audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 06:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.22. 20:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
Most érkeztem a MAS6116 táplábaihoz.
Szerintetek mi a legjobb megoldás elszeparálni a digitál VCC-t az analóg VCC-től?
Lehet próbálkozni ellenállással, vagy tekercsel is.
Talán a legjobb (és legdrágább sajnos) megoldás ez lehet, középen a MAS power lábai:
Csatolmány:
MAS6116POWER.png
MAS6116POWER.png [ 21.65 KiB | Megtekintve 30168 alkalommal. ]


A GND-k elszeparálását pedig a nyákon igyekszem megoldani a lehető legjobban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.22. 21:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
"Multilayer ceramics of 100 nF 50 volt manufactured in C0G, produce little distortion, with and without DC bias, but are not
easily available in small quantities. COG can provide very low distortion, comparable with the best film capacitors."
forrás: https://linearaudio.nl/sites/linearaudi ... %201uF.pdf

én kb. egy éve átáltam FKP2-ről C0G-re és nem látom/hallom hátrányát, igaz mostanság nem mindig egyszerű beszerezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 09:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Egyetértek.
Kíváncsi vagyok, hol kezdődik árban az a gyári kategória, amiben ilyen kondikat használnak. Gyanítom, hogy még annál is magasabban :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 11:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Szabó Zoltán írta:
Kíváncsi vagyok, hol kezdődik árban az a gyári kategória, amiben ilyen kondikat használnak.

Mármint többrétegű kerámiát?
Remix MKFM alkalmazási példa: VT számítógépes kártyán tápszűrés (RF hidegítés), az '80-as években

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 14:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Hogy jön ez ide?
Smd kondenzátorokról társalogtunk, amelyeknél az XR7 típus a legelterjedtebb, de a COG (class1) típusok sokkal jobbak minden tekintetben, ugyanakkor az áruk 20-50 -szer nagyobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 14:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Szabó Zoltán írta:
Hogy jön ez ide?

Az MKFM is sokkal drágább volt a mezei tárcsakondinál - és mégsem csak különleges minőségű elektronikákban használták. Amúgy mi az a különlegesség, ami indokolja a C0G 20...50x magasabb árát? Valójában mekkora (százalékos) tétel egy előerősítőnél néhány, hússzor drágább SMD kondi?

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 15:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
az ár nagyon relatív, Vishay MKP1837 100nF pld 3-4x drágább tud lenni mint egy 1206 C0G társa...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 15:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
mzperx írta:
az ár nagyon relatív, Vishay MKP1837 100nF pld 3-4x drágább tud lenni mint egy 1206 C0G társa...


No igen... Mondhatjuk, hogy a csatoló kondik (meg alapjában, együttvéve a kondik) a legdrágábbak a panelon.
Én nem vetem meg az SMD-t (szerintem nyitottnak kell lenni az új alkatrészek, technológiák felé..), ezért megpróbálok egy olyan footprintet összehozni, hogy ki lehessen próbálni a PP fólia és C0G kerámiát is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 17:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
slimcolt írta:
Én nem vetem meg az SMD-t (szerintem nyitottnak kell lenni az új alkatrészek, technológiák felé..), ezért megpróbálok egy olyan footprintet összehozni, hogy ki lehessen próbálni a PP fólia és C0G kerámiát is.
SMD-ben szerintem nem fogsz találni nagyon PP-ét, csak PS-t vagy PPS-t. A C0G ki van próbálva, jó :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 18:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
mzperx írta:
slimcolt írta:
Én nem vetem meg az SMD-t (szerintem nyitottnak kell lenni az új alkatrészek, technológiák felé..), ezért megpróbálok egy olyan footprintet összehozni, hogy ki lehessen próbálni a PP fólia és C0G kerámiát is.
SMD-ben szerintem nem fogsz találni nagyon PP-ét, csak PS-t vagy PPS-t. A C0G ki van próbálva, jó :)


Hiányosan fogalmaztam. Furatos PP + SMD C0G 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.24. 21:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
Az interfész kb így fest (kezdetleges verzió):
Csatolmány:
PREAMPLIFIER1.pdf [150.65 KiB]
505 alkalommal.


Az ADUM izolálja el galvanikusan az SPI verzérlést. A preamp oldalon a MAS6116 miatt az SPI fél duplex.
Az SPI IO Expandert is csak írni lehet, de nem is kellene olvasni...(mzperx: ja, hagytam a fenébe a relé tekercsek figyelését :D)
Bekerült a kapcsolásba egy optocsatoló ami akkor kapcsol, ha a vezérlő uC fel van programozva, így az SS lábak nem aktívak addig. Biztos ami biztos.. Bár lehet felesleges... + 2 alkatrész.
A kapcsoláson nem látszik a MAS6116, az egy másik oldalon van a többi erősítővel. Lényegében látszik mi fog oda menni. Ami még lényeges, a MAS mellett lesz egy buffer amiből a MISO fog menni, vagyis a MAS-ból kiolvasott adat. Amíg a MAS-ból adatot olvasok, tiltva lesz a MOSI bufferje (READ_MAS tiltja).
Na ezt a sok mindent kellene egy shield alá rejteni, de legalább az ADUM-ot... :D Méretben nem lesz nagy.
Valamint a táp még biztosan fog változni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.24. 22:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Az ADuM 10-es lába a bemenet és nem a 15.
Alapból nem ADuM-ot használnék, akkor is nagy frekivel kever, amikor nincs dolga. Egyébként nem kötik a felhasználó orrára, hogy nem egyszerű átjutni vele EMC teszten. Sima gyors optó, ha tényleg kell a leválasztás. Más kapacitiv elven működő digitális izolátorok is modulációval viszik át a jelet, ami azt jelenti, hogy zajonganak, az optóban viszont vagy aktív az infra LED vagy nem.
A 74HC367-nek semmi értelme, sőt hibás az a módszer, hogy hosszabb időre is nagy impedanciás állpotba kerülhetnek digitális bemenetek.
AVCC és DVCC lehet közös mivel minimális áramfelvétel van, amúgy is csak egy pillanatra lesz fogyasztás a digitális oldalon, amíg történik az átprogromzás.
A relémeghajtón a terhelt kimeneti feszültségeket megnézném, lehet, hogy egy 4,5Vdc relé illenék oda.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.24. 22:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
mzperx írta:
Az ADuM 10-es lába a bemenet és nem a 15.
Alapból nem ADuM-ot használnék, akkor is nagy frekivel kever, amikor nincs dolga. Egyébként nem kötik a felhasználó orrára, hogy nem egyszerű átjutni vele EMC teszten. Sima gyors optó, ha tényleg kell a leválasztás. Más kapacitiv elven működő digitális izolátorok is modulációval viszik át a jelet, ami azt jelenti, hogy zajonganak, az optóban viszont vagy aktív az infra LED vagy nem.
Digitális kimenetekre tennék soros ellenállást.
A 74HC367-nek semmi értelme, sőt hibás az a módszer, hogy hosszabb időre is nagy impedanciás állpotba kerülhetnek digitális bemenetek.
AVCC és DVCC lehet közös mivel minimális áramfelvétel van, amúgy is csak egy pillanatra lesz fogyasztás a digitális oldalon, amíg történik az átprogromzás.
A relémeghajtón a terhelt kimeneti feszültségeket megnézném, lehet, hogy egy 4,5Vdc relé illenék oda.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.25. 07:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
mzperx írta:
Az ADuM 10-es lába a bemenet és nem a 15.
Alapból nem ADuM-ot használnék, akkor is nagy frekivel kever, amikor nincs dolga. Egyébként nem kötik a felhasználó orrára, hogy nem egyszerű átjutni vele EMC teszten. Sima gyors optó, ha tényleg kell a leválasztás. Más kapacitiv elven működő digitális izolátorok is modulációval viszik át a jelet, ami azt jelenti, hogy zajonganak, az optóban viszont vagy aktív az infra LED vagy nem.
A 74HC367-nek semmi értelme, sőt hibás az a módszer, hogy hosszabb időre is nagy impedanciás állpotba kerülhetnek digitális bemenetek.
AVCC és DVCC lehet közös mivel minimális áramfelvétel van, amúgy is csak egy pillanatra lesz fogyasztás a digitális oldalon, amíg történik az átprogromzás.
A relémeghajtón a terhelt kimeneti feszültségeket megnézném, lehet, hogy egy 4,5Vdc relé illenék oda.


Igen a bemenetet elnéztem.
Az ADUM-ra azért gondoltam, mert sokkal kisebb és kevesebb az áramfelvétele. Nem tudom, hogy egy shield mennyit javítana az EMI-n..
De ha ennyire problémás lehet, akkor hagyom a francba. Ez az egész még csak ötlet szinten van.
A Buffernek miért nincs értelme? Nagy impedanciára U3A csak akkor kerül, ha az opto nem kapcsol, viszont az folyamatosan kapcsolva van. Csupán egy ötlet, hogy amíg nincs felprogramozva a vezérlő uC addig ne legyen az SS, L szinten. A többi felhúzó ellenállás sajnos nincs a rajzon csak az SS-é.
Ha U3B kerül magas impedanciára, akkor az SDIO-t meghajtja a MAS, mert épp adatot olvasok ki belőle.
Kb ahogy az adatlapban is van:
Csatolmány:
mas6116driver.png
mas6116driver.png [ 44.37 KiB | Megtekintve 29949 alkalommal. ]

Legközelebb úgy pakolom fel a rajzot, hogy minden egy oldalon lesz. A relé driverek is és a MAS is.

Ez meg a másik kérdés:
Érdemes e egyáltalán használni a peak detector funkciót?
Estére megpróbálok összehozni egy újabb (remélhetőleg nem gagyi :D) ötletet.
Sajnos a tapasztalat/tudás hiánya még meglátszik az ötleteimen :D Elnézést érte, valahol el kell kezdeni, egyébként törölhető az a hozzászólásom, úgy is kuka az ötlet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.25. 21:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
Itt egy újabb ötlet az interfészhez:
Csatolmány:
PREAMPLIFIER-INTERFACE.pdf [145.55 KiB]
506 alkalommal.

Opto-s megoldással. A MAS interfésze is látható. A MAS adatvonal irányváltásakor most nem tiltom a MOSI-t, hanem ilyenkor egy ellenállás terhelni fogja (R1).
Ez így jóval egyszerűbb, kisebb frekvencián és a MAS, 2pF-os bemeneti kapacitásával (+ szórt kapacitások) nem okozhat gondot.
Az expander kimeneteire felhúzó, lehúzó ellenállásokat tettem, ez addig lényeges amíg nincs konfigurálva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.26. 11:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
slimcolt írta:
...
Sajnos a tapasztalat/tudás hiánya még meglátszik az ötleteimen :D Elnézést érte, valahol el kell kezdeni, egyébként törölhető az a hozzászólásom, úgy is kuka az ötlet.
Szerintem tök jó, hogy ötletelsz! 8-)

OFF:
A jó ötletekből, meg a hibákból, a reakciókból, meg az általuk elindított gondolatokból lehet tanulni, fejlődni! Mindenkinek hasznos (főleg, ha követhető, hogy az ötletek miből erednek, hogy fejlődnek, mik a vakvágányok, buktatók, mi miért vált / nem vált be...) szerintem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.26. 16:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
slimcolt írta:
Opto-s megoldással. A MAS interfésze is látható. A MAS adatvonal irányváltásakor most nem tiltom a MOSI-t, hanem ilyenkor egy ellenállás terhelni fogja (R1).
Ez így jóval egyszerűbb, kisebb frekvencián és a MAS, 2pF-os bemeneti kapacitásával (+ szórt kapacitások) nem okozhat gondot.
Az expander kimeneteire felhúzó, lehúzó ellenállásokat tettem, ez addig lényeges amíg nincs konfigurálva.
Az ellenállás frappáns megoldás, bár azon kicsit elgondolkodtam, hogy egyáltalán van-e értelme a vissza olvasásnak.
A visszirányba a MISO-ra, azért nem ártana egy izoláció :)
Az alsó optó lehet hagyományos tranzisztor kimenetű a kollektorán egy felhúzóval. Ennek nem kell gyorsnak lennie, viszont így az invertáló bufferek értelmüket vesztik. A nem invertálóra meg egyébként sincs szükség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.26. 16:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
mzperx írta:
slimcolt írta:
Opto-s megoldással. A MAS interfésze is látható. A MAS adatvonal irányváltásakor most nem tiltom a MOSI-t, hanem ilyenkor egy ellenállás terhelni fogja (R1).
Ez így jóval egyszerűbb, kisebb frekvencián és a MAS, 2pF-os bemeneti kapacitásával (+ szórt kapacitások) nem okozhat gondot.
Az expander kimeneteire felhúzó, lehúzó ellenállásokat tettem, ez addig lényeges amíg nincs konfigurálva.
Az ellenállás frappáns megoldás, bár azon kicsit elgondolkodtam, hogy egyáltalán van-e értelme a vissza olvasásnak.
A visszirányba a MISO-ra, azért nem ártana egy izoláció :)
Az alsó optó lehet hagyományos tranzisztor kimenetű a kollektorán egy felhúzóval. Ennek nem kell gyorsnak lennie, viszont így az invertáló bufferek értelmüket vesztik. A nem invertálóra meg egyébként sincs szükség.


Szia,

A MISO-ra az izoláció a uC panelján helyezkedne el, ennek a driverja a 74lvc1g17. De meg lehet oldani, hogy a preamp-ról is izolálva legyen. (áraminterfész)?
A nyitott kollektoros opto jó megoldás. Sőt az egész optos részt illene már kisakkoznom pontosan milyen kell, mekkora lesz a CLK sebessége(nem a hangfrekvenciás sávban szeretném megválasztani), stb. A végső alkatrész típusok, alkatrész értékek ezek szerint fognak módosulni.
A visszaolvasásnak akkor van értelme ha használom a peak detectort (kérdéses), valamint ha a hangerő váltáskor kikérdezem a status regisztert, hogy az előző állapot váltás sikerült e, vagy hagyom ezt is a francba és az adatlap ajánlásával 30ms-ot várok minden hangerő változtatással. Így teljesen értelmét veszti a MISO.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.10.26. 17:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
DöG írta:
slimcolt írta:
...
Sajnos a tapasztalat/tudás hiánya még meglátszik az ötleteimen :D Elnézést érte, valahol el kell kezdeni, egyébként törölhető az a hozzászólásom, úgy is kuka az ötlet.
Szerintem tök jó, hogy ötletelsz! 8-)

OFF:
A jó ötletekből, meg a hibákból, a reakciókból, meg az általuk elindított gondolatokból lehet tanulni, fejlődni! Mindenkinek hasznos (főleg, ha követhető, hogy az ötletek miből erednek, hogy fejlődnek, mik a vakvágányok, buktatók, mi miért vált / nem vált be...) szerintem. :)


Örülök, hogy így gondolod ;) Remélem még ebben az évezredben elkészül majd :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.11.04. 20:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
Kicsit finomítottam az LNA mini panelon.
A VCC táp kikerült az 1-es lábra. Így egyszerűbb lesz a nyák-ot is tervezni, valamint teljesen egyforma a vezeték hossza a VCC-n és VEE-n.
Az OUT került a VCC mellé, sokkal rövidebb jelúton.
Az In+ és In- az OUT mellé kerültek, rövidebb jelúton. Probléma nem kellene hogy származzon belőle, hogy a kimenet mellé került a bemenet, mivel a két pont, csak a csatlakozónál lesz aránylag közel egymáshoz. A VEE mellett nincs semmi. Remélem legközelebb már a kész panelról rakok fel képet...
Csatolmány:
LNA-S1.png
LNA-S1.png [ 38.5 KiB | Megtekintve 29651 alkalommal. ]

Csatolmány:
LNA-S1(1).png
LNA-S1(1).png [ 43.38 KiB | Megtekintve 29650 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.11.16. 20:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
Amíg várom a kis panelokat, van időm agyalni a preamp többi részén.
Az egyes részek tápegységein és azok elszeparálásán agyaltam, és erre jutottam:
Csatolmány:
preamp supplys.png
preamp supplys.png [ 30.71 KiB | Megtekintve 29427 alkalommal. ]

A 18.5V-os regulátor egy másik történet... :D
A kis panelokhoz szemezgettem többféle LED-et amik jók lennének. Elég durva még LED-ek között is milyen különbségek vannak TC-ben.
Találtam egy olyan zöldet aminek -1.4mV a TC, a Vf is megfelelő, legelsőnek őt fogom kipróbálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.11.21. 18:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
A kis aranyosak meg is jöttek. A PCB vastagsága 1.2mm

Csatolmány:
lnas1pcbtop.jpg
lnas1pcbtop.jpg [ 1.02 MiB | Megtekintve 29288 alkalommal. ]

Csatolmány:
lnas1pcbbot.jpg
lnas1pcbbot.jpg [ 1.07 MiB | Megtekintve 29288 alkalommal. ]


Csak még az alkatrészek hiányoznak.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.11.21. 19:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
Még ki sem próbáltam, de már néhány dolgon változtatni fogok a következő verzión...
De az első prototípusnak tökéletes lesz :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2018.11.27. 21:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
A buffer fokozat kicsit átalakult (még kicsit csiszolgatom azért a pcb-t). A dual tranyókat leváltottam két-két tranzisztorra. Így mehet a kísérletezés tranyó ügyben...
A bottom oldala kicsit egzotikusabb lett a 45fok-os elrendezéssel, bár nem ez volt a cél :D :mrgreen:
A PAD-eket szépen lekerekítettem, valamint a panelszélt is. Az új LNA mini panel is így fog festeni következőleg.
Lassan kezd kialakulni a teljes előerősítő kapcsolása..
Csatolmány:
BUF-S1-TOP.png
BUF-S1-TOP.png [ 53.69 KiB | Megtekintve 29165 alkalommal. ]

Csatolmány:
BUF-S1-BOT.png
BUF-S1-BOT.png [ 67.87 KiB | Megtekintve 29164 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2019.05.31. 12:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
Hi,

Egy jó ideig sajna nem volt lehetőségem foglalkozni ezzel a projekttel, de most folytatom. :)
Először is módosítottam a bemeneti fokozaton (más fantázia nevet kapott, a mérete 14X16mm lett) Rövidebb vezetékek, jobb termikus működés, nagyobb tokozású ellenállások (1206 vagy MiniMELF) és dióda, valamint VIAinPAD megoldásokat alkalmaztam (összesen 6db 0.4-es VIA). 0.8-as panelkával szeretném legyártatni.
Csatolmány:
DIS-S1-TOP.png
DIS-S1-TOP.png [ 182.88 KiB | Megtekintve 27481 alkalommal. ]

Csatolmány:
DIS-S1-BOT.png
DIS-S1-BOT.png [ 164.56 KiB | Megtekintve 27481 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2019.06.01. 19:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Mi módosult az áramkörben?
Ezek a MELF ellenállások, mint ha terjedőben lennének a itt fórumon :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MAS6116 + Előerősítő
HozzászólásElküldve: 2019.06.01. 20:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.05. 13:49
Hozzászólások: 184
shany írta:
Mi módosult az áramkörben?
Ezek a MELF ellenállások, mint ha terjedőben lennének a itt fórumon :)


Maga a kapcsolás nem módosult, csak néhány alkatrész és munkapont. Ami lényegesebben változott az a nyák.
Én eredetileg is Vishay Beyschlag MELF ellenállásokra terveztem elsősorban, most a nagyobbak kerültek rá, MMA0204-ek.
Lehet nem véletlenül terjednek. ;) 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség