audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.02. 06:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3528 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 17:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Összeállt a B100 a B9 meghajtóval. A vége az alkatrész csomagból állt össze, viszont a meghajtó Dávid munkáját dicséri. Eddig is KD-féle erősítőket használtam, nem mintha tudtam volna róla bármit is. Logikusan volt leközölve a kapcsolás, tetszett a nyákterv, utána kerültem erre a fórumra. Itt találkoztam ezzel az erősítővel, mivel nekem a fetesek is tetszettek, Dávid engedélyével feltöltöttem őket. A B100-ast hifitibi is hallotta a napokban, persze a fetes KD270-est is. Mindkettőnek felhozta az előnyét és a hátrányát is, természetesen a B100 nyert. Nekem első meghallgatásra a dinamikája volt meglepő, hihetetlen mélyre képes lemenni és meg se kottyan neki. A magasai kicsit elmaradtak a fetes ebben messze jobb volt, de a fetes gyenge mélyeivel sajnos elmaradt mellette. Talán a magas tartomány javítható a B9-csatoló kondi cseréjével, Tibi azonnal kikapta volna azt a monolit kondit és az FT3-ast rakná oda. Mindezt leszámítva semmilyen hibát nem tapasztaltam, viszont +-40V felett érdemes a leírást követni, valamint a hangfal védelmet alkalmazni! Összességében rendkívüli jó erősítő, konkurencia a boltban talán 200-300ropi környékén kapható! Előre lépés lehet az L4 meghajtó, esetleg egy hibrid.


Csatolmányok:
Magyarázat: Majd kap még egy fóliát.
PC260043k.jpg
PC260043k.jpg [ 1.57 MiB | Megtekintve 41051 alkalommal. ]
Magyarázat: Bakelit hátlappal, talán lefestem.
PC260042k.jpg
PC260042k.jpg [ 1.77 MiB | Megtekintve 41051 alkalommal. ]
Magyarázat: Egy Denon trafó lett a toroidok helyett.
PC260041k.jpg
PC260041k.jpg [ 1.66 MiB | Megtekintve 41052 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 18:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Üdv!

Előre lépés a hangfalvédelem reléje lehet most talán a leginkább.... Valószínűleg pont a magas tartomány fogja meghálálni a legjobban (meg a közép). Aztán, ha az megvan, csak akkor érdemes szerintem más meghajtással is próbálkozni...

(A 270W-os fetes az ilyen prosztó célra lett kitalálva. Egy rendkívül olcsó, de kellően nagy teljesítményű univerzális célokra használható erősítő volt vele a cél.
Az, hogy jó lett a hangja is, csak egy ilyen nem várt szerencsés meglepetés lett igazából... Hát, ha még nekiállna vele valaki kicsit tökölni az alkatrészekkel, szerintem nagyon komoly hangot lehetne csinálni azzal is.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 18:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Hát, ha még nekiállna vele valaki kicsit tökölni az alkatrészekkel, szerintem nagyon komoly hangot lehetne csinálni azzal is.)

Aztán, ha az megvan, akkor érdemes más meghajtással próbálkozni..."
Nos akkor soha sem lessz kész? :lol:
Persze, hogy sose. Én 4 év után (!) csak változtattam az erősítőmön: Új ki és be meneti csatikat kapott, meg négy új Telefunkent az elejére. Nos ez utóbbi nagyot lökött a hangon. Igazi alkatrész csere.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 18:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Két különböző erősítőről volt szó... (Olvasni tudni kéne, szövegértés, stb...)

Az a B9-B100 dolog kész van, ha nem látnád... A benne lévő ismeretlen relék helyett ki lehetne próbálni a fórumon sokak által használt, bevált relét. Lehet, hogy az a 2eFt befektetés megtérülne...

Amivel meg lehetne tökölni a kísérletező kedvűeknek, az a 270W-os fetes végfok. Az egy teljesen más dolog. Én nem kísérleteztem sokat az alkatrészeinek a hangi hatásával, stb, mert nem hifi célzattal készült. De már alapból is elég jó hangja volt....
Az azért jó, mert egy nagyon "olcsó játék". A nagy teljesítmény, az egyszerűség, meg az olcsóság ötvözete. És még a hangja is meglepően jó...

A B100-ra visszatérve. Egy komolyabb meghajtót beletéve a B9 helyére, vért kell hugyozni a csöves tábor tagjainak, ha olyan kaliberű hangot akarnak letenni az asztalra, amire az képes. ;) Semmit nem kell nagyon mókolni már azon az erősítőn. (A relét szerintem érdemes lenne kipróbálni.) A meghajtás cseréjét azt meg forrasztás mentesen el lehet végezni akármikor azon a kész erősítőn...

A relékkel az a baj, hogy elég sok van, ami nagyon komolyan ront a hangon. Kipróbálás nélkül, akármilyen lehet.
A jó relének ugye nincs hallható hatása, (ahhoz képest, ha át van forrasztva). Ha van komolyabb hallható hatása, akkor azt ki kell dobni az erősítőből és keresni kell helyette valami használhatót...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 21:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Itt szerintem nem a relé lesz ludas, majd játszom egy kicsit a táppal. Az is lehet még járatni kell egy kicsit, nem igazán volt odatekerve neki. A KD270 mélye a B100 képest egyébként olyan, mintha egy párna puffanna a földre (harmat gyenge). Mondjuk a fet cseréje egy komolyabbra, lehet előre lépés lenne (TO-3-as japán fet) Egyébként van egy tucat ilyen finder relém, szívesen adok ajándékba kísérletezni (2/2 érintkezőt használok).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 22:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
dys-cus írta:
"Hát, ha még nekiállna vele valaki kicsit tökölni az alkatrészekkel, szerintem nagyon komoly hangot lehetne csinálni azzal is.)

Aztán, ha az megvan, akkor érdemes más meghajtással próbálkozni..."
Nos akkor soha sem lessz kész? :lol:
Persze, hogy sose. Én 4 év után (!) csak változtattam az erősítőmön: Új ki és be meneti csatikat kapott, meg négy új Telefunkent az elejére. Nos ez utóbbi nagyot lökött a hangon. Igazi alkatrész csere.


Igen a fetesből lehetne komolyabbat. A B100-B9 egyértelműen jobban szólt, egy minimális javítás kéne a magas tartományban, végig megyek pár csatolón (most van FT3-is :))
Majd ha megyek feléd a Tauceti-vel, akkor beviszem őket, remélem már tuningolva. Múltkor még nem volt kész a B100... A többit meg le se merem írni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 22:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
gerbo írta:
Itt szerintem nem a relé lesz ludas, majd játszom egy kicsit a táppal. Az is lehet még járatni kell egy kicsit, nem igazán volt odatekerve neki. A KD270 mélye a B100 képest egyébként olyan, mintha egy párna puffanna a földre (harmat gyenge). Mondjuk a fet cseréje egy komolyabbra, lehet előre lépés lenne (TO-3-as japán fet) Egyébként van egy tucat ilyen finder relém, szívesen adok ajándékba kísérletezni (2/2 érintkezőt használok).


Hát, nálam a fetesnek semmi gond nem volt a mélyével. Nagyon rendes mélye volt.
A visszacsatoló ellenállásokhoz próbálj ki valami jót, meg a csatóló kondinak próbálj ki ezt azt. A hitachi feteket nem tudod bele tenni a kapcsolás teljes áttervezése nélkül... Nem lesz egyszerű mutatvány beletenni azokat. És egyáltalán nem biztos, hogy azokkal jobb lenne...

A B9-be nem csak a fűrészelt kondi a csatoló, hanem meg van patkolva egy kisebb kondival is még. Azt is mindenképpen szedd ki, ha más kondit próbálsz bele csatolónak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 22:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A relé átforrasztását próbáld ki szerintem. Ha valóban nem ront, akkor kiszeded a két forrasztást, azt annyi...

Én is úgy voltam vele, hogy szerintem nem a relé, de annyira s...r lett a hang dobozolás után, hogy nem volt más ötletem.

Átforrasztottam a relét, 110%-osan rendbe jött a hang. (Még jobb is lett, mint amilyen korábban csupaszon volt, mert a beletett új, komolyabb táp hatása is átjött. :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.06. 23:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja szerintem a 270W-os fetes cuccnak a mélyét a PIO kondik nyírják ki főleg. Cseréld ki valami komolyabb MKP szerűségre, akkor rendbe jön a mély. Hát a magas tartomány romlani fog valószínűleg. (Valamit valamiért...)

A B9-be meg próbáld bele a PIO kondikat, hátha. (Abba most is elég PIO kondikhoz hasonlóan mély hiányos csatoló kondik vannak).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 21:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
KD mester írta:
Ja szerintem a 270W-os fetes cuccnak a mélyét a PIO kondik nyírják ki főleg. Cseréld ki valami komolyabb MKP szerűségre, akkor rendbe jön a mély. Hát a magas tartomány romlani fog valószínűleg. (Valamit valamiért...)

A B9-be meg próbáld bele a PIO kondikat, hátha. (Abba most is elég PIO kondikhoz hasonlóan mély hiányos csatoló kondik vannak).


Most pont egy olyan kondit raktam ide, ami a 270-nél nem igazán javított, csak a magas szekción. Párhuzamosan: 1uf 160V=/250V~ Bennic XPP, 680nf 160V=/250V~ Bennic XPP, 10nf MKP 160V= (csak az 1uf látszik a többit alá forrasztottam)
A mély pont megfelelő a magason sokat javított. Ez természetesen rendszerfüggő, otthon mindenki saját felelősségre próbálja ki! :D
Még beraktam pár szűrőkondit, lásd képen. Így jobban alszom...


Csatolmányok:
Magyarázat: Bennic kondival
P1090093m.jpg
P1090093m.jpg [ 1.75 MiB | Megtekintve 40776 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 06:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ismét győzött az evolúció a hájpolt alkatrészekkel szemben...

Hát igen... Semmilyen drága s...al nem lehet olyat elérni, mint egy jól kisakkozott alkatrésszel.

Egyébként is mindig, mindenhova más csatolókondi, stb válik be...

A 270W-osba is lenyomta az MGBO3 ruszki pio kondit végül a 3-as kombináció, ahogy olvastam a másik témába.

gerbo írta nekem, hogy sok kondit kipróbált, de egyik se lett az igazi. Amelyikkel megjött a mély, azzal a magas tartomány romlott el. Végül ezek a többféle párhuzamosan kapcsolt csatolókondi kombinációk hozták meg a várt eredményt nála is.

A mérőmikrofonos frekimérés meg nem jó a csatolókondi kiválasztásához.

Egy 1uF-os és egy másik 1uF-os csatoló kondival tök ugyanolyan lesz a mérhető frekimenet...

Az, hogy az egyikkel sokkal több/jobb a szubjektív mély érzet, annak ilyen "ezoterikus" okai vannak. :D Nem lehet kimérni mérőmikrofonnal, se egy sima szkópos méréssel...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 07:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A jelenséggel érdekes kísérleteket lehetne végezni.

A kondenzátor lineáris elem. Elméletileg semmiféle torzítása nincs. A gyakorlatban is mérhetetlenül kicsi.

A ferekvenciamenetben meg két ugyanakkora kondi ugyanolyan változást okoz, ugyanolyan töréspontot visz be. Ráadásul tök érzéketln a hallásunk 1dB-es különbségre a mély tartományban. De még ennyi sincs, ha a kondik értéke is megegyezik. Tehát biztosan nem ez okozza a hallható változásokat...

Mégis igen nagy hallható különbségek lépnek fel gyakran. Elméletileg nincs semmiféle torzítás. A frekvenciamenetekben 0 különbség van a két csatoló között. Rejtély a dolog...

Lehet, hogy csak összetett jellel jön elő a jelenség.

Egyszerű kísérlettel hallhatóvá lehet viszont tenni a kondin keletkező jelet.

A csatoló kondiból, meg az erősítő bemeneti impedanciájából aluláteresztő tagot lehet csinálni. Tehát pl egy 40K-s ellenálláson keresztül rávezetjük a jelet a kondira. A kondin keletkező feszt rávezetjük egy erősítőre és hallhatóvá tesszük azt a szemetet, ami a kondin keletkezik. Szóval nem a zenét hallgatjuk így, hanem csak azt az idegen jelet, ami a kondin keletkezik.

És akkor meg lehet fülelni, hogy egyáltalán van e eltérés két különböző kondin keletkező jelben. Meg is lehet mérni, a spektrumot lehet analizálni, stb.

Az igazi gáz akkor van, ha nincs mérhető és hallható különbség ebben a felállásban. Akkor a jelenségre nincs a mai fizikával megadható magyarázat. Ha valami úgy okoz hallható változást, hogy egyáltalán nem módosítja a jelet, nem visz be idegen jelet (tehát a két kondin nincs különbség, ami a bevitt többlet információnk lenne), akkor az egyszerűen nem is fizikai jelenség.

Még körmönfontabb mérés ha a két különböző fajta, hangilag is markánsan különböző, de azonos értékű kondiból mérőhidat csinálunk. A kondik jeleit differenciális erősítőre vezetjük. A kondik kis értékbeli különbségéből adódó jelet kihangoljuk egy potival.

A hidat meghajtjuk zenei jellel és előáll a valódi, 100%-os különbségi jel, ami a két kondi között van, már ha létezik egyáltalán.
Ez a jel már tisztán csak a különbséget tartalmazza a kondik viselkedésében. Közvetlenül analizálható, hogy mi is ez, létezik e, mekkora, ha létezik, stb. Felerősítve meghallgatható egy olcsó kis hangszóróval (nem kell hozzá minőségi rendszer, ez ha létezik, csak valami torz vartyogás/cincogás lesz).

A kísérlet fél óra alatt összeüthető. Jack dugó, ami PC alaplapi hangkártyára megy + pár forrasztás. A kapott jelet meg felerősítjük egy ilyen PC aktív hangszóróval, füles erősítővel...

A diff mérés ugyanígy. Ott csak csinálni kell egy opampos mérő erősítőt, ami a két kondin mérhető jel különbségét képzi...

Azt kiderül, hol van a kutya elásva. Hogy legalább itt van e, vagy a kerítés túloldalán.

Rejtés:
Egyébként a fórumra már nagyon sok ilyen "10 perces kísérletet" leírtam.

A késélre menő vitákat egy az egyben eldöntené egy egy ilyen 10-perces kísérlet.

Az elmúlt 5 évben 0 db fórumtag csinált ilyen kísérleteket, amivel kiderülne az igazság. 5 év alatt senkinek nem volt ilyenre 10 perce. Helyette maradtak a hitből jövő pofázások, meg okoskodások. Amikre a 10 percnél jóval többet áldozott mindenki az életéből. ;)

Mindenki csak pofázni, meg okoskodni szeret ugye... Meg a nemlétező tapasztalatát fitogtatja, tolja, erőlteti, ami valójában 0 gyakorlati tapasztalatot tartalmazó, hifista babonákból szőtt hitrendszer, aminek minden összetevője soha ki nem próbált, fejben hitből! generált baromság valójában. :mrgreen: Ja meg mindenki meg akarja csinálni a "legjobbat".

De kérdem én, hogy a TT...ba szándékozik az megcsinálni a legjobbat, aki nem próbál ki semmit, aki 5 év alatt egykét 10 perces "perdöntő" kísérletre is lusta?

Aki néhány ilyen 10 perces, valódi! tapasztalatot hozó kísérlet elvégzésére is képtelen évek alatt, (csak az aktuális gyogyóit valósítja meg, meg azokat hangoztatja, az azokból leszűrt totál téves "tapasztalatait"), annak a hifis tapasztalatát egyszerűen nem tudom komolyan venni. Az ugyanis nem ér semmit. Azok nem tapasztalatok, csak ilyen hitből kergetett, elképzelt hülyeségek. Azt görcsölhet itt nekem a különféle alkatrészek, kapcsolások stb felsőbbrendűségét bizonygatva, én nem adok rá semmit, mert tudom, hogy nincs is mögötte semmi... Csak hitből épített légvár az egész...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 09:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Aztán ezek után a műszakilag korrekt mérések után szokott megtörténni, hogy rosszabbnak mért eszközzel lesz jobb a hang...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 10:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Jaja, meg valszeg még a 10 percnél is gyorsabb betenni egy másik kondit pl és ha az jó,
akkor nem is érdekel senkit a háttere, sőt, talán jobb is nem tudni... :D
Amúgy ha fizikai a magyarázat, akkor nyilván nem DC meg AC lesz a ludas, hanem a tranziens viselkedés,
azon belül is a jelszinttel szembeni "merevsége" egy elemnek. Műszakilag nyilván a tökéletes az lenne, ha ilyen nem lenne,
de a valóságban nyilván van, akkor meg már van saját hangja, akkor meg már ízlés meg rendszerfüggő.
És hogy KD Te is szoktad mondani, ez adott (szerencsés) esetben még hozzá is adhat kicsit, mint ahogyan a hangszerek teste is.
Vagy egy hangdoboznál a doboz falainak saját hangja, mert ugye az eredeti vezérlőjel sosem csak azt vezérli amit mi szeretnénk,
hanem minden mást is modulál a környezetében, amik visszahatnak a vezérelt közegre is.
Olyasmi mint a visszhang csak ugye mindenféle egyéb közegben: elektrosztatikus, mágneses, termikus, stb...
De még ezekkel együtt is 80-90%-ban a pszichoakusztika áll a háttérben... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 10:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
sajti írta:
Aztán ezek után a műszakilag korrekt mérések után szokott megtörténni, hogy rosszabbnak mért eszközzel lesz jobb a hang...

Sajti


Nekem a kondi fülelésre ez a kapcsolás vált be. Szerintem sokan ismerik az FH3B-t, akik már építettek a Király Tibor végfokokból. Annyi különbséggel csináltam meg egy próbanyákra, hogy 5/5 opampot lehessen pakolni párhuzamosan, kimenetén 10ohm-al. Próbára még az opampokból is csináltam öszvér fogatot, itt a képzelet szab határt. Hozzáteszem egy Sony MDR-605 fülest használtam, amiről kiderült szinte beszerezhetetlen manapság. Gyakorlatilag egy optikailag butított Sony MDR-F1-es. A füles talin 6C4C (Árpi) le is fotózta, annyira megtetszett neki a hangja. Most egy AKG K702-es tudta felülmúlni hangban, kényelemben sajnos nem :(. Semmi komoly jelforrást nem használtam hozzá, még a Bodor Feri által javasolt Toshiba CD-Rom-ról szólt a zene. Amennyire olcsó, olyan ritka és nem mindegyiken van DIGOUT. Ezt a párost merem ajánlani kondi fülelésre!


Csatolmányok:
Magyarázat: FH3B
fh3_4b.png
fh3_4b.png [ 31.92 KiB | Megtekintve 40693 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 11:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
A kondi fülelő, 6-6db single opamp-ot raktam a 3db dual helyett. Az első opamp legyen valami minőségi, én pl. BB opa134-et raktam. A többi megszokás kérdése, én még ua741-est is próbáltam.
Forrásnak a már említett Toshiba CD-Rom XM6102B vagy hasonló (ezt nehéz beszerezni), viszont ami még nagyon jó az a NEC DVD-író ND2510A.


Csatolmányok:
Magyarázat: Ettől csak szebbet építsetek!
P1100001k.jpg
P1100001k.jpg [ 594.53 KiB | Megtekintve 40673 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 13:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Amúgy ha fizikai a magyarázat, akkor nyilván nem DC meg AC lesz a ludas, hanem a tranziens viselkedés,

.
Mondjuk nem ártana, ha tudnád, mit jelent a "tranziens viselkedés" kifejezés, mert a fenti mondatodból egyértelműen kiderül, hogy nem tudod, miről beszélsz. A tranziens viselkedés az bizony "AC". ;)

És, ha a zenében ez csinálja a hallható hatást, akkor az ki is bukik ezzel a méréssel, mivel zenei jellel hajtjuk meg, pontosan olyannal ráadásul, amivel hallható hatásokat generál...

A kísérlet nem arról szólna, hogy a rossz tulajdonságok okoznak e javulást a hangban (persze, hogy igen, az már rég nem kérdéses annak, aki ezzel kísérletezett már), hanem azt deríti fel, hogy van e fizikai hatása a kondinak egyáltalán. És, ha van, akkor mekkora.

Ez érdekesség önmagában. Ha van, akkor megnyugodhatunk, hogy ezek biztosan kézzelfogható, fizikai hatások. Ugyan még használhatatlan az információ ebben a fázisban, sokra nem megyünk vele, de egy kiindulásnak jó lehet...

Azt még ki lehet deríteni, hogy hogyan változtat a hangon a kondi, mit és hogyan generál. Azt sajna nem árulja el a kísérlet, hogy a hangra ennek jó vagy rossz hatása lesz. (Csak azt, hogy van e hatás, meg milyen jellegű, az oka mi esetleg) Értelemszerűen ezt nem is tudhatjuk meg ebből, mert az a rendszer többi elemétől is függ, hogy pl azok torzításához hozzákeverve egy új torzítás javulást, vagy romlást okoz, meg, hogy milyen jellegű lesz is a javulás/romlás, stb. Ez, hogy a bevitt hangi hatás végül hogy nyilvánul meg, nem csak az alkatrészen múlik, hanem a rendszeren is, amibe be van ágyazva. Hát nem egyszerű az élet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 14:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Jajj már KD... :)
Az AC a folyamatos szinusszal mérés a tranziens pedig egy egyszeri jel.
A hangszóróknál is külön van a frekigörbe, meg az impulzus válasz...
Nyilván tök más (lehet) az eredmény a legelső ráadott szinusznál meg 500 periódussal később...
De ezeket nyilván Te is tudod... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 14:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként mondjuk sz...r ügy, ha kiderül, hogy a kondi metafizikai síkon hat. :lol:

A fizika mostani csúcselméletei, hát még akár ilyen elképzeléseknek is "teret engednek". Tehát még valami ilyesmi is elképzelhető...

Egy nagy gonddal elkészített, drága kondi magában hordozza a gondosság, meg a sznobizmus információ tartalmát. :D Ezzel mondjuk kölcsönhat kvantumfizikai módokon a valamilyen metafizikai, vagy információs tér, vagy mittomén mi és pl a félvezetők zaja ilyen kvantumfizikai hatásokon keresztül, mondjuk megváltozik. Meg az ember tudatára is visszahat ilyen módon. Ki tudja hogy van ez. :lol:

De ha mondjuk az erősítő nem ilyen sznobizmusos törekvések szerint készült, akkor diszharmónia lesz, megnő az entrópia a kvantummezőben, aztán ez visszahat valahogy a töltéshordozók rezgéseire. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 14:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ááh, a belehallás javít a legtöbbet... :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 15:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ráfogod ezt a dolgot a "pszichoakkusztikára".

Látszik, hogy semmi tapasztalatod nincs ilyen téren.

A pszichoakkusztikát rengeteg minden kizárja. Gyakran marha nagyok a különbségek, akkorák, hogy bárki hallja, ha hisz benne, ha nem, ha tud róla, ha nem....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 15:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Egyáltalán nem mondtam, hogy semmit nem számít, milyenek alkatrészek.
Csak (nagyon) sok esetben (sztem) inkább a belehallás dominál.
Amikor itt a fórumon beszámol vki egy jó hangú cseréről, sztem A/B teszten kb. 10-ből 8x "én" nyernék... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 22:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Az Idetartozó információ Bese Attila és az akusztikai fononok teóriája....több mint 30 éves történet.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 22:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja hallottam, hogy ő tényleg foglalkozott komolyan a kérdéssel. Tényleg kutatta a "kerítés" mögött lévő okokat.

Aki keres, az meg talál is. ;) Valószínűleg komoly eredményeket is ért el.

Biztos nagyon érdekes írás lehet, csak tudnánk, hogy hol lehet elérni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 22:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Volt erről a témáról infó, de akkor még nem az internet volt a szócső...
Ezt találtam:

http://www.hix.com/arch/?page=issue&issueid=58026

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 22:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Cortez írta:
Egyáltalán nem mondtam, hogy semmit nem számít, milyenek alkatrészek.
Csak (nagyon) sok esetben (sztem) inkább a belehallás dominál.
Amikor itt a fórumon beszámol vki egy jó hangú cseréről, sztem A/B teszten kb. 10-ből 8x "én" nyernék... :)


Hát én a bejáratódás jelenségével vagyok úgy, hogy erős a gyanúm, (tapasztalatok alapján), hogy az inkább hozzászokás a hanghoz.

De van műszaki jelenség is, amire ködösítve rá lehet fogni, pl a hosszú időállandójú dielektromos polarizációk, stb...

Azt lehet, hogy van megszokás komponense, meg tényleges bejáratódás komponense is.

Mindenesetre nekem már semmiről nincs "tuti" véleményem.

Midig használom a "szerintem" szót, meg a "valószínűleget", meg a talán szót is, ha rizsálok, térítek a nézeteimmel.

Nem rátok erőltetni akarom a "tuti igazságot", hanem csak nézőpontokat akarok rátok erőltetni. :D Hogy meglássatok új lehetőségeket is. Amik esetleg kimozdítanak a "hifis komfort zónából" és ennek köszönhetően esetleg valami jót, vagy még jobb esetben valami "áttörést" is elkövethettek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.11. 00:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Egyetértek, a bejáratódás is sztem 90%-ban pszichés.
Mondjuk az a ciki, hogy attól még "működik"... :)
Egyébként én is marha kiváncsi lennék atom, elektron vagy nano szinten az alkatrészek "hangjára".
Annyira elélvezne sztem minden hifis, ha ott is tudnánk olyanokat, mint a mai szuper lassítások/nagyítások, stb.
Szinte bármit néz így az ember, külön élmény, a valóság még közelebbről...
Amúgy az is lehet, hogy semmi extra, apró kis modulációk, csak azokat elhanyagoljuk és marad a THD...

Tuti mondás: jaja értjük, szerintem tök jó gondolataid vannak, meg elég nyitottnak tűnsz tényleg mindenre, nekem tetszik. :P
Én szeretem is aki kicsit "kötekvős", azzal lehet előrébb jutni! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.11. 18:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
KD mester írta:
Idézet:
...A kísérlet nem arról szólna, hogy a rossz tulajdonságok okoznak e javulást a hangban (persze, hogy igen, az már rég nem kérdéses annak, aki ezzel kísérletezett már), hanem azt deríti fel, hogy van e fizikai hatása a kondinak egyáltalán. És, ha van, akkor mekkora....

Ezek után meg lehet folytatni a 10cm-es drótdarabokkal...

A kondenzátorokkal kapcsolatban azért vannak mérések, akár több tized %-os torzítást is sikerült már kimutatni, amire már rögtön rá is lehet fogni ( és rá is fogják ) mindent, mert ugye nincs más kapaszkodó, legalábbis a szokásos paraméterek világában.
Én úgy gondolom, a kondenzátorok esetében is a hatás jó részének okozója az, amely drótoknál is jelen van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.11. 18:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Cortez írta:
Egyetértek, a bejáratódás is sztem 90%-ban pszichés...


Ez a pszichés befolyásoltság dolog nagyon jó, bármire rá lehet fogni, amit műszakilag nem tudunk, vagy nem akarunk megmagyarázni, mert pl. nem tűnnénk annyira szakértőnek, mint szeretnénk.
Többen űzik ezt a sportot.

Pl. nálam sem mindegyik kondenzátor produkálja a rá jellemző hangot rögtön, általában a több évtizedes kondikat kell "pszichésen bejáratnom". Bár pl. ezek sem egyforma időt igényelnek, van amelyet egyáltalán nem kell.
Arra még nem jöttem rá, honnan veszi az pszichém az információt, hogy melyiket meddig kell, de valahonnan biztosan jön az. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.11. 22:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Bármire azért nem lehet ráfogni...
De ha AB teszten 10-ből kb 8x eltalálod melyik kondid van bejáratva akkor az pl nem pszichés.
Ha fifti-fifti akkor nincs értelme, mert nem nagyságrendi a különbség, alatta meg ciki van... :)
Az emberi érzékelés nagyon könnyen alakítható, befolyásolható...
Velem egyszer megcsinálták, azóta óvatosabb vagyok a saját ítélőképességemmel is... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.11. 23:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
"...Az emberi érzékelés nagyon könnyen alakítható, befolyásolható..."
Ebben tökéletesen egyetértünk, az érzékelésben egészen extrém dolgok is megtörténnek.

Az AB tesztekkel az a bajom ( és a hifisták körében is évtizedek óta ez a vélamény állítólag ), hogy kicsi a "felbontása". Tehát, viszonylag erőteljes, jól érzékelhető dolgok összehasonlításárra használható.
Pl. hangdobozoknál, ahol az elektronikákhoz képest nagyságrendekkel nagyobb frekimenet egyenetlenség, torzítás lép fel, remekül lehet használni.

Viszont egyéb esetekben, ahol jóval kisebb külnbségeket kellene érzékelni már nem működik, és jórészt pont a pszichés befolyásolás miatt: idegen hangzás, környezet, frusztráció, valamit hallani kellene, ha nem hallom a többiek meg igen,akkor süketnek tartanak, stb...

Az otthoni, abszolút nyugodt, elvárásoktól mentes állapotban, a maximálisan kiismert, a hallásunkal már kikompenzált hangképet valahogyan megváltoztva, egészen nüansznyi külöbségeket is ki lehet mutatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.11. 23:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Ez a pszichés bejáratódás egy érdekes dolog. Nyilván a hallásunk is alkalmazkodik, node...

Nem egyszer fordult elő (gondolom nem vagyok egyedül), hogy kicseréltem egy darab alkatrészt,
- amitől úgy felborult a hangkép, hogy nekiálltam hibát, szakadást, zárlatot keresni... aztán pár óra alatt egészen összeszedte magát a dolog
- volt valami prekoncepcióm a csere előtt, majd bekapcs, és homlokegyenest az ellenkezőjét hallottam.

Néhány ilyen tapasztalat után, ha valamit variálok, inkább a hangszórók helyére műterhelést kötök és hagyom vagy fél napot magában ketyegni a cuccot, mielőtt odafülelnék.

Aztán berakok egy hosszabb listát, és csinálok valami teljesen hétköznapi dolgot. Nem is a zenei nüanszokra figyelek, sőt, talán oda sem figyelek, csak esetleg önvizsgálatot tartok, hogy milyen változásokat okoz a hangulatomban a zenehallgatás. Én így próbálom minimalizálni a "belemagyarázást".

És pár nap múltán pedig ellenpróba...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.11. 23:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
shany írta:
Az AB tesztekkel az a bajom ( és a hifisták körében is évtizedek óta ez a vélamény állítólag ), hogy kicsi a "felbontása". Tehát, viszonylag erőteljes, jól érzékelhető dolgok összehasonlításárra használható.

De hisz ez éppen azt mutatja hogy szubjektív/pszichés.
Az emberi érzékelés is nyilván olyan, mint a fotózásban a fényigény, ISO, zaj, stb.
Egy szint alatt már összemérhető a bejövő jel a belső/saját zajjal, amikor már
nem is a külső info adja a végeredményt, hanem vmi belső "random" állapot.
Az embernél ez nyilván nem annyira technikai zaj, inkább tudati, érzelmi, stb...
De asszem kicsit túl sok az OFF, KD nyugodtan tedd át sztem ezeket majd a KÁVÉHÁZ-ba vagy ahova gondolod.

megaymir írta:
Nem egyszer fordult elő (gondolom nem vagyok egyedül), hogy kicseréltem egy darab alkatrészt,
- amitől úgy felborult a hangkép, hogy nekiálltam hibát, szakadást, zárlatot keresni... aztán pár óra alatt egészen összeszedte magát a dolog
- volt valami prekoncepcióm a csere előtt, majd bekapcs, és homlokegyenest az ellenkezőjét hallottam.

Elhiszem, csak attől még nem biztos hogy objektív a tapasztalásod. Legalábbis nem 100%-ban.
Mondom, velem eljátszották egyszer, hogy "átvarázsolták" a hangzást és tényleg iszonyat difi volt,
pedig még csak nem is tagadta az illető, hogy semmi fizikai változás nem volt a 2 állapot között,
ugyanaz a rendszer, ugyanaz a szám kb másfél perc szünettel a 2 lejátszás között, és működött...
Teljesen máshogy szólt, kb milliós volt a javulás a 2 perc "semmi" után...
Továbbra is tartom: az emberi érzékelés nagyon ingoványos, rugalmas, ha úgy tetszik.
És csak részben tudatos, tehát elég nehéz tetten érni a működését...
Aki ért hozzá, még a bejáratásnál is nagyobb változásokat tud okozni és tényleg hallani is fogod... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 00:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát Cortez, ezzel nem értek egyet. Soha nem tapasztaltam 2 perc szünet után "milliós javulást" a semmitől.

Pont a fordítottját tapasztaltam. 2 perc szünet után soha sem volt kb semmi változás a hangban. (nálam)

Ha viszont kicseréltem egy alkatrészt, aminek már markáns hangi hatása volt, annak 1 nap múlva, 1 hét múlva, fél év múlva is pontosan ugyanolyan hangi hatása volt.

Az újdonság varázsa, meg a 2 perc effektust meg simán kivédem a többszörös oda-vissza cserével. Bár a 2 perc "effektus" rendkívül kicsi hatású, sose éreztem komolynak, a "le...ási küszöb" alatt van nálam...

Én is pont igy vagyok ezzel, pontosan ezeket tapasztalom, amikről megaymir beszél:

megaymir írta:
Ez a pszichés bejáratódás egy érdekes dolog. Nyilván a hallásunk is alkalmazkodik, node...

Nem egyszer fordult elő (gondolom nem vagyok egyedül), hogy kicseréltem egy darab alkatrészt,
- amitől úgy felborult a hangkép, hogy nekiálltam hibát, szakadást, zárlatot keresni... aztán pár óra alatt egészen összeszedte magát a dolog
- volt valami prekoncepcióm a csere előtt, majd bekapcs, és homlokegyenest az ellenkezőjét hallottam.

Néhány ilyen tapasztalat után, ha valamit variálok, inkább a hangszórók helyére műterhelést kötök és hagyom vagy fél napot magában ketyegni a cuccot, mielőtt odafülelnék.

Aztán berakok egy hosszabb listát, és csinálok valami teljesen hétköznapi dolgot. Nem is a zenei nüanszokra figyelek, sőt, talán oda sem figyelek, csak esetleg önvizsgálatot tartok, hogy milyen változásokat okoz a hangulatomban a zenehallgatás. Én így próbálom minimalizálni a "belemagyarázást".

És pár nap múltán pedig ellenpróba...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 00:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD mester írta:
Hát Cortez, ezzel nem értek egyet. Soha nem tapasztaltam 2 perc szünet után "milliós javulást" a semmitől.

Naja, de az varázslat volt...! :P

KD mester írta:
Nem hiszek neked... :twisted:

Nem kell, mondom, próbáljátok ki! Ha vakon is 10/8-al is ugyanaz jön ki, akkor tényleg úgy van!
Ismétlem: nem azt mondom hogy MINDEN szubjektív, csak hogy sokkal több az, mint gondolnánk... :)

KD mester írta:
Ha viszont kicseréltem egy alkatrészt, aminek már markáns hangi hatása volt, annak 1 nap múlva, 1 hét múlva, fél év múlva is pontosan ugyanolyan hangi hatása volt.

Onnantól hogy tudod melyik van benne, sajnos még mindig lehet pszichés, 10 év után is... :)

Ja és ezt is ismétlem: még ha tegyük fel, szubjektív is, de ha működik, akkor működik, nincs vita.
Olyan ez, mint a placebo: be lehet bizonyítani, hogy csak placebo, de akkor is kell, mert pszichés mankó: nélküle nem menne ugyanaz, hiába tudjuk, hogy csak egy "trükk"...
Szóval max annyiban lehet értelme "megtámadni" ezt a szubjektivitást, ha feltételezzük,
hogy elérhető olyan emberi állapot, hogy ezekre már nincs annyira szükség...

Meg hát ismerjük el, jó kis móka ez a folyamatos hangolászás. Ha végére érnénk, felköthetnénk magunkat
az unalomtól, közel sem élveznénk úgy a tökéletes audio reprodukciót, mint ezt a folyamatos tökéletesítési hajszát... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 00:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szerintem az elméleted túlmegy már a racionalitáson, hogy minden szubjektív bemagyarázás.

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy állj ki a gyorsvonat elé. Nem jön ám az, csak képzeled. :lol: Szubjektíven bemagyarázod csak magadnak, hogy jön. Nyugodtan ugorjál le a tetőről. Az, hogy nem tudsz repülni, az is csak szubjektív bemagyarázás...

Ezt mindenre rá lehet fogni ilyen alapon...

De tegyük fel, hogy szubjektív illúzió csupán. Ha hallom, ráadásul mindig ugyanazt a különbséget és más is hallja, pont azt, amit én, és pont azt meséli el, amit én hallottam, pont azt képzeli be, akkor az a valóság, mert minden tekintetben valóságosan viselkedik a tapasztalat... ;)

Nem 10-ből 8-szor szól máshogy az alkatrész, hanem 10-ből 10 szer, 20 ból 20 szor... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 00:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Az előzőben ezekre már reagáltam, lehet nem olvastad.
A Kávéházba tettem 2 videót, nem akarok tovább itt off-olni ezekkel. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 00:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja meg nem lehet minden alkatrészcserénél vaktesztet csinálni, ha egyedül fejleszti a cuccot az ember.

Ez teljesen kivitelezhetetlen.

Másrészt meg a vakteszteken is működik a dolog. A készülékek között vakteszten is marha nagy hallható különbségek szoktak lenni.

Meg nem vak teszten is gyakran van olyan, hogy két készülék között (erősítő) nem is hallunk szinte semmi számottevő különbséget.
(Pedig az elméleted szerint mindig kéne hogy halljunk, mert erre van ráprogramozva az agyunk... ;) )

De egy 3. erősítőt betéve meg aztán ismét hallunk különbséget. Az előző kettő között viszont továbbra se, mert annyira hasonlóak hangra (kinézetre meg mondjuk nagyon nem)...

Szóval itt bukik az elmélet. Mert sokszor nincs különbség készülékek, alkatrészek hangja között, szinte semmi. Máskor meg óriásiak a különbségek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 00:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Hanyadszor írjam le, hogy: "nem mondtam, hogy MINDEN szubjektív", csak sokszor/többször az, amit objektívnek hiszünk. :)
Nyilván vannak objektív különbségek, csak sokszor összemosódhat a szubjektívval egy érzékelhetőségi szint alatt...
Mint ahogyan fényben viszonylag egyértelműek a dolgok, de a félhomályban, sötétben már sokkal könnyebb odaképzelni a dolgokat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 01:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez ellen egyszerűen szoktam védekezni. Csak a nagy különbségekkel foglalkozok, amik többszöri oda-vissza cserével is mindig nagy, tök egyértelműen hallható különbségeket okoznak.

A "mintha" jellegű különbségekkel csak akkor foglalkozok, ha nincs más döntési szempont 2 valami között. Akkor a mintha kicsit jobb lenne dolgot használom a továbbiakban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 01:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Tökéletes, gyakorlatias, mehetünk tovább! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 10:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Kérdés :

B9+B100 - a végfok teljesen csendes akkor is ha bele van dugva 2 darab 1 méter hosszú IC és a vége a levegőben lógg , DE ha valamilyen készülékbe csatlakozik ( több készülék esetén is ) AMI NINCS MÉG A KONNEKTORBA SEM DUGVA - akkor belejön egy halk ( trafóhang ) talán nem is brumm hanem a fene tudja mi érdekes hogy van amikor csak egyik 1 RCA van bedugva akkor nincs máskor meg van.

Mi lehet ez , UFÓ ?

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 10:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
psuser írta:
Kérdés :

B9+B100 - a végfok teljesen csendes akkor is ha bele van dugva 2 darab 1 méter hosszú IC és a vége a levegőben lógg , DE ha valamilyen készülékbe csatlakozik ( több készülék esetén is ) AMI NINCS MÉG A KONNEKTORBA SEM DUGVA - akkor belejön egy halk ( trafóhang ) talán nem is brumm hanem a fene tudja mi érdekes hogy van amikor csak egyik 1 RCA van bedugva akkor nincs máskor meg van.

Mi lehet ez , UFÓ ?

PS


Tegyél be 1-1 10ohmos ellenállást az RCA csatik hidegpontjáról induló vezetékkel sorosan.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 12:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Nagyrésze eltünt - DE mikor ki lett kapcsolva az előfok akkor 10x akkor lett :((

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 12:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Földhurok kell legyen. Az IC-d bal/jobb ága együtt fut vagy külön vannak?
Szal ki tudod próbálni, hogy változik-e a brumm ha távolabb viszed a 2 oldalt egymástól?
Egy másik próba:
Ha nem bedugod egy készülékbe, hanem a szabad végükön CSAK a GND-ket Te rövidrezárod akkor mi a helyzet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 14:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Akkor absz. semmi zaj ...

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 16:42 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Két rövidrezárt RCA dugóval zárd le a bemenetet, ha nincs semmi zaj, akkor a belső vezetékezés nagyjából ok.
Ilyenkor hálózati földhurok lehet a búgás oka (persze ha nem gerjed a bemeneti hosszú kábeltől).

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 17:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Írta, hogy még nyitott IC-kel sem búg.
Még egy kérdés, amikor készülékbe dugod és búg, akkor az a készülék tényleg sehova nincs bekötve?
Tehát se a 230, se földelve, se más készülékkel összekötve?
Csak mert más készüléken (pl RCA-kon) keresztül nyilván egyből földelődni tud, hiába nincs a hálozatra dugva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 21:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Azért kell a bemeneti rövidzár, mert akkor a belső vezetékezés is tesztelve van a búgás szempontjából.
Nyitott bemenetttel semmit sem tud meg a belső földelési vezetékekről, azok helyes, vagy helytelen rendszeréről.

Üdv: T.J.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 21:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
psuser írta:
Nagyrésze eltünt - DE mikor ki lett kapcsolva az előfok akkor 10x akkor lett :((

PS


Kéne egy skicc, a földelésről az erősítőn belül.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3528 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség