audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.13. 22:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.03.25. 11:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1986
.......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.03.27. 14:46 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
Kapnak az enyémek most új trafót is. Ennek a legfőbb oka, hogy amit eredetileg szántam bele, annak van egy nagyon kicsi zúgása, terheletlenül is (az audio jelbe nem hallatszik bele, csak úgy magában zizeg). Ez ugyan bedobozolva szinte hallhatatlan lenne, de ugye "A" osztály esetében folyamatosan terhelve van - az én verziómnál úgy 2,5A-el - akkor is ha meg sem nyikkan, és ott egy picit már hallatszik ez a zizegés. DC blokkolóval nem próbáltam, de én gyanítom, hogy felül van gerjesztve egy kicsit az a trafó ("AB" osztályhoz még jó lehet).
Ezért gyártattam toroidot hozzá (köszönet a közbenjárásért mzperx fórumtársnak :) ), 250VA, impregnált, alul gerjesztett 5%-al, a primer és a szekunder között árnyékoló menetsorral (ez mondjuk az előzőnél is megvolt).
Valamint kapott egy külön felfogató lemezt, ami gumilábakkal van rögzítve a sasszihoz.
És ez nem zizeg terhelve sem.


Csatolmányok:
Hiraga Transformator1.jpg
Hiraga Transformator1.jpg [ 354.83 KiB | Megtekintve 1228 alkalommal. ]
Hiraga Transformator1a.jpg
Hiraga Transformator1a.jpg [ 468.66 KiB | Megtekintve 1228 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.04.03. 21:49 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
Kapott egy kis hűtést is :)


Csatolmányok:
Hiraga_heatsink3.jpg
Hiraga_heatsink3.jpg [ 390.9 KiB | Megtekintve 1084 alkalommal. ]
Hiraga_heatsink2.jpg
Hiraga_heatsink2.jpg [ 287.95 KiB | Megtekintve 1083 alkalommal. ]
Hiraga_heatsink1.jpg
Hiraga_heatsink1.jpg [ 362.42 KiB | Megtekintve 1083 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.04.12. 22:33 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
Kicsit haladt ismét a projekt.
Összeszereltem a trafót és a graetz híd/hangfal védelem PCB-jét.
Azért lettek ilyen hosszúak a távtartók, hogy a kondenzátor block és ez a PCB egy síkban legyenek.


Csatolmányok:
Hiraga Power Supply 3.jpg
Hiraga Power Supply 3.jpg [ 334.69 KiB | Megtekintve 937 alkalommal. ]
Hiraga Power Supply 2.jpg
Hiraga Power Supply 2.jpg [ 429.05 KiB | Megtekintve 937 alkalommal. ]
Hiraga Power Supply 1.jpg
Hiraga Power Supply 1.jpg [ 320.29 KiB | Megtekintve 938 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.04.27. 22:35 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
Lassan finish-be ér a dolog.


Csatolmányok:
Hiraga Assy 4.jpg
Hiraga Assy 4.jpg [ 409.22 KiB | Megtekintve 648 alkalommal. ]
Hiraga Assy 3.jpg
Hiraga Assy 3.jpg [ 413.5 KiB | Megtekintve 648 alkalommal. ]
Hiraga Assy 2.jpg
Hiraga Assy 2.jpg [ 440.01 KiB | Megtekintve 648 alkalommal. ]
Hiraga Assy 1.jpg
Hiraga Assy 1.jpg [ 373.2 KiB | Megtekintve 648 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.04.29. 20:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1590
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Nagyon komoly lett. Gratulálok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.04.30. 15:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 66
Mivel,(hogyan) történik a hangerőszabályzásod? A Hiraga szóbanforgó kapcsolása eredetileg DC csatolt erősitő. Minek kellett bele csatolókondenzátor?
(Jelforrás kiválasztó áramkörben, vagy komplett előerősitőben már úgy is használnak valamilyen DC "leválasztást" a jelútban )
Megérte a "mezei" BC és BD tranzisztorokat kiváltani? Összehasonlitottad ( az eredeti kapcsolási környezetben!) KSA KSC-s verzióval?

(Ui: Nincs hosszú I betűm..Nem működik a billentyű)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.04.30. 20:39 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
mzperx írta:
Nagyon komoly lett. Gratulálok!


Köszi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.04.30. 20:56 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
Közkatona írta:
Mivel,(hogyan) történik a hangerőszabályzásod? A Hiraga szóbanforgó kapcsolása eredetileg DC csatolt erősitő. Minek kellett bele csatolókondenzátor?
(Jelforrás kiválasztó áramkörben, vagy komplett előerősitőben már úgy is használnak valamilyen DC "leválasztást" a jelútban )
Megérte a "mezei" BC és BD tranzisztorokat kiváltani? Összehasonlitottad ( az eredeti kapcsolási környezetben!) KSA KSC-s verzióval?

(Ui: Nincs hosszú I betűm..Nem működik a billentyű)


Az előerősítő is most van készülőben, egy BOZ, ahhoz lesz egy mikrokontroller vezérlésű relés hangerőszabályzó.
Igen, abban igazad van, hogy egy csatoló elég lenne az előerősítőben . . . ha abban biztos benne van. Szóval inkább arra az esetre került bele, hogyha nem tudjuk milyen a forrásunk, ne érjen meglepetés.

Igen, összehasonlítottam, 2db két csatornás végfok készül, és az egyiket hagytam a BC/BD tranyókkal, a másikba pedig cserélgettem őket. Számomra egy picit jó irányba mozdult el a hangja a KSA/KSC illetve a TTA/TTC tranyókkal. Nekem az utóbbi tranzisztorokkal egy picit lágyult a hang - előtte kissé harsánynak tünt a középtartomány - miközben a magasak megmaradtak elég részletezőnek. De a helyzet az, hogy azért ez minimális változás volt - legalábbis én ennyit hallottam belőle - összességében előtte sem volt rossz hangja.
Illetve azt is hozzátenném, hogy egy AKG K712Pro-val és egy AKG K702-vel hallgattam többnyire, mert a jelenlegi hangfalam elég gyenge előadást tud produkálni . . . persze azon is meghallgattam időnként, de felesleges volt. Jó lett volna ha van kéznél valami nívósabb darab, és úgy hasonlítgatni, de hát ennyi jutott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.05.10. 18:09 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
Itt a vég . . . :)


Csatolmányok:
Hiraga Assy 11.jpg
Hiraga Assy 11.jpg [ 338.58 KiB | Megtekintve 270 alkalommal. ]
Hiraga Assy 10.jpg
Hiraga Assy 10.jpg [ 269.01 KiB | Megtekintve 269 alkalommal. ]
Hiraga Assy 8.jpg
Hiraga Assy 8.jpg [ 326.83 KiB | Megtekintve 269 alkalommal. ]
Hiraga Assy 7.jpg
Hiraga Assy 7.jpg [ 306.7 KiB | Megtekintve 269 alkalommal. ]
Hiraga Assy 6.jpg
Hiraga Assy 6.jpg [ 418.49 KiB | Megtekintve 270 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.05.10. 18:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: Budapest
Nagyon jól néz ki gratula!
Milyen a hang?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.05.10. 19:29 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
Az eddig épített erősítőjeim közül messze ez a legjobb, de persze ehhez az is kellett, hogy idáig csak gyengébb minőségű AB osztályú erősítőket építettem. Ezek sem kapcsolástechnikailag sem a beépített alkatrészek minőségében nem voltak a helyzet magaslatán.
Ez a Hiraga nekem tetszik, elég nagy dinamikával képes megszólalni, mélyekben sincs hiány, és a magasak is elég részletezőek. Talán ami nekem kicsit kevésbé tetszik, a közepek talán pici nyersek, esetleg harsánynak is mondható, ez lehetne lágyabb. Néhány alkatrész cseréjével ezen egy nagyon picit lehetett azért faragni. De függ attól is milyen zenét hallgatok rajta, a klasszikusoknál jól jön ez a középtartomány, a könnyedebb műfajnak szerintem nem áll jól . . .
Sok fog azonban múlni a hangfalakon is, mert ami most van az sok sebből vérzik, többnyire fejhallgatóval hangolgattam az építés során.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: 2024.05.11. 08:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.13. 16:11
Hozzászólások: 66
yagi írta:
Az eddig épített erősítőjeim közül messze ez a legjobb, de persze ehhez az is kellett, hogy idáig csak gyengébb minőségű AB osztályú erősítőket építettem. Ezek sem kapcsolástechnikailag sem a beépített alkatrészek minőségében nem voltak a helyzet magaslatán.
Ez a Hiraga nekem tetszik, elég nagy dinamikával képes megszólalni, mélyekben sincs hiány, és a magasak is elég részletezőek. Talán ami nekem kicsit kevésbé tetszik, a közepek talán pici nyersek, esetleg harsánynak is mondható, ez lehetne lágyabb. Néhány alkatrész cseréjével ezen egy nagyon picit lehetett azért faragni. De függ attól is milyen zenét hallgatok rajta, a klasszikusoknál jól jön ez a középtartomány, a könnyedebb műfajnak szerintem nem áll jól . . .
Sok fog azonban múlni a hangfalakon is, mert ami most van az sok sebből vérzik, többnyire fejhallgatóval hangolgattam az építés során.


Szerintem meg nem egészen így van.Anno csak úgy poénból egy másik A osztályú kapcsolás
(Zenquito végfok Hiraga tápegységgel) kicseréltem egy sebtiben összedobott (egyencsatolt szimetrikus tápfeszültségű) JLH -val,
kemény 2N3055 tranyókkal a végén Na lett ám nagy csodálkozás ..
Igaz az a JLH ezer sebből vérzett.Munkapont vándorlásból adodó kimeneti offset hiba,egy kis brumm ..stb.
De szebben szólt!
Ez most nem azt jelenti hogy a JLH jobb erősítő hangzásilag mint az a Zenquito (ami ráadásul audió alkalmazásokra "kitenyésztett" MosFet-végekkel műkődik)!
De az akkori körülmények között ha csak a hangzás alapján ítélkezem, nos JLH jobban szólt.
A történetnek az lett a vége hogy begyűjtöttem sok más gyártó által forgalmazott 2N3055-öt.Kiderült hagy csak azzal párossal szólt
ilyen jól.Másik félékkel már nem igazán volt ilyen markáns a különbség sőt,volt hogy rosszabb lett!

Tovább kell "csiszolni" a Hiragát..Tudom ez egyenlő a szentségtöréssel..
De ezzel az "összehasonlítós" módszerrel hogy valamin változtatok és meghallgatom és összehasonlítom hogy az adott változtatás mit okozott hangzásban rengeteg információhoz jutok hogy hogyan tovább..A minőségi High End hangzásnak sincs semmilyen mértékegysége, marad az összehasonlítás hogy a saját rendszeremben mi a jó és mi a nem jó
Példaként tervezek egy B osztályú Hiraga verziót :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: Tegnap, 17:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3571
yagi írta:
Itt a vég . . . :)
Nagyon szép és igényes kivitelezés


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hiraga
HozzászólásElküldve: Tegnap, 20:22 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 343
shany írta:
yagi írta:
Itt a vég . . . :)
Nagyon szép és igényes kivitelezés


Köszi. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség