audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.22. 00:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként az ilyen fióktakarító módban épített B5 végfokok hangjáról olvastam, hogy mennyire lágy, andalító hangja van. Másiknál, meg milyen durva, kemény, száraz hangú dolog ez. :shock: A harmadik meg analógos... Össze vissza mindenhogyan építgetik... Hol ilyen, hol olyan...

Szerencsés esetben köze nincs a hangjának az ilyen leírásokhoz... Csak seggreül tőle az ember, azt ott ragad fél napig, zenét hallgatni. Akkor jól is sikerült, meg passzol is a rendszerbe. Egyutas hangfalakra pl (fostex, stb) nem is használnék mást, csak ezt... Sok hangsugárzóra nagyon nyerő választás. (Néhányra meg nagyon nem...ez tény)

Ki kell próbálni. Sokaknak szerencséje lehet vele és a legjobb erősítőjük lesz ez... Akinél meg már megvan a seggre ülés, az elkezdheti tuningolni is, ha akarja...

Nyáron lesz 10 éves az erősítő, szóval már nem mai újdonság...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.22. 10:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
DDL! Nem magyarázkodom, és nem egyszer írtam hogy ez egy SZUBJEKTÍV vélemény! Remélem nem kell definiálnom mit is jelent a szubjektív szó!
Kicsit úgy látom hogy hiába írom le többször is, hogy semmi bajom a B5-el, ez csak az ÉN észrevételem,vagy inkább csak nekem most a DoZ jobban tetszik!De ez semmiképp sem jelenti hogy a B5 ne tetszene!
KD! Mutasd, hol írtam én azt szó szerint hogy "Ne építsen senki B5-öt, hanem inkább DoZ-t?? Azért ne forgassuk már ki!!
Sejtettem valahol hogy ebből "kumite" lesz, pedig hidd el, nem ez volt a szándékom! Gondolkodtam is mielőtt leírtam, hogy megosszam e az általam vélt észrevételeket! (Lehet nem volt jó ötlet!)
Kérném olvasd el még egyszer a hozzászólásaim, és értelmezd is, ne feltétlen a rosszra gondolj! -_-
Elnézést kérek ha ez jött le, mint amit a válaszaidban látok, NEM ez volt a szándékom!
Építsen mindenki nyugodtan B5-öt!! Jelenleg is használom, és szeretem is! Ezt is leírtam már!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.22. 13:00 
Offline
Örökös tag

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:47
Hozzászólások: 161
Anden írta:
DDL! Nem magyarázkodom, és nem egyszer írtam hogy ez egy SZUBJEKTÍV vélemény! Remélem nem kell definiálnom mit is jelent a szubjektív szó!
Kicsit úgy látom hogy hiába írom le többször is, hogy semmi bajom a B5-el, ez csak az ÉN észrevételem,vagy inkább csak nekem most a DoZ jobban tetszik!De ez semmiképp sem jelenti hogy a B5 ne tetszene!


Ezért írtam, hogy ne magyarázkodj. :) Egyszer leírtad pont. :)

Üdv: DDL

_________________
2017. 04. 02.-től passzív állapotban. Nem írok és nem olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.22. 15:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Akkor én is leírom a szubjektív véleményemet: Építettem DOZ-t. Nekem nem tetszik. Szerintem egyáltalán nem egy jó erősítő.
És a B5 fényévekkel sokkal jobb hangot csinált, minden létező szempontból, amit csak le lehet írni. Ez persze a saját B5-ömre, a saját, meg egy másik rendszerben meghallgatva (másik DOZ-ra) igaz... A JLH az meg főleg nem tetszik. Rengeteget hallottam, nagyon sok össze lett hasonlítva a B5-el és mindig nagyon csúnyán alul maradt mindegyik a B5-el összehasonlítva. Még soha egyet nem hallottam, ami szerintem jó lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 09:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
Rendben! Kinek mi!
Egyébként én nem az MPSA-król beszéltem, hanem arról a bizonyos BC 546-556 párosról! Az MPSA 92-42 páros nálam ON márkájú! A BC-ket pedig te küldted, az a Toshiba, illetve Philips! Ahogyan küldtél két 220uF-os kondit is, ami azt hiszem Yageo! (Hogy melyik, melyik, azt így fejből már nem tudom, Most is csak előkapartam a rajzot, mert már ezekre sem emlékeztem!)
A Végtranyók is ON, a TIP az ST, és a BD139 pedig Fairchild! Az Alkotó által publikált panel tervből készítettem a nyákot! Ha este haza érek, teszek fel képet is!
Én sosem írtam hogy rossz lenne a B5, sőt! Én is csak ajánlani tudom! A mondandómmal arra céloztam csak hogy érdemes LEHET esetleg mást is meghallgatni, kipróbálni! Olvastam már hogy volt akinek a B5 nem tetszett! Érdekes hogy pont a Hiragát említed viszonylag jónak, pedig ahogy néztem, pont az egy elég megosztó erősítő az építők között! Valakinek nagyon tetszik, valakinek nem, de szerintem jól is van ez így! Egy példa..: Ha neked a piros szín tetszik, nekem pedig a kék, én nem fogom azt mondani hogy a piros az sz.r! A B5-el kapcsolatban sem az volt a célom! Olvasgattam hogy mennyien próbálgatnak különféle cuccokat cserélgetni benne, hogy jobb legyen, és csupán ezen felbuzdulva írtam hogy ESETLEG érdemes lehet mást is meghallgatni, ennyi!
Egyébként a személyes véleményem hogy a B5 tényleg nagyon jó, nagyon szeretem már vagy 3-4 éve, és mindenkinek érdemes megépíteni, persze normálisan, nem úgy mint sokszor a HE fórumon!
Itt le is zárnám a dolgot! Képet pedig estére teszek fel, ha haza érek a munkából!

DDL! KD-t idézve! Ha zavar amit beszélgetünk KD-val, akkor ne olvasd! (Erre való a fórum!)

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 14:21 
Offline
Örökös tag

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:47
Hozzászólások: 161
Anden írta:
DDL! KD-t idézve! Ha zavar amit beszélgetünk KD-val, akkor ne olvasd! (Erre való a fórum!)


Értettem Főnök! Egyébként is lassan már olvasni sem érdemes...

Üdv: DDL

_________________
2017. 04. 02.-től passzív állapotban. Nem írok és nem olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 14:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Hiragát említed viszonylag jónak, pedig ahogy néztem, pont az egy elég megosztó erősítő az építők között! Valakinek nagyon tetszik, valakinek nem, de szerintem jól is van ez így!


Igen, az egy megosztó erősítő. Egy csomó s...ul megépített, s...r hangú van ebből is.

De, amelyik jó, az nagyon jó. És jobb a DOZ-nál, meg a JLH-nál. ;) Ez hogy miről mit irkálnak a kókányolók, az semmit nem jelent soha. Minél bonyolultabb egy erősítő, annál vegyesebb képet fest az utánépítettek hangi leírása, mert annál inkább össze-vissza jellegűbb az után építések végeredménye.

A hiraga is ilyen. Már sokkal vegyesebb kimenetele lehet, mint egy JLH-nak. Könnyen el lehet cseszni. De viszont sokkal jobb hangot is ki lehet vele hozni... ;)

Idézet:
Értettem Főnök! Egyébként is lassan már olvasni sem érdemes...


Egyetértek veled DDL! Ezt a témát elsősorban annak kéne olvasni, aki B5-öt épít, vagy azon gondolkodik, abba segít, stb. Nekik kéne olvasni. Nem pedig a hifis okoskodó, vitatkozó tábornak itt is offolni szét mindent! ;) Te nyilván nem építesz B5 erősítőt. Meg nem is nagyon segítesz ebben másoknak. Minek is olvasod ezt, minek is írsz te ide? Költői kérdés volt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 15:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
Értem! Én már építettem B5-öt, és segítek is ha valaki kérné! Nem okoskodni szerettem volna, csupán egy véleményt írtam, ennyi!
Sajnos ha valaki nem "emel magaslatokba téged, és nem foglalja imába a neved", akkor az már tuti hülye, okoskodó, és idióta! No problem! Magyar mentalitás..
Elnézést a véleményemért, én befejeztem!

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 15:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nézd, nekem a DOZ jobb a B5 dologgal más a tapasztalatom. Az általános tapasztalat is az, hogy a B5 jobb a JLH-nál, meg a DOZ-nál.
Aki megépíti a B5 véget és jól sikerül, annál nagyon nagy valószínűséggel nem lesz JLH hallgatás. Az ilyen tapasztalataikat nagyon sokan leírták már.
Akinél meg nem válik be, az csináljon DOZ-t, JLH-t, HTA30-at. Hátha az...

Egy erősítőt, (és tök mindegy hogy milyet), nagyon sok féle módon el lehet rontani után építésnél úgy, hogy műszaki paramétereiben jól működik, csak a hangja nem lesz jó. Ez nem csak a B5-re igaz, hanem akármire. Minél bonyolultabb egy erősítő felépítése, annál több a banán héj. Csak egy rossz hangfalvédő relé elég ehhez, hogy meggyilkolja a hangot...


Attól, hogy valaki csinált egy B5-öt és neki jobb lett a JLH, annak 1000 oka lehet, de erre föl nem kéne itt beharangozni, hogy a JLH jobb a B5-nél azt azt kéne helyette csinálni, mert van 30 tapasztalat, amik szerint meg a B5 jobb a JLH-nál... Ki kell próbálni, azt ennyi. Itt meg elég sokan kipróbáltak sok mindent. A JLH-n mindenki túl van, meg valószínűleg a DOZ-on is.

Leírhattad volna úgy is a véleményedet, hogy te építettél egy B5-öt, meg egy DOZ-t, azt neked a DOZ jobb lett. De nem ezt írtad. Olvasd vissza.
Én meg csak felvetettem, hogy esetleg fel lehetne javítani azt a B5 erősítőt, mert az általános tapasztalat ennek a fordítottja a két erősítő tekintetében...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 15:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 15:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
KD! Igazad van, egyet értek! Elnézést tényleg még egyszer! Lehetséges hogy az én B5-ömmel lehet valami gubanc!
Ha haza érek dobok fel képet! Ez a relés dolog lehetséges! Nekem is egy Omron relé van bent, legalább is úgy emlékszem!
Na majd rásasolok amint lesz egy kis időm! Peace! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 15:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az omron relé még úgy ahogy tűrhető szokott lenni, de vannak olyan kínaiak, hogy sokol rádiót csinálnak az erősítőből. Nem tudom, hogyan, de ténylegesen van ilyen... Mindenesetre a relét mindenképpen ki kell próbálni (pár forrasztás, 9V-os elem ennyi), hogy a hangfal kábel jelútjába téve egy drótdarabhoz képes van e hallható hatása. Ha van, akkor villanymotort kapcsolni még jó lehet, de semmiképpen....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 15:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Mondjuk a DOZ-nak a kimenetén pont nincs relé. Az után bekötve néhány relét egy telefontöltőről bekapcsolva mindjárt ki is lehet próbálni, hogy melyik alkalmas hangfalvédelembe...Amelyik komolyabb hallható romlást okoz, hát ugye az nem. Amelyik csak nagyon mintha jellegű változást okoz, vagy semmit nem is hallasz, az jó...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 19:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
Itt vannak az ígért képek! Kicsit poros szegény, mert nem volt szét szedve egy ideje! :D
Tudom hogy nem egy 100% pontosságú, és minőségű reprodukálás, de láttam rosszabbat is! :lol:
Az én B5-ben egy általam tervezett Táp, és védelem van, ami QPC 1237 (vagy valami ilyesmi) IC-vel működik!
Az elején azért van kettő led, mert mikor bekapcsolom piros, és mikor behúz a relé, akkor kékre vált!

Üdv!


Csatolmányok:
5.JPG
5.JPG [ 95.74 KiB | Megtekintve 49364 alkalommal. ]
4.JPG
4.JPG [ 128.7 KiB | Megtekintve 49364 alkalommal. ]
3.JPG
3.JPG [ 180.17 KiB | Megtekintve 49364 alkalommal. ]
2.JPG
2.JPG [ 81.87 KiB | Megtekintve 49363 alkalommal. ]
1.JPG
1.JPG [ 71.55 KiB | Megtekintve 49363 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 19:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
Itt a többi!


Csatolmányok:
9.JPG
9.JPG [ 128.03 KiB | Megtekintve 49365 alkalommal. ]
8.JPG
8.JPG [ 173.68 KiB | Megtekintve 49363 alkalommal. ]
7.JPG
7.JPG [ 178.52 KiB | Megtekintve 49364 alkalommal. ]
6.JPG
6.JPG [ 188.41 KiB | Megtekintve 49363 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 19:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
A nyák vasalással készült, Alkotó tervei alapján! A hangerő poti az egy 10K-s Log-os ALPS poti! Ezt korábban tőled kérdeztem E-mailben KD, és ezt javasoltad!
Természetesen dual mono, két egymástól független szekunderes 300 VA-res trafó, 2X 2X28VAC!

Ennyi! ;)

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Én ezekre tippelnék mint meghatározó tényezők (és kb ilyen sorrendben):
táp (nekem picit gyengének tűnik), kábelezés (villany réz + túl sok a "köpeny" sztem :)
a jelnél milyen drót van?), biztosíték: ezt nem tesztelte vki? Én nem tenném be ilyen
kritikus helyre azt a fene tudja mennyire lineáris vékony "cérnát".
Meg a sarut sem érzem túl jó megoldásnak, akkor már miért nem vmi tiszta réz tüske + drót forrasztás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Meg is van, mé szól szarul!

Egy ló...t vannak benne yageo ellenállások. Nekem 4 ilyen kicsinálta a hangját, ez meg teli van ezekkel. A csatoló kondi is egy hulladék.

A tápszűrő kondikat (220uF) se tudom mi. Dehogy vannak benne az általam javasolt alkatrészek. Két kondi, meg két tranyó az....

Lehet, hogy yageo-k ezek akár, de biztos, hogy nem a fémréteg.....

A potméter, bemeneti 470pF is elég kritikusak a hangminőségre. A bemeneti csatoló kondi szintén... Hangfal védelem relé....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ezek nem yageo ellenállások. Azok sötétkék fémrétegek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
Ahogy írtam pontosan már nem emlékeztem hogy milyen alkatrészek vannak benne!
A 220uF kondikat te küldted, azok kék színű yageo-k, ahogyan a BC-ket is! Most néztem meg! A 100uF szintén Yageo, csak az barna, azokat én vettem!
Az ellenállások valóban vegyesek, mert két helyről rendeltem anno, de persze mind 1%-os, de akkor ez lehet a gubanc!
Hamarosan úgy is készítek egy Yaxley kapcsolós hangerő szabályzót, és úgy is rendelnem kell, akkor majd rendelek a Lomex-ből bele Yageo-kat!
A Becsatoló kondi, az WIMA MKP 10! Nekem ezzel tetszett legjobban a hangja! Sokfélével kipróbáltam régen, és nekem ezzel volt a legjobb, nem értem mi a bajod vele!?

Cortez!"Gyenge a táp"? Ezt gondolom nem gondoltad komolyan!? Oldalanként van 24,400uF! (4X10,000uF+ 2200uF+Hidegítők!) Ez egy 300-as trafó mellett szerintem bőven elég ekkora fogyasztás mellett!
Az a "Drót" rendes MTK kábel 2,5-es réz vezetékek!
A jel út ban az a zöldsárga a GND, mert az RCA-k ki vannak szigetelve, GND-k össze kötve, és 10 Ohm/100nF-al a házra kötve! (Gondolom tudod miért van így!?)

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ha akarsz vele még görcsölni, akkor küldhetek még pár kondit, meg ezt-azt, ami nálam bevált. Én se full yageot-t használok, hanem egy yageo R534 beyslag kombinációt. De full yageo-val is jó állítólag...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Anden írta:
"Gyenge a táp"?

Én a fotón oldalanként 2x10mF-ot láttam.
Mondjuk GC-ben szoktak 2x1mF-ot is használni, szóval ízlés kérdése. :)
De akkor biztos elég, csak tippelgetek.

Anden írta:
Az a "Drót" rendes MTK kábel 2,5-es réz vezetékek!

Hát ezaz, az állítólag nem high-end hangú. :)

Anden írta:
A jel út ban az a zöldsárga a GND

És a nem GND része?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az ínyencek ráadásul kicsi bordára építik, mert melegen még jobb a hangja. Egy 15-20 perc után szokott az igazi lenni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
KD mester írta:
Az ínyencek ráadásul kicsi bordára építik, mert melegen még jobb a hangja. Egy 15-20 perc után szokott az igazi lenni...


Volt ismerősöm, akinek a konstans hőmérséklet volt a mániája. Építettem neki bordafűtést, ami konstans 50fokon tartotta a borda hőmérsékletét...
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
De nem a félvezető chip-et. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ezzel csak egy bajom van: nehéz AB tesztelni... :roll:
Csak viccelek...! :D
Amúgy tényleg nem lenne hülyeség vmi gyors bemelegítést beépíteni.
Tuti nem lehet nehéz, amikor egyszer gerjedtem fél perc alatt tűzforró lett a borda... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
FordPrefect írta:
De nem a félvezető chip-et. 8-)


Azt kicsit nehezebb lett volna, azt hiszem... Habár az Onsemi NJL sorozattal nem lehetetlen :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
A tápban csak 10m láttál?? És azt hogyan sikerült??
Jól látszik hogy a fekete színű nagy kondik azok 10,000uF-osak, még az egyik képen az érékei is!
A hidegítők pedig szerinted mit jelent?? Az enyémben is van a 10 e uF-os, és a 2200 uF-os ok mellett 100nF, illetve 1uF Wima is!
Nem részleteztem mert gondoltam látni! (Lehet szemüveget, vagy monitort kellene cserélned!) :roll:

A "vezeték MTK, az nem High End?" Elárulom hogy a hangfal kimeneti vezetéke az! A képeken látszik az az ezüst színű vezeték! Azt még régebben a Kácsa Audio-tól rendeltem azt hiszem 2-3 métert igen borsos áron! High End vezetéknek is árulták, és amikor kicseréltem tényleg javított a hangján, szebbek lettek a magas hangok! Azért nem fogok mindenhova több ezer forintos HighEnd vezetékeket rendelni, mert szerintem tápban megteszi az MTK is! Lehet hogy neked megengedi a kereted, de így sem volt olcsó összerakni, bármennyire is úgy tűnik, építeni sem olcsó!
KD! Azért kicsit túlzás hogy "Lóf..szt sem követtem az ajánlásaid"! Egyedül az ellenállások egy része másféle, a többi nem! Persze bele lehet kötni mindenbe, hogy ezért, vagy azért nem jó, nem mondom, és gondoltam is hogy a képek céltáblává válnak!
Na de egy szó mint száz! Rendelek bele Yageo ellenállásokat, úgy is kell! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:40 
Offline
Örökös tag

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:47
Hozzászólások: 161
Anden írta:
Cortez!"Gyenge a táp"? Ezt gondolom nem gondoltad komolyan!? Oldalanként van 24,400uF! (4X10,000uF+ 2200uF+Hidegítők!) Ez egy 300-as trafó mellett szerintem bőven elég ekkora fogyasztás mellett!

Üdv!


A tápba felesleges ennyi kondi. 4700uF bőven elég. Ez vagy ez. Velük párhuzamosan 1uF WIMA MKP + 100nF FKP.

Ellenállásnak meg használj Dale RN60D vagy RN55D-t

Üdv: DDL

_________________
2017. 04. 02.-től passzív állapotban. Nem írok és nem olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Nyugi, csak ötletelgetek, nem kell egyből nekem ugrani... :)

Félig a mesert is kérdezem: nem kéne ennyi tápkábel után a végfoknyákra, lehetőleg
a végtranyókhoz vmi helyi kondi? (Vagy csak megint nem látok szemüveg nélkül? :))
Akár csak vmi jóféle pár uF-os.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A Dale ellenállókkal csak óvatosan. Ugyan B5-be nem próbáltam, de pl fpalotás szerint nem jó bele. Az R534-se jó bele, ha azzal van teletömve...

A Dale RN60 nem egy akkora dolog, mint ahogy az a közhiedelemben él. Egyáltalán nem igaz, hogy az mindenhova jó választás, meg mindenbe. Ilyen nincs...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha grízes hangra vágysz, használj DALE-t: Ettől még az R534 is sokkal jobb. B5-ben használtam DALE ellenállásokat,
nem voltak jók.

Viszont nem beszólni akarok, de nem teljesen korrekt leírásnál nem lehet teljesen korrekt B5-öt építeni.
Eredeti cikkben csak az MJL tranzisztorok voltak megemlítve, más nem.

Aztán következett az első két tranzisztor, de azt is idézett kommentben szedtem ki anno. Az eredeti ...-ozva lett természetesen.

Legközelebb, bármi, ami DIY-re lesz küldve, pontos alkatrész listával kellene, hogy megjelenjen. Sok külföldi tervező is így teszi közzé az építéseit.

És támogatom az ötletet, nem ártana, ha közeljövőben +10 év tapasztalattal készülne egy hasonló. Lehetőleg olyan minőségben, mint a B100+LMK kombó, persze nem ártana a DF-t lecsökkenteni a fenébe, ami ugye itt bizony nem olyan kevés azért.

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2016.02.23. 22:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Anden, nekem csak annyi észrevételem lenne, ha már úgyis nekikezdenél szerelni, szerintem próbáld meg megfordítani a végfokpaneleket (hogy a hűtőborda legyen a doboz oldalánál), így sokkal rövidebb kábelekkel, ízlésesebben össze lehetne drótozni. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jó van Toto, majd csinálok legközelebb a B5-nek is pontos építési leírást. 10 éve még én se gondoltam, hogy ennyire rohadtul számítanak az alkatrészei.

Lehet, újra nekiesek majd, azt még tovább is fejlesztem. Ki kéne próbálni NJW-s véggel, stb. Sok új tapasztalat lett vele. Köszönhetően fpalotásnak is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 23:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
Tibi98! Köszönöm a tanácsot, de valószínűleg nem barkácsolom át az egészet! Régen azért ebben a "felállásban" döntöttem mert gondoltam jobban elszeparálom a táp résztől a bordával a végfokokat! Egyébként amit írtál, azt is mérlegeltem, és egyáltalán nem rossz ötlet! Így működik már vagy 4-éve lassan, semmi alapzaj, és probléma mentesen, szerintem már így marad!
A KD által írt Yageo ellenállások viszont tényleg dobhatnak a dolgon.. Olvastam én is hogy dícsérik a yageo cuccokat, és szerintem sem rossz! Én is építettem már jó pár, és sokféle végfokot!

Toto-val egyet kell hogy értsek! Szerintem sem volt elég megfelelő a leírás anno! Én is sok mindent úgy vadásztam össze, hogy mivel jó, mivel nem, és tekintve hogy ez a kapcsolás (is) mennyire érzékeny az alkatrészekre, lehet nem ártott volna előbb jobban letesztelni, próbálgatni...stb..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 01:02 
Offline
Örökös tag

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:47
Hozzászólások: 161
Toto írta:
Ha grízes hangra vágysz, használj DALE-t: Ettől még az R534 is sokkal jobb. B5-ben használtam DALE ellenállásokat,
nem voltak jók.


Ezt így általánosságban kijelenteni? Ennyi tapasztalat után? Hajrá...
Biztos, hogy az ellenállás volt a grizesség oka? Holott lehet, hogy csak egy hibát hozott a felszínre.

Üdv: DDL

_________________
2017. 04. 02.-től passzív állapotban. Nem írok és nem olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 06:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
DDL írta:
Ezt így általánosságban kijelenteni? Ennyi tapasztalat után? Hajrá...
Biztos, hogy az ellenállás volt a grizesség oka? Holott lehet, hogy csak egy hibát hozott a felszínre.

Üdv: DDL

Annyit tudok, hogy R534-el sokkal jobban szólt. Amúgy pedig Vishay ellenállások közül sajnos nem a DALE a csúcs.
Hanem a Z-Foil. (ami nem összetéveszthető hasonló áron lévő bulk ellenállásokkal). Csak az ára...

Mondjuk lehet kísérletezgetni SMD-kkel is, hátha lesz közte hasonlóan jó.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 21:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD mester írta:
Lehet, újra nekiesek majd, azt még tovább is fejlesztem. Ki kéne próbálni NJW-s véggel, stb. Sok új tapasztalat lett vele. Köszönhetően fpalotásnak is...

B5-ben tehát továbbra is marad az, hogy bizonyos üzemi hőmérsékletet el kell érni, hogy jól szóljon,
illetve az 50 körüli DF érték. (de ebben azért nem vagyok teljesen biztos)

Én úgy látom, hogy kellene egy átfogó negatív visszacsatolás bele. Mármint nem ebbe a kapcsolásba természetesen,
hanem egy hasonlóba. És nem is biztos, hogy NJW/MJL tranzisztorokról kellene ezt megtenni, hanem eggyel előbbi fokozatról, stb...

Egy tuti. Nem lenne rossz, ha kevés alkatrészből nagyon jó erősítőket lehetne építeni. Az még-jobb lenne, ha csatolókondi
sem kellene hozzá. És szerintem ez neked sem lenne rossz: Kevesebb munka, kevesebb alkatrész, komplett erősítő modul.

Csak hát a kifejlesztése... De legalább van értelme. (és ne tőlem várd el)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 22:04 
Offline
Örökös tag

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:47
Hozzászólások: 161
Toto írta:
Amúgy pedig Vishay ellenállások közül sajnos nem a DALE a csúcs.


Mikor írtam olyat, hogy a DALE bármilyen szempontból a csúcs?
Ha ilyet akartam volna ajánlani, akkor azt írtam volna: szerintem az egyik legjobb az Allen Bradley

Üdv: DDL

_________________
2017. 04. 02.-től passzív állapotban. Nem írok és nem olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 22:07 
Offline
Örökös tag

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:47
Hozzászólások: 161
Toto írta:
B5-ben tehát továbbra is marad az, hogy bizonyos üzemi hőmérsékletet el kell érni, hogy jól szóljon


Ezt viszont nyugodtan ki lehet (sőt ki kell!) jelenteni általánosan és nem csak a B5-re vonatkozólag.


Üdv: DDL

_________________
2017. 04. 02.-től passzív állapotban. Nem írok és nem olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 22:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
DDL írta:
Toto írta:
B5-ben tehát továbbra is marad az, hogy bizonyos üzemi hőmérsékletet el kell érni, hogy jól szóljon

Ezt viszont nyugodtan ki lehet (sőt ki kell!) jelenteni általánosan és nem csak a B5-re vonatkozólag.
Üdv: DDL

Érdekes, mivel a B100-nál azért nincsenek ekkora hangzási különbségek, sőt.
Szerintem amit tapasztaltam, az már inkább pszichés jellegű volt.
Ott az a lényeg, hogy a 20mV fesz meglegyen az ellenállásokon 0.15 ohm mellett, viszont van még rajta plusz átfolyó áram is.

Na mindegy, remélem, hogy KD lenyugszik, és friss erősítő kapcsolási rajzzal tér vissza, katarzis élménybeszámoló mellett.
DALE-t pedig biztosan nem használnék, R534-et jobbnak tartom, de lehet, hogy valahova pont jól jön ki a DALE, stb...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 22:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Anden írta:
Régen azért ebben a "felállásban" döntöttem mert gondoltam jobban elszeparálom a táp résztől a bordával a végfokokat!


Igen, gondoltam hogy ez volt a koncepció.
Szerintem annyit nem hoz a borda általi árnyékolás, hogy így "megsétáltasd" szegény elektronokat... ;)
Egyébként is inkább a trafó szórásától szokás védeni a paneleket, az pedig úgy látom már eleve lemezzel van elválasztva.
Persze ha így sem zajos, nem kell megbolygatni, csak gondoltam ha már úgyis szétszeded alkatrészcsere miatt, talán ezen is érdemes lenne elgondolkozni.

Az enyém a rövid jelutak jegyében készült anno, még első szárnypróbálgatásaim egyike volt ez az erősítő.
Csatolmány:
DSC08293a.jpg
DSC08293a.jpg [ 647.82 KiB | Megtekintve 49077 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 22:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Nagyon szép...!
Az íves előlap hogy készült?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.24. 23:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Na mindegy, remélem, hogy KD lenyugszik, és friss erősítő kapcsolási rajzzal tér vissza, katarzis élménybeszámoló mellett.


Ide, biztos, hogy nem. Nem csinálok segget a számból...

Mintha már mondtam volna neked, hogy amíg sajti haverod szabadon itt garázdálkodhat, meg itt királykodhat, addig tuti hogy nem.
De persze máshol folytatva lesz a B erősítők története. Csak nem itt... ;) Még gondolkodok a végleges domainon, aztán szólok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 08:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Cortez írta:
Nagyon szép...!
Az íves előlap hogy készült?


Köszi!

A doboz egy műholdvevő beltéri egységéjé volt, eleve ilyen íves műanyag előlappal. Erre csavaroztam egy alumínium lemezt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 09:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Hehe, zseniális! :o :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 11:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
Tibi98! Nem rossz megépítés ez sem, de ez a felállás nekem nem jó!
Én egy régi rossz Sony erősítő házát használtam fel, és emiatt nem lett volna jó ez az elrendezés! Pl..: Ha ráteszem a tetejét, akkor a rács beljebb esik, nem lett volna megfelelő a szellőzés..stb..
Egyébként van néhány észrevételem a tiéddel kapcsolatban!
Kicsit kuszán vannak beültetve az alkatrészek, bár ez csak ízlés kérdése..
Ahogy látom, nálad is többféle ellenállások lettek felhasználva, és emiatt szerintem nálad sem úgy szól a dolog ahogy kellene! Ehhez kapcsolódóan a táp résznél nem nagyon látok a nagy puffereknél kisebb értékű kondenzátorokat, (Hidegítőket!), de lehet akár a panel alján is fektetve, azt nem látni..
Illetve a bejövő jel vezetékeket én árnyékolt vezetékekkel oldanám, (oldottam) meg, ahogyan a potméternél is! Az a tapasztalatom hogy így kevesebb zajt szed össze.. ;)

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 11:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Anden írta:
Illetve a bejövő jel vezetékeket én árnyékolt vezetékekkel oldanám, (oldottam) meg,
ahogyan a potméternél is! Az a tapasztalatom hogy így kevesebb zajt szed össze.. ;)

Házon belül sztem nem kell árnyékolás. Mit tapasztaltál egyébként? Milyen zaj csökkent egy sima érpárhoz képest?
Csak mert sztem itt főleg a mágneses szórás a fő forrás, az ellen meg nem hiszem, hogy sok védelmet adna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 13:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.02. 17:53
Hozzászólások: 46
" Mit tapasztaltál egyébként? Milyen zaj csökkent egy sima érpárhoz képest?"
Korábban építettem Conductort is többek között, igaz az más kapcsolás, de mikor teszteltük hallhatóan nagyobb alapzajt produkált! (Úgy volt ez hallható hogy a hangszórókhoz füleltünk!)
Ennek oka lehetett hogy ha közel volt a trafó..stb, de ez a "berögződésem" megmaradt!
A házon belüli észrevételednek lehet értelme, de ennek akkor lehet jelentősége, ha fémből építi meg valaki, vagy fém házba barkácsolja be az erősítőjét! Gondolok itt Fára, müanyagra..stb..
A fenti képen nem tudom pontosan hogy annak a bizonyos műholdvevő beltéri egységnek a háza miből van, de az hogy az elején egy alu lemez van hajlítva, az egy dolog! De ha esetleg a többi része, (alja) müanyag, akkor az csak esztétikai szerepet szolgál! Ere gondoltam!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 13:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Nekem is "faházam" van, és árnyékolás nélkül sima érpárral sincs zaj.
Csak furcsálom, hogy egy ilyen árnyékolás egyáltalán segíthet egy trafó által megszórt brumm-on..?
Amikor nekem a szórt térrel volt gondom, akkor még a spéci árnyékoló lemezek is keveset vettek csak le belőle.
Szóval sztem az árnyékolt vezeték alapvetően HF-re van, hosszú jelkábeleknél, "házon kívülre", nem?
De persze aztán lehet elrendezésfüggő is, hogy melyik szakasz éppen mire érzékeny és mi javít ezen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: B5 végerősítő
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 14:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Cortez írta:
Nekem is "faházam" van, és árnyékolás nélkül sima érpárral sincs zaj.
Csak furcsálom, hogy egy ilyen árnyékolás egyáltalán segíthet egy trafó által megszórt brumm-on..?
Amikor nekem a szórt térrel volt gondom, akkor még a spéci árnyékoló lemezek is keveset vettek csak le belőle.
Szóval sztem az árnyékolt vezeték alapvetően HF-re van, hosszú jelkábeleknél, "házon kívülre", nem?
De persze aztán lehet elrendezésfüggő is, hogy melyik szakasz éppen mire érzékeny és mi javít ezen...


A "XXI.század" meg a "házon kívül" - pedig ezek a legjobb műsorok :))))

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség