audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.02. 03:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 22:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Azért az átvitel sem kutya. :lol: 20Hz alsó határfreki :lol: :lol: :lol: azzal a vassal.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 22:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
http://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_30370.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 22:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na hát igen. Ez az a kategória, amire céloztam. Ilyet mi a ...nak épít valaki???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 22:58 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
KD mester írta:
Na hát igen. Ez az a kategória, amire céloztam. Ilyet mi a ...nak épít valaki???


Hobbiból. Mindenki elkezdi valahol. Addig nincs is bajom vele, amíg nem hirdeti világverőként.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 23:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azzal kezdődik az összes ilyen hirdetés a vaterán, hogy ilyen hájend, meg olyan csodálatos hangja van annak a "gyönyörű", cipősdobozba tákolt otvarságnak 100.000-ért. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 23:03 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Hát a Vaterán megfordulnak érdekességek!

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 23:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A vaterán már minden hájend. 5000Ft-ért is lehet venni hájend erősítőt, meg hangsugárzót. :twisted:

Volt egy fickó, aki árult vagy 20-30 lomtalanításból bugászott erősítőt. Volt mindenféle noname orosz, lengyel, fisher, sony, stb. Az összesnek csodálatos hangja volt a leírás szerint, mindegyikhez odaírta a címbe, hogy high-end erősítő...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 23:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:
http://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_30370.html


Ez tényleg durva, azok a kis trafók a kínai kis rádiósmagnók trafóira emlékeztetnek.
Ilyenek hallatán megértem, hogy sokan nem is akarnak csöves cuccot többé kipróbálni. Szerencsére jó alkatrészekből, ráfordítással jó hangot lehet kihozni a DIY csövesekből is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 23:35 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Azokból a trafókból 1W-ot nehezen lehet kihozni ha a teljes HF sáv a cél... (teljesítmény sávszélesség)

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 23:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A Vaterán 5W-os, a HE-n 4W-os, a valóságban jó ha 3W UGYANAZ az erősítő. Amúgy jól ki van találva ez a "PCL igen jóhangú" tematika. A kis TV és rádió kimenők a mélyet nem viszik át, a középtartományhoz kisebb teljesítmény is elég, botfülűeknek egy jó hatásfokú hangsugárzóval meggyőző lehet. De akkor felejtsük el a nem túl szigorú szabványokat, meg dinamikát, meg egyebeket...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 23:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 19921.html

Ez azért meg van építve rendesen, (bár nem az én ízlésvilágom) de az ára egy kicsit illuzórikus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 00:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem fogja elvinni senki...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 00:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Azért PCL86 és PCL/ECL86 erősítők között van különbség. Régi BEAG 2 x 15W-os 782(?) főbb elemeiből igen csak jó hangú erősítőt lehetett fabrikálni, pláne ha a gyorsan túlérő Tungsram ECL86-ot 6l6-ra cserélted. Nagyon jó volt a kimenő meg hálózati, a csövek hangja sem volt rossz, csak élettartama rövid. Van két pár régi agyonhasznált, talán Mullard ECL86-om, a mérések szerint 3 még mindig jó, gyári tűrésen belül, a negyedik félárammal gyengélkedik. Valószínűleg ezért cserélték le.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 11:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Én most próbálkozok egy PP-vel, 6P3S végekkel, bazi nagy trafókkal (Joepapa segítségével, mivel még zöldfülű vok:)), remélem beváltja a reményeket, de erről majd az "első csöves" topicban.

KD mester! Arra emlékszem hogy talán hibrid erősítőt építettél már, full csövessel nem akartál próbálkozni? A másik kérdés kíváncsiságból, hogy mi nem tetszik (tetszett eddig) a csövesek hangzásában, vagy csak nem sikerült jól eltalált cuccost meghallgatnod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 14:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Elmondom én is a csövesekkel kapcsolatos véleményem :oops: Az egyik érv ellene már elhangzott. Drága a jó kimenőtrafó és körülményes elkészíteni. A legtöbb csöves hangja túlzottan finomkodó és színezett. Ha eljársz élő zenei koncertekre, ahol nincs hangosítás, akkor rájössz, hogy az életben a hangszerek soha nem olyanok, mint amit egy csövesből hallasz. Ez nem jelenti azt, hogy nem létezik jó csöves és nem lehet utánépíteni, hanem azt jelenti, hogy drága az igazán jó, esetleg ezek az emberek másként közelítenek a zenéhez és eltérő az ízlésük. ;)
Költséges mulatság az igazán jó csöves. Félvezetőssel olcsóbban lehet reális hangot csinálni.

A hangfalválasztás szintén nagy dilemma a csöveseknél. Kis teljesítményhez érzékeny doboz kell, ami 95dB, vagy a fölötti érzékenységet jelent. Pár wattoshoz nem árt 100dB vagy a fölötti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 15:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
A csöves hangot(kimenőtrafós) általában én sem preferálom de nem is erről volt szó. Az ellen szóltam be, hogy valaki azt hiszi, majd egy tranzisztoros kiváltja a csöveseket és a sok eltévelyedett majd nem fog ezentúl szutyok csöveseket építeni. Az a hsz erről szólt! Nekem az a véleményem hogy a B5000-es verzió mellett is ugyanannyian fognak csövest építeni, mert aki azt akar, az épít olyat, és ez rendben is van.
Megkérném a szellemileg kihívásokkal küzdőket, hogy ne cső vs. tranzisztoros vitaként értelmezzék a hozzászólásomat, inkább csak egy kissé pofátlan hozzáállás helyreutasítása volt a célom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 16:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Én most próbálkozok egy PP-vel, 6P3S végekkel, bazi nagy trafókkal (Joepapa segítségével, mivel még zöldfülű vok:)), remélem beváltja a reményeket, de erről majd az "első csöves" topicban.

KD mester! Arra emlékszem hogy talán hibrid erősítőt építettél már, full csövessel nem akartál próbálkozni? A másik kérdés kíváncsiságból, hogy mi nem tetszik (tetszett eddig) a csövesek hangzásában, vagy csak nem sikerült jól eltalált cuccost meghallgatnod?


Csináltam olyan tranzisztoros erősítőt, ami az ilyen szokvány csöveseket minden létező szempontból, erényeiben is szarráalázza egy közvetlen összehasonlításon. Akkor minek építsek ilyen pcl es kategóriájú szarokat...

Ha már csövest építenék, akkor egy 211 alapú dologgal, nanokristályos magra tekert kimenővel, talán előre tudnék lépni. Vagy egy ARC-t után építenék, mint dys-cus, vagy hasonló, azt talán érdemes lenne. Ja csak hát ahhoz is olyan kimenő kell...

Az ilyen pcl-es fosokat, vagy GU50 SE-t, vagy wiliamsont, stb hülyeségeket meg ronggyáveri hangminőségben egy jó hibrid például. De akár egy tranzisztoros is. Mondjuk hibriddel könnyebb megvalósítani ezt a színvonalat. Ráadásul hibridnél mondjuk a 2x500W-még semmiféle gondot nem jelent. Akkor mi a ráknak szórakozzak ilyen 5-10W-os csöves hülyeségekkel, ha még egy hibriddel is jobb hangot lehet csinálni, mint amit ezek produkálnak. Ráadásul nem kell speciális, külön ezekre kitalált hangsugárzó, hanem akármit lehet hozzá használni. Ja és nem utolsósorban nem kell semmiféle kimenőtrafó. A végére kell egy pár jó teljesítmény tranzisztor, de érdekes módon a minőséget sokkal inkább a csöves meghajtás határozza meg. Egyébként valahogy a tranyós kimenet sokkal semlegesebb, sokkal kevésbé pofázik bele a hangba, mint az előtte lévő csöves rész...

Ott van például CHZ, rengeteg csövest épített. Legutóbb nála is a hibrid vitte a pálmát, (ha azóta nem csinált új csövest). Én is hallottam elég csöves erősítőt. Hallottam mocsok jókat is, de egyik sem a pcl, gu50 kategória. Egy ilyennek az alkatrészköltsége eléri az 500 rongyot, már csak a vasmagok miatt. Az ilyen pcl jellegű dolgokból a büdös életben nem hallottam jót. Az a moslék, vérszegény, szétszínezett hang, ami kijön ezekből, az bocs, de nekem nem kell. Lehet, hogy a sony-hoz, vagy a technics-hez képest még tetszetős, de az még messze nem igazi "csöves" hang.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 16:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
KD mester írta:
Ott van például CHZ, rengeteg csövest épített. Legutóbb nála is a hibrid vitte a pálmát, (ha azóta nem csinált új csövest).


Valamiért épített egy újat.

viewtopic.php?f=45&t=801&start=29


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 16:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja ha meg csövezni támad kedvem, ott van emersys, vagy CHZ már kiérlelt csöves meghajtója. Csak meg kell terveznem a megfelelő méretű nyákot, be kell szenvednem az egyébként már kész erősítőbe, aztán máris olyan hang van, hogy az ilyen fent emlegetett kategóriájú csövesekből a büdös életbe nem fog kijönni, még ha megszentelt teve...al szigetelik soronként a kimenőt, akkor sem.

Egyébként már van egy csöves meghajtóm emersystől, az is marha jó. Most van egy sokkal jobb, új verzió állítólag. Majd azt még kipróbálom és tervezek neki utána egy olyan panelt, amit be is tudok építeni. Aztán még a CHZ félét sem próbáltam ki, az is nagyon ígéretes dolog, csak nagyon problémásan beszerezhetőek bele a csövek. Egyenlőre ezek a jövőbeli tervek a csövezést illetően.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 17:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
KD mester írta:
Nem fogja elvinni senki...

Valószínű, én a 6550 PP-t alig tudtam 100.000-ért eladni. Pedig ott csak a 4 végcsőnek az értéke 40.000 Ft.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 17:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Értem. Azzal teljesen egyetértek hogy csövesek színeznek valamennyit, vagyis a kimenőtrafósak tuti. A hangfalas rendszeremen nincs is akkora részletessége talán mint a JLH-nak, viszont hogy mélyközép és közép tartományban nagyon ütős (dinamikus) az tuti, pedig egy SE. Amin csodálkoztam hogy rock-nál (Pl. a B. Rhapsody volt egy ilyen eset), nagyon durva a dob hangzás, kifejezetten mászkált alattam a kanapé (szinte mellbe vágott a dob), ilyen semmilyen tranyóssal nem történt eddig. Ezt mind 2X7W körül.
Viszont az OTL már egész más tészta, ebből csak füles erősítőm van, itt az átvitel sokkal szélesebb, és nem mondanám hogy túlságosan színez (persze egy jó csővel). Kifejezetten olyan érzés a tranyós után, hogy nagyon neutrális pl. egy akusztikus gitár esetén (van összehasonlítási alapom, mivel, magam is ak. gitározok).
Az viszont durva hogy mennyi részletet hoz ki az OTL, több százszor meghallgatott albumok után, háttér- beszélgetéseket, vokálokat, zajokat hallok a studióban, eddig nem hallott nagyon háttér hangszerek jönnek elő, ezeket a tranyós elnyeli vhogy., nagyon nagy élmény volt az A osztályú jól megépített tranyós füleserősítő után egy ilyen OTL.
Na de nem akarom hogy bármilyen vita élesedjen, én inkább abban látom az előrelépést, ha közös értelmes kommunikációval ki tudjuk bogozni, hogy miért vannak ezek a hangzásbeli különbségek a két eszköz között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 17:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem rossz az a JLH, de azért van attól jobb is...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2012.12.15. 17:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 17:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
mayky írta:
KD mester írta:
Nem fogja elvinni senki...

Valószínű, én a 6550 PP-t alig tudtam 100.000-ért eladni. Pedig ott csak a 4 végcsőnek az értéke 40.000 Ft.



100.000-ből meg sem lehet építeni rendesen egy erősítőt. Tranzisztorost sem. Egy félvezetős erősítőbe 4 kék philips kondi, meg egy torroid trafó 30-40.000-be kerül. Gondolom csövesbe sem sokkal olcsóbb. Abba meg kell kimenőtrafó, csövek. Kb az anyagára annyi legalább. A ferdeszeműek 45.000-ért is csinálnak csöves erősítőt. Aki megnézi a vaterán, nyilván azt fogja megvenni, mert hát csöves-csöves az egyik házilag készített, az biztos szar is, a másik meg 45.000-be kerül csak. Így gondolkodik majdnem mindenki...

Te meg miért adtad el?, akkor nem lett volna egyszerűbb meg sem építeni? Én tuti nem melóznék negatív haszonért...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 17:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
KD mester írta:
Nem rossz az a JLH, de azért van attól jobb is, meg sokkal jobb is...

Ez tuti:)
Ezért építek még más olyan tranyósat, amire pl. Te is azt mondod hogy jobb lehet, hisz csak fejlődni szeretnénk mind hangzásilag. Ettől független nagyon egyénfüggő (és rendszerfüggő) minden, lehet hogy nálam a buffer modul megépítése után is a JLH marad a legjobb, de előfordul hogy a modulrendszerű fejlesztésedre azt mondom majd, hogy apám, ez durván jó nálam is.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 18:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
KD mester írta:
Te meg miért adtad el?, akkor nem lett volna egyszerűbb meg sem építeni? Én tuti nem melóznék negatív haszonért...


Kellett a lóvé, mint mindig. Meg nem vagyok egy gyűjtögető típus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 18:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
gabor80 írta:
Értem. Azzal teljesen egyetértek hogy csövesek színeznek valamennyit, vagyis a kimenőtrafósak tuti. A hangfalas rendszeremen nincs is akkora részletessége talán mint a JLH-nak, viszont hogy mélyközép és közép tartományban nagyon ütős (dinamikus) az tuti, pedig egy SE. Amin csodálkoztam hogy rock-nál (Pl. a B. Rhapsody volt egy ilyen eset), nagyon durva a dob hangzás, kifejezetten mászkált alattam a kanapé (szinte mellbe vágott a dob), ilyen semmilyen tranyóssal nem történt eddig. Ezt mind 2X7W körül.
Viszont az OTL már egész más tészta, ebből csak füles erősítőm van, itt az átvitel sokkal szélesebb, és nem mondanám hogy túlságosan színez (persze egy jó csővel). Kifejezetten olyan érzés a tranyós után, hogy nagyon neutrális pl. egy akusztikus gitár esetén (van összehasonlítási alapom, mivel, magam is ak. gitározok).
Az viszont durva hogy mennyi részletet hoz ki az OTL, több százszor meghallgatott albumok után, háttér- beszélgetéseket, vokálokat, zajokat hallok a studióban, eddig nem hallott nagyon háttér hangszerek jönnek elő, ezeket a tranyós elnyeli vhogy., nagyon nagy élmény volt az A osztályú jól megépített tranyós füleserősítő után egy ilyen OTL.
Na de nem akarom hogy bármilyen vita élesedjen, én inkább abban látom az előrelépést, ha közös értelmes kommunikációval ki tudjuk bogozni, hogy miért vannak ezek a hangzásbeli különbségek a két eszköz között.

Az OTL-nek valóban van egy hihetetlen transzparciája, amit a kimenőtrafó kicsit megöl, a tranzisztorról nem is szólva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 19:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
Az OTL-nek valóban van egy hihetetlen transzparciája, amit a kimenőtrafó kicsit megöl, a tranzisztorról nem is szólva.

-A tranzisztor sem öli meg.. Persze ha a tranyós kimeneti fokozat sz@rul van méretezve és a megválasztott félvezetők is elvannak hangolva akkor ennek tükrében ezt rálehet fogni bármire (erre is)..

Ha neked pl a kimeneti végcsövek 6C33C típusok lennének, -egészen más hangot kapnál mint a mostani (Netán lehet jobbat? :D ).., És akkor meg ez lenne új a mostanihoz képest, -más tapasztalatokkal :) -?
Akkor hol az igazság? Kb ott ,hogy mindenki az aktuális magáéból indul ki?..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 19:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
otlm írta:
gabor80 írta:
Értem. Azzal teljesen egyetértek hogy csövesek színeznek valamennyit, vagyis a kimenőtrafósak tuti. A hangfalas rendszeremen nincs is akkora részletessége talán mint a JLH-nak, viszont hogy mélyközép és közép tartományban nagyon ütős (dinamikus) az tuti, pedig egy SE. Amin csodálkoztam hogy rock-nál (Pl. a B. Rhapsody volt egy ilyen eset), nagyon durva a dob hangzás, kifejezetten mászkált alattam a kanapé (szinte mellbe vágott a dob), ilyen semmilyen tranyóssal nem történt eddig. Ezt mind 2X7W körül.
Viszont az OTL már egész más tészta, ebből csak füles erősítőm van, itt az átvitel sokkal szélesebb, és nem mondanám hogy túlságosan színez (persze egy jó csővel). Kifejezetten olyan érzés a tranyós után, hogy nagyon neutrális pl. egy akusztikus gitár esetén (van összehasonlítási alapom, mivel, magam is ak. gitározok).
Az viszont durva hogy mennyi részletet hoz ki az OTL, több százszor meghallgatott albumok után, háttér- beszélgetéseket, vokálokat, zajokat hallok a studióban, eddig nem hallott nagyon háttér hangszerek jönnek elő, ezeket a tranyós elnyeli vhogy., nagyon nagy élmény volt az A osztályú jól megépített tranyós füleserősítő után egy ilyen OTL.
Na de nem akarom hogy bármilyen vita élesedjen, én inkább abban látom az előrelépést, ha közös értelmes kommunikációval ki tudjuk bogozni, hogy miért vannak ezek a hangzásbeli különbségek a két eszköz között.

Az OTL-nek valóban van egy hihetetlen transzparciája, amit a kimenőtrafó kicsit megöl, a tranzisztorról nem is szólva.


Igen teljesen egyetértek, a füles-erősítőm nem cserélném le semmilyen tranyósra az tuti, kimérve is igen jó műszaki paraméterei vannak, de a hangja nagyon valóságos, egészen megfogható harmonikus, csilingelő hangjuk van a hangszereknek, a részleteiről nem is beszélve, frenetikus.
Igaz be kellett össz. 80K-t a füles-erősítőbe nyomni, de lélegzetelállító hangja lett (főleg az aranylábú német csodacső nyomta meg az árat:))
A trafó valóban ki tud nyírni a hangból, főleg ha nincs rendesen megcsinálva, főleg a magas tartomány elég lapos számomra, viszont alsó tartományban még a trafós csöves is jól teljesít sztem, a tranyóshoz képest is.
Nagy (hangfalas) OTL erősítőről nem tudok nyilatkozni, de van egy sanda gyanúm, hogy akarni fogok egy ilyet építeni majd. Főleg ha vki megdob egy kis szaktudással ez irányban:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 19:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Otlm, azért hinti az okosságot, mert mikor eredetileg hibrid!-nek készült otl-jének a végébe belepróbált 1 fajta nyamvadt tranzisztort, ami nem is hangfrekis célra készült, akkor elkönyvelte, hogy a tranzisztor megöli a hangot a kimeneten. Így lett neki otl-je...

Azért szerintem lehetne olyan tranzisztort találni, ami végleg kitakarítaná a PL509-et a kimenetről. Az egy nem túl biztató, televízió cső az én szememben. Szerintem, ha kedves otlm barátunk annak idején belepróbált volna 20 féle menőbb félvezetőt, akkor szerintem talált volna jobbat a pl 509-nél és lehet, hogy most az otl-eket fikázná, a hibridet istenítené... :mrgreen:

Nehogymár a pl509-et ne lehessen kihelyettesíteni egy k...a tranzisztorral. (Amúgy is tranzisztor van a PL509 előtt, onnantól már csak egy lépés lenne :D Egy egyébként lehetne a tranzisztort is katódkövetővel hajtani, vagy kompozitba tenni egy db pl509 vagy EC360, vagy akármivel és akkor a kimeneti erősítő elem transzfer karakterisztikája is hasonlítana a régi felállásra.)

Ha valamiben tévedek, akkor majd úgyis kijavít...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 19:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Nagy (hangfalas) OTL erősítőről nem tudok nyilatkozni, de van egy sanda gyanúm, hogy akarni fogok egy ilyet építeni majd. Főleg ha vki megdob egy kis szaktudással ez irányban:)


Egy 200 rugót félre is tehetsz rá mindjárt kezdésnél...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 19:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
KD mester írta:
Idézet:
Nagy (hangfalas) OTL erősítőről nem tudok nyilatkozni, de van egy sanda gyanúm, hogy akarni fogok egy ilyet építeni majd. Főleg ha vki megdob egy kis szaktudással ez irányban:)


Egy 200 rugót félre is tehetsz rá mindjárt kezdésnél...


Igen ez az érzésem megvolt, hogy ki kell néznem magamnak egy megfelelő hidat ami alá bebújhatok utána:))
Néztem én is kapcsikat a neten, viszketett is a tenyerem, a kapcsi maga nem egy túl bonyi, de elég sok cső kell azt láttam. Meg fűtőfesz igény is elég durva. Jó lenne ha lenne olyan kapcsi ami kevesebb csővel megy, kimenő teljesítményre nem vagyok háklis, mert 2x5w-al már elvagyok, de gondolom a megfelelő alacsony impedancia miatt nehéz kevés csővel, ha jól tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:25 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Lehet kevesebb csővel is megcsinálni, létezik olyan trióda is (fehér holló kategória), ami 200V anódfeszültség mellett csaknem 2A anódáramot ki tud préselni magából. De a meghajtása nem éppen könnyű feladat a nagy bemenő kapacitása miatt.
Gondolom, hogy Otlm hasonló okból (is) hajtja külön a végcsöveket.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:28 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
KD, nem igazán értek egyet, de ezen vitázni nincs értelme. Különben sem arról van szó hogy mi a legjobb, inkább arról, hogy nekem egyértelműen ez a legjobb. A legjobb megoldások mindig személyre szabottak.

gabor80, a NET-en szerintem nem sok használható kapcsi van OTL témában, de azért akad, és egy JLH teljesítményűt azért nem lehetetlen összerakni, talán a gatyád sem menne rá.
Ha gondolod szívesen segítek majd ha találsz valami számodra használhatót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Egy két csőötlet :

http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia ... 43558.html

http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia ... 43555.html

Ja meg a nagy kedvenc a 6sz33sz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Egyébként ha már szóba került, úgy tűnik hogy más környezetben is bizonyított a cucc, olyannyira, hogy elgondolkoztam a dolog piacképességén. Ez persze még gyerekcipőben jár és a sok nehézség miatt könnyen lehet hogy semmi sem lesz belőle.
Mindenesetre van néhány dolog amiben kiemelkedően teljesít az OTL erősítőm, mondjuk nem biztos hogy csak azért mert nincs kimenőtrafója, szerintem ez csak egy része a dolognak.
Majd meglátjuk :roll:
Tovább nem is ragoznám ezt a dolgot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Magyarországon szerintem reális áron nagyon nehéz lesz eladni. Nem tudom milyen árra gondoltál, de saccra félmillió legalább. A csövek beszerezhetősége is kissé problémás lesz hozzá.

Bár gyártanak ma is EL509-et.

http://www.tubeman.com/item556.htm
http://istok2.com/photo/1010.jpg

Tényleg az erősítőd fel van készítve arra hogy 6,3 V-os csöveket is fel lehessen benne fűteni. Pl. az előbbi csinos kis SED EL509-et.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2012.12.15. 21:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Köszi a segítséget előre is, mindenképp szólók ha elkezdek ilyenen komolyan gondolkodni, mivel most van 2 projektem egyenlőre még pihentetem a dolgot.
1 hónapja nagyon nézegettem a kapcsolásokat hirtelen fellángolásból, a cső még nem is olyan nagy probléma, bár van ami elég húzós árú.
Pl. a 6080-as csövekkel néztem kapcsit, nem túl bonyi (Futterman féle) de láttam hogy a csövek fűtéséhez is elég durva trafó kell, vagy több kicsi, így egyenlőre jegeltem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 21:11 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mayky írta:
Magyarországon szerintem reális áron nagyon nehéz lesz eladni. Nem tudom milyen árra gondoltál, de saccra félmillió legalább. A csövek beszerezhetősége is kissé problémás lesz hozzá.

Bár gyártanak ma is EL509-et.

http://www.tubeman.com/item556.htm
http://istok2.com/photo/1010.jpg

Tényleg az erősítőd fel van készítve arra hogy 6,3 V-os csöveket is fe lehessen benne fűteni. Pl. az előbbi csinos kis SED EL509-et.

Elvileg nincs akadálya, csak akkor olyan trafót kell tekertetni bele. Azért 40V-tal fűteni lényegesen barátságosabb, a sokkal kisebb áramok miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 21:17 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
gabor80 írta:
Köszi a segítséget előre is, mindenképp szólók ha elkezdek ilyenen komolyan gondolkodni, mivel most van 2 projektem egyenlőre még pihentetem a dolgot.
1 hónapja nagyon nézegettem a kapcsolásokat hirtelen fellángolásból, a cső még nem is olyan nagy probléma, bár van ami elég húzós árú.
Pl. a 6080-as csövekkel néztem kapcsit, nem túl bonyi (Futterman féle) de láttam hogy a csövek fűtéséhez is elég durva trafó kell, vagy több kicsi, így egyenlőre jegeltem.

Oké, fontold meg alaposan, nem kis döntés belevágni ilyesmibe. Sok befektetett idő, pénz, energia. Az ember bármit csinál többe kerül mint megvenni valamit a használt piacról. Mondjuk OTL-t nem igazán lehet venni, mert még a használt ára is túl drága meg ritka is. Szóval aki a hangzásnak ebbe a rejtett birodalmába vágyik, az vagy csinál magának, vagy csinál magának :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 21:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A SED EL509-el csak egy baj van. Teljesen más a karakterisztikája. PL509=EL509=EL519=6P45S nem azonos! SV EL509= SED EL509/2 !!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 21:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Ok, de biztos hozzá lehetne igazítani a csövek számával, a tápfesszel és a csöveken folyó árammal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 00:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Igazítani lehetne, de pont az a különbség, hogy az oroszok a karakterisztikával a KT88 felé mentek el, tehát kisebb áram, nagyobb feszültség. Amúgy az irány jó, csak akkor ne írjanak rá típust, mint a ködösítés mintapéldájára, a 6P3S-E, alias 5881xxx-re. És pont az első mondat miatt kevésbé alkalmas OTL-be.. Ez már nem nagy áramra való.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 09:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Szívesen fogadom a javaslatokat egyéb csőtípusra. Átalakítani nem nehéz szinte bármire a csőtartó lemez furatainak áttervezésével, a karakterisztika gyakorlatilag lényegtelen, mivel nagyon szoros visszacsatolás van a saját hibaerősítővel. A lényeg hogy tudjon a cső 1A körüli áramot g1=0V munkapontban, ha többet tud az csak jó. Anód és g2 feszültség 160V, és lehetőleg ne kelljen disznó árammal fűteni. Ja és -60V-tal le lehessen zárni a csövet teljesen. Mindössze ennyi a követelmény a csövekkel kapcsolatban, bár ez sem kevés. Egyáltalán nem kell tök egyformának lenniük, mindent megold a cucc magától, válogatásra nincs szükség csak lehetőleg tudják a max. áramot.
A PL csöveknél eddig alkalmasabbat nem igazán találtam ide.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Próbálok egy-két gondolattal hozzászólni az elhangzottakra lentről nfelfelé.
"A legtöbb csöves hangja túlzottan finomkodó és színezett" Az SE-knek igen, már leírtam sok helyen hogy miért: Fele teljesítménynél már 4-5% a mérhrtő torzítás, 1 Wattal meg legfeljebb a Sokol rádió hangfalát lehet kihajtani. Alul elfogy a mély a légrés miatt, felül a (mély miatti) magas tekercs menetszám nagy szórása miatt szintén szűkül az átvitel. Persze, hogy szinez, mivel csak a közép szól jó. Egy barátom (sokan ismeritek) azt mondta a minap, hogy az ő hangfala (nagy nevű vitage) a legtermészetesebb hangú, mivel sem a mély, sem a magas, mivel nincs is, nem szinezi el a hangot. Rég nevettem ekkorát.
Semmilyen erősítő nem fog úgy szólni mint az élőzene, legfeljebb megközelíti azt. Volt szerencsém sok tranyósat hallgatni, de mind gépiesen, sterilen szólt, azaz fárasztóan. Ezért szavazok a csövesre. És bizony, aki már hallott szólni ARC-t az tudja, hogy ez az a csöves, ami nagyon tranyósan szól. Ez egyszer megmutatkozik a rendkívül kicsi torzításában, a rendkívül nagy sávszélességében, az ez miatt nagyon rendben lévő fázis átvitelben, de ugyanakkor síma hangú, nagy térrel rendelkező kütyü. Mellette egy manapság felkapott erősítő (pedig egy tőről származnak) a Dynaco ST70 (ami 25 Wattos :P ) ragadós, csöpögős zsíros, (de még csak nem is mangalica) hangja van. A mély basszusa meg nincs. Sok DIY így szól. Ez a közép basszusos rezonancia elhiteti az erősítő gazdájával, hogy szép a hang, mint a Quad405 a hifimagazin szerkesztőségével. A rezó működés közben jön létre valszeg a kimenő nem egzakt terhelése miatt. (talán) És sajna az NFB "jósága" ezt a problémát (is) igyexik megoldani.
Nos mester, igen, igazad van! Egy ARC-t kell utánépíteni. Közös ismerősünk azt mondta, hogy két ember tud itt jól szóló szerkezetet építeni: Az egyik Te vagy... Mondta azután, hogy a kis eladásra készített monoblokkjaimat meghallgatta.
Azért egy jó Williamson szólhat jól, igen kellemes hangút hallottam már szólni attól az embertől, aki várja tőlem a csőszegecseket, de sajna már nincs a boltban. Teljesen egyetértek veled, mikor azt mondod, rádióadó csőből, TV csőből, tápegység áteresztő csőből nem lehet erősítőt építeni. Egyszerűen nem arra találták ki őket. (pár néphadseregbeli nyugdíjas lenyúlta a HM korabeli zárolt készletét, és ahhoz kellett a reklám, hogy eladják a cuccot. Voltam olyan lakásban Bp-n, hogy csak ilyen "hadizsákmány" csővel volt tele, és ott árulta az ezredes) Tehát jó erősítőhöz 6L6, 5881, KT66, 6550, KT88, esetleg EL84 szükségeltetik. Ezek viszont drágák, és leginkább híg-end célra a St. Petersburg-ban (korábban Leningrad) orosz gyártósoron, amerikai tulajdonban készülnek. Ezek a Svetlanák. A többi gyártótól legfeljebb jó erősítőt lehet készíteni. (persze a NOS csöveket most nem említem, mert nem mi vagyunk azok, akik 100 dollárt fizetnek egy ECC83-ért, mert az Telefunken. Egyébként nagyon szép hangú cső)
És elérkeztünk az árakhoz. Írtam korábban: a 6L6 GC-vel (Svetlana) megépített monoblokkok bekerülési ktg.-je tokkal vonóval kerekítve 340 rugó. Ez tényleg sok, de a hang ezzel egyenesarányos, nem azért mert én építettem, hanem azért mert jó alkatrészek vannak benne, pedig ez csak közép szint. Végül is tehettem volna bele amorfot is, aminek persze semmi értelme nincs ebben az esetben, mert PP az erősítő. A PP nem túl érzékeny a vasveszteségre, és a kismértékű hiszterézis hurokra.
Apropó, a kimenő ára. Igen drága a vas. M42-es permalloly lemezre kértem ajánlatot a gyártótól. Kilója 100 rugót közelíti. Nem kevés. A kimenőnek való vas olcsóbb, de szintén nehéz hozzájutni, már csak azért is, mert nincs ráírva, hogy kimenőnek való. Azaz olyat kell találni, ami jó. A réz sem olcsó, a fekete piacon meg rézmozsarat árulnak, de drótot nem, vagyha igen, akkor azt a HÉV-ből lopták ki. :P Egy kimenő megtekerése, bevasalása, összecsavarozása, szigetelő darabolása, cvikkolása bizony 10 munkaórát vesz igénybe, még géppel is. Ugye 1000 forint alatt senki nem dolgozik. De még így is 1/3 az ára mint a nagy Svédé. Pedig ez sem rosszabb. És higgyétek el, kimenőt nem lehet csak úgy rittyenteni, mint sokan hiszik. Az anyag ismerete szükségekltetik hozzá, amit viszont sok trafó készítése és mérése során lehet kiismerni. El nem hiszitek, mik beleszámítanak a hangzásba...
Gábor80. Igen jól írtad: mélyközép, közép dinamikus. mMás meg nem dinamikus, pl a közép mélyek. :lol: Szerintem az eb ott van elhantolva, hogy mind a tranyós, mind az OTL erősítő valamelyest hasonlóan műxik: egy nagyértékű kondenzátort (puffer) kapcsolgat sorba a terheléssel, ami ugye valamekkora ellenállású valamilyen frekvencián, azaz soros RL, RC tagot képez. Ennek meg vannak rezonanciái. Micsoda kulimász lehet ott! A trafó egyszerűbb, mert a szekundernek kicsi az induktivitása, kicsi a kapacitása, és nem meghajtó elem, hanem csak illesztő, de egyben leválasztó is. És ha a két kivezetés drótjain szimmetrikus jel jön ki, akkor a még meglévő anomáliák is csökkennek, kioltódnak. Szerintem az igazság ez lehet, és ezért van a hifistáknak két csoportja: az egyik szereti a csöves kimenős trafós erősítőt, a másik nem. Az arány kb 95% a maradékhoz. Ez a sok ember nyilván azért gondolkodik így, mert ezt tapasztalta. Persze vannak csodabogarak mint pl J.Futterman, meg hasonlók. De a többségnek nyilván több jó füle van...
A csöves persze hogy sok mindent megjelenít: a több száz volt megteszi a hatását, nem 10mV-on jön egy halk részlet, hanem 3 Volt-on. Azért ez különbség. És még egy fontos: A csöves trafós IM torzítása gyakorlatilag nemleges a kimenő (a többihez képest) magasban szűkebb átvitele miatt.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gondolom ismeritek páran a SOX resamplert. Ez egy DSP plugin foobar2000-hez.
Képes totál analóg hangot csinálni, még egy jobb tranzisztoros erősítővel is, de bizony
kicsit elviszi a részleteket is.

Én, amit hallottam eddig csöves erősítőket, nem igazán jöttek be, ugyan igaz ez a legtöbb márkával ellátott tranzisztorosra is.
Kivétel szerintem van, mind a két oldalon.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Az én OTL erősítőmmel a teljes sáv irgalmatlanul dinamikus és gyors, tranyós cucc azt csak ugatja általában, a sima csöves meg valahol a kanyarban 100m-rel elmarad :) nem tudom te mit hallottál, de nem az enyémet az biztos.
A régi erősítőmhöz képest is lényegesen jobb ezen a téren is, ettől annyira jó a ritmus, egy ismerősöm szerint a bugi faktor.
A tranyósokkal is az a baj hogy szétszedik a zenét, megsemmisül az egységesség és zeneiség, ezt a csövek kicsit jobban hozzák, de sok téren teljesen halott a hangjuk általában. A hibrid szerintem semmit nem old meg, nekem ezt a dolgot csak OTL tudta összerakni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Más dolgok is tudnak emocionálisan telítettek lenni, finomak, részletezők, de ez általában a dinamizmus rovására megy. Amiben még rendkívüli ez a cucc, az az energia-közvetítés. Sok száz wattal sem biztos hogy ez megvan, szinte nem is teljesítményfüggő a dolog. Ez olyan energiát nyom feléd hogy az valami döbbenetes, ami nem hangosság, meg nem is üvöltés, csak valami ellenállhatatlan akármi.
Nagyjából olyan a legtöbb tranyós mint a Niagara vízesés egy jókora projektor képen, a csöves meg mint egy keretezett kép, kicsit szimbolikus, lenyűgöző és művészi, ez meg mint amikor ott dübörög alattad és még a felszálló pára is megcsap. Ezt nevezem energia közvetítésnek, amitől az egész élményszerű, valóságosnak ható illúzió. Valahogy hatékonyabb a rendszer abban, hogy a villamos teljesítmény a levegő molekuláinak a rezgésévé alakuljon át, nem tudom pontosan miért, de ez a benyomásom sokszor, és nem csak nekem volt már ez az érzésem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Meghallgatnám amúgy.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 13:30 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
De egyébként mielőtt félreértés történik, ez sem igaz minden OTL-re.pl. a TJ. félét szerintem egy lapon, de egy napon sem lehet említeni, de akár a korábbi saját erősítőmet sem, sok tekintetben.
Nincsenek igazi általánosságok, csak a mi rendszerező elménk próbál folyton ilyeneket felállítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 13:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Bizonyos dolgokban egyetértek Dyscus és Otlm topictárssal, mondom úgy hogy tapasztalatom igen gyér.
Pont most raktam össze az első PP-m, most ez szól, a mélyei nagyon jók, de az SE mélyei sem rosszak, főleg ez a Joepapa féle SE, nagyon összehozta (igaz az SE-ben Svetlana van, a PP-ben mezei 6p3s) . Viszont a mélyen kívül nem érzek egyenlőre javulást az SE-hez képest, igaz még a PP-t más UL lekötéssel is kipróbálgatom.
Ezzel azt akarnám mondani hogy a jól megcsinált SE is tud jól szólni, persze a korlátai mellett (mély vmivel gyengébb, de egyáltalán nem rossz, és persze a kevesebb teljesítmény).
Az viszont jól kijön a PP-n, hogy a trafós erősítők nem elégé részletesek, kicsit tényleg mázosak. Az OTL-re ez már egyáltalán nem jellemző, és az meg abszolút nem igaz hogy bármi köze lenne a tranyók hangásához. Az OTL egyik hátrányának pl. a kicsit visszafogottabb mélyet érzem.
Sztem mindegyik erősítőnek van jó oldala, és létjogosultsága, ha nagyon analizáló hangulatom van (részletvadászat:)) akkor otl füles, ha kellemes jazz hallgatnék, bársonyos méllyel akkor SE, PP, ha gyors rockot, részletes erős magassal akkor abban a tranyót jobbnak érzem. Persze ez csak nagyon általánosítás, biztos lehet mindenből közel hibamenteset csinálni, milliós összegekből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség