audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.22. 20:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1479 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
LKA írta:
Toto, ezt epitsd meg :D

Biztos, hogy nem. Én maradok a 6 tranzisztorosnál. Nálam a legjobb hangzást produkálja. Ezt úgy kell elképzelni, hogy tisztább, hallgathatóbb, minden téren jobb... persze néhány módosítás után persze. És még energiatakarékos is.
Nagy kedvencem lett. Aktív hangváltós projektemhez is ilyen lesz, legalább is az MTM-hez biztosan. Tehát erre a nyákra cserélődik ki az is, drágább tranzisztorok és diódák megtartása mellett.


Csatolmányok:
TWE_MT.PNG
TWE_MT.PNG [ 224.38 KiB | Megtekintve 32716 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.01. 16:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na mi van? Csak én építek ilyen erősítőt?
Szerintetek a 2SD786 vagy a 2SC2362 jobb első tranzisztornak?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.01. 17:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
en epitenem de kesik a panel. megrendeltem feb1, most azt irjak meg 2-3 het es megjon. a szaros virus miatt tuti nem igy lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.02. 23:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Igen, lassabb sajnos a gyártás és a szállítás is, JLCPCB-nél is, de még így is sokkal gyorsabbak voltak.
Másik dolog, hogy hosszútávon elköteleztem magam ilyen erősítőépítések mellett (tehát csak ezt fogom építeni) és/vagy class D-t a mélyhez, ezért még kellett venni hangra bevált Yageo elkókat.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.04. 13:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
kellemes csalodas ert ma

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.04. 17:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Közben én is építem az enyémet az MTM-hez.
Pozitív visszacsatolásban 450 ohm lesz, átfogó visszacsatolásban 375 ohm.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.04. 21:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Viszont még most se tudom eldönteni, hogy első NPN-nek 2SC2362 legyen, vagy a 2SD786S. Talán az utóbbi kevésbé zajos, ha eredeti, viszont hangra nem tudom, hogy melyik lenne a jobb.
Nincs kedvem utólag forrasztgatni. :?


Csatolmányok:
TWE_MTM.jpg
TWE_MTM.jpg [ 514.02 KiB | Megtekintve 32051 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.04. 23:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
2SD786S lett beforrasztva, béta stimmel, nem mágnesezhető, egyéni tokozás, melyen utólagos címkézés nyomait nem látom.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 14:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Már csak hűtőbordára kell szerelni a plusz tranzisztorokkal, diódákkal együtt.


Csatolmányok:
TWE_MTM.jpg
TWE_MTM.jpg [ 430.76 KiB | Megtekintve 31894 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 14:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
LKA írta:
kellemes csalodas ert ma

Kép


Szép lett -


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 19:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Viszont még most se tudom eldönteni, hogy első NPN-nek 2SC2362 legyen, vagy a 2SD786S. Talán az utóbbi kevésbé zajos, ha eredeti, viszont hangra nem tudom, hogy melyik lenne a jobb.
Nincs kedvem utólag forrasztgatni. :?



nem hiszem, hogy van olyan tranzisztorod aminek a zaját mérni tudnád .mitől lenne egy ilyen tranzisztor zajos?
honnan szeded ezeket a marhaságokat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.06. 19:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Viszont még most se tudom eldönteni, hogy első NPN-nek 2SC2362 legyen, vagy a 2SD786S. Talán az utóbbi kevésbé zajos, ha eredeti, viszont hangra nem tudom, hogy melyik lenne a jobb.
Nincs kedvem utólag forrasztgatni. :?



nem hiszem, hogy van olyan tranzisztorod aminek a zaját mérni tudnád .mitől lenne egy ilyen tranzisztor zajos?
honnan szeded ezeket a marhaságokat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 18:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Az egyik oldal szól! Hozza a "formáját".
Másik oldalon a 220uF soron valamelyik kondi megint lezárlatosodott a fenébe. Fogalmam sincs, hogy miért, de már újra, tápközép állítása közben.
Koppanás gátló nem kell, bekapcsoláskor nem koppan, csak akkor van gáz, ha pont a kimeneti kondi zárlatosodik éppen le, az nem valami jó dolog.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.07. 20:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Remek! Szól mindkettő. Háát... :roll:
Nem pont teljesen olyan, mint az előző. Persze még sokat kell járatni. De vannak kisebb pro-k és kontrák, megszokotthoz képest legalább is.
Ez inkább egyéni preferencia, hogy kinek melyik jön be, meg erősen rendszerfüggő is ugye. Változtatni mindenesetre nem kell rajta, legalább is az összeszerelt panelen biztosan nem kell.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 10:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sokkal jobban szól, mint induláskor. A vokál több helyen leválik a zenéről, mondjuk ez hangszórófüggő is, de csak részben. A legjobb.
A 63V-os Yageo Y8 kondenzátor szeret valamiért lezárlatosodni. Erősítő élesztésnél kettő zárlatosodott le eddig összesen, máshova így nem lesz ez használva.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 14:18 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
...
A 63V-os Yageo Y8 kondenzátor szeret valamiért lezárlatosodni. Erősítő élesztésnél kettő zárlatosodott le eddig összesen, máshova így nem lesz ez használva.

Nem lehet, hogy induláskori, vagy kikapcsoláskori tranziensek során ellenkező előjelű feszültség kerül rá? Meg kell próbálni egy diódával megvédeni (pozitív elektródára a katódja, a negatívra pedig a dióda anódja kötendő).
Nekem még a leggagyibb kondikkal sem sikerült így járni, ha minden helyesen történt, azonban egyszer régebben egy fordított tápfesszel érdekes módon csak a kondikat nyírtam ki így, s ahogy zárlatosak lettek megvédték a félvezetőket. 8-)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 14:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Természetesen gondoltam ilyenre, negatív oldalon normál működésnél kb. 1.3V-ot mérhettem a GND-hez képest, másik oldalon pedig 10-12V-ot, nem tudom már pontosan.
Valószínűtlennek tartom. Ezek csatolókondik, nem köthetek csak úgy rá diódát. Esetleg dióda vizsgálónál, mikor az esetleges rövid zárakat mérhettem, de szerintem akkor sem került rá fordított polaritás. Az biztos, hogy eddig mindig az élesztésnél ment tönkre, pontosan élesztés közben, nem teljesen hirtelen, de elég gyorsan. Eddigi be és kikapcsolásnál nem szálltak eddig el, remélem, hogy nem is fognak. Kitudja, hogy mi az ok... lehet, hogy gyártási hiba, az is lehet, hogy a forrasztás hőmérsékletét nem bírja, vagy a kínai eladó szórakozott.

Egyébként ez az erősítő kikapcsolás után még szól vagy félpercig.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 15:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
mar alakul, este kibrobalom (az asszony meg beleszolhat es csak kesobb kerul majd ra sor)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 15:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez egy nagyon szép kivitelezői munka, látszik, hogy nem most kezdted. Csak egy dolog lett kifelejtve: az alkatrészek hangminősége. Ami ránézésre szerintem abszolút a középkategória, viszont azok a kerámiák például... hát.
Műszakilag biztosan rendben van, ez látszik rajta, de ha kiállítod a készüléket valahol, könnyen lehet, hogy saját szemedben is más audio cucca lesz a nyertes. Tehát az alkatrészek minőségére, és az összképre kell még nagyon figyelni a hangteljesítménynél.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 15:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
ja, ez a te velemenyed, ettol meg nem ugrok vonat ala. tulbecsulod az alkatreszek fontossagat, kb annyit szamit mint a thd. semmit.
ez egy prototipus, merni fogom, allitani, stb


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 15:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
LKA írta:
ja, ez a te velemenyed.... tulbecsulod az alkatreszek fontossagat, kb annyit szamit mint a thd. semmit.
Tévedsz. THD egy semmi az alkatrészek fontosságához képest. Ezzel nem azt mondom, hogy az én építésem a tuti, csak azt, hogy talán tisztában kellene azzal lenni, hogy például egy kerámiakondi hogy eltudja cseszni általában a teljes erősítő hangját, még ha mérve jó is. Mondjuk SM-ben is vannak jobbak és sokkal rosszabbak is, nehéz jó pF-os kondikat találni. Ami hihetetlen mértékben megváltoztathatják az erősítők hangját efféle pozíciókban, meg is szokták.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 16:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 847
Toto, ugye nem kötelező egyetérteni?
A jelenlegi erősítőmben mindössze néhány helyen van extra minőségű alkatrész, a többi úgymond "középszerű". Persze egy xr7 pF kondi mindig rosszabb lesz, mint egy npo, de ez nem számít különlegesnek, csak átgondolt választásnak.
A nvcs nélküli erősítőkben nagyobb jelentősége van az alkatrész minőségnek, mint a szoros nvcs-vel bíróknak.
Az pedig nettó badarság, hogy a negatív visszacsatolás az ürdögtől való, jól kell alkalmazni és kész. Ha valaki mindig odaégeti a palcsintát a sparhelten (ami eredetileg sparherd), még nem jelenti azt, hogy sparhelten nem lehet finom palacsintát sütni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 17:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szabó Zoltán írta:
A nvcs nélküli erősítőkben nagyobb jelentősége van az alkatrész minőségnek, mint a szoros nvcs-vel bíróknak.
Az pedig nettó badarság, hogy a negatív visszacsatolás az ürdögtől való, jól kell alkalmazni és kész.

Jó, de most nem erről volt szó. Amúgy átfogó negatív visszacsatolásban lévő alkatrészek is kihallatszanak. Régebben tényleg volt olyanom, hogy nem alkalmazok negatív átfogó visszacsatolást, de mint láthatod, azóta szépen megváltoztak a dolgok. 8-) :lol:
Rejtés:
Mint a közvilágítás a legtöbb helyen, csak az tényleg rosszabb lett (2200K 90CRI lenne a király)
Visszacsatolásban lévő ellenállásokat is tesztelem alkalmazás előtt, mivel ha alapból rosszabb minőségű hangra, nincs értelme erősítőt építeni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 21:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
kesz, elsore beroffent, semmi maszatolas, meg a trimer is jo pozicioban volt (nem allitottam, igy volt a fiokban; valaki szeret :))

vegeztem par gyors merest is, minden rendben

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.08. 22:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Mint a közvilágítás a legtöbb helyen, csak az tényleg rosszabb lett (2200K 90CRI lenne a király)

Dunning-Kruger hatás..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.09. 18:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Előszokott fordulni sokunkkal... :)
Nos, akkor hamarosan megépítek újabb kettőt, mondjuk ennek befejezése lassabb lesz, mert egyik komponens elfogyott, de ez már szinte csak klón lesz.
Feleslegesen lettek megvéve a 0.15 ohmos DALE emitter ellenállások, és az előző PCB-k...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.09. 20:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Ez egy nagyon szép kivitelezői munka, látszik, hogy nem most kezdted. Csak egy dolog lett kifelejtve: az alkatrészek hangminősége. Ami ránézésre szerintem abszolút a középkategória, viszont azok a kerámiák például... hát.
Műszakilag biztosan rendben van, ez látszik rajta, de ha kiállítod a készüléket valahol, könnyen lehet, hogy saját szemedben is más audio cucca lesz a nyertes. Tehát az alkatrészek minőségére, és az összképre kell még nagyon figyelni a hangteljesítménynél.



a Yageo kondikra ,vagy a legszarabb hangú remix re gondoltál?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.09. 20:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
LKA írta:
mar alakul, este kibrobalom (az asszony meg beleszolhat es csak kesobb kerul majd ra sor)

Kép


Látszik a szakértelem .az előzőben csak a szak van


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.09. 21:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Előszokott fordulni sokunkkal... :)

Végül is- igaz :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.09. 22:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 847
Én úgy tudtam, hogy a tranzisztorok rögzítésénél érdemes rugós alátétet használni, ami segít a dilatáció következtében esetlegesen felmerülő kilazulás ellen. Én egyszer megjártam, mert kihagytam, és egy házibulin tönkrement.
(acél csavar, műanyag/réz tranzisztor, alumnium borda)
Amúgy tényleg nagyon szép munka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.09. 23:05 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Hát....... ez is mint mindig, LKA munkái nekem is nagyon tetszenek.....Profi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.10. 08:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Sracok, kosz a dicseretet, jol esik :)

Toto, van egy ujabb tapasztalatom, meresek kozben derult ki. Ha nincs, akkor akassz egy zobelt (100nF/100V+10R/2W) a kimeneti csatikra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.10. 11:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Köszi az infót. Ez azért kell, mert jelentős a nagyfrekvenciás zaja, és védjük ezzel a magas hangsugárzót?

Egyébként a legutóbbi építés jobb lett, mint az előző (szokás szerint persze)... pedig már kezdtem azt hinni, hogy nincs feljebb. Mindig csalódnom kell. :lol:
Remix C2508 kondi pedig a maga kategóriájában jóval az átlag felett van, csatolónak sem rossz a többi hasonlóhoz képest, de szűrőkondenzátor, és annak bizony kiváló.
Ez a Yageo sem rossz hangra, egyébként ugyanolyan jelölésű van a B5 erősítőkben is, tehát nem kell minden kommentet figyelembe venni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.16. 21:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Tehát az új elképzelés az erősítőkről. Esetleg lehet még a woofer meghajtásához szintén energiatakarékos class-D.


Csatolmányok:
TWEV3_4.jpg
TWEV3_4.jpg [ 831.27 KiB | Megtekintve 30744 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.17. 15:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Köszi az infót. Ez azért kell, mert jelentős a nagyfrekvenciás zaja, és védjük ezzel a magas hangsugárzót?

Egyébként a legutóbbi építés jobb lett, mint az előző (szokás szerint persze)... pedig már kezdtem azt hinni, hogy nincs feljebb. Mindig csalódnom kell. :lol:
Remix C2508 kondi pedig a maga kategóriájában jóval az átlag felett van, csatolónak sem rossz a többi hasonlóhoz képest, de szűrőkondenzátor, és annak bizony kiváló.
Ez a Yageo sem rossz hangra, egyébként ugyanolyan jelölésű van a B5 erősítőkben is, tehát nem kell minden kommentet figyelembe venni.



A Yageo az egyik legszarabb kondenzátor amivel találkoztam. egy Rubicon,Nichikon, Nippon cemi közelébe sem ér . KD kezdte el sztárolni a filléres elektronikái eladása érdekében, egy igazi ipari hulladék


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.17. 15:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem a nichicon MUSE BP, és elna silmic II egy nagy sz*r (for audio) ezekhez a Yageo-khoz képest. Egy igazi ipari hulladék szutykok, játék lényege meg az, hogy jobb hangért vásárolj drágábbat. Ha valaki nem érti, hogy miért nem a Lomexből vásárolom ezeket a 15-17 éves kondikat, az már legyen az ő baja. Egyébként nem nézném le annyira a Yageo-t összességében sem, általános célú felhasználásra megfelelő minőségű komponenseket gyárt a mai napig. Viszont miután nincs filléres BG (vagy csak valahonnan kiforrasztott van?), így semmi nem motiválja őket, hogy valami hasonlót gyártanak, ráadásul ott van a RoHS direktíva is, aminek már régóta meg kell lennie a komponenseknél.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.22. 12:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
LKA!
220uF kondi helyet jó esetleg a 100uF BC? Mert ez a 63V-os 220uF-es Yageo Y8 lezárlatosodik a fenébe minden ok nélkül.
Másik dolog, miért kell 100nF+4-10 ohm az erősítő kimenetére?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.22. 14:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
LKA!
220uF kondi helyet jó esetleg a 100uF BC? Mert ez a 63V-os 220uF-es Yageo Y8 lezárlatosodik a fenébe minden ok nélkül.
Másik dolog, miért kell 100nF+4-10 ohm az erősítő kimenetére?



ennyit a marha jó Jageoról. A 100nF -10 Ohm a Boucherot tag.https://en.wikipedia.org/wiki/Boucherot_cell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.22. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Főleg, hogy nem is az szállt el. :lol: A biztosítékok szálltak el mindkét oldalnál, majdnem egyszerre. Amelyik kondenzátor nem zárlatosodott le rögtön az élesztés után, azzal még nincsen baj, így marad.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.23. 11:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
miert szalltak el a biztik ?

buocherot: meres kozben eszrevettem, hogy az egyik muterhelesemmel 10x rosszabb a torzitas. az, amelyik jobban mer, kompenzalt. RC tag van parhuzamosan az ellenallassal es ez kilovi az L komponenst. szoval, induktivitas a kimeneten problemat okoz, ezert kell a boucherot/zobel a kimeneti csatikra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.03.23. 11:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
AC-nél van biztosíték, és a lassú 2A-es nem elég. Talán a lassú 5A-s elég lesz. Bekapcsolásnál 10A+-t is felvehet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.04.06. 09:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Sok minden okosság van itt :

http://www.douglas-self.com/ampins/dipa ... ZwQNR7UAq8

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.04.09. 15:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 66
A Pandémia erősítő :lol:
Felmerült az igény egy 4 csatornás félvezetős erősítőre.
A tv-t számítógépet ,tunert, és még valamit rá lehessen dugni.
Szigorúan otthoni körülmények között konyhai asztalon készül :-)).
Gondoltam a fúrás faragás is érdekel valakit, hiszen nem mindenki dolgozik előre gyártott erősítődobozba.
Manapság már a nyomtatott áramköri lapot is úgy gyártatják, nem bíbelődnek vele otthon... Nos akkor hol marad a DiY?
Olyan alkatrészekkel készítem amiket hamar meg lehet rendelni, nem kell rá heteket várni, relatív olcsók de, a velük megépített áramkörök hangminőségben is "állni fogják a sarat".


Csatolmányok:
Csendélet 001.JPG
Csendélet 001.JPG [ 238.05 KiB | Megtekintve 28804 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.04.09. 15:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 66
A hátlappal kezdtem.Itt van a legtöbb fúrni, reszelni való.
A doboz egy hagyományos nagyon sok helyen kapható ( rendelhető) 440x250x60 mm-es műszerdoboz, por szórt felülettel.
Leragasztottam Tesa szalaggal, így könnyebb rá rajzolni a kivágni valókat, és nem sérül a felület.
Egy darab tetőléc pontosan belepasszolt így a lefogatás is egyszerűbb lett.
Lombfűrésszel szépen ki lehet vágni. Egy kis VD40-et a fűérszelés elé fújva pedig nem fog beleragadni az anyagba a fűrészlap.
Fűrészelés után reszelés...és megint csak reszelés.


Csatolmányok:
Csendélet 004.JPG
Csendélet 004.JPG [ 243.92 KiB | Megtekintve 28800 alkalommal. ]
DSCN0015.JPG
DSCN0015.JPG [ 228.52 KiB | Megtekintve 28799 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.04.09. 16:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 66
Felszereltem ideiglenesen a hátlapot.Tulajdonképpen kész is.
Az audió csatlakozások hordozóit nyáklemezből csináltam Sprintlayout-tal szerkesztve. A feliratozásokat
a jól ismert "Sörhenger módszerrel" készítettem ( 1 rész nitro higító 0,5 rész Denaturált szesz
100 g-mos műnyomópapírra!A Vasalásos 135g nem vált be!! Túl vastag a nyomtatómnak )


Csatolmányok:
DSCN0024.JPG
DSCN0024.JPG [ 233.07 KiB | Megtekintve 28792 alkalommal. ]
DSCN0020.JPG
DSCN0020.JPG [ 229.69 KiB | Megtekintve 28793 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.04.11. 14:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 820
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Ügyes vagy! Jó ez a nyákbetétes módszer. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.04.13. 17:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Közkatona írta:
A Pandémia erősítő :lol:
Felmerült az igény egy 4 csatornás félvezetős erősítőre.
A tv-t számítógépet ,tunert, és még valamit rá lehessen dugni.
Szigorúan otthoni körülmények között konyhai asztalon készül :-)).
Gondoltam a fúrás faragás is érdekel valakit, hiszen nem mindenki dolgozik előre gyártott erősítődobozba.
Manapság már a nyomtatott áramköri lapot is úgy gyártatják, nem bíbelődnek vele otthon... Nos akkor hol marad a DiY?
Olyan alkatrészekkel készítem amiket hamar meg lehet rendelni, nem kell rá heteket várni, relatív olcsók de, a velük megépített áramkörök hangminőségben is "állni fogják a sarat".



4 bemenetű . a 4 csatorna 2 pár végfok lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.04.18. 09:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 66
Gybalu71 írta:
Közkatona írta:
A Pandémia erősítő :lol:
Felmerült az igény egy 4 csatornás félvezetős erősítőre.
A tv-t számítógépet ,tunert, és még valamit rá lehessen dugni.
Szigorúan otthoni körülmények között konyhai asztalon készül :-)).
Gondoltam a fúrás faragás is érdekel valakit, hiszen nem mindenki dolgozik előre gyártott erősítődobozba.
Manapság már a nyomtatott áramköri lapot is úgy gyártatják, nem bíbelődnek vele otthon... Nos akkor hol marad a DiY?
Olyan alkatrészekkel készítem amiket hamar meg lehet rendelni, nem kell rá heteket várni, relatív olcsók de, a velük megépített áramkörök hangminőségben is "állni fogják a sarat".



4 bemenetű . a 4 csatorna 2 pár végfok lenne.


Azt hittem a fényképről kiderül hogy ez sima sztereóerősítő 4db jelforrás bemenettel.

Tápegység és a védelmi áramkör készen van.Most a végfokok tervezése és kivitelezése van készülőben.
Természetesen deszkamodellen lesz megépítve, és kipróbálva, hangolgatva.Egyedül a védelmi áramkör helye fix. A hangfalcsatlakozókra van rácsavarozva így biztosítva a legrövidebb jelutat.A végfokozatok jobbról és balról szintén egy egy egyenes max 10cm hosszú tömör vezetékkel fognak majd csatlakozni, forrasztva.
A tápegység alkatrészei geometrikusan is szimmetrikusan helyezkednek el egymástól. Nekem az a véleményem és a tapasztalatom hogy a közös módusú zajok, zavarok nagyobb mértékben nyomhatók el így, mint a hagyományos tervezési metodika alapján készülő gyári erősítőknél ahol egy db anyapanelon van az összes áramkör kivitelezve.


Csatolmányok:
Magyarázat: Rövid jelút
DSCN0027.JPG
DSCN0027.JPG [ 231.25 KiB | Megtekintve 27807 alkalommal. ]
Magyarázat: Geometrikus szimmetria a tápegységben
DSCN0029.JPG
DSCN0029.JPG [ 235.03 KiB | Megtekintve 27810 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 19:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 66
Lassan alakulgat, be kell huzalozni,beültetni és feléleszteni az áramköröket.De kell még próba nyákot csinálni nem akarom
össze cseszni a nyákokat a ki be forrasztgatásokkal a finomhangolásokkor.


Csatolmányok:
Magyarázat: lassan készülget de türelem
DSCN0087.JPG
DSCN0087.JPG [ 229.22 KiB | Megtekintve 26938 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Félvezetős végerősítők
HozzászólásElküldve: 2020.10.09. 21:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.12.16. 14:16
Hozzászólások: 34
3 sztereó és 3 monó prototípus készült az LDA-nak elnevezett ultra alacsony torzítású erősítőből, melynek kapcsolása alapvetően a Douglas Self által "blameless amplifier"-nek elnevezett struktúrát követi, de ez nem 50 Wattos, mint Self áramköre, hanem max. 200 Wattra is megépíthető, sőt, aki szeret kockáztatni, az 250-300 Wattig felmehet vele. 1kHz THD<0,001%, TIM<0,004% volt mindegyik prototípuson 3,5 ohm terheléssel, a torzítása alig függ a kimeneti teljesítménytől. Készült ultra alacsony torzítású szilrádtest relés védelem is hozzá. Mellékelt URL-en képek hibás erősítők dobozában készült prototípusokról és egy utánépítésről. Csúnya, de finom.
Alkalmas mérőerősítőnek is hangfalak tesztelésére, mert jóval alacsonyabb a torzítása a hangfalakénál. De lehet referencia erősítő is vakteszthez, ugyanis semmi hallhatót nem tesz hozzá és nem is vesz el semmi hallhatót a bemenetére adott hangból; a torzításmérések mellett ezt egy ún. nullteszt is bizonyította. De ABX típusú vakteszteken sem tudta senki megkülönböztetni a hangját egy másik alacsony torzítású erősítőétől.
http://euraudio.dx.am/hu/amp/LDA/LDA_builds_hu.htm
http://euraudio.dx.am/hu/amp/LDA17/LDA17_spec_hu.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1479 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség