audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Uce mérése
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 13:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.06. 17:34
Hozzászólások: 49
Bipoláris tranzisztorok Uce mérése. Én konkrétan BC550C tranyókat mértem kb.200uA áramnál (135/660k=200uA) de böven elég 100uA, teljesítmény tranzisztoroknál ez lehet 1mA is.


Csatolmányok:
cv.jpg
cv.jpg [ 47.11 KiB | Megtekintve 18571 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Uce mérése
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 00:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:56
Hozzászólások: 148
Na ezzel vigyázni kell (mármint az eredménynek hitelt adással), mert hiába látod azt, hogy egy bizonyos áramnál X volt a feszültség, lehet, hogy nagyobb áramnál kisebb! Van/lehet negatív differenciális ellenállású szakasza a letörési feszültségnek! Változtatható áramgenerátorral lenne korrektebb mérni.

Pont két napja láttam, ahogy egy BD241C brutális gerjedést (300 Vpp) produkál pár milliamperen, a letörési feszültség visszahajló szakaszán.

És még hozzátenném, hogy Uce0, Uces vagy UceR, vagyis szabadon hagyott bázis melletti, rövidrezárt bázis-emitter diódájú, vagy ellenállással lezárt b-e mellett is más-más értékek jönnek ki!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Uce mérése
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 00:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.06. 17:34
Hozzászólások: 49
Az a lényeg hogy kis áram legyen ez nem tesz kárt a p-n átmenetben az elsö áttörésnél, egy BD241-nél (Ic-3A) már az a pár miliampér sok lehet, egyébként én szabadon hagyott B-E mellett mértem, holnap(vagyis ma :) ) ha eszembe lesz beiktatok a B-E köze egy 100-200R ellenállást, kíváncsi vagyok lesz-e számottevö különbség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Uce mérése
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 01:35 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:56
Hozzászólások: 148
Idézet:
Az a lényeg hogy kis áram legyen ez nem tesz kárt a p-n átmenetben az elsö áttörésnél,


OK, nem tesz kárt, de mit ér a mérési eredmény, ha abban az áramkörben, amibe utána beépíted, már nem korlátozott az áram?

A tranzisztorok letörési feszültségében fellépő visszahajló szakaszt régebben felhasználták pl. amatőr szkóp X eltérítő oszcillátorához is. Némely típussal igencsak nagy amplitúdójú rezgés alakult ki, igen gyors lefutással.

Egyébként én még nem hallottam első áttörésről, csak első (fajú) és másodfajú letörésről. A kettő közül a másodfajú a kritikusabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség