audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 15:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.30. 12:31
Hozzászólások: 8
Udv,azért regeltem hátha itt tudtok megoldást a problémámra:
Lecseréltem a PCI hangkártyámat,(Emu1212M)mert észbontó miket csinált.Működött meg szólt de állandóan pattogott csattogott mindkét csatornán úgy random. Azt hittem behalt ezért vettem egy jó drága Steinberget(UR22) USB portra.Szépen felment a szoftver és gyönyörúen szól de a pattogás még mindig fenn áll. Mindegy hogy a fejhallgató kimenetén hallgatom vagy az erősítőn át. Ami rosszabb hogy időnként bejön valami 8bites torzitás bármit is hallgatok.Filmek alatt is.A semmiből jön a hang amit nem tudok máshogy leírni mintha régi nintendós 8 bites hangot adna és tart kb 1 percig és utána jó, majd 5 perc múlva ismét előjön.Már azon voltam,hogy visszaviszem de eszembe jutott,hogy kipróbálom Notebookon és most tesztelem és ott hibátlan! Ok gondoltam más gond van a gépemben.Talán rossz az alaplap amiben úgysem szól az integrált hang(gigyabyte g31s2l)Vagy a memória vagy a proci de miután mindent kicseréltem(MERT VOLT EGY DONOR GÉP)A recsegés akkor sem szűnt meg.Ok mondom talán a windows hiba.Volt egy másik hdd-n egy friss win7/32 és arról bootoltam majd feltelepitettem ide is a hangkártyát.Érdekes módon itt már ritkábban jön elő a nevezett probléma de kb negyed óra filmnézés után ismét előjött!! A sírógörcs kerülget már. Mi lehet a gond,mert a gépem amúgy megy rendesen csak a hang problémás.Köszi előre is a helpet! Most is szól a zene rendesen de már várom azt az idegesítő torzítást...
Lehet hogy a win7 32 a gond?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 15:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Pendrive-ról bootolj valamilyen linuxot - ubuntu, knoppix live - nézd meg ott is recseg-e!
Ha igen akkor hw hiba - mondjuk tápegység-, ha nem, akkor Redmondban pont az ilyen kérdésekre fogják azt mondani, hogy frissítettél volna ingyen w10-re! Lehet hogy azon is recsegne, de legalább telemetriáből tudnának róla:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 15:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.30. 12:31
Hozzászólások: 8
Konzol írta:
Pendrive-ról bootolj valamilyen linuxot - ubuntu, knoppix live - nézd meg ott is recseg-e!
Ha igen akkor hw hiba - mondjuk tápegység-, ha nem, akkor Redmondban pont az ilyen kérdésekre fogják azt mondani, hogy frissítettél volna ingyen w10-re! Lehet hogy azon is recsegne, de legalább telemetriáből tudnának róla:)

Jó ok veszek egy másik gépet win 10-zel csak érthetetlen miért van ez.Amúgy a noteszen is win 7van és ott meg jó.Amúgy persze tápot is cseréltem már.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 16:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Bootolj egy linuxot! Így a legegyszerűbb eldönteni mivel van gond.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 16:35 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Hondati írta:
Amúgy persze tápot is cseréltem már.


Ha van egy zsebrádiód, tedd a gép közelébe és hallgasd meg, hogy a zavar azon is hallatszik-e. Ha igen, átütés/áthúzás, bizonytalan erősáramú kontaktus miatti hibád van.

Amit biztos nem cseréltél: monitor.
A hardver hibák nagy része (bizonytalanság, sercegés, fütyülés) tápoldali, de ettől eltekintve legalább a fele a monitor -többnyire táp- probléma (elég nagy merítésből dolgozunk, az utóbbi két évben több száz lapos monitor esett ki ilyen hibával).

A beégett (230-as) tápcsatlakozók is érdekes dolgokat tudnak produkálni, egészen az elszenesedésig. ;)
Cserél erősáramú tápkábeleket (akármire).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 17:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Steiberger UR12-m van, win 7-tel tökéletesen működik, tehát ezt kizárnám.

Én az USB portokkal póbálkoznék első körben. Driver biztosan jó-e ? Keresnék két biztosan eltérő meghajtású portot és tesztelnék.
Végső megoldásként pci-e usb kártya pár ezer Ft rászánásával.. Pl. ez is garantáltan jó: http://www.delock.com/produkte/1112_USB ... kmale.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 17:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ui:
Nem vettem észre elsőre, hogy megadtad az alalap típusát. Ebben az esetben eldőlt, hogy az összes USB portot Intel® ICH7 déli híd hajtja. Marad a külön USB kártya javaslatom, már csak azért is mert a Steinberg hangkártyát USB3-n illik táplálni, az USB2 csatlakozó kimeneti árama a határon mozog. Vagy pedig külső tápegységet kell használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.31. 16:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.30. 12:31
Hozzászólások: 8
shany írta:
Ui:
Nem vettem észre elsőre, hogy megadtad az alalap típusát. Ebben az esetben eldőlt, hogy az összes USB portot Intel® ICH7 déli híd hajtja. Marad a külön USB kártya javaslatom, már csak azért is mert a Steinberg hangkártyát USB3-n illik táplálni, az USB2 csatlakozó kimeneti árama a határon mozog. Vagy pedig külső tápegységet kell használni.

Köszi a helpet de a monitorcsere és a win reinstall sem segített(ezt nem is neked irom)
Az usb táphibára gondoltam ,mert tudom h az max 500mA. Van opció a külső tápcsatlakozásra is a kártyán ,oda mini usb-vel telefon tápot dugtam de a recsegés ugyanúgy fennáll.Van hogy fél óra múlva jön elő a sercegés majd hirtelen alábbhagy. Amikor elkezdi és abbahagyja akkor a kártya ledje felvillan. :shock:
A linuxos verziót megpróbálom még ill. szerzek egy 5V-os nagyobb tápot valahogy...Marhára tele van a f...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 22:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.30. 12:31
Hozzászólások: 8
Először is Buék! Ami újdonság,hogy a kártyához adott telepitő cd-n lévő install rossz lehet,mert kerestem egy frissebbet a neten és a 8 bites torzítás úgy tűnik megszűnt :o
A pattogás viszont nem.Érdekes jelenség,hogy a filmek alatti erősebb subok alatt kezd el pattogni jobban.Még a kártya power ledje is néha ki-kialszik egy pillanatra és a videolejátszás is megakad.
Ez erősen power gondnak tűnik ha a dinamika hiányt veszem alapul ám a hangerő gombokat kitekerve sem jellemző az áramhiány.Vagyis nem függ össze.
Stream audio rögzítéskor a felvételen nem hallatszik a pattogás.Ám lejátszáskor teljesen random igen! Lejátszótól függetlenül. további teszt lesz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 14:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Hondati írta:
...Stream audio rögzítéskor a felvételen nem hallatszik a pattogás.Ám lejátszáskor teljesen random igen! Lejátszótól függetlenül. további teszt lesz...
Nem lehet esetleg, hogy eredendően a túlzott energiagazdálkodás miatti "bealvás" az ok?
Ha megy a feldolgozás, akkor nem ér rá "bealudni", ezért nem jelentkezik a probléma? :?

Konzol írta:
...Az alaplapok vissza tudják venni az órajelüket, alkalmazkodva a terheléshez...
ld. "Single Board Computer megoldások" topicban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 18:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.06. 20:31
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Miskolc
Nekem, egy gagyi kínai Xmos Usb-s dac, amióta megvan, pattog a hang Windows 10-en és Linuxon is! Ha átdugom egy Odroid minigépbe, nem pattog a dac.
Ha, jól emlékszem, ezen a fórumon is volt róla szó, hogy másnál is pattog az usb-s dac.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.07. 18:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.30. 12:31
Hozzászólások: 8
mercedes13 írta:
Nekem, egy gagyi kínai Xmos Usb-s dac, amióta megvan, pattog a hang Windows 10-en és Linuxon is! Ha átdugom egy Odroid minigépbe, nem pattog a dac.
Ha, jól emlékszem, ezen a fórumon is volt róla szó, hogy másnál is pattog az usb-s dac.

Na az faja lenne ha vennék egy usb3-as alaplapot és ugyanúgy recsegne!! :o Akkor tökön szúrom magam az biztos.
egyébként még mindig ez van.kb 5 percenként el is hallgat a hang 1 mp-re.megőrülök!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.07. 22:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Kicsit egyszerűbb és olcsóbb betenni a linkelt pci-e - usb kártyát mint alaplapot cserélni :roll:

Van eredeti Amanero, több Jlsounds-xmos usb-audio panelem, van a Steinberg UR12 ugyanazzal az usb résszel mint a tied. Meg volt más külső usb kártyám is, amit még win XP-vel is használtam.
A régi gépem alaplapja: Asus M3A78-T, az újabb Asus P8H77M-pro Win7home 64bitest használok.
Soha nem pattogott egyik sem, semmilyen gondom nem volt usb lejátszással. Ebayes kínai csoda usb vevőket nem használok.

Milyen következtetést lehet levonni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.07. 22:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Kicsit egyszerűbb és olcsóbb betenni a linkelt pci-e - usb kártyát mint alaplapot cserélni :roll:

....

Milyen következtetést lehet levonni?


USB sucks! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.07. 22:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Én ezt soha nem értettem. Ha szívatni akarja valaki magát, akkor tegye...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 19:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.30. 12:31
Hozzászólások: 8
Na most kapaszkodjatok meg!Mivel úgy is régi volt a gépem vettem inkább újat. 4mag, 8g ram ssd,win10/64 nehogy gond legyen.Van ugyan benne usb 3.0 de a kártya csak usb 2.0-t ir a hátlapon mint kiderült.(ok nem néztem :oops: ) És b+!!!!!!! recseg!!! jön a 8bit kib.recsegés :shock: :( :o kb fél percenként 2-3 mp-re majd eltűnik.!De most meg nem pattog!
Persze hiába dugom a 3.0 usb csatolóba de a 2.0-n is ugyanaz! Most jön a harakiri asszem :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 19:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.30. 12:31
Hozzászólások: 8
Konzol írta:
shany írta:
Kicsit egyszerűbb és olcsóbb betenni a linkelt pci-e - usb kártyát mint alaplapot cserélni :roll:

....

Milyen következtetést lehet levonni?


USB sucks! :D

Ja ez ilyen pci-os usb 3.0 kártya segéd táppal


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.13. 21:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.30. 12:31
Hozzászólások: 8
win10 re találtam drivert a kartyához és most ugy néz ki jó :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség