audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 19:57 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
A Finder közül melyik ? Nekem az első a listában ami szimpi, nem is kellene sokat alakítani NYÁKON.
http://hu.rs-online.com/web/b/finder/
Nem látok egyenáram kapcsolással adatokat. Az FTR-en meg van adva hogy 5A-30VDC (lásd fenti kép)


Emersys találta meg a frankót a hibrid topikban. Szerintem ott nézd meg!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 20:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ha jól olvasom (és később nincs jobb) akkor ezt hozta ki győztesnek:
http://www.hqelektronika.hu/hu/product/relay_40529024

Mindegy egyelőre azzal próbálkozunk ami van.

Ez mellett talán az szól hogy az adatlapja szerint direkt ilyen célra ajánlják.
https://www.fujitsu.com/downloads/MICRO ... ftr-f4.pdf
"Audio system speaker protection"

Ja és talán a Marantz-nál sem hülyék dolgoznak és ismerik a relék hangra gyakorolt hatását, gondolom meghallgatták hogy melyik a jobb választás. A PM11-S2 se egy olcsó erősítő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 10:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Nem akarom szét trolkodni a topikot, hasonlót Accuphase/Sansuit (E305) építettem régen, de ha benne volt a DC szervó és védelem nem tetszett a hangja ha nem volt benne akkor elektronvándorlás indult meg ide oda ahogy melegedett vagy ahogy hajtottam. Mondjuk akkor a végtranyók C5200/A943 párok voltak most meg sokan a NJW0281/NJW0302 párokat rakják bele te ha jól látom A1186/C2836 párt raktál be de ezek sem elérhetőek egykönnyen neked honnan sikerült?
Ez után bele kezdtem a Goldmund "Mimesis"-be de a SK134/SJ49 akkor már nem volt beszerezhető ma meg aranyárban van ha egyáltalán igazit adnak. (valaki épített ilyet?) utána meg egy nap250, BUV20-al de nem győzött meg (a több tengernyi más pl. Piret meg LH stb.-ről nem is beszélnék).
Kíváncsi vagyok neked hogy jön be a hangja?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 10:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Az e-bay-en vettem őket, de a Compatel is beszerzi. Az Accuphase nagyon szereti mert szinte mindegyik E sorozatúban ez a végtranyó. Próbáltam mindenhova eredetit beszerezni, hogy az-e az jó kérdés. :oops:
Kinézetre így néz ki az enyém is mint a képen.


Csatolmányok:
09.jpg
09.jpg [ 184.37 KiB | Megtekintve 45029 alkalommal. ]


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2015.11.28. 10:22-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 10:12 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
de a Compatel is beszerzi.


Rájuk azért figyelj, mert onnan kaptam már nyilvánvalóan hamis Sankeneket...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 10:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ezek meg ránézésre is hamisnak tűnnek
http://www.ebay.com/itm/2pcs-2SA1186-2p ... xyRhBSqVMV


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 10:56 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
Ezek meg ránézésre is hamisnak tűnnek
http://www.ebay.com/itm/2pcs-2SA1186-2p ... xyRhBSqVMV


Meglehetősen :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 11:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ha valakinek szüksége lenne a fenti Finder relére, az most az alábbi linken lévő eladótól elég barátságos áron beszerezheti.
http://uzlet-bolt-ipar.vatera.hu/egyeb/ ... 96939.html
Vettem egy párat én is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 12:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Köszi,ez nagyon jó ár érte.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 16:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
mayky írta:
A Finder közül melyik ? Nekem az első a listában ami szimpi, nem is kellene sokat alakítani NYÁKON.
http://hu.rs-online.com/web/b/finder/
Nem látok egyenáram kapcsolással adatokat. Az FTR-en meg van adva hogy 5A-30VDC (lásd fenti kép)



40 es sorozat

http://www.id1.hu/katalogus/Finder%20katalogus.pdf

A finderekre évekkel ezelőtt figyeltem fel. Lift gyártó cégnél voltam Műszaki vezető. És azoknál a lifteknél amikbe finderek
voltak ,a működési ciklusokhoz képest nagyságrendekkel kevesebb volt a hiba mint más relével szerelt liftekben azonos ciklusszám mellett .Később próbaként egy daruban ami majdnem nonstop üzemelt. A vezérlésében 300 db relé volt.Hetente kellett csesztetni. Az összes relét kicseréltem finderre ,közel 1.5 évig nem volt vele probléma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 16:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
mayky írta:
Ha jól olvasom (és később nincs jobb) akkor ezt hozta ki győztesnek:
http://www.hqelektronika.hu/hu/product/relay_40529024

Mindegy egyelőre azzal próbálkozunk ami van.

Ez mellett talán az szól hogy az adatlapja szerint direkt ilyen célra ajánlják.
https://www.fujitsu.com/downloads/MICRO ... ftr-f4.pdf
"Audio system speaker protection"

Ja és talán a Marantz-nál sem hülyék dolgoznak és ismerik a relék hangra gyakorolt hatását, gondolom meghallgatták hogy melyik a jobb választás. A PM11-S2 se egy olcsó erősítő.



Meg azt is hogy KB felébe kerül mint egy Finder.+ ha megnézed a Japánok addig nem vesznek más gyártótól amig hazaival meg tudják oldani a dolgot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 12:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
protection


Csatolmányok:
DSCF6992.JPG
DSCF6992.JPG [ 83.31 KiB | Megtekintve 44897 alkalommal. ]
DSCF6991.JPG
DSCF6991.JPG [ 123.34 KiB | Megtekintve 44897 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 13:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Kb 3 mp-es késéssel kapcsolja a reléket bekapcsoláskor.
+- 1,5 V DC-nél kapcsolja le a reléket az úgy normális ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 13:50 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Az teljesen jó úgy!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 15:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Nos összeraktam deszkán a cuccot. De őszintén szólva nem tetszik amit hallok, valamit elszúrtam, mert nem szólhat ennyire rosszul.
Olyan magas, középhiányosnak tűnik egyedül a mélyei vannak rendben.
Kérdés a relé okozhat ilyen hibát? (nem merem átkötni mert biztos hogy akkor megy tönkre valami.
Talán kellene előfokot használni ? (Az E-210-ben nincs)
Szóval egyelőre pihentetem a dolgot.


Csatolmányok:
DSCF6993.JPG
DSCF6993.JPG [ 141.27 KiB | Megtekintve 44863 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 15:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Honnan tudtam, hogy ez lesz a vége....

Ezt akkor lett volna érdemes megépíteni, ha hallod a gyárit, esetleg a saját rendszereden és egyértelműen felülmúlja az összes csöves erősítődet, amit idáig építettél. A teljesítménye miatt meg nem éri meg egy ilyet építeni, mert a teljesítménye miatt egy quad405-öt is lehet építeni...

Nem akartam vészmadárkodni, hogy a vaktában építés rápacsálás lesz, úgyhogy inkább kussoltam...

Az Accuphase-nél meg ugye "nem hülyék dolgoznak, meg biztos jó lesz, ha már a gyári 1 milka fölött van". (Á persze, dehogy is... a ló..t nem). Egyrészt a japánok szerintem nem nagyon értik ennek a hifi dolognak a lényegét, ezért is csinálnak annyi s...rt még horror áron is. Másrészt, ha még véletlenül jól is sikerül az eredeti gyári, akkor is nagyon kicsi az esély arra, hogy a replika jó lesz...

Amúgy építhettél volna olyan erősítőt is, ami után meghallgatva az eddigi csöveseidet depressziós lettél volna. Nem is kellett volna sokat keresgélni...

Ami meg a relét illeti, igen képes elég csúnyán rontani a hangon. És ez alól nem kivételek az "okos japánok" által gyártottak sem.
Nagyon szépen megcsinált cucc, kár érte. Valószínűleg elég sok energiát kell még befektetni, hogy normális javulás álljon be a hangjában..

A jappoknál egyébként szégyen, ha látnak egy jó megoldást valahol és nem alkalmazzák maguk is (tehát náluk szégyen az, ha te kitalálsz valami újat, igazán jót, pénzt, energiát, időt fektetsz bele és elszalasztják az alkalmat, hogy ellopják. Ilyen szempontból pont olyan szellemi termék tolvaj mentalitásuk van, mint a kínaiaknak).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 16:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ha akarsz még drágábat, még keményebb diót, akkor föltolhatom egy Electrocompaniet NEMO kapcsrajzát. :D Majd még be kéne scannelnem. Sajna a nyák terveket, meg a full magyar nyelvű gyártási doksit nem fénymásoltam le. (Több 100 oldal volt. A gyártás minden lépése. Részletes leírás a gyártósori operátoroknak, hogy tekergessék a trimmerpotikat, hogy az előírt fesz értékek beálljanak, stb).

Az eredeti gyári ráadásul még egész tűrhetően is szól. És kellően mocsok drága is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 17:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
mayky írta:
Nos összeraktam deszkán a cuccot. De őszintén szólva nem tetszik amit hallok, valamit elszúrtam, mert nem szólhat ennyire rosszul.
Olyan magas, középhiányosnak tűnik egyedül a mélyei vannak rendben.
Kérdés a relé okozhat ilyen hibát? (nem merem átkötni mert biztos hogy akkor megy tönkre valami.
Talán kellene előfokot használni ? (Az E-210-ben nincs)
Szóval egyelőre pihentetem a dolgot.


Próbáld ki DC szervó nélkül és (egy 5k potit kell bekötni IC 2-3 és 1 lábra) , én még kikötöttem a nálad Q10-11 jelölt tranyókat is és akkor már meg lehetett hallgatni.(nálam E305V volt az áldozat)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 17:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na ilyen tanácsokat nem kéne adni, hogy DC servo nélkül. Még szerencse, hogy van benne védelem...

Valószínűleg ez nem fog áttörést hozni a hangban...

A relé az pont a leírásnak megfelelő problémákat tud csinálni. Lehet, hogy pár ellenállás, meg kondi kipróbálásával is nagy javulást lehetne elérni. Feltéve, ha a félvezetők eredetiek és minden stimmel, csak ezek nem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 17:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Az áramkörön nem akarok módosítani, alkatrészeket esetleg cserélni. Gondolkodom a szénréteg ellenállásokon, s KW kondi helyett a sima VR-es vagy más FW-s van még.
Csináltam egy kis upgrade-et a 10.000 uf Elnákat cseréltem két bazi nagy (nem tudom milyen) 15.000 uF-osra és átkötöttem 2 db 1 uF-os kondival. Mintha jobb lenne elég jól lehet hallgatni, de még mindig hiányzik a tetejéről valami, azok a kis cisszegések. Érdekes ez az erősítő is olyan mint egy csöves félóra-óra járás után kezd el jobban zenélni mikor már kézmelegek a bordák.
Kérdés egy tranzisztorosnál mennyiben változik a hang a járatás során ? .
Relécsere meg lesz a jövőhéten, attól is várok azért némi pluszt.


Csatolmányok:
DSCF6994.JPG
DSCF6994.JPG [ 122.93 KiB | Megtekintve 44793 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 21:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Szerintem legalább egy hétig ne nyúlj hozzá! Hallgasd minden nap addig, amíg be nem állnak az állandósult hőmérsékletek. Akkor már lehet azt mondani, hogy a hangjának a 98%-át elérte és ami hiba van, az már nem a bejáratatlanságból származik, hanem az alkatrészekből. Ha amúgy stabil a gép, én is áthidalnám a reléket, megnézni, hogy azok mennyit rontanak. Amúgy kellenek a relék, sose feledem el, hogy az első quad405-ömben egy rossz forrasztás hogy gyilkolta az akkori HS280-am mélynyomóit, amiket fityókákból pótoltam, de akkor is. Szóval kell a védelem, de meg kell azt is nézni, hogy mennyit ront.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 22:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Mayky: A haverom B200-ával jártunk ugyanígy, belerakatta a kínai védelmet, mondván, hogy az a relé se lehet annyira rossz. De bizony annyira rossz volt. Magával a védelemmel semmi baj nem volt, hasonló C1237HA IC védelem, mint a Tied. Amikor kicseréltem a relét az Emersys-féle finderre, le volt döbbenve hogy tudja egy relé ennyire elcseszni a hangot. Nálunk is az volt, hogy magas semmi, a középmagas meg még torzított is nagy hangerön. A mélyei viszont igen jók voltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 22:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Igen így van a mélyei azok eszméletlen jók. Abban veri a csöveseimet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.29. 23:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
miczo írta:
Mayky: A haverom B200-ával jártunk ugyanígy, belerakatta a kínai védelmet, mondván, hogy az a relé se lehet annyira rossz. De bizony annyira rossz volt. Magával a védelemmel semmi baj nem volt, hasonló C1237HA IC védelem, mint a Tied. Amikor kicseréltem a relét az Emersys-féle finderre, le volt döbbenve hogy tudja egy relé ennyire elcseszni a hangot. Nálunk is az volt, hogy magas semmi, a középmagas meg még torzított is nagy hangerön. A mélyei viszont igen jók voltak.



Igen, azt már én is árnyaltabban megemlítettem, hogy a "nemhülye", húdeq...okos jappok, kifejezetten hangfalvédelembe kitalált f..s reléje is keményen tönkre vághatja a hangot. A ferdeszeműek még csak elképzelni sem tudják, hogy megtörténhet ilyen...

Ezért az életbe nem hallgatták meg a reléjük hangi hatásait, valószínűleg arról se hallottak soha, hogy létezik ilyen, de nyugodjatok meg, hogy a japán szórakoztató elektronikai cégek fejlesztői se, akik megveszik tőlük. ;) Veszik is, rakják is a s...jaikba. Technics, Sony, meg ilyenek és boldogak vele...

(Ez a hangfalvédelembe kitalált relé dolog szerintem csak annyit jelent náluk, hogy egy komolyabb gép villanymotorjainak a kapcsolását, már nem szabad rábízni, annyira tré, ezért hangfalvédelembe ajánlják, oda még jó lesz alapon, mert mondjuk ott nem tud közvetlen életveszélyt okozni, stb. :twisted: ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 00:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nagyon szépen megépítetted ezt a cuccot mayky! Gratula!
Méréssel műterhelésen ellenőrizted a frekimenetét pl. Amit írtál a hangjáról az valami "műhibára" utal.
A bejáratással sokat változik a félvezetős erősítők hangja. Az én Naim replikám például teltebb, melegebb kellemesebb lett, de már eleve benne volt ennek alapja. Érzékeny az üzemi hőmérsékletre is, de a Naim az első két dal meghallgatása után már eléri hangminőségének maximumát. Van viszont egy épített SE260-am ami drasztikusan és kategóriákkal jobban szól ha már a hűtőbordái kéz melegek. De erre a bekapcsolás után 1 órát kell várni. Ez egy kicsit olyan mint a gumik a Forma1-ben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 15:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
KD mester írta:
Ha akarsz még drágábat, még keményebb diót, akkor föltolhatom egy Electrocompaniet NEMO kapcsrajzát. :D Majd még be kéne scannelnem. Sajna a nyák terveket, meg a full magyar nyelvű gyártási doksit nem fénymásoltam le. (Több 100 oldal volt. A gyártás minden lépése. Részletes leírás a gyártósori operátoroknak, hogy tekergessék a trimmerpotikat, hogy az előírt fesz értékek beálljanak, stb).

Az eredeti gyári ráadásul még egész tűrhetően is szól. És kellően mocsok drága is...


A rajzon megvan a hsz védelem relé típusa ?
http://img.u-audio.com.tw/showimage.asp?imgid=3029122
Vagy az a relé az nem a védelem része? (lágyindító)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 15:27 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
A rajzon megvan a hsz védelem relé típusa ?
http://img.u-audio.com.tw/showimage.asp?imgid=3029122
Vagy az a relé az nem a védelem része? (lágyindító)


Amelyik hátul van a hangszóró kimenetnél az a védelmi relé. Ami elől van a jobboldali borda előtt az a lágyindító. De nagyon úgy fest, hogy a kettő azonos típus.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 15:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Igen tényleg, :oops: valami 4 kontaktos cucc, gondolom párhuzamosan kötve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 15:41 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Gondolom igen. Persze kérdés, hogy pontosan milyen típus. A Lomeben van 4 oldalnyi...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 19:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Ha nem akarod a relét hallgatni leírom nálam a napban hogy volt, a relé hangszóró kimenetet a 0-ra zárta így nem szakítod meg a kimenetet semmi idegen sincs a jelútba, persze a napban van táp ami lekorlátoz, itt meg csinálhatod úgy hogy a 0 és a relé közé kötsz mondjuk egy 1-2-3ohmos ellenállást igy nem rövidrezárja a kimenetet de eléggé korlátozza a baj esetén a kimenőjelet. Talán valami jó biztosíték foglalat vagy forrasztott biztosíték a tápágakba kevesebbet ront mint a relé?!
Én a csöves erősítőben egy pár ohmos 0.25W-os ellenállást rakok be biztosíték helyett ez kiég ha gebasz van, és jobb a hangja mint a biztosítéknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 19:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Az omronnak is va 4 érintkezős reléje .van is pár darab új a liftes dobozomban .holnap megfülelem .Megirom a tipust és a hallgatózás eredményét a finderrel összehasonlitva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 20:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
A rajzon megvan a hsz védelem relé típusa ?


A táp, meg a védelem részt le se fénymásoltam. Annyira nem érdekelt.

Egy másik, kisebb típust viszont lefénymásoltam. Abban egyben van az egész rajz.

De sok infó nincs a reléről. 48V 4P ennyi van a reléről a kapcsrajzon. Az anyaglistában is csak kódszámok tartoztak hozzá.

Szóval 48V-os és 4 párhuzamosan használt érintkező van benne. Ennyit lehet róla tudni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 20:31 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
patrik96 írta:
Ha nem akarod a relét hallgatni leírom nálam a napban hogy volt, a relé hangszóró kimenetet a 0-ra zárta így nem szakítod meg a kimenetet semmi idegen sincs a jelútba, persze a napban van táp ami lekorlátoz, itt meg csinálhatod úgy hogy a 0 és a relé közé kötsz mondjuk egy 1-2-3ohmos ellenállást igy nem rövidrezárja a kimenetet de eléggé korlátozza a baj esetén a kimenőjelet. Talán valami jó biztosíték foglalat vagy forrasztott biztosíték a tápágakba kevesebbet ront mint a relé?!
Én a csöves erősítőben egy pár ohmos 0.25W-os ellenállást rakok be biztosíték helyett ez kiég ha gebasz van, és jobb a hangja mint a biztosítéknak.


A soros ellenállásos annyi, mint halottnak a csók, ha egy végtranyó zárlatba megy...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 20:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
patrik96 írta:
Ha nem akarod a relét hallgatni leírom nálam a napban hogy volt, a relé hangszóró kimenetet a 0-ra zárta így nem szakítod meg a kimenetet semmi idegen sincs a jelútba, persze a napban van táp ami lekorlátoz, itt meg csinálhatod úgy hogy a 0 és a relé közé kötsz mondjuk egy 1-2-3ohmos ellenállást igy nem rövidrezárja a kimenetet de eléggé korlátozza a baj esetén a kimenőjelet. Talán valami jó biztosíték foglalat vagy forrasztott biztosíték a tápágakba kevesebbet ront mint a relé?!
Én a csöves erősítőben egy pár ohmos 0.25W-os ellenállást rakok be biztosíték helyett ez kiég ha gebasz van, és jobb a hangja mint a biztosítéknak.


Ne haragudjál, de az általad javasolt "megoldás" , hát fogalmazzunk úgy, hogy nem megoldás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 21:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Nekem tökéletesen megfelel a relés megoldás, csak meg kell találni a megfelelőt.Főleg ha vesszük hogy a fentebb említett nagyágyúba se tudtak jobb megoldás találni a relénél. Pedig Ők nem hobbiból építenek erősítőket.:)
Egyébként most is szól az amp. képes vagyok hallgatni, anélkül hogy fárasztana. A tetejéről hiányzik egy pici. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 21:40 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Én pedig gyúrok a relé nélküli megoldásra, erősen. Lassan elkészülök a panellel, aztán megy gyártásba, és utána jöhet a gyakorlati próba...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 21:44 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
Főleg ha vesszük hogy a fentebb említett nagyágyúba se tudtak jobb megoldás találni a relénél. Pedig Ők nem hobbiból építenek erősítőket.:)


Pont az a baj vele, hogy nem hobbiból építik őket... Sajnos a relés megoldás messze a legolcsóbb, ha azt nézzük, hogy nagy mennyiségben egy 16A-es kis relé lehet, vagy 100Ft.
Nézz meg egy Mark Levinsont, abban például nincsen relé :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 21:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
sajti írta:
Nézz meg egy Mark Levinsont, abban például nincsen relé :)

Sajti


Ott hogyan van megoldva a védelem ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 21:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
mayky írta:
Nekem tökéletesen megfelel a relés megoldás, csak meg kell találni a megfelelőt.Főleg ha vesszük hogy a fentebb említett nagyágyúba se tudtak jobb megoldás találni a relénél. Pedig Ők nem hobbiból építenek erősítőket.:)
Egyébként most is szól az amp. képes vagyok hallgatni, anélkül hogy fárasztana. A tetejéről hiányzik egy pici. :)



Már rég meg lett mutatva a megfelelő. De te csak azért se azt. Hát jó...

Én úgy vagyok az ilyen megkérdező, aztán csak azért se emberekkel, hogy egy idő után megunom, aztán a továbbiakban utána le...om, soha többet nem teszek nekik semmiféle javaslatot azt csinálják, ahogy akarják...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Olvass vissza egy kicsit.

mayky írta:
Ha valakinek szüksége lenne a fenti Finder relére, az most az alábbi linken lévő eladótól elég barátságos áron beszerezheti.
http://uzlet-bolt-ipar.vatera.hu/egyeb/ ... 96939.html
Vettem egy párat én is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2015.11.30. 22:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:01 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mayky írta:
sajti írta:
Nézz meg egy Mark Levinsont, abban például nincsen relé :)

Sajti


Ott hogyan van megoldva a védelem ?


Lövésem sincs. Nem nagyon kötik a rajzot az orrunkra.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Hát igen ez meg van építve rendesen:
http://www.hifishock.org/galleries/elec ... vinson.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Egyébként most is szól az amp. képes vagyok hallgatni, anélkül hogy fárasztana. A tetejéről hiányzik egy pici. :)


Hát, nem egészen úgy hangzik, mintha azt írtad volna, hogy éppen most s...ok be olyan hangja van, ilyen még sose volt semmi, stb, stb. :D

A "képes vagyok hallgatni" azé még egy kicsit nem egészen az, mint az elérni kívánt diyer célkitűzés...

A vaterás relével meg azért vannak kétségeim. A kék szín, nem tudom, mit takar. Lehet, hogy más az érintkezők anyaga, azt akkor megette a fene... Az enyém, meg a többieké az zöld volt idáig...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Olyat tőlem nem fogsz hallani. Nekem ez az egész arra kell, hogy el tudjak lazulni, stresszoldásra, az már jó ha órákon keresztül élvezem rajta a zenét, anélkül hogy elfáradnék.
Mindent meghallgatok most épp St. Martin szól.
Hát dolgozunk az ügyön:) Szerintem érezhető a "járatódás" hatása. :) Úgy érzem javul a hangja, persze lehet, hogy csak akklimatizálódok a tranzisztoroshoz. :)
Nem biztos, hogy kék, mert ugye az egy 12 V-os, rá is kérdeztem az eladóra, A leírásban pont az a típus van amit Emmersys megtalált. Hamarosan itt lesz ha minden igaz.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2015.11.30. 22:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az csak bebeszélés, hozzászokás. Valójában nem javul semmit a hangja, csak kezdesz hozzászokni...

Egyszerűen le ellenőrizhető: Ha volt valami, ami korábban jobb volt, akkor az most is jobb lesz...

A bemelegedés az hozhat igazi javulást. 10-30 perc üzem. Az igen. A hosszabb távon történő bejáratódás meg csak megszokás.
Te járatódtál csak be nem az erősítő...

A 20 éves, használtan vett cuccoknál is ugyanúgy megvan, hogy pár hét után tűrhetőbben szólnak, mint minden másnál.
Nem járatódik be semmi. Az ember szokik hozzá...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Az nem baj ha hozzászokok, a lényeg hogy nem legyen unalmas egy idő után, tök mindegy hogy hogy verem át az agyamat.:) Hisz az egész csak egy illúzió :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ami jó, az az első pillanatban is jó, ahogy először meghallod. Aztán hosszú távon is jó marad. ;)

Amikor egy év elteltével leveszed a csöves getlát a polcról és meghallgatod, akkor nem az az élmény fogad, hogy te jó ég, hogy bírtam én ezt a s...rt hallgatni egy évig, hanem meghallgatod a csövest, esetleg egy-két zenét, de aztán teszed is vissza a polcra, 0 hiányérzettel, újabb egy évre és hallgatod tovább az addigit... Valami ilyesmit kéne kihozni belőle.

Akkor lenne jó. Az valahol ott kezdődne. Ami elsőre s...r, az s...r is marad! Hiába szoksz hozzá, amikor bekötöd utána a csövest, azt az jön, hogy bírtad ezt hallgatni?, akkor beigazolódik, hogy csak megszoktad valamennyire. Mondjuk ami annyira rossz, azt azért nem lehet megszokni se...

Szóval szerintem relé nélkül kéne meghallgatni. Elég egy fél perc is...

Aztán, ha már van jó relé és még akkor se, akkor lehet nekiállni a passzív alkatrészek csereberélésének. Az lehet a gyors beletrafálástól a hónapokig tartó "mókáig" bármilyen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 22:59 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
.....
A vaterás relével meg azért vannak kétségeim. A kék szín, nem tudom, mit takar. Lehet, hogy más az érintkezők anyaga, azt akkor megette a fene... Az enyém, meg a többieké az zöld volt idáig...

Emersys tesztjei után én is vásároltam a Finderből 24VDC-st, az teljesen kék, de nem hinném, hogy hamis, vagy gázos, a típus egyezik, ez az:
http://www.tme.eu/hu/details/40.52.9.02 ... 290240000/
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 23:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem azt mondom, hogy hamis, de lehet, hogy az valami tök más, teljesen más célra. Ennek megfelelően más az érintkezők anyaga, azt nem érvényesek rá a zöld cuccról begyűlt tapasztalatok, mert csak a márkajelzésben közösek.

Fontos, hogy nem a finder relének lett jó hangja, hanem egyelőre csak konkrétan annak az egy típusnak... (Aztán lehet, hogy a többi is jó, de azokat még nem próbálta ki senki).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A c c u p h a s e Klón
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 23:18 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
Nem azt mondom, hogy hamis, de lehet, hogy az valami tök más, teljesen más célra. Ennek megfelelően más az érintkezők anyaga, azt nem érvényesek rá a zöld cuccról begyűlt tapasztalatok, mert csak a márkajelzésben közösek.

Fontos, hogy nem a finder relének lett jó hangja, hanem egyelőre csak konkrétan annak az egy típusnak... (Aztán lehet, hogy a többi is jó, de azokat még nem próbálta ki senki).

Megnéztem pontosan, lehet tényleg nem jó...
Szóval az emerys-i típus a 40.62-es ennek az érintkezője: Silver Cadmium Oxide - AgCdO.
http://hu.farnell.com/finder/40-61-7-02 ... dp/1169167
Amit én vettem 40.51, annak pedig: AgNi - tehát akkor nem jó... :(
Azt nem gondoltam, hogy egy főtípuson belül ennyit variálnak, de igen...
(Még szerencse, hogy én is a rövidrezárt kimenettel akarom védeni a hangfalakat.)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség