audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 01:56

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.07. 17:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Mindennél nem volt jobb, csak a quad405-el hasonlították össze...
Egyébként lényegesen kisebb, mint a tiéd. ;)


Csatolmányok:
D76.png
D76.png [ 385.94 KiB | Megtekintve 57977 alkalommal. ]
D_76.png
D_76.png [ 613.48 KiB | Megtekintve 57977 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.07. 17:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
........


Csatolmányok:
SDC10012.JPG
SDC10012.JPG [ 419.48 KiB | Megtekintve 57971 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.07. 22:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
KD mester írta:
Mindenesetre nem ér semmit egy ilyen s...r beag 057. Gyűjtők ráizgulnak, de ez egy hangosításra való vacak, semmi köze a hifihez...


Eredetileg nem hangosítási célra készült:

http://www.elektroncso.hu/cikkek/ea057.php

Az EA080-as az igen,

http://www.elektroncso.hu/cikkek/ea080.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.08. 10:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Mindennél nem volt jobb, csak a quad405-el hasonlították össze...
Egyébként lényegesen kisebb, mint a tiéd.

Tudod mit mondanak a nők: A méret nem számít, csak jó nagy legyen. :lol:

Hogy tisztázzuk a dolgokat ide írom, de nem feltétlen neked címzem:
A gyári szervízkönyv alapján készítettem el az erősítőmet oly módon, hogy a lehető legközelebb essen az eredetihez. Ezen könyv a D76, D75, D51 (ezek csak táp kialakításban térnek el egymástól) és a D75/A erősítőt írja le. Ez utóbbit tesztelte a HFM, ilyen van a barátomnak is. A többitől a vázisfordítás egyszerűsítésében tér el. A Hfm az ARC-ig nem mutatta be a csöveseket, csak a Radford-ról értekezett, illetve a BEAG-ról. Az ARC-t egyikkel sem eresztette össze. Mi viszont igen, a gyárit is, meg a replikámat is. Nem sokkal, de egy pár híres géppel igen: AI300 Labdába sem rúgott, ST70: A burnyogó basszus miatt hallgathatatlan az ARC után, AI800: Gyenge, mint részeg ember a szélviharban. Az ARC-hez képest kóválygó, erőtlen, teretlen. Milliós DIY SE: Közelített, de az a basszusdinamika, basszus játszó képesség ami az ARC-nél megvan, az SE-nél sehol sincs. Nagybőgőt nem tudta rendesen lejátszani. Félegyházán hallottad a nagyteremben a Broomberg felvételt? Volt akinek kiesett a pacemakerje. :P Vagy hallottad a Tuba lemezt? Igaz ez reggel volt még. Hibátlanul leközvetítette. Quad405 gyári: eltünteti a részleteket, olyan gyöngébb kvalitású SE-hez hasonlítható. Hiányzik a jelenlét hatás, azaz nem hűen adja vissza a hangszereket. McIntosh MC30: az már közelít az ARC-hez, igen jó erősítő, de ott is a basszal volt gondom. Cora féle EL34 tiszta Telefunken csövekkel, meg ezüsttel átépítve: gyenge, basszusnélküli, tér nélküli hang, nem tehető az ARC mellé, f.s. Beag EA057: Elcincogott az ARC után. Messze nem egy kategória a kettő, bármit is ír a HFM. EAG211: kisteljesítmény, de tiszta hang, nem egy kategória. Szóval mi itt elvégeztük azt, amit a HFM nem tett meg.
Egyébként a replika négyszögjel átvitele jobb mint a gyárié, pedig az 2 dB-vel mélyebbre megy: 2Hz-n még műxik. Igaz, én a mérés előtt újra állítottam mindent, mivel kb akkorra járódtak be a csövek.
Hogy megéri-e elkészíteni? Aki szereti a legtranzisztorosabb hangú csöves hangját, és már hallott ilyen készüléket, annak mindenféleképpen megéri az utánépítés, de ehhez nem elég az a tudás, amit egy egyszerű erősítő megépítéséhez kell. A kapcsolás rendkívül bonyolult. Az alkatrészek ára meglehetősen magas: Mégha az utánépítő az én trafóimat is alkalmazza (legalább 3-szor tekertem át) , akkor is kb380 rugóban áll meg a belevaló cucc. Ugyanakkor 1000 dollár környékén már Amerókában az Elmebajon be lehet néha szerezni, de erre jön a szállítás, Áfa, Vám. Úgyhogy nem olcsó, főleg ha mondjuk végcsövet is kell cserélni. 100 rugó az ára a Vinged C csősornak. GE már nem igen van. A hangját hallottátok. Hogy miért építettem meg?
1, Nagy kihívás volt
2, Voltak csöveim
3, Kellett egy mindenen mindent lejátszó erősítő, amellyel demonstrálni tudom a trafóim minőségét.
4, Szeretem ezt a hangot, s szeretem a rock zenét is, főleg a klasszikust. Ahhoz kell az erő.
5, Símogatja a lelkem, hogy eddig még senki se mondta rá, hogy sz@r, mindenki kíváncsi rá, És utána szóhoz sem tudnak jutni. :P Olyat már mondtak, hogy a hegedű, vagy a zongora nyersen szól. Na de könyörgöm! Annak úgy kell szólnia.
Visszatérve a piacra, nem hiszem, hogy eltudnám adni még akkor sem, ha elkészülne rá a perforáltlemez borítás. Egyszerűen szégyelnék elkérni érte mondjuk fél misit, úgy érezném becsapás lenne. Az a Cora féle erősítőt amit említettem 800 rugóért adta az építője ujonnan. Na az nem volt szégyenlős. 8 éve az még elég szép pénz volt azért a trágyadombért. Megmértem, tudom hogy az. No meg ötszázért el sem adnám.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 13:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Inkább találjál ki valami TauCeti mutációt EL84, vagy 6p14p végcsövekkel. Esetleg az E88CC-ket is le lehetne váltani valami ruszkival.

Azt árulhatnád kit-ben. Ilyen ARC-t senki nem fog építeni. 300e az anyagára + meló...

Nem tudom, hogy olcsó ruszki csövekkel mennyire lehet összehozni egy ilyen TauCeti féleséget. De nem tart sokáig kipróbálni monoban. 1db EL84-hez való trafód biztos van. Monoban belepróbálsz pár csövet egy ilyen kókány verzióban. Meg esetleg pár kritikus passzív alkatrészt kipróbálsz. Még a ruszki csövek hangi hibáit is ki lehet gyilkolni ilyen módszerekkel, meg egy kis szerencsével.

1-2 hétvégét eljátszol vele, aztán ha már jó, akkor tervezel neki egy korrekt nyákot, megépíted sztereoban, aztán van egy elérhető áron megépíthető jó csöves...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 15:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
E88CC kiváltható 6N23P-vel. A gond csak az, hogy mivel elismerten jó orosz cső, nem lényegesen olcsóbb. Olcsó orosz csövekre hosszútávon különben sem alapoznék, kezdenek ők is elfogyni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 16:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Úgy bizony! Fogynak a szovjet csövek is. A legolcsóbb alternatíva 2 év múlva az EL84 lessz. De az legalább jó cső. Egyébként dolgozok olcsó orosz projecten is, csak az idő kevés. De egyszer csak kész lessz, aztán majd lehet hallgatni. Jó nagy tovuhabohu lessz, mert lessz benne feles vezető is, de csak áramgenyába. Amúgy 10-12Wattos lessz, ami mazért már elegendő egy szobába.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 17:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Meglépte már a kínaji... 8-)
Zsebcsöves EL84-el


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 17:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
appme írta:
Meglépte már a kínaji... 8-)
Zsebcsöves EL84-el

Na ja! Aki beugrik a hülyeségnek, az ugorjon bele a kútba is. Miért is?
1, Monoblokk 49 000 Ft-ért, +27% ÁFA, + vám, + szállítás. Kb 72-75 rugó környékén áll meg az ára. Ennyiért én is majdnem kihozom.
2, A kínai cég felvásárolja fillérekért azokat a csöveket, amit más cég pl az AN nem vett át.
3, Kínai ismeretlen passzív alkatrész bázis, szintén fillérekért.
4, Kulbrival tekert ismeretlen quvalifikációval elkészült OPT.
4, Rendkívül leegyszerűsített kapcsolás, egy csöves erősítő+katodin fázisfordító. Az ECC83-as cső alkalmazása előre vetíti, hogy b@szott nagy átfogó visszacsatolást alkalmaznak, ami azért tényleg nem jó minden határon túl a hang szempontjából.
5, 12AX7B jelű cső alkalmazása. Mit jelent a B jelző? ilyet még nem láttam. Lehet annak a rövidítése, hogy B@szd ki kendcsecse kinncsüng elvtársnő ezt elcseszted!
6, Ki tudja hogy szól? Az itt író kollegák azért szívják a gyanta füstöt (fenyőt, mást csak a merészebbek :lol: ), hogy a "gyárinál jobbat alkossanak.
Szóval 10 rugóval többé én Audiofül kütyüt tudok készíteni, amit ha valaki megvesz, akkor nem Kínát támogatja, hanem a Magyar kisipart, azonkívül garantáltan jó lessz a hangminőség is. No persze a hülyeségnek nincs határa, aki akarja vegye meg. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 17:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Természetesen itthon nem lesz különösebb keletje...
Ennél kevesebb alkatrészből már nehéz megcsinálni.
Ha azt nézzük, hogy Nyugoton :) 10x ennyit keresnek, mint itt, akkor ez egy jó választás lehet, aki szép dobozba építené a forrasztó páka trafóját. :)
Ahogy elnéztem, ezt mostanában dobhatták piacra, elég hektikus árakon van 200 és 100 $-ok közt, aztán úgy tűnik, lapra szerelve is adják...?
Mindenesetre, ha itt valaki el akar adni ilyen alsó-közép kategóriás csövest, bizonyára meg kell nézni, mi az, amilyen erősítő még nem hoz szégyent a fejre és 1-nél többet is megvesznek akár.
Szerintem is itt azért kéne az a tizenwattos PP, ami már labdába is rúg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 18:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
dys-cus írta:
Úgy bizony! Fogynak a szovjet csövek is. A legolcsóbb alternatíva 2 év múlva az EL84 lessz. De az legalább jó cső. Egyébként dolgozok olcsó orosz projecten is, csak az idő kevés. De egyszer csak kész lessz, aztán majd lehet hallgatni. Jó nagy tovuhabohu lessz, mert lessz benne feles vezető is, de csak áramgenyába. Amúgy 10-12Wattos lessz, ami mazért már elegendő egy szobába.


Ebben az országban annyi van, mint a rossebb. Vaterán 100 számra vannak ezek s... h....ért adják.

GU50-ből már vettem 7db-ot. Azért, mert 500Ft volt darabja, meg azért, mert hallottam már ilyenre épülő SE-t, ami jó is volt, másrészt van két szép SE kimenőm hozzá, meg hát 10W-ot tud UL-ben SE üzemmódban...

Na de vannak bagóért 6s3p, 6p14p, 6p15p csövek is, meg 6n 1, 2, 3 p-k szintén. Az igaz, hogy ezekkel jó hangot csinálni igazi kihívás, de legalább ezek audio célra kitalált csövek. (Tehát nem stab, meg adócsövek. Szóval a kényszeres undorod ezektől nem aktiválódik elméletileg. :mrgreen: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 18:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Ha azt nézzük, hogy Nyugoton 10x ennyit keresnek, mint itt, akkor ez egy jó választás lehet"
Hogyne. Ez az ár a nyugaton dolgozó keleteurópai 30 éves félrenevelt tülöknek van kitalálva, aki még nagyon Hifit sem hallott. Ezek az emberek keresnek, éheznek, de "divatos" (manapság trendinek híllyák, mert az olyan trendi) Kínában készült sz@r ruhát, műszaki cikkeket vásárolhatnak. Na ezt itthon is megtehetnék még az általánosan elterjedt tányérmosásból származó jövedelem mellett is. Tök mindegy, hogy a ruhatár szakos diplomájával itt, vagy nyugaton segédmunkás.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 18:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Ooops!
Most nézem, túlbecsülted a "terméket" :)
Nem monoblokk, hanem 2 x SE (3W)
Viszont később a katodin fázisfordítóval már jó helyen tapogatózol, valószínű nem más. Bár van még lehetőség.
Meg kapcsitáp! Olyan MacGyveres egy kicsit.
Lefejtettek róla mindent...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 19:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Katodin fázisfordító, hát persze...... gratula!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 19:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Barth Ida írta:
Katodin fázisfordító, hát persze...... gratula!


Na ja, de egy padawan az ezé padawan... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 20:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Örülök hogy egy kis vidámságot sikerült lopnom a szívetekbe, de:
Dys-cus - ha jól értettem félre - abban a hiszemben volt, hogy egy PP monoblokkal állunk szembe, és ott ugye, van katodin fázisfordító.
Úgyhogy van egy kis kavar, de azért hívják ezt kárörömnek, mert kár örülni...
Továbi jó mulatást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 20:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ebben az országban annyi van, mint a rossebb. Vaterán 100 számra vannak ezek s... h....ért adják.


Igen, a szemetet. Amúgy a trend a lényeg. A árufigyelő alapján ez a következő: pár éve még naponta egy 1 oldal csövet tettek fel, manapság max 10-15 tétel, az is hulladék. Ma már előfordul hetente akár többször is, hogy 24 óra alatt 0 db cső kerül fel!!

Idézet:
Na de vannak bagóért 6s3p, 6p14p, 6p15p csövek is, meg 6n 1, 2, 3 p-k szintén. Az igaz, hogy ezekkel jó hangot csinálni igazi kihívás, de legalább ezek audio célra kitalált csövek. (Tehát nem stab, meg adócsövek. Szóval a kényszeres undorod ezektől nem aktiválódik elméletileg. :mrgreen: )

Fentiek fele sem hangfrekire kitalált cső legfeljebb arra használják. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 21:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A 6s3p, 6p14p, meg a 6n2p kifejezetten hangfrekvenciás erősítésre kitalált cső..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 21:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Félegyházán hallottad a nagyteremben a Broomberg felvételt?


Ja. De olyannak is ajánlott volna még hallani, aki szerint a 6W mindenre elég. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 22:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
A 6s3p, 6p14p, meg a 6n2p kifejezetten hangfrekvenciás erősítésre kitalált cső..

A 6S3P sem. úgyhogy a fele sem ;) De ez tökmindegy, ahogy kezd itt végre -vérremenő viták nélkül - kikristályosodni, a komplett RENDSZER a lényeg. De azért kellenek univerzális, megbízható etalonok is. Csövesek és félvezetősök. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 22:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Elírtam, 6p3s-t akartam írni... 4db összeválogatva 6e... (Van sok belőle mindenhol hirdetik). Hangfrekis végcső. Az egyik legolcsóbb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 22:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Nagyon kevés csőnek az adatlapján olvasható, hogy audio célra készült. A 6n2p szerintem az ECC83 kiváltására készült, de hülye módon úgy, hogy ne lehessen direktben bedugni. 6p14p, 6p3s se audio célokra lett tervezve, de ez ne zavarjon senkit, mert a 300B se. Audióra azt kell használni, ami használható, nem azokat, amire rá van írva, vagy a közhiedelem azt tartja róluk.

Itt lehet csemegézni, hogy az eredeti adatlapok mit is mondanak a csövekről:
http://frank.pocnet.net/sheets65.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 22:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
6p14p, 6p3s se audio célokra lett tervezve, de ez ne zavarjon senkit


Nem is zavar senkit, mert nyilvánvalóan tévedtél ezzel kapcsolatban...

Már pedig az adatlapjukon pontosan ez áll. Ezek audio célra lettek kitalálva.

A varázsmondat a : "low frequency voltage amplification", ami speciálisan audiora kitalált csövek esetében mindjárt az első sorban szerepel az adatlapon...

Az más kérdés, hogy az audio-ra "kitalálás" kimerül abban, hogy a legigénytelenebb, legvackabb, legköltséghatékonyabb tervezést jelenti igazából. Magyarul audio-ra jó a s...r is. Ezt jelentette az audio-ra tervezés a legtöbb esetben...

A katonai célra szánt adócsövekre, stabilizátorcsövekbe sokkal több energiát fektettek. Érthető módon fontosabb szempontok is voltak annál, minthogy Szása gitárkombója hogy vartyog, vagy mennyire hájendül jön át sztálin beszéde a sokol rádión...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 22:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Elírtam, 6p3s-t akartam írni... 4db összeválogatva 6e... (Van sok belőle mindenhol hirdetik). Hangfrekis végcső. Az egyik legolcsóbb...

Ha valakinek van 4 db orosz 6P3SZ bemérve, quad-ban, 10%-on belül, becsülje meg. Jó, és még olcsó. De az ilyen állat ritka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 22:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ha annyira jó lenne, akkor nem lenne olcsó.. :lol:

Quadba, meg párba válogatva szokott lenni vatyerán...

Sőt, most nézem még van is...

Azé jó az SE, mert ott nem kell válogatni a csöveket. (Van olyan pp kapcsolás is, amibe szintén egyáltalán semmit nem számít a válogatás, de az hatásfokilag pont olyan, mint az SE, csak A-osztályban megy...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 23:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Valóban van most a Vaterán. Én nem venném meg. Néha van két megbízható eladó terméke is. Mérve. (Nem én vagyok :) )
MÉRT. És ez a lényeg. Még az elmebajon is a fele hamis, a felének a fele meg nem mért ("tested" ilyen-olyan kamu műszernevekkel, paraméter nélkül operálnak)..Tehát max. 10-20% értékes cső van jelenleg a elmebajon. Akkor a vaterától mit vársz??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 23:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Hififalva. Nem is rossz ötlet! :D


Ott laknak a hifi parasztok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 23:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Már megint sikerült egy 3 éves hozzászólásra reagálnod... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 00:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
KD mester írta:
Már megint sikerült egy 3 éves hozzászólásra reagálnod... :lol:


De attól még poén! Csak most olvastam .Szerintem senki nem olvas el mindent a fórumon.


Nem tudtam válaszolni a felvetésre a fetekkel kapcsolatban ,mivel lezártad .Irtad hogy 3 éve nem lehetett az uj SK/SJ feteket eladni most meg a használtakat elkapkodják. Azóta azért épült jó néhány erősitő velük, amik igen csak jól muzsikálnak.Én is úgy gondolom, hogy megfelelő hangfrekis fetekkel jobb erősitőt lehet épiteni mint bipoláris tranyokból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 14:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Mit találtam... :)

http://www.ebay.com/itm/GM-70-Triode-Single-Ended-Tube-Amplifier-ONGAKU-211-Beater-AudioPhiles-Dream-/121604109145?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1c502b7359

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 18:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
zoliee írta:

Dénes Péter féle csicsa. Ő gyártja.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 22:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Azért szeretnél te is ilyen árkategóriában mozogni. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 10:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
dys-cus írta:



Tiszta sor, csak meghökkentem az árán.... :D

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 11:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Azért szeretnél te is ilyen árkategóriában mozogni. ;)

Nehogy azt hidd. Én nagyon kevés erősítőt készítek. Azon kívül nem is verek át senkit a csicsáért sok pénzt mozgalomban. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 11:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azért azt se felejtsétek el, hogy DP-nek havonta 3 ilyen erősítőt kell megcsinálnia, el kell adnia, hogy nyugaton egy takarítónő fizetését összekaparja....

A haszna nyílván nem 1 milla. Simán ki kell pengetnie a dobozért, alkatrészekért, stb 4-500e-et, valamennyi munkabére van rajta, meg még a kereskedő is tesz rá, így lesz a végén 1 milka...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 20:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
KD mester írta:
Azért azt se felejtsétek el, hogy DP-nek havonta 3 ilyen erősítőt kell megcsinálnia, el kell adnia, hogy nyugaton egy takarítónő fizetését összekaparja....

A haszna nyílván nem 1 milla. Simán ki kell pengetnie a dobozért, alkatrészekért, stb 4-500e-et, valamennyi munkabére van rajta, meg még a kereskedő is tesz rá, így lesz a végén 1 milka...


Szerény véleményem szerint, ezt közvetlenül Ő árulja..
Item location:
I am shipping worldwide, Hungary

A Tubeguru név is erre utal az ebayen.
Ha lehetne tudni, hogy miből építkezik, akkor Europában lehet "normális" ez az ár.

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 20:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Én úgy tudom, hogy ezeket az erősítőket nem Dénes Péter árulja, hanem egy ismerőse. Nekem legalábbis ezt mondta. Amúgy sem ilyen árkategóriában mozogtak az erősítői, legalábbis, mikor én vettem tőle jó pár éve, egész normál árai voltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 21:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Az ebay-es kereskedés is igen komoly plusz %-okat jelent. Jobban jársz, ha nem csalod el az ÁFÁ-t, az 27%, maga az ebay levesz tizen%-ot, pénztologatás megint néhány%, szóval a milkából elúszhat a fele közeli érték és akkor már nem is olyan sok az a nyereség. Ha személyesen megy a vásárlás, ezek a tételek nincsenek, drasztikusan más lesz az ár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 21:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Lehet tudni, sok képet tesz fel erősítői felépítéséről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 22:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Mindenesetre itt az oldala, de a céges logón nem Dénes Péter van...

http://tubeguru.eu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 22:06 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Mondjuk Binder úrról (alias tubeguru) nincsenek túl jó véleménnyel az óceán másik oldalán -sem-:
http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f ... 20012&VT=T
Hja kérem, amikor egy levitézlett (http://hvg.hu/hvgfriss/2004.38/200438HVGFriss975) "ingatlanfejlesztő" hifi "kereskedésre" adja a fejét.. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.21. 21:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
Mondjuk Binder úrról (alias tubeguru) nincsenek túl jó véleménnyel az óceán másik oldalán -sem-:
http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f ... 20012&VT=T
Hja kérem, amikor egy levitézlett (http://hvg.hu/hvgfriss/2004.38/200438HVGFriss975) "ingatlanfejlesztő" hifi "kereskedésre" adja a fejét.. ;)

Az első HVG cikk 1989 óta, ami tetszik. Az asylum meg külön jó. Az, hogy igen sok ilyen, és ehhez hasonló erősítőkben cserélik a kimenőt az általam tekertekre, az is jó. Ez számomra azt mutatja, hogy mint fiatal kezdőnek van lehetősége a nap alatt. Egyébként meg már a tököm tele van a "guruk-tól". Attól, hogy egy erősítőnek "szép" a doboza, még nem szól jó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.21. 21:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Barth Ida írta:
Az ebay-es kereskedés is igen komoly plusz %-okat jelent. Jobban jársz, ha nem csalod el az ÁFÁ-t, az 27%, maga az ebay levesz tizen%-ot, pénztologatás megint néhány%, szóval a milkából elúszhat a fele közeli érték és akkor már nem is olyan sok az a nyereség. Ha személyesen megy a vásárlás, ezek a tételek nincsenek, drasztikusan más lesz az ár.

Ez azért nem igazán így van. Ha Te adsz el, akkor nincs 27% ÁFA. Ha nem vallod be, akkor a magyar állam nem is tud róla, kivéve, ha már meghaladsz egy összeget, amit figyelésre, betesznek egy rendszerbe. Nem hiszem, hogy valaha valaki DP (Duple Penetration) után fizetett volna valaha is ÁFÁ-t az utca sarkon. Főleg nem a régi szovjet hadicuccból elkövetett förmedvényekre, amit a tisztelt közönség vett mint a cukrot.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.21. 21:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Meg egyébként is, mikor az adatlapra ráírják, hogy a hálózati trafó 550 Watt, a kimenő meg 510Watt és Fastron vason van, akkor az már kicsit gyanús az 1 millás árhoz. Amolyan parasztvakítós. Az erőlködő egyébként meg 40Wattra van mondva. Ami ezek után már kétséges. Ráadásul idéznek valakit, aki állítja, hogy ez a cucc veri a 10 000 Eurós egyéb cuccokat. Ez az említett EU-s honlapon van a PP erősítők között. S ahogy elnézem, van benne Kiwame 1 Fontért, meg EPCOS 500Ft-ért. Kell ennél Hígendebb erősítő? Szinte lopás megvenni. :lol:
Ja! most látom az oldalon a jobb felső ficakban a logót.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 09:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.02.16. 19:55
Hozzászólások: 72
Kiváncsiság révén megnéztem a honlap kínálta termékeket. A felhasznált anyagok, a kivitel minősége, a belső fotók komolyan emlékeztetnek szépemlékű szocialista Tsz. melléküzemág színvonalra, vagy még arra sem. A dobozok mint High End "természetesen" lágyvasból készültek, a csatlakozók, foglalatok, az alkatrészek zöme, a Lomex ezeréves elfekvő, vagy a Kácsa minimum színvonalat képviselő darabjaiból kerülnek ki. Ja ! Költséghatékonyság. A festést meg a Vörös Csillag Traktorgyár festő üzemében készítették, festette a Petőfi szocialista brigád. A kábeleket a DDR PIKO kisvasutat készítő cégétől kapták, még Walter Ulbricht 60.-ik születésnapja alkalmából.
Ez az egész így ahogy van eléggé hányinger keltő véleményem szerint. Láttam korábban egyes fórumtársak saját kütyüikről készült képeket. Némelyik így ránézésre igen magas esztétikai színvonalon van, némelyek belül is. Ezekhez képest a Tubeguru még a KGST bulgár rádióinak a szinvonalát sem éri el ! A "tubeguru"-ban látott trafók is, hát no comment. Meg a phonoban a "remek kis zajú, és pontosan együtt futó" Piher potméter, ami említésre méltó, mint igen kiváló szabályozó eszköz. Egy TKD már nem is jó ide ! Tubeguru. Én meg dühbeguru ! Ennél rosszabb hírverése egy ország audio életének mér sem nem kell, sem nem lehet. És az a baj, hogy ez bizony másokra is rávetül. És az is a baj, hogy van még egy-kettő ilyen. Nem vagyok ugyan érintett, és sok hazai gyártót is eléggé lesajnálok, de így kilépni a nemzetközi piacra, ez több mint vérlázító. TESSÉK EZ UTÁN MEGNÉZNI BÁRMELYIK MAGYAR GYÁRTÓ TERMÉKÉT !!! BÁRMELYIKÉT !!!

Üdvözlettel,: TEAC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 15:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Biztos csak egy apró elírás. Nem tudom az angol nyelvterületen is értik-e ezt a paramétert:
Helyesen Ubear sound lenne..


Csatolmányok:
6C.jpg
6C.jpg [ 56.59 KiB | Megtekintve 57066 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 15:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Nem tudom, Salgótarján környéki munkákon láttam ilyesféle mértékegység ábrázolást - KHz és hasonlókat.
A TDH is jó lehet. Total Deelcsesztem Húwazze rövidítése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 16:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Ez katasztrófa!

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 16:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
appme írta:
Nem tudom, Salgótarján környéki munkákon láttam ilyesféle mértékegység ábrázolást - KHz és hasonlókat.
A TDH is jó lehet. Total Deelcsesztem Húwazze rövidítése.

Ez jó, ötös. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 00:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
A "tubeguru"-ban látott trafók is, hát no comment. Meg a phonoban a "remek kis zajú, és pontosan együtt futó" Piher potméter, ami említésre méltó, mint igen kiváló szabályozó eszköz. Egy TKD már nem is jó ide ! Tubeguru. Én meg dühbeguru !

Nem értem az indulatodat. Nem tisztem védeni DP-t, de: A trafó kinézete mire utal? Nem láttam sehol Piher potit, én NOBLE és ALPS-ot láttam. Miért ez a DÜH?? Átlagos/jó cucc, átlagos nyugati felhasználóknak, átlagos-ottani áron....Mondjuk az adattáblát írhatná más is :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség