audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.14. 03:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1479 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.27. 15:37 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
smokk írta:
Sziasztok!

Egy Firstwatt F5 erősítőt kellene hajtanom magasabb feszről(30-35V) ,és kissebb nyugalmi árammal(100-200mA).
Itt a kapcsolás:

Kérdésem az lenne,hogy kell-e változtatnom szerintetek valamit ehhez a beállításhoz a kapcsoláson?

Köszönöm előre is!


Csak röviden belemélyedés nélkül:
Ez egy tisztán A osztályú kapcsolás állandó nagy árammal (0,6V/0,47Ohm = 1,28A, 1.28A*48V = 61.44W) és veszteséggel, kis hatásfokkal, te pedig egy AB osztályú (100-200mA) erősítőt szeretnél fabrikálni belőle. A félvezetős guruk persze megmonthatják pontosan milyen változtatások szükségesek (különösen, hogy tápfeszt is emelnél), de szerintem az már egy másik kapcsolás... :idea:
Szóval szerintem inkább válassz egy másik, kimondottan AB üzemű kapcsolást 2x35V tápfeszre, ott valószínű beállíthatsz neked megfelelő nyugalmi áramot is. :geek:

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.27. 16:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
deeraudio írta:
smokk írta:
Sziasztok!

Egy Firstwatt F5 erősítőt kellene hajtanom magasabb feszről(30-35V) ,és kissebb nyugalmi árammal(100-200mA).
Itt a kapcsolás:

Kérdésem az lenne,hogy kell-e változtatnom szerintetek valamit ehhez a beállításhoz a kapcsoláson?

Köszönöm előre is!


Csak röviden belemélyedés nélkül:
Ez egy tisztán A osztályú kapcsolás állandó nagy árammal (0,6V/0,47Ohm = 1,28A, 1.28A*48V = 61.44W) és veszteséggel, kis hatásfokkal, te pedig egy AB osztályú (100-200mA) erősítőt szeretnél fabrikálni belőle. A félvezetős guruk persze megmonthatják pontosan milyen változtatások szükségesek (különösen, hogy tápfeszt is emelnél), de szerintem az már egy másik kapcsolás... :idea:
Szóval szerintem inkább válassz egy másik, kimondottan AB üzemű kapcsolást 2x35V tápfeszre, ott valószínű beállíthatsz neked megfelelő nyugalmi áramot is. :geek:

db


Köszi a választ!

Egy jó barátomnak készülne,és a trafó meg a hűtőborda adott...mindenképpen ezt a kapcsolást szeretné. Viszont a bordák nem teszik lehetővé az 1.3A nyugalmi áramot,a meglévő toroid meg a 24V feszejt..tehát meg kellene oldanom. Viszont azért egy-két jó ab-osztályú, egyszerű de nagyszerű kapcsolási ötletet azért meghallgatnék. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.27. 16:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
A fizikát nem lehet meg....kerülni.
Esetleg aktív hűtés?
De mindenkëppen kalkulálni, számolgatni kell a hőmennyiséggel, hőellenállással. Plusz védelem, ha a hűtés letérdelne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.27. 19:34 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
smokk írta:
deeraudio írta:
smokk írta:
Sziasztok!

Egy Firstwatt F5 erősítőt kellene hajtanom magasabb feszről(30-35V) ,és kissebb nyugalmi árammal(100-200mA).
Itt a kapcsolás:

Kérdésem az lenne,hogy kell-e változtatnom szerintetek valamit ehhez a beállításhoz a kapcsoláson?

Köszönöm előre is!


Csak röviden belemélyedés nélkül:
Ez egy tisztán A osztályú kapcsolás állandó nagy árammal (0,6V/0,47Ohm = 1,28A, 1.28A*48V = 61.44W) és veszteséggel, kis hatásfokkal, te pedig egy AB osztályú (100-200mA) erősítőt szeretnél fabrikálni belőle. A félvezetős guruk persze megmonthatják pontosan milyen változtatások szükségesek (különösen, hogy tápfeszt is emelnél), de szerintem az már egy másik kapcsolás... :idea:
Szóval szerintem inkább válassz egy másik, kimondottan AB üzemű kapcsolást 2x35V tápfeszre, ott valószínű beállíthatsz neked megfelelő nyugalmi áramot is.

db


Köszi a választ!

Egy jó barátomnak készülne,és a trafó meg a hűtőborda adott...mindenképpen ezt a kapcsolást szeretné. Viszont a bordák nem teszik lehetővé az 1.3A nyugalmi áramot,a meglévő toroid meg a 24V feszejt..tehát meg kellene oldanom. Viszont azért egy-két jó ab-osztályú, egyszerű de nagyszerű kapcsolási ötletet azért meghallgatnék. :)


A barátod mindenképpen ezt szeretné és neked meg kell oldanod?! Biztos hogy JÓ ez a barát? :lol:
Szerintem nézd át a "Félvezetős" és a "Hibrid" alcímeket, ha itt nem találsz, akkor továbbiakban javaslom Google-t... Persze lehet nemsokára valaki bedob egy neked éppen megfelelő kapcsolást.

UI: Én az ilyen "barátomnak" építenék egy IC-s végfokot és azt mondanám neki, hogy belül Firstwatt F5 van! Lehet még rá is írnám... //F5 Inside//
De szerintem egy egyszerűbb hibriddel is jól járna...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.27. 21:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
megaymir írta:
A fizikát nem lehet meg....kerülni.
Esetleg aktív hűtés?
De mindenkëppen kalkulálni, számolgatni kell a hőmennyiséggel, hőellenállással. Plusz védelem, ha a hűtés letérdelne.


Alapból ehhez mekkora borda kellene/ oldal passzív hűtéssel? És aktívval?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.27. 21:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
deeraudio írta:

A barátod mindenképpen ezt szeretné és neked meg kell oldanod?! Biztos hogy JÓ ez a barát? :lol:
Szerintem nézd át a "Félvezetős" és a "Hibrid" alcímeket, ha itt nem találsz, akkor továbbiakban javaslom Google-t... Persze lehet nemsokára valaki bedob egy neked éppen megfelelő kapcsolást.

UI: Én az ilyen "barátomnak" építenék egy IC-s végfokot és azt mondanám neki, hogy belül Firstwatt F5 van! Lehet még rá is írnám... //F5 Inside//
De szerintem egy egyszerűbb hibriddel is jól járna...
db



Jó barát ő ,csak nem ért annyira hozzá. Viszont neten kinézte forumokból ,meg tesztekből ,hogy neki jó lenne az f5..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.27. 22:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Az F5 az, ahogyan Pass kitalálta. Ha megváltoztatod, az nem F5. Tehát máris oda az idea...

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 09:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 839
Az annyira tetszik, amikor valaki kinéz fórum alapján valamit meghallgatás nélkül és eldönti, hogy az bizony az ő rendszerébe jó lesz. A másik, amikor azt hiszi valaki, hogy ugyan azt tudja produkálni, amit a gyártó. Kapcsolás biztosan stimmelni fog, de a hangja tutira messze lesz a gyáritól :lol:

Ettől függetlenül sok szerencsét. Csak a végén nehogy rajtad kérjék számon, hogy ez bizony nem az amit ő szeretett volna


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 12:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Ezzel egyetértek.Sokszor éri az embert meglepetés mikor egy másik rendszeren meghallgatja ugyan azt a készüléket.Aki pedig előzetes kipróbálás , meghallgatás nélkül vesz vagy épit készüléket az meg is érdemli. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 13:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
hifipisti írta:
Az annyira tetszik, amikor valaki kinéz fórum alapján valamit meghallgatás nélkül és eldönti, hogy az bizony az ő rendszerébe jó lesz. A másik, amikor azt hiszi valaki, hogy ugyan azt tudja produkálni, amit a gyártó. Kapcsolás biztosan stimmelni fog, de a hangja tutira messze lesz a gyáritól :lol:

Ettől függetlenül sok szerencsét. Csak a végén nehogy rajtad kérjék számon, hogy ez bizony nem az amit ő szeretett volna



Hát én is egyetértek! De most úgy néz ki,hogy mégis lesz változás,és eredeti kapcsolásban, a-osztályban épül meg :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 20:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Nálam ha éppen a Hiraga lakik a dobozban, akkor +- 20V @ 1,8A egy oldal terhelése, ez 72W.
5300 profilból 4 db 12 cm-es darab egy oldal hűtése 8 mm-es réz sínnel összefogatva.
A végtranyók egymáshoz közel, a második borda vonalában vannak felszerelve. (Egyéb szempontok miatt.)
Nyáron, nagy melegben a tok hőmérséklete 90-95°C! Igaz, lehetne ezt a hűtőfelületet optimálisabban kihasználni, a tranyók vonalában lévő borda forró, a hátulsó, negyedik csak meleg.
Legközelebb ha ezt a kapcsolást beüzemelem, már csak 1,2A-t fogok beállítani.

De inkább magad, Uram, ha szolgád nincsen:
http://www.hoeller.hu/katalogusokbol/fischer_st_extruded_ENG.pdf
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/a_meret_igenis_szamit_avagy_mekkora_hutobordat_vegyek.html
Csatolmány:
heatsink calculator.xls [16 KiB]
524 alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.29. 10:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
megaymir írta:
Nálam ha éppen a Hiraga lakik a dobozban, akkor +- 20V @ 1,8A egy oldal terhelése, ez 72W.
5300 profilból 4 db 12 cm-es darab egy oldal hűtése 8 mm-es réz sínnel összefogatva.
A végtranyók egymáshoz közel, a második borda
vonalában vannak felszerelve. (Egyéb szempontok miatt.)
Nyáron, nagy melegben a tok hőmérséklete 90-95°C! Igaz, lehetne ezt a hűtőfelületet optimálisabban kihasználni, a tranyók vonalában lévő borda forró, a hátulsó, negyedik csak meleg.
Legközelebb ha ezt a kapcsolást beüzemelem, már csak 1,2A-t fogok beállítani.

De inkább magad, Uram, ha szolgád nincsen:
http://www.hoeller.hu/katalogusokbol/fischer_st_extruded_ENG.pdf
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/a_meret_igenis_szamit_avagy_mekkora_hutobordat_vegyek.html
Csatolmány:
heatsink calculator.xls


Köszi szépen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.09.06. 11:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Van ez a rajz amit mellékeltem. A kérdésem az lenne,hogy kell -e változtatni rajta,és mit ha hexfet-el pl. IRFP240/9240 párossal akarom használni?


Csatolmányok:
VSSA_1.4_sch.png
VSSA_1.4_sch.png [ 20.56 KiB | Megtekintve 44406 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.09.06. 12:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Meg kell otldani a fetek termikus kompenzálását. (Még egy tranyó, meg pár ellenállás kell a TL431 mellé).

Egyébként mi történt, hogy alkatrészenként adod el a készülőben lévő ARC-det, azt félvezetőshöz keresel trafót? Most meg ez? :D

Azt írtad, hogy nem érsz rá folytatni a D60-at, pedig már minden megvolt hozzá. :) Egy ilyenre meg ráérnél? Tán annyira jó ez, hogy inkább ez, mint egy ARC? :shock:

2SJ162/2SK1058-al sokkal jobban járnál....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.09.06. 13:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
KD mester írta:
Meg kell otldani a fetek termikus kompenzálását. (Még egy tranyó, meg pár ellenállás kell a TL431 mellé).

Egyébként mi történt, hogy alkatrészenként adod el a készülőben lévő ARC-det, azt félvezetőshöz keresel trafót? Most meg ez? :D

Azt írtad, hogy nem érsz rá folytatni a D60-at, pedig már minden megvolt hozzá. :) Egy ilyenre meg ráérnél? Tán annyira jó ez, hogy inkább ez, mint egy ARC? :shock:

2SJ162/2SK1058-al sokkal jobban járnál....


Köszi!
Egyébként egyszerű,az arc az enyém lett volna ,a többi meg ilyen szívesség kérdés másoknak
Visszatérve ehhez találtam hexfet verziót,csatolom.


Csatolmányok:
vssafethex.jpg
vssafethex.jpg [ 91.38 KiB | Megtekintve 44386 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2013.10.18. 16:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

szerintetek melyik a jobb tápegység elrendezés végfoknál?Fóliákat nem írtam bele..
1., 4x10000uf,4x1000uf--vezeték erősítő pcb felé-->2x470 vagy 2x100uf(végtranyóknál),ellenállás,2x100uf
2., 4x10000uf--vezeték erősítő pcb felé--> 2x1000uf(végtranyóknál),ellenállás,2x100uf
3., 4x10000uf,4x100uf--vezeték erősítő pcb felé-->2x100uf,ellenállás,2x100uf
4., 4x10000uf--vezeték erősítő pcb felé-->2x100uf,ellenállás,2x100uf

vagy más tipp? van 10000uf,1000uf,100uf,és 470uf elkóm amit felhasználhatok,ezen kívül fóliából 1uf és 100n-ből viszonylag sok darab.

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.20. 17:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Építettem egy AB osztályú erősítőt a minap. Sajnos egy kicsit brummos lett. Nem vészes de zavar. Beillesztem ide az elvi huzalozási rajzát hátha valakinek van ötlete mitől lehet. Próbáltam már kikötni az életvédelmi földet,hátha hálózat felöl,de az sem oldotta meg....
Jobban érthetőség kedvéért, ez egy egytápos sztereó végerősítő.


Csatolmányok:
forumra.jpg
forumra.jpg [ 279.2 KiB | Megtekintve 44036 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.20. 19:05 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
smokk írta:
Sziasztok!

Építettem egy AB osztályú erősítőt a minap. Sajnos egy kicsit brummos lett. Nem vészes de zavar. Beillesztem ide az elvi huzalozási rajzát hátha valakinek van ötlete mitől lehet. Próbáltam már kikötni az életvédelmi földet,hátha hálózat felöl,de az sem oldotta meg....
Jobban érthetőség kedvéért, ez egy egytápos sztereó végerősítő.

1. A bemeneti RCA csatik földjét közvetlenül a bemenetek mellé kösd le egyenként, tehát összesen négy vezetékkel. Ehhez a panelen is ki kell alakítani a két bemeneti földpontot. De egyszerűbb ezért előbb ezt próbáld: a csillagpontba kösd be az RCA-k földjeit. Esetleg szükséges lehet egy 10..100 Ohmos ellenállást az RCA-k földpontjával sorba kötni.
...ha ez nem segít, akkor tovább:
2. A kisjelű földeket is a kondiknál lévő csillagpontra kösd be. Szakítsd meg az eredeti fóliát. A nagyjelű föld csak nagyjelű legyen!

Fontos: Az RCA csatik földpontja ne kapcsolódjon a fémházhoz!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 12:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Üdv!

Köszi deeraudio!Én is gondoltam,h a kisjelű nagyjelű föld elválasztásával lesz gond.
Most elválasztottam a panelen a nagyjelú földet a kisjelűtől 10ohmmal ,külön vezetékkekel jön a bemeneti föld a panelre,és sokkal jobb lett,viszont még mindig van egy nagyonnagyon halk akadozó magasabb frekis zúgás...

Másik kérdésem az lenne,hogy a termikus kompenzálásom valahogy nem az igazi. Mellékelek kapcsrajzot,hogy érthető legyen.
Beállítottam a nyugalmi áramot fél óra melegítés után 100mA közelébe (a 0,22ohm ellenálláson 22mV-t). Az a helyzet,hogy eléggé ingadozik néha. Zenehallgatás/járatás közben mértem folyamatosan az emmiter ellenállás fesz változását,és volt ,hogy lecsökkent 13mV-ra ,de pl tegnap pár óra után egyszer csak felugrott 40mv körülire.Azthittem megfut,de itt megállni látszott.Eddig egyszer fordult elő az eddigi 20 óra próba alatt,de idegesít. A kompenzálás egyébként 2 Thermaltrak dióda+VBE(vbe tranyó nincs a bordára rögzítve),de a rajzon minden látszik.Lehet,hogy nem elég ez a kompenzálás?


Csatolmányok:
forumra2.png
forumra2.png [ 27.22 KiB | Megtekintve 43973 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 12:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez a nyugalmi áram ingadozás, halk szaggatott zaj, könnyen lehet nagy frekvenciás gerjedés...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 13:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Köszi Kdmester a választ! Van rá valami ötleted mi okozhatja és,hogy oldjam meg? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 13:19 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
smokk írta:
Üdv!

Köszi deeraudio!Én is gondoltam,h a kisjelű nagyjelű föld elválasztásával lesz gond.
Most elválasztottam a panelen a nagyjelú földet a kisjelűtől 10ohmmal ,külön vezetékkekel jön a bemeneti föld a panelre,és sokkal jobb lett,viszont még mindig van egy nagyonnagyon halk akadozó magasabb frekis zúgás...
?

Nekem egy régebbi (2006) LCD monitorom tápja szennyezte hasonló hanggal a számítógépes zenehallgatásomat, de a notebook-ok többsége is képes erre...
A lényeg hogy hogyan vizsgálsz, hallgatsz?
Az erősítő zajáról rövidrezárt bemenetek mellett kell véleményt formálni (a legzavarmentesebb környezetben), mert egyébkét könnyen becsaphatjuk magunkat.
Erre a célra nálam rendszeresítve van két rövidrezárt RCA dugó.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 13:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Kipróbáltam és rövidrezárt bemenetekkel nincs semmi zúgás!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 16:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
smokk írta:
Köszi Kdmester a választ! Van rá valami ötleted mi okozhatja és,hogy oldjam meg? :roll:

Először is nézd meg szkópon, hogy van e. A 2sc5171 200Mhz-es ft-vel rendelkezik. Mocskosul gerjedékeny. Nagyon sunyi módon tud gerjedni. Az is lehet, hogy semmi nem látszik a szkópon, mert annyira magas a gerjedési frekvencia.

Ezek a tranyók nem szeretik, ha közvetlenül össze vannak kötve az emitterek egy kondival. Valamint az egyéb kapacitív terheléseket sem szeretik. (A tápfóliák, stb parazita induktivitásaival könnyen előáll valamilyen oszcillátor alapkapcsolás. :D ) Szóval az emitter néhány ohm -on keresztül csatlakozzon bármi egyébhez, valamint a bázis ellenállásokat is növelni kéne olyan 100R értékre...

A B100-nál is jól megszívtam először ezekkel a tranyókkal. :mrgreen:

Ja és a 2R2 ellenállatokat is lehet hogy növelni kéne, meg a 33pF-os kondikat is végső esetben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 17:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
KD mester írta:
smokk írta:
Köszi Kdmester a választ! Van rá valami ötleted mi okozhatja és,hogy oldjam meg? :roll:

Először is nézd meg szkópon, hogy van e. A 2sc5171 200Mhz-es ft-vel rendelkezik. Mocskosul gerjedékeny. Nagyon sunyi módon tud gerjedni. Az is lehet, hogy semmi nem látszik a szkópon, mert annyira magas a gerjedési frekvencia.

Ezek a tranyók nem szeretik, ha közvetlenül össze vannak kötve az emitterek egy kondival. Valamint az egyéb kapacitív terheléseket sem szeretik. (A tápfóliák, stb parazita induktivitásaival könnyen előáll valamilyen oszcillátor alapkapcsolás. :D ) Szóval az emitter néhány ohm -on keresztül csatlakozzon bármi egyébhez, valamint a bázis ellenállásokat is növelni kéne olyan 100R értékre...

A B100-nál is jól megszívtam először ezekkel a tranyókkal. :mrgreen:

Ja és a 2R2 ellenállatokat is lehet hogy növelni kéne, meg a 33pF-os kondikat is végső esetben...


KD!

Ez akkor is áll ha üres bemenettel,és rövidrezárttal sincs már semmilyen zúgás búgás?
Nyugalmi áram fura változása aggaszt még ://


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 17:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Igen, akkor is áll...

Szóval még ne örüljél...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 18:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Haverommal megnéztük ma szkóppal, és semmi furát nem találtunk,minden rendben van vele. Aztán csináltam rmaa méréseket is. Csatolok egy thd mérést,számszerint 0,015 a progi szerint.
Viszont a nyugalmi áram még mindig kicsit felszalad. Amint elkezd izmosabban melegedni elindul felfelé szép lassan...azt nem vártam meg meddig menne fel ilyen 2-300ma környékénél(100ma az alap) kikapcsoltam...kétszer csinálta eddig és sima zenehallgatásnál kis hangerőn nem csak érdekes mód filmezés közben...


Csatolmányok:
thdforum.jpg
thdforum.jpg [ 62.68 KiB | Megtekintve 43919 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 18:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
KD mester írta:
Igen, akkor is áll...

Szóval még ne örüljél...


Kdmester!

Igy gondoltad?


Csatolmányok:
forum22.jpg
forum22.jpg [ 161.64 KiB | Megtekintve 43866 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 20:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Valahogy így, de az is elég, ha kiszeded a 100nF-os kondit első körben, meg beteszel két 100R-t a meghajtók bázisa elé....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.24. 00:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
KD mester írta:
Valahogy így, de az is elég, ha kiszeded a 100nF-os kondit első körben, meg beteszel két 100R-t a meghajtók bázisa elé....


Nem a C7-es 1uf kondit kell kivegyem az 5171/1930 emmiteréből?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.24. 00:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja, de. Bocs, benéztem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.24. 00:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
KD mester írta:
Ja, de. Bocs, benéztem...


És a termikus kompenzálásról mit gondolsz? elég a két thermaltrak dióda a bordán? Vagy a Q10-t a bordára kéne tennem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 09:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.15. 18:01
Hozzászólások: 10
Sziasztok! Egy JVC átépítésem lenne, 75v szimmetrikus tápról megy. Olyan végfok kapcsolást keresek ami elbír ekkora feszültséget és jó minőségű. Nem kell brutál teljesítmény, csak jó hang.
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 10:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Ekkora feszről csak brutál teljesítményű végfok üzemel :) ha meg nem akkor annyi hő keletkezik, hogy nem tudod elvezetni.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 11:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.15. 18:01
Hozzászólások: 10
winkleer írta:
Ekkora feszről csak brutál teljesítményű végfok üzemel :) ha meg nem akkor annyi hő keletkezik, hogy nem tudod elvezetni.


Ez egy jvc ax-a572, ezt kellene átépíteni, mert nem túl jó a hangja, sőt elég nagy csalódás.


Csatolmányok:
IMG_0011.JPG
IMG_0011.JPG [ 560.53 KiB | Megtekintve 43654 alkalommal. ]
IMG_0010.JPG
IMG_0010.JPG [ 718.17 KiB | Megtekintve 43654 alkalommal. ]
IMG_0009.JPG
IMG_0009.JPG [ 595.07 KiB | Megtekintve 43654 alkalommal. ]
IMG_0008.JPG
IMG_0008.JPG [ 476.59 KiB | Megtekintve 43654 alkalommal. ]
IMG_0007.JPG
IMG_0007.JPG [ 485.79 KiB | Megtekintve 43654 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 18:22 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Nem olyan nagy teljesítményű végfok ez, csupán nagyobb zenei teljesítményre van tervezve. Terhelve nyilván beesik a tápfeszültség. Számtalan erősítőben alkalmazzák ezt a technikát.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 16:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Régóta gondolkodom, hogy kellene építeni egy jó tranzisztoros erősítőt. Csak elméleti szinten kérdezném mi a vélemény erről a végfokról. Mennyire utánaépíthető, milyen buktatói lehetnek?


Csatolmányok:
pwramp.JPG
pwramp.JPG [ 133.1 KiB | Megtekintve 43502 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 17:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez egy Accuphase végfok, vagy valami utánérzése, klónja, stb lehet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 18:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Igen, E-213 újonnan kb. 1 millás cucc.

Itt a full SM:

http://www.hifiengine.com/manual_librar ... -213.shtml


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 23:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azt, hallottál is ilyet legalább, vagy csak az ára miatt bízol benne? Ha hallottál egy gyári példányt a saját rendszeredben, és ott jól volt, akkor hajrá, építsd meg...

Az 1 milla új ár viszont még nem az a kategória, aminél már feltétlenül komolyan odafigyelnek a cucc hangjára is... ;)

Az még ilyen occsó high-end, drágább hifi határeset...

Nagyon sok, ettől még drágább erősítő kapcsrajza is elérhető a neten...

Egy sima Suprampli is 600e fölött van, ha újonan veszed meg.

Az Origo is olyan 1 milla.

(Múltkor volt javításon Tibi haveromnál egy ilyen.
Az a gáz vele, hogy a bemenetre 2SK170/2SJ74 kell bele, azt, meg inkább L4-be teszem, mert azért annak mégiscsak jobb hangja van :mrgreen: , mint a gyári etalonoknak, (amik azért nem rossz hangú gépek, még azért az 1 millás (új) árukért sem...).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 23:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ennyit kap az ember az 1 milkáért: :D


Csatolmányok:
origo.jpg
origo.jpg [ 181.22 KiB | Megtekintve 43224 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 23:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jó exampli.

Ilyet már építettem is kipróbálásra régebben. Ez is egész jó lenne, ha lenne bele 2SK170/2SJ74...


Csatolmányok:
exampli2.jpg
exampli2.jpg [ 590.05 KiB | Megtekintve 43223 alkalommal. ]
exampli0.jpg
exampli0.jpg [ 801.54 KiB | Megtekintve 43223 alkalommal. ]
exampli.jpg
exampli.jpg [ 639.88 KiB | Megtekintve 43223 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 08:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Hát azért van egy hangyányi megépítésbeli különbség :lol:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 10:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 16:45
Hozzászólások: 372
KD mester írta:
Ennyit kap az ember az 1 milkáért: :D


Ezért jöhet .


Nem egészen ,ez közel sem volt 1M. A legolcsóbb erősítő volt 100-200 között hogy a magyar
polgár is megvehesse...ha vágyik rá . Sőt még volt egy egyszerűbb design is sima előlappal , nem ilyen sublótfiók ,musicante névvel.
Szerintem eléggé lebutított hangja is van , az exampli amit másodiknak linkeltél az sokkal jobb hangú és
régebbi .(Nem egészen javítás , átalakítás az exampli felé).
A mostani origo (ez van 4e € körül)kissé más ,valószínű belül is .

(Maykynak : a megépítés jó dolog és fontos is de nem garancia a jó hallgathatóságra no és nem biztos hogy egyszerű reprodukálni diy körülmények között).

Üdv P.F.


Csatolmányok:
milka.jpg
milka.jpg [ 33.24 KiB | Megtekintve 43169 alkalommal. ]
NEW ORIGO.JPG
NEW ORIGO.JPG [ 30.31 KiB | Megtekintve 43169 alkalommal. ]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fpalotas 2014.05.05. 10:21-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 10:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Ok, de én a kapcsolást kértem véleményezni, hogy mennyire korrekt konstrukció ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 17:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Konstrukciónak korrekt. (Be is b...na, ha egy 1 millás Accuphase nem volna korrekt konstrukció). Elég hülye kérdés volt...

Ami a hangját illeti, rossebb tudja, hogy milyen....

De után építve abszolút semmi garancia sincs, hogy lesz olyan jó, mint az eredeti.

Ha mindent be tudsz hozzá szerezni, (eredeti félvezetők mindenből) nem helyettesítesz ki semmit mással, csak akkor érdemes belekezdeni....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 17:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Hát azért van egy hangyányi megépítésbeli különbség :lol:


Aztán lehet ennek ellenére az Etalonnak mégis sokkal jobb hangja...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 19:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Most nézem, hogy a magyar mentalitás benne van azokban az Etalon-okban, az összes félvezető típusa le van csiszolva. :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 19:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
Ezt meg honnan veszed, hogy ez magyar menatlitás?

mayky írta:
Most nézem, hogy a magyar mentalitás benne van azokban az Etalon-okban, az összes félvezető típusa le van csiszolva. :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Hát fene tudja, külföldi cuccokban nem igazán láttam még, hogy lecsiszolgatták az alkatrészek típusát, persze lehet, hogy ez nem csak az Etalonnál van. Direkt a DIY-erek kivédésre. Mert egy olyan cégnek aki ipari kémkedéssel foglalkozik annak ez nem akadály.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1479 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség