audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 17:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3528 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 71  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014.07.25. 10:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
B100-al, pl, ami nagyon tutit alakít az ez a CF3 lesz, úgy néz ki. :D Tegnap két kondicserétől tovább javult a hangja.

Nagyon elégedett voltam vele már korábban is, csak amikor összehasonlítottam miczoéval, hát az tisztább volt, meg nem volt olyan fojtott hangja. A kis hangi fojtottságot a kék wima okozta benne.

(Ezt onnan tudtam meg, hogy kíváncsiságból beletettem a miczo félébe, aztán erre az is kicsit folytott lett.)

Na szóval két kondit lecseréltem. Most már a miczo meghajtójával összehasonlítva is ugyanolyan tiszta hangú lett a CF3, eltűnt az a kis fojtottság is belőle. Minden hiányérzetem megszűnt a miczo féle meghajtóval összehasonlítva is.

Szerencsére a csatoló kondi csere után is megmaradt az L4-hez hasonló atmoszféra. Az új csatolóval kevesebb mélye van, mint ERO MKP-vel volt, de még mindig nagyon sok maradt. :D

Úgy néz ki, végre sikerült ilyen hangot összehozni J-fet nélkül....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.25. 10:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Elvileg - mouser - már meg is van rendelve - esetleg kell valakinek valami ????

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.25. 13:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rendelhetnénk csoportosan ilyen Epcost lomexből...

2000Ft a postaköltség. De ha többen rendelünk, akkor onnantól fogva 200-300Ft ból szét lehet küldeni borítékban.

Ez a patkolt JB sokkal jobb a pár ezer forintos csatolóknál... (A csigabigástól, a piros feliratos M-Cap-tól, stb).

Valaki megy oda mostanában?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.25. 13:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Lefényképeztem a dolgokat.

CF3, miczo féle replika, miczo féle eredeti:


Csatolmányok:
P7252053.JPG
P7252053.JPG [ 71.05 KiB | Megtekintve 34960 alkalommal. ]
P7252044.JPG
P7252044.JPG [ 61.55 KiB | Megtekintve 34960 alkalommal. ]
P7252054.JPG
P7252054.JPG [ 55.06 KiB | Megtekintve 34960 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.25. 13:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Ezek szerint a tápágakban lévő fólia kondér nem olyan kritikus a hang szempontjából?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.25. 14:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem hát. (Vagy legalábbis nem vettem észre idáig). A fehér 2,2uF, vagy az Epcos 4,7uF MKP-t igazából csak a fénykép kedvéért teszem bele. Me jól néz ki. :mrgreen: Annyira nem egy kritikus alkatrész...

A CF3 gány próbapaneljeibe nincs is beforrasztva a hidegítő kondi. Mégis nagyon jól szól...


Csatolmányok:
P7252068.JPG
P7252068.JPG [ 55.34 KiB | Megtekintve 34952 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.25. 14:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként nekem ezek a kritikus alkatrészek úgy derültek ki a miczo féle esetén, hogy összehasonlítottam a replikámat az erdetivel, aztán persze nem úgy szólt. Erre számítottam is, de arra nem, hogy annyira sokkal s...rabb hangja lesz első nekifutásra, mint amilyen volt szegénynek... :lol:

Szisztematikusan végigmentem az alkatrészeken, hogy miért nem olyan a hangja. Végül kiderült, hogy egy csomó alkatrész számít. Mire végre pont olyan lett, mint miczoé, addigra már kiderült, hogy mi kritikus benne.

A gány verzióban csak 2db nichicon kondi van, meg két 330nF-os remix hidegítő a tápban. De ennek ellenére szinte pont olyan hangja van (már), mint miczoénak. (Apró eltérés van, de jelentéktelen, meg nem is negatív irányban). A mostani normálisan kinéző replikába 1uF-os remixet tettem. Nitrohígítóval le lehet dörgölni róla a feliratot és máris jól is néz ki...


Legközelebb mxperx1 fórumtárs meghajtóját próbálom ki. Elküldte pdf-ben is a nyáktervet, szóval meg tudom építeni én is. (Köszönet érte!)

Van is itthon hozzá minden. Yageo ellenállásokat tudok beletenni főleg első körben. (R534-ből nincs minden a bele való értékekből).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 19:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na meghallgattam a táphidegítő kondik hatását. (Kénytelen voltam, mert Toto elküldte a saját alkatrészeit, hogy a CF meghajtóiba tegyem be azokat. Na addig volt jó a hangja... :lol: ).

A párba válogatott 2SA970-2SC2240, amit küldött, totál gallyra vágta a hangját...
(Nagyon gyanúsan is néznek ki szerencsétlenek...)

De a hidegítő kondérjait is ki kellett próbálnom, me nem tudtam, hogy melyik alkatrész csinálta ki a hangját a cuccnak.
Korábban, kicsit jobb volt a hangja, mint a gány próba paneleknek. Most meg sokkal rosszabb lett. Na mindegy, a hamis tranyók voltak a ludasok a dologban.

A hidegítő kondi hatása egyértelműen pozitív (már ahhoz képest, hogyha nincs).
A hidegítő kondiknak is van saját hangjuk. De nem nagy. Nem lehet vele kicsinálni az erősítő hangját. Finomhangolni lehet velük egy kicsit.

Kicsi különbségek vannak. Egy 8 félét belepróbáltam. A fényképen látható fehér szutyok elég jó. Azzal lett a leg intenzívebb a magas tartomány, kicsit olyan "világos" hangkaraktert csinál. Ez mondjuk nem pozitívum, vagy negatívum. Ízlés dolga...

Meglepően jó a sárga 1uF-os Remix a CF3-ba. Szép kerek hangok lesznek vele olyan szerethető hangja van a számomra...

A Toto által küldött Vishay MKP se volt rossz. Kicsit visszafogottabb lesz tőle a magas tartomány. Az 1,5uF-os fűrészelt kondimnak meg van egy elég markáns saját hangja. Kicsit olyan hűvös, üveges csengésű magas tartomány lett a hozadéka. (De legalább levegősebbnek tűnik tőle a hang 5-10 másodpercig, ami persze perceken belül kiderül, hogy csak illúzió). Olyan közepesen jónak ítéltem. Az ERO MKP elsőre jónak tűnt, aztán mégse. Kicsit jobb volt a zöld 6,8uF-os ERO kondim, de végül ezt sem éreztem kiemelkedőnek.

A különbségek persze nem nagyok, csak lehet hallani. De nem annyira vészesen komoly...

Ja még annyi fejlemény van, hogy tök fölösleges mindenhova R534-et tenni. Ahol az ellenállaton folyó áram deriváltja 0 ott nem nagyon tud beleszólni a hangba. A yageo fémréteg egy egész normális ellenállás hangilag is. Ilyen helyekre lehet tenni pl azt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 19:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
CF25-ben a 2SC2240-ek maradtak azok, amelyek eredetileg voltak, hozzá válogattam a HQ-s 2SA-kat.

Sajnos úgy tűnik, a polida-s tranyók tényleg hamisak... Pedig eredeti tokozásúnak tűntek ránézésre...
Azokat nem füleltem meg, csak elküldtem KD mesternek, tegye bele a CF3-ba.

Ha rendben van a CF3 hangképe a Vishay MKP X2-sekkel, szerintem akkor maradhat. (ha nem veszít részletet, lineáris, stb)
Abból anno 680nF-ket építettem be elsőnek a legelső B5-be csatolónak, és habár nem volt olyan sok mélye az erősítőnek, mégis
szerethető hangja volt.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 20:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Pont a fehér feliratosod lesz a hamis szerintem. ;)

Nekem is van a kisebb tokban, nem fehér feliratos. Mérve olyan, mint a fehér, hangra is marha jó. A próbapanelekbe meg mindkettő fehér feliratos, az is ugyanolyan jó. (tehát nem a felemás tranyó effektus miatt jó a hang vele, hanem mert eredeti).

A tiéden viszont nagyon hülyén néz ki a felirat...

Hát a magastartomány azzal a kondiddal a leg visszafogottabb. A leg nyugodtabb is a hangja. A másik fehérrel meg a leg intenzívebb a magas tartomány. A sárga izétől nem tudom, miért undorodsz. Pedig az nagyon jó... :D Nehéz dönteni köztük.

Akkor válassz a három közül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 20:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Az intenzív fehér izét már ismerem a CF25-ből, szerintem akkor legyen az.
Az a helyzet, hogy lehet, hogy a DAC-om karakteréhez az passzolna a legjobban. Nem egy mély hiányos DAC, az biztos.

Tranzisztorral kapcsolatban pedig nem tudok mit mondani... A 2SC2240GR az HQ-tól van, míg a BL van polidától.
Szerintem GR-t küldtem neked.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 20:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azt visszaküldöm. Ha valakivel ki akarsz b...ni, akkor ajándékozd el neki... :lol:

Megmondom őszintén, hogy nekem is szimpi a fehér 2,2uF hangja. De a sárga remix is igen jó lett. (legalábbis a CF3-ba).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 20:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nagyon függ az egész dolog szerintem a jelforrástól is. Nem tudom, hogy mivel hajtod ezeket.

De általában az újabb delta-sigmás DAC-ok mély tartományban nem szerepelnek olyan jól, mint a "old design" multibitesek. Persze ez is általánosítás, nem hallgattam meg mindet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 20:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
PCM 56-van asszem ebben. (Vagy valami PCM rémlik). Egy haverom csinálta. Nem belezem szét most ezért...

Annyira belementem ebbe a hifis para izé ezotériás dolgokba ezekkel a kondikkal, hogy most má tényleg keresnem kell az off topickba valami jó kis földönkívüli alienes videót, vagy valami összeesküvéseset.

Sőt, emellé má gyíkemberes-összeesküvéses video passzolna csak. :mrgreen:

(A Sallay meg ilyen perec alakú masnikat köt a vdh drótokra, azt azt teszi az erősítőkbe, meg a hangfalaiba. Ki kéne próbálni. Most már jöhet az is...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 20:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez a PCM56 még multibit... Mai napig gyártják talán, mivel megfelel a környezetvédelmi szabályoknak.

Szerintem azzal a 2u2 szűrővel jó lesz szerintem, de ha soknak fogom találni a magasat, akkor majd kicserélném a másikra.
Bár nem hiszem, nagy eséllyel pont jó lesz az úgy. Ha pedig a másik sem lesz jó, van itthon még olyan sárga remixem is...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 21:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Toto írta:
Az intenzív fehér izét már ismerem a CF25-ből, szerintem akkor legyen az.
Az a helyzet, hogy lehet, hogy a DAC-om karakteréhez az passzolna a legjobban. Nem egy mély hiányos DAC, az biztos.

Tranzisztorral kapcsolatban pedig nem tudok mit mondani... A 2SC2240GR az HQ-tól van, míg a BL van polidától.
Szerintem GR-t küldtem neked.


Azt küldtél, GR-t.

Egyébként nem csak a hangot tette teljesen tönkre (abszolút megdöglött, összeomlott a tere, bekarcosodott, eltűntek a részletek), hanem eredetileg a servo IC kimenetén pár száz mV volt. Ezekkel mindkét oldalon 3V fölé ment...

Ez meg annyit jelent, hogy eltér a tranyóid PN-átmenetének nyitó feszültsége. Ez erősen valószínűsíti, hogy hamisak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 22:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
A 2SC2240GR/2SA970GR-ekkel jártam így én is. A kimeneti egyent elvitték olyan 5-6V-ig mindkét oldaloln (a szervós leach-et próbálgattam ezekkel).
Beszabályzás után, ami érdekes volt, hogy azok nem rontották el a hangot, csak a PNP/NPN-ek bétája közt volt óriási különbség.
Szerintem ezek se eredetiek, "refurbished" - hétfön készült utángyártás. Pont úgy néznek ki mint amit a HQ-nál vettem, de azoknál nincs ez a nagy szórás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.28. 13:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kísérleteztem a CF3 áramtükör ellenállásaival. Úgy tűnik ezekbe jól beletenyereltem.

Ha ide R534-et teszek, máris megdöglik a hang. Egyéb SMD-kkel is akkora különbség van, hogy a süket is hallja.
Nagyon egyértelmű a különbség. Markánsan hallható abban a pillanatban, ahogy megszólal a zene. Nem kell fület hegyezni hozzá.

(Szerintem egy hallássérült is hallaná gond nélkül, ha legalább az egyik füle 20%-osan működőképes és be van kapcsolva a nagyothalló kütyü. :lol: ).

A CF3-ban leginkább ez az SMD ellenállat a fekete mágia. Olyan tiszta, teres, transzparens hangot csinál, amit semelyik más dolog nem tudott, amit beletettem.

Ez csinálja a libabőrfaktort. Enélkül teljesen kiveszik belőle...

Na de miczonak volt egy tippje még az 1,5uF-os fűrészelt kondi patkolására is. Hogy ez is nagyon jó ilyen fehér 1nF-al.

CF3-ba sikerült összehozni vele egy nagyon fasza csatoló kondit. Van ilyen sárga 27nF-om ezzel patkolva egész jó lett vele a CF3...

Csövesekbe pl a sinkohot rakják. Az bevisz a hangjukba egy olyan dolgot, ami azokból hiányzik. A félvezetős erősítők hangját meg ugyanez az ellenálló rendre LQ..ja. (Elég sok rémtörténetet hallottam a sinkoh sötét oldaláról).

Érdekes módon a VCS hálózatba meg az R534 lett nagyon jó. Szóval nincsenek jó hangú alkatrészek, mindenhova, mindig valami más dolog passzol...

Azt mondjuk elhiszem, hogy az egy kaptafára készülő SE-k mindegyikét feljavítja az a két sinkoh ellenállás, amit beleraknak.
De ezen felbuzdulva nem szabad olyan idiótaságba belefogni, hogy egy félvezetősbe 100db ellenállást sinkohra cserél az ember.
Nagyon megbosszulja magát az ilyen hülyeség....


Csatolmányok:
kondi.JPG
kondi.JPG [ 8.25 KiB | Megtekintve 34655 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.28. 14:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Viszont a próba paneleken a diódák, meg Z-diódák előtt teljesen más ellenállások vannak, ennek ellenére nagyon hasonló hangja van a végleges panelekhez, nem nagyon tudom őket megkülönböztetni most már. (ha a jelútba viszont ugyanazokat az ellenállásokat, meg kondikat teszem).

Tehát ha az ellenállások nem a jelútban vannak (ha a jelhez köthető áram deriváltja 0), akkor azé csak nem nagyon tudnak belepofázni a hangba. Szinte mindegy, hogy milyen ellenállók vannak az ilyen pozíciókban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.28. 22:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én pedig lehet, hogy inkább a Vishay MKP X2-vel kérném a szűrőkondenzátoros részét...
Ha nem veszi le a magasakat, akkor pláne. ;)
(bár lehet, hogy mellé kérném pluszban a 2u2-t, ha mégse felelne meg)

A nyugodt hang az nagyon fontos lenne.
Csatolókondiból vagy a legjobb kell, vagy maradhat szerintem a saját KCMP-m is. Most Silver Mica-val van megpatchelve.
Esetleg még kipróbálhatok Silver Mica helyet valamelyik másikat.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 11:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Toto!

Most már ha kérhetem, ne találj ki újabb dolgokat, már 3-szor dolgoztam vele. Így jó a hangja, ahogy van. Tegnap lemostam róla ráégett gyantás csimbókokat és lekentem újra, rászárítottam. Elég ronda volt a sok alkatrészcserétől, most újra jól néz ki. Még egyszer nem b....om szét. Az ellenállások is a legjobbak vannak benne, amiket idáig sikerült találnom. Hozzá se kellett volna nyúlni már az elején se...

A magas tartományt meg ne a tápszűrő kondérral hangold, hanem küldök mellé két 3,3nF-os epcost. Most 10nF van benne. Azzal a csatolókondival párhuzamos patkoló dologgal lehet hangolni...

A próbapanelen kipróbáltam a legutolsó ötleteidet. Maradnak azok az SMD-k, amik alapból benne voltak (a régi kínai is alulmaradt, ezeket is jó pár próbálkozás után választottam ki még két három hete)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 11:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rendben, köszönöm szépen a türelmet és a jó munkát. Nekem már tényleg nincs kedvem az egészet elbarmolni,
ezért is tartottam szükségszerűnek a dolgok kipróbálását.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 11:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Én a számomra leginkább tetsző hangú alkatrészeket tettem bele. De úgyis bele fogsz turkálni...

Először hallgasd meg, aztán éld ki a turkálhatnékodat. :lol:

Ott van az alján a patkoló kondi, azzal elég drasztikusan meg lehet változtatni a magas tartományt. De bele teheted az MKP kondijaidat a tápszűrésbe. A 2,2u fehér van most benne. Eggyel kevesebb belenyúlást igényel, ha azzal hallgatod meg először. (De most tényleg, nem mindegy, hogy melyikkel hallgatod meg először? :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 11:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Most nézegetem a kondít amit használtok.. :)
Régebben mikor még nem volt olaj papírom akkor én is ilyeneket használtam.., ezeket halltam a legjobbnak.., később kapott adapteres nyákot a modul amin próbálgattam. De végül nyert a Siemens.

Szóval egybevágnak ezek a tapasztalatok, ha már többen is ezt halljuk (nem előre megbeszéltek alapján..).. :)

viewtopic.php?f=117&t=104&start=350#p15720


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 11:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Az a helyzet, hogy megérkezett a WaveIO a digitális zenehallgatáshoz,
és ott van rajta az 5V-os külön táp lehetősége, és SPDIF mellett az I2S...

Valószínűleg jobb az I2S. Tehát el leszek darabig azzal, hogy ez a DAC-ban valahogy
működjön a további SPDIF támogatás mellett. :lol:


Csatolmányok:
IMG_5553.JPG
IMG_5553.JPG [ 1.16 MiB | Megtekintve 34524 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 12:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
emersys írta:
Most nézegetem a kondít amit használtok.. :)
Régebben mikor még nem volt olaj papírom akkor én is ilyeneket használtam.., ezeket halltam a legjobbnak.., később kapott adapteres nyákot a modul amin próbálgattam. De végül nyert a Siemens.

Szóval egybevágnak ezek a tapasztalatok, ha már többen is ezt halljuk (nem előre megbeszéltek alapján..).. :)

viewtopic.php?f=117&t=104&start=350#p15720



1. Nem is ezt a kondit használjuk egyenlőre, hanem a JB-t, patkolva. Az végre olyan, hogy nem feltétlenül nyer ellene a siemens se... ;)

2. A fűrészelt is nagyon jó lett, de az még nincs használva, mivel friss felfedezés. Azt is meg kell patkolni. Mondjuk magába se rossz, de a patkolással fel lehet javítani ezt is...

(A JB-ről ezt nem lehet elmondani, patkolás nélkül, önmagában nagyon nincs rendben a hangja... )

Egyébként mikor próbálgattam a CF próbapaneleken a csatoló kondikat, visszatettem a JB-t. Hirtelen feltűnően rosszabb lett a hangja. Nem értettem, mert előtte meg nagyon jó volt hallgatni a JB vel is. Megnéztem az alját is, hogy mi van, azt elfelejtettem visszatenni a kék bizbaszokat. Szóval egyáltalán nem placebó. Egyébként is baromi nagy a különbség kék bizbasszal, vagy anélkül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 13:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
TOTO mennyi zsé volt összesen ???

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 13:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Off: Az ilyeneket nem lehetne a továbbiakban a DAC-os topicban intézni? :oops:

(A múltkori oldalnyi kábelhang diskurációt is sny elpakolta a kábeles témába...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 13:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Bocsi.n.ka...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 17:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
KD mester írta:
emersys írta:
Most nézegetem a kondít amit használtok.. :)
Régebben mikor még nem volt olaj papírom akkor én is ilyeneket használtam.., ezeket halltam a legjobbnak.., később kapott adapteres nyákot a modul amin próbálgattam. De végül nyert a Siemens.

Szóval egybevágnak ezek a tapasztalatok, ha már többen is ezt halljuk (nem előre megbeszéltek alapján..).. :)

viewtopic.php?f=117&t=104&start=350#p15720



1. Nem is ezt a kondit használjuk egyenlőre, hanem a JB-t, patkolva. Az végre olyan, hogy nem feltétlenül nyer ellene a siemens se... ;)

2. A fűrészelt is nagyon jó lett, de az még nincs használva, mivel friss felfedezés. Azt is meg kell patkolni. Mondjuk magába se rossz, de a patkolással fel lehet javítani ezt is...

(A JB-ről ezt nem lehet elmondani, patkolás nélkül, önmagában nagyon nincs rendben a hangja... )

Egyébként mikor próbálgattam a CF próbapaneleken a csatoló kondikat, visszatettem a JB-t. Hirtelen feltűnően rosszabb lett a hangja. Nem értettem, mert előtte meg nagyon jó volt hallgatni a JB vel is. Megnéztem az alját is, hogy mi van, azt elfelejtettem visszatenni a kék bizbaszokat. Szóval egyáltalán nem placebó. Egyébként is baromi nagy a különbség kék bizbasszal, vagy anélkül...


Így más.
A kép alapján így hirtelen erre a kondira értelmeztem. Patkolt JB kondikat én nem ismerem.
Bár én mkt/mkp/mks kondikból nem tudtam az említett Siemens olajpapír kondit űberelni csatoló opcióban.
Párhuzamosítással én is próbálkoztam még ezeknél a műanyag kondiknál, de ha felül tiszta is volt és alul is jó, akkor meg a közép tartomány természetessége ment el..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 23:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
A minap próbálkoztam azzal, hogy a kerámia kondikat lehet-e bármilyen szinten becsatolónak használni.
Arra gondoltam, talán az eltérö rétegszámú kerámia smd-k együttesen feljavulnak valamelyest, de nem.
Sajnos katasztrófálisan rossz hangjuk van.
Átblokkolni biztos nem kerámiával kell ilyet, ha egyáltalán lehet belöle hangot kihozni.


Csatolmányok:
keramiapatch.jpg
keramiapatch.jpg [ 317.53 KiB | Megtekintve 34416 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.30. 18:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Kerámiában csak az NPO/COG-t szabad használni (ki így, ki úgy jelöli). Csak e típusú kerámiának szinte nulla a hőfokfüggése, feszültségfüggése és öregedése.
Az összes többinél óriási, vagyis még egyszer: ÓRIÁSI a változás!
Amint nő a feszültség, csökken a kapacitás. Ha nő a hőmérséklet, nő a kapacitás, öregedésre meg csökken a kapacitásuk. Mindezek tükrében remélem érthető, hogy milyen ijesztő lehet egy bemenőkör fázis meg impedanciamenete.
Mértékeket nem írok, mert neten vagy előző bejegyzéseimben már tettem fel ábrákat.
AZ NPO-ró sajna annyit, hogy egységnyi térfogatra adott kapacitása alacsony, és max. 100nF-os értékig kaphatóak.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 13:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
A fentiek egyszerűsített diagramjai


Csatolmányok:
MLCC-deltaV.png
MLCC-deltaV.png [ 33.42 KiB | Megtekintve 34289 alkalommal. ]
MLCC-deltaTe.png
MLCC-deltaTe.png [ 41.97 KiB | Megtekintve 34289 alkalommal. ]
MLCC-deltat.png
MLCC-deltat.png [ 79.1 KiB | Megtekintve 34289 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 14:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Nekifogtam a K200 paneltervenek. Ez az elso ketoldalas paneltervem, lesz meg mit csiszolni rajta, furatgalvanizalassal egyelore nem szamolok


Csatolmányok:
K200-pcb.JPG
K200-pcb.JPG [ 378.25 KiB | Megtekintve 34276 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 15:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Kis mechanikai munkával a K100-ra is rá lehet ültetni a két tranyót ... már tökölök rajta ...

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 20:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kísérleteztem a bemeneti szűrőbe való kondikkal is.

Hát érdekes eredmény lett. A legrosszabbak a kerámiák közül kerültek ki, és a zöld wima vitte alulról a pálmát.

Az egyik legjobb a piros wima lett...

A kerámia kondik között sok olyan van, ami rendesen hallhatóan zavaros, ilyen feldúsított magastartományt csinál. (Metal zenére mondjuk még akár jól is jöhet az ilyen. :lol: )

A most próbáltak közül legrosszabb a 220pF/200V-os X7R anyagú SMD kerámia kondim lett, holtversenyben a zöld wimával. Mindegyik jól hallhatóan s...r... Érdekes módon a zöld wima az fólia, de a legrosszabb kerámia kondikat is alulmúlta. :mrgreen:

A piros wima nagyon jól szerepelt (minden kondi 220pF-os volt a teszt alatt). De a kerámiák között is találtam nagyon is jókat, amik felértek a piros wimához, nem csesznyítették, vagy színezték el a magastartományt.

A kerámia kondikat sajnos ki kell próbálni. De lehet olyat találni, ami teljesen korrekt egy ilyen bemeneti szűrőbe...

Kiváló csatoló lett ez a miczo által ajánlott fűrészelt kondi. Ha párhuzamosan van kötve vele a 2-3nF-os (arcotronics) fehér izé, akkor olaj-papír kondi jellegű lesz egy kicsit a magas tartománya. Olyannal kell megpatkolni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 21:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Sikerült a miczo féle meghajtóval is egy egészen kicsit előre lépni.

Lazítottam a negatív visszacsatoláson, betettem két (kerámia :D ) kondit, amitől csökkent a visszacsatolás sávszélessége is. Meg 4 db R534-et kicseréltem olyan SMD-re, mint ami a CF3-ba sokat hozott.

Hát ebbe olyan sokat nem hozott, de most egy kicsit még kerekebb a magas tartomány, még szebb a magas hangok lecsengése. Mondjuk csak közvetlen összehasonlításban jön ki, és elég minimális javulást sikerült csak elérni...

Annyira jó a hangja, hogy nem lehet ebből már sehogy se lényegesen többet kihozni. De abba is hagyom ezzel is a kísérletezést, mert nem is kell, úgy érzem.
A fényképen lévő paneljeim szétgányolásához vezetett a dolog. Sajnos az áramgenerátoroktól meg kell válni mégiscsak, mert rontják az offset stabilitást. Az offset gondot sikerült megoldani úgy, hogy a diff erősítő mindkét végét azonos lezáró ellenállással láttam el és összeválogattam a tranyókat. Na, de megint tervezhetem át a nyákot. Lehet újra visszacsinálni félig SMD-sre... :oops:

Viszont totálisan meg vagyok vele elégedve még mindig. Már nagyon sokat hallgattam. Úgy szól, mint egy nagyon jól eltalált sugártetródás PP. (Leginkább olyan hangkaraktere van szerintem. Mondjuk ilyen feszes, dinamikus, telt mélyhez valószínűleg vért kell izzadni a kimenő trafóval. :lol: ). Na persze most nem az ilyen homályos, ködös, lekvárzsibbasztó, meg agyonszínezett hangú dolgokról beszélek... Nálam az ilyenek nem tartoznak bele a jól eltalált hangzásvilágú csöves kategóriába...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.01. 16:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
mzperx1 írta:
Nekifogtam a K200 paneltervenek. Ez az elso ketoldalas paneltervem, lesz meg mit csiszolni rajta, furatgalvanizalassal egyelore nem szamolok




Igazi highend megjelenése van :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.01. 19:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
rolitechno írta:
mzperx1 írta:
Nekifogtam a K200 paneltervenek. Ez az elso ketoldalas paneltervem, lesz meg mit csiszolni rajta, furatgalvanizalassal egyelore nem szamolok




Igazi highend megjelenése van :D


A miczo félének meg igazi highend hangja van. :D Hétvégén talán ráérek legyártani az mzperx1 félét is. Remélhetőleg annak is jó hangja lesz. (csak a meghajtó részt, nem ezt a nagy bonyolult K200 dolgot).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.02. 20:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Meghallgattam KD mester egyik legújabb meghajtóját, a CF3-at. Igazából már előre megvettem, de úgy gondolom,
mármint, ami az eredményt illeti, hogy NAGYON MEGÉRTE! :) :mrgreen:

Már a visszacsatolásmentes CF25 sem teljesített rosszul, de ez... Ennek a CF3-nak a térérzete, és a dinamikája JOBB, mint a CF25-nek.
Bizony olyan természetes térábrázolást ad le, hogy csak lesek ki a fejemből, és nem hiszem el, hogy saját erősítőmet hallgatom.

Habár nem megy jobban hátra térben, mint a CF25, de ami elől, oldalt, és felül van... az eszméletlen, nem egy lapon említhető a CF25-el.

Hallgatom a természet hangjait, és azt kell, hogy mondjam... teljesen meglepődtem rajta. Olyan pontosan elhelyezi a hangokat a térben,
és nem bizonyos pontonként pontosabb csak, mint a CF25. Hanem mindvégig, miközben a dinamika/részletesség is jobb.

Magas hangokat egyáltalán nem érzem kiemelve, ennyi legalább kell. De mélyben eszméletlen durva. De sokkal élethűbb is.

Ha lesz is változtatás, az a KCMP csatoló kipróbálása lesz, de tényleg le a kalappal, jó ez így is, ahogy van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 09:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ezt a KCMP-s módosítást gyorsabban kipróbálom inkább...

Most bekapcsoltam, és még jobb lett a hang, tér, stb, de mégis érzek benne valami furcsa gagyiságot, amit bizony 99%-os valószínűséggel a csatolók szoktak csinálni.

Amúgy eddigi legjobb erősítő, teljes mértékben megvagyok vele elégedve. Egyszerűen nagyon komoly!

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 12:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Kipróbáltam a KCMP módosítást.

Az átlagos csatolókondikra utaló gagyiság valóban megszűnt belőle, de teljesen megváltozott a hangképe is.
Kicsivel kevesebb lett a mély, és több magas, de legalább részletesebb is lett kicsivel minden tartományban! Jobb térérzetet hozott, stb.

Így most tényleg, egy kicsit "világos" karaktere van. Lehet, hogy később kipróbálom bele a Vishay MKP-kat.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 12:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Inkább tedd vissza a JB-t és csökkentsd a patkoló kondi értékét 10nF-ról 2,2nF-ra.
Azért küldtem a 2,2nF-os kék bizbaszokat, hogy tudjad valamennyire finomhangolni a rendszeredhez.

A miczo félébe például nem is a legjobb a 10nF-os patkoló kondi. Oda pl egyértelműen a kisebb 1-2nF-os a jobb...

A KCMP-re legjobban a fehér szutyokkal patkolt 1,5uF-os fűrészelt epcos hasonlít. Lehet, hogy azt is kellett volna küldenem. De csak 2db ilyen fehér izét kaptam miczo-tól. :mrgreen: (Egyébként azzal is kevesebb lenne a mély sajnos...)

Esetleg a tápszűrésbe beteszed a vishay kondérjaidat, akkor az visszavehet a KCMP-s világos hangképből...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 12:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD mester írta:
Esetleg a tápszűrésbe beteszed a vishay kondérjaidat, akkor az visszavehet a KCMP-s világos hangképből...

Pont ezen gondolkozom én is. Érdekes ez is... B5-ökben is ezek a 2uF/750V-os csatolókondik vannak, de ott jobb mélyet hoztak további hasznos tulajdonságaik mellett.

Az eddig kipróbált, henger alakú csatolókondenzátorok nem tetszettek hangra. Mindegyikben megvolt az a gagyiság, ami miatt nem használnám csatolókondinak. Legolcsóbbak közül az ERO tetszik, és ez a KCMP-302.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 12:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát a miczo félébe telitalálat ez a patkolt JB. Oda nem is tennék mást. Még a drótnál is.... :mrgreen: A CF-be is elég jó lett. Sokat hozott az ERO-hoz képest.

De én is kiéreztem, hogy ebbe lehetne más dologgal is próbálkozni, mivel a sárga izével patkolt fűrészelt kondi közép és magas tartományban jobban illeszkedett hozzá, mint a JB. De hát mélyben meg a JB több egy kicsit...

Szóval nem tudtam dönteni. Inkább küldtem JB-vel, meg +2 kisebb patkoló kondival..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 13:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Direkt azért nem próbálkoztam a finomhangolással, mert pont a mélyeinek "lecsengése" nem tetszett nekem leginkább.

Most, hogy visszakerült a KCMP, helyre állt a rend, kevesebb, de szebbek a mélyek is, csak bejött a világos hangkarakter.
Mindjárt hallgatom is a Vishay MKP-kkal.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 13:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként elég drágák ezek a fehér 2,2uF-ok. 200Ft/db áron vesztegetik. Csak azért vettem belőle, mert jól néz ki vele a cucc a fényképen. De hangilag is egész jó táphidegítőnek. A sárga remix elég más. De nekem még az is tetszik.

A nagy meglepetés nekem ez az epcos fűrészelt kondi lett. miczo fedezte fel. Már önmagában is egész jó hangja van. Patkolva meg igazi felső kategóriás csatoló. (40-50Ft-ért vesztegetik. Annyiért egy próbára megéri venni belőle...)

Ha akarsz szórakozni vele, akkor küldhetek. Van belőle szerencsére. Vatyerán vettem egy ezresért megunt 200db-ot. De lomexban is van 40-50Ft-ért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 14:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Abszolút jó lett a CF3.

KCMP-302 csatolókondenzátor, illetve Vishay MKP X2 szűrőkondenzátor párossal.

Nem, hogy csak helyére kerültek a mély illetve a magas hangok, de a tér is javult még bszki. :D Feljebb ment, azaz magasabb lett a plafon, és bizony több hangot hallok már fejem mögül is... illetve jobb is hallgatni már semmilyen hiányérzetem sincs, nem lesz visszaszerelve a CF25. Ezek a módosítások bejöttek szerencsére.

Ezt a JB-t így kissé becsapósnak érzem. Mint a Kácsás audio kábelek jelentős részét!

Sajnos nem most vettem ezeket a Vishay-okat, első B5 építésnél érkeztek, és első csatolóban sem volt olyan rossz hangja.
Most nem találom meg őket sehol...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 14:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na, akkor örülök hogy jó lett!

Off: Amúgy 42. oldal. Az élet értelme, meg minden. :lol: Egy csomó filmben ott van ez a szám is, akár a 32, 33, 101, 303, meg ilyenek.
A nagy liberalizmus hozadéka a szabad kéményseprő, meg kőműves választás is. :lol: Má csak arról jutott eszembe, hogy a kőművesek kedvenc számai ezek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 14:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez egészen durva lett. Hátrafelé is hallok nem keveset!

Ezek ilyen sztereómikrofonnal felvett felvételek... régen sem voltak rosszak, de most még jobbak lettek.
Elektronikus zenéknél is több lett a részlet. Régen, amelyik részletet nehezen szólaltatta meg, azt most tök lazán kihozza.

Szerintem hiba lenne kihagyni a 2uF/750V-os KCMP-302-őt. Bár lehet, hogy Siemens is tud hasonlót, csak azokat nem ismerem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3528 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 71  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség