audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.05. 17:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 13:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Amúgy jó lenne, ha bizonyos kiállításokon nem egy középiskolás okoskodó, de tapasztalt mérnöki imageben lévő kiállítók lennének kint, hanem igen is komoly DIY-erek normálisabb cuccokkal.

Persze senkit nem akarok ezzel megbántani, de azért jó lenne tudni, mi mit tud.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 14:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
Az én OTL erősítőmmel a teljes sáv irgalmatlanul dinamikus és gyors, tranyós cucc azt csak ugatja általában, a sima csöves meg valahol a kanyarban 100m-rel elmarad :) nem tudom te mit hallottál, de nem az enyémet az biztos.

-Ezért csak a meghajtás kapcsolástechnikája, és a végfokot tápláló tápegység gondos tervezésén múlik. Nincs ebben semmi abszurdum.. -Csöves meghajtással is simán elérhető ez, méghozzá úgy, hogy nincs bent helyi (ne adj isten átfogó) visszacsatolás ami esetleg kinyírná a zenét..
Én Ha otl-t építenék azt csöves meghajtással tenném, -mert különben úgy érezném magam mint aki fordítva ül a lovon..
Merthogy szerintem a meghajtó fokozat sokkal jobban rányomja a bélyegét a kapott hangra mint maga a kimeneti fokozat ami nálad jelen esetben most csövekből áll..(Persze ez nem azt jelenti hogy a kimeneti fokozat nem tudja "lerontani vagy más irányba terelni". De mégis 70-30% -os arányt érzek nagyjából a meghajtó és kimeneti fokozat közt..)
Mivel a feszültségerősítést nálad tranzisztorok végzik, csodálkozom hogy azok akkor most még sem szedik szét a zenét? Vagy csak mert OTL-nek hívod már más indokokkal jár?

Idézet:
Más dolgok is tudnak emocionálisan telítettek lenni, finomak, részletezők, de ez általában a dinamizmus rovására megy. Amiben még rendkívüli ez a cucc, az az energia-közvetítés. Sok száz wattal sem biztos hogy ez megvan, szinte nem is teljesítményfüggő a dolog. Ez olyan energiát nyom feléd hogy az valami döbbenetes, ami nem hangosság, meg nem is üvöltés, csak valami ellenállhatatlan akármi.

Az jó jel, ha ez a dinamika kis hangerőn is megvan.
Ez azt magyarázza, hogy kis ki és nagy kivezérlésen a fázismenet és még pár paraméter nem megy el . Nem tudom mért gondolod, hogy hibrideknél ennek az ellenkezője állna fent?

Idézet:
Nagyjából olyan a legtöbb tranyós mint a Niagara vízesés egy jókora projektor képen, a csöves meg mint egy keretezett kép, kicsit szimbolikus, lenyűgöző és művészi, ez meg mint amikor ott dübörög alattad és még a felszálló pára is megcsap. Ezt nevezem energia közvetítésnek, amitől az egész élményszerű, valóságosnak ható illúzió. Valahogy hatékonyabb a rendszer abban, hogy a villamos teljesítmény a levegő molekuláinak a rezgésévé alakuljon át, nem tudom pontosan miért, de ez a benyomásom sokszor, és nem csak nekem volt már ez az érzésem.

Ha azt mondom, hogy tranzisztoros kimeneti fokozat is képes erre akkor szerintem KD egyet fog velem érteni. -Nem véletlenül.., ez egyáltalán nem a csöves kimeneti fokozat eredménye, mielőtt még félreértés lenne..

Idézet:
De egyébként mielőtt félreértés történik, ez sem igaz minden OTL-re.pl. a TJ. félét szerintem egy lapon, de egy napon sem lehet említeni, de akár a korábbi saját erősítőmet sem, sok tekintetben.
Nincsenek igazi általánosságok, csak a mi rendszerező elménk próbál folyton ilyeneket felállítani.

-Szerintem sem igaz. Te még is gond nélkül teszel általánosításokat úgy , hogy mellé nem is hallottál kellő referenciát ezek szerint..

-Engem nem zavar ha jól szol az OTL erősítőd, -sőt örülök neki mert nincs kárörvendési hajlamom. De azt viszont nem tudom elfogadni, hogy simán leszólsz olyan topológiákat amikben esetleg nincs is kellő tapasztalod.
Persze nekem teljesen mindegy, csak míg te magad is használsz az erősítődben félvezetőket, amik keményen részt vesznek a jelútban addig én nem dobálóznék ennyire az ellentmondásokkal.

-Nem vitának szántam a leírtakat. Nem is akarok mélyebben belemenni !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 14:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Emersys!
Tévedsz, majdnem mindenben szerintem.
De hát nem kell nekünk egyetérteni semmiben, örülök hogy ez így van és valószínűleg így is marad ;)
Mindenki járja a saját útját, ettől szép ez a történet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 14:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Nem, mert én veled ellenkezőleg nem ellentmondásokról beszélek.
Ha visszaolvasod saját magad, akkor talán megérted mire próbálok utalni..,
Tényleg nem kell egyetértenünk, nem is erről szólt a dolog, -hanem sokkal inkább arról hogy ami számodra nem ismert az másnak nem biztos hogy ismeretlen..És ennek tükrében elhamarkodottan nem kellene más topológiát sz@arnak beállítani, -mert neked esetleg az nem ment valamiért.. ;) .

Be is fejeztem ezzel!

Rejtés:
Ui: Mellesleg mivel a kapcsolás sem ismert, -most már feltételezem miért , -ezért valóban nincs s is miről beszélni..
Ha látható lenne a kapcsolás, akkor akkora ellentmondások lennének a most leírt félvezetők vs csövek hitvilágában és a valóságot tükröző rajz közt hogy hajajj!.
A stereo meghallgatásra sem véletlen kérdeztem rá anno.. Nálad már egy Mono erősítő is jobban szerepelt (térben) mint másnál a stereo jelű.., -egy sorban össze is írtad a tapasztalatokat.., na itt lett végképp elgondolkodtató számomra dolog.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 15:10 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Jééé, most ide költözött a különböző erősítőkrő véleményeket hangoztató topik?

Szupi, hogy még mindig időről - időre mindenki felpattan a vesszőparipájára es nyargal egy kört rajta.

Most őszintén. Láttatok már valakit, aki megtért volna az ilyen érvhalmazok súlya alatt? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 15:13 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Emersys!

Hidd el, nincs itt semmiféle ellentmondás, legfeljebb számodra, aki hozzászokott az ilyen-olyan kompromisszumokhoz és ezek kereteiből nyilván nem tud kilépni, így elfogadja mint egyetemes igazságot.
Nincs ezzel semmi baj, mindenki legyen boldog a saját univerzumában, én az vagyok a sajátomban, bizonyára te is. Nem kell hát indulatosnak lenni, minden a legnagyobb rendben van! :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 15:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
dys-cus kolléga jól elmonda szerintem nagyvonalakban a történet lényegét, a többi pedig ízlés kérdése marad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 16:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Topológia ide, topológia oda, nekem van egy olyan tapasztalatom, hogy a szimmetrikus kütyük szólnak jól. Nem véletlenül terjedt el Borbály Ernő kapcsolási topológiája a szinte összes valamire való tranyóS cuccban. És bizony alkalmazzák a csöves technikában. Én erre esküszök, nem az univerzális önbeálló facsapágyas elektronikákban. A monoblokkjaim blokk diagramját azért teszem fel, hogy lássatok egyszerű, de gyakorlatilag teljesen szimmetrikus erősítőt, ami csöves létére úgy szól mintha tranyós lenne, de annak bármiféle hibája nélkül. Lehet ekézni ezt a felépítést, de ennél egyszerűbb 40W-os masinát ilyen minőségben (nem mondom, hogy ez a legjobb) elkészít az varázsló. Aki kicsit belenéz a lelkébe a kütyünek, az egyszer felismeri a Wiliamson elvet, a katód visszacsatolást, és a teljesen szimmetrikus felépítést. A jó kimenőtrafón kívül ezek a megoldások azok, amelyek biztosítják a széles átvitelt nagy kivezérlésnél is kis torzítás mellett.


Csatolmányok:
TauCeti blokk.jpg
TauCeti blokk.jpg [ 58.12 KiB | Megtekintve 51415 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 17:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Még egy fontos dolog: Azt remélem tudjátok, jó kimenőt hol lehet szerezni... :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 18:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
... jó kimenőt hol lehet szerezni... :D

A vasboltból. :lol:

Aki jól bevásárol ott, az építhet ilyen monstrumot. ;)

http://www.diyaudio.com/forums/tubes-va ... ifier.html

És még téged cikiztünk a sok vas miatt... :D


Csatolmányok:
100kg 211 SE.jpg
100kg 211 SE.jpg [ 360.97 KiB | Megtekintve 51380 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 18:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Jézus Máriám! Nekem a letöbb cirka 9 volt, de ez vezet. :P
Montam én mindig, a trafó fontos dolog egy erősítőben. A trafóban meg a szigetelés a legfontosabb.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 18:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
euro21 írta:
dys-cus írta:
... jó kimenőt hol lehet szerezni... :D

A vasboltból. :lol:

Aki jól bevásárol ott, az építhet ilyen monstrumot. ;)

http://www.diyaudio.com/forums/tubes-va ... ifier.html

És még téged cikiztünk a sok vas miatt... :D


Na itt valakinek alaposan elgurult a gyógyszere :lol:
Erre tippem sincs hogy mit csinálhat ennyi trafó...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 19:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
A kondi csatolást igazán felválthatta volna már trafósra.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 19:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Van olyan, csak nem ebben a konstrukcióban. A trafó drágább mint egy drága kondenzátor, amiből sok van, de mind ugyanazt az indiában készült PET fóliát használja. A trafónál ugye változik a vas, a drót, a szigetelés, a menetszám, az elrendezés, az összeszorítottság mértéke, stb. Tehát a trafó komplexebb rencer. Máshogy is szól. Persze vannak vazelinos, meg olajos kondik is, azok azért elég jók, de nem hagynak akkora tág teret a variálásra mint a trafók. Akinek van szeme az láthatja, hogy nem minden csőhöz tudok aplikálni trafót én sem. Pl.: GU50, 6N13C, PL509, stb csövekhez nem igazán vállalok be semmit, mert ezek a csövek a jó trafót is elcseszik. ;) Ezek nem audio csövek! Villanykörtéhez sem tuidok trafót tekerni. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 19:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Egy szem kondi sincs a jelútban, csak a tápban.

EML20A -> IT -> 300B -> IT -> 211 -> Kimenő.
A tápban Mercury Vapor egyenirányítás (4 csővel).
CLCLC szűrés a 211-hez, CLCLCLC a 300B-hez és a 20A-hoz.
Minden csőhöz külön fűtőtrafó.
Na, így jön össze 15 vas. ;)
A súly monoblokkonként 100kg, négy ember kell az odébb rakáshoz. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Pedig lehet a GU50-hez is trafót készíteni. Pl. itt egy M102A-ra készült trafó mérése ami nem ahhoz készült de.... abban lett tesztelve mert ez a teszt alany 4k:8 ohm. A mély átvitelnél figyelembe kell venni, hogy nem volt rendesen bevasalva a cséve, (ráadásul régi szilíciumos vassal) mert könnyen szétszedhetőnek kell lennie, és hogy a vacak audiogenerátoromból kijövő jel is már tetőesés. A görbeség is a régi vasnak tudható be, nagyobb a torzítása.
Ui: A M102A nagyon jó mert jó a geometriája, majdhogynem négyzet keresztmetszetű.


Csatolmányok:
mérésn102A_.JPG
mérésn102A_.JPG [ 212.06 KiB | Megtekintve 49662 alkalommal. ]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2012.12.16. 20:20-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 20:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
"...rádióadó csőből (mint a 807), TV csőből (mint az EL519), tápegység áteresztő csőből (mint a 6C33C) nem lehet erősítőt építeni."

Látom már, hogy eddig tévúton jártam. :? Visszahozom a Rotelt meg a NAD PP-t a zeneszobába, dehogy bosszantom magamat tovább ezzel a hobbival. Eladom a hanglemezeimet, és nekiállok kertészkedni :lol:

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 20:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Mindenesetre furcsa hogy a rádiócső felmenőkkel rendelkező 6L6, KT általában veri a hangfrekvenciára tervezett EL34-et. Van jó cső meg kevésbé jó. A GU-val is az a baj, hogy nem enged elég nagy segédrácsfeszt alkalmazni, ilyen értelemben tényleg nem hangfrekvenciára tervezték.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 20:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:
Pedig lehet a GU50-hez is trafót készíteni. Pl. itt egy M102A-ra készült trafó mérése ami nem ahhoz készült de.... abban lett tesztelve mert ez a teszt alany 4k:8 ohm. A mély átvitelnél figyelembe kell venni, hogy nem volt rendesen bevasalva a cséve, (ráadásul régi szilíciumos vassal) mert könnyen szétszedhetőnek kell lennie, és hogy a vacak audiogenerátoromból kijövő jel is már tetőesés. A görbeség is a régi vasnak tudható be, nagyobb a torzítása.
Ui: A M102A nagyon jó mert jó a geometriája, majdhogynem négyzet keresztmetszetű.

Szépek a jelalakok:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 21:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
Egy szem kondi sincs a jelútban, csak a tápban.

Így már érthető.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 18:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
gabor80 írta:
Szépek a jelalakok:)

Köszi.
Volt néhány ötletelés míg

ebből: viewtopic.php?f=62&t=375&start=71

a képen láthatóhoz hasonló lett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 20:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:
gabor80 írta:
Szépek a jelalakok:)

Köszi.
Volt néhány ötletelés míg

ebből: viewtopic.php?f=62&t=375&start=71

a képen láthatóhoz hasonló lett.


A régieket nem is láttam, tényleg jó lett. Hangban jelentett valamit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 20:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Ez egy jó kérdés, mert nem emlékszem igazán hogy milyen volt a régi. Nem volt rossz az sem, de talán a magasak könnyedebbek és tisztábbak lettek, amit a mérések is igazolnak. Tehát van némi összefüggés a mérés és a eredményül kapott hang között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 21:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:
Ez egy jó kérdés, mert nem emlékszem igazán hogy milyen volt a régi. Nem volt rossz az sem, de talán a magasak könnyedebbek és tisztábbak lettek, amit a mérések is igazolnak. Tehát van némi összefüggés a mérés és a eredményül kapott hang között.


Csak azért kérdeztem mert, az én PP-m tetródásra kötve iszonyú jól szól most, viszont a jelalak az durván rossz lett (csak a négyszög), alig lehet felismerni. :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.19. 20:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Dyscus mesterrel annyiban nem értek egyet,hogy GU 50 el illetve PL 519 el nem lehet jó erősitőt építeni.Esetleg ha megprobálja neki is sikerül.Nekem már volt szerencsém párat hallani egyik másik még engem is meglepett.
Minden készüléknek vannak előnyös illetve kevésbé előnyös tulajdonságai.
Fontos milyen hangfallal használja az ember.
PL: nekem van egy 211-ES SE-m a QUADRAL hangfalamon egy hallgatható cucc.
Volt nálam a barátom ASCADA 990 ese.AZ ismerőseim akik meghallgatták az arcukat a földön húzták.
Azért az OTL erősítőhöz annyit hozzáfűznék,ha ez a legjobb cucc a jó nevű cégek sok ezer dollárért illetve a sok lelkes amatőr miért SE-t meg pp ket épit ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.19. 22:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Az otlm kolléga erősítője nem egy hétköznapi koppintás, saját fejlesztés :!:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 09:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Idézet:
Azért az OTL erősítőhöz annyit hozzáfűznék,ha ez a legjobb cucc a jó nevű cégek sok ezer dollárért illetve a sok lelkes amatőr miért SE-t meg pp ket épit ?

Mert egy 10 alkatrészes SE-n sokkal nagyobbat lehet kaszálni és megépíteni is könnyebb. Erre mondják hogy amíg van veréb addig... 8-)
Egyébként egy gyári OTL-t sem tudsz megfizetni, egy átlagos lakás áráért lehet hogy megmutatják egyik-másikat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 09:21 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
DHT írta:
Az otlm kolléga erősítője nem egy hétköznapi koppintás, saját fejlesztés :!:

Köszönöm, a Te véleményed még számít nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 09:23 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Egyébként már mondtam egyszer, hogy az OTL-m kapcsán az a legkisebb különlegesség hogy OTL, de efelett mindenki elsiklott szerencsére :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 18:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Érdemes lenne egy meghallgatást tartani,ne csak magát kelljen fényeznie OTL mesternek :D )))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Hozzátenném , a saját fejlesztéshez,hogy a kapcsolást még nem láttuk.Az erősítőt nem hallottuk Illetve még nem találkoztam kapcsolással amit néhány hét alatt nem sikerült valamelyik komoly fejlesztő cégtől előásni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 19:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Visszatérve az egyedi fejlesztésre.A kapcsolást még nem láttuk !Én még nem láttam rajzot amit néhány napos kutatás után valahonnan nem ástunk elő.
Volt már kapcsolás amit kitaláltunk le akartuk védetni,a szabadalmi hivatal az újdonság kutatásnál megtalálta hogy egy Amerikában élő mérnök már előttünk 5 évvel publikálta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 19:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Szimmetrikus bejáratú és felépítésű :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 19:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
A kapcsolást még nem láttuk !


Azt nem is fogod. ;)

Egyébként én láttam az egyik régebbi verzióét. Tényleg nagyon ötletes, profi kapcsolás volt és persze qrva bonyolult is. Nem SE kategóriájú rajzolat, abban biztos lehetsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 19:53 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
KD mester írta:
Idézet:
A kapcsolást még nem láttuk !


Azt nem is fogod. ;)

Egyébként én láttam az egyik régebbi verzióét. Tényleg nagyon ötletes, profi kapcsolás volt és persze qrva bonyolult is. Nem SE kategóriájú rajzolat, abban biztos lehetsz.

Á nem, az gagyi volt, de még az előző OTL is elég gyenge kapcsolás volt és sok érdekesség sem volt benne.
A kapcsolástechnika egyáltalán nem új, inkább csak abban hogy mertem használni ilyesmit, mert kb. az audiotechnika ma elfogadott alapelveivel megy szembe. Annál is meglepőbb, hogy mennyire bevált nekem és pont azokon a területeken hozott sokat, amitől elvben tartani lehetett volna. Tovább fényezni meg nem szeretném magam, mert az ilyesmi hiteltelen és visszatetsző is. Ezekbe általában külső tényezők kényszerítettek bele. Ezek után talán érthető ha kerülöm a kapcsolás megmutatását, mert nem akarok véget nem érő parttalan vitába bonyolódni senkivel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 20:20 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
otlm írta:
KD mester írta:
Idézet:
A kapcsolást még nem láttuk !


Azt nem is fogod. ;)

Egyébként én láttam az egyik régebbi verzióét. Tényleg nagyon ötletes, profi kapcsolás volt és persze qrva bonyolult is. Nem SE kategóriájú rajzolat, abban biztos lehetsz.

Á nem, az gagyi volt, de még az előző OTL is elég gyenge kapcsolás volt és sok érdekesség sem volt benne.
A kapcsolástechnika egyáltalán nem új, inkább csak abban hogy mertem használni ilyesmit, mert kb. az audiotechnika ma elfogadott alapelveivel megy szembe. Annál is meglepőbb, hogy mennyire bevált nekem és pont azokon a területeken hozott sokat, amitől elvben tartani lehetett volna. Tovább fényezni meg nem szeretném magam, mert az ilyesmi hiteltelen és visszatetsző is. Ezekbe általában külső tényezők kényszerítettek bele. Ezek után talán érthető ha kerülöm a kapcsolás megmutatását, mert nem akarok véget nem érő parttalan vitába bonyolódni senkivel.


Én is csak részleteit ismerem a kapcsolásnak, és én sem láttam még sehol máshol, amit tudok róla, az már önmagában jó ötlet.

más:
Én is jártam már hasonlóképp, hogy elkezdtünk Spafival kutatni a szabadalom bejegyeztetése miatt, és bizony ráleltünk egy erősen hasonlító megoldásra, ami megvétózhatta volna a szabadalom bejegyzését.

Mindettől függetlenül nem azt állítom,, hogy ez a mű egy koppincs, hanem azt, hogy bárki más is kitalálhatta. Manapság egyszerűen nagyon nehéz egyedit alkotni.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 21:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
" Manapság egyszerűen nagyon nehéz egyedit alkotni" Azért lehet, pl.: az LHC-ben. A nejem eltöltött egy kis időt ott, és azt mondta: ott több a Nobel díjas, mint ezen a topicon az audio guruk összessége. :D
Csöves, műveleti erősítős technikában, tranyósban nincs új a nap alatt. :cry:
Persze bele lehet vinni a szabályozás technika dolgait a hifibe, de az attól nem lessz hifibb, max könnyebben eltalálja a holdat. ;)
A szab. technikával az is gond, hogy sok nyavaja van benne: jel késés, fázis problémák, bonyolult Nyquist diagramm állapotok, lengések, stb. Nem biztos, hogy ettől jön meg a tuti zenei élmény. Mert ugye erről beszélünk egyfolytában? Persze a hallott hang szubjektív. Objektívvé akkor válik, ha a hallgató személy süket. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 21:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
sny21 írta:

Én is csak részleteit ismerem a kapcsolásnak, és én sem láttam még sehol máshol, amit tudok róla, az már önmagában jó ötlet.

más:
Én is jártam már hasonlóképp, hogy elkezdtünk Spafival kutatni a szabadalom bejegyeztetése miatt, és bizony ráleltünk egy erősen hasonlító megoldásra, ami megvétózhatta volna a szabadalom bejegyzését.

Mindettől függetlenül nem azt állítom,, hogy ez a mű egy koppincs, hanem azt, hogy bárki más is kitalálhatta. Manapság egyszerűen nagyon nehéz egyedit alkotni.

Semmit nem akarok bejegyeztetni ;) . A kapcsolás tök egyszerű, és legfeljebb 10 alkatrészből áll, csak több ilyen modul van párhuzamosan kötve.
A hifiben az alapállásom teljesen rendhagyó, amire sok éves hifis tapasztalataim alapján jutottam. Arra kerestem a választ, hogy vajon miért szólnak olyan zártan azok az erősítők, amiknek óriási tartalékai vannak és hihetetlenül alacsony a torzításuk, mégis meghal a zene mire végigmegy rajtuk. Egy hifis barátommal éveken át tartó levelezés vezetett az ötlethez, mikor is letisztult a kép. Az egész egy kísérlet volt, és úgy tűnik nagyszerűen bevált. Szerintem az egész hifi világ fordítva ül a lovon, tehát amit használok az nem pusztán kapcsolástechnika, hanem egy teljesen más megközelítés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 00:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Szerintem az egész hifi világ fordítva ül a lovon, tehát amit használok az nem pusztán kapcsolástechnika, hanem egy teljesen más megközelítés.


Nem ezt pofázom én is évek óta.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 09:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Én úgy tudom egy szabadalmat bejegyeztetni 1 000 000Ft.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 09:44 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
GA2 írta:
Én úgy tudom egy szabadalmat bejegyeztetni 1 000 000Ft.


Nem egészen. A Szabadalom bejegyzése kb. 700 000 forinttól indul (eu szintű), és a szabadalmi ügyvivő óradíja 10k+ Huf a kutatás teljes idejére. Lehet szorozni :D... Tehát jóval több is lehet...

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 16:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
És az eu szintűt kb. fújhatod, világszabadalom 1-2 nagyságrenddel komolyabb pénz. De azt is röhögve reprodukálhatják, ha tudják.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 15:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Azért ára azért annyira nem reális.

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 55022.html

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 48135.html

Mondjuk 5000-et talán megér.

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 94184.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 16:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
KD mester írta:
Idézet:
Szerintem az egész hifi világ fordítva ül a lovon, tehát amit használok az nem pusztán kapcsolástechnika, hanem egy teljesen más megközelítés.


Nem ezt pofázom én is évek óta.....



Nekem az tetszett meg ebben az egész hifizésben, hogy gyakorlatilag az iskolában tanult nagyon alapoktól eltekintve szinte mindent el kellett felejtenem és egy teljesen járatlan úton kellett elindulnom ahhoz, hogy jobb produktumot hozzak létre mint ami a boltok polcain elérhető.
Ahogyan OTLM is írta a problémát kell megérteni és ahhoz megtalálni a megfelelő megoldást. Nem biztos, hogy új dolgokat kell felfedezni, nagyon sokszor megfelelnek a teljesen más elektronikai szakterületen lévő kapcsolástechnikai fogások, részmegoldások, audio környezetbe való implementálása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 17:40 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
manta-z írta:
KD mester írta:
Idézet:
Szerintem az egész hifi világ fordítva ül a lovon, tehát amit használok az nem pusztán kapcsolástechnika, hanem egy teljesen más megközelítés.


Nem ezt pofázom én is évek óta.....



Nekem az tetszett meg ebben az egész hifizésben, hogy gyakorlatilag az iskolában tanult nagyon alapoktól eltekintve szinte mindent el kellett felejtenem és egy teljesen járatlan úton kellett elindulnom ahhoz, hogy jobb produktumot hozzak létre mint ami a boltok polcain elérhető.
Ahogyan OTLM is írta a problémát kell megérteni és ahhoz megtalálni a megfelelő megoldást. Nem biztos, hogy új dolgokat kell felfedezni, nagyon sokszor megfelelnek a teljesen más elektronikai szakterületen lévő kapcsolástechnikai fogások, részmegoldások, audio környezetbe való implementálása.

Maximálisan egyetértek! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 18:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:


A második egy 6c33 SE?
Hogy jön ki belőle 35w?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 18:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Sehogy. :lol: Egy 2x15-18 W-os erősítőt nem lehet eladni 110.000 Ft-ért, gondolom ezért lett 35W-os.
Ugyan az a helyzet mint az én kis 2x8W-os PCL86PP-mel történt az is 15 W-os lett. )
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 32933.html

Egyébként a 6sz33sz nem is lenne olyan szörnyű, ha a trafókon lenne valami burkolat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 19:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:
Sehogy. :lol: Egy 2x15-18 W-os erősítőt nem lehet eladni 110.000 Ft-ért, gondolom ezért lett 35W-os.
Ugyan az a helyzet mint az én kis 2x8W-os PCL86PP-mel történt az is 15 W-os lett. )
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 32933.html


Inflálódtak a Wattok is, az élelmiszer mellett :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 19:14 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Ez a schematics valami nagyon "szemtelen" fiú lehet! :P

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2012.12.24. 19:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Hát igen:) Lehet hogy azt kellett volna mondani, majd én küldök róla képet. De hát a vatera az mégsem egy diy fórum. :)


Csatolmányok:
pcl86ins.JPG
pcl86ins.JPG [ 173.94 KiB | Megtekintve 49492 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség