audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 06:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 09:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Egy eleg furcsa ICvel talalkoztam.
Eddig a TI PCM2704/5/6/7 volt a meno, mert konnyen hozzaferheto, de itt Koreaban talakoztam a Styleaudio termekekkel, es ezekben meg egy TL7002 nevu okossag lapul.
http://www.gfec.com.tw/word_file/TE7022PB-v14.pdf
Hogy hol lehet talalni ilyen ICt, azt meg nem tudom, de erdekes a belso strukturaja. Alapbol 24bit/96kHzet kezel a TI 16bit/48kHz-evel szemben.
Sajnos a gyarto semmit sem arul el, de a Styleaudio Carat nevu cuccaiban ez talalhato, es eleg jokat irnak e cuccokrol (mellesleg fele annyiba kerulnek, mint Europaban).
En egy ilyet vettem:
http://styleaudio.typepad.com/styleaudio_hifi_usb_mini_/2010/05/2010-new-caratruby2.html
Nemsokara felteszem a regi USB DAC-omat is, legyen feltoltve a topik cuccokkal.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 10:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
TE7022L-nek hívják a usb 24/96 jószágot, és egyelőre kizárólag nagy mennyiségben lehet venni a gyártótól (500!db) Már elég sokan használják, nem fújol rá különösebben senki, a körítéseken múlik inkább, hogy milyen a hangja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 10:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Kifejezetten jókat olvastam róla, Tenor a chipgjártó, nekem valami programozott FPGA-nak tűnik.
TARALAB néven is futott pl. az ebay-en, mint USB/S-PDIF átalakító. A programja védett eléggé, illetve jók a műszaki adatai (papíron) és tiszta aszinkron működést tud. Viszont "csak" 96 khz/24 bit-ig műxik.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 15:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
A Windows USB-n keresztül, HID-el, mekkora maximális mitavételezett jelet tud küldeni? 48kHz vagy 96kHz-et?

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 17:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Végre találtam jellemzést a Carat Ruby2-ről. Azt javasolják, 50 órát kell bejáratni. Igaz, hogy nincs itt a legjobb fülesem, és a jelforrás csak egy laptop, de nyomom neki a klasszikus zenét. Majd beszámolok az eredményről.
http://www.audioconnection.se/res/Styleaudio/caratruby2.pdf - ez az user manual is egyben,
http://www.playstereo.com/pub/rec_styleaudio_ruby2_audio_review.pdf - ez meg egy bemutató az Audioreview 2010 decemberi számából, sajnos olaszul.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 17:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
mihalcz írta:
A Windows USB-n keresztül, HID-el, mekkora maximális mitavételezett jelet tud küldeni? 48kHz vagy 96kHz-et?

USB1-en 48 khz
USB2.0+ -on tudtommal 192khz vagy jobb.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 09:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Egyaltalan letezik-e olyan IC, mely USB2.0 kompatibilis, es tudja a 24/192-t?

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 10:27 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Mostanában kezdek (kezdtem) foglalkozni a texas egy régi, elfeledett usb chipjével, a TAS1020B-vel.
USB 2 / async mód is elérhető vele.
A firmware kicsit bonyolult, de szerintem nem lehetetlen feladat.

Célszerű itt is körbenézni:
http://focus.ti.com/docs/toolsw/folders ... evm-u.html

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 10:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
mihalcz írta:
Egyaltalan letezik-e olyan IC, mely USB2.0 kompatibilis, es tudja a 24/192-t?


Konkrét megvehető formában nemigen. Azt hiszem a musilandemben is Xilinx FPGA proc van, és a gyártója adja ki a firmwareket hozzá. De USB2.0 és 192k kompatibilis.
Cél IC-ről nem tudok ami hardveresen menne. Valószínűleg nem is lenne olcsó ha létezne, akkor sem.
Súlyosan védettek az eddig megjelent fw-ök is a gyári megoldásokra.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 10:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
sny21 írta:
Sziasztok!
Mostanában kezdek (kezdtem) foglalkozni a texas egy régi, elfeledett usb chipjével, a TAS1020B-vel.
USB 2 / async mód is elérhető vele.
A firmware kicsit bonyolult, de szerintem nem lehetetlen feladat.

Célszerű itt is körbenézni:
http://focus.ti.com/docs/toolsw/folders ... evm-u.html

Én amikor utánaolvasgattam pár hónapja, elég gyerekcipőben járt. Amúgy nem is túl pontos chip, állítólag öreg és jitteres mint a dög, illetve problémás. De nem biztos hogy rendesen utánanéztem. Mindenesetre, ha olyan népszerű lenne, találnánk hozzá DIY megoldásokat. Engem is érdekelne a téma :) egy kompromisszummentes Hiface-klón. :)

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 10:44 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Async módban 72 ps jitter...
(sync módban valóban magas, 2500 - 3000 ps)

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 10:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
sny21 írta:
Async módban 72 ps jitter...
(sync módban valóban magas, 2500 - 3000 ps)


OK, de ez valami gyári kész gyári fw-ös gép adata, nem?
Abból még nem lesz egykönyen repro.
Sync módban használhatták régebben is elterjedten, mert nekem is az 1000 ps feletti jitter maradt meg.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 12:59 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Itt egy lista a forgalomban lévő usb-spdif átalakítókró.

http://thewelltemperedcomputer.com/HW/USB_SPDIF.htm

Az árak horror kategória...

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 14:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Némelyik a hírnévre alapozva szemtelenül drága....főleg 1-2 kakukktojás, a 44-48 k-ig működők. Van amelyikben pcm2706 figyel. Hiface, Musiland, itthon ezek beváltak elég jól. Brutális árképzés van tényleg :) és nem mindig korrelál a tudással.
Rejtés:
majd linkeld be a devkitet ha public amivel felizgattál a telefonba, érdekel :)

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 15:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
sny21 írta:
..TAS1020B... USB 2 / async mód is elérhető vele. A firmware kicsit bonyolult, de szerintem nem lehetetlen feladat.

Optimista vagy. ;)
Amit a TI megad ezzel kapcsolatban, azzal sokra nem mész. A funkciók egy részét egyszerűen "elfelejtették" publikálni. Egy más része pedig "véletlenül" hibásan jelent meg. Azóta is mélyen hallgat a Texas erről az eszközről.

Gordon Rankin (Wavelength) ha jól emlékszem két évet szöszmötölt ezzel a chippel, mire visszafejtette a firmware azon részeit, melyek egy jól működő aszinkron átvitel leprogramozásához kellenek. Azóta tőle licenceli a gyártók 100%-a (már aki TAS1020B-t használ).

Az egyik M-Audio USB-s DAC-om (Transit) használ ilyen chipet, elvileg az optikai csatolón beadott órajel hatására átkapcsol aszinkronba (a' la Altmann). Ezt a gyakorlatban sose sikerült elkövetni.

Mióta megvan a Hiface, a Transit-ot csak mérésre (PC-s spektrum analizátor) használom. A modifikáció nélküli Hiface-hez képest is a "futottak még" kategória a Transit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 21:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:53
Hozzászólások: 172
Szia EURO21!

Miután nálad hallgattam a HiFace-t, gyorsan vettem magamnak is egyet. Azóta is főként ezen hallgatok zenét és nagyon meg vagyok elégedve vele. Különösen a felbontóképessége ragadott meg, főként nagyobb (akár 24-bit/96-192kHz) mintavételezésű műsoranyag esetén. Lejátszó programnak is azt használom (Foobar2000- Win7 alatt WASAPI, XP alatt KS output támogatással), amit javasoltál.

Hallottam, hogy néhány módszerrel még tovább lehet finomítani a HiFace hangját. Pl. az én változatom sajnos RCA kimenetű. Állítólag a BNC-s változat - talán a korrektebb 75 Ohmos illesztés miatt - még egy fokkal szebben zenél. Ha lenne BNC bemenetet is tartalmazó DAC-om, akkor RCA -> BNC átalakítót illesztve az M2Tech kimenetére össze tudnám vetni az RCA vs. BNC hangzásbeli különbségét. Te próbáltad már BNC-ről hallgatni?

HiFace modifikáció vonatkozásában itt ( https://sites.google.com/site/hifacemods/home ) találtam némi információt. Te gondolkodtál már ezekben vagy más modifikációkban?

_________________
▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒Salute!▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 21:44 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
euro21 írta:
sny21 írta:
..TAS1020B... USB 2 / async mód is elérhető vele. A firmware kicsit bonyolult, de szerintem nem lehetetlen feladat.

Optimista vagy. ;)
Amit a TI megad ezzel kapcsolatban, azzal sokra nem mész. A funkciók egy részét egyszerűen "elfelejtették" publikálni. Egy más része pedig "véletlenül" hibásan jelent meg. Azóta is mélyen hallgat a Texas erről az eszközről.

Gordon Rankin (Wavelength) ha jól emlékszem két évet szöszmötölt ezzel a chippel, mire visszafejtette a firmware azon részeit, melyek egy jól működő aszinkron átvitel leprogramozásához kellenek. Azóta tőle licenceli a gyártók 100%-a (már aki TAS1020B-t használ).

Az egyik M-Audio USB-s DAC-om (Transit) használ ilyen chipet, elvileg az optikai csatolón beadott órajel hatására átkapcsol aszinkronba (a' la Altmann). Ezt a gyakorlatban sose sikerült elkövetni.

Mióta megvan a Hiface, a Transit-ot csak mérésre (PC-s spektrum analizátor) használom. A modifikáció nélküli Hiface-hez képest is a "futottak még" kategória a Transit.




Nem régen jelent meg egy új fejlesztési dokumentáció, valószínűleg az már nem hibás.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 22:09 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
BNC-t nem nehéz applikálni egy DAC-ra, szinte csak fúró kérdése. :)

Egyébként azért preferálják a gyártók a BNC-t, mert abból az elmúlt 70 év során sikerült jól működő példányokat gyártani, sorozatban, ráadásul szinte fillérekért.

A Bayonet Neill-Concelman (Paul Neill és Carl Concelman, a Bell és az Amphenol mérnökeinek találmánya) a műszergyártás és az ipari (rádió frekvenciás) csatlakozások egyik alapcsatlakozója.

Mivel nagy (2-4 GHz) frekvenciára tervezték, az audio-video környékén felbukkanó sávok többnyire semmilyen kihívást nem jelentenek a jól kiforrott technológiának. Létezik 50 és 75 ohmos koaxiális kivitelben is, az utóbbi használatos az SPDIF csatlakozásoknál.

A kommersz RCA csatlakozó ilyen célra való használata már problémásabb, szinte alig jobb a banándugó-krokodilcsipesz kombónál. ;)

Létezik persze ebből is rendesen konstruált és készített darab, de a "true" 75 ohmos változatok nem olyan olcsók.

Én "rendes" RCA-kat használok (Canare RCA Type Crimp Plugs For 75 Ohm Coax), Belden 1694a kábellel (ráadásul lecseréltem a DAC hátulján is a csatlakozót), úgyhogy annyira nem izgat a BNC dolog.

Hiface esetében a 3.3V-os elelmes táplálást régóta fontolgatom.

Amit érdemes még kipróbálni, az a RF jel szint csökkentése csillapítókkal (3-10 dB). Hátránya, hogy a jó csillapító drága és szinte kizárólag BNC csatlakozású. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 20:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:17
Hozzászólások: 24
Sziasztok!

Nálam már kész van a 3.3V-os LiFePo mod.


Csatolmányok:
hiface-lifepo.jpeg
hiface-lifepo.jpeg [ 76.15 KiB | Megtekintve 102268 alkalommal. ]
hiface-lifepo2.jpeg
hiface-lifepo2.jpeg [ 113.22 KiB | Megtekintve 102268 alkalommal. ]

_________________
RPI3B (Tidal,Volumio) -› Allo KALI -› Audiophonics ES9038Q2M -› Hypex UCD180HG -› Magneplanar SMGB
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 12:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Javasolnék egy vetélkedőt ezen eszközökkel, egybevetve vaktesztekkel, hogy melyiknek jobb a hangja. Lehetne egy audio találkozón is.
Én a Carat Ruby2-vel meg vagyok elégedve, de meg kell jegyeznem - jelenleg csak egy ócska Sennheiser fülessel hallgatom. Amit a saját építésű USB dac-ommal nem tudtam elérni: semmi zaja nincs.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 12:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
A saját USB-DAC-om.
DAC: PCM2704 TI, kimeneti IC: SSM2250 AD.
Kimeneti csatolótrafó az SPDIF-nek: Philips DVD963-as lejátszóból.
Táplálás egyenesen az USBről (biztosan jó zajos) - mert célom egy kis, külső táp nélküli egyszerű eszköz készítése volt, amit bárhova vihetek magammal, nem kell külső táp, csak a kis doboz, az USB kábel meg a füles..
A hangja nagyon szép, számomra kellemes és sokáig hallgatható, de van egy probléma: egy nagyon halk sistergés hallatszik a kimeneten. /00 ohmos fülessel (AKG 141Monitor) nem zavar, de egy 32ohmost rákötve (Sennheiser 495) meg már igen. Erősítőre kötve is jelen van a zaj, de ott mar elenyésző.
A fenti felsorolásból arra lehetne következtetni, hogy terhelésfüggő, de már mindenféle kondit próbáltam, és nem szűnt meg - igaz, külső tápot még nem.

A tápban használt tekercsek: 22uH mindkettő, tehát nem a képen látható kerámia meg zöld alacsonyfrekis tekercs.
A kimenőkondik Nichicon 470uF MUSE.


Csatolmányok:
Magyarázat: A már működő, de még trafó nélküli áramkör.
DSCF7854s.jpg
DSCF7854s.jpg [ 160.72 KiB | Megtekintve 103628 alkalommal. ]
Magyarázat: A kapcsolási rajz
usbphones2b_sch_234.jpg
usbphones2b_sch_234.jpg [ 80.18 KiB | Megtekintve 103628 alkalommal. ]
Magyarázat: A nyák forrasztási oldala
P9170090s.jpg
P9170090s.jpg [ 173.91 KiB | Megtekintve 103628 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 21:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.08. 21:18
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Én is HiFace témában utazom, teljesen kibeleztem, három külső táppal hajtom, jelenleg ADP150-es stabilizátorokkal. A clock most nálam Tentlab clock (csak a 44Khz-hez szükséges 22.579MHz ilyen a másik hétköznapibb). Ja és most az I2S jelet használom a Buffalo DAC felé (MCLK nélkül, aszinkron módban). Az egész egy 5V-os SALAS Shunt-ről megy. Az eredeti állapothoz képest ez teljesen más kategória, az úgy szólt mint egy számítógép :)

Most átépítem megint egy kicsit, rakok elé USB isolatort. Remélem hamarosan készen lesz és működni is fog :)

Vlaca: az A123 cellát honnan lehet beszerezni? Kipróbálnám erről én is a clock-ot, mennyit javul az ADP-hez képest.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 05:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Törkis írta:
Sziasztok!

Én is HiFace témában utazom, teljesen kibeleztem, három külső táppal hajtom, jelenleg ADP150-es stabilizátorokkal. A clock most nálam Tentlab clock (csak a 44Khz-hez szükséges 22.579MHz ilyen a másik hétköznapibb). Ja és most az I2S jelet használom a Buffalo DAC felé (MCLK nélkül, aszinkron módban). Az egész egy 5V-os SALAS Shunt-ről megy. Az eredeti állapothoz képest ez teljesen más kategória, az úgy szólt mint egy számítógép :)

Most átépítem megint egy kicsit, rakok elé USB isolatort. Remélem hamarosan készen lesz és működni is fog :)

Vlaca: az A123 cellát honnan lehet beszerezni? Kipróbálnám erről én is a clock-ot, mennyit javul az ADP-hez képest.


modellező boltokban érdemes próbálkozni, de spéci töltőt se felejts el hozzá vásárolni. Vagy Kínából is beszerezheted az egész cuccot mondjuk az e-bayről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 22:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:17
Hozzászólások: 24
Törkis írta:

Vlaca: az A123 cellát honnan lehet beszerezni? Kipróbálnám erről én is a clock-ot, mennyit javul az ADP-hez képest.


Hi!

Modellboltból vettem én is:


http://www.modellhungaria.hu/akkucellak ... 9_552.html

(a 2300mah-t.)

Töltő:
http://www.modellhungaria.hu/akkutolto- ... 14296.html

Kínából:

Akku:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=6444
Töltő:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=15437
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11060

A töltők közül van amelyik 12V-ról megy, ezekhez kell valami táp még.

10-telettel:
(V)Laca

_________________
RPI3B (Tidal,Volumio) -› Allo KALI -› Audiophonics ES9038Q2M -› Hypex UCD180HG -› Magneplanar SMGB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.04.13. 22:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.08. 21:18
Hozzászólások: 3
vlaca írta:
Törkis írta:

Vlaca: az A123 cellát honnan lehet beszerezni? Kipróbálnám erről én is a clock-ot, mennyit javul az ADP-hez képest.


Hi!

Modellboltból vettem én is:


http://www.modellhungaria.hu/akkucellak ... 9_552.html

(a 2300mah-t.)

Töltő:
http://www.modellhungaria.hu/akkutolto- ... 14296.html

Kínából:

Akku:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=6444
Töltő:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=15437
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11060

A töltők közül van amelyik 12V-ról megy, ezekhez kell valami táp még.

10-telettel:
(V)Laca


Köszi szépen az információkat! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.05.14. 12:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.Még régebben én is csinálgattam PCM-ekből USB DA-kat.Nekem az akku. tápos PCM2704 hangja tetszik a legjobban a sajátjaim közül.A stabi az REG1117-5 a kicsatolók maxcap bip.elkók.
https://picasaweb.google.com/114682127721595056194/UPSDAC2#

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 17:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Írtam, hogy beszámolok a Styleaudio Carat Ruby2-ről, de most már normális(abb)an meghallgatva, otthoni körülmények között.
A hangja PCről fülessel nagyon-nagyon jó!!! Szinte minden részletét tekintve megállja a helyét. Hanganyag: flac kiterjesztésű zenék, Dell Inspiron 1564 (Core i3, 2.13GHz, 4GB ram, Win7 Enterprize), Foobar1.16, a füles meg AKG K141 Monitor (600 ohmos).
Optikai bemenetről (Denon DVD1920, Decca felvételek, pl. a Cecilia Bartoli Sospiri, Pavarotti Forever vagy a Verve felvételű Diana Krall The look of love - ami SACD, de csak sima CD módban van optikai jel) szintén ugyan ezzel a fülessel, egy élmény.
Ami még bejáratásra vár, az az analóg kimenete, de már előre úgy néz ki, hogy bejön. Ugyanis az analóg kimenetet meg a füles kimenetet kapcsolóval lehet választani, és még nem sok esélyem volt hazatértem óta hangfalakon élvezni a zenét.
Egyszóval, egy kiváló cucc.
Itthon nem vettem volna meg, de Dél-Koreában szinte féláron jutottam hozzá, és annyit megért.
A nyákja szép és igényes, megfelelően elválasztott digi- meg analóg-földekkel
Természetesen szétszedtem - és alapvetően nem csalódtam, ugyan az van benne, mint a reklámképeken. Egy dolog nem tetszett, az a kerámia-tekercs (a képeken látszik, a smps mellett található), és rögtön kicseréltem. Hangban változást nem tapasztaltam (csak a belső sugallatom mondja, hogy jobb, de ezzel minden diy-es így van :D ).
A táp: amit adtak hozzá, az is egy kapcsolóüzemű, 6V/2A. Ebből belsőleg LDO-val előállítja az 5V-ot meg a 3.3V-ot, az analóg műveleti erősítőkhöz (I/V konverterek, analóg kimenet meg a füles kimenet) a bemenő 6V-ból egy smps-el előállítja a +-12V-ot. Szinte minden IC minden tápbemenetén ott az OSCON meg vele párhuzamosan a Wima meg a kerámiakondik. A lényeg, hogy jó az eredmény!


Csatolmányok:
Magyarázat: Alsó oldal. Itt van 2 tantál, egy pár tekercs meg a 2LDO
Also.JPG
Also.JPG [ 207.29 KiB | Megtekintve 103506 alkalommal. ]
Magyarázat: A felső oldal a kezelőszervekkel meg a füles kimenettel
Felso2.JPG
Felso2.JPG [ 240.94 KiB | Megtekintve 103506 alkalommal. ]
Magyarázat: A felső oldal az analóg kimenettel, meg a bemenetek (USB, optikai meg a táp)
Felso1.JPG
Felso1.JPG [ 244.01 KiB | Megtekintve 103506 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 14:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül olyan chipet, ami a bejövő USB jelből csinál I2S jelet, és tudja a 24bit/96kHzet, de még jobb lenne ha tudná a 192khzet is. Emellett kiváló minőségű is!
Eddig a PCM2707-et találtam, ami talán megfelelő, de nem mondanak túl jó véleményt a hangjáról.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 15:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
GA2 írta:
Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül olyan chipet, ami a bejövő USB jelből csinál I2S jelet, és tudja a 24bit/96kHzet, de még jobb lenne ha tudná a 192khzet is. Emellett kiváló minőségű is!
Eddig a PCM2707-et találtam, ami talán megfelelő, de nem mondanak túl jó véleményt a hangjáról.


Chipet nem tudok, de kompletten van a Teralink X2 75 dollár környékén (ebben egy Tenor 7022L típusú chip van, de ilyet még sehol nem láttam forgalomban), sajna ez csak 96 kHz-ig dolgozik. Vagy 2,5-3 szoros áron a HiFace... Esetleg 63 dollárért lenne komplett Musiland Monitor 01 USD USB-s DAC, de azt hackelni kellene, hogy kijöjjön belőle az I2S jel, ha lehet egyáltalán, viszont ez már tudja a 192/24 bit-et


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2011.12.08. 22:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Hát kár, hogy csak készen lehet kapni.
Pedig a TE7021 ígéretes lenne..


Csatolmányok:
TE7021_22 USB.JPG
TE7021_22 USB.JPG [ 53.03 KiB | Megtekintve 103301 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.06.29. 20:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusztok!
Volna egy tisztelet teljes kérésem, ha valakinek van tapasztalata HDD kontra SSD-ről természetesen zenehallgatásról volna szó, ossza meg tapasztalatát!
Építettem Akki segítségével, egy USB-s DA-t most azzal hallgatok zenét. Igen jól szól, de a múltkor meghallgatunk egy laptopot( rövid kábel,akkumlátor) azt mindannyian padlót fogtunk! Most vettem egy laptopot és fejleszteni kéne SSD-ben gondolkozom, milyen lehet a hangja? A gyorsaság nem számít,mivel csak zenehallgatásra használom, viszont a hangminőségéről nem találok hiteles leírásokat! Kérnélek titeket osszátok meg tapasztalataitokat. De szeretném ha csak olyan írna aki személyes tapasztalatát osztaná meg, mert "próbára" 30 ezer forint a mai nehéz időkben, nekem sok pénz!
Köszönöm! Jamo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.06.30. 05:47 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Tolongani nem fognak a 'tesztelők', lehet hogy úttörő vagy :)
Ezt érdemes elolvasni, pl, hogy mennyire lehet, szabad, érdemes, kihasználni a tárolóhelyet élettartam megóvás szempontjából.
http://prohardver.hu/tema/milyen_ssd-t_ ... _1-50.html

Hangja? ha például fele olyan jól szól csak, mint a HDD-d, akkor vegyél kétszer akkorát :)
Amúgy viccen kívül, nem lehet gond a hangjával, egy külső USB-s Xdrives kártyaolvasóm mezei SD kártyáról gond nélkül beolvas nagy felbontású flacfilet, én legalábbis nem hallottam semmi eltérést. Pedig kószál a jel összevissza, mig eljut a DAC-ig.

Bátorításnak:
http://www.naimaudio.com/hifi-products/unitiserve-ssd


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.06.30. 07:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Köszönöm a választ!
Sajna az általam vásárolt Dell D 430-as csak ZIF csatlakozású SSD-t fogad, úgyhogy a piacon csak kingfast márkájút találtam. Tehát a márka választás nem kérdés (sajna).
A másik link biztató lehet, a NAIM termékek igen jól szólnak. Ez elmozdított kicsit, de azért még várnám a személyes tapasztalatok általi megerősítést! (Kicsit húzós 64G-ért 29800 ft)
Így is a tároló 2 T-ről mindig húzogatni kel át amit lejátszok, és törölni! De sajna azt is meghallgattuk,hogy ha áthúzom megint egy fokkal jobban szól.Eltűnnek bizonyos kis "szőrök" simább, teresebb lesz a hang! Kihúzom a töltőt plusz egy fok. Na azt már szinte félve írom le, hogy van a 2T-s elsőnek( Na az szól a legjobban!) nevezett wincsi amin az alapot tárolom amit csak akkor kapcsolok be ha teszek rá zenét,vagy veszek le róla! Nem olyan rég behalt egy 2 T-s wincsi 2 év munkája odaveszett! Meg könnyeztem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.06.30. 12:58 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Szvsz maga a kérdés feltevés túl "tág", emiatt kevés a reakció.

Van-e különbség a normál és az adalékolt 95-ös benzin használata közt?
Van. Nincs. Lehet.
Milyen adalék, milyen autó, milyen körülmények közti használat?

Van-e különbség zenehallgatás tekintetében HDD-ről, vagy szilárdtest tárolóról történő lejátszás esetén?
Van. Nincs. Lehet.

Mondom ezt úgy, hogy üzemszerűen használok számítástechnikai célokra különféle HDD-ket, SSD-ket, SAN-t, NAS-t.

Több különbség adódhat az adott lejátszó szoftver beállításainak hatására "létrejövő" hangzás változásban, mint a számítástechnikai háttér miatti eltérésben.

Speciel az általam használt szoftver képes 500MB adatot "leszipkázni" a tárolóból és dinamikus RAM-ból lejátszani azt, emiatt aztán a kiszolgáló rész "hangja" nálam irreleváns.

Nem irreleváns viszont a nagy tömegű adathoz történő hozzáférés sebessége, de főleg késleltetése. Emiatt aztán a hálózati hozzáférés (zenei lejátszást azért nem mondok, mert elvi -és programozási gyakorlati- averzióim vannak a különböző lokális hálózati lejátszással szemben) nálam harmadlagos, ezt követi a külső (pl. USB, SSD) tároló, illetve a belső HDD.

Ezek ellenére gyakorlatilag RAM-ból hallgatom a zenét (ha digitet akarok hallgatni). Laptop, Foobar, USB to SPDIF (HiFace), külső DAC.

Az, hogy egy laptopról -akkuról- többnyire "szebben" szól a zene, az nem kérdéses. Meg kell nézni egy számítógép és egy akkuról járó laptop tápfeszültségeit spektrumanalizátorral. :D

Az, hogy USB és USB között különbség van hangban, az sem kérdés. Az, hogy egy aszinkron átvitelű USB adatkapcsolat "jobb" a hangnak, az -többeknek, közte nekem is- egyértelmű. Az, hogy egy -a forráskészülék tápjától- elválasztott USB adatkapcsolat előnyös, szintén hamar belátható.

Tehát a kérdés megválaszolható, csak nem ennyire általánosan kéne feltenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.06.30. 16:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusz!
Amit kérdeztem az roppant egyszerű, ugyanazt azt a hanganyagot hallgatva SSD-n és HDD-n mi különbséget hallunk? Melyiknek a hangja jobb? Mert hogy lesz közte különbség az biztos.
A probléma még ott lehet, hogy mennyire hiteles az "ember" és a berendezése. (Sajnos az előző fórumon volt egy két műszaki hangadó, mérésügyi "szakember" akinek mindenről volt "műszaki" véleménye de mikor lefényképezte,hogy épp mit hallgat és csinált, akkor csak mosolyogni lehetett rajta.)
Sajnos a kérdés, ha ilyen egyszerű lenne mint ahogy leírtad......akkor fel sem tettem volna. A válaszok meg szerintem nem azért nem érkeznek, mert amit kérdeztem az nem egyértelmű! Hanem mert ez ügyből kifolyólag kevés még a tapasztalat.
Mivel a jó lejátszó szoftver kevés, ezért szerintem mindannyian ugyanazt használjuk. Azt,hogy te RAM-ból hallgatsz zenét és te nem hallod az előtte lévő dolgok hangját, nem is értem.....sajnos nálam mindent hallani. Ha pendrive-ről halgatom meg ugyanazt a zenét botrányosan rosszul szól....de nem vitatkozni szeretnék kinek milyen szakmai tudása van.
Hanem, ha valakik a későbbiekben beüti, hogy ssd kontra hdd high-end hang, legyen valami támpontjuk legyen egy csokorba szedett információ, segítség mert szerintem ez a jövő. Pár évvel ezelőtt egy ilyet leírni,hogy számítógépről való zenehallgatás isten kísértés lett volna, bizonyos körökben! Most meg eszembe sem jut elővenni a cd játszómat pedig egy sony XA 555 ES agyon tuningolva figyel a szekrény tetején!
Szóval ha valakinek lenne véleménye szívesen várom? (persze a tapasztalatokat várnám, műszaki találgatásokba ne merüljünk el mert nagyot tévedhetünk! Lásd: digit filter.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.03. 05:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Több vélemény is meghallgatva(Bodor Ferit,Szentgyörgyi Lacit), megrendeltem, egy kingfast 64G-ás ZIF-es csatlakozású ssd-t.
Pár nap és érkezik, aztán beszámolok mire jutottam. Persze alapos ide oda hallgatás után!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.03. 10:17 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Idézet:
Sajnos az előző fórumon volt egy két műszaki hangadó, mérésügyi "szakember" akinek mindenről volt "műszaki" véleménye de mikor lefényképezte,hogy épp mit hallgat és csinált, akkor csak mosolyogni lehetett rajta.

Akkor most szépen leírod hogy kikre gondoltál, nem csak ilyen sunyin ideköpöd, és a jövőben az ilyen típusú véleményedet megtartod magadnak.
Azt "elmagyarázhatnád" egyébként, hogy mi az összefüggés valaki véleményének a műszaki megalapozottsága és aközt hogy mit hallgat éppen. Ilyen összefüggés csak elborult agyú hifisták fejében van. Az ilyen f@..ságokkal menjél inkább az AVX-re.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.03. 16:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Nekem sincs tapasztalatom a SSD témában, viszont leírnám a tapasztalataimat számítógép alapú lejátszással kapcsolatosan. ASIO driveres hangkártya (E-MU 1212m), Foobar2000 program. Ezt a felállást azt hiszem sokan ismerik. Viszont, ami sokat dob a megszólaláson az a Fidelizer nevű program, ami a háttérben futó különböző alkalmazásokat, stb. kikapcsolja, illetve a processzor kihasználtságot, főleg többmagos prociknál optimalizálja zenelejátszáshoz. A Foobar-hoz van egy RAM-Disk nevű kiegészítő, ami szintén sokat dob az összképen. Sok részlet előjön a felvételekből és a rendszer elkezd végre úgy zenélni, mint ami az igazán jó hifi rendszerek ismérve. Több részlet, jobb tér, természetesebb, muzikálisabb megszólalás. Talán a legjobb szó erre a végre elkezd zenélni úgy a rendszer, hogy az ember szinte bármeddig a rendszere előtt tud úgy ülni, hogy nem akar treket és zenét cserélni.

Jómagam nem szoktam kételkedni semmiben és senkiben így most is nyitottan várom az SSD V.S. HDD párharcot, habár nekem az a tapasztalatom, hogy onnantól kezdve, hogy ramból játszok le, semmi jelentősége nincs, hogy az adat hol is volt eredetileg, mivel a RAM-Disk behúzott mindent a számítógép memóriájába és onnan játssza a zenét. Gyanítom, hogy valami hasonló dolgot hallhat az ember akkor, ha nincs RAM-Disk lejátszás, de HDD-ről SSD-re vált.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.03. 19:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Köszönöm a jó tanácsokat!
Természetesen én is ezt a felállást használom! Van még egy Music bee nevű lejátszó program amit még érdemes kipróbálni, meg egy Izotope rx amivel bíbelődtem egy kicsit aztán leálltam vele, mivel nekem nem hozott meggyőző javulást. A fidelizer és a ram disc nevű programot nem ismerem de természetesen örülök a tippnek, és kipróbálom.
Sajna azt is lehet hallani,hogy az úgynevezett első wincsiről vagy pedig a másolatról hallgatom a zenét. Arról ne is beszéljek mennyit kellet vacakolni, milyen lejátszóval, melyik programmal(mert ugye a plextools-nak, és az exact kissé más a hangja) másoljam be.
Szeretném ha igazad lenne az ssd-vel kapcsolatban!
Azért vacilláltam ennyit mert, már a nevében is benne van hogy félvezetős memória. És most nem a csöveket pártolom, mert tranyós erősítőt hallgatok, viszont minimál koncepció híve vagyok. Többször bebizonyosodott, hogy hú most milyen jól szól a zene, azt később vettem észre,hogy egy tranyónak nem érintkezik a lába. A mérésekről meg ne is beszéljek meghallgattuk hú de jól szól aztán megmértük hú de rossz a mérés, azt addig pofoztuk mire mérve jó lett viszont a hangja.... Na a viccet félretéve legkevesebb alkatrész, és a legjobb minőség így gondolom.
Egy páran meglepődtek már mikor bekapcsoltam a számítógépről a zenét! Legutolsó nagy meglepődés a high-end show volt mikor már nem volt akkora mozgolódás, és meghallgattuk páran laptopról usb-s DA-n keresztül azokat a zenéket amiket előtte igen drága tuningolt cd játszóval nyomtunk (megemlíteném Akki segítségét). Szóval én ezt tartom a jövőnek ami szerintem nem is olyan elkeserítő.
Talán a hétvégén már meglesz az előzetes meghallgatás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.03. 20:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Próbáld ki azokat a dolgokat amiket leírtam, kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Eleve olcsóbb, mint egy SSD beszerzése :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.04. 18:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Mosolyfakasztónak!


Csatolmányok:
DA.jpg
DA.jpg [ 120.66 KiB | Megtekintve 103523 alkalommal. ]


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jamo 2012.07.04. 18:23-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.04. 18:03 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Ez micsoda? Én sem DA-t, sem USB-t nem látok rajta....

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.04. 18:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Köszi! De most jöttem haza azt ugrálok hol ide hol oda!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jamo 2012.07.04. 18:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.05. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
sny21 írta:
Ez micsoda? Én sem DA-t, sem USB-t nem látok rajta....

Pedig ott van, csak fel kel nagyítani a képet.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.05. 09:45 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
jamo írta:
Mosolyfakasztónak!


Salas táp ?
Ha 1000uf (nichicon FG ?)söntöli a szabályzórészt, akkor le kéne menni 150-max 300uF körüli értékre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.05. 12:29 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Rejtés:
DHT írta:
sny21 írta:
Ez micsoda? Én sem DA-t, sem USB-t nem látok rajta....

Pedig ott van, csak fel kel nagyítani a képet.



Most már valóban ott van, de elsőre valamiféle erősítő képét tette be...

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.07. 08:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Szervusztok!
Igen Salas de ha jól emlékszem a mikró kapcsoló azért van benne,hogy kiiktassa mikor már felállt!
A ram disk feltelepítése szép kis feladat volt! Ugyanis nekem az xpack foobar van fent 1.10-es ha jól emlékszem,és az nem hajlandó engedni a telepítést-leírnám,hogy sikerült hátha másnak sem megy: nem törlöd csak feltelepíted rá a gyári foobart, arra már felmegy a ram disk, majd nem törlöd, csak rátelepíted az xpackot-mivel a registrybe már beírt így már hajlandó működni! Sajna az ssd csak hét közepére lesz meg,de ma még a ram disket, és a fidelizert feltétlenül kipróbálom!( most már második napja megy a rendszer, nem szeretnék tévedni!)
Véletlen az erőlködőt raktam fel: de hátha valakit érdekel!


Csatolmányok:
IMG_20120704_175959.jpg
IMG_20120704_175959.jpg [ 242.73 KiB | Megtekintve 103436 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.07. 12:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
Meghallgattam a ramdisket, köszönet érte Hifipistinek! Egyértelmű letisztultabb jobb hangkép, használni fogom! A fidelizerben, még nem vagyok biztos! Hallgatni kell még!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.07. 16:42 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Próbáld ki ezt is. (nekem a fidelizer nem vált be)
http://tamaudio.com/blog/?p=332


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2012.07.07. 17:27 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Jani, ebben a Ramdiskben van valami, ez tényleg Qvajó.
Szerintem nemsokára új DAC építésbe is kezdesz :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség