenül fut le használt hdd-n. Elakad a boot loader telepítésénél...
dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=512 count=1
segített.
Az mpd-je nincs hálózati üzemre konfigolva, feltételezi, hogy monitorral együtt fogod használni. A /home/usernev/mpd.conf -ba:
bind_to_address "0.0.0.0"

Utána már elérhető az mpd hálózatról is.
A systemd magasról tesz az rc-local.service-re ( vagy csak engem akart végleg felbosszantani )

Így elsőre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.28. 18:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Nekem nem volt gond az installal, pedig én is egy használt 500Gb-s vinyóra telepítettem. Miután János segítségével sikerült egy normális image-t felírnom a pendrive-ra, gond nélkül ment minden.

Az mpd elérhető másik gépről simán, ha ez volt a baj. Bármilyen kliensel működik PC-ről, tabletről. Az mpd.conf amúgy a /etc/mpd.conf helyen van. Nem tudom neked hogy került a /home/"user"/mpd.conf helyre??

Az systemd-vel nem értettem, hogy mi volt a baj?

Pozitívabb hozzáállás szerintem segít. Mintha nem akarnál vele igazán kibékülni, pedig értesz hozzá. :lol:

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.28. 19:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
:):)Használt SSD-re nem írta fel a grub-ot. Ezt nem tudom miért csinálta, a hibaüzenetet nem láttam, nem én ültem a monitor előtt. Az viszont igaz, hogy a hiba ismert, a fórumokon megemlékeznek a dologról.

Amikor már láttam a terminált -Teamviewer-, akkor a fent említett helyen leledzett az mpd.conf, és nem tartalmazta az inkriminált bejegyzést, igy a Cantata hiábavalóan próbálkozott a 6600-as porton. ( Ja, az mpc alapból nem települ )

Az /etc/fstab-ban elhelyezett smb megosztások felcsatolásra vonatkozó bejegyzéseket egy reboot után nem voltak hatásosak - a jelenség ismert, van is benne némi logika...

Jól beírtam, majd az /etc/rc.local-ba ( pontosabban az /etc/rl-files/rc.local file-ba), a megfelelő sorokat, kézzel futtatva szépen föl is csatolta a megosztásokat. Az rc-local.service természetesen engedélyezve, a script futtatható, a reboot is futtatható, le is fut, csak a meghajtók nincsenek sehol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.28. 19:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Nekem hasonló gondjaim voltak a hibás image-el. A Linuxos Etcher elcseszte, nem tudom miért, de rossz lett a pendrive-ra telepített image. Lefutott, de minden hülyeséget csinált utána.
Próbáld meg a Rufus-al! Azzal jól kiírta. A gyökérben az alábbi file-okat kell felírnia, ha kevesebb van az gáz:

Csatolmány:
Képernyőkép_2017-04-28_19-36-51.png
Képernyőkép_2017-04-28_19-36-51.png [ 208.78 KiB | Megtekintve 82908 alkalommal. ]


Viszont az egy procimagra dedikált mpd-ről mindenkit lebeszélek. Rosszabb lesz. Összeomlik tőle az egész tér.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.28. 19:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Elkezdtem letölteni. Kár, hogy nem lehet a srácnál Paypal-lal fizetni. A letöltés sebességétől függetlenül megérdemelne egy kis támogatást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.28. 20:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Szerintem én pozitívan álltam a dologhoz, ha magamnak kell, a második hiba után ment volna a helyére egy debian, vagy egy centos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.28. 22:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
hifitibi írta:
Elkezdtem letölteni.

Én feladtam.
100 megás trönk végén egy hét után még mindig kb. 500 megánál szuttyogott 1-2k sebességgel.
Mammut mailre felrakhatná valaki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.29. 21:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
euro21 írta:
Mammut mailre felrakhatná valaki.


Szerintem Marko-val szemben nem lenne tisztességes. Csak ennyi. Személyesen bárkinek. Ahogy ígértem, még segítek is.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.30. 00:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
MÜXIK. Konzol összehegesztette. sikerült a táv-hozzáfférés, (cantataval vezérelhetö winfosos gépröl) látja a windowsos megosztásokon levö zenéket. Automatikusan felcsatolja a megosztásokat.
Hifitibi
A daphil-el eddig jó volt, olyan mintha a Miklósa Erika koncerten belógtam volna és az ajtóból hallgattam volna végig. Az Ap4-l meg olyan mintha már beengedtek volna az erkély első sorába. Már majdnem jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.30. 08:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
banzai írta:
A daphil-el eddig jó volt, olyan mintha a Miklósa Erika koncerten belógtam volna és az ajtóból hallgattam volna végig. Az Ap4-l meg olyan mintha már beengedtek volna az erkély első sorába. Már majdnem jó.
:D Szemléletes. Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.04.30. 08:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
egy kérdés: ugyan azon a vason a daphilel 25% hangossabban szól a zene mint az Ap4-n. elvileg usb-s jel szabvány, a jelszintben lehet eltérés?
most Ap4 full hangerön most (elöfok nélkül) a b5 s paneleket csak szoba hangerön hajtja. ha ez marad kelleni fog elöfok a rendszerbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 354 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség