audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 12:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3528 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 11:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ugyan ez a jelenség van nálam is a B9-B100-nál DE tudom a megoldást CORTEZ !!!!!!!

Húzd ki a SetUp box-ból az antennát azonnal elmúlik - minden ilyen vacak sanos - kell egy földhurok leválasztó rá DE CSAK abból is a jó a jó ( ezt most jól megmondtam ... ).

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 11:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
psuser írta:
kell egy földhurok leválasztó rá PS


Baluntrafó. Antennaboltokban lehet kapni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 11:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Én is erre gondoltam, de efGyuri ezt írta:
efGyuri írta:
Most azt is kipróbáltam, hogy lehúztam róla a TV-t, de nincs kardinális változás, kicsit csökkent. A hangját lehet fel kéne raknom ide:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ebben csak az a probléma, hogy az összes ( NEM B100 végű stb elejű ) végfok nem búg és nem liheg semmitől - de a B9-L4-Miczo + B100-B200 érzékeny falakon nálam is problémás - bár most csak egy poti van előtte - ezzel nem igen van gond - csak a UPC-s kábelen jön a föld-frász.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
Cortez írta:
Tehát összefoglalva, jól értem?

  • RCA GND-k teljesen izolálva vannak a fémháztól
  • nyitott bemenettel (hangerőpotitól függetlenül) búgásmentes
  • rövidrezárt bemenettel búgásmentes
  • akár nyitva akár rövidrezárt bemenettel de ha a médialejátszó vagy a settopbox GND-je összeér az RCA GND-vel akkor búg

Kérdések:
  • nem ismerem a B9 nyákot, de a jel GND a nyákon keresztül (és sehol máshol nem) megy a táp GND-re ugye?
  • a jelkábel felépítése: árnyékolás + 2 ér (GND + jel) és az árnyékolás csak az erősítő oldalon van az RCA GND-re kötve?
  • a védőföldet próbáltad leszedni az erősítődről?
  • a bemenetválasztón gondolom lehúztál minden mást is a teszteléskor
  • hűtőbordád hova van kötve?


L4 nem B9 és bocs, hogy nem válaszolom meg, mert:
Megvan. Sajti tippjeit lásd döntve, szerintem jók lesznek, van benne logika (számomra).
2 dologról beszélünk.

1. Ez az eredeti kérdés
CD vs. settopbox, médialejátszó
CD kimeneti impedanciája alacsonyabb, és a jelszintje magasabb. Ezért egyrészt rövidre zárja a brummot, másrészt a hangerőszabályzó alacsonyabb állásban kisebb kimeneti impedanciájú és az is alacsonyabb brummot jelent.
- A tervezett előfokok az alacsonyabb impedanciát és nagyobb jelszintet megoldják. Az árnyékolás más tészta.

2. Szükségesnél nagyobb brumm.
A bementi rövidzárral és letekert hangerővel megszűnő brumm, szerintem biztosan arra utal, hogy a trafó megszórja a hangerőszabályzódat.
Vagy árnyékolni kell, vagy pedig el kéne vinni a trafót messzebbre...

Az árnyékolatlan választókapcsolós potim túl közel van a toroid trafóhoz így állhat elő a 32mV-os érték full hangerő állásnál
Ha a panelről a teljes kábel->választókapcsoló->poti->kábelt együttest lehúzom akkor 17mV-ot mérek, amely még mindig sok. Ilyet mérni bárki tud akinek hasonló bontható panelje van. Kíváncsi lennék mások értékeire.

Javasolt megoldás:
- A poti árnyékolása


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
A hangerőszabályzód akkor egy sima passzív poti jelenleg?
Milyen hosszú a vezetékezés a poti után?
Nyilván ez a szakasz érzékeny rá, ez közel van a trafóhoz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
efGyuri írta:
Az árnyékolatlan választókapcsolós potim túl közel van a toroid trafóhoz így állhat elő a 32mV-os érték full hangerő állásnál
Ha a panelről a teljes kábel->választókapcsoló->poti->kábelt együttest lehúzom akkor 17mV-ot mérek, amely még mindig sok. Ilyet mérni bárki tud akinek hasonló bontható panelje van. Kíváncsi lennék mások értékeire.


Ha lehúztad a kábelezést, akkor azért próbáld meg lezárni a meghajtó bemenetét, 10-22k körüli ellenállással. ha ettől megszűnik a brumm, akkor nincs gond.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:29 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
Cortez írta:
A hangerőszabályzód akkor egy sima passzív poti jelenleg?
Milyen hosszú a vezetékezés a poti után?
Nyilván ez a szakasz érzékeny rá, ez közel van a trafóhoz?

Igen, látható, hogy nagyon rövid.
Okulásképpen, hogy nem ajánlott :) :
Csatolmány:
IMG_6931.JPG
IMG_6931.JPG [ 152.75 KiB | Megtekintve 58916 alkalommal. ]

Azért azt tegyük hozzá, hogy ha a forrás a normál impedanciával és jelszinttel rendelkező CD, és nem full hangerőn történik a zenehallgatás akkor nem hallani szinte semmit.
Így a brumm értéket nem is mértem, de kíváncsiságból majd megteszem.
Érdekesség:
A benne lévő pufferkondikat kb. 8 éve még tőled vettem :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Lezárt bemenet esetén minden meghajtóval zajmentes minden végfok nekem.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
efGyuri írta:
A benne lévő pufferkondikat kb. 8 éve még tőled vettem :D


Az még együtt rendeltük Cortezzel. Vettünk egy kartonnal, de még úgy sem volt olcsó a darabár...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
sajti írta:
efGyuri írta:
A benne lévő pufferkondikat kb. 8 éve még tőled vettem :D


Az még együtt rendeltük Cortezzel. Vettünk egy kartonnal, de még úgy sem volt olcsó a darabár...

Sajti

Sejtettem, hogy összeérnek a szálak :) Megnéztem a levelezést 2007! Én akkor 4 vagy 5 ezerért vettem tőle :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 12:58 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
efGyuri írta:
Sejtettem, hogy összeérnek a szálak :) Megnéztem a levelezést 2007! Én akkor 4 vagy 5 ezerért vettem tőle :)


És szerintem még azzal is bukott rajta...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 13:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Igen..? Ilyen öregek vagyunk már..?! :)
És bevált, jónak tűnik hangra? Bár akkor nem próbáltad mással gondolom.
Búgás: pff... hát ja, ez így elég közel van a trafóhoz... :oops:
Én ha lehet mindig a jelhez képesti másik végébe pakolom a trafót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 14:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
Cortez írta:
Igen..? Ilyen öregek vagyunk már..?! :)
És bevált, jónak tűnik hangra? Bár akkor nem próbáltad mással gondolom.
Búgás: pff... hát ja, ez így elég közel van a trafóhoz... :oops:
Én ha lehet mindig a jelhez képesti másik végébe pakolom a trafót.

Azért az már milyen, hogy 8 év után építek vele erősítőt?
Bevált, de lehet, hogy éppen most tettem tönkre az egyiket, mert fordítva kötöttem be a minap. Égett fólia, panelszag, de majd kimérem. Igazából csak egy másik kondival - BHC ALS 15.000 uF-sal hasonlítottam csak össze amit meg ethosztól vettem. Az erősítő doboza is tőle van (nosztalgia on). Nem éreztem kardinális különbséget, de lehet, hogy nem teszteltem eleget.
Ami viszont egyértelmű plusz, nagy ugrás és feltétlen ajánlott:
1-1db 1000uF-os Nichicon Muse pluszban a graetzbe mellé, valamint 330nF-os Orange dropsok közvetlen a nagy pufferek lábaihoz. Tervben van egy teljesen új táp U16C20C / U16C20A kettős diódákkal, így kisebb lesz a panel. Ezt a mostanit már csak farigcsálom.

Próbált valaki dupla graetz-cel tápot végfoknak? A Gainclonenál mindig felhozzák, hogy "na úgy az igazi".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 14:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ja, hogy eddig álltak..? :oops:
Hűha, reméljük túlélte...!
Tipp: mármint a Muse-okat akkor simán párhuzamosan a nagy pufikkal, ugye?
Én dupla grécet használok a tápban! AB-t nem csináltam, szóval nem tudom, csak úgy tetszik. :)
Ja meg persze schottky diófákat!
S ilyen orange-eket hol kapni (jó áron)?

MPP-t próbálta vki hidegítésre?
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 14:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Cortez írta:
MPP-t próbálta vki hidegítésre?


Biztosan, de valószínűleg az is számít, hogy mivel kötöd párhuzamosan...
Érdemes kísérletezni a megfelelő fólia, vagy papír típussal. Végül is a legtöbb nem túl drága.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 13:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Idézet:
Próbált valaki dupla graetz-cel tápot végfoknak? A Gainclonenál mindig felhozzák, hogy "na úgy az igazi".

Ezt most hogyan kell érteni ? Diódák párhuzamosan, vagy 2 külön graetz ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 15:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 16:30 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
Egy ilyen lehetőség kapcsán kerestem dual dióda párokat, mert ha egy ilyen topológiában a graetzeket sima diódákkal akarja az ember összerakni akkor az 16db... (Ha jól értettem akkor Cortez Te ilyet csináltál)
A farnellnél szinte csak közös katódos diódák vannak, kivétel: U16C20A. Katód párja meg esélyesen a U16C20C
http://hu.farnell.com/webapp/wcs/stores/servlet/Search?catalogId=15001&langId=36&storeId=10162&categoryId=700000043505&pageSize=25&showResults=true&pf=110053363,110120555,110130892,110141776,110152498,110163017
Nálam jelenleg HFA diódákkal van a G.híd, de tervezek ezekkel egy újat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 18:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Ezekkel a diódákkal elég jók a tapasztalataim. Nem túl drága, lehet egy próbát megér. http://hu.farnell.com/on-semiconductor/byw29-200g/diode-rectifier-8a-200v-to-220b/dp/2101173


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 12:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A Lomexnél is kapható, ráadásul sokkal olcsóbban -amúgy jó cucc tényleg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 00:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Emitter ellenállás nélküli B100 mikor lesz kipróbálva?
És miben jobb a B300?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 01:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Emitter ellenállás nélküli B100 mikor lesz kipróbálva?


Egy kis darab dróttal áthidalod az emitterellenállók lábait. Ki sem kell forrasztani.
Valahogy azonban nem kapkodnak az ötlet után, szerinted miért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 01:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hát én nem akarnám leégetni az erősítőmet, ha nem muszáj.
Sajnos az emitter ellenállás jelentősen belehallatszik a hangba DF-el együtt.

Ezért kéne valakinek alaposan kipróbálni egy teszt panelen, hogy mit csinál.
Persze ott a CF3 meghajtó, viszont nekem a TotoWood féle LMK (pár módosítás) sokkal jobban tetszik,
mint a CF3.

Amúgy meg nincs olyan sok különbség az LMK és a CF3 között, legalább is alapjáraton, csak egyik egyik zenén jobb, míg a másik inkább a másik zenén, de szerencsére sikerült úgy megoldani, hogy egy lehetőleg a kettő előnyét tartalmazza, hozzáteszem, ez szubjektív vélemény.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 01:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Toto, csak be...opatsz mindenkit ezzel a Toto féle LMK-dologgal. A tőlem származó kész paneleken cseréltél ki két kondit, de nem érted meg, hogy ezt nem lehet reprodukálni kapcsolási rajzból. Az alkatrészek összjátéka miatt olyan a hangja, amilyen. És minden számít benne. Aki meg után építi a te mododat, amit visszarajzoltál, az elkerülhetetlenül egy kalap .... lesz hangra sajnos... És ezért nincs az LMK-ról publikus kapcsolási rajz, mert egyszerűen nem lehet kapcsolási rajzból rendesen után építeni úgy, hogy ténylegesen azt a kaliberű hangot adja, amit a kitenyésztett alkatrészbázissal összehozott panel ad. Drasztikusan rosszabb hang lesz egy ilyen kapcsolási rajzból után épített izéval... Mert egyszerűen nem a kapcsolási rajzban van a lényeg. És ebben az a lényeg nagyon lényeg. Még nekem is szívás elkészíteni. Fülre válogatom bele a kritikusabb dolgokat a ref példányhoz képest, meg a passzív alkatrészek is olyan már-már ezoterikus hangi hatásokkal bírnak benne, hogy azt még én se mertem idáig leírni, mert több a soknál katgória....Engem hívogatnak az emberek az oldaladról után épített LMK-val kapcsolatban, hogy miért szól sz...ul, amikor mennyire ajnározzák a hangját itt a fórumon. Én meg mondom, hogy nekem ahhoz közöm nincs, keressenek téged.
És hiába mondom nekik, hogy ennek nem a kapcsolási rajzban van a lényege, édes kevés ehhez a kapcsolási rajz. A beszélgetés vége mindig az Aha... Mindenki ívesen le...a azt, hogy mit kéne beletenni, összevissza építgetik, ahogy gondolják....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 06:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Ezt a pár sort bele kéne marni a nyákba valahogy... persze nonszensz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pedig leírtam nekik a weboldalon azt, hogy a legnehezebben után-építhető.
És azt is, hogy "Tehát minden egyes alkatrész nagyon számít, kikísérletezés nélkül ez nem fog menni."
Még képet is töltöttem fel az alkatrészekről.

Innentől kezdve úgy gondolom, hogy az építő vállal kockázatot vele. Viszont ennek hatására teszek bele egy
új kiemelt sort
, hogy minden építő felfogja: Ezt nehéz után-építeni. Most ott van tudom, psuser, mást nem tudok,
aki a weboldal alapján épített volna.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 10:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Mi az, hogy nehezen után építhető? Teljesen után építhetetlen! 99-%-os kudarc... Nehezen után építhető egy B9. Már egy CF3 is teljesen reprodukálhatatlan kategória. Egyáltalán nem diy-re való...

A másik, hogy te sem építetted után! A rajzodon egyáltalán nincsenek is rajta a pontos típusok. Visszarajzoltad a kapcsolási rajzot, azt egy soha ki nem próbált, átvariált valamit töltöttél fel. Annyi van az alkatrészeknél, high quality. Először talán, mielőtt el kezded lejáratni ezt, meg másokat bes...atni a rajzoddal, talán egyetlen egyet kéne tudni után építeni. Azt, hogyha az sikerül, akkor lehetne diy-re ajánlgatni... Két emberkét már elküldtem hozzád, aki után építette az oldaladról és hát nem egészen olyan lett a hangja, mint amit az oldaladon írtál. Azért is hívtak föl. De nem értem, miért engem keresnek... :lol: Felhívnak, hogy LMK2 vel kapcsolatban. Mondom micsodával kapcsolatrban? :shock: Aztán végül kiderül, hogy a te oldaladról megépített, kiábrándítóan s...ul szóló valamire kéne telefonos távgyógyítást csinálni.... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 10:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Engem nem kerestek meg vele. Egyedül psuser írt régebben, de akkori időben, mikor pont felkerült és még módosult a kapcsolási rajz, mert az eredetileg feltöltött sajnos tartalmazott két hibát.

De mindegy, most szépen kiemeltem a lényeget a kapcsolási rajz felett, senki nem mondhatja el róla, hogy ez nem korrekt.
Továbbá pontos alkatrészek típusáról is szó esett egy hírben, képpel együtt. Egyedül a 47pF-es kerámia kondi nincs rajta,
mert jó kérdés, hogy egy Silver Mica jó-e helyette, vagy sem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 10:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Legutóbb pár hete valami András nevű valaki hívott föl vele kapcsolatban, hogy hát neki nagyon bejött a Matrix nevű erősítő és szeretné kipróbálni az LMK2-t is. Annak már élből azt mondtam. Micsodát? :shock:, nem tudom miről beszél :mrgreen: , én nem ismerem azt. Hát az a Toto nevű...

Mondom akkor Őt tessék keresni.... -De ajánlom e után építésre? Én mondom biztos, hogy nem... :D

Idézet:
mert jó kérdés, hogy egy Silver Mica jó-e helyette, vagy se
Talán egyszer meg kéne építeni azt a Toto féle izét. Csak egyetlen egy darabot, azt kiderülne, hogy jó e bele. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 10:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
LMK2 kapcsolási rajz soha nem volt feltéve. Mert olyan nincs is, legalább is publikusan. 8-)
De igen, fogok építeni egy új LMK-t később, mivel szeretnék egy teljesen új rendszert.
Az új rendszer mindent tartalmazna. Számítógépet, D/A-t, erősítőt, és persze hangszórót.

Tehát egyforma design, stb... minden új lenne. Akkor fogom a mostani referencia szerint után-építeni azokkal
az alkatrészekkel, amit küldtél régebben. Mondjuk a kerámia 47p kimaradt belőle, de minden más megvan asszem.
47p-t remélem tudom helyettesíteni megfelelő Silver Mica-val.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 10:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Talán nem szúrt szemet, hogy két különböző kerámia kondi van benne, de nézd meg jobban... A silver mica-t meg majd próbáld ki bele, azt megtudod. ;) Van olyan verzió, amiben ugyanolyanok a kerámia kondik, de abba meg más ellenállások vannak itt-ott, más kondik, meg két tranyó is más...

Ja és itt is jelzem, hogy a Toto féle kapcsolási rajzból után épített dolog "távgyógyításával" Toto fórumtársat kell keresni, nem engem... Az is rejtély, honnan tudják ennyien a telefonszámomat... :? Nekem már többször jöttek ezzel az LMK2 dologgal, gondoltam, hogy tőled származik a kifejezés...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 11:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Miért nem kérdezted meg tőlük, hogy honnan tudják a telefonszámodat?
De egy biztos: Nem tőlem. :) Mivel én senkinek nem adtam meg semmilyen telefonszámot.
Soha nem volt közöm semmi LMK2 kapcsoláshoz.

Azok a kerámiák, amik KD meghajtójában vannak, fülre kikísérletezett példányok. Tehát ha valaki után-építésnél
bármilyen más kerámiát rakott bele, már rögtön cs.szte el a hangját. Ugyanez igaz az MPSA-nál is. Hiába,
még gyártón belül sem egyforma MPSA-k vannak. Ja, és senkinek nem adok el semmilyen tranzisztort.

Aztán ott van a offset állító ellenállás. Az Yageo. A többi R534, viszont fontos, hogy két 1,5k érték legyen 750 ohmnál, stb.
Továbbá fogalmam sincs, hogy az a 330 ohm ellenállás milyen márkájú ott a tápszűrőnél, viszont igen csak befolyással
van az is a hangra.

És akkor a 2SB/2SD-ket meg sem említettem. Elvileg bármilyen eredeti jó, de abból is csak egy típusút láttam,
ami ki lett próbálva, és jó. És persze ott vannak a szűrőkondik, nem mindegy, hogy mi van bennük, átvannak-e hidalva, vagy sem. Tehát valóban. Abszolút nehéz után-építeni, sokkal nehezebb, mint ahogy azt többen hinnék.

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2016.02.20. 11:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 11:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Továbbá fogalmam sincs, hogy az a 330 ohm ellenállás milyen márkájú ott a tápszűrőnél, viszont igen csak befolyással
van az is a hangra.


Látom azért már kezded kitapasztalni. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 12:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Küldhetnél azért ebből több darabot. Meg ami szerinted kritikus alkatrész...
Persze nem kell ipari mennyiség... :lol:

Attól, hogy valakinek megvan a mókusösztöne, nem automatikusan gyártó. ;) :mrgreen:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
.......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Igen, de csak egy erősítőre való van belőle.

Ez legyen inkább a másé. Ne saját maguk építsék meg. Amúgy sincs még mindenkinek ilyen.
De később nekem is építhetsz akár saját féle LMK-t is. Küldök hozzá tranzisztorokat, kondenzátorokat, illetve nyáktervet, mert nálam amúgy is egyéni ízlés szerinti kell. Aztán majd kifizetem további alkatrészeket és az összeszerelést.

Az én új B100+LMK meghajtómat már egy nyákra képzelem el. Sőt, a Vishay BC puffer kondikat is rá akarom tenni a nyákra.
Szóval ezek már integrálva lesznek. Amúgy sem kell más meghajtó. Esetleg talán a Tücsök féle lenne ideális, viszont muszáj, hogy lehetőleg minél univerzálisabb legyen, mint amilyen az LMK legalább.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nézd, megcsinálhatom neked a saját elképzelésedet, de annak a hangjára nem vállalok garanciát. Az olyan lesz, amilyen. Ahogy kitaláltad. Ez az LMK egyébként egy alkatrész. Tekints rá úgy. Olyan, mint egy retkes cső például. Ha egy E88CC hajtaná a B100-at éppen, akkor az E88CC-t se tudnád után építeni. ;) (Mondjuk meg lehet próbálni vákuumot csinálni a szoba sarkában, meg egyebek :lol: ). Sajnos ez a dolog ilyen, nem volt a részemről sose diy project. Nem alkalmas rá. Ami alkalmas rá, az meg nyilvános. Ez nem...azt ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Olyan alapra kellene először csinálni, mint amit múltkor elküldtél nekem. Legalább is úgy kiválogatni
az alkatrészeket, stb...

Aztán jöhet a módosított LMK+B100 összeszerelése. Ez kb. nyár környékén lenne aktuális.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jó, nyáron általában ráérősebb is vagyok ilyenekre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szereztem amúgy 100nF-es kék EPCOS-t ebayről, olyat, ami mindenképp kell pl. a szűrőkondenzátorok köré.
Hangra még fogalmam sincs, hogy milyen, de úgy néz ki, mint a 2nF-es változat.

Linket nem küldenék, mert pl. múltkor amit rendeltem emersys-nek tranzisztorokat, sajnos már hamis volt.
És már én is több hamis alkatrészbe botlottam bele, szerencsére még csak 500-1500 Ft-os kategóriában.
polida-s tranzisztor volt a legutóbbi, illetve az LT1083...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ménem építed után az LT1083-at? :D Rendeljél hozzá az ebay-ról tranzisztorokat, rakjál bele Z-foilt, stb. :lol: Bocs, de nem bírtam kihagyni... :mrgreen: A legközelebbi ilyesmi meghajtót inkább kiöntöm műgyantával, azt ráírom hogy KD123456 azt ennyi... Hibrid IC, nagyra nőtt opamp, oszt csá ennyi... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Inkább mintázom... Le sem merem írni, mennyibe kerültek volna ezek, amik már megvannak...

Z-Foilt rendes, megbízható helyről rendelem. És az kell I/V-mhez sajnos, de a passzív ellenállásos
lezáráshoz is akár, ha valaki D/A-t akar építeni. De azt a +-2mV-ot valami sz.rral fel is kell korrektül erősíteni akkor.
Ezért jó inkább a saját vagy ZEN féle típusú IV, és annak változatai.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 13:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Több esetben csináltak már ilyet. Esetleg köszörű jöhetne szóba, típusszámok eltüntetése, stb.
De akkor lakkal rá kell javítani, hogy esztétikailag jobban nézzen ki...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 14:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nézd, konkrétan az a bajom, hogy aki után építi ezt a kapcsolási rajzod alapján, arról tudom, hogy biztosan s...r lesz. És akkor az erősítő a s...r. "Én is megépítettem azt a s...rt, hagyjad, nem jó az semmire". Című történet lesz mindenkinél, aki megcsinálja. Ez így működik!

Hiába q...va jó a hangja. Te ezzel nem a diy közösséget segíted, csak ki...ol velük, meg ezt az erősítőt is csak elkapálod ezzel, lejáratod. Meg téged is szava hihetetlennek fognak csak tartani, mert egy ilyen "s...rt" ajnároztál, ráadásul világ legjobbjaként.

Na ez a problémám. És tépheted a szádat az alkatrészek hatásáról. Abban a többség abszolút nem is hisz igazából semennyire se. Egyszerűen nem hiszik el. Az UFO-kba jobban hisznek. Igazából mindenki pont le...ja, hogy milyen alkatrészeket kéne tenni bele. Soha nem úgy építenek meg semmit. Ennek meg attól vége van. Ez nem olyan, hogy s...abb lesz ugyan, de azé még mindig nagyon jó ( mint egy B9 vagy hasonló, ami még azért egy elég jó diy célzatú valami és az esetek többségében jól szokott sikerülni). Hanem itt rendesen borul a bili a cucc hangjában... És ezért nem való diy-re.

Toto írta:
Több esetben csináltak már ilyet. Esetleg köszörű jöhetne szóba, típusszámok eltüntetése, stb.
De akkor lakkal rá kell javítani, hogy esztétikailag jobban nézzen ki...


Nem kell ilyet csinálni, mert aki egyszer hall egy rendeset, azt tudja már, hogy szól egy ilyen. Aztán ha után építi, akkor majd megtér igen gyorsan a hitre, hogy bizony az alkatrészek mennyire is számítanak. Addig úgy se hiszi el senki. De aki a te oldaladról után építi az már élből egy határ s...r lesz nem érted? Utána végleg elmegy a kedve az egész B100 dologtól, azt csinál inkább valami f..s csöves retket, ami valahogy elviselhető hangot ad... Te meg el leszel könyvelve simán süketnek, aki ilyen s...okat ajnároz...Ennyi...


A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.20. 14:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 14:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Módosítom a bejegyzést, hogy mindenki számára teljesen egyértelmű legyen a történet.
Módosítva lett.

Azért egy B5-öt is meglehet már sz.rul építeni, pedig mennyivel egyszerűbb az egész. Viszont innentől
inkább azoknak fog szólni az egész, akik otthon építgetnek ezt, azt, és kíváncsiak a topológiára.
Után-építést ezentúl nem ajánlottra fogom módosítani az egész oldalon, viszont ahol kell, ott még
erősen fel is hívom rá a figyelmet.

Így van, amíg sokan azt hiszik, hogy kapcsolási rajz itt a kulcs, sajnos tévednek. De ha látnék egy
vacak, filléres műveleti erősítőt közvetlen a jelút előtt, nem biztos, hogy én is hinnék a nagy hangi csodában.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 14:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát, azért annyira sokkal nem egyszerűbb.

A B5 is egy nagyon jó erősítő volt. De végül meghalt a dolog, mert boldog-boldogtalan építgette, aztán voltak félre sikerült, s...ul szóló példányok is. Pedig azé voltak olyanok is, ami kigúvasztotta mindenkinek a szemét ilyen találkozókon. :lol:

Egy két ilyen eset után állt le a csöves tábor a rendszeres, addig megszokott folyamatos trollkodással még a régi fórumon, amit a félvezetős topicokban sportszerűen űztek. :lol: Volt egy rendes fórum találkozó, amit még az AQ1-ék szerveztek. Azt vitt valaki egy B5-öt. Onnantól elhallgattak a csövesek... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 14:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Amúgy most sem vagyok meggyőződve róla, hogy sz.r lenne itthon a B5... :D
Mondjuk nem olyan, mint egy LMK/CF féle valami, de igen jól teljesít. Ahova nem a maximális hangvisszaadás a cél,
oda teljesen tökéletes a B5. Ráadásul a CDM 7.0-hoz tökéletesen passzol. Abszolút jó így, ahogy most van szerintem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 14:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát a te B5-öd lehet, hogy nem alkalmas a maximális hangvisszaadásra, de az már akkor régen rosz... Valami ott el van b...a keményen...

A továbbiakban folytassuk máshol, pü-ben. Mondtam, hogy itt ha nem muszáj, akkor...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.20. 15:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez hülyeség, nem így értettem. Sokkal jobban szól egy rosszul összeszerelt B5 is több esetben, mint egy high-end kiállított valami. Viszont a KD féle LMK-t eddig én jobbnak találom, mint a B5-öt.

Kellene szervezni egy rendes fórumtalálkozót, ahol jól összeszerelt meghajtókat versenyre küldenénk.
KD féle B5, KD féle LMK, KD féle Tücsök... Ha lesz ilyen program, lehet, hogy időt szánnék a meghallgatásukra.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3528 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: ferrco valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség