audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 06:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 611 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 11:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Szabó Zoltán írta:
sajti írta:
LKA írta:
mindjart gondoltam :) az a sok franya opamp, csak rosszat csinalnak


Valahol olvastam egy kikezdhetetlen logikájú morfondírozást ezügyben. Nagyjából abból állt, hogy ha nem hallasz különbséget +1 műveleti erősítővel, akkor tegyél be 10-et a jelútba. Ha akkor hallod a különbséget, akkor az 1db is okoz valamit...

Sajti

Bármennyire is logikusnak tűnik, de nem jó okoskodás.
Ugyanis kifelejti az idő tényezőt. A jittert. Ami egy opánál még nem hallható, lehet, hogy háromnál sem, de tíznél igen.
Egyébként megfelelő tápolással nagyot lehet javítani minden opán, és akkor akár tíz is jöhet. De nem teszik, mert pupákok :D
Erről a jitteres dologról írhatnál kicsit bővebben.

Esetleg hozzátehetnél néhány gondolatot, a dareTZeel által is képviselt, paramétercentrikusság helyett hangcentrikus iskoláról, főként a csöves technikához való pozitív viszonyulásod tükrében. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 12:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Toto írta:
Szabó Zoltán írta:
Bármennyire is logikusnak tűnik, de nem jó okoskodás.
Ugyanis kifelejti az idő tényezőt. A jittert. Ami egy opánál még nem hallható, lehet, hogy háromnál sem, de tíznél igen.
Egyébként megfelelő tápolással nagyot lehet javítani minden opán, és akkor akár tíz is jöhet. De nem teszik, mert pupákok :D
SHC702-ben pont lesz egy OPAMP... Nem lenne rossz hozzá egy megfelelő +-15V táp. Digitális korszakban meg nem kell 10 opamp... max egy jó ADC. Megfelelő, OPAMP-hoz készült tápokról pedig szívesen olvasnék a megfelelő topikokban.


szerintem nem kell tullihegni a tapegyseg temat sem. LM317/337-el is tehet csinalni eleg jo tapot OPAMP-hoz. Kell ele egy CRC tap es kesz a 90dB PSSR.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 16:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
Par hete rendeltem egy par panelt (az arany szinu), meg nem jott meg. A 3 par kimeno tranyosat szeretem volna de sajnos csak ures panel nem kaphato es en nem bizok a kinai (Ebayen stb) vasarolt felvezetokben.
Jo dolgokat olvastam az eredetirol, az utan epitettekrol pedig vegyes viszajelzest olvastam. A YouTube-on fulletem meg egy parat- amenyire a hangzas ataljon eleg erdekes. Meleg hangja van de a melyei kisse kontrolalatlanok. Van egy ismerosom Belgiumban es O is ugyan ezt irta nekem a sajat klonjarol. Most a nagyobb verziot epiti meg O is.
20W-ig A osztalyba van hajtva az eredeti.
Hangra hasonlit egy erositohoz amit 10 eve epitettem a SEWA DIY gephez.
Itt egy ertekeles angolul

Yes, I just uploaded as proof for the manufacturer (who is resolving the problem). I liked it so much I bought another one. I have had Krell, Spectral, MBL, Linn, Naim. This beats everything including the MBL 9008A monoblocks ($52k retail) which I just sold. I run direct from CD/Streaming source. Will never look back. Despite the hum on this particular instance ( caused by voltage regulator) I would say it's a fantastic amp. The build quality is great. You can find them online through the usual sites

Felsorol jonehany erositot ami elotte neki volt es mindet veri hangzasban beleertve az $52 000 NBL 9008 mono blokot is.


Csatolmányok:
TB23DfUbdhvOuFjSZFBXXcZgFXa_!!20630408.jpg
TB23DfUbdhvOuFjSZFBXXcZgFXa_!!20630408.jpg [ 93 KiB | Megtekintve 36352 alkalommal. ]
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg [ 289.54 KiB | Megtekintve 36351 alkalommal. ]
DartZeel_55v.asc [14.41 KiB]
583 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 16:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
https://www.youtube.com/watch?v=eJBZJQxyRWk
https://www.youtube.com/watch?v=EKFXeUwKIa8
https://www.youtube.com/watch?v=_BP2yHVIDDw
A nagyobb DartZeel
https://www.youtube.com/watch?v=POY-rZ3kAQc


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 16:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
gaborbela írta:
Par hete rendeltem egy par panelt (az arany szinu), meg nem jott meg. A 3 par kimeno tranyosat szeretem volna de sajnos csak ures panel nem kaphato es en nem bizok a kinai (Ebayen stb) vasarolt felvezetokben. ...
Kíváncsi vagyok majd a tapasztaltakra.

A saját véleményem az utánépítést illetően:
Kizárólag az eredeti áramkört építeném meg, az eredeti aktív és passzív! alkatrészek lehető legalaposabb egyezőségével. ( gyártó, típus, sorozat )
Bár - félvezetős erősítők között - ez egy relatíve nagy torzítású áramkör, és így "mindenki" tudni véli, hogy ezért szól úgy ahogy, sokan - pl. én is - meg vagyunk győződve róla, hogy a gyári erősítő hangzását csak részben okozza ez.

Az utánépítésekkel többnyire meg sem kísérlik az eredeti készülékben rejlő szinergia előállítását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 16:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
shany írta:

A saját véleményem az utánépítést illetően:
Kizárólag az eredeti áramkört építeném meg, az eredeti aktív és passzív! alkatrészek lehető legalaposabb egyezőségével. ( gyártó, típus, sorozat )
Bár - félvezetős erősítők között - ez egy relatíve nagy torzítású áramkör, és így "mindenki" tudni véli, hogy ezért szól úgy ahogy, sokan - pl. én is - meg vagyunk győződve róla, hogy a gyári erősítő hangzását csak részben okozza ez.

Az utánépítésekkel többnyire meg sem kísérlik az eredeti készülékben rejlő szinergia előállítását.


Azert is csak panelt rendeltem ami az eredetinek a 100% masolata. https://www.ebay.ca/itm/300W-500W-After ... 1438.l2649
A kinai alkatreszekben egyaltalan nem bizok amit nem hivatalos szakuzletbe vasarolhato. Ebay, Taobao, AliExpress es hasonlo helyekrol nem szabad felvezetot vasarolni se kit verziot. Nekem van eredeti ON semi felvezetoim csak MJE15032 & 33-at kell meg vegyek, abol keves van. Elenallas azt hiszem DALE-t vagy PRP-t veszek. Aztan meglatom egy vagy ket trafot hasznalok. Eloszor megepitek egy csatornat es ha nemtetszik akkor nem valoszinu hogy teljesen megepitem.
Amenyire a Yutube-rol atjon fejhalgatoval nem olyan is rosz az eredetinek a hangja
https://www.youtube.com/watch?v=RPNM7etmVIs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 17:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
gaborbela írta:
...Elenallas azt hiszem DALE-t vagy PRP-t veszek. Aztan meglatom egy vagy ket trafot hasznalok. Eloszor megepitek egy csatornat es ha nemtetszik akkor nem valoszinu hogy teljesen megepitem. ..

Nos, pont erről írtam. Te nem a darTZeel NHB-108-t fogod megépíteni...hanem a darTZeel NHB-108 elektromos áramkörét.

Egy dolog biztos, amit építesz, az nem úgy fog szólni, mintha a gyárit kötnéd be helyette.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 17:38 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Ez az építsük utána gondolat így soha sem fog bejönni, nem is értem miért költenek emberek pénzt ilyesmire. ;)
- még abban sem vagyok biztos, hogy a kiszivárgott elvi rajz megegyezik a piaci készülékével
- sem az alkatrészek sem az anyagok nem azonosak
- a technológiai színvonal az eredetivel semmiben sem egyezik
- a bemérésnél/beállításnál nem ismert az elektromos paraméterek "helyes gyári" értéke
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 18:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Ez egy érdekes kérdés. Nem egyszer láttam olyat, hogy egy gyártó menet közben jelentős változtatásokat hajtott végre a félvezetőkészletben, mert az addig használt típust a gyártó megszüntette. Kérdés, hogy akkor most a változtatás előtti, vagy a változtatás utáni modell tekinthető "valódinak"?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 18:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
tunerman írta:
Ez az építsük utána gondolat így soha sem fog bejönni, nem is értem miért költenek emberek pénzt ilyesmire. ;)

Akkor nem építsünk után semmit, se Naim-ot, se marantz-ot, se semmit, mert úgysem fog jól szólni. :lol: Azért én ennyire nem vagyok kishitű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 18:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Építeni építhet bármit a lelkes diyer, azzal semmi gond...csak ezt az "után építem a gyárit" gondolatot nem tartom reális célnak.
Amikor nincs közös pont az eredetit létrehozó termékkel sehol, mitől lenne bennük hasonlatosság?
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 18:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
tunerman írta:
Amikor nincs közös pont az eredetit létrehozó termékkel sehol, mitől lenne bennük hasonlatosság?
Üdv: TJ.


Ezt fejtsd már ki kicsit részletesebben, légy oly kedves! Miért ne lehetne közös pont?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 18:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
1. A terméket létrehozó és a diyer tudása közötti különbség (elvek és tapasztalatok)
2. A gyártó alkatrész beszállítói és a diyer beszerzési lehetőségei (custom made)
3. Az előállításhoz szükséges helyszín és annak felszerszámozottsága, gépesítés és annak műszaki színvonala
4. Megépítéshez szükséges technológiai képzettség (gyakorlat, precizitás, pontosság, alaposság, stb.)
5. A teljes műszaki dokumentáció alapján való bemérés/beállítás, üzememelési biztonság ellenőrzése
6. Stb. (általam nem ismert egyedi dolgok, amit aztán végképp nem tesznek a köz elé:-)))
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 18:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
tunerman írta:
1.
2.
3.
4.
5.

Miről is beszélünk... űrtechnológia...távközléstechnológia...számítógépgyártás.... ja, nem, kínai diszkrét tranzisztoros erősítő! :shock:
Na, ne szórakozz Jenő! ;)

A 6. meg a megszentelt csavarhúzó.... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 18:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
tunerman írta:
1. A terméket létrehozó és a diyer tudása közötti különbség (elvek és tapasztalatok)


Ez nem feltétlenül igaz. Hiszen az utánépítő azért akar utánépíteni, mert nem tud olyat tervezni, mint a terméket létrehozó. Az utánépítés nem feltételez akkora tudást, mint a tervezés az alapoktól.

tunerman írta:
2. A gyártó alkatrész beszállítói és a diyer beszerzési lehetőségei (custom made)


Azért már kinőttük a 80-as éveket. Ma már gyakorlatilag bármilyen alkatrészt meg tud szerezni az amatőr utánépítő is.

tunerman írta:
3. Az előállításhoz szükséges helyszín és annak felszerszámozottsága, gépesítés és annak műszaki színvonala


Ez sok esetben inkább a soroztagyártás gazdaságosságára vonatkozik. Egy egyedi utánépítés lényegesen kisebb gépparkot igényel, különösen, ha a dobozolás gyári (sokszor indokolatlanul túllihegett) színvonalát nem feltétlenül akarjuk reprodukálni

tunerman írta:
4. Megépítéshez szükséges technológiai képzettség (gyakorlat, precizitás, pontosság, alaposság, stb.)


Azért rutinos diyernek megvan az a tapasztalata, illetve gondossága, ami ehhez kell. Sok esetben pedig a lelkesedés és az érdeklődés túl is szárnyalhatja a napi rutinban építgetők munkáját.

tunerman írta:
5. A teljes műszaki dokumentáció alapján való bemérés/beállítás, üzememelési biztonság ellenőrzése


Ez sem tipikus manapság, hiszen az internetről nagyon sok részletes és pontos dokumentáció (szervízkönyv) letölthető.

tunerman írta:
6. Stb. (általam nem ismert egyedi dolgok, amit aztán végképp nem tesznek a köz elé:-)))


Ezzel szembe állítanám a diyer lelkesedését mint ösztönző erőt.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 18:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
...amit beírtál, az mindegyik pontban különböző lett a két világban...hasonlatosság nincs bennük.
Én pontosan erről írtam.
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 19:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
tunerman írta:
...amit beírtál, az mindegyik pontban különböző lett a két világban...hasonlatosság nincs bennük.
Én pontosan erről írtam.
Üdv: TJ.


Na ebben sosem fogunk egyetérteni...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 22:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
sajti írta:
Ez egy érdekes kérdés. Nem egyszer láttam olyat, hogy egy gyártó menet közben jelentős változtatásokat hajtott végre a félvezetőkészletben, mert az addig használt típust a gyártó megszüntette. Kérdés, hogy akkor most a változtatás előtti, vagy a változtatás utáni modell tekinthető "valódinak"?

Sajti
Mindkettő valódi, egyszerűen csak nem pont egyformák. Gyanítom, hogy törekednek arra, hogy minél kisebb legyen a kívülről érzékelhető változás. Persze azt is megtehetik, hogy jelölik a változás tényét, pl. mkII, stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 22:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Pufferkondik:
Csatolmány:
211224lgmcctexmnxgcsox.jpg
211224lgmcctexmnxgcsox.jpg [ 105.31 KiB | Megtekintve 36184 alkalommal. ]

Csatolmány:
135724t9ml1h30cxlms953.jpg
135724t9ml1h30cxlms953.jpg [ 93.99 KiB | Megtekintve 36184 alkalommal. ]


Plusz még egy közeli montázs, itt látszik, hogy ellenállás típusban már változtattak.
Csatolmány:
Clipboard05.jpg
Clipboard05.jpg [ 241.79 KiB | Megtekintve 36181 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 23:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Védelem panel és a kimeneti áram figyelése:
Csatolmány:
012831h4z616tby3s6yt7l.jpg
012831h4z616tby3s6yt7l.jpg [ 116.14 KiB | Megtekintve 36175 alkalommal. ]

Csatolmány:
012841xejss940mxrcpgt8.jpg
012841xejss940mxrcpgt8.jpg [ 66.38 KiB | Megtekintve 36175 alkalommal. ]


Valami ilyesmi áramátalakító típust használhat:
https://uk.rs-online.com/web/p/current- ... s/0497221/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 07:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
Plusz még egy közeli montázs, itt látszik, hogy ellenállás típusban már változtattak.
Csatolmány:
Clipboard05.jpg
[/quote]

Nemely utan epitett a megszolalasig :lol: hasonlit az eredetire. A kinai eBay versio a Taobao tele van. :D
A kulombseg amig az eredeti valami $18 000 plusz ado es postazas addig 10%-ert meglehet vasarolni egy olyan emlitet utanepitetet.
Termeszetesen van olcsobb is de az mar csak tavolrol hasonlit az eredetire.
Nem kizart a kepen levo egyik verzio klonozas. ;)
It van egy kozely foto a panelrol(a baratom kuldte) 3 par tranyos verziorol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 07:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
Plusz még egy közeli montázs, itt látszik, hogy ellenállás típusban már változtattak.
Csatolmány:
A Clipboard05.jpg csatolmány már nem érhető el.
[/quote]

Nemely utan epitett a megszolalasig :lol: hasonlit az eredetire. A kinai eBay versio a Taobao tele van. :D
A kulombseg amig az eredeti valami $18 000 plusz ado es postazas addig 10%-ert meglehet vasarolni egy olyan emlitet utanepitetet.
Termeszetesen van olcsobb is de az mar csak tavolrol hasonlit az eredetire.
Nem kizart a kepen levo egyik verzio klonozas. ;)
It van egy kozely foto a panelrol(a baratom kuldte) 3 par tranyos verziorol.


Csatolmányok:
dartZeel 11.JPG
dartZeel 11.JPG [ 100.12 KiB | Megtekintve 36031 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 09:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
gaborbela írta:
...Nemely utan epitett a megszolalasig :lol: hasonlit az eredetire. A kinai eBay versio a Taobao tele van. :D
A kulombseg amig az eredeti valami $18 000 plusz ado es postazas addig 10%-ert meglehet vasarolni egy olyan emlitet utanepitetet.
Termeszetesen van olcsobb is de az mar csak tavolrol hasonlit az eredetire.
Nem kizart a kepen levo egyik verzio klonozas. ;)
It van egy kozely foto a panelrol(a baratom kuldte) 3 par tranyos verziorol.

Ha jól értem a lényegét, akkor teljesen mindegy, hogy miből építjük, ugyanolyan lesz mint az eredeti, csak árban van különbség.
Én, ennek az ellenkezőjét gondolom.

Ez az erősítőt nagyon régóta létezik, a 6moons tesztje 2005-ben íródott. Az akkori alkatrészek egy részét már rég nem gyártják. ( Pl. a 39 Ohm, IRC gyártású SX széria )
néhány link, akár elborzasztás céljából:
http://bbs.hifidiy.net/thread-788271-1-1.html
http://bbs.hifidiy.net/thread-1051612-1-1.html
http://bbs.hifidiy.net/thread-794624-1-1.html


Ha módosítani, "javítani" szeretnénk, ezt nagyon sokan meg tudnánk tenni, itt a fórumon is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 14:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
shany írta:
Ha jól értem a lényegét, akkor teljesen mindegy, hogy miből építjük, ugyanolyan lesz mint az eredeti, csak árban van különbség.
Én, ennek az ellenkezőjét gondolom.
Ha módosítani, "javítani" szeretnénk, ezt nagyon sokan meg tudnánk tenni, itt a fórumon is...


Nem azt hiszem nem ertedted meg amit irtam vagy talan nem voltam egyertelmu.
Azt irtam (szojatek) megszolalasig hasonlit nemely klone. Szo szerint adig hasonlit amig mindket erosito megszolal.
Mi nem tudunk ugyan olyat epiteni mint a gyari, lehet jobbat (keves az esely ra) vagy roszabbat. En aban hiszek hogy az utolso huzal is beleszolhat a hangba. Ha nem hasznaljuk ugyan azokat az alkatreszeket akor az eredmeny sem lehet ugyan olyan.
Nem tudom ha igaz de a nagyobb cegek mikor felvezetoket vasarolnak akkor a gyarto a legjavat kivalogatja es azt kapjak meg. En ezt olvastam tobb nagy ceggel kapcsolatba.
Peldaul itt Torontoban vasaroltam a Plitron cegtol toroid trafokat. A Nelson Pass is toluk rendeli az erositojeihez a trafoit. Egy nap mikor egy trafo zajos volt es viszavittem ok azt mondtak hogy extra fizetsegert nekem is bemerik a trafomat mint a N Pass-nak. Termeszetesen mikor valaki egy parat rendel es egy nagy ceg 500db akkor nem egyforma kiszolgalasba reszesitik a ket rendelot.
Es ez egy van a felvezetok teren is. Mi megveszuk a maradekot a boltbol, mig egy nagyobb ceg a gyartotol beszerzi a legjobbat.
A kerdes akkor mi miert epitunk. Mert nem tudok (es nem is akarok)$18 000 egy erositoert fizetni, ez nekem hobby es ha az eredeti hang 80-90% elerem szamomra az mar siker. En magamnak epitek es ha nekem tetszik akkor az gyozelem szamomra.
Remelem tisztaztam a felre ertest es azt is hogy miben hiszek epitkezes teren.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 17:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Több évtizede az a véleményem, hogy a párba válogatás után maradt félvezetőket árulják a kereskedelemben...bárhol a világon :(
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 18:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
tunerman írta:
Több évtizede az a véleményem, hogy a párba válogatás után maradt félvezetőket árulják a kereskedelemben...bárhol a világon :(
Üdv: TJ.


Ez ebben a formában nem igaz, de a projektjeid alapján tőled nem is várható el, hogy képben legyél ezügyben.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 18:18 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Szerintem pedig az a kemény valóság - amit előbb beirtak -, hogy a gyártókat előre engedik a pultnál. Sőt, minél nagyobb mennyiséget rendel, annál szívélyesebb a kiszolgálás (pl. megadott paraméterekre válogatnak, vagy rányomják amit kér:)
Ez egy nagyon régen bevezetett dolog, már az 1960-as években így volt.
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 18:36 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Beteszek egy elképzelhetetlenül ritka információt, a Marantz cég specifikációit tartalmazó Motorola SJ2519 tranzisztor adatlapjait.
A kereskedelemben már senki nem tudja ilyen szinten kiválogatni a tranzisztorokat - különben is már elvitték a jobb darabokat ;)
Üdv: TJ.


Csatolmányok:
Marantz_SJ2519_spec_P.1.jpg
Marantz_SJ2519_spec_P.1.jpg [ 164.78 KiB | Megtekintve 35912 alkalommal. ]
Marantz_SJ2519_spec_P.2.jpg
Marantz_SJ2519_spec_P.2.jpg [ 64.41 KiB | Megtekintve 35911 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 19:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 433
tunerman írta:
Szerintem pedig az a kemény valóság - amit előbb beirtak -, hogy a gyártókat előre engedik a pultnál. Sőt, minél nagyobb mennyiséget rendel, annál szívélyesebb a kiszolgálás (pl. megadott paraméterekre válogatnak, vagy rányomják amit kér:)
Ez egy nagyon régen bevezetett dolog, már az 1960-as években így volt.
Üdv: TJ.


A helyzet az, hogy a gyártás során eleve osztályokba válogatnak, majd e szerint feliratoznak, ezt kapod az üzletben. Természetesen a gyártók kérhetnek biz. mennyiségnél még szűkebb szortírt, de ebben nincs semmi misztika. Ugyanez van a processzorok területén is, ott is utólag válogatják le annak megfelelően, hogy az adott lapka hogyan sikerült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 19:46 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Az nem volt kérdés, hogy a legyártott terméket válogatják valamilyen szempont alapján. A kérdés az, hogy aki bármikor betéved egy elektronikai üzletbe - mit vehet magának?
Fenntartom a véleményem, hogy nem azt a minőséget, amit már elvittek az elektronikákat gyártó cégek (de ez a Te hozzászólásodban is benne van).
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 20:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
tunerman írta:
Beteszek egy elképzelhetetlenül ritka információt, a Marantz cég specifikációit tartalmazó Motorola SJ2519 tranzisztor adatlapjait.
A kereskedelemben már senki nem tudja ilyen szinten kiválogatni a tranzisztorokat - különben is már elvitték a jobb darabokat ;)
Üdv: TJ.
Felejtsük már el ezeket a muzeális fo..kat.
Már több generációval modernebb technológiával készülnek a félvezetők.

A '80-as évektől léteznek pl. ring-emitter, vagy Sanken LAPT japán audió végtranzisztorok. A megadott adatlap paramétereit mindegyik! példánynak teljesíteni kell. Gyárilag válogatják, osztályokba sorolják őket, és minimális műszerezttség mellett is, az adatlap alapján - pont a gyártástechnolóia fejlettségéből adódóan - gyakorlatilag megszerkeszthetőek az adott tranzisztorpéldány karakterisztikái.

Nyilván, ha készülékgyártó lennék, akkor a saját paraméter-intervallumokkal rendelném meg azt a 5-10000 db tranzisztort a gyárból, mert így a legegyszerűbb és vélhetően a legolcsóbb is.

Most meg veszek 50-200db-ot és válogatok hasonló vagy még kisebb tűréssel.

A kulcs a modern gyártástechnológia által kínált relatíve szűk paraméteringadozás az adott típusokban, amely "hőskorban" messze nem így volt. Nekem is vannak RCA gyártmányú 2N3055 tranzisztoraim...döbbenet, a szórásukat, paramétereiket tekintve...80% alapból kuka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 20:49 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Én azért nem mondok ilyen sarkos véleményt a régebben gyártott készülékekről, főleg azért nem mert "új f...kat" most nagyobb valószínűségel lehet venni :D
Ami pedig a DIY lehetőségeket illeti - most nem ragadnék le egyetlen alkatrész be vagy nem beszerezhetőségénél -, az egész készülék után építéséről van itt szó, amit én továbbra sem tartok reális célnak.
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 20:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Én fenntartom, hogy tunerman fórumtárs állítása egyszerűen nem igaz.

Hogy miért is?

Először is válasszuk szét az alkatrészeket:

Ha már nem gyártott, régi típusokról beszélünk, akkor a fórumtársnak igaza van, az azokból itt ott előforduló kisebb mennyiségek nyilvánvalóan maradékok, amik 1-2 rostán már kihullottak. Ezeknek a válogatása, párosítása gyakorlatilag kilátástalan.

Ha ma is gyártásban lévő alkatrészekről beszélünk, akkor mindjárt más a helyzet. Hogy a gyártók válogatott alkatrészeket kapnának? Milyen gyártók??? A kommersz hifi gyártók, akik egy fillér gyártási költségtöbbletért keresztre feszítik a teljes fejlesztési osztályt? Az audiofil specialista cégek, akik évente 100-500db berendezést adnak el csillagászati árakon? Hát kérem, az előbbiek egy fillért nem fizetnek azért, hogy válogatott alkatrészeket kapjanak, utóbbiak pedig a néhány 1000db-os éves mennyiség okán nem is olyan komoly ügyfelek. A hadseregnek beszállító cégek esetében bőven el tudom képzelni a válogatást, de hát ők viszonylag kevés audio célra fejlesztett alkatrészt használnak. (Lásd még: Vishay DALE RN katonai szabvány, CMF ipari szabvány, CCF kommersz ellenállás. Mindhárom típus tökéletesen ugyanaz!!!!)

Hol is vesszük azt az alkatrészt? Ebay, Aliexpress stb. részemről kizárva, itt nemhogy a maradékra van nagy esélyünk, de a hamisra is.
Sarki bolt (Lomex Arwill stb.) esetén tényleg előfordulhat, hogy valahonnan kirostált példányokat kapunk. Nagyobb kereskedők (Mouser, Farnell, Digikey) esetén már jobb a helyzet. Bizonyos típusokból több százezres mennyiségeket rendelnek, tehát fontosságban bőven ott vannak az alkatrészgyártóknak, mint a készülékgyártó cégek.
Elmondhatom, hogy elég sok alkatrészt vásároltam a nagy cégektől. A válogatási tapasztalataim szerint 2-3%-os pontosságra az alkatrészek 50-70%-a leválogatható, ami egy igen kellemes arány.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 21:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
tunerman írta:
Beteszek egy elképzelhetetlenül ritka információt, a Marantz cég specifikációit tartalmazó Motorola SJ2519 tranzisztor adatlapjait.
A kereskedelemben már senki nem tudja ilyen szinten kiválogatni a tranzisztorokat - különben is már elvitték a jobb darabokat ;)
Üdv: TJ.


Ezzel a specifikáció kiírással én a V4 közelébe nem engednék tranzisztort. A mai tranzisztorok ezt a specifikációt simán, mindenféle válogatás nélkül tudják, ráadásul nem is magas áron.
A nosztalgia szép dolog, de azért ne menjünk vissza a viaszhengeres gramafonhoz!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 21:04 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Csak, hogy legyen egy kis gyakorlat is az elmélet mellett:
Csatolmány:
tranyók.jpeg
tranyók.jpeg [ 1.32 MiB | Megtekintve 35827 alkalommal. ]

A képen egy most készülő V4 végtranzisztorai láthatók az összeválogatás után.
Remélem ezek az új f....ok azért tudnak meglepetést okozni :)
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 21:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
sajti írta:
tunerman írta:
Beteszek egy elképzelhetetlenül ritka információt, a Marantz cég specifikációit tartalmazó Motorola SJ2519 tranzisztor adatlapjait.
A kereskedelemben már senki nem tudja ilyen szinten kiválogatni a tranzisztorokat - különben is már elvitték a jobb darabokat ;)
Üdv: TJ.


Ezzel a specifikáció kiírással én a V4 közelébe nem engednék tranzisztort. A mai tranzisztorok ezt a specifikációt simán, mindenféle válogatás nélkül tudják, ráadásul nem is magas áron.
A nosztalgia szép dolog, de azért nem menjünk vissza a viaszhengeres gramafonhoz!

Sajti


Az a specifikáció 1973-ban volt érvényes, nem pedig ma...kivételes példának raktam be és ne keverjünk össze dolgokat.
Minden korszaknak megvannak a saját "sz..jai", ez itt mindenki jól tudja.
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 21:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
tunerman írta:
Én azért nem mondok ilyen sarkos véleményt a régebben gyártott készülékekről, főleg azért nem mert "új f...kat" most nagyobb valószínűségel lehet venni :D
...
Üdv: TJ.
A tranzisztorról írtam, nem készülékről. A készülék az egy másik téma.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2018.02.15. 21:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 21:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 433
tunerman gondolatmenete maximum a 80-as/90-es évekig állhatta meg a helyét (valamilyen formában), de abszolút egyetértek azzal, amit sajti, shany mond. Értem, hogy aki abban az időben szívta magába a szakmát, illetve korabeli készülékekkel/alkatrészekkel dolgozik, így éli meg, de azóta nagyot fordult a világ.
Én azt látom, hogy a 90-es évekig volt nagy presztízse a HiFi-nek, eddig a legtöbb kommersz gyártó is törekedett legalább 1-2 csúcsmodellt a palettán tartani, amiben itt-ott valóban volt több egyedi alkatrész, különleges megoldás, de manapság sokkal kisebbnek érzem a távolságot, és nem feltétlen a gyengébb modellek javára... :roll: Hol van már az, amikor a Marantz a 10B miatt majdnem csődbe ment... Az egy más szemlélet volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 21:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
A személyeskedéseket kitakarítottam, és ezúton megintem önmagam. Ezután igyekszem a szakmai részre koncentrálni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 22:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Még egy merítés a mai kereskedelemből ( komplementer meghajtó tranzisztor ), egészen csekély vásárolt darabszámmal:
Csatolmány:
2SA1930-2SC5171.jpg
2SA1930-2SC5171.jpg [ 247.61 KiB | Megtekintve 35779 alkalommal. ]


SZVSZ át kellene pakolni ezeket a tranzisztoros gondolatokat máshova


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 06:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
tunerman írta:
Több évtizede az a véleményem, hogy a párba válogatás után maradt félvezetőket árulják a kereskedelemben...bárhol a világon :(
Üdv: TJ.


Egyet ertek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 07:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
gaborbela írta:
tunerman írta:
Több évtizede az a véleményem, hogy a párba válogatás után maradt félvezetőket árulják a kereskedelemben...bárhol a világon :(
Üdv: TJ.


Egyet ertek!


Akkor miért építesz? Vegyél egy gyári erősítőt, abban vannak a jobb alkatrészek!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 08:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Ugyan a kérdés nem nekem szólt, de részemről az utóbbi két évtizedben gyári erősítőket bontok alkatrészekért.
Milyen szinvonalat értek ez alatt? Van köztük több ezer dolláros készülék...itt egy lista róluk:
- Marantz SM6, PM6
- Yamaha B1
- Sony TA5650
- Wega 4810
- X-Calibre MA4000

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 10:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
tunerman írta:
Ugyan a kérdés nem nekem szólt, de részemről az utóbbi két évtizedben gyári erősítőket bontok alkatrészekért.
Milyen szinvonalat értek ez alatt? Van köztük több ezer dolláros készülék...itt egy lista róluk:
- Marantz SM6, PM6
- Yamaha B1
- Sony TA5650
- Wega 4810
- X-Calibre MA4000

Üdv: TJ.


Ez nyilván téged megnyugtat, de kissé körülményes módja az alkatrész beszerzésnek. Mi történik, ha -ne adj isten- tönkremegy egy bontott tranzisztorod?

Én ugyanazokat a végtranzisztorokat és meghajtókat használom amelyiket ez az erősítő:
Csatolmány:
Momentum-amp.jpg
Momentum-amp.jpg [ 26.99 KiB | Megtekintve 35675 alkalommal. ]

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 10:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
tunerman írta:
Ugyan a kérdés nem nekem szólt, de részemről az utóbbi két évtizedben gyári erősítőket bontok alkatrészekért.
Milyen szinvonalat értek ez alatt? Van köztük több ezer dolláros készülék...itt egy lista róluk:
- Marantz SM6, PM6
- Yamaha B1
- Sony TA5650
- Wega 4810
- X-Calibre MA4000

Üdv: TJ.
Az, hogy te V-FET-eket termelsz ki ezekből, inkább nosztalgia, szerelem. Nem sok köze van a szokásos értelemben vett diyerséghez, a topikhoz meg már tényleg semmi.

( Nekem is voltak V-FET-jeim, már nincsenek. Van még egy rakás "audio" mosfet, amelyeket te is használsz. Van ilyenekből gyári erősítőm is...csak éppen a saját, modernebb félvezetős erősítőm fényévekkel jobb hangú )


Mint már írtam, arra kíváncsi lennék, hogyan válogatja a darTZeel a MJE tranzisztorokat, milyen fokú szándékos aszimmetriával. Ezeknek egyébként sem olyan nagy az N és P verzió hasonlósága.
Mert ugye hiába mondogatjuk, hogy a gonosz gyárak az összes félvezető termelésükből kiválogatták a tökéletes komplementer párokat, és odaadták a gyártóknak, az N és a P típusú eszközök eleve nem tökéletesen egyformák. Ez az adatlapokból is világoson látszik. Az is világos - jobban megnézve ezeket - hogy egyáltalán mennyire-, milyen módon hasonló párokat lehetséges összeválogatni ideális esetben az adott típusokból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 20:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Gyökerek :D :
Csatolmány:
ARC_D100B_schematic1.jpg
ARC_D100B_schematic1.jpg [ 245.84 KiB | Megtekintve 35592 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 09:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Még egy kép a gyári panelről, ez 2010 utáni verzó lehet:
Csatolmány:
130327015395f0f6c0e28fde6c.jpg
130327015395f0f6c0e28fde6c.jpg [ 165.59 KiB | Megtekintve 35500 alkalommal. ]



Ezt alapul véve, kikerestem néhány alkatrésztípust, amely nem állapítható meg első ránézésre a képekről.
Természetesen nem tudni, hogy pontosan mely típusokat használ a gyártó, de van esély rá, hogy akár pont ezeket. Én ezekkel indulnék neki az utánépítésnek ( Mouser-nél van minden ):

- Kis teljesítményű ellenállások:
Vishay SMA0207 - ez zöld színű, és már nincs gyártásban. Helyette MBB/SMA 0207 néven kék színben, régóta létezik megegyező belsővel. Talán ezt használták az előző példányokban is. Ez egyébként az ősidőktől jól ismert, favorit Conrados "Beyschlag" 1W-os ellenállás 0.6W-os kistesója.

- 6,8kOhm / 2W:
Vishay PR02

- 4,7kOhm / 2W:
Vishay RWM0410

- Kis kapacitású kondik:
KEMET C052

- Pufferkondik:
Vishay - BCcomponents MAL210158223E3 vagy MAL210118223E3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 23:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
A legnagyobb és legdrágább darTZeel torzítógép, az NHB-458:
Csatolmány:
marten-coltrane-supreme-ii-dartzeel.jpg
marten-coltrane-supreme-ii-dartzeel.jpg [ 131.41 KiB | Megtekintve 35418 alkalommal. ]


Többszöri nekifutásra, átnézve a netes képeket az összes ( 4 féle ) darTZeel erősítővel kapcsolatban, úgy tűnik a youtube videoban ( https://www.youtube.com/watch?v=qvLhw7QTmEU ) pont ennek a NHB-458-nak kapcsolási rajzábó látszódik részlet egy pillanatra:
Csatolmány:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg [ 230.11 KiB | Megtekintve 35419 alkalommal. ]


A legmeglepőbb, hogy maga a szorosan vett erősítő áramkör talán itt a legegyszerűbb, és a kb. +-95V tápfeszültség, és 2Ohmra való specifikáció mellett mindössze 4pár végtranzisztort használnak....gyakorlatilag az SOA abszolút határokat tapogatva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 23:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Kicsit fantáziálgattam, akár pl...bár ez így nem hozza a tesztben mért torzítási adatokat ( https://www.stereophile.com/content/dar ... asurements ) :
Csatolmány:
dz.JPG
dz.JPG [ 120.63 KiB | Megtekintve 35416 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: darTZeel erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 21:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
sajti írta:
Ez egy érdekes kérdés. Nem egyszer láttam olyat, hogy egy gyártó menet közben jelentős változtatásokat hajtott végre a félvezetőkészletben, mert az addig használt típust a gyártó megszüntette. Kérdés, hogy akkor most a változtatás előtti, vagy a változtatás utáni modell tekinthető "valódinak"?

Sajti



Mint a Müncheni kiállitáson. A világ egyik legkomolyabb erősitő gyártója olyan demo darabot állitott ki aminek a bal és jobb csatornájában más beszállitótól való elkok voltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 611 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség