audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 12:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 16:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Üdvözlök Mindenkit!

Eloszor is elnezest kerek mivel itt nincs ekezetes billentyu. Gondoltam irok nehany sort arrol, hogyan turbozzuk fel jo oreg Sound blaster X-Fi hangkartyankat. Kulfoldi oldalakon eleg sok informacio all rendelkezesre, de meg ott sem osszesitve, hanem ugy kell osszecsipegetni a lenyeget es nem is lattam egyenlore senkit aki egy ekkora modositast hajtott volna vegre egyszerre. Foleg az Xtreme Music kartyat tuningoltam es ez az iras is ra vonatkozik, mert egyebb Soundblaster kartyak nem sokban ternek el egymastol es tokeletesen alkalmazhato az alapelv. Sokan mondhatjak hogy: "Minek pocsekolni az idot egy kifutott holmira? Megveszem a legujabb vasat 250$-ert es az tuti gyalul mindent!". Nos, nekik csak sok szerencset kivanok, mert tenyleg igazuk van ha a papiron a szaraz szamadatokat-parametereket nezzik.
Gyakorlatban a jo oreg hangkeltonk nem csak utolerheti de maga mogott is hagyhatja a legujabb modelleket hangminoseg teruleten, gondolok itt a SoundBlaster Titanium HD-re de egyszerubb kulso DAC-ok sem alnak meg elotte. (Csak megjegyzem mind a 2 SB modell van a birtokomban.)
A modositas egyszeru lenyege, hogy ki kell cserelni a "studio" minosegu kartyank alkatreszeit, ami korulbelul 40€ eurobol es egy kis szabadidobolol kihozhato. A vegeredmeny pedig egy rendkivul tiszta, dinamikus, meleg 3D hangzas, finom reszletesseggel. Ja! Es a basszus ahogy jo esejjel soha nem hallottad.
Egy kisse szajbaragos lesz a leirassom mert szamitok ra, hogy tolem kezdobbek is olvassak es en magam is orultem volna egy hasonlo leirasnak az elejen.
A szukseges alkatreszek:

Opamp:
2db opa228p (elso hangszoroknak)
3db opa2228p (a tobbieknek)

Foglalatok:
4db dip8 foglalat (aranyozott ajanlott)
1db dual to mono dip8 atalakito (szinten van aranyozottban)

Oscillator.:
ultra precision 1ppm TCXO 24.576MHz

Vezetek:
Sata kabelbol kisszedett tokeletes

Kondenzatorok:
16db Elna Silmic II 22uf 16v
1db Elna Silmic II 1500uf 16v
1db Elna Silmic 45uf 16v
3db Elna Cerafine 10uf 50v
2db Elna Silmic 22uf 16v
1db Elna Tonerex 100uf 50v
6db K73-16 0.1uf 63v (Ruszki katonai)

Az altalam felsoroltak mind beszerezhetok az Ebay-rol meg a kartya is ugy 30€ korul ujonnan.

Opamokrol:
LM4562: Nehany eve nagy port kavart a hangkartya modositok koreben, mert ezt legalabb zenere terveztek, es egyertelmuen jobbak mint a kartyan a gyariak, persze manapsag mar talalunk jobbakat tole. Elonye az, hogy tudjuk forrasztani kozvetlen a panelre az azonos merete miatt. Akad boven hibas ami eppen mukodik (pl:ciripel), es redkivul erzekeny a kulso zajokra tehat arnyekolni kell.
JRC5534D: Egy olcsobb alternativaja a 228p hangzasanak. Meg nem teszteltem ki elegge csak egy kulso DAC ban hajtottam, az alapjan igeretesnek tunik, persze a kulso dacban neha a vacak chipek is egesz jol szerepelnek. Ugyan ezt nem tudnam elmodani errol a hangkartyarol.
Opa228p: Az egyik legjobb opamp amit valaha is hasznaltam, sajnos csak dip8 meretben van. Erossege a melyebb hangok terulete, rendkivul reszletes. A 228p a mono a 2228p a sztereo. Van aki szerint a sztereok egy picit jobbak hangra a monokhoz kepest. Altalaban a monok tisztabban szolnak mindenfajta opamp-bol. Ne tevesszuk oket ossze a PA es egyebb sorozatokkal mert azok mas hang, es minosegi kategoria.
Opa627AU: Ez az opamp jobb a magas hangokban a melyebb tartomanyban viszont "szukebben" szol. Nagyon hasonlit 49710NA(Titanium HD), opampokra de az Opa627AU-ban egy picivel tobb az elet.
Opa637AU: Akar a Opa627AU csak a katonai arnyekolt kivitelben. Tisztasagaban az elmezonybe sorolhato, viszont a kis kulombsegnek borsos ara van.
Opa128SM: Egy hangyanyival jobb mint az Opa638AU
Bursons Opamp: Na ez egy erdekes joszag mert nem egy chipprol van szo. Valakik szerint semmi nincs ami utolerheti, masok ezt erosen ketlik, bar nem probaltak. (Meg nincs nekem csak tervezem)
Egyebek: Akadnak meg nagyon jok es biztosan jonnek meg jobbak idovel. Viszont Dunat lehet rekeszteni a kozepes es foleg a silany minoseguekbol. Annak ellenere is, hogy Dr. Mernok kimerte vagy Jocoka kitesztelte a Tescos hangfelszerelesen, es nagyon orult neki 2005-ben.

Szabaduljunk meg a gyari opampoktol, ami tortenhet kiforrasztassal vagy a labak atvagasaval. Ne bankodjunk 1 tized masodpercet se miattuk. Ahogy a kulfoldi forumokon irtak "Megerdemlik a halalt".
A sata kabel zsinorjabol pici L alaku vezetekeket kell forrasztani a panelre majd azokhoz a dip8 foglalatokat. Lehet forditva is csak nehezebb. Mas vezetek is alkalmas csak legyen tomor konyen kezelheto forraszthato. Letezik Brown dog (barnakutya) Soic To Dip8 atalakito ugy 25$/db+posta ha valaki valami konyebbet szeretne. Erdemesebb a masodik es az utolso foglalattal kezdeni es rovidre vagni a zsinort amenyire lehetseges. Igy az elso es a harmadik foglalat magasabbra kerulhet, ami azert fontos mert az elso opamp foglaltba kerul majd a ket mono chip, es mindenkeppen kell az extra hely forrasztani is. Ellenorizzuk a vezetekeket kozvetlen beforrasztas utan csipesszel! Ha utolag derul ki hogy nem jartunk sikerrel igen pajkos lesz kijavitani. A foglalatok elonye egyben az is hogy kedvunk szerint probalkozhatunk mas opampokkal is a jovoben. Javaslom ezt a modositas a kondenzatorok eltavolitasa utan csinalni. Cinbol alacsony olvadas pontuakat celszerubb itt hasznalni vagy barmit ami SMD chipeknek is jo.

Kondenzatorok:
Oh az egyik kedvenc temam! Eloszor is van akiknek altalanos, es hangtechnikaban alkamazott kondenzator kozott nincs kulombseg. Csalodasra vannak itelve mert igen jol halhato, es nem a fantazia szintjen befojasoljak a hangokat. Ez vonatkozik pl tapegysegekre is ahol a hang, jel nem halad at. A low ESR kondi ugyan fontos de nem minden.
Elna kondenzatorokat javaslom mert igen kiemelkedo helyet foglalnak el a zeneiparban a minoseg teren. Minoseg alatt nem csak azt ertem hogy nem pukkan ki x ora elott a hasznallattol.
Nyugodtan kijelentheto, hogy a kartyan talalhato Jamicon kondiknak koze nincs a hangtecnikahoz, (sokak szerint a minoseghez sem) ahogyan mar megszokhattuk azt a Creative termekeiben. Ebben a modositasban a kondenzatorok csereje kellemes meleg, dinamikus terbeli hangzast biztositanak valamint termeszetes modon hozzadnak a basszushoz. Ezt nem ugy teszi mintha tekergetem a potikat az erositon vagy huzogatom az ekvalizert. Vannak akik a Nichicon markara eskudnek, aminek en nem vagyok ellene, csak teny hogy nem elonyosek ha valaki fejhallgatot szeret sokat hasznalni, mert a kozepes hangtartomanyok az erosseguk es elviselhetetlenne is tudjak tenni kedvenc fulesunket. Erre kituno pelda az Auzentech X-Fi Forte ahol egy amugy is kozepes tartomanyokban eros AK4396 DAC chip-el hazasitottak Nichicon kondikkat. Keverten alkalmazni oket viszont remek otletnek tartom, mert igen jo kondenzatorok a megfelelo helyen. Egyfajta Elnabol is megarthat a sok az azonos hangzas (sound signature) miatt.

Decoupling capacitors: (Mi is ez Magyarul?) Itt a minoseg nagyon sokat szamit hiszen a hang ezeken a kondenzatorokon halad majd keresztul ezert ajanlom Az Elna Silmic II hasznalatat.
Kondenzatorok a DAC chip korul: Itt ez jo hely a kiserletezesre nekem a Silmic I - Cerafine keverek jott be.
X-Fi chip mellett: Sok forumon lattam hogy egy joval nagyobb 2200uf kapacitasura csereltek, hogy ki tudjanak tobb melyet csikarni a kartyabol. Ez utan a modositas utam egy 1500uf Silmic II tokeletes elegendo, 2200uf mar jukat ut a falon.
Extra kondenzatorok: A DAC Chip kondenzatorainak a labara kell oket kotni es egyet az X-Fi chip melletire. Szovjet K73-16 az egyik kedvencem, meglehet nem szukseges belemelyedni enyire. Sima 0.1uf filmondenzatorok is megfelelnek. A kartya hangja ettol erotleljesebbe valik, felfed nehany apro reszleltet. Az egyik legegyszerubb, es filleres valtoztatas.

Kiforrasztas nem olyan egyszeru mint ahogy elsore tunik mert igen furcsa nehezen kezelheto a cin a panelen. Meg az extra hozzaadott cin is "odafagy" nagyon gyorsan. Ezert jobb megszabadulni a regitol amenyire leheteges. Van amikor nem lehet a lyukakat rendesen kitakaritani onszivoval, akkor nekem a kifuras oldotta meg a gondomat. Vegso esetben a felszinre is lehet forrasztani, jobb mint tulheviteni a panelen az SMD alkatreszeket. (1X mar sikerult nekem) Lehet nedves zsebkendovel letakarni a kritikus reszeket.

Orajelgenertator:
Az alap kartyan egy kristaly van amit egy nagyon preciz oscillatorra akarunk cserelni, ezert a bekotese nem egyforma de megoldhato. Cserejenek hatasara a hangok kitisztulnak, szepen szeparalodnak, meg az apro zorejek is felfedezhetoek a hatterben. A basszus szukebbe pontosabba valik amit valaki lehet nem kedvel. Ezt konyen kompenzaljak majd a jobb kondenzatorok. Gyakorlatilag ultraprecizios orajelgenerator nelkul nem is beszelhetunk minosegi hangkartyarol. Akarmi THX, hiperX, MZ/X minositest is kap valami, mert egy reszeg zenekart se lehet jofajta hangszerekkel korrigalni.
Eloszor is tavolitsuk el a kristalyt. Szerencsere egyenesek a labai, igy a forraszto hegyevel konnyu kitolni, aztan mar csavarhuzos rasegitessel lehet kihuzni a panelbol. Az X-Fi chipphez kozelebbi nyilasba kell majd kotni az oscillator kivezeteset a masik lyuk uresen marad. Kell neki +5V energia is, amit egy tapkabelbol nyerhetunk. A piros vezetek +5 volt a fekete a fold (GND). Egy molex elosztoval siman megoldhato.
Vagy egyszeruen csak kossuk a kartya extra tap csatlakozojanak a labkimenetere ami a jobb felso reszen van. Pici haromszog forma jeloli az 1. labat, az +5V, a 2.-3. lab a fold. Igy nem kell extra csatlakozo csak radugni a floppy vezeteket a kartyara. Van olyan gep amiben mar nincs ilyen manapsag, vagy a hangkartya nem tartalmaz extra energianak csatlakozot.

Van meg lehetoseg a kartyan a tovabbi modositasra pl. az opamp utani aramkorok megkerulesevel, vagy lattam sokan eltavolitottak a decoupling kondenzatorokat es csak siman atkotottek a labakat. A kartya teljes ujrakondenzatorozasa sem egy rosz otlet mert kapcsolasi rajz nelkul csak a kiserletezes marad, es a Titanium HD modositasanal tapasztaltam hogy jelentos hatassal van meg a digitalis kimeneten kijovo jelekre is.

Mindenkinek kellemes forrasztast!


Csatolmányok:
Minta 1.JPG
Minta 1.JPG [ 277.9 KiB | Megtekintve 79608 alkalommal. ]
Minta 2.JPG
Minta 2.JPG [ 205.59 KiB | Megtekintve 79608 alkalommal. ]
X-Fi.jpg
X-Fi.jpg [ 475.76 KiB | Megtekintve 79608 alkalommal. ]
Oscillataor.jpg
Oscillataor.jpg [ 70.75 KiB | Megtekintve 79608 alkalommal. ]
Silmic II.jpg
Silmic II.jpg [ 141.33 KiB | Megtekintve 79608 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.02.07. 21:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Ez érdekes lehet..ha netán belefogok, lehet hogy pár kérdéssel megzaklatlak :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.02.11. 21:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Szivesen segitek amiben tudok.

Raferne egy adag kiegeszites meg a dolgokra, majd osszekapom magam es leirom Magyarul is .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 14:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Tudod az a baj ,hogy szívem szerint az onkyo sztereo hangkártyákat venném meg, de 1:drága 2: nehezen lehet kicsi országunkban hozzájutni. Így ez a megoldás elgondolkodtató...Tudom ,hogy a kondenzátorok nagyon mérvadóak a hangzásban így elhiszem hogy megéri a kísérletezgetés..

Kösz:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 21:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Az Onkyo 350€ koruli kartyajat mar en is nezegettem, de nem hinnem, hogy beruhazok valaha is. Ha minosegi hang kell 2 csatornan akkor a kulso DAC egy konnyebben jarhato ut, bar az sem olcso ha jofajta alkatreszekbol akarja az ember megepiteni. Ugy 150 euro alatt kihozhato ami lenyomja a Titanium HD-t. Sajat hibaimbol tanultam, hogy kissebb befektetessel jobb dolgokat ki lehet hozni mint szaladni a boltba es megvenni a jo dragat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 08:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Hát igen ez igaz és a külső DAC on én is gondolkoztam. Jelenleg Ft om nincs ,de úgyis majd a legjobb minőség/ár arányt választjuk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.14. 16:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Üdv!

Remek kis írás, lenne is pár kérdésem, nekem egy Xtreme Gamer kártyám van! A 22uF-os kondikat Silmic II kondenzátorra szeretném kicserélni, ebből lila színűt sikerült találnom. Ismered esetleg ezt a típust? Ha jól olvastam, akkor ez egy kicsivel régebbi, nem ROHS Compilant változat. A többi helyre Silmic II, Silmic I, Nichicon FG és Panasonic FG kerülne, konkrétan így néz ki a listám, 1-2db ráhagyással:

22uF 16V Elna Silmic II PURPLE 25pcs
10uF 16V Elna Silmic II 8pcs
4.7uF 50V Elna Silmic II 10pcs
22uf 25V Elna Silmic I 3pcs
47uF 16V Panasonic FC 2pcs
100uF 25V Nichicon FG 3pcs
220nF 63V WIMA Polyester 6pcs

A 4,7uF-osakat is le szeretném cserélni a műveleti erősítők környékén, ezeket van értelme? Oszcillátort nem igazán sikerült találnom, eBay-en egy TCXO változat 20-30$ körül mozog, ez elég drága szerintem, esetleg tudsz olyan helyet, ahol olcsóbban be lehet szerezni? Bypass kondenzátoroknak 220nF-os WIMA-t gondoltam. A műveleti erősítőt is kicseréltem egy LM4562-re, de sajnos ezen a kártyán DMP8 tokozású op.amp. van, ami csak fele olyan méretű, mint a SOIC8, pedig az sem valami nagy. Véleményed szerint ezek az alkatrészek megfelelőek lesznek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.14. 16:34 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szia!
Mielőtt szétoperálnád a kártyád, meg kellene győződnöd róla, hogy a kondenzátorok eredetiek-e.
Tehetnél fel fényképet, főleg a rajta szereplő feliratról, és egy példányt fel is kellene boncolni.
Sok a hamisítvány a piacon. Ha mágnesezhető bármely alkotóeleme a kondenzátornak, akkor gondolkodás nélkül kuka.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.14. 16:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
A kondik még sajnos nincsenek a birtokomban, eBay-ről tervezem beszerezni, a lila Silmic II konkrétan ez lenne:

http://www.ebay.com/itm/20pcs-ELNA-SILMIC-Electrolytic-Capacitors-22uF-16V-/320687596301?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aaa78630d

A többit is ettől az eladótól gondoltam beszerezni, 99,9%-os a feedback-je, több, mint 4000 eladás után.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.16. 04:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
En gyakran vasarolok attol az emberketol es teljesen elegedett vagyok. Szerintem az ujabb szerias Silmic II talan picivel jobb de ez is megeri. Nem tudom, hogy eredeti-e mert van egy adag regi Elna kondi mindenfele fajta kulsovel, de meg az ujak is kulomboznek attol fuggoen hol keszulnek. Ha netan hamisitvanyok akkor minden elismeresem a hamisitoknak mert igen jot alkottak.

Oscillatorbol a legolcsobb eddig amit talaltam az ez:
http://www.ebay.ie/itm/Valab-1PPM-24-57 ... 45ff9be4c3
Vagy lehet esetleg probalkozni ingyenes mintat szerezni cegektol.

OpAmpot letem nemreg ami jobb az OPA228p-tol. OPA1602AID ami ugy szol mint az elozo de sokkat javult a magas es akozep tartomanyokban. Az adatlapja szerint egy eve lehet piacon, es talan emiat nem leltem meg az ebay-en, csak a MOUSER vagy hasonlo nagy cegeknek van. a jo dolog, hogy stereo SOIC8 szoval egyenest mehet a panelre mindenfele trukkoles nelkul.

A 4,7uF-os kondik a mikrofonbemetehez es a digitalis kimenethez tartoznak felul. Oszinten megmondom nem probaltam oket, viszont alul a regulator kornyeken igen es nem tetszett a hatasa. Ez egy probalgatos-fulelos jatek.

Amugy a lista a kondenzatorokrol jonak tunik. A 220nF WIMA-rol anyit, hogy bypass-t az eredeti kapacitas 1%-ig ajanljak a tolem okosabbak.

Ez egy link az Angol valtozathoz ami bovebb es pontosabb, talan ad meg egy-ket otletet:

http://www.head-fi.org/t/589078/almis-x ... -fi-models


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.16. 14:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Köszönöm a segítséged és a linket is! Sikerült 100nF-os WIMA MKS-t is találnom! Rendelek egy adag Silmic-et akkor és ha megérkezett, akkor szomorúan, de egyet-egyet felboncolok majd, bár fogalmam sincs, hogy mit kellene látnom, szóval ebben majd a segítségeteket szeretném kérni :oops:

Én az OPA1632AID-t próbáltam már, elvileg high-end audio op.amp-ként hirdeti a Texas és tényleg jól szólt, papíron jobbak is talán az adatai, mint az OPA1602-nek, nagyon letisztult hangja van, kerek mélyekkel és csillogó magassal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.16. 15:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Tört fehér, selyemvattaszerű anyag van benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.17. 07:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Köszönöm! Már csak egy kérdés maradt ez ügyben: hogyan tudnám ellenőrizni a működőképességüket? Zárlatot multiméterrel, viszont a kapacitásukat is jó lenne, azt viszont nem mér a multiméterem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.17. 14:00 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Igaziból egy ESR értéket kellene mérni, és egy kapacitást. A hamisítványok gyakran (durván) kilógnak a gyártó által megadott értékekből. Ezzel a működőképességét is ellenőrizni lehet.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.17. 21:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Kapacitas merot lehet venni kb 20€ -ert ebay-en, az ESR mero mar huzosabb. Lehet, hogy erdemes valim ismerost meglatogatni inkabb akinek van.

Amit tudok esetleg meg segiteni ,hogy elkuldom azoknak az eladoknak a linkjeit az Ebay-en akiktol gyakran vasaroltam problema nelkul:

Kinaiak:
http://stores.ebay.ie/audjadecomponentshoppe
(a nagyobb menyisegeket tole szoktam beszerezni)

http://stores.ebay.ie/PC-MotherBoard-Ca ... 4340.l2563

http://stores.ebay.ie/Atop-Authentic-Au ... 4340.l2563
(segitokesz, az arba benne van a postakoltseg, ujrakuldte az elveszett csomagot)

Lengyel:
http://stores.ebay.ie/EUROSEMICONDUCTOR?_rdc=1
(alacsony kombinalt postakoltseggel dolgozik, tobb holmi eseten nagyon megeri)

Van meg egyebb, ha filmkondi erdekel elokeresem a linket

OPA1632AID-hez meg nem volt szerencsem, szerzek majd belole kiprobalni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.18. 07:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Köszönöm! Egyik ismerősöm szintén vásárolt már "Atop_Authentic_Auction"-tól és ő is elégedett volt, úgyhogy végül tőle rendeltem meg :) Egy kapacitásmérős multimétert végülis tudok venni, csak kicsit aggaszt, hogy a kondik tűrése -+20%, a
műszerek pontossága általában -+5% és mihez kezdek majd, ha nagy lesz a szórás, mondjuk 18-26uF között a kimeneti szűrőknél? Persze biztos vagyok benne, hogy a rajta lévő Jamicon-oknak is tekintélyes szórása lehet :lol: Végül úgy döntöttem, hogy a 22uF-os kondenzátorok (aminek nagyrésze a kimeneten van) ELNA Silmic II lesz, a többi pedig Panasonic FC. Utóbbival vannak fenntartásaim, mert egyszerű elektronikai kondenzátor, nem kifejezetten audio célra készült, ennek ellenére sokan kedvelik. Bypass kondinak pedig 0,1uF Wima MKS-t fogok használni. MKP4 jobb lenne, de sajnos azonos kapacitás mellett háromszor nagyobb az MKS-nél. Cserélhető lesz majd az op.amp. is, erre is találtam egy igényes megoldást, mert nem szeretek tákolni :) Ha kész lesz, akkor teszek fel képeket és leírom majd a saját tapasztalataimat is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.18. 10:08 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szia!
Attól nem kell félned, hogy túl nagy lesz a kapacitás szórás.
Én több száz kondenzátort lemértem, mivel vannak olyan pozíciók, ahova párban kellenek, és tapasztalataim szerint a feliratozott értéktől nagyon kis mértékben térnek el, pl. 22uF esetén 21.7uF.
Egymáshoz viszonyítva pedig +/- 0.3 uF eltérés szokott lenni. Az elnáknál szinte mindig kisebb a tényleges kapacitás, mint a ráírt érték, cserébe rendkívül pontosak, az ESR értékük pedig kimagaslóan alacsony, még a mai "Ló" ESR kondenzátorokhoz képest is.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.18. 21:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
A Panasonic-tol idegenkedem, mert az Elnakhoz kepest se ize, se szaga. Az egyik leg semlegesebb kondik audiora. Persze van akinek pont ez kell.

Ha van valami jo megoldasod atalakitora es olcso az erdekelne, mert en se szeretek takolni :) A 4 darab Brown Dog amiket eddig letem ojan draga, hogy az araert vehetek egy eredetit ami ugat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.18. 21:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Panasonictól nem kell idegenkedni, Elna mellé keverve használom. Van olyan szériája, amelyiknek rézzel van bevonva a lába. Tápegységekbe a HG és FC széria a legjobb. Csatolásra a HJ.
Az ára viszont rettenet, 100 Ft-os darabártól 1500 Ft-os darabárig minden lehetséges.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.19. 00:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat! Ma megcsináltam a cserélhető op.amp-ot, de 10 óra megállás nélküli szenvedésbe telt, úgyhogy soha többet nem vállalok Xtreme Gamer tokozást :shock: A problémát az okozta, hogy ezen a kártyán DMP8 tokozása van a műveleti erősítőnek, ami fele mérete a SOIC8-nak és negyede a DIL8-nak, tehát 2,5mm-en helyezkedik el a négy láb. A terv az volt, hogy sata kábelből beforrasztom a szálakat és a DIL8 toknak készített 11x15mm-es nyákra forrasztom őket. A nyákot a digitális kimenet apró nyákjához forrasztottam volna. Viszont a lábak annyira közel voltak, hogy még a 0,3mm-es vezeték is túl vastag volt hozzá és mivel merev, a forrszemek pedig aprók, a forrasztás mindig elengedett. 3 óra forrasztgatás után a forrszemek is kezdtek elengedni, az egyik le is szakadt teljesen, 3 pedig felvált. Ezen a ponton nagyon úgy tűnt, hogy kuka a kártyának. Adtam neki még egy esélyt és egy jó minőségű hangfalkábelből összesodortam 6 szálat, ez képezte a vezetékeket. Sikerült óvatosan beforrasztanom őket és amikor mindenki a helyén volt, jött a kétkomponensű 5 perces epoxy, először csak a forrasztásokra, majd miután a tokot is bevezetékeltem az egészre. Végülis jól sikerült és az epoxy miatt jó masszív is lett, szerintem küllemre is elfogadható. Utólag azt mondom, hogy nem vágnég bele mégegyszer, semmilyen körülmények között :lol: Csatolok egy képet is!


Csatolmányok:
Magyarázat: X-FI Xtreme Gamer
hangkártya 004.JPG
hangkártya 004.JPG [ 1005.28 KiB | Megtekintve 79049 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.19. 19:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Na te tudsz valamit! :D

Amikor emlitetted a kartyadat tipusat en az Xtreme Gamer Fatality Pro-ra gondoltam ami a kepen is van, ugyanis RAM on kivul lathatoan nem kulombozik a sima Musictol. A 2 komponensu mar nekem is mentette meg az eletemet pont a mulkoraba. 1 soic foglalaltot felpakolni nekem mar jatek, sorozattal mar nem ojan egyszeru. Azokkal a kis vackokkal meg en se probalkoztam volna, esetleg a sata kabeltol vekonyabb ezustozott huzallal, csakis valami gyenge pillanatomban.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ramachandra 2012.04.19. 19:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.19. 19:16 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Van egy ilyen karim eladó, ha valaki szeretne tuningolgatni
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/s ... c/gora.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.19. 21:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Köszi ramachandra :) Viszont valamit nem egészen értek. Méregettem ma RMAA 6.2.4-el néhány op. amp-ot és feltűnt, hogy hogy lehet ilyen girbe-gurba a kártya frekvencia menete?!

http://amitech.atw.hu/LM4562.htm

Ma sorra próbáltam a következőket: LM4562, OPA2107, OPA2111, OPA1662, NE5532. Nekem az OPA2107 tetszett a legjobban, nagyon kiegyensúlyozott és nagyon jó térérzete van, kicsit egy csöves fejhallgató erősítőre emlékeztetett. Ezt követte az LM4562, majd meglepetésemre az NE5532. A többi felejthető, egyedül az OPA2111 hagyott bennem komolyabb emléket, az idegesítően sziszegő magasaival és fátyolos hangjával :P Mindegyiket 3-4x mértem is RMAA-val és elég nagy különbségek adódtak az op.amp-ok között!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.20. 00:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Ez az erdekes dolog a Windows Vista alol jelentkezik. Ha ket kartyat hasznaltak tesztelesre nem fordult elo:
http://techreport.com/discussions.x/14515

Eddig alig hasznaltam RMAA-t, inkabb a fulemre hagyatkozok mert akad boven ami nem jelenik meg a meresi eremenyekben. Kellemetlen tapasztalatom volt amikor tulzottan az adatok utan mentem es kidobtam penzt az Auzentech X-Fi Forte-ra stb. :?

Erdemes majd az OpAmpokat kiprobalgatni a tobbi alkatresz csereje utan is mert kiderul majd, hogy vannak titkos tartalekok ha valtozik a kornyezet, es a gyengesegeik is jobban elojonnek. Az alap X-Fi kartyaknak acélkecske hangja van a Jamiconok miatt. Hallaskarosito elmenyeket tud okozni fejhalgatoval.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.20. 08:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Köszönöm, akkor megnyugodtam, hogy nem a kártyámmal van baj! ;) Alapvetően én is a fülemre hagyatkozok, hiszen a zene fog örömet okoz, nem a számok, de műszaki emberként kíváncsi vagyok a számokra is, még ha ellent is mondanak a fülemnek :) Van is erről egy érdekes történetem: nemrég elmentem az AuidoPartner-hez Budaörsre, hogy kiválasszam a HD202-m utódját, mert úgy éreztem, hogy az a rendszerem leggyengébb pontja. Vittem is magammal viszonyítási alapnak, meghallgattam 10-15db-ot egy Lupus-szal, gyakorlatilag a teljes palettát 100E Ft-ig, de egyszerűen nem találtam olyat, ami SZÁMOMRA jobb lett volna a HD202-nél. Pedig elég sok kritika éri a kiemelt mélyei és halvány magasai miatt, de nekem egyszerűen erre van a szükségem a zenei stílusomhoz (elektronikus zene). Másnak hiába jó a komolyzenéhez a HD555, ha én nem azt hallgatok :) Végül vettem egy eH350-et, pont azt a hiányt pótolta közép és magastartományban, amit hiányoltam, nagyon kiegyensúlyozottan szólt, de a mélyei elég unalmasak voltak, hiányzott az erejük, ezért el is adtam gyorsan és maradtam a sokat kritizált HD202-nél.

A kártyámhoz még annyi ugrott be, hogy RMAA mérésnél azt csinálja, hogy levett hangerőnél is kikapcsol a kártya amikor bedugom a Line-in Line-out párost a méréshez. Ez után már semmi hangot sem hajlandó kiadni magából újraindításig és a gép leállításakor kékhalált is dob a gépem (de csak ha megpróbálom visszaloopolni, egyébként semmi gond). Viszont ha úgy indítom, hogy már be van dugva a kábel, akkor semmi gond. Ez valami védelmi mechanizmus lehet a kártya részéről? Végülis nem egy egészséges dolog visszaloopolni a kártyát, mert gerjedhet tőle rendesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.20. 23:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Érdekes, hogy nekem az OPA2107 tetszik a legjobban, nagyon könnyen hallgatható, kiegyensúlyozott darab, viszont már 30% hangerő környékén elkezd recsegni, de nem úgy, mint amikor túl van vezérelve, hanem tipikusan mint amikor a táp kevés (ilyenkor már elég hangos). Állítólag nagy az áramfelvétele ezért lehet, sőt, gyengébb gépekben szó szerint "kihagy" nagyobb hangerőn! Mondjuk én nem szégyenlem az EQ-t használni, 20Hz-nél 8dB kiemelésem van és afelett sem kevés, egyszerűen a zenéim megkívánják és itt a komolyzenénél lényeges szempontok gyakorlatilag értelmezhetetlenek, ilyen például az élethűség, hangszerek elhelyezkedése, stb... Ennek ellenére a minőség egy nagyon is értelmezhető jellemző, tévedés, hogy aki elektronikus zenét hallgat az botfülű és igénytelen, egyszerűen mások az igényei! Számomra megdöbbentő volt, hogy a műveleti erősítők között mekkora különbség van hangra és mérésre is, ami nem csoda, hiszen az azonos tokozás teljesen eltérő felépítésű és működésű beltartalmat rejt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.21. 01:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Eloszor engem is megdobbentett a kulombseg, es nagyon lekes lettem tobb tipust is kiprobalni a kartyamon, csak hat a kulombozo meret, meg nem konyu cinelgetve probalgatni. Akkor jott az atalakito otlete, ami azert is kellemes mert neha csak jol esik valahogy maskepp is hallani a zeneimet.

Eszrevettem, hogy amikor eltavolitottam a surround OpAmpjait a front halhatoan jobban szol magaban a jobb energiaellatas miatt. Ha nem kell esetleg a tobbi hangszoro, van ertelme megszabadulni toluk, vagy akar a kulso energiaellatasban is lehet fantazia.

Sok tuningolot lattam, hogy az OpAmpok V+ V- labait osszekotottek egy filmkondenzatorral, hogy valami kis plusszhoz jussanak. Van aminek szamit. A leirasban nem tertem ki ra de az opampokat ellato elektrolit kondenzator labara is szoktam forrasztani filmkondit, ami vegul is ugyan az, esetleg a tavolsag jatszahat valami paranyi szerepet.

Elegge lehorgonyoztam a Texas Instruments-nel mert nem sok minden van ami konkurenciat jelentene a cegnek, illetve van, ha a tomegcikkeket nezzuk. Jo 80% esejjel a JRC probalkozasai figyelnek bennuk. Megfejtettem mi a harom betus rovidites :) (Japanese Radio Crap = Japan Radio Szemet) Nem tudom mitol lettek sikeresek.

Tobb cegtol, igy a TI-tol is lehet ingyenes mintakat rendelni postat is belertve. Ha jol emlekszem 5 fajta a limit es azon belul 6-6 darab. Ceg nevet is meg kell adni, szerencsere a KGB nem fog nyomozasba, hogy minden stimmelt-e. Sok modosito kartyajan landoltak mar LM4562 mintak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.21. 12:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Az opamp-ok kondenzátorai hol vannak pontosan? TI termékei nekem is nagyon tetszenek, az AD opampokat próbálnám még ki szívesen! Érdekes jelenség, hogy THD-ben az integrált HD Audio-m egy nagyságrenddel lenyomta az X-FI kártyámat, mert előbbinél ezredes nagyságrendű, utóbbinál viszont százados! :roll: Ennek mi lehet az oka? Múlt héten majdnem vettem egy Auzentech Forte-t, már az átvételt egyeztettük, amikor komolyabban utánaolvastam és megdöbbenve tapasztaltam, hogy tele vannak a külföldi fórumok megsüketült, vagy búgó-gerjedő-túlmelegedő kártyákkal! A másik ami megdöbbentett, az az volt, hogy a Nichicon Muse szűrőkondik mellé képesek voltak telepakolni a kártyát a legolcsóbb Sam Young-okkal a tervezői. Nálam ezekkel el is ásta magát az Auzentech...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.23. 16:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Sziasztok!

Időközben változott az irány, mert a minap sikerült egy X-FI Titanium Fatal1ty Pro kártyához hozzájutnom. Elsőre nagyon elégedett vagyok vele, olyan részletek jöttek elő, amiket nem is vettem észre az agyonhallgatott .flac zenéimben :) Nagyon kiegyensúlyozott, természetes hangja van, egyáltalán nem jellemző rá az Xtreme Gamer-nél megszokott fémes hangzás, mégis van benne erő! Természetesen a megrendelt ELNA kondik nem vesznek kárba, ebben is pont 22uF-osak vannak a szűrésnél :) Ti milyen véleménnyel vagytok erről a kártyáról?


Csatolmányok:
870848_LB_00_FB.EPS_1000.jpg
870848_LB_00_FB.EPS_1000.jpg [ 77.97 KiB | Megtekintve 78923 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.27. 00:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Multimeterrel kellene megtalalni az OpAmpok kondijat, valahol a kartya aljan. Gyorsan ki lehet sipolni ha a V+ (pin8) es a kondik labait probalgatod azon a kornyeken. Sajnos, vagy szerencsere nem ismerem a Gamert, hogy pontosan megmondjam. :)

A THD-s dolog lehet a modositas miatt is. Minnel tobb a huzal annal tobb a zaj is amit felvesz a kornyezetebol, es az uj opampok sem feltetlenul szeretik teljesen a kornyezetet. Egyik-masik valamivel tobb energiat igenyelene a stabilabb mukodeshez stb.

Az Auzentec Forte-nak igen jo parameterei vannak a papiron. Nichicon kondik 64MB RAM, Pontos orajelgenerator, 120 dB SNR, AK4396 DAC, Cserelheto OpAmpok. De a hangja ijjj... de cudar. Probalgattak ra opampokat csak sehogy nem szol normalisan. Plane az elejen amig be nem egnek a kondenzatorai teljesen felhaborito. Az AK4396 DAC egy rosz valasztas meg kulso DAC-ban is az esetek tobsegeben.

A Fatal1ty Pro mindenkeppen egy elorelepes a PCI express miatt. A kartyanak nincs fo energiakondenzatora mint a PCI-os testvereinek mert a PCI Expess foglalat stabilabb enegiaellatassal rendekezik. Az adatokat is gyorsabban presei at, ami szamitasigenyesebb jatekok alatt jon jol, pl. nem kesnek hangok, tobb a hangforras egy idoben. A boritas azon kivul hogy jol nez ki a mert adatokon mindenkepen javit, a halhato hangokon aligha. (A kutyank ezt nyilvan maskepp gondolja :) ) A fo chip-et ellato kondikon kivul a tobbi valtoztatas elvegezheto es celszeru is rajta, mert a felsorolt elonyokon kivul nem kulombozik egy alap XtremeMusic-tol. A pajzs miatt a fogalatos cserebere nem nagyon fog mukodni, viszont a jo dolog hogy a zajra erzekeny OpAmpoknak nem kell az arnyekolasaval kulon kuszkodni. Az optikai csatlakozo kellemes ha kesobb kulso DAC -ot akasz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.27. 13:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Titanium HD


Raszantam magam hogy leirjam Magyarul is amit a modositasa alatt tapasztaltam. A kulfoldi forumokon nem talatam semmit ami segitseget vagy eleg otleltet adhatott volna a kiserletezesben. Biztos vagyok benne, hogy van es lesz aki jobban csinalja vagy messzeb jut.

Muveleti erositok (OpAmp):
Hala a foglalatoknak itt mar nem kell veszodi forrasztassal, persze ha valaki nagyon komojan veszi a temat lecserelheti a kritizalt olcso foglalatokat aranyozottra.

Ket darab Opa228p az elso ket hangszoronak es ket 2228p a surround-nak egy jo valasztas ha jobbat akarun a meglevoknel. Nem art ha nem tevesztjuk ossze a sztereokat a monoval mert a gyors halalukhoz vezethet. A 228p a mono es a csatlakozokhoz kozeli ket foglalatba kerulnek.

Vagy egy megjobb alternativa az OPA1611AID (mono) es OPA1612AID (stereo). Tagjai a Texas Instruments Sound Plus kozkedvelt csaladjanak. Hangjuk nagyon kiegyensujozott, ketseg kivul High-End. Gyakori gyengesege sok egyebb OpAmp-nak hogy, Pl. jol szol a magas-kozep teruleten de limitalt a mejebb hangok megszolaltatasaban stb. Az egyetlen hatranyuk, hogy (DIP8 to SOIC) adaptert igenyelnek ami egy pici ido raforditassal nem lehet akadaja a hasznalatuknak. Filleres holmi az eBay-en.

Akad boven alternativa egyeb izlesnek megfeleloen. OpAmp-bol nincs hiany.

A kristaly csereje:
Alapjaban veve ugyan ugy kell eltavolitani mint a Music-on, de a labakat mashova kell bekotni. A jobb oldali lyukba megy az oscillator kivezetese, idealis fold pont kedig kozvetlen a mellette talalhato kis rez negyzet. A +5V-ot a feszultsegszabajozo kivezetesebol nyerhetjuk. Ez egy konyeden kivitelezheto modositas kezdoknek is tudom ajanlani. Az oscillator labait picit visszahajva kenyelmesen elfer a kartya arnyekolasa alatt. Ha esetleg nem kedveled az otletet, hogy az enegiat a feszultseg szabajozobol nyeri meg mindig megoldhato a kulso energiaellatas egy Molex csatlakozobol.

Kondenzatorok csereje:
Eddig az egyetlen biztonsagos modszernek a letekeresuket talaltam. Probaltam maskep es csak szep seruleseket tudtam vele okozni a panelen, ami javithato az esetek tobsegeben de kinek hianyzik. A kiforrasztasuk szinte lehetetlen, vagy problemas lehet a szukseges magas hofok miatt. Ha raszanod magad a kondenzatorok cserejere a kartya boritasat jo esejjel el lehet felejteni a keves hely miatt.

Coupling kondik: Silver Mica-t hasznaltam mert ettol aligha lelni jobbat a feladatra. Csak egy paranyi elonyt tapasztaltam a meglevokhoz kepest. Probaltam mas ertekeket is de semmi pluszt nem ad.
Decoupling: Elna Silmic II a legjobb a celra mint mindig nalam. Az egyik eszreveheto valtozas a jobb basszus es a javult komfort erzese a fuleknek. (Valahogy jobban tetszett nekem amikor az eredeti kapacitasnak a csak a felevel probaltam. Sajnos a mely hangok igy nem anyira dogosek de meg elmegy.) A kartya mindket oldalat igenybe kellett vennem, hogy sikeruljon a trukk feltenni az osszes kondit es a ket ellenalast . Az eredeti ertek 560 Ohm a kepen csak 470 Ohm lathato. Felforrasztottam meg ket Osmagyar 0.1uF polisztirolt ami meglepoen jol jon parannyi reszletek kiemeleseben. Sajnos nagyobbra mar nincs eleg hely. Emlitetek kulfoldi forumon, hogy at is lehet siman kotni a kondenzatorok labai amit megprobaltam es nem vagyok egyaltalan elragadtatva az eredmenyell. Semmi kep nem egy elorelepes mert a magas hangokon kivul nem sok minden marad.
Kondenzatorok a ket mono OpAmpnal: Nem eri meg az erofeszitest
DAC korul: Paranyit javul a 3D erzes a csereberevel
Fo kondenzator az X-Fi chip-nek: Ne keressuk nincs ijen. Valahol olvastam, hogy az also sarokban van egy. Kar, hogy a RAM-hoz van bekotve. :D
Kondenzatorok a digitalis kimenetnel: Nagy lelkesedessel tapasztaltam javulast. Amikor jobban belemelyedtem nem talaltam semmitt ami alatamasztotta volna, hogy barmi fele hatassal lenne a digitalis kimenetre. Hibas zarlatos kondenzatorom lett volna? Egy biztos, hogy sok idot elpocsekoltam egy kulso DAC-bol valami normalis melyet kicsikarjak, szoval nem hinnem hogy csak elneztem a dolgot.

Azt kell mondjam a Creative nagy lepest tett a jobb kondik hasznalataval a mert tul keves az a javulas amit el lehet a cserejukkel erni. Nem hinnem, hogy egyertelmuen megeri a penzt ,es az idot ezzel foglalkozni, ha a regebbi kartyakhoz viszonyitok. Ez a modositas nem egy RMAA bajnoksagra keszult, szoval en nem bantam meg felaldozni a kartya boritasat vagy hosszabb vezetekeket hasznalni.

Ha nem keresed a kalandokat a legjobb befektetes az OpAmp-ok es az orajel generator csereje, es felejteni a tobbit.


Csatolmányok:
A modositas.jpg
A modositas.jpg [ 674.42 KiB | Megtekintve 79614 alkalommal. ]
Oscillator.JPG
Oscillator.JPG [ 604.28 KiB | Megtekintve 79614 alkalommal. ]
Hatoldal.JPG
Hatoldal.JPG [ 406.69 KiB | Megtekintve 79614 alkalommal. ]
Bekotes.jpg
Bekotes.jpg [ 366.72 KiB | Megtekintve 79614 alkalommal. ]
Kondik.JPG
Kondik.JPG [ 318.62 KiB | Megtekintve 79614 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 09:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Wow! Ez nagyon-nagyon hasznos volt, köszönjük! :P Én 12mm-t mértem a pajzs alatt, ide pont beférnek az Elna Silmic II kondik. Készítettem 3 különböző op.amp átalakítót is, mindegyik "lelke" egy 1,27mm-es 2x4 tűs csatlakozó, ezeket gyönyörűen be lehet forrasztani, mert a lábtávolságok ugyan olyanok, mint a SOIC8-nál. Ha teljesen kész mindegyik, akkor mellékelek képeket is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 21:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Lelkesen varjuk a megoldasod amit talaltal. Olvastam nehany helyen, hogy ebbol abbol meg tudtak barkacsolni az atalakitot, sajnos nem mentek bele reszletekbe. Sikertelenul nyomoztam egy darabig, hogy valmi elfogadhato alkatreszt vagy megoldast talaljak. A gyari foglalatoknal a felfoghatatlanul magas aron kivul ami nem tetszett, hogy tobb darabbol lehet osszedugni + a foglalat az mar 3 forrasztatlan pont, ami nem katasztrofa de nem is a legjobb. Van ojan aki a forrasztasra eskuszik mert halja a kulombseget. En meg ott nem tartok, viszont lehet benne valami mert nemreg raktam az erositombe egy mozgo alkatresz nelkuli potmetert es meglepoen jol szerepel.

Az unokatestverem most szanta ra magat hogy vesz egy sima SB Titaniumot. Remelem megjon a jovoheten es nekiallok atheggeszteni. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 21:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Most vettem eszre egy aprobb felreertesemet a “surround” OpAmp-okkal kapcsolatban a Titanium HD-n ezert elnezest kerek! Altalaban nem nagyon foglalkoztat a fo hangszorokon kivul a tobbi mert zenelesre fejhalgatot hasznallok. Mivel a barati koronek is vegzek modositasokat ezert valamenyi idot a tobbi csatornara is forditok, de a Titanium HD tesztelese kozben csak a ket fo csatornara fokuszaltam, es a ket sztereo muveleti erositot automatikusan a tobbi hangcsatornahoz tartozonak veltem. Pont tegnap emlitettek, hogy a Titanium HD a 7.1 csatornat DTS-kent csak digitalisan kuldi ki. Akadt aki ki is bukott rajta, hogy miert nem nezte meg hamarabb, es a Creative-ot okolta, hogy nem verte nagy dobra. Egyebkent is a kartyan talalhato PCM1794 DAC csak sztereo (Hogy mik vannak! :roll: ). Ekkeor kezdte felkelteni az erdeklodesemet a ket chip. Anno automatikusan kicsereltem oket, most viszont kiprobaltam nehany egyebb variaciot is, sot meg ugy is hogy ket kulombozot, csak erzekelni mekkora lehet a kulombseg. Nem mernem allitani, hogy barmi nyilvanvalo valtozast hoz. Tobb kulfoldi forumokon ajanlottak a cserejet es az LME49720NA-t hasznaltak a JRC-k hejett.

Esetleg valakinek errol van valami egyebb tapasztalata :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.29. 08:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Az LME49720NA minden bizonnyal jobb választás mint az OPA2228 mivel az egyszeres erősítésre is le van kompenzálva, és azok a pozíciók amikben cserélgettél azok mind igénylik ezt. Sőt az szingli OPA228 sem jó döntés, mert azzal is ugyanaz a helyzet. De ezenfelül sem ide való ez az OPAx228, ez nagyon jó kis OPA csak egyszerűen másban jobb, mint amire fel lett használva.

Viszont a dual LME49720, a szingli LME49710 párjával vagy a dual LME49860, a szingli LME49860 (utóbbi sajnos csak SO8-ban létezik) jó választásnak látszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.29. 09:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Akkor lerántom a leplet :) Az alapvető gond az volt, hogy a Titanium Fatal1ty pajzsa alatt csak 12mm hely van, a hagyományos SOIC -> DIP8 átalakító viszont 16mm. Ezért egy kis barkácsmunkával készítettem egy saját átalakítót, ez összesen 10,5mm magas lett. Szerintem a how know magától is látszik, de ha nem, akkor szívesen elmesélem. Viszont! tegnap bele is tettem a kártyába és meglepő élményben volt részem! Az LM4562 és OPA2107, ami az Xtreme Gamer-emben olyan jól szerepelt a JRC4558 után, most nagyon gyengén muzsikált a gyári JRC4556 után! A gyári magasait egyszerűen nem tudták utolérni, az énekben a "c" és "sz" hangok, amik annyira megfogtak a JRC-ben, most tompán és unalmasan szóltak, túlsúlyos volt a közép, a mélyek pedig idegesítően tolakodtak. Mérve az LM4562 és JRC4556 gyakorlatilag ugyan olyan eredményt mutatott, egyedül IMD-ben volt jobb az LM4562, az OPA2107 viszont jócskán elmaradt mindkettőtől. Szóval ment vissza a gyári és nálam már marad is, mert az én rendszeremben, az én ízlésemnek és zenei stílusomnak az felelt meg a legjobban. Viszont semmiképp sem összekeverendő a JRC4558-al, mert az tényleg kritikán aluli!


Csatolmányok:
IMG_0091.jpg
IMG_0091.jpg [ 364.89 KiB | Megtekintve 79561 alkalommal. ]
IMG_0096.jpg
IMG_0096.jpg [ 293.19 KiB | Megtekintve 79561 alkalommal. ]
IMG_0100.jpg
IMG_0100.jpg [ 373.57 KiB | Megtekintve 79561 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.29. 18:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Well done! Nagyon tetszik, hogy ijen kis compact meretben sikerult megoldanod :). Kerlek farrassz bennunket a reszletekkel ha nem titok. Most elegge elvagyok a TI Sound Pluss szerianal de az elet biztos, hogy nem al meg ezekkel.

A JRC 4556 a 4558-tol jobb kritikat kapott. Attol, hogy nagyobb a szam vagy mert ujabb meg semmire sem garancia.

A tapasztalatod meglep, mert pont ezen indult el evekkel ezelott a nagy X-FI modositas amikor kicsereltek a JRC NJM4556 ot LM4562-re. Az teny, hogy a jobb kornyezet hatasara elobujnak a tartalekai a chip-nek, amit eszrevettem amikor a legvegere hagytam a cserenek, es kiprobaltam mi a hatas. A tulelesehez viszont kevesnek bizonyult. Talan meger egy probat megint ha kicsereled a kondenzatorait a kartyank, miutan beegtek. Elnaknak minimum 5 nap rendszeres hasznallat mellett.




A Titanium HD-n a ket sztereo OpAmp cserejere megbizom azoknak a velemenyeben akik ertenek hozza.

Viszont az LME49710-et nem tartom egy nagy durranasnak semmiben amiben probaltam. Nem rossz, de talani jobbat. Az OPA627AU egy rendkivul hasonlo, de jobb versenyzo. Az LME49710 az LME49720-nak a mono valtozata. LM4562=LME49720 az LME49860 az elobbinek egy picit kifinomultabb utodja. (Ha valakit erdekel van itt nekem 4 darab LME49710, es egy-ket egyebb is ingyen elkuldom, nekem mar csak a helyet fogja.)

Az OPA228p kepessegeit illetoen nem vagyok teljesen elfogult, mert a kozep es a magasabb hangtartomanyokban nem szerepel kiemelkedoen ez teny. Valahova az OPA228PA sokkal jobb szolgalatot tesz. A letezeserol az egyik forumrol tudok, ahol egy Majkel nevu szemely alaposabb teszteles ala vetett eleg sokat. Ugy vettem eszre elfogadott tekintely ezen a teren, es o hozta ki mint a kedvencet. Keszitettem egy kissebb listat azokrol a tipusokrol amit altalaban masok a legjobban szerettek, es magam is nekialtam meghalgatni oket. A modositott Xtreme Music egy jo platformnak tunt mert evek ota halgattam a hangjat es a legkisseb pici valtozast is nagyon gyorsan eszrevettem. Probaltam ezt, probaltam azt es mindig a OPA228P-nel kotottem ki joideig. Fejhalgatot egy Beyerdynamic DT 990 PRO-t hasznallok.
http://www.head-fi.org/t/397691/audio-g ... pa-sun-v-2


Az OpAmp-ok tesztelesenel neha az is egy problema, hogy ido telik el amig kicserelgetem oket es az eltelt idovel aranyosan az elmenyuk gyengul es nehezebb az osszehasonlitas, meg unalmas is tenni venni. Ekkor jott fel az otletem egy kulso DAC-ban egy OpAmp kapcsolora. Tesztelgetni szorakozni megteszi, amugy nem ajanlom mert eleg sok a hosszu zsinor es annak ellenere, hogy a kapcsolo Ruszki katonai megsem tokeletes, valoszinu a sok forrasztatlan pont miatt. Volt mar aki a gep belsejebbe epitett fel valami egyszerubbet ami 2-ot tudott valtani.


Csatolmányok:
OpAmp Switch  1.JPG
OpAmp Switch 1.JPG [ 385.37 KiB | Megtekintve 79556 alkalommal. ]
OpAmp Switch  2.JPG
OpAmp Switch 2.JPG [ 353.94 KiB | Megtekintve 79556 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 23:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Ez az átkapcsoló nagyon jó ötlet! Én is ezen törtem a fejem, de nem tudtam eldönteni, hogy mennyire egészséges menetközben kapcsolgatni :)

Az átalakító úgy készült, hogy először kinyomtattam Eagle-ből egy DIP8 tok lábkiosztását és odacelluxoztam a nyákhoz. Utána pontozóval átpontoztam a lábak helyét és kifúrtam 1mm-es szárral. Ezt követte a nyák méretre szabása karcolásos-tördelős-csiszolós megoldással, majd - mivel nagyon egyszerű nyákrajzról van szó - alkoholos filccel megrajzoltam az áramkört és ammónium-perszulfáttal kimarattam. A DIP8 tokból kiszedtem az érintkezőket, ehhez óvatosan meg kell melegíteni a lábakat soronként (de nem olvasztani, épp csak melegíteni) és egy kemény tárgy segítségével kitolni őket. Előtte persze letördeltem és lecsiszoltam a lábakat, hogy csak a nekünk szükséges hüvelyrész maradjon meg. Ezt követte a forrasztás, először egy 2x4 érintkezős 1,27mm raszteres smd tüskesor, majd a kioperált lábak. A tüskesort összetartó műanyag alapot a forrasztás után le kell szedni és a tüskékből annyit levágni, hogy a hüvelysor alján ne lógjanak majd túl, így további 1,5mm-t nyerünk! A lábakat érdemes felfűzni egy egészséges DIP8 tok lábaira, hogy egyenesen és könnyen lehessen őket forrasztani. Ez után a megmaradt láb nélküli DIP8 tokot addig reszelgettem a belső oldalon, amíg rá nem simult teljesen a nyák aljára és a hüvelyekre, majd egy kis 5 perces epoxy-val rögzítettem. Aztán már csak a 2x4 pines smd hüvelysort kellett beforrasztani a kártyán lévő op.amp. helyére, ez a lábtávolságok egyezősége miatt gyerekjáték volt! Végül az átalakítóba bele a kiszemelt op.amp és könnyedén rá lehet csúsztatni a beforrasztott hüvelysorra. ;)

A DAC körüli kondenzátorokat véleményed szerint érdemes lecserélni Panasonic FC+Wima MKS2 0,1uF kombinációjára, vagy annyit azért nem tesz hozzá? Feleslegesen nem szeretném bántani a kártyát :roll: Az ELNA-k már pénteken megérkeztek Magyarországra, remélem szerdán kézhez is kapom őket :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 02:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
Gyanitom, hogy nem egeszseges. :D Eddig meg nem pukkant ki egyik OpAmp sem, neha zene kozben is szoktam tekergetni. Azert ovatosabb vagyok a fem tokozasuval mert tul draga lenne elkuldeni, es elotte lealitom a hangot. Ez a fajta kapcsolo megszakitja az osszekottetest a valtasok kozott, talan ezert is nem volt meg vele semmi galiba. Gondolkodtam chip-es megoldasban is csak ott azonnal a hang minoseg romlasa is jobban bekerul a kepbe.

Koszonnjuk a reszletes leirasod igy legalabb biztosan tudjuk hogyan lehet elkesziteni!

Ahogy igy visszaemlekszem egy-egy darab kondenzatornak a cserejet is erzekeltem mert lepesrol lepesre haladtam. Nem eskudnek meg ra, hogy ugyan akkora a kulombseg amit csinal mint a decoupling kondenzatorok csereje, de nem is al tole messze. Az inkabb a kerdes, hogy megeri-e Panasonic FC-t hasznalni.

Van egy kulso DAC-om amiben Panasonic FC-k voltak a fo tapkondenzatorok, aztan egy nap ugy hataroztam, hogy probakent kicserelem oket Elna Lao-ra. Nem pont stimmelt a meret a panelen es meg kicsit fabrikalni is kellett de vegul sikerult. Igen rovid halgatozas utan eldontottem, hogy semmifele Panasonic nem erdekl a jovoben. Az Elnaknak Nichiconoknak van egy ojan ize amire kattanok. Megnovelik a ter erzeset es nem zenet halgatok, hanem a zeneszek kozott ulok. Erdemes kiprobalni ezt koncerfelvetelekkel ami nem lett szetkevergetve studiokban.

Ez egeszen jo osszehasonlito oldal:
http://tech.juaneda.com/en/articles/ele ... itors.html

Ugy emlekeszem a kartyan talalhato Jamicon-ok is Low ESR-es kondik :?

A kiforrasztas lehet nem lessz egyszeru ,mert igazan igenyli a 450C fok folotti homersekletet.

A DAC korul a kondenzatorokat az oscillatorral egyut erdemes cserelni egyidoben mert a ketto egymas "kedvezotlen" hatasat jol kompenzalja. A kondik a basszust es remego-vibralo hangokat (is) novelik, az oscillator pont az ellentetes hatas.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 09:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Köszönöm a tesztet! Ott viszonylag jól szerepelt a Panasonic FC, egy nem audio célra gyártott kondenzátortól elég szép a 3-4 helyezés, főleg ha az első kettő egy ELNA és egy Black Gate :roll: :) Viszont a Te tapasztalataid is mindenképp fontosak! A kártyán lévő Jamicon-ok mezei 85°C-os kondenzátorok, ha jól láttam!

A gyári alkatrészek kiforrasztásra nekem van egy nagyon egyszerű, de hatásos módszerem, még az alaplapom javításakor jöttem rá! Először egy hőfokszabályzós SMD forrasztóval próbálkoztam, na az itt felejtős, mert a legnagyobb hőfokon is hozzátapad az elkó lábához :) Viszont a 40W-os Solomon már nagyon jól viszi, csak kell egy kis trükk hozzá: a jóminőségű gyantás ón végét bele kell mártani olvasztott gyantába és a gyári forrasztásra egy tisztességes adagot kell tenni belőle. Ez egyrészt segít abban, hogy a kemény gyári ónt nagyobb felületen érje a meleg, másrészt az újonnan felvitt ónnal keveredve előnyösen változik az olvadási készsége. Ezután az elkók lábait felváltva melegítem és lassan kihúzom őket, majd jöhet az ónszippantó! Ha egy kevés ón maradna esetleg a furatban, akkor meg kell ismételni az ónozást és újra ónszippantózni kell, mert a nagyobb mennyiségű ónt könnyebben felkapja a légáramlat és könnyebben is olvad, enélkül csak a furatfémet lehet szétégetni a pákával :| Hozzáteszem, csak úgy nekiesve a gyári forrasztásnak előónozás nélkül nekem sem ment!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 11:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Egy kis segítségre lenne szükségem, a kondenzátorok beazonosításához. A mellékelt képen a pirosak a decoupling kondik, a zöldek a DAC tápjai, viszont a sárga és rózsaszín területen lévők nem egészen tiszták! Ha jól látom a sárgák mellett van egy LM317 áramgenerátor, ez az op.amp-ok áramellátására szolgálna?


Csatolmányok:
X-Fi-board.jpg
X-Fi-board.jpg [ 406.51 KiB | Megtekintve 79496 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 23:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
A hetvege korul kell, hogy egy sima SB Titanium erkezzen ami szinte megegyezik a kartyaddal. Akkor neki tudok esni es irni picit rola.

A feszultsegszabalyozonak nem sok ertelme lenne az OpAmpoknak, mert az egyebb X-Fi kartyakon 12v-ot kapnak, a 3.3 es 12 volt mar adott a PCI Express csatolobol. Valoszinubb, hogy a DAC-hoz van kotve, ami 3.3 es 5V-ot igenyel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 22:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Ma megérkeztek az ELNA kondenzátorok, úgyhogy át is építettem a kártyát! Először is egy kondenzátor felboncolásával vagyok adós :) A képek alapján én úgy gondolom, hogy kétség sem fér az eredetiségükhöz, Ti hogy látjátok?


Csatolmányok:
IMG_0115.jpg
IMG_0115.jpg [ 1.35 MiB | Megtekintve 79454 alkalommal. ]
IMG_0112.jpg
IMG_0112.jpg [ 1.26 MiB | Megtekintve 79454 alkalommal. ]
IMG_0108.jpg
IMG_0108.jpg [ 1.23 MiB | Megtekintve 79454 alkalommal. ]
IMG_0106.jpg
IMG_0106.jpg [ 1.15 MiB | Megtekintve 79454 alkalommal. ]
IMG_0105.jpg
IMG_0105.jpg [ 1.15 MiB | Megtekintve 79454 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 22:31 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Jónak néz ki, a lába réz? Ha igen akkor 100%.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 22:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Aztán a kártyáról is tennék fel néhány képet és tapasztalatot. Először a decoupling kondik cseréjével kezdtem. A Creative-nak sajnos már Jamicon-ra sem futotta, csak G-Luxon-ra, a kiszerelésük egy rémálom volt... Csak úgy ment, ha a kondenzátorok tetejét letéptem egy fogóval, a lábakat pedig külön szedtem ki, egyébként ahogy ramachandra is írta, könnyen megsérülhetnek a furatok! Fogalmam sincs mi lehetett bennük, mert könnyedén sikerült negyed méretűre lapítanom őket... Az ELNA-k viszont már ügyesen belementek, bár tisztességes vastagságú lábaik voltak. Rögtön tettem is egy próbát! Nagyon meglepő volt, rögtön lehetett érezni, hogy ez egy teljesen más dimenzió, pedig előtte sem lehetett sok panaszom a kártyára :) A magasak kitisztultak, a mélyek kontrolláltak lettek, elveszett az agresszivitásuk, nyers hangzásuk, úgy jellemezném, hogy "kikerekedtek", egészen zenei hangzása lett a kártyának, de valahogy mégsem állt össze a kép, középtájt volt egy kis zavar. Ekkor jöttek a DAC körüli kondenzátorok, illetve a decoupling alatti és a PCIe csatlakozónál lévők. Ezeket Panasonic FC-re cseréltem és mivel eléggé megoszlanak róla a vélemények nem tudtam, hogy mire is számítsak majd, abban viszont biztos voltam, hogy a G-Luxonoknál rosszabb aligha lehet. Következő tesztnél azt hittem lefordulok a székről :) Megnőtt a kártya dinamikája, a közepek elrendeződtek, nőtt a térérzet minden irányban, tovább tisztult a hangzás és nőtt a dinamika. Összességében nagyon elégedett vagyok, 3.000Ft-ból egy nagyságrendet sikerült javítanom a kártyán, csak azt nem értem, hogy ezt a Creative-nak miért nem sikerült párszáz Forintért megtennie?!


Csatolmányok:
IMG_0131.jpg
IMG_0131.jpg [ 1.88 MiB | Megtekintve 79451 alkalommal. ]
IMG_0126.jpg
IMG_0126.jpg [ 1.6 MiB | Megtekintve 79451 alkalommal. ]
IMG_0124.jpg
IMG_0124.jpg [ 1.57 MiB | Megtekintve 79451 alkalommal. ]
IMG_0116.jpg
IMG_0116.jpg [ 1.41 MiB | Megtekintve 79451 alkalommal. ]
IMG_0129.jpg
IMG_0129.jpg [ 1.33 MiB | Megtekintve 79451 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 22:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
A lábak szerintem nem rézből vannak, inkább valamilyen puha ötvözetből, viszont a mágnes nem vonzotta semelyik részét a kondenzátornak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 01:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.28. 02:09
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ireland
:D :D :D


Nem a Creative az egyetlen, csak nezz bele egyebb hangot ado szerkezetekbe. Ha mar valami ceg egy audiora gyartott alap kondenzatort mert valamibe tenni, akkor nagyon komojan vette es akar tobszoroset is elkeri a termekert. Minek is tennek maskep ha ugy is viszik mint a cukrot, es nem is lenne evente uj holmi amit eladjanak. Na az tenne meg csak be a titkost a fogyasztoi tarsadalomnak.

Az XtremeMusic-on a fokondi az X-Fi chip mellet nehany embernek feladta a harcot, valoszinu ez lehetett az oka, hogy a Creative a kesobbi szerian nem Jamicont hanem arany feliratos G-Luxon -t hasznalt. Lehet megbizhatobbak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 15:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
A legnagyobb gond az un. audiokondik ára. Az iparban is az árarányok visszatükröződnek, legfeljebb egy ilyen nagy gyártó hozzánk képest tényleg töredékért veszi meg őket.
A piacon akkora a verseny, hogy annyiért nem tudja eladni, mint amennyit kéne kapjon, a nyeresség meg nem az övé, hanem a befektetők kérik számon tőle. Egy terméket magasabb kategóriába pozicionálni elég nehéz. Azokat az árakat, amelyeket mi látunk itt Mo.-n, a gyári árak többszöröse a sok kereskedői jutalékok miatt - tehát egy gyártó a termékéért kevesebb, mint a 20-25%-at kapja a végfelhasználói eladási árhoz képest.
Ez mind arra serkenti őket, hogy minden költségből próbáljanak lefaragni, vagyis egy alkatrész esetében (itt egy audió cuccra gondolok) 2 szempont a nyerő: elfogadhatóan szóljon (ez az igények 99%-át ki is elégíti) és ne hibásodjon meg a garancia alatt.
Valljuk be, az az 1% (ami a 99%-ból maradt, de lehet, hogy még így is túlbecsültem ezt a whitefülű tábort) nem egy nagyon szignifikáns - inkább egy finnyás csoport (vagyis mi :D ), akinek sosem lesz elég élethű a hangzás, és mindig jobbra fog törekedni.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 15:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.17. 16:17
Hozzászólások: 34
Ez teljes mértékben igaz :) Viszont azt sem értem, hogy miért adják kétszeres áron a Titanium Fatal1ty-t, mint a simát, holott csak egy EMI árnyékolás és a 64MB X-Ram a különbség a kettő között, ez szerintem nem indokolja a plussz 18.000Ft-ot :/ Viszont aki nagyon akarja, az úgyis megveszi és ezzel talán már válaszoltam is :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SoundBlaster X-Fi felturbózása
HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 22:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Mert minden extrának exponenciálisan nő az ára.
Egy példa: amikor még a Philipsnél dolgoztam, egy kissé eleinte meglepődtem (később rájöttem, hogy szinte minden gyártó így csinálja) - az alsó kategóriás TV alaplapja ugyan az volt, mint a felső középé, csak nem voltak benne aktiválva a dolgok (pl a Virtual Dolby Surround stb). Ugyan ez a helyzet manapság a laposTVkkel: az új gyártású alsó kategóriások mind tudnak már 3Dt, csak nincs bennük aktiválva.

Amit észrevettél, az csak 2 dolog, de lehet, hogy a procinak jobb a jel-zaj viszonya, 1-2 dolog még aktiválva van benne. Érdemes jobban szétnézni a neten, mert lehet, hogy találsz olyan oldalt, ahol alaposan kitárgyalták/ják, hogyan lehet a simát Titaniummá varázsolni. :D

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség