audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.11.17. 06:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 13:08 
Fórumtag

Üdv,

Még kezdő vagyok a témában.

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hogyan tudom a számítógépemet a lehető legjobb jelforrást biztosító eszközzé tenni, mindezt a módosítást szoftveresen értem.

Fejhallgatót és egy 5.1-es házimozit használok, nincs USB DAC-em, sem külön hangkártyám, úgyhogy a hangot jack, illetve S/PDIF (Toslink) keresztül viszem ki az integrált hangkártyából.

Windows 10-en elvégeztem azokat a módosításokat, melyek segítenek nekem ebben (pl. http://hifi.live1.hu/xmos, amik relevánsak voltak).

Elvileg nekem az AudiophileOptimizer Windows 10 disztribúció lenne a legjobb. Viszont ezért egyenlőre nem akarok kiadni 35 ezer forintot.

A másik fő problémám a megfelelő zenelejátszó találása Windows 10 alá. Eddig Media Player Classic-et használtam, K-Lite Codec Pack-el.
Több zenelejátszót is próbáltam, mint például a foobar2000-et, JRiver-t, és a többi prémium zenelejátszót. Még a javasolt beállításokkal sem értem el olyan hangminőséget, mint a Media Player Classic-el.
Hasonlóan jó hangminőséget csak PowerDVD Ultra verziónál hallottam.

Tehát szeretnék javaslatot kérni arra, hogy melyik az a zenelejátszó, amit ajánlatok, esetleg további Windows 10 beállítások, melyek jobbá teszik a hangminőséget.

Még az AudioPhile Linux-ban is gondolkodom. Ezt szeretném megkérdezni tőletek, hogy muszáj -e hozzá USB Dac, vagy Jack-en is kiküldi fejhallgatóra a hangot nekem? Ha igen, akkor ehhez szeretnék kérni valamilyen útmutatót, hogy hogyan tudom felrakni (angol is jó).

Köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 16:48 
Alapítótag

A belső hangkártyát felismeri és ki lehet választani, hogy az szóljon.
Szerintem az AP Linux jobb megoldás a Windowsoknál, még integrált hangkártya esetén is.
Egyébként meg léteznek olyan integrált hangkártyák, amelyek nem szólnak rettenetesen már, pl. a tíz éves üzleti laptopokban gyakran van Analog Device gyártmányú hangcsip, ami még mindig sokkal jobb, mint egy mai acer kommersz laptopban.
Meg lehet oldani egy gépen dual boot AP Linux és Winxx, de ahhoz nagyon kell érteni a Linuxhoz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kezdő kérdések
HozzászólásElküldve: 2017.12.29. 10:24 
Fórumtag

Köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]