audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 04:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 09:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A 22p kondi csökkenti az erősítést a sűrűbb frekik vonatkozásában, ezért korlátozza a sávszélt. Ezzel együtt a gerjedést is. Valószínűleg nem mindegy milyen a típusa. Véleményem szerínt mindenféleképpen kerámia, vagy Mica kondi kell oda. Nálam SM van beépítve, mint látjátok a fotókon. Ott van még a 100p-is, na annak nem igazán értem a szükségességét.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 10:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
sajti írta:
patrik96 írta:
Direkt csatolásban meg gerjed nagyfrekvenciásan rettenetesen.. legalábbis nekem, ~4mA volt az áram e88c vel.


Akkor lehet, hogy kell az E88CC rácsa elé egy soros 1k szénréteg... Mondjuk ott van egy 22pF-os kondi a 2. fokozat anódjáról vissza, az szerintem kifejezetten gerjedésgátlónak lett odatéve.

Sajti


Tettem bele igaz 750ohm-ost mert csak az volt kéznél, de a görbe valami ilyen volt az eredeti alkatrészekkel (alul) meg a dyscus féle (szerintem hibás) visszacsatóló hálózattal és a púppal felül


Csatolmányok:
Magyarázat: 6.8n
makranc7r.JPG
makranc7r.JPG [ 103.06 KiB | Megtekintve 31566 alkalommal. ]
Magyarázat: eredeti
makranc7.JPG
makranc7.JPG [ 102.64 KiB | Megtekintve 31566 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 10:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Kicsit fura, mert a 22pF-os kondinak pont az lenne a feladata, hogy ne engedje emelkedni a frekimenetet...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 10:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
dys-cus írta:
A 22p kondi csökkenti az erősítést a sűrűbb frekik vonatkozásában, ezért korlátozza a sávszélt. Ezzel együtt a gerjedést is. Valószínűleg nem mindegy milyen a típusa. Véleményem szerínt mindenféleképpen kerámia, vagy Mica kondi kell oda. Nálam SM van beépítve, mint látjátok a fotókon. Ott van még a 100p-is, na annak nem igazán értem a szükségességét.


A 100p meg emeli az erősítést nagyfrekvenciákon elvileg (határokon belül!) ha kiveszed nem lesz benne púp 1-5MHz között de a hangja nem lesz jó, ha növeled ugyan ez a történet,
Viszont a rajzon nincs rajta de az első cső rácsán levő 1M (te rajzodon 47k) ellenálással párhuzamosan van egy 150p kötve.
Nálam nagyon brummogott a 6,8n kondérral, 5,6 (eredetivel) jobb volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 11:23 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
euro21 írta:
dys-cus írta:
Egy ilyen katódkövető terhelése ebben az esetben, meg az ARC-ben is, a hangerő állásától függ. A hangerőt meg bárhová lehet állítani, hisz azért használnak katódkövetőt.

Na ennek fuss neki még egyszer, mert ez így sületlenség... és akkor még diplomatikus voltam. ;)

Világosíts fel lécci. De komolyan.


Én csak tanulni szeretnék. :D
No meg a nem egyértelmű "ex catedra" kijelentéseket a helyén kezelni. ;)
A mellékelt kapcsolási rajzon mutass már rá, hogy "Egy ilyen katódkövető terhelése ebben az esetben, meg az ARC-ben is, a hangerő állásától függ" miként valósul meg.
Támpontok (nem kell hozzá szimulátor):
12AX7 gm-Rp.jpg;
Zo: 1/gm

dys-cus írta:
és biztos rossz amit készítettem, meg egyébként sem értek hozzá.

Ezt hol olvastad?


Csatolmányok:
12AX7 gm-Rp.jpg
12AX7 gm-Rp.jpg [ 336.99 KiB | Megtekintve 31546 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 12:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Én is azt hittem, hogy nem jó az ECC83 katódkövető, megmértem, és elég jó eredmények jöttek ki.
Csak műszer terheléssel : 749kHz -3dB (kb. 150pF/2Mohm)
+422pF terhelés :445kHz -3dB
+10k terhelés :235kHz -3dB
Zki=562 ohm
Számítással Zki=Rb/mű=62500/100=625 ohm

Jobb lenne 10 ohm körüli kimenet, ezzel az 5-600 ohm-os kimenettel talán pont a "vintage" hangzás irányába megy el a dolog.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 13:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
A korabeli elektroncsöves erősítőkben magasabb volt a szokásos bemeneti impedancia (500k-1M) mint manapság. Az akkori ECC83-as katódkövetők ezért ott korrekt módon működtek. A manapság elterjedt 50-100k bemenetek már alacsonyabb meghajtó kimeneti impedanciát kivánnak meg, ezért használnak nagy meredekségű csöveket a kimeneti katódkövetőben.
Az egy más kérdés, hogy ezek a modern feszített rácsú csövek hangja miképpen viszonyul a hagyományos felépésű csövekéhez.... ;)

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 17:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
RIAA kész, Szobába be. Első nekifutásra iszonyat basszus, és iszonyat érzékenység. Az 50K-s potit alig lehet megmoccantani a buzerátorral. Szóval bármilyen terhelésre jól műxik. De hallgathatatlan, nincs magasa. Cuccos vissza a dyscus művekbe, 6,8n cserélve 5,6n-ra. Változás semmi. Rágopm körmömet, nézelődök, s akkor jön a szikra egy rémlátomás keretében. Öreg vagyok már, ezért a RIAA-t bedugtam a megszokott lemezjátszó RCA-ba. Azaz az egyes lukba. Igen ám, de a dobozon belül ott csücsül az M7. Szegény hang semmiféleképpen nem akart jó lenni. Dugtam. A hang így is gyalázatos. Vissza a műhelybe, méregetem hanggenerátorral, s kiderül, a görbe nem is hasonlít egy RIAA görbéhez. Mi a büdös franc van ezzel a vacakkal? Nézegetem a rajzokat, s kiderül, hogy lányos kapkodásomban annak idelyén mikor az alkatrész megrendelést feladtam az 1,6nF-ot 16nF-nak néztem, s természetesen így jött meg az anyag is. Be is ültettem rögvest. 15n ki, az 1n mellé betettem egy 581p SM kondért. Szobába vissza. Dugás, hallgatás, összehasonlítás M7-el. Első benyomás: Nagy az erősítés, visszább kell venni az 50k-s potit. A hangja tényleg szellős, nagyon mély mélyekkel. Csirimp-csörömp is meg van. talán kicsit több is a kelletinél. Mindenesetre tényleg szellős hangkép. Az Aldebaran nagyokat rúg a basszus beütéskor. Van itt energia kérem. Hozzáképest az M7 halkabb, fel kell tekerni a potit. Viszont túl tömör a hang, mintha a sávszélek közelebb lennének egymáshoz. A tér kissebb, mint a 7C-n. Az jobban kinyílik. Középen zavarosnak tűnik, talán torzítás? Emez a Marantz korrektebb. Enyhén magasba húz. Mindjárt beteszem azt a pótlólagos 150p helyett egy 133-ast. Reméljük azzal helyre áll a rend.
Próbáltam csak úgy provizórikusan, hogy a harmadik triódát kicseréltem Telefunkenről Tungira. Határozottan romlott a hang. Aztán a Tungi ECC82-t tettem bele. Hallható változást nem észleltem. Tekergettem az 50k-s potit ECC83-al, és ECC82-vel is, de nem tapasztaltam semmit. Tungi ECC82 ki, Tronix hosszú anódos E82CC-t be. A hangminőség jobb lett, jobban hasonlít az élő zenéhez. De annyura nem, mint a Telefunkennal. ECC88-at nem próbáltam, mivel akkor a fűtést is át kellett volna variálni. Véleményem szerint ez az erősítő úgy jó, ahogy megtervezték. A pótkondért még megpróbálom, ráragasztom az RCA aljzatra Hígend kadmiumos forrasszal.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 17:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kellett az a pótkondi. 20k-n beállt a görbe -19,63 dB-re, ami teljesen jó érték. Érdekes módon 20Hz-n is elmozdult a görbe, ott van 1,5dB esés. Meg is hallgattam hirtelen, s az a 1,5dB nem is hallatszódik. Legalább jobb lett a rumpli szűrés. A hang nyugodtabb lett, kisímult. Kimondottan kellemes hallgatni. Mindenféleképpen részletezőbb a hang, mint az M7 esetében. Zárszóul azt mondom: megérte megcsinálni ezt a kis kütyüt, igazán jó hangja van, és valahogy tényleg így kell szólni a vintage készülékeknek. Kár, hogy nem halljátok. Persze és természetesen van ennél jobb, de ez is jó. A baj az, hogy nem is tudom hasonlítani csak az ARC-hez, meg az én M7 koppincsomhoz. Ha emlékezetem nem csal, eddig más csöves RAA-val még nem találkoztam talikon. Vagy csak nem hagytak nyomot bennem...Gondoltam felteszem a Youtube-ra, de minek? :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 19:06 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Alakul ez :)
A sávszélesést okozhatja a kissé kevés tápfesz, mert kevés a fázistartalék. (pl SP8 is meghal 300V alatt). Helyedben próbálgatnám 6072 csövekkel is, pl GE, vagy Sylvania félékkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 19:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kimondottan jó az énekhang. Meghallgattam a Short Stories című albumot, ami nagy kedvencem, mivel az énekes hangja olyan, mintha kétszólamban énekelne egyszerre. Ilyet egyébként egy ember tudott, anno, aki a szegedi konziba járt énekelni. csodájára jártunk. Nos Jon Anderson hasonlóan énekel, bár nem annyira feltűnően. Hát piszok jól szól az ének. Hatalmas a dinamika is. Nem egy finomkodó kütyü, ami a lemezen van, akár jó, akár nem, azt az ember fejébe veri. Holnap meg kell hallgassak egy-két olyan felvételt, ami tuti csöves cuccon lett felvéve, mivel más még akkor nem is volt, mikor felvették. Egyébként azt hiszem nyugodtan mondhatom azt, hogy analógos a hangja, s még utóbbi időben a digi zenét hallgattam, ez az erősítő eszembe juttatta, hogy a schwarz az igazi. A többi az csak a zene utánzása, s ez átjön még az én szerény TD160MKII-DL103-DysCus MC stepup analóg frontendemen is, hogy mondjak már valami divatos Pestiest is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 19:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
Alakul ez :)
A sávszélesést okozhatja a kissé kevés tápfesz, mert kevés a fázistartalék. (pl SP8 is meghal 300V alatt). Helyedben próbálgatnám 6072 csövekkel is, pl GE, vagy Sylvania félékkel.

Hogyne, mint púpos gyerök a prés alatt. A táp állítható kb 300Volt és 180 között. Nem mértem ki teljesen, mert azt tartottam fontosnak, hogy a gyári munkapontok beálljonak, ami sikerült is. Na most megyek főzni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.04. 10:08 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="dys-cus"]Kellett az a pótkondi. 20k-n beállt a görbe -19,63 dB-re, ami teljesen jó érték. Érdekes módon 20Hz-n is elmozdult a görbe, ott van 1,5dB esés. Meg is hallgattam hirtelen, s az a 1,5dB nem is hallatszódik. Legalább jobb lett a rumpli szűrés. A hang nyugodtabb lett, kisímult. Kimondottan kellemes hallgatni. Mindenféleképpen részletezőbb a hang, mint az M7 esetében. Zárszóul azt mondom: megérte megcsinálni ezt a kis kütyüt, igazán jó hangja van, és valahogy tényleg így kell szólni a vintage készülékeknek. Kár, hogy nem halljátok. Persze és természetesen van ennél jobb, de ez is jó. A baj az, hogy nem is tudom hasonlítani csak az ARC-hez, meg az én M7 koppincsomhoz. Ha emlékezetem nem csal, eddig más csöves RAA-val még nem találkoztam talikon. Vagy csak nem hagytak nyomot bennem...Gondoltam felteszem a Youtube-ra, de minek? :)[/quote]


Van a Riaa hálózatban egy 1k-s soros az 1,6nF kondival, ez rontja a nagyfrekis fázis-frekvencia menetet 20k felett, és növeli a torzítást. Próbaként zárd rövidre az 1K-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.04. 20:13 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Kicsit játszottam, érdekelt a mit mért úgy csináltak a tervezők.
Az alábbi változások jöttek ki, 6 (7) alkatrész értékkel optimalizáltam (műszaki szempontból)
A torzitás 40dB!!!!-vel csökkent. A ECC83 katódkövető úgy jó ahogy van, nincs értelme másra cserélni.
A kimenet terhelése beleugat a frekimentbe, s ezen még az sem segítene, ha 6550 lenne a katodkövető. Eredetileg egy vonalfokozat követi a Riaa egységet, ott ez a probléma jóvalkisebb.
Mellékelem a képet, ez 1Mohm terhelésre kapott érték. Ha 100k a terhelés, (min47k)a kicsatoló kondit kell növelni 2-2,7uF-ra, és változatlan marad a fázis-freki menet.


Csatolmányok:
Marantz-best-mod.jpg
Marantz-best-mod.jpg [ 159.13 KiB | Megtekintve 31184 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.04. 21:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Basszus! Erre nem gondoltam. Mármint a kicsatolásra. Azért van enyhe mélyesés, mert pici a kondi. A magas beállt "gyári értékre, de a mélybúl egy pici hiányzik. Köszi a segítséget.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.04. 23:58 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
A múltban készült kapcsolások csak a saját világukban működnek jól - kis értékű csatolók és magas bemeneti impedanciával rendelkező bemenetek. Alaposan meg kell gondolni egy vintage cuccos után építését, főleg akkor, ha nem a teljes áramkört építjük meg, hanem kiragadunk egy részletet...
Korábban beírtam, hogy az ECC83-as katódkövetőnek mikor volt meg az igazi létjogosultsága - mennyi most a terhelő impedanciája az után épített Marantz 7C phono-nak?

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 00:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ha csöves a vég is, akkor min. 100K a terhelés. Nem értem, ez miért zavarja az 1 K körüli kimenő impedanciával bíró ECC83 katódkövetőt a meghajtásban..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 01:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A katód követőt nem zavarja a terhelés. A 470nF-of kimeneti csatoló kondenzátor a gond.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 08:28 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Kicsit reszeltem. Ha végfok, (vagy vonal) bemenete 100k poti, akkor negyed állásnál kb a kép szerint alakul az átvitel, a változtatott értékekkel.
"Itt a vége, fuss el véle"


Csatolmányok:
C7.JPG
C7.JPG [ 145.31 KiB | Megtekintve 31085 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 10:09 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Konzol írta:
A katód követőt nem zavarja a terhelés. A 470nF-of kimeneti csatoló kondenzátor a gond.


Igen, így is hozzá lehet állni a csőválasztáshoz, mindegy, hogy 1ma/v, vagy 45ma/v a katódkövető meredeksége.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 10:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Konzol írta:
A katód követőt nem zavarja a terhelés. A 470nF-of kimeneti csatoló kondenzátor a gond.

Én is ezt mondom. Az előfokom bemenetén egy 50k-s ALPS poti van. A RIAA-nak elég nagy az erősítése, ezért a potit az 50 "fokozatból" szobahangerőre 4-5-ig kell feltekerni. Mindenesetre ugye az egész poti terheli a EIAA kimenetét, mert az kötődik vele párhuzamosan. Mégis azt kell mondanom, hogy ez a RIAA a "több sebből való Vérződése" ellenére nagyon jól szól. A 20 Hz-n való 1-2dB körülii mély esés hallhatatlan, mivel az LP-ken nem nagyon vágnak 30Hz-nál mélyebbre, esetleg csak valamilyen drága kiadványon, amit az ember nem a zene miatt hallgat, hanem csak mutogatásra használ. Meg egyébként is nem olyan rég még a 20 Hz -2dB igen jó átvitel volt, ami ugye egy egyessel kevesebb mint a -3. Megaztán ha az AN előfokán a 0dB 200 és 2kHz között értelmezhető, valamint a 20 Hz -4,5dB :!: akkor a tárgyi RIAA superlativus überalles HIFIkategória. A mellékelt fotón láthatjátok az AN Bode diagrammját. Mind két csatornáét.
Tegnap itt volt nálam két aranyfülű barátom Győrből, (tehát nem helyi hifi erő) és nagyon dícsérték ezt a kis elektronikát. Kíváncsi voltak természetesen a raspi digi rendszer hangjára is, és mind hárman megállapítottuk, hogy bizony az analógban sokkal több természetes életteliség van, mint a digitálisban. A digitális zene laposnak, dinamika szegénynek tűnt az analóghoz képest, pedig a DAC-omra az a jelző illik rá, hogy nagyon analógos hangzású. Ezt sokan el is ismerték már, általam ismeretlen emberek is. És azt is be kell vallanom, hogy bizony az M7 fonóm (tele drága cuccal) Alig-alig volt jobb a DAC-omnál. A 7C viszont az első taktuisnál megmutatja, hogy különb az analóg rendszer, mint a digitális. A műsoron volt blues, Dvorak, 300B jazz (4 man/band) George Thorogood, Boomberg, Gershwin.
Szóval jó kis kütyü ez, dacára annak, hogy ECC83 a kimenete, meg hogy nembírja az alacsony szinű terhelést, meg hasonlók. Viszont úgy szól, ahogy kell. A kimeneti kondi növelése és cseréje viszont lehetővé teszi a tuningot.
És utoljára felteszek még egy fotót, nehogy ez a project is mérés nélkül maradjon. A fényképen azt látjátok, mikor a bemeneti 133pF-os kondi még hiányzott, illetzve a végleges kondis állapotot. Látjátok, én nem szégyenlem a "rossz" mérési eredményt sem feltenni. (de jó lenne, ha más is ilyen méréseket tenne fel, pl a tekert kimenőjéről, ha eccer kész lessz, vagy akármiről. ) Egyébként a fül a legjobb műszer, mondják sokan. Ez így is van, mivel 1-2 ügyes mondattal, riposztal be lehet bizonyítani a vacakról, hogy jó. :lol:
Csatolmány:
AN M2.JPG
AN M2.JPG [ 113.63 KiB | Megtekintve 31046 alkalommal. ]

Csatolmány:
Bode.JPG
Bode.JPG [ 134.37 KiB | Megtekintve 31045 alkalommal. ]


Valamint tanulság miatt felteszek még ide két képet:
Az első kép a fanyalgóknak szól, az EREDETI ARC SP6 fonójának az átvitele. Ez a fono nagyon jó szól, és egy dobozba van a hozzátartozó Line fokozattal. Ha valaki azt mondja erre az elektronikára, hogy nem jó, vagy átlagos, akkor nem hallott még HigEnd készüléket szólni, vagy süket. :lol: A görbét ne felejtsétek el 0,87 dB-vel a képzeletetekben fel "emelni" Megjegyzem, hogy ennek is ECC83 a kimenete, és katófköv. a kapcsolása, és a GK. szerint 100k balance, és azutánna levő100k volume poti terheli. ;) (a vízszintes vonal a line fokozat görbéje. VÖ. az High End és modern M2 line görbéjével. ha-ha-ha.)
Csatolmány:
ARC SP6 RIAA.JPG
ARC SP6 RIAA.JPG [ 109.18 KiB | Megtekintve 31046 alkalommal. ]

A második fotón az én M7-es fonóm átvitelét vehetitek szemügyre, úgy, hogy a kék görbe az eredeti kapcs szerinti átvitelt mutatja, még a másik a trimmelés utánnit.
Csatolmány:
Dyscus RIAA jav.JPG
Dyscus RIAA jav.JPG [ 117 KiB | Megtekintve 31046 alkalommal. ]

Remélem az elkészített, és bemutatott fonoelektronika tudás többletet okozott mindenki fejében, a viták szakmaiak voltak, s kissebb gyakorlatú társainknak megmutatták, hogy egy dolog az elmélet, de azért nem minden. Mindazonáltal megfogadom, hogy ha legközelebb építek ilyet, akkor a kimeneti részt ECC82-vel oldom meg, és a kimeneten egy büdös nagy 1uF-os Tropical Fish kondi fog csücsülni annak ellenére, hogy valaki egy másik topicon ezt a kondenzátor fajtát kimondottan rosszként állította be, úgy, hogy csak fényképen látott ilyen alkatrészt eddigi életében. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 10:59 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
tunerman írta:
A múltban készült kapcsolások csak a saját világukban működnek jól - kis értékű csatolók és magas bemeneti impedanciával rendelkező bemenetek.


Ezt továbbra is fenntartom, nem lehet csak úgy növelgetni a csatoló kapacitások értékét, és a fokozatokat terhelő impedanciákat meg csökkenteni.
A Marantz 7C így nem lett igazából megismerve, talán egy eredetit kellene meghallgatni... ;)
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 11:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
tunerman írta:
tunerman írta:
A múltban készült kapcsolások csak a saját világukban működnek jól - kis értékű csatolók és magas bemeneti impedanciával rendelkező bemenetek.


Ezt továbbra is fenntartom, nem lehet csak úgy növelgetni a csatoló kapacitások értékét, és a fokozatokat terhelő impedanciákat meg csökkenteni.
A Marantz 7C így nem lett igazából megismerve, talán egy eredetit kellene meghallgatni... ;)
Üdv: TJ.

Nos igen Jenő. Neked van eredeti? Szívesen meghallgatnám egyszer. De ez a megállapítás szerintem nem tagadja azt a tényt, hogy jobban szól az M7-esemnél, és hogy hasonló hangkarektere van mint a gyári ARC-nek, és azt, hogy nagyon érdemes ezt megépíteni, mivel a mi világunkban is nagyon figyelemre méltó hangja van. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 11:44 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
dys-cus

Fanatikus M7 hívők ha jó a fülük, előbb utóbb "megtérnek" , ha nem, akkor menthetetlenek .

Én M7-et anno pár óra után elvetettem, igaz előtte, s utána is, ARC-t szopogattam. :)

Nekem nagyon szimpi ez Marantz fonó, szerintem ütheti az SP8-at is, köszönhetően a kisebb kondiknak.

DE! az utánépítését csak az uccsó képem szerinti értékekkel ajánlom bárkinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 12:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
akki írta:
DE! az utánépítését csak az uccsó képem szerinti értékekkel ajánlom bárkinek.


Megírod, hogy mik az anódfeszültségek?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 12:40 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
teljes


Csatolmányok:
VDC.JPG
VDC.JPG [ 136.18 KiB | Megtekintve 30976 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 12:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
akki írta:
DE! az utánépítését csak az uccsó képem szerinti értékekkel ajánlom bárkinek.


Megírod, hogy mik az anódfeszültségek?

Sajti

Ha jól emléxem 155Volt, és a katódon 1,6V
Szépen beálltak a munkapontok. A harmadik trióda katódjára most hirtelen nem emléxem pontosan, de mintha 60 egynéhány voltra állt volna be, csak nem tudom melyik csővel.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 12:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
dys-cus

Fanatikus M7 hívők ha jó a fülük, előbb utóbb "megtérnek" , ha nem, akkor menthetetlenek .

Én M7-et anno pár óra után elvetettem, igaz előtte, s utána is, ARC-t szopogattam. :)

Nekem nagyon szimpi ez Marantz fonó, szerintem ütheti az SP8-at is, köszönhetően a kisebb kondiknak.

DE! az utánépítését csak az uccsó képem szerinti értékekkel ajánlom bárkinek.

Tökéletesen igazad van. Ha nekem ARC-m lett volna, nem építettem volna M7-et. :) Viszont előtte a Hiraga volt, s talán az M7 akkor jobban tetszett, meg kevesebb drága alkatrész kellett bele. :lol:
A marantz hangjában van valimi féle jól hallható "édesség", az ARC-be ez nincs meg. Nekem nagyon bejön.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 18:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
tunerman írta:
Konzol írta:
A katód követőt nem zavarja a terhelés. A 470nF-of kimeneti csatoló kondenzátor a gond.


Igen, így is hozzá lehet állni a csőválasztáshoz, mindegy, hogy 1ma/v, vagy 45ma/v a katódkövető meredeksége.

Üdv: TJ.

Nem ő választotta, beletette ami a rajzon szerepelt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 21:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Ennek a phono-nak nem sok köze van az eredeti Marantz 7C-hez...az alkatrészek értékei nincsenek betartva. Sok minden mellett a csatoló kondik, lezáró impedancia nem egyezik meg....egy nagyságrend a különbség.
Megnézte már valaki a Marantz 7C service manual-ját?

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 23:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
És manapság hogyan lehet betartani gyári:
1. Kimenő impedanciákat
2. Bemenő impedanciákat
3. Kapacitásokat
4. EREDETI ALKATRÉSZEKET 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 00:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
tunerman írta:
Ennek a phono-nak nem sok köze van az eredeti Marantz 7C-hez...az alkatrészek értékei nincsenek betartva. Sok minden mellett a csatoló kondik, lezáró impedancia nem egyezik meg....egy nagyságrend a különbség.
Megnézte már valaki a Marantz 7C service manual-ját?

Üdv: TJ.

Te Jenő melyik alkatrész érték nem egyezik meg? A 6,8nF-ot közkívánatra ki cseréltem. Igazából semmi semváltozott az 5,6nF alakalmazással. Ez az egy alkatrész értéke volt kérdéses. Ezen kívül melyik alkatrész érték nincs betartva? légyszi írd le a többieknek, hagy világosodjanak meg. Nekem már ragyog a fényesség. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 01:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
És manapság hogyan lehet betartani gyári:
1. Kimenő impedanciákat
2. Bemenő impedanciákat
3. Kapacitásokat
4. EREDETI ALKATRÉSZEKET 8-)

Egy vagyonnal sem. Viszont azt gondolom, hogy ha az eredetivel azonos pozíciókban ugyan olyan típusú alkatrészeket használunk (típus= szén, fémréteg, stb az autentikus pozícióban) akkor megküzelítőleg azonos hangzást érünk el. Erre iszonyú nagy tapasznyalatom van pont egy ilyen vintage készülék esetében, nevezetesen az ARC viszonylatában. Úgy tűnik, azt kell mondanom, az alkatrészek eredetisége, vagy ha úgy tetszik minőségének hatása cca. megegyezik a kapcsolástechnika hatásával.

Mindenesetre nagyon tanulságos dolgot tapasztaltam: Rengeteg jó tanácsot kaptam a kapcsolással kapcsolatban. Néha elképesztően komoly, már már tudományos színtűt is. De tényleg komolyan. Jó volt olvasni. Viszont senki, de senki nem adott itt elő semmiféle disszertációt arról, hogy az az elcseszett 200uF-os (máshol 250uF) elkó a frekiátvitelt meghatározó NFB csatlakozási pontján hogy befolyásolja a hangminőséget. Mert szerintem kedves barátaim, ha valami gyenge pont van ebben a kütyüben, akkor ez az. Én nem találom a választ, a pozícióba egy fekete Rubycon kondinál kötöttem ki, nemtom, jól tettem-e. A fotókon ez a kondi még 200u-ós, és két tagból áll, amit aztán cseréltem. Szívesen fogadnék valami komoly érvelést erről a kérdésről.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 07:49 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
dys-cus írta:
tunerman írta:
Ennek a phono-nak nem sok köze van az eredeti Marantz 7C-hez...az alkatrészek értékei nincsenek betartva. Sok minden mellett a csatoló kondik, lezáró impedancia nem egyezik meg....egy nagyságrend a különbség.
Megnézte már valaki a Marantz 7C service manual-ját?

Üdv: TJ.

Te Jenő melyik alkatrész érték nem egyezik meg? A 6,8nF-ot közkívánatra ki cseréltem. Igazából semmi semváltozott az 5,6nF alakalmazással. Ez az egy alkatrész értéke volt kérdéses. Ezen kívül melyik alkatrész érték nincs betartva? légyszi írd le a többieknek, hagy világosodjanak meg. Nekem már ragyog a fényesség. :P


:D Ez a projekt phono egy a Marantz 7C ihlette dyscus phono lett...megváltoztatott anódtáppal, fűtéskörrel és a fiókban található alkatrészekkel. Amivel semmi probléma, mivel ez egy DIY fórum - mindenki azt épít amit csak tud -, de azért ezt jobb többször is tudatosítani a lelkes forrasztópáka forgatóval :D

Az elmúlt évtizedek alatt számtalan vintage elektroncsöves erősítőt/tunert javítottam és restauráltam, tehát van némi rálátásom az ügyre. ;) Néhány cég gyártmányát elég jól megismertem:
-Marantz 7C, 9
- McIntosh C4, C8, C20, C22, MC30, Mc40, MC60, MC75, MI75
- Harman Kardon Citation I, II,
- The Fisher 200A, AZ80, X202B
- Dynaco ST70, PAS2, SCA35,
- H.H. Scott LK150, LC21
- továbbá: Sherwood, EICO, QUAD, Braun, Klein-Hummel, Philips, stb.

Ami a vintage alkatrészek pótlását, helyettesítését jelenti - van arra is megoldás, a neten sok minden beszerezhető.
Sprague Black Beauty 160P, Sprague Vitamin Q 96P csatolókat használok, Twist Lock puffereket és Sprague ATOM kondenzátorokat, Allen Bradley ellenállásokat.
Amennyiben az egyenáramú fűtéskör adja meg magát (pl. szelén egyenirányító, vagy puffer kondi), akkor Scottky diódákat és Philips 021 típusú LL kondenzátorokat építek be.
Jelenleg éppen egy McIntosh C4 előfokon dolgozom.

Üdv: TJ.


Csatolmányok:
P1150188.JPG
P1150188.JPG [ 362.03 KiB | Megtekintve 30807 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 08:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
elcseszett 200uF

Egyes iskolák azt mondják, hogy ne használjunk elkót a jelútban. Láttam WIMA MKP4 150uF/63V-os fólia kondenzátort, esetleg ezzel is lehetne egy próbát tenni.
A legjobb lenne, ha nem lenne itt semmilyen kondenzátor.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 08:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
akki írta:
teljes


Köszi! Ezután mondjuk nem teljesen értem, hogy miért nem direkt csatolt a katódkövető...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 09:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
sajti írta:
akki írta:
teljes


Köszi! Ezután mondjuk nem teljesen értem, hogy miért nem direkt csatolt a katódkövető...

Sajti


Az eredeti Marantz 7C kimeneti ECC83-as katódkövetőjét azért nem csatolták direkbe az elöző fokozathoz, mert amennyiben nagyon leterhelik a kimenetet akkor rácsáram folyhat.
Ez pedig agyonvágja a második fokozatot + az egész korrekciót...azért 50 év távlatából is látható, a Marantz akkori tervezői tudták mit csinálnak.... :x

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 09:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
tunerman írta:
Az eredeti Marantz 7C kimeneti ECC83-as katódkövetőjét azért nem csatolták direkbe az elöző fokozathoz, mert amennyiben nagyon leterhelik a kimenetet akkor rácsáram folyhat.
Ez pedig agyonvágja a második fokozatot + az egész korrekciót...azért 50 év távlatából is látható, a Marantz akkori tervezői tudták mit csinálnak.... :x

Üdv: TJ.


Ha a nem direkt csatolt katódkövetőt terhelik túl, és nem tud rácsáram folyni, akkor klippelni fog a fokozat, ami szintén nem tekinthető a kellemes hangzás kulcsának...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 09:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
A tervező mérnökök már csak ilyenek, nekik a tuti megoldást kell alkalmazniuk - szerintem jól döntöttek, még ilyen távlatból nézve is a megoldást. Természetesen utólag kritizálni mindent lehet, a hifi szempontjai alapján meg főleg, de akkor a biztonságos működés nagyon fontos volt.
A Marantz cég akkori gyártmányai nagyon drágák voltak, nem lett volna jó reklám, ha nem megbízhatóan üzemelnek.
Mivel az eltelt idő őket igazolta és ezeket a gépeket jelenleg eszméletlen árakon értékesítik, el kell ismernem a tervezői filozófiájuk helyességét.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 09:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Pár mérés a riaa-mról, ez volt az első variáció amit Jolida megmért. Azóta változtattam, a 6,9n helyett 6n van bent, a többi alkatrész még nem érkezett meg.


Csatolmányok:
Jobb sweep phono only.jpg
Jobb sweep phono only.jpg [ 200.48 KiB | Megtekintve 30767 alkalommal. ]
Bal sweep phono only.jpg
Bal sweep phono only.jpg [ 200.48 KiB | Megtekintve 30767 alkalommal. ]

_________________
72 audio
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 12:20 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="GA2"][quote]elcseszett 200uF[/quote]
Egyes iskolák azt mondják, hogy ne használjunk elkót a jelútban. Láttam WIMA MKP4 150uF/63V-os fólia kondenzátort, esetleg ezzel is lehetne egy próbát tenni.
A legjobb lenne, ha nem lenne itt semmilyen kondenzátor.[/quote]

Csak neked :)


Csatolmányok:
dc.jpg
dc.jpg [ 185.26 KiB | Megtekintve 30738 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 13:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
akki írta:
GA2 írta:
Idézet:
elcseszett 200uF

Egyes iskolák azt mondják, hogy ne használjunk elkót a jelútban. Láttam WIMA MKP4 150uF/63V-os fólia kondenzátort, esetleg ezzel is lehetne egy próbát tenni.
A legjobb lenne, ha nem lenne itt semmilyen kondenzátor.


Csak neked :)


Én kb hasonlóan csináltam belőle egy jó kis 4.2MHz-e oszcillátort (még neked is emelkedik az erősítés felfelé!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 13:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Pár mérés a riaa-mról, ez volt az első variáció amit Jolida megmért. Azóta változtattam, a 6,9n helyett 6n van bent, a többi alkatrész még nem érkezett meg.

Egészen jó. Felül vigyáznod kell, hogy a bemeneten ne alakuljon ki túl nagy kapacitás, mert akkor magasesésed lessz. A 100-600Hz közötti púp szép meleg hangképet ad, gondolom én. Alul meg teljesen jó, mivel a rumplit jól vágja. Gratula!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 14:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Jenő! Azok a bumble Bee-k nem repedtek meg? Én sok korabelit fogtam a kezembe, s a felükön több komoly repedés látszódott a MÜA házon. Onnantól megette a fene, mert előbb-utóbb elkorrodál a belseje.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 14:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
DHT írta:
Pár mérés a riaa-mról, ez volt az első variáció amit Jolida megmért. Azóta változtattam, a 6,9n helyett 6n van bent, a többi alkatrész még nem érkezett meg.

Egészen jó. Felül vigyáznod kell, hogy a bemeneten ne alakuljon ki túl nagy kapacitás, mert akkor magasesésed lessz. A 100-600Hz közötti púp szép meleg hangképet ad, gondolom én. Alul meg teljesen jó, mivel a rumplit jól vágja. Gratula!

Az a pici pukli el fog tűnni ha berakom a megfelelő értékű ellenállást csak még nem jött meg.
Meg a tápot is meg kellene már csinálnom, fetes stabilizálást én is kipróbálom.
Érdekes ez a C7, lehet hogy én is összedobom ha találok hozzá itthon alkatrészeket. (valszeg lessz a fiókban :lol: )

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 14:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ne FET-et használj, hanem ezt ni:
Csatolmány:
tl783.pdf [1.15 MiB]
541 alkalommal.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 14:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
dys-cus írta:
Jenő! Azok a bumble Bee-k nem repedtek meg? Én sok korabelit fogtam a kezembe, s a felükön több komoly repedés látszódott a MÜA házon. Onnantól megette a fene, mert előbb-utóbb elkorrodál a belseje.


A nagyobb méretű/kapacitású Sprague Bumble Bee kondenzátorok repednek meg, gondolom a korai préselési technika még nem volt kiforrott. A szintén bakelitbe zárt Sprague Black Beauty 160P viszont soha sem megy tönkre - azokat javasolom mindenkinek.
Az összes csatoló kondi ki lett különben cserélve + a RIAA korrekciós tagjai...a maradék LP korrekciós tagok nem lesznek nagyon használva (10 állása van az LP korrekciónak!) azok az eredetiek maradtak.A hangszínszabályzó kondijai is maradtak, mert más értékeket vettek, mint kellett volna. Ezeken a bennmaradt kondikon nincs nagyfeszültség, mivel a csatolók cserélve lettek, ezért az esetleges szivárgási áramuk sem érdekes.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 15:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
dys-cus írta:
Ne FET-et használj, hanem ezt ni:
Csatolmány:
tl783.pdf


Ennek is FET-es a vége... Miért jobb, mint egy diszkrét FET-es stab?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 18:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem biztos, hogy teljesen korrekt a mérés de ilyen lett az nemrég elkészült M7-phono görbéje.
Méllyben van némi esés. Ez vagy a mérés hibája vagy a korrekció nem pontos.


Csatolmány:
Picture 2016-03-12 17_36_44.png
Picture 2016-03-12 17_36_44.png [ 105.64 KiB | Megtekintve 30455 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RIAA
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 19:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Inverz RIAA nélkül fonót fejleszteni/mérni egy rémálom.
A görbét hiába veszed fel, ember nem fogja azt visszaellenőrizni -mondjuk 80 ponton-.
Egy közepesen eltalált -mondjuk 0.5dB-n belüli görbével- inverz RIAA áramkörrel azonnal látod, hogy mi nem stimmel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség