audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 04:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 284 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 19:23 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
6n8sz írta:
Nekem csak ez lessz a lm384 híd elé, de mint mindottam mindkét 384 invertáló lessz, csak egy invertáló bufi és egy neminvertáló bufi tesz igazságot köztük.



Biztos, hogy a pozitív bemenetre szeretnél visszacsatolni?


Csatolmányok:
OPA2107 BUFFER BEMENET.JPG
OPA2107 BUFFER BEMENET.JPG [ 15.19 KiB | Megtekintve 54614 alkalommal. ]

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 20:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
sny21 írta:
6n8sz írta:
Nekem csak ez lessz a lm384 híd elé, de mint mindottam mindkét 384 invertáló lessz, csak egy invertáló bufi és egy neminvertáló bufi tesz igazságot köztük.



Biztos, hogy a pozitív bemenetre szeretnél visszacsatolni?


Igen, igy lessz invertáló a Buffer. Meg lehet csinálni nem invertáló verzióba is minimális módosításokkal. Ez a OPA pont ilyesmire való és sokan istenítik a hangját. Viszont megkérdezném kíváncsiságból, lehet e párhuzamosan kötni az lm384-et, illetve van értelme?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 21:08 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
6n8sz írta:
sny21 írta:
6n8sz írta:
Nekem csak ez lessz a lm384 híd elé, de mint mindottam mindkét 384 invertáló lessz, csak egy invertáló bufi és egy neminvertáló bufi tesz igazságot köztük.



Biztos, hogy a pozitív bemenetre szeretnél visszacsatolni?


Igen, igy lessz invertáló a Buffer. Meg lehet csinálni nem invertáló verzióba is minimális módosításokkal. Ez a OPA pont ilyesmire való és sokan istenítik a hangját. Viszont megkérdezném kíváncsiságból, lehet e párhuzamosan kötni az lm384-et, illetve van értelme?


Ez így katasztrófa! Nem invertáló buffer.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 21:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
6n8sz kapcsolási rajzain mindig be...rok. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 21:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
KD mester írta:
6n8sz kapcsolási rajzain mindig be...rok. :mrgreen:

Én meg hagy ne mondjam meg hogy kiktől. Nem vagyok se TV szerelő, se otthon buheráló időmilliomos. :!: Amúgy ezt az opat tuti hallásból se ismeritek, kísérletezni meg tuti nem vettétek a fáratságot vele. Én legalább utánanéztem és tudom, hogy tökre más, mint egy tl071.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 21:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
6n8sz írta:
Nem vagyok se TV szerelő, se otthon buheráló időmilliomos.


Én se...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 22:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
KD mester írta:
6n8sz írta:
Nem vagyok se TV szerelő, se otthon buheráló időmilliomos.


Én se...

Akkor már ketten vagyunk, amúgy ez a 0pa2107 más, mint a tankönyvben megszokott opamp, mivel simán lehet belőle buffert gyártani, akár az invertáló bemenetét használva.Erre a mutatványra egy TL071 NEM KÉPES. Persze a tankönyvi buffer csak neminvertáló lehet. Csak hát akik előre legyintenek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 22:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nézd. Arra, hogy az általad felvázolt kapcsolásban működjön, arra nem csak a TL071, de semmi nem képes. Erre mérget vehetsz. Ellent mond a realitásnak, matematikai törvényeknek....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 08:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
6n8sz írta:
KD mester írta:
6n8sz kapcsolási rajzain mindig be...rok. :mrgreen:

Én meg hagy ne mondjam meg hogy kiktől. Nem vagyok se TV szerelő, se otthon buheráló időmilliomos. :!: Amúgy ezt az opat tuti hallásból se ismeritek, kísérletezni meg tuti nem vettétek a fáratságot vele. Én legalább utánanéztem és tudom, hogy tökre más, mint egy tl071.

Nem fog így működni, rossz a kapcsolás, invertáló még lehet, de nem így. Nagyon egyszerű kapcsolás, dobd össze és látni fogod, hogy mit fog produkálni. Potit az elején, sem így kellene bekötni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 08:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
KD mester írta:
Nézd. Arra, hogy az általad felvázolt kapcsolásban működjön, arra nem csak a TL071, de semmi nem képes. Erre mérget vehetsz. Ellent mond a realitásnak, matematikai törvényeknek....


A hónap végén a projektet megépítem próbanyákon rendes buffernek. Aztán kipróbálom inverting bemeneten is, amikor a nonirvertingte van visszacsatolva. Mert így a szoftveres háttér alapján lehet, legfeljebb tényleg nem lessz jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 10:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Neked az mond valamit, hogy pozitív visszacsatolás, meg negatív visszacsatolás? A kettő között igen nagy különbség van...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 19:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
6n8sz írta:
KD mester írta:
6n8sz kapcsolási rajzain mindig be...rok. :mrgreen:

Én meg hagy ne mondjam meg hogy kiktől. Nem vagyok se TV szerelő, se otthon buheráló időmilliomos. :!: Amúgy ezt az opat tuti hallásból se ismeritek, kísérletezni meg tuti nem vettétek a fáratságot vele. Én legalább utánanéztem és tudom, hogy tökre más, mint egy tl071.



Nem kell megsértődni ! Csak segiteni akarnak.Nem értem ez a kapcsolás hogyan született.
Ajánlom figyelmedbe BME könyvtár :tervezési segédlet.Erősitők elmélete-Műveleti erősitők c könyv tanulmányozását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 20:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem biztos, hogy jelforrás kimenet szereti ha "0" hangerönél direkt földre küldöd.

Amúgy a TINA szerint ez egy müködö kapcsolás? Mert ha igen, azon nagyon csodálkoznék.
Kíváncsi lettem, gyorsan leszimuláltattam vele. Az eredeti nekem nem indult be (nem csodálkoztam).
Adtam neki földet, meg teleppel (nem feszültségforrással) táplálva a Tina szerint ez egy teljesen jó kapcsolás. (!!!)
Ezen majdnem elengedett a záróizmom. :D:D

Eddig is kicsit bizalmatlan voltam a tinában, voltak fura dolgai, az EWB mintha reálisabb szimulációkat adott volna.
Ezek szerint lehet olyan kapcsolást adni neki hogy teljesen mekkergül... Innentöl így állok hozzá.


Csatolmányok:
tina-borzalom.png
tina-borzalom.png [ 110.77 KiB | Megtekintve 54489 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 20:14 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Többek között ezért sem bízom a szimulátorokban. Köszönöm a képet / tesztet, nagyon tanulságos!

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 21:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Hát valóban pofára estem vele. tényleg csak a tina b...szta át az agyam. Nekem még a fenti is ment szimulátorba kettős táppal, föld nélkűl. De nekem az az észrevételem a tinával, hogy más más időpontban más értékeket mér ugyanazon kapcsoláson :o . Aztán azt is észrevettem, hogy magától "elmásznak" a beállítások rajta. Még jó hogy nem tettem tönkre a opa-t. Ledobom a pébe a gépemről, mert már nem hiszek neki. Kapni ingyen rendesebb szoftwert is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.21. 00:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
miczo írta:
Nem biztos, hogy jelforrás kimenet szereti ha "0" hangerönél direkt földre küldöd.

Amúgy a TINA szerint ez egy müködö kapcsolás? Mert ha igen, azon nagyon csodálkoznék.
Kíváncsi lettem, gyorsan leszimuláltattam vele. Az eredeti nekem nem indult be (nem csodálkoztam).
Adtam neki földet, meg teleppel (nem feszültségforrással) táplálva a Tina szerint ez egy teljesen jó kapcsolás. (!!!)
Ezen majdnem elengedett a záróizmom. :D:D

Eddig is kicsit bizalmatlan voltam a tinában, voltak fura dolgai, az EWB mintha reálisabb szimulációkat adott volna.
Ezek szerint lehet olyan kapcsolást adni neki hogy teljesen mekkergül... Innentöl így állok hozzá.


...Szvsz ennek a kimenete "0" hangerőállásnál a +Ut (vagy -Ut) kellene legyen, ez egy komparátor - a teljes nyílthurkú erősítés felhasználva - ahol a "+" bemenet mindig valamivel pozitívabb (vagy negatívabb), mint a földre kötött "-" bemenet... 8-)

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 10:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Na a csajsziról ennyit, már el is felejtettem :D . Viszont lenne egy olyan amatőr kérdésem. Az lm384-el akarok egy kis erősítőt, csatornánként három IC-vel.Egy LM304 szimplán csakis 8ohmon tud 5w-ot ió paraméterekkel produkálni. Lenne értelme párhuzamosítani, ha továbbra is csak 8ohmot tudok a végére tenni? Esetleg ha kondenzátorokkal választom el a bemeneteket is és a kimeneteket is eggyenként, akkor lehet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 14:37 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
6n8sz írta:
Na a csajsziról ennyit, már el is felejtettem :D . Viszont lenne egy olyan amatőr kérdésem. Az lm384-el akarok egy kis erősítőt, csatornánként három IC-vel.Egy LM304 szimplán csakis 8ohmon tud 5w-ot ió paraméterekkel produkálni. Lenne értelme párhuzamosítani, ha továbbra is csak 8ohmot tudok a végére tenni? Esetleg ha kondenzátorokkal választom el a bemeneteket is és a kimeneteket is eggyenként, akkor lehet?


Szerintem próbáld ki a következőt, úgy tiszteséges teljesítmény (20W) elérhető ezzel az alacsony, maximális tápfeszadattal is:
Csatornánként 4db IC, kettő-kettő párhuzamosan invertáló módban (gyári kapcsolás) és a párok hídbakötve. Egy jó fázisfordító hálózat a végfokok elé (akár csövekkel) és már kész is... Ebben az esetben a kimeneti csatoló kondiktól is megszabadulhatsz, de az offszeteket célszerű a párhuzamosítás és hídbakötés előtt egy-egy potival IC-nként lenullázni, vagy egyformára állítani (amelyik sikerül :) ). Persze a csatolókondi nélküli esetben figyelemmel kell lenni arra, hogy a hangszóró kimenetneken megjelenik a tápfesz fele! :geek:

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 17:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
deeraudio írta:
6n8sz írta:
Na a csajsziról ennyit, már el is felejtettem :D . Viszont lenne egy olyan amatőr kérdésem. Az lm384-el akarok egy kis erősítőt, csatornánként három IC-vel.Egy LM304 szimplán csakis 8ohmon tud 5w-ot ió paraméterekkel produkálni. Lenne értelme párhuzamosítani, ha továbbra is csak 8ohmot tudok a végére tenni? Esetleg ha kondenzátorokkal választom el a bemeneteket is és a kimeneteket is eggyenként, akkor lehet?


Szerintem próbáld ki a következőt, úgy tiszteséges teljesítmény (20W) elérhető ezzel az alacsony, maximális tápfeszadattal is:
Csatornánként 4db IC, kettő-kettő párhuzamosan invertáló módban (gyári kapcsolás) és a párok hídbakötve. Egy jó fázisfordító hálózat a végfokok elé (akár csövekkel) és már kész is... Ebben az esetben a kimeneti csatoló kondiktól is megszabadulhatsz, de az offszeteket célszerű a párhuzamosítás és hídbakötés előtt egy-egy potival IC-nként lenullázni, vagy egyformára állítani (amelyik sikerül :) ). Persze a csatolókondi nélküli esetben figyelemmel kell lenni arra, hogy a hangszóró kimenetneken megjelenik a tápfesz fele! :geek:

db


Nagyon jó lenne, de nekem csak 6db-om van, a te verziód ősszesen nyolcat igényelne. Max 3db párhuzamosan csatornánként jöhet szóba, és az elmaradhatatlan inverter, hogy fordított fázissal menjen a hsz-ra a jel ugye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 19:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
6n8sz írta:
deeraudio írta:
6n8sz írta:
Na a csajsziról ennyit, már el is felejtettem . Viszont lenne egy olyan amatőr kérdésem. Az lm384-el akarok egy kis erősítőt, csatornánként három IC-vel.Egy LM304 szimplán csakis 8ohmon tud 5w-ot ió paraméterekkel produkálni. Lenne értelme párhuzamosítani, ha továbbra is csak 8ohmot tudok a végére tenni? Esetleg ha kondenzátorokkal választom el a bemeneteket is és a kimeneteket is eggyenként, akkor lehet?


Szerintem próbáld ki a következőt, úgy tiszteséges teljesítmény (20W) elérhető ezzel az alacsony, maximális tápfeszadattal is:
Csatornánként 4db IC, kettő-kettő párhuzamosan invertáló módban (gyári kapcsolás) és a párok hídbakötve. Egy jó fázisfordító hálózat a végfokok elé (akár csövekkel) és már kész is... Ebben az esetben a kimeneti csatoló kondiktól is megszabadulhatsz, de az offszeteket célszerű a párhuzamosítás és hídbakötés előtt egy-egy potival IC-nként lenullázni, vagy egyformára állítani (amelyik sikerül :) ). Persze a csatolókondi nélküli esetben figyelemmel kell lenni arra, hogy a hangszóró kimenetneken megjelenik a tápfesz fele!


db


Nagyon jó lenne, de nekem csak 6db-om van....


Nagyon jóóóó, akkor már el is kezdhetsz dolgozni, s míg elkészülsz meg is érkezik még kettő, ha most rögtön megrendeled! :lol:
Szóval hármat párhuzamosan? Huszon néhány voltra? És akkor négy ohmra? Építsd meg és számolj be róla! Azért az előbbi HSZ-emből lehet, hogy ezt érdemes megfontolni: "az offszeteket célszerű a párhuzamosítás ... előtt egy-egy potival IC-nként lenullázni, vagy egyformára állítani (amelyik sikerül :) )"

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 21:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Nekem teljesítményre bőven elég, de csak 8omegában gondolkodom, mert nincs más. Egy LM1875-is elkészűl, igaz légszerelve már. A csövet sajnálom ide de megkaphatja az opa2107-et buffernek vagy inverternek (amelyikkel jobban szól). Egyutas betongolyót is szeretnék, tehát nem vagyok wattbetlyár. De még marad a 8ohmos. A projekttel még várni kell, mert nyákotkell venni meg eztazt és nem érek rá fizetésig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.26. 11:37 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
6n8sz írta:
Nekem teljesítményre bőven elég, de csak 8omegában gondolkodom, mert nincs más. Egy LM1875-is elkészűl, igaz légszerelve már. A csövet sajnálom ide de megkaphatja az opa2107-et buffernek vagy inverternek (amelyikkel jobban szól). Egyutas betongolyót is szeretnék, tehát nem vagyok wattbetlyár. De még marad a 8ohmos. A projekttel még várni kell, mert nyákotkell venni meg eztazt és nem érek rá fizetésig.


Szerintem 8Ohmra elegendő két IC-t párhuzamosítanod, akkor még marad két tartalék is... ;)
"...nem vagyok wattbetlyár..." Ez tetszik és szintén ezt vallom, csak érzékeny, jó minőségű hangfal/hangszóró kell hozzá! :roll:

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.26. 18:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Akkor nem muszáj hídba? Csak azért kérdem, mert a csöves fokozatot kondival leválasztom és lehúzom az adatlapból ismert hídkapcsolás Mohmos bemenőellenállattával. Azaz simán a cső után a bridge-ba, na persze kondival leválasztva. De ha párhuzamosan jobb akkor más a szitu. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.26. 18:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Jut eszembe. Van itthon két dipol szélessávú Fülöp hangszórókkal. Azzal járattam a JLH-t is. 3w már megnyomja. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.26. 18:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Átnéztem és szimulálgattam a Circuitmakerrel. Ha az opa-val egyetemben 25-28V-ról jár a cső, akkor 75kohm terhelés körűl jó neki, azaz pontosan két párhuzamosított LM384(a bemeneti ellenállásuk beépített 150ohm darabonként). Na meg is van a +oldás, hagyom is a hagyfesz tápot. Lassan megy,mint a Luca székrekedése, de valamikor csak be tudom felyezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.27. 10:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
6n8sz írta:
... Ha az opa-val egyetemben 25-28V-ról jár a cső, akkor 75kohm terhelés körűl jó neki....


Milyen cső fog ilyen alacsony feszről járni? És milyen kapcsolásban?

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 16:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
deeraudio írta:
6n8sz írta:
... Ha az opa-val egyetemben 25-28V-ról jár a cső, akkor 75kohm terhelés körűl jó neki....


Milyen cső fog ilyen alacsony feszről járni? És milyen kapcsolásban?

db

PCC88. Bár nem törpefeszte van kitalálva, de gyári fülesben is láttam 24v-ról menni. A hibrid füles topic már az ecc82 kisfeszen való járását is megjövendőlte :lol: . Szerencsére a 83-ast már egyöntetűen lenyomták. A viccet félretéve egy sima katódkövető verzió 33k-47k anódellenállással, 100n kondival kicsatolva, aztán a paralel 384-es rákötve(abba be van ugye építve a bemeneti ellenállás).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.30. 13:57 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
6n8sz írta:
deeraudio írta:
6n8sz írta:
... Ha az opa-val egyetemben 25-28V-ról jár a cső, akkor 75kohm terhelés körűl jó neki....


Milyen cső fog ilyen alacsony feszről járni? És milyen kapcsolásban?

db

PCC88. Bár nem törpefeszte van kitalálva, de gyári fülesben is láttam 24v-ról menni. A hibrid füles topic már az ecc82 kisfeszen való járását is megjövendőlte :lol: . Szerencsére a 83-ast már egyöntetűen lenyomták. A viccet félretéve egy sima katódkövető verzió 33k-47k anódellenállással, 100n kondival kicsatolva, aztán a paralel 384-es rákötve(abba be van ugye építve a bemeneti ellenállás).


Ha már úgy is használsz csatoló kondit, akkor érdemes a csöves rész tápfeszét legalább feszkétszerezéssel előállítani. Ami fejhallgató erősítőnek jó, az nem biztos, hogy ide is jó lesz...

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.31. 09:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
deeraudio írta:
6n8sz írta:
deeraudio írta:





Ha már úgy is használsz csatoló kondit, akkor érdemes a csöves rész tápfeszét legalább feszkétszerezéssel előállítani. Ami fejhallgató erősítőnek jó, az nem biztos, hogy ide is jó lesz...

db

Lehet hogy tényleg így van. Amúgy paralel három már sok 8ohm-ra(25v mellett)?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.31. 10:25 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Nem sok csak felesleges, kettő szerintem elegendő, 4ohm esetén lenne érdemes hármat használni. Így egyszerűbb lesz az offszeteket is belőnöd, illetve jobb együttfutásra számíthatsz (talán). A fix erősítés miatt, lehet hogy válogatnod kell (erősítésre is) az egymáshoz illőket...
Hányszoros erősítést biztosítanak az IC-k és hányszorosra van szükséged a csöves résztől? Milyen beállítást használnál az IC-knél?
Pontosabban az adatlapról azt látom, hogy ez az IC fix 50x erősítést ad, ezt milyen módszerrrel, kapcsolással tudod csökkenteni, mert egyébként egy katódkövető is bőven elegendő elé. (A te verziódban az össz erősítés több százszoros is lehet. Minek? Csak problémák forrása...)

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.31. 20:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
sima feszültségosztóval. A csöves részt elválasztó kondi után akár egy 50-100k ellesállás az ic elé, ezzel csővel egyetemben lessz normális erősítése. Tudom hogy eleve nagy, erre gondoltam. Hajjaj, de azért sem lessz lm4766 a cső után. ;). Szóval feszültségosztóval oldom meg, amely egyik ellenállása maga a bemeneti ellenállás, ami a két ic esetében 75ohm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.31. 21:06 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
...75kOhm. De még akkor is mondjuk 12AU7 és Ra = 10k / Rk = 1k, Ut = 60V esetén is Au = 6x (katódkondi nélkül), ami még így is legalább 150x-es erősítés (6x50/2).
Talán valamilyen átfogó visszacsatolást lenne érdemes még használni, hogy tovább csökkenjen az erősítés, persze akkor meg más gondok adódhatnak... :geek:
Biztosan jó választás ez az IC? Vagy eleve az IC-t kellene mégjobban visszacsatolni? Kísérletezned kellene... :idea:

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.08.31. 21:17 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem is túl nagy az erősítés. Zaj szempontjából egy katasztrófa lesz.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.01. 10:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Torzítását nézted? Mély, magas borzalmas, a közepe csak szörnyű. De majd az ekktroncsű rendbe teszi :mrgreen:
Ez egyébként sem gainclone téma, azok működnek :D

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.01. 10:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
6n8sz ha már ilyen kis zseb IC-vel akarsz szórakozni akkor inkább a TDA2822-őt válaszd. A fórumon lévő kapcsolás zsebrevágja az összes alap és hidalt GC-t és national kis IC-s erősítőit hangminőségben ha elég a 6W.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.22. 12:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 22:40
Hozzászólások: 108
Ez vajon "mennyire" hamis ? :)

http://www.ebay.com/itm/5PCS-IC-LM3886T ... 460a3845b4

Esetleg eredetit, megbízható gyártótól mutatna valaki ?

Kösz !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.22. 17:33 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Kisa írta:
Ez vajon "mennyire" hamis ? :)

http://www.ebay.com/itm/5PCS-IC-LM3886T ... 460a3845b4

Esetleg eredetit, megbízható gyártótól mutatna valaki ?

Kösz !


Szerintem eredeti, de a nálunk kaphatók nagyrésze is (ezt nem éri meg hamisítani, túl olcsó).
pl.: lomex.hu

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.22. 17:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A fénykép alapján eredeti. Egyébként egyetlen gyártója van, szóval nem igen tudunk tanácsot adni ez ügyben a szűk választék miatt. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.22. 21:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 22:40
Hozzászólások: 108
Kösz !

Több (két ?) féle szitázásút is találtam az ebay-en.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.27. 20:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Miért nem rendelsz mintát a texas-tól, az legalább bizti nem hamis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.27. 23:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 22:40
Hozzászólások: 108
Egyrészt eszembe sem jutott, na meg nem is tudom hogy megy ez :) Az autókhoz jobban értek :)

Egyébként is csak most rám tört a forraszthatnék, nem vagyok túl jártas az elektronikában és a hozzá kapcsolódó dolgokban, így ha kell valami alkatrész,akkor megveszem a legközelebbi boltban. Esetleg megrendelem az e-bay-ről, mert az ma már egyszerűbb, mint parkoló helyet találni a lomex előtt.
Régen ez egyszerűbb volt, ha utánépítettem a méltán elfeledett Quad 405-öst és működött, az jó volt, ha nem, akkor nem volt jó :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.28. 15:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Kisa írta:
Egyrészt eszembe sem jutott, na meg nem is tudom hogy megy ez :) Az autókhoz jobban értek

Egyébként is csak most rám tört a forraszthatnék, nem vagyok túl jártas az elektronikában és a hozzá kapcsolódó dolgokban, így ha kell valami alkatrész,akkor megveszem a legközelebbi boltban. Esetleg megrendelem az e-bay-ről, mert az ma már egyszerűbb, mint parkoló helyet találni a lomex előtt.
Régen ez egyszerűbb volt, ha utánépítettem a méltán elfeledett Quad 405-öst és működött, az jó volt, ha nem, akkor nem volt jó

Na várj csak, segítek. Ez ingyen rendelhető ám egyébként.
1. Felmész a http://www.ti.com oldalra
2. Rámész a saple & buy logóra
3. Kitöltessz egy ingyen minta rendelési adatlapot (free sample cart)
4. Kapsz egy e-mailt ,azzal visszaigazolsz és már rendelhetsz is. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.28. 16:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Próbálkoztam diliből. Az alap az volt, hogy kíváncsi voltam, hogy lehetne javítani a GC-k mélyein. Sokan egyből azt mondják, hogy hangszínszabályzó, több alkatrész... . Én a invertáló erősítő 1M Vcs ellenállása elé tettem egy 1mH tekercset, jó lett!!. Lehet, más értékkel ez beválna a 4780-asmál is, mert szerintem a mélyei szegények.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.28. 19:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 22:40
Hozzászólások: 108
Kösz !

Kiváncsiságból rendeltem is kettőt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.29. 09:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Kisa írta:
Kösz !

Kiváncsiságból rendeltem is kettőt.


Ügye, minjárt más. Amúgy összesen 5x rendelhetsz, és minden tételből 3 darabot/rendelés. Én rendelnék 4780-at is, 3875-öt is, aztán kiválasztanám, mi tetszik nekem hangra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.09.29. 09:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
6n8sz írta:
Próbálkoztam diliből. Az alap az volt, hogy kíváncsi voltam, hogy lehetne javítani a GC-k mélyein. Sokan egyből azt mondják, hogy hangszínszabályzó, több alkatrész... . Én a invertáló erősítő 1M Vcs ellenállása elé tettem egy 1mH tekercset, jó lett!!. Lehet, más értékkel ez beválna a 4780-asmál is, mert szerintem a mélyei szegények.


Lám a mélyjavítás másnak is eszébe jutott, igaz hogy neminvertáló kapcsolásban (maiky weboldalán a ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.10.02. 23:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 22:40
Hozzászólások: 108
Ma meg is jöttek az IC-k, hm.. nem semmi :)

Be is fejeztem ezt az alapkapcsolást:

http://xtronic.org/circuit/amplifier/au ... it-lm3886/

Mély hiányosnak nem éreztem, sőt egész jó elsőre, de pár órát hallgatva, kicsit unalmas döglött hang, nincsenek benne finom részletek.
Persze hétköznapi alkatrészekből épült, Hitano elkók, és Remix kondik, ellenállások.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.10.02. 23:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Akkor ne csodálkozz. A s...rból épített vár az már csak ilyen szokott lenni. Azoknak az egyszínű remix ellenállatoknak kegyetlen s....r hangja tud lenni. A kondérokat sem használnám táphidegítésen kívül másra...

Ja meg a 3886-nak tapasztalataim szerint is alapból ilyen fasza, lapos, részletszegény moslék hangja van. A 3875-el jobban jártál volna...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.10.03. 07:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Kisa írta:
Ma meg is jöttek az IC-k, hm.. nem semmi :)

Be is fejeztem ezt az alapkapcsolást:
.....


...hát arra tényleg kár volt időd pazarolnod... A 3886 alapkapcsolása tényleg "fahangú"...
Ha végigolvasod ezt a témát az elejétől, akkor itt többen is leírtuk már, hogy ezekből az IC-s végfokokból az elérhető legjobb hangminőséget az invertáló kapcsolással lehet kiszedni. Sokan még a körítést is leírtuk, a kapcsolást is megadtuk.

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gainclone
HozzászólásElküldve: 2013.10.03. 13:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Kisa írta:
Ma meg is jöttek az IC-k, hm.. nem semmi :)

Be is fejeztem ezt az alapkapcsolást:

http://xtronic.org/circuit/amplifier/au ... it-lm3886/

Mély hiányosnak nem éreztem, sőt egész jó elsőre, de pár órát hallgatva, kicsit unalmas döglött hang, nincsenek benne finom részletek.
Persze hétköznapi alkatrészekből épült, Hitano elkók, és Remix kondik, ellenállások.

Rendeld meg a két 3875-öt és építs invertáló fokozatot: Rk és Rb egyaránt legyen 33k, Rv=1M. Asszem így jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 284 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség