audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 08:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 19:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A kinézete példaértékű lett. Szerintem tedd fel a készülékházas témába is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 19:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
hat ha kesz lesz akkor majd;
a kozeljovoben viszem a vasat egy urgehez aki megmeri profi hangkartyaval


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 19:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Nagyon korrekt munka.Gratulálok hozzá
"Sajnos" ismerős a doboz.. nekem az 5U magas verzióba dobozolódik a hibrid.. :)
Nem semmi ára volt mondjuk, amit ráadásul a hord fül nem is tartamozott.. :?
Nekem az alsó rácsos lemez felett lesz egy alumínium alaplap, azon lesz a trafó, táp nyákok és még egy csomó más.., )de ami a legfontosabb hogy ez alatt az alaplap alatt s a rácsos lemez közt fognak majd vezetékek futni így beltérbe csak nagyon alapvezetékezések fognak látszódni.) ez a besínezett elgondolás is nagyon ötletes.
Nemsoká majd töltök fel én is képeket a hibrid topikba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 22:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
valhogy igy fog kinezni mint ez a regebbi 3U dobozos

https://plus.google.com/photos/10688258 ... 4421862689


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 23:16 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Profi munka (egyszerű és letisztult), ez már több, mint pusztán DIY! ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 16:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Ma merecskeltem az erolkodot, a hangkartya nem egy esi juli@ csak mezei SB 5.1 surround.
Terheles 7.5 ohm, teljesitmeny 33W, a tobbi adat a kepek nevebol kitunik.
Mertem : THD 1K, IMD (19K+20K)
Konfiguracio :
- TMC, LNFB, EC OFF
- TMC, GNFB, EC OFF
- TMC, LNFB, EC ON


Csatolmányok:
K200_K4_GNFB_TMC_EC_OFF_THD1_33W_7.5OHM.png
K200_K4_GNFB_TMC_EC_OFF_THD1_33W_7.5OHM.png [ 90.24 KiB | Megtekintve 62500 alkalommal. ]
K200_K4_GNFB_TMC_EC_OFF_IMD_33W_7.5OHM.png
K200_K4_GNFB_TMC_EC_OFF_IMD_33W_7.5OHM.png [ 91.12 KiB | Megtekintve 62500 alkalommal. ]
K200_K4_LNFB_TMC_EC_ON_THD1_33W_7.5OHM.png
K200_K4_LNFB_TMC_EC_ON_THD1_33W_7.5OHM.png [ 90.44 KiB | Megtekintve 62500 alkalommal. ]
K200_K4_LNFB_TMC_EC_ON_IMD_33W_7.5OHM.png
K200_K4_LNFB_TMC_EC_ON_IMD_33W_7.5OHM.png [ 90.54 KiB | Megtekintve 62500 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 16:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
folytatas


Csatolmányok:
SB_5.1_surround_loopback.png
SB_5.1_surround_loopback.png [ 88.98 KiB | Megtekintve 62497 alkalommal. ]
K200_K4_LNFB_TMC_EC_OFF_THD1_33W_7.5OHM.png
K200_K4_LNFB_TMC_EC_OFF_THD1_33W_7.5OHM.png [ 88.01 KiB | Megtekintve 62497 alkalommal. ]
K200_K4_LNFB_TMC_EC_OFF_IMD_33W_7.5OHM.png
K200_K4_LNFB_TMC_EC_OFF_IMD_33W_7.5OHM.png [ 90.99 KiB | Megtekintve 62497 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 22:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Kellene egy jo hangu meghajto lokalis visszacsatolassal (+-55V tap), olyan, amitol lepetezek ha meghallom. Tud ilyet valaki ? Megvennem tole a belevalokat is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 23:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát küldhetek a "Tücsökpöcs" névre keresztelt új meghajtóhoz alkatrészeket (természetesen ingyen), amit éppen most tenyésztettem ki sikeresen.

Pont jó lesz, mert +-27...+-55V tápfesz tartományban használható. (max +-60V).
Globális NFB-t tartalmaz, de vissza lehet kötni lokális NFB-re.

Maga a kapcsolás a leg fatengelyesebb tankönyvi alapkapcsolás. Mindössze 3 tranzisztort tartalmazó differenciál erősítős alapkapcsolás lenne. Viszont evolúciósan fejlesztett, minden tranyó, kondi, ellenállás össze van hangolva benne, hogy maximálisan jó hangja legyen. Emiatt olyan hangja van, hogy a s... is megáll abban, aki meghallja. :D Elképesztően jó lett, igazi high-end hangú valami. Már ki van játszva benne minden. Nagyon sok tranyót, bizbaszt belepróbáltam. Most tervezem a végleges nyákját. Nemsokára kész. Gyufásdoboznál kisebb nyákon lesz.
Ha kész, átküldöm a nyáktervet, aztán kicsit majd módolsz rajta, hogy arra a K200-ra rádugható legyen...

Még egy kis meló van vele. Be kell fejeznem a nyák tervet, pár db-ot le kell majd gyártani, de addig is kipróbálhatod, tesztelheted, hogy mit tud.

Esetleg küldhetek az L4-hez alkatrészeket. Azt már megépítetted, de kínai zöld ellenállásokkal, kit tudja, milyen tranyókkal, meg MKS kondikkal. (ezek egyenként is tropára vágják hangilag). Ha megcsinálod a rendes nyákjára, azokkal az alkatrészekkel, amikkel kell, kb 8 kategóriával jobb lesz fülügyileg... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 11:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
mzperx1 írta:
Kellene egy jo hangu meghajto lokalis visszacsatolassal (+-55V tap), olyan, amitol lepetezek ha meghallom. Tud ilyet valaki ? Megvennem tole a belevalokat is.

Ugye, innen indultunk:
mzperx1 írta:
En a mereseket es a vakteszteket tartom hitelesnek a tobbi szamomra csak mese.

Érzek némi ellentmondást, vagy talán nem értem...
Ott van a K4 meghajtód, amely paramétereit már nehéz jelentősen meghaladni, az nem felel meg a fenti elvárásnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 11:48 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mzperx1 írta:
Kellene egy jo hangu meghajto lokalis visszacsatolassal (+-55V tap), olyan, amitol lepetezek ha meghallom. Tud ilyet valaki ? Megvennem tole a belevalokat is.

Ha át tudsz lépni néhány korlátot (például nem zavarnának a plusz tápok), akkor az emersys, shany, tunerman, stb,. féle itteni meghajtók, vagy a neten fellelhető sokféle csöves meghajtás is szóba jöhet - próbának mindenképp! 8-)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 11:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Nem is hihetek benne mert szart hallok, a mereseket meg latom :)
Ha fulesen keresztul nem erzekelem az 5-10% H2 torzitast, akkor szerintem gaz van.
Egyebkent meg rosszul fogalmaztam, lepeteznek, igy kellett volna irnom. Ha teljesen kesz lesz a cucc, meghallgatast tervezek haveroknak/ismerosoknek, oda kellene egy befosatos :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 12:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Na, ugy dontottem megcsinalom az L4-et is meg egyszer. Aktiv alkatreszeim vannak eredetiek, passzivakra lesz csak szuksegem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 12:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Az L4-nek jobbak lennének a paraméterei mint a K4-nek ?
Miért lehetne akkor "lepetézősebb" hangja ?

Nem világos, honnan jött ez a 5-10% H2 ? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 12:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Shany! Szerintem egy hangilag jó referencia kell neki, amihez képest tudja kiélezni a saját meghajtóját...

L4-hez tudok küldeni bevált passzív alkatrészeket. A mért paraméterei kb semmivel sem lesznek ezektől jobbak. (nem nagyon fog ettől változni). Csak a hangja, de az óriási mértékben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 12:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
A K4 valojaban csak azert szuletett, hogy be tudjam merni a K200 buffert es ne korlatozza azt. Mindenkeppen teljes szimmetrikus meghajto az, amiben gondolkodom.
A cel az, hogy legyen egy meresben gyengebb is ami sok ember szerint ennek ellenere nagyon jol szol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 12:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
emersys, shany, tunerman, stb,. féle itteni meghajtók


A tunerman féle meghajtóval két aprócska gond is van. Egyrészt maga tunerman sem hallotta szólni egyelőre, a másik meg, hogy totál beszerezhetetlen bigyókat használ. Egyáltalán nem biztos, hogy azért, mert ritka, meg 30 éve nem gyártanak valamit, akkor az ettől már olyan jó is... Az egyik nem következik a másikból ugyanis....

Ettől függetlenül egyesek beteges vonzalmat éreznek a lejárt, évtizedekkel ezelőtt abbahagyott, kis szériás gyártású izék iránt, mint pl a V-fet. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 13:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Egyebkent en abban hiszek, hogy bizonyos merheto parameterek elerese utan a hang mar nem fog javulni ezen mennyisegek javulasaval (a tokeletes erosite sem segit). Sokkal inkabb az akusztikus reszre (hangfal, helyiseg) kell koncentralni, ott van lehetoseg a javulasra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 21:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
mzperx1 írta:
Egyebkent en abban hiszek, hogy bizonyos merheto parameterek elerese utan a hang mar nem fog javulni ezen mennyisegek javulasaval (a tokeletes erosite sem segit)...
Hinni nem érdemes ( ebben sem ) ;) Ki kell próbálni. Ilyen egyszerű.

( Én most olyan egyszerű fokozattal kísérletezem, amely a paraméterek tekintetében jobb mint a te erősítőd. Ennek ellenére durva változást okoz, ha beiktatom a hangátviteli láncba vagy ha változatlan paraméterek mellett alkatrészcserét eszközölök benne... :) )


Ui.:
Az akusztikát, hangsugárzót persze ettől függetlenül lehet javítani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 22:07 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
shany írta:
mzperx1 írta:
Egyebkent en abban hiszek, hogy bizonyos merheto parameterek elerese utan a hang mar nem fog javulni ezen mennyisegek javulasaval (a tokeletes erosite sem segit)...
Hinni nem érdemes ( ebben sem ) ;) Ki kell próbálni. Ilyen egyszerű.

( Én most olyan egyszerű fokozattal kísérletezem, amely a paraméterek tekintetében jobb mint a te erősítőd. Ennek ellenére durva változást okoz, ha beiktatom a hangátviteli láncba vagy ha változatlan paraméterek mellett alkatrészcserét eszközölök benne... :) )


Ui.:
Az akusztikát, hangsugárzót persze ettől függetlenül lehet javítani


Mely paraméterekben jobb?

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 11:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
deeraudio írta:
mzperx1 írta:
Kellene egy jo hangu meghajto lokalis visszacsatolassal (+-55V tap), olyan, amitol lepetezek ha meghallom. Tud ilyet valaki ? Megvennem tole a belevalokat is.

Ha át tudsz lépni néhány korlátot (például nem zavarnának a plusz tápok), akkor az emersys, shany, tunerman, stb,. féle itteni meghajtók, vagy a neten fellelhető sokféle csöves meghajtás is szóba jöhet - próbának mindenképp! 8-)
db


Egy kisebb verziós hibridhez készült az alábbi meghajtás: http://audiodiyers.hu/download/file.php?id=7960&mode=view
Ez egy nagyon egyszerű kapcsolás. Pusztán 1db E88CC kell csak hozzá. Szerintem egészen jó hangú. 24-25X erősítése van. Ha annyi elég :)
THD és egyéb más adatai is elég jók. (lokálisan illetve átfogóan is visszacsatolt meghajtás)
Pár átviteli mérés itt van róla: http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=117&t=104&start=550#p29087
230-250V közti tápról már megy szépen. (Sima crc-s tápot használtam ehhez csak én is, már csak egy 6,4V váltó kell a fűtéshez..)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 12:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Szerintem mzperx1 torzító-, effektgépnek tartja a csöveseket, nem hinném, hogy építeni akarna ilyesmit ;)
( Esetleg, valamely egyáltalán nem nemes cél okán )

Nekem úgy tűnik ( és ezt gyakorlatilag le is írta ), hogy szerinte ( ebben hisz ) a szokásos ( statikus ) mérések tökéletesen jellemzik az erősítő minőségét. Ez a tipikus "szakember álláspont".

A millónyi hifista tapasztalata viszont nem ezt mutatja.
Ha a szakember úgy dönt, hogy nem veszi figyelmebe őket, akkor minden rendben van, a fizika ( és látszólag a pszichoakusztika ) megintcsak diadalmaskodik.

Ha viszont úgy dönt, hogy elhiszi ezeknek a "eltévelyedett emberek"-nek a véleményét, akkor úgy áll ott, mint akinek eltűnt a talaj a lába alól...
És nagyon kevesen merik átélni ezt a szörnyű érzést :)

( idősebb korban azért már bátrabbak :D )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2015.02.16. 12:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 12:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
shany írta:
Szerintem mzperx1 torzító-, effektgépnek tartja a csöveseket, nem hinném, hogy építeni akarna ilyesmit ;)
( Esetleg, valamely egyáltalán nem nemes cél okán )

Nekem úgy tűnik ( és ezt gyakorlatilag le is írta ), hogy szerinte ( ebben hisz ) a szokásos ( statikus ) mérések tökéletesen jellemzik az erősítő minőségét. Ez a tipikus "szakember álláspont".

A millónyi hifista tapasztalata viszont nem ezt mutatja.
Ha a szakember úgy dönt, hogy nem veszi ezt figyelmebe őket, akkor minden rendben van, a fizika ( és látszólag a pszichoakusztika ) megintcsak diadalmaskodik.

Ha viszont úgy dönt, hogy elhiszi ezeknek a "eltévelyedett emberek"-nek a véleményét, akkor úgy áll ott, mint akinek eltűnt a talajt a lába alól...
És nagyon kevesen merik átélni ezt a szörnyű érzést :)

( idősebb korban azért már bátrabbak )


Totálisan egyetértek.. :)
Ez olyan mint Einstein és a kvantumfizika.. Ő is csak abban hitt ami fizikailag ezen a földön 100% -ban minden esetben bizonyítható és műszakilag is indokolható. (A kvantumfizika pedig már alapjaiban ellent mond ennek, hisz egy egyszerű megfigyeléssel is módosulnak a mért adatok ugye..)

mzperx1 ha valóban zenét szeretne hallgatni akkor pedig kénytelen lesz jobban elmélyedni. Addig csak ellenmondásos lesz a dolog.
És, hogy őszinte legyek. A legtisztább az lenne, ha ő fejleszteni ki egyet, saját láncába..
És ha jól sikerül akkor lehet, hogy jó lesz aztán az akusztikai közeg is, ami jelenleg van...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 12:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
emersys írta:
...A legtisztább az lenne, ha ő fejleszteni ki egyet, saját láncába...
Ez már megtörtént, az eredményt be is mutatta. Még a "tökéletes" szó is leíródott ;)

A többi alternatíva ( beleértve az L4-et is ) csak saját tökéletlenségük illusztrálására kellenének :)

Az a gond, hogy egyelőre semmilyen kézzelfogható mérési módszer nem látszódik, amellyel az általunk, és még sokak által érzékelt anomáliákat vizsgálni lehetne.
Van egy kerek, összefogott, mindenre kiterjedő, teljes tudásanyag a témához. Miért kínlódnának? ( mármint a szakemberek )

Ez a kényelmes...és szakszerű.

/ Én is voltam már szakszerű, gyors, kis torzítású, TIM-mentes, stb erősítővel.
Azután rájöttem, hogy sok más erősítőből sokkal életszerűbb hang jön, mint az én tudományos szintetizátoromból. /


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 13:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Én is már évek óta kigyógyultam ebből a szemléletmódból. A hang nagyon sok mindentől függ. Nem egy, meg két kiragadott (amúgy elég semmitmondó) paraméteren múlik. Hanem sok, bonyolult tényező egymásra hatásán.

Ezért evolúciós algoritmus használatával hangra kell kitenyészteni a készülékeket. Attól még lehet jó, korrekt paraméterekkel, de a lényeg, hogy a hangja olyan lesz, amilyen kell. Nagyon összetett, bonyolult, többváltozós folyamatok optimalizálására ezt az algoritmust lehet használni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 13:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Természeti lények vagyunk ez az alapja mindennek.. Persze hogy a természetes hangot keressük, s nem a steril, hűvös bántó illetve természetellenes hangzást..
Minden erősítőt egy effektgép, hisz a bemeneti ill a kimeneti transzferkarakterisztika, a THD, az IDM és még a sok egyéb más műszaki jellemző nem lehet azonos. Innentől kezdve az "effektgép" fogalom érvényes minden aktív és passzív elemre..
Szóval ez az ultra alacsony torzítási elvre való hajazás számomra már régóta egy vicc. ahogy egy 1-5% THD SE is, azt én is indokolatlanul durva efektgépnek vélek.
mzperx1 szerintem már a meghajtásával észrevette a saját effektgépének korlátait, magyarázva az akusztikai közeg tökéletlenségével.. :) , és mérő erősítőnek nevezte el, mert úgy látszik élménydús zenehallgatásra nem éppen lett alkalmas..
És itt most igazolódik újra, hogy mégiscsak az erősítőt (a komplex rendszert) hallgatjuk, nem pedig a zenét.. :)
Ugye itt nem értettünk egyet Kd-vel korábban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 13:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
KD mester írta:
.. Attól még lehet jó, korrekt paraméterekkel...
Persze, én sem szeretném azt a látszatot kelteni, hogy ez nem lehet így. Sőt, akár azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a K200 egy rendkívül jó hangú gépezet, nyilván ezt nem tudhatom.

A lényege az egész irkálásnak, hogy sajnos nincs meg a logikai összefüggés, pontosabban; sokak szerint nincs meg : rendkívül jó hagyományos paraméterek --> rendkívül jó hangminőségű készülék

Hiszen ha teljesülne ez a feltétel, lubickolnánk az rafináltabbnál izgalmasabb, különlegesebb működési elvű megoldások között.
Mennyivel érdekesebb lenne ilyesmiket elemzgetni, fejleszteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 14:32 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
A probléma a mérésekkel, hogy mindenki csak egy kiragadt részletet vizsgál, az egyenletben azonban számtalan ismeretlen is van, melyek számát további mérésekkel csökkenteni lehet, de minden adat egyidőben nem áll rendelkezésre.

Ez a K200 egy jó erősítőnek látszik. Ehhez könnyebb jól méretezni az "effektgépet" a tökéletes eredményhez.

A tapasztalat azt mutatja, hogy kell elé majd egy torzító, amely a fülnek kellemes! hangzást fogja előállítani. Saját erősítőmnél is ezt tapasztaltam.
A meghajtó fokozat nélkül 0.0005- 0.001% THD-t is tud 10W mellett, de itt már túl száraz a hangja. A meghajtófokozat torzítása pont helyre teszi. Szummázva 0.01-0.02%, a teljes frekitartományban, nem csak 1kHz-en. Ugyanezt a torzítást csinálta a korábbi modelleknél a csöves meghajtófokozat.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 14:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Én másképp gondolom.

Ha igazán jó konstrukció - csak a példa kedvéért - a K200, tehát a valós körülmények között sem torzít durván, akkor pusztán az alkatrészek cserélgetésével létrehozható ( és ebben az esetben érdemes is megkeresni ) egy optimum a kapott hang tekintetében, amely úgymond a kontrukcióból kihozható maximum.

Tehát első nekifutásra kipróbálnám a 2sc1381 / 2sc3503 helyett a 2sc1360 / 2sc3423 párost, az ellenállásoknál az R534-et, csatoló-, szűrőkondik.

Erre "reagálnia" kell a hang szempontjából, holott a paraméterei - gyakorlatilag - változatlanok maradnának.

( Tehát az én kis személyes elméletem szerint egy 0,000...% THD-s erősítő produkálhat sok nagyságrenddel nagyobb jeltorzulást valós körülmények között. Persze egy eleve nagyobb THD-s is ugyanúgy :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 17:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Fejlesztenek en hallas utan is, de ez nem megy. Nem tudom miert, de az otthoni rendszeren nem hallom a kulombsegeket. Johet nekem csoves, ilyen tranyos meg olyan tranyos, ha nincsenek nagyon elcseszve, nekem mind egyforman szol. Lehet a hangfal mossa ossze oket, vagy az agyam :) Tervezem, hogy veszek jobbakat (3000 euro korul) de amig nincs megfelelo helyisegem sem, feleslegesen nem akarok kolteni. A masik dolog, emlekezetbol meg vegkepp nem tudok osszehasonlitani, kellene peldaul ket egyforma erosito (ez egyikben vmi valtozassal) es megoldani az atkapcsolgatast zenehallgatas kozben.

Az az erzesem, sok ember csak azt hiszi, hogy hall vmi kulombseget amikor alkatresz csere-bererol van szo :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 18:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
mzperx1 írta:
...Az az erzesem, sok ember csak azt hiszi, hogy hall vmi kulombseget amikor alkatresz csere-bererol van szo :)
Szerintem errre azért ne alapozz elméletet. ;)

Hidd el, jórészt mindannyian tisztában vagyunk a hallásunk / érzékelésünk korlátaival, és próbáljuk ezeket a hatásokat kiküszöbölni / figyelembe venni, amikor valamilyen szubjektív véleményt formálunk ( akár az alkatrészek hangját illetően is ) !


Egyébként meg, kis hangzásbeli különbségek kimutatásához, nyilván jó lehallgató rendszer kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 19:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
shany írta:
mzperx1 írta:
...Az az erzesem, sok ember csak azt hiszi, hogy hall vmi kulombseget amikor alkatresz csere-bererol van szo :)
Szerintem errre azért ne alapozz elméletet. ;)
.....
Egyébként meg, kis hangzásbeli különbségek kimutatásához, nyilván jó lehallgató rendszer kell.

...és nagyon jól ismert zenék, melyek jó felvételek, kiváló hangszerekkel, részletekkel és terekkel. Az apróbb módosításokkal járó változásokat csak így vehetjük észre, de tényleg nem könnyű. (Nem könnyű, mert vannak változások melyek egyértelműen hallhatóak, mégsem dönthető el néhány taktus után, hogy melyik is a jobb - néha több idő kell.)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 20:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Oke sracok, hagyjuk, mindenkinek megvan a sajat igaza, objektiv igazsag tan nem is letezik ebben a temaban.

Visszaterve az L4-re, vki hasznalja +-55V tap kornyeken ? Mekkora hutest rakott a 2SC/2SA tranyokra ? Tobb mint 1W a disszipaciojuk ekkor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 20:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
mzperx1 írta:
Oke sracok, hagyjuk, mindenkinek megvan a sajat igaza, objektiv igazsag tan nem is letezik ebben a temaban.
Ha kötözködésnek, okoskodásnak is veszed / gondolod ezeket az írásokat, azért ezek jó szándékból születtek. ;)

mzperx1 írta:
Visszaterve az L4-re, vki hasznalja +-55V tap kornyeken ? Mekkora hutest rakott a 2SC/2SA tranyokra ? Tobb mint 1W a disszipaciojuk ekkor.
A "manuál" szerint csak 10mA körül mennek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 21:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
shany írta:
mzperx1 írta:
Oke sracok, hagyjuk, mindenkinek megvan a sajat igaza, objektiv igazsag tan nem is letezik ebben a temaban.
Ha kötözködésnek, okoskodásnak is veszed / gondolod ezeket az írásokat, azért ezek jó szándékból születtek. ;)

dehogy veszem

mzperx1 írta:
Visszaterve az L4-re, vki hasznalja +-55V tap kornyeken ? Mekkora hutest rakott a 2SC/2SA tranyokra ? Tobb mint 1W a disszipaciojuk ekkor.
A "manuál" szerint csak 10mA körül mennek...


akkor vmi gaz van nalam, a szimulatorban 20mA folott van


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 21:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Állítsd be a jfetek áramát úgy. A valóságban más az Idss, vagy változtatni kell a source ellenállásokat. A szimulátorban meg állíthatod a jfet paramétereit is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 22:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
jelentem, en nem kaptam manualt, KD legyszi, kuggye ma :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 22:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
mzperx1 írta:
az otthoni rendszeren nem hallom a kulombsegeket. Johet nekem csoves, ilyen tranyos meg olyan tranyos, ha nincsenek nagyon elcseszve, nekem mind egyforman szol.


Akkor nem értem, mi visz előre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 22:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
shany írta:
Állítsd be a jfetek áramát úgy. A valóságban más az Idss, vagy változtatni kell a source ellenállásokat. A szimulátorban meg állíthatod a jfet paramétereit is...


Nem akarok belenyulni, akkor az lesz a baj. A multkor is lebaszott, hogy akartam csokkenteni az erositeset :) Mindent ugy fogok csinalni ahogy a KD mondja. Remelem kuld alkatreszeket is :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 22:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Barth Ida írta:
mzperx1 írta:
az otthoni rendszeren nem hallom a kulombsegeket. Johet nekem csoves, ilyen tranyos meg olyan tranyos, ha nincsenek nagyon elcseszve, nekem mind egyforman szol.


Akkor nem értem, mi visz előre?


Egyszeruen szeretek epitgetni meg spekulalni a dolgokon. Minden amit itt mutattam nagyreszt a konyhaasztalon szuletett. Sajna nincs muhelyem, pedig minden vagyam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 23:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Küldök egy adag passzív alkatrészt, ha dobsz egy postacímet. Előre láthatólag hétvégén tudom össze szedni. Szóval jövő héten érek rá vele postára menni. Addig kényelmesen le tudod gyártani a nyákot. Félvezetőket természetesen nem küldök, mert q...va drágák. :lol: Ezekre viszont nagyon oda kell figyelni, hogy 100%-osan mind egy szálig eredeti legyen, mert teljesen kivégzi egy is a hangot, ha hamis...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 20:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Keszul a kiegeszitoket tartalmazo nyak a K200-hoz, van rajta
- nyomogombos on/off modul
- halozati LC szuro
- soft-start
- DC vedelem es keslelteto (30A Finder)
- kimeneti RL szuro

Helyhiany miatt lemaradt
- halozati DC szuro
- remote master/slave on/off
- CLIP kijelzo


Csatolmányok:
protect1.png
protect1.png [ 145.01 KiB | Megtekintve 61762 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 14:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
meggyutt a kinai nyak, remelem nem csinaltam hibat a tervekben :)


Csatolmányok:
protectone-pcb.jpg
protectone-pcb.jpg [ 204.47 KiB | Megtekintve 61671 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 12:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
kesz es mukszik


Csatolmányok:
protectone-final.JPG
protectone-final.JPG [ 228.22 KiB | Megtekintve 61629 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 13:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Bedobozolva, elegedett vagyok az eredmennyel csak idom nincs hallgatni :)


Csatolmányok:
K200-fin2.JPG
K200-fin2.JPG [ 235.8 KiB | Megtekintve 60855 alkalommal. ]
K200-fin3.JPG
K200-fin3.JPG [ 242.68 KiB | Megtekintve 60856 alkalommal. ]
K200-fin4.JPG
K200-fin4.JPG [ 225.28 KiB | Megtekintve 60855 alkalommal. ]
K200-fin5.JPG
K200-fin5.JPG [ 222.34 KiB | Megtekintve 60855 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 14:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gratulálok, elég szépen kivitelezted. ;)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 15:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
"eleg szepen"...
Szerintem peldaerteku a keszulek megepitettsege. Gratulalok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 15:17 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 532
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Ez nagyon ott van!!!

Gratula!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 15:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Orgon írta:
"eleg szepen"...
Szerintem peldaerteku a keszulek megepitettsege. Gratulalok!

Az biztos, hogy ezeket látva ezentúl a végleges erősítőt, dobozolást rábízom másra. Nem fogok az otthoni, sz.r pontatlan
fúróval hozzákezdeni még egy ilyen projekthez. Aki ügyes ebben, az majd megcsinálja helyettem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K200 erosito
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 18:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 837
Ez igen, szép munka! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség