audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 575 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 12:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Halus írta:
Lassan de elkészül a mayky kollégától vásárolt Naim panelek dobozolása. Stúdió felhasználásra akartam alkalmasabbá tenni, ezért kapott dögösebb hűtőbordákat. Ebben a dobozban a panelek körbe szerelhetők így könnyebb egy-két alkatrész cserét elvégezni vagyis kisérletezni és vizsgálni azok hangra gyakorolt hatását...


milyen a hangja az előzőhöz képest?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 13:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Külön jelfogós védelem nem lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 13:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Gybalu71 írta:
Halus írta:
Lassan de elkészül a mayky kollégától vásárolt Naim panelek dobozolása. Stúdió felhasználásra akartam alkalmasabbá tenni, ezért kapott dögösebb hűtőbordákat. Ebben a dobozban a panelek körbe szerelhetők így könnyebb egy-két alkatrész cserét elvégezni vagyis kisérletezni és vizsgálni azok hangra gyakorolt hatását...


milyen a hangja az előzőhöz képest?


Még nem hallgattam meg. A hálózati oldalt össze kell rakni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 14:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Én egy dc védelmet azért tennék bele, ha Finder relét használsz az különösebben nem fogja elrontani a hangot, de megvédi a hangsugárzót egy szimmetria elbillenés, vagy végtáranyó elhalálozása esetén.
Dc védelem nélkül én nem kötnék a félvezető kimenetére hangsugárzót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 14:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
A stab tápban van védelem. Egy beállítható tápáram felett kikapcsolja a táp mindkét felét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 14:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
LKA írta:
a vastag tomor vezetek hatranya meg, hogy nem "lehet" osszesodorni (ami jobb mint a siman egymas mellett vezetett par);
a bemenetre is sodrott erpart tennek;


A bemeneti kábel elég rövid. Egy-két fordulat és már nyithatom is szét. De az a vékony vezeték összesodorható. Sajnos a NYÁK-on hosszabb a jelvezetés... És még csak össze se tudom sodorni :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 14:39 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Ugyan a berakott fotón alig látszanak a középen lévő graetz diódák, de én inkább odatelepítettem volna őket a pufferelkók közelébe. Nem szerencsés a nagyáramú töltő impulzusokat hosszasan vezetgetni...
Ezért a toroidot is elforgatnám 180 fokkal, közelebb lennének a szekunder kivezetések a tápokhoz.
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 14:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Igen. Az egyenirányítók az előlapon vannak. egyik a ball, másik a jobb oldalon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 14:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Az előlap bal oldalán lesz a hálózati kapcsoló ezért a 230V-ot teetem az előlap közelébe. Középen csak egy tápelosztó forléc van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 14:59 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Inkább a 230 voltos vezetéket vezesd kicsit távolabb, mint a nagyáramú szekunder kivezetéseket!
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 15:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
egyetértünk. Az volt az eredeti cél, hogy fordítva legyen a toroid, de nem fért el táp szétosztó a trafó és az előlap között. Egy nyákot akartam az előlapra tenni és úgy szétosztani a trafó szek. tekercseit a ball és a jobb oldal között, de erröl végül letettem. Így is le kellett reszelni a stab panelek sarkait, hogy beférjen a trafó. A 300mm-es bordák maximalizálták a doboz mélységét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 15:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
A Legjobb az lett volna, ha a két egyeenirányító befér az előlap és a trafó közé...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 15:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Halus, látom, hogy áramkorlátos a táp, de ha végfok részben valamiért aszimmetria lép fel, az eltolja az ofszetet. Elég ha csak ha a meghajtó részben lép fel dc munkaponti hiba az idők során egy félvezetőben. A beállított áram felett amit Clipp határra érdemes hangolni? a táp ugyan old és a végfok részben lévő visszahajló áramkorlát is kezdi söntölin a meghajtó tranyók bázisait bár ennek sem tudom mennyire gyors a lefolyási ideje minden esetre ha a pl a végtranzisztor már zárlatban van, akkor nagy áramfelvétel pont nem lesz, viszont ezt a táp meg pont nem érzékeli csak a hangsugárzó.

Szerintem elengedhetetlen ebben a végfokban is a minimum dc védelem az áramkorlátos táp ellenében is, de lehet csak én látom így.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 15:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
A leg biztosabb valóban ez lenne ebben igazad van. Viszont ez a felépítés amit ebben a végfokban megvalósítottam megintcsak azonos a gyári NAP250-el. Abban sem volt külön DC védelem a kimeneten. De ha a végtranyó zárlatba megy akkor minden egyébb esthez képest is nagyobb áramot akarna áthajtani a terhelésen. Az meg ügye a tápon keresztül valósul meg. A táp marha gyorsan lekapcsol és mindkét táp ágat egyszerre. A már korábban megépített ilyen tápos Naim erősítőmet dúrván hajtva alacsony impedanciás terhelésen a táp áramkorlátja működésbe lépett. Úgy kapcsolt ki mintha Relé lenne a kimeneten. Sajnos ilyenkor ki kell kapcsolni az erősítőt és várni míg a pufferek kisülnek, ami 2-3 percig is eltarthat mivel nincs amin gyorsabban kisülhetne. Ha nem lenne benne ez a táp akkor biztos, hogy kapna egy jelfogós védelmet. Meg hát az is igaz, hogy a táp is tönkremehet... Úgyhogy máris visszakanyarodhatunk az elejére :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 15:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Tehát nem is annyira áramkorlátos ez a táp, hanem egy bizonyos beállított áramküszöbnél kikapcsol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 16:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Halus írta:
Tehát nem is annyira áramkorlátos ez a táp, hanem egy bizonyos beállított áramküszöbnél kikapcsol.

Nagyon jó ez így kollega. Ha ez Naim 250, akkor legyen az. Ha a gyári rendben van, nem füstöli a hangszórókat, és az építás ilyen példa értékű, ez sem fog csődöt mondani.
Szerintem ez az erősítő ki van találva. Nem véletlen népszerű. Milyen ellenállásokat használtál?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 17:34 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
A DC figyelő áramkörrel lehetne vezérelni a stabilizátorokat, és akkor nem kell a lekapcsoláshoz a relé sem...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 20:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Jól írod sajti. A hozzászólás amúgy a DC védelem hiányára utalt így első körben nálam. De csak jóindulatú szándékból.
Halus 40v ha egy pillanatra kimegy mert az áramkorlát még sem gyors akkor azt a hsz sínyli meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 05:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
"A hangszóró javitó kolléga ajánlásával "
Nagyon jó ez így kollega. Ha ez Naim 250, akkor legyen az. Ha a gyári rendben van, nem füstöli a hangszórókat, és az építás ilyen példa értékű, ez sem fog csődöt mondani.
Szerintem ez az erősítő ki van találva. Nem véletlen népszerű. Milyen ellenállásokat használtál?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 08:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
sajti írta:
A DC figyelő áramkörrel lehetne vezérelni a stabilizátorokat, és akkor nem kell a lekapcsoláshoz a relé sem...

Sajti


Ez egy jó ötlet. Bár az emersys kolléga által talált Finder nem nagyon (vagy egyáltalán nem) rondít a hangba. Van olyan itthon. Majd kipróbálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 13:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Gybalu71 írta:
"A hangszóró javitó kolléga ajánlásával "
Nagyon jó ez így kollega. Ha ez Naim 250, akkor legyen az. Ha a gyári rendben van, nem füstöli a hangszórókat, és az építás ilyen példa értékű, ez sem fog csődöt mondani.
Szerintem ez az erősítő ki van találva. Nem véletlen népszerű. Milyen ellenállásokat használtál?


Hogy ezek milyen ellenállások azt mayky tudná megmondani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 14:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Itt mérgelődők hogy a Conrad MRS25-ös adatlappal árul valami mást, és az egész készletet újra kellett rendelnem a Farnell-től.
viewtopic.php?f=61&t=27&start=356
Az eredeti amp SFR25-ösökkel van megépítve:

http://www.farnell.com/datasheets/572067.pdf


Csatolmányok:
sfr25.jpg
sfr25.jpg [ 34.26 KiB | Megtekintve 43775 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 15:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Akkor ezek most sfr25-ök a panelen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 15:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
MRS25, adatlapok szerint ez a jobb.
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... F_0207.pdf

"Professional resistors in small outlines"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 15:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Halus írta:
Írtam, hogy a gyári fényesebben szólt viszont ez az énekhangját is fémesebbé tette.

A korabeli "naimes" hangzást lehet kritikával illetni, de hogy fémes, fényes tónusa lenne... ott valami más bibi lehetett - első körben én az előfokra gyanakodnék.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 15:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nem volt előfok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 15:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
A fényes jelző itt inkább előny ami kicsit jól jönne az én erősítőmbe. Az énekhang viszont jobb volt az enyémmel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 15:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Halus írta:
Nem volt előfok.

... vagyis az előfok szerepét a forrás (DAC kimenete?) vette át. De ez is csak egy lehetőség, hiszen a komplett rendszer hangját jelentéktelennek tűnő apróságokkal is el lehet szúrni (és nem kicsit).

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 15:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ezért lesz érdekes az általam épített verzió hangja, ami alkatrészileg közelebb áll az eredetihez. Pl tantal kondikat használtam. BC239c, a bias tranyo is az eredeti tipus. Vishay ellenállásokat, igaz nem az SFR-t (jobb ellenállás jobb hang, vagy nem :) )
ZTX-ek (igaz nem a Zetex) MPSA-k (ON semi nem Zetex)
Aztán majd figyeljük, hogy Halus mit cserél benne ? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 16:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nem volt cél, hogy elszúrjam. Ha mégis elszúrtam akkor mind kettő erősítő esetében elszúrtam. Még az input kábelek is azonosak voltak. Nyílván a hátlap csati és a panel közötti kábel nem volt azonos ezért csak fekete doboznak tekintett mint komplett erősítők összehasonlítását végezhettem.
Van egy passive hangerőszabályzóm VDH kábelekkel bekötve egyik esetben a kimenetére egy project kábelt tettem. Sokkal jobb lett. Ekkor a bemeneti oldalon is ilyen kábelt tettem be gondolva, hogy még jobb lesz. És rosszabb lett. Ez a történet még nem a Naim-mal történt. Szóval lehetnek kábelpárosítások jók és rosszak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 16:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Igen. Még nem hallgattam meg, de majd nemsokára ha le tudok elé ülni meg ha kész lesz a hálózati oldala meg előlap is kell még főleg a hálózati kapcsoló miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 16:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Halus írta:
Nem volt cél, hogy elszúrjam.

Nekem sem volt soha célom, aztán mégis számtalanszor sült el így a fene nagy jobbítani akarás... dehát biztos csak én vagyok ennyire béna;)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 17:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Az én NAIM-omban egyébként lett volna védelem, de a megvalósítást felülírta a Marantz replica.


Csatolmányok:
prot.JPG
prot.JPG [ 37.82 KiB | Megtekintve 43722 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 17:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Amit korábban építettem abba is lett volna. Ki is furtam a hátlapot a rögzítő csavaroknak. Végül nem tettem bele....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 18:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
mayky írta:
Ezért lesz érdekes az általam épített verzió hangja, ami alkatrészileg közelebb áll az eredetihez. Pl tantal kondikat használtam. BC239c, a bias tranyo is az eredeti tipus. Vishay ellenállásokat, igaz nem az SFR-t (jobb ellenállás jobb hang, vagy nem :) )
ZTX-ek (igaz nem a Zetex) MPSA-k (ON semi nem Zetex)
Aztán majd figyeljük, hogy Halus mit cserél benne ? :)

Olyan úgysem lesz, mint az eredeti NAIM, hiszen pl. a Holden & Fisher toroid beszerezhetetlen. Semelab (~=NAIM001)* végtanyót minden további nélkül vehetsz, csak az ára riasztó egy kicsit:)

Vajon miért választotta Vereker az egyik legdrágább félvezetőgyártót? A Sankentől lényegesen olcsóbban vehettek volna vmi technikailag tökéletesen alkalmas, hangra nem rossz alkatrészt, ahogy azt a kezdetekben tették... ne felejtsük el, 8db kell a NAP250-be! Ennyit a városi legendáról, hogy a fiúk abból dolgoztak, ami éppen a fiókban volt.

* Az "átszitázott" tranyó valójában custom made, kicsit eltérő paraméterekkel...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 18:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Igen a dolog szépséghibája, ha annyira a minőségre mentek akkor, miért egy standard ellenállás készletet használtak? Miért nem használtak pl. RN55-öst, mint amit az igazi nagy gyártók, lásd Mark Levinson, amire azért nem mondhatjuk, hogy a bóvli kategória. Az elkókból is választhattak valami jobbat. Nichicont, ELNA-t stb.

http://www.farnell.com/datasheets/572067.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 19:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
mayky írta:
Igen a dolog szépséghibája, ha annyira a minőségre mentek akkor, miért egy standard ellenállás készletet használtak?

Nem a ML árkategóriájában indultak, és mivel voltak még egyedi, költséges dolgaik, valahol spórolni kellett.

Nehéz felmérni, hogy az olcsó ellenállás (vagy éppen kábel, belső vezeték) mennyire rossz dolog. Összehasonlításkor feltűnik a markánsabb színezés, de hogy hosszabb távon mennyire fog zavarni, nem tudjuk rövidtesztek alapján megmondani. Lehet, hogy kb. megfelelő az adott szintre, és a karaktere is szerencsés. Szerintem a félvezetők vagy a kondik csúnyábban bele tudnak köpni a levesbe...

Jobb elkók? Az alábbi fényképen látható fekete pufferkondikat én le nem cserélném, amíg nem muszáj... na jó, NOS Sikorelt talán meg lehet próbálni, csak akkor nem fér rá a burkolat :lol:
http://www.acoustica.org.uk/t/naim/poweramp_pix/nap250inners.jpg

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bta 2017.10.12. 19:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 19:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
"Olyan úgysem lesz, mint az eredeti NAIM," hiszen pl. a Holden & Fisher toroid beszerezhetetlen. Semelab (~=NAIM001)* végtanyót minden további nélkül vehetsz, csak az ára riasztó egy kicsit:)"


Ebben erősen tévedsz ! Több utánépitett Naimot hallottam ami semmiben nem maradt el a gyáritól amivel összevetettük. Sőt az RN 50 el összerakott Mayky panelek még jobbak is lettek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Gybalu71 írta:
Sőt az RN 50 el összerakott Mayky panelek még jobbak is lettek.


Erről van esetleg egy két kép ? Ez a fehér NYÁK?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 20:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
mayky írta:
Gybalu71 írta:
Sőt az RN 50 el összerakott Mayky panelek még jobbak is lettek.


Erről van esetleg egy két kép ? Ez a fehér NYÁK?


mind a 2 azzal van szerelve. ha kész lesz teszek fel fotokat. ésakit érdekel meghallgathatja a kölcsön gyárival partiba,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 20:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Maradjunk abban, hogy az a Naim erősítő ami a Naim "gyárból" jön ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 20:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Gybalu71 írta:
"Olyan úgysem lesz, mint az eredeti NAIM," hiszen pl. a Holden & Fisher toroid beszerezhetetlen. Semelab (~=NAIM001)* végtanyót minden további nélkül vehetsz, csak az ára riasztó egy kicsit:)


Ebben erősen tévedsz ! Több utánépitett Naimot hallottam ami semmiben nem maradt el a gyáritól amivel összevetettük. Sőt az RN 50 el összerakott Mayky panelek még jobbak is lettek.


1) Ha "jobb" lett, akkor mégse lett ugyanolyan - hol a tévedés? :lol:
2) Hogy mennyire vehető komolyan a "jobb", ahhoz pontosabban meg kellene ismerni a tesztek körülményeit. 2-3 rendszer részletes felsorolása és a megítélés főbb szempontjainak leírása sokat segítene. /Akinek bejön egy tisztességesen installált Naim rendszer, mit kezdjen olyanok véleményével, akik fanyalgással fogadják?/

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.16. 23:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Elkészültek azok a "Naim" panelek melyek egy pótlólagos RC szűrést, leválasztást kaptak a végfok és a "meghajtó" rész között, valamint MJL21194 végtranzisztorokkal működnek az MJ15003 helyett. Egyébként minden olyan mint a már ismertetett verzió. Ezeket beszereltem egy 20 évvel ezelőtt készült próba dobozomban. Ez a végfok így nem kapott stab tápot, dual mono felépítésű dupla hálózati kapcsolóval és trafóval 2x2x8800uF pufferrel. A Trafók az ORION casseiver trafói a 80-as évekből. Terheletlenül 2x30V a táp. Agyig terhelve 8 ohmmal leesik 2x27V-ra. Védelem nincs, de egy végleges kivitel esetén kell a DC védelem. Lehet belőle mondjuk olyan olcsóbb NAP140-féle végfok aminek a képét be is csatoltam. Meghallgatások ezután következnek.


Csatolmányok:
naim-nap-140.jpg
naim-nap-140.jpg [ 248.04 KiB | Megtekintve 43255 alkalommal. ]
NAP panelek próbadobozban.jpg
NAP panelek próbadobozban.jpg [ 1.16 MiB | Megtekintve 43255 alkalommal. ]
Nap250 panel MJL21194.jpg
Nap250 panel MJL21194.jpg [ 749.96 KiB | Megtekintve 43255 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.26. 22:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Kicsit össze hallgattam a két Naim-ot. A stab tápost és a stab nélkülit. A stab táp nélküli végfok öblösebben szól teljes sávban. Nagyon imponáló. A stabilizált tápos nyíltabb, feszesebb talán természetesebb. De például az Arebesque CD-n a 12-es track (talán sokan ismerik) zongora hangja dobozosabban szól, de lehet, hogy neki van igaza. Itt jön a kérdés, hogy a táp miatt van ez a különbség, vagy a végtranyó miatt is...? Mi volna, ha másmilyen puffereket használnék....? Vagy a csökkentett tápfesz okozza? Hogyan tudnám ötvözni az erényeket?
A kicsi verzió azon kívül, hogy nincs stab, dual mono felépítésű és ügye csökkentett tápfesszel jár és a végtranyók is különböznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.26. 22:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Lehet, hogy ezt a verziót kellene a csökkentett tápfeszről, szeparált trafókról (dupla trafó), de stabról járatni úgy, hogy a stabok kimenetére nagyobb kapacitású kondikat teszek, de akkor nem tud működni a stabilizátorba tett védelem. Helyette kimenetre tett relé mehetne....(?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.27. 06:36 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Halus írta:
a stabok kimenetére nagyobb kapacitású kondikat teszek


Ez nem biztos, hogy működni fog. A stabilizátort könnyen túláramvédelembe hajthatja a kimenetén lévő kondi. Ráadásul ennek a töltése csúnya áramtüskéket eredményezhet, amit a stabilizátor esetleg lengéssel, kisebb gerjedésekkel kezelni le.
Én elsőre kipróbálnék némi plusz kapacitást. Ezeket könnyen és gyorsan ki/be lehet kötni, esetleg többféle kondit is ki tudsz próbálni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.27. 13:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Én is csak ilyen 1000-1000uF-ra gondoltam a +/- tápra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.27. 13:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Halus írta:
Hogyan tudnám ötvözni az erényeket?

Lehet, hogy igazából itt jön ki a tranzisztorok minősége? Bocs, az mégsem lehet, megírták fentebb a guruk, hogy "nem kritikus"! :mrgreen: Meg aztán felettébb kényelmetlen érzéseket hozna magával...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.27. 14:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Halus írta:
Kicsit össze hallgattam a két Naim-ot. A stab tápost és a stab nélkülit. A stab táp nélküli végfok öblösebben szól teljes sávban. Nagyon imponáló. A stabilizált tápos nyíltabb, feszesebb talán természetesebb. De például az Arebesque CD-n a 12-es track (talán sokan ismerik) zongora hangja dobozosabban szól, de lehet, hogy neki van igaza. Itt jön a kérdés, hogy a táp miatt van ez a különbség, vagy a végtranyó miatt is...? Mi volna, ha másmilyen puffereket használnék....? Vagy a csökkentett tápfesz okozza? Hogyan tudnám ötvözni az erényeket?
A kicsi verzió azon kívül, hogy nincs stab, dual mono felépítésű és ügye csökkentett tápfesszel jár és a végtranyók is különböznek.



Sajnos annyi minden lett változtatva,hogy igy nem fog kiderülni mi okozza az eltérést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.27. 14:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Gybalu71 írta:
Halus írta:
Kicsit össze hallgattam a két Naim-ot. A stab tápost és a stab nélkülit. A stab táp nélküli végfok öblösebben szól teljes sávban. Nagyon imponáló. A stabilizált tápos nyíltabb, feszesebb talán természetesebb. De például az Arebesque CD-n a 12-es track (talán sokan ismerik) zongora hangja dobozosabban szól, de lehet, hogy neki van igaza. Itt jön a kérdés, hogy a táp miatt van ez a különbség, vagy a végtranyó miatt is...? Mi volna, ha másmilyen puffereket használnék....? Vagy a csökkentett tápfesz okozza? Hogyan tudnám ötvözni az erényeket?
A kicsi verzió azon kívül, hogy nincs stab, dual mono felépítésű és ügye csökkentett tápfesszel jár és a végtranyók is különböznek.



Sajnos annyi minden lett változtatva,hogy igy nem fog kiderülni mi okozza az eltérést.


Anno épitettem egy végfokot MJ 21193-94 el . és MJL21194-94 .el ON gyártmány mindkettő . Minden más alkatrész és táp is ugyan az volt. Az adatlap szerint csak a tokozás más. A TO tokos sokal jobban tetszett azoknak akik a hallgatáson részt vettek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 575 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség