audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 23:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 13:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
Majd megpróbálom rávenni a vejem, hogy, ha legközelebb jön, hozza el az erősítőt és végigmérem.
Lássuk szemmel is, hogy mit tud. Akkor közzéteszem a mérési eredményeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 14:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
gabor80 írta:
Több helyen olvastam, itt a fórumon is, hogy igazán a kisjelű, és a bemenő-köztes fokozatoknál számít a csatolókondi minősége, a végkicsatolónál már kevésbé. Ezt megerősítette az hogy füleltem egy gagyi elkót, egy drága Mundorfot, meg drága Monacor PP-t, ember legyen aki különbséget tud kivenni, nekem semmi nem tünt fel pedig eléggé érzékeny a fülem a különbségekre.
Persze a PP maradt rajta, viszont elég egy 47 mikrós, ezt még "emberi" áron be lehet szerezni, és 600 ohmon, alig mérhető vágást okoz, nálam szkópon kb. 0,1 dB volt 10 Hz-en, na ezt sem veszi észre emberfia:))
Ami viszont számít az ellenállások és a vezetékezés, a füleserőlködő kapott Sinkó:) ellenállatokat, meg arany-ezüst ötvözetes vezetékezést, amivel egy óriási változás jött meg, mintha eddig egy része a jelnek elveszett volna a pórias ellenállásokon és vezetékeken, és most ez is átmenne:)))
Ja és persze a csövek, előfokban mindenképp minőségi (Siemens, TFK, Mullard, RCA) csövet illik, az oroszok torzítása, színezése elég kellemetlen lehet itt, bár a 6n23p egész tűrhető ebben az állásban, esetleg a Tungi, ami elég jól közelíti a ny-i csöveket, persze azért csak kullog utánuk.


A leírásod nagyon hihető nekem. Nálam a HTA30 végfokba is igen csekély szerepe volt a kicsatoló kondinak. Volt ugyan jobb-rosszabb, de nem volt igazán nagy a különbség a legjobb és a legrosszabb között se. (Pedig ott a terhelés nem 600R volt, hanem 6R :D ). Gyanítom, hogy fejhallgató erősítőnél se a csatoló kondin borul az egész. Sokkal inkább a csöveken, tranyókon, ellenállásokon, meg a tápon....

Majdnem megvettem egy haverom 6n23p-it. Felhívtam, de azt mondta, hogy hagyjad, mese habbal, hogy ez van olyan jó, mint egy normális 88-as cső. A tungsrammal is jobban járok. Eladja inkább másnak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 15:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Hát nem tudom... :)
Pl kaszkód kapcsolásban nagyon jól muzsikált saját rendszeremben ez a cső. (6n23p-ev)
E88CC közelébe sem volt a középtartományt illetően. Mély tartománya is elég hangsúlyozott volt. Magas része nem tolakodott és nem is karcolt..
Tesla E88CC-t szerintem kenterbe veri...
Siemens E88CC-nél szerintem jobb a Saját piros feliratos katonai (sima, nem bevágott lemezű) Tungsramunk.. Siemens felül kiemel..
Valvo és a Mullard az számomra is csúcs...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 16:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jó, hát ő főleg phonoba, előfokba, ilyesmikbe próbálta gondolom, nem kaszkódba, mert ilyesmikkel szokott foglalkozni leginkább.

Konkrétan azt mondta, hogy a részletező képessége nagyon rossz ennek a csőnek. Kigyilkolja a részleteket a hangból. Letompult, nyomába sem ér a nyugati csöveknek, meg ilyesmik...
Folyton lebeszél a ruszki csövekről mindig, hogy ruszki csövet azt ne, mert szerinte karcos, moslék hangúak. Egyébként nagyon ruszki cső ellenes és szilícium párti elég erőteljesen....

Szóval nem az én véleményem, nekem ezt úgy mondta... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 16:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Fpalotás? :)

Én voltaképp nem akarok senkit befolyásolni a csövet illetően. De ez épp nem az a fajta ruszki cső.
Bár nem tudom milyen munkapontban volt a használat során.
Tápegysége is kérdéses.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 16:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hogy találtad ki... :lol:

Lényegtelen hogy milyen tápja volt, ha betett helyette mondjuk egy nyugati E88CC-t azt sokkal jobb lett a hang a csere után...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 16:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Sokat hallgattam illetve teszteltem ilyen csöveket. Középtartományban kimondottan jó felbontása van. Siemens-ben éppen ezt hiányolom, Az inkább kimondottan a magas hangokat emeli ki.. Nem érzem azt, hogy a teljes frekvencia sáv előttem lenne. 6H23P-EV esetén nincs ilyen "vékonyodottság" érzésem..
Nálam a Valvo E88CC a csúcs. E288CC ben is az a csúcs.. Alapjaiban véve is nekem az a gyártó volt mindig a favourite.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 17:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Érdekes mindenki másnak hallja, gondolom a kapcsolás sem mindegy. Nekem hangra a 6n23 tetszett, elég részletező, kicsit karcos, de nem rossz. A baja hogy nagyon brummos tud lenni kisjelű fokozatokban, vmi szerkezeti kialakítás miatt sztem, mert egyenfűtéssel is ugyanolyan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 17:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
deeraudio írta:
A 600 Ohmos füleseknél szerintem már számít, hogy elkó vagy PP/PIO kondi van a kimeneten.
Az univerzális megoldás az, ha a füleserősítőnek két kimenete van:
1. A 32 Ohmos füleseknek megfelelő, soros minőségi ellenállással (68-100 Ohm) és 1000-2200uF/200V elkóval párhuzamos PP bypass.
2. A 300-600 Ohmos fülesek kimenete, ellenállás nélkül és 47-100uF PP/PIO kondival (esetleg bypass-al - ez a főkondi minőségén múlik).
A többi dologgal maradéktalanul egyetértek. :mrgreen:

UI: Szvsz a 32-es füleseknek még a hibrid "szerkezet" is kiválóan megfelel (így nem kell 200V-os elektrolit sem), a 300-600 Ohmosoknak pedig már a full csöves dukál...
db


Biztos igazad van, csak arra akartam rávilágítani, hogy nem feltétlen muszáj 25 rugós kondikra lecserélni az egyszerű 1000 forintos PP-t mert annyival nem lesz jobb, véleményem szerint alig észlelhető, tehát ár-érték arányban óriási a kettő közt a szakadék. Persze nem igaz ez kisjelű részeknél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 18:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
UI: Szvsz a 32-es füleseknek még a hibrid "szerkezet" is kiválóan megfelel (így nem kell 200V-os elektrolit sem), a 300-600 Ohmosoknak pedig már a full csöves dukál...
db


Most nem akarok megint kötekedni hibrid vs full cső vs tranyó vonalon, de a szerkezeti felépítés egyáltalán nem minőségi jellemző! Te viszont mindig annak akarod feltüntetni.

Biztosan lehet csinálni olyan hibrid fejhallgató erősítőt is, ami sokkal jobb, minden tekintetben egy ilyen full csövesnél, mint amire perpillanat itt most sokan ráizgultak. Azt elhajtja a 16 Ohm-os, meg a 600Ohm-os fülest is.

Csak annyi kell hozzá, hogy valaki vegye a fáradságot, azt tenyésszen ki egyet... Az evolúció meg csodákra képes, használni kell az algoritmusát... :D

Rejtés:
Én majd egyszer kitenyésztek egy full tranzisztorost. :D Előtte majd csinálok egy full csövest, jó rohadt drága csövekből. A tranzisztoros füles erősítőhöz jó alapok adottak (etalon preamp, saját félvezetős driver a végfokhoz, stb) . Annyit kell tennem, hogy kell tenyésztenem egy jó kimeneti buffert a már meglévő erősítő fokozat után, ami megküldi a fülest, meg kicsit csökkenteni kell az erősítésen, tápfeszen. Foglalatos módszerrel építek pár füles buffert, elékötöm az eddigi legjobb preampokat, azt amikor már fölényesen jobb a full csövestől, akkor kész van. És nem fog kelleni semmilyen csatoló kondi se elé, se utána. ;)

Mondjuk vonalszintű előfok is lesz egyben, ami arra lesz kitenyésztve, hogy a 600R fülest simán elhajtsa, így multifunkciós lesz. Persze az is megeshet, hogy végül hibrid lesz, vagy full csöves, de akkor előfokként is a legjobbnak kell lennie az OTL füles erősítőnek, amire csekély az esély...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 18:36 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Hajrá, tenyészd ki! Te sziliciumpásztor! :lol:
De a kimenetre kötött kondi nem csak csatoló szerepet lát el, hanem védelem is. Azt azért meghagynám...
...mielőtt még a sziliciumosok egymás után égetik le a jó drága füleseiket, mert fordítva került bele a NYÁK-ba egy tranyó, vagy túl magas az offset, stb. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 19:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Lehet csinálni kis áramú aranyozott érintkezős relékkel "fejhallgató védelmet". :D Ugyanúgy, mint hangfal védelmet.

De ez a füleses-előfokos project későbbre marad csak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 20:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Találkoztam pár drága fülessel, ami védelem nélküli füleserősitőben a tápfesz áldozata lett. Főleg a nagyimpedanciások hajszál vékony tekercse egy pillanat alatt megszakad.A tulaj meg fogta a fejét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 20:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
gabor80 írta:
Érdekes mindenki másnak hallja, gondolom a kapcsolás sem mindegy. Nekem hangra a 6n23 tetszett, elég részletező, kicsit karcos, de nem rossz. A baja hogy nagyon brummos tud lenni kisjelű fokozatokban, vmi szerkezeti kialakítás miatt sztem, mert egyenfűtéssel is ugyanolyan.



A karcosság a rossz munkapont .A brumm a rossz táp vagy kábelezési földelési probléma.
Ecc illetve kompatibibilis 6922 6N23p csöveket a fejeserősitőbe szoktam probálni ,járatni .a légyfingnyi hibát is azonnal hallani ,ha valami nincs rendbe a csővel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 20:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
emersys írta:
Sokat hallgattam illetve teszteltem ilyen csöveket. Középtartományban kimondottan jó felbontása van. Siemens-ben éppen ezt hiányolom, Az inkább kimondottan a magas hangokat emeli ki.. Nem érzem azt, hogy a teljes frekvencia sáv előttem lenne. 6H23P-EV esetén nincs ilyen "vékonyodottság" érzésem..
Nálam a Valvo E88CC a csúcs. E288CC ben is az a csúcs.. Alapjaiban véve is nekem az a gyártó volt mindig a favourite.



A másik probléma a mikrofonia .van kb 100 db nyugati új és újszerű Ecc 88 am minden féle tipus Miniwatt, Siemens
Valvo sajnos mind mikrofóniás. 6N23 pből még nem találkoztam ilyen hibával.Sajna mostanában csővel sem eléggé kikopott a piacról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 21:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
gabor80 írta:
Érdekes mindenki másnak hallja, gondolom a kapcsolás sem mindegy. Nekem hangra a 6n23 tetszett, elég részletező, kicsit karcos, de nem rossz. A baja hogy nagyon brummos tud lenni kisjelű fokozatokban, vmi szerkezeti kialakítás miatt sztem, mert egyenfűtéssel is ugyanolyan.


Szia.
Brummos? Az egészen más okok miatt lehetett. Én kaszkód kapcsolás gyanánt pont a nagy jelerősítést céloztam meg anno. Inkább a fűtés vagy a nem kellően szűrt anódtáp okozta ezt. (rosszabb esetben mindkettő)..
Korcosságát én sosem vettem észre. Ez a cső inkább a középső tartományban tesz egy kis "hamisságot", -azt viszont ügyesen :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 21:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
emersys írta:
Sokat hallgattam illetve teszteltem ilyen csöveket. Középtartományban kimondottan jó felbontása van. Siemens-ben éppen ezt hiányolom, Az inkább kimondottan a magas hangokat emeli ki.. Nem érzem azt, hogy a teljes frekvencia sáv előttem lenne. 6H23P-EV esetén nincs ilyen "vékonyodottság" érzésem..
Nálam a Valvo E88CC a csúcs. E288CC ben is az a csúcs.. Alapjaiban véve is nekem az a gyártó volt mindig a favourite.



A másik probléma a mikrofonia .van kb 100 db nyugati új és újszerű Ecc 88 am minden féle tipus Miniwatt, Siemens
Valvo sajnos mind mikrofóniás. 6N23 pből még nem találkoztam ilyen hibával.Sajna mostanában csővel sem eléggé kikopott a piacról.

Ez igaz. kikopott. De azért a hangja egy kicsit felfelé húz. Az állandóan lejtő amerókus hangfalak ideális párja. Mikor a hangfalat elkészítették, akkor az amerókás hifisták füle magasban még jó volt, lévén huszon évesek. Az akkori semleges csövek rendben voltak. Most ez a korosztály 60-75 éves, nyilvánvaló okokból kell nekik egy kis plussz a felső tartományban. Nos ezért nem igazán lelhető fel. Az a korosztály ott jelenleg is 10 millás létszám. Ez símán felvesz 100 000 6N23P-t. Nekünk meg nem jut, de nem is kell, mert a tungi azért jobb. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 21:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
emersys írta:
gabor80 írta:
Érdekes mindenki másnak hallja, gondolom a kapcsolás sem mindegy. Nekem hangra a 6n23 tetszett, elég részletező, kicsit karcos, de nem rossz. A baja hogy nagyon brummos tud lenni kisjelű fokozatokban, vmi szerkezeti kialakítás miatt sztem, mert egyenfűtéssel is ugyanolyan.


Szia.
Brummos? Az egészen más okok miatt lehetett. Én kaszkód kapcsolás gyanánt pont a nagy jelerősítést céloztam meg anno. Inkább a fűtés vagy a nem kellően szűrt anódtáp okozta ezt. (rosszabb esetben mindkettő)..
Korcosságát én sosem vettem észre. Ez a cső inkább a középső tartományban tesz egy kis "hamisságot", -azt viszont ügyesen :lol:

A fűtésre érzékeny, kell neki az egyensapka. :P A barátomnak fel volt ajánlva több fajta cső, már írtam itt róla. Szerinte a leg semlegesebb hangú a Mazda SQ, két Tungi E88CC csővel van az EARMAX-ban. Izlések és pofonok. :cry:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 21:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
emersys írta:
gabor80 írta:
Érdekes mindenki másnak hallja, gondolom a kapcsolás sem mindegy. Nekem hangra a 6n23 tetszett, elég részletező, kicsit karcos, de nem rossz. A baja hogy nagyon brummos tud lenni kisjelű fokozatokban, vmi szerkezeti kialakítás miatt sztem, mert egyenfűtéssel is ugyanolyan.


Szia.
Brummos? Az egészen más okok miatt lehetett. Én kaszkód kapcsolás gyanánt pont a nagy jelerősítést céloztam meg anno. Inkább a fűtés vagy a nem kellően szűrt anódtáp okozta ezt. (rosszabb esetben mindkettő)..
Korcosságát én sosem vettem észre. Ez a cső inkább a középső tartományban tesz egy kis "hamisságot", -azt viszont ügyesen :lol:


Pont ezaz hogy nem. Semmi más csővel nem brummos vagy csak gyengén, ezzel meg igen?
Több máshonnan szerzett 6n23p-t is megnéztem mind ugyanúgy brummos volt, míg TFK, Tungi ugyanott nem volt, vagyis jóval kevésbé volt brummos mintha a 6n23.
Ja és kipróbáltam Lifepo akkuról a fűtést, de semmi javulás. Ezért gondoltam hogy a szerkezete eltérhet, a földeletlenség lehet nagyobb mértékű ezeknél a csöveknél vmi miatt. passz

A hétvégi börzén viszont kigubiztam egy Tungi piros e88cc-t, szinte ingyen, kár hogy csak egy volt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 21:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
A kimondottan hangfrekvenciára tervezett elektroncsövek jobb példányaiban (pl. spéci ECC83) bifiláris tekercselése van a fűtőszálnak - ez segíti a fűtőkörből érkező különböző zavarok elleni védettséget.
Az ECC88 család (és még sok más cső is) nagyfrekvenciás felhasználásra tervezett cső, ott simán csak behúzták a katódcsőbe a fűtőszálakat :lol:

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.14. 16:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Ezen adatok tudatában akkor mégiscsak jó lehet a DC fűtés ezeknél a csöveknél!

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.14. 17:46 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
tunerman írta:
A kimondottan hangfrekvenciára tervezett elektroncsövek jobb példányaiban (pl. spéci ECC83) bifiláris tekercselése van a fűtőszálnak - ez segíti a fűtőkörből érkező különböző zavarok elleni védettséget.
...
Üdv: TJ.

Bár ez itt OFF
De "spéci ECC83" ...
A régi hosszú anódos Telefunken, vagy a normál anódos Valvó és Tungsram ilyenek lehetnek? Ez a tulajdonság honnan tudható?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.15. 00:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Utána kell nézni a gyári adatlapokon, hogy a cső fűtésekről mit írnak.
A Tungsram ECC83 -ban teljesen hagyományos a fűtőszál elhelyezése.
A "spéci" ECC83 csövek ebből a szempontból a katonai kivitelűek lehetnek: 7025, 5751...

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.15. 00:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 16:45
Hozzászólások: 372
KD mester írta:
Jó, hát ő főleg phonoba, előfokba, ilyesmikbe próbálta gondolom, nem kaszkódba, mert ilyesmikkel szokott foglalkozni leginkább.

Konkrétan azt mondta, hogy a részletező képessége nagyon rossz ennek a csőnek. Kigyilkolja a részleteket a hangból. Letompult, nyomába sem ér a nyugati csöveknek, meg ilyesmik...
Folyton lebeszél a ruszki csövekről mindig, hogy ruszki csövet azt ne, mert szerinte karcos, moslék hangúak. Egyébként nagyon ruszki cső ellenes és szilícium párti elég erőteljesen....

Szóval nem az én véleményem, nekem ezt úgy mondta... :)


Ez az én szubjektív véleményem . Nincs rá időm és szükségem minden munkapontban kísérletezni velük.
Tungsram-mal egyszerűbb az élet . Az viszont tévedés hogy "szilíciumpárti" lennék de nekem azzal könnyebb az ízlésemnek valót építgetni. Egyébként meg tökmindegy hogy én mit mondok nem vagyok megmondó ember csak egy a tagok közül . Egy ember egy vélemény.
Ha már így szóba kerültem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 17:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
mzperx1 írta:
Regebben en is megepitettem az earmax klont - http://headwize.com/?page_id=433 - a 4-es abra alapjan (optimized). Szeretem a hangjat, 150 ohmos fuleket hasznalok http://www.head-fi.org/t/631222/superlu ... lot-review
Nehany kep itt
https://picasaweb.google.com/1068825839 ... directlink


Ha vkit erdekel, mellekeltem a nyaktervet sprintlayout5-ben, kapcsrajz a picasaweb-en talalhato, BOM-om nincs hozza
Csatolmány:
earmax.zip [41.1 KiB]
655 alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 17:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nagyon korrekt munka! A nyák is igen szépen van megtervezve. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 13:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Csatolmány:
fejh Er.JPG
fejh Er.JPG [ 224.26 KiB | Megtekintve 50113 alkalommal. ]
Egyszerű de nagyszerű.


Csatolmányok:
FEJH. ER..GIF
FEJH. ER..GIF [ 10.46 KiB | Megtekintve 50111 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 13:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
R2=1k ????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 13:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Bocs .javitom !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 13:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
kis hiba csuszott a rajzba. elnézést.


Csatolmányok:
FEJH. ER..JPG
FEJH. ER..JPG [ 56.96 KiB | Megtekintve 50099 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 18:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Ténleg nagyon szép munka, nekem egy dc-csatolt ecc88/6n13p kooprodukcióm van. 32ohmos füleseket is szereti. Az elkészítése egy kényszermegoldás:
Van egy 250w-os 2x9v kettőstrafóm barkácsolt "hordozódobozban", és ebből jön le 1x9v, amiből egy fordítva kötött lomexes 12v-os kistrafó csinál anódfeszt, a bemenet vezetékellenállása meg 6-7v-ot a fűtéshez. A végfoka eredetileg sima katódellenállás kondival kicsatolva, de én két sorbakapcsolt karácsonyfaizzót használok a 10w-os huzalellenállás helyett(így sokkal jobb). Azért mondtam hogy 32ohmos fülesig, mert 16 óhmossal már nagyon meleg a lomexes kistrafó, de a hangerő állati nagy.

Üdv.:6n8sz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 23:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
6n8sz írta:
Ténleg nagyon szép munka, nekem egy dc-csatolt ecc88/6n13p kooprodukcióm van. 32ohmos füleseket is szereti. Az elkészítése egy kényszermegoldás:
Van egy 250w-os 2x9v kettőstrafóm barkácsolt "hordozódobozban", és ebből jön le 1x9v, amiből egy fordítva kötött lomexes 12v-os kistrafó csinál anódfeszt, a bemenet vezetékellenállása meg 6-7v-ot a fűtéshez. A végfoka eredetileg sima katódellenállás kondival kicsatolva, de én két sorbakapcsolt karácsonyfaizzót használok a 10w-os huzalellenállás helyett(így sokkal jobb). Azért mondtam hogy 32ohmos fülesig, mert 16 óhmossal már nagyon meleg a lomexes kistrafó, de a hangerő állati nagy.

Üdv.:6n8sz


Csatolmányok:
hamp_kapcs.pdf [13.13 KiB]
612 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 23:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
6n8sz írta:
6n8sz írta:
Ténleg nagyon szép munka, nekem egy dc-csatolt ecc88/6n13p kooprodukcióm van. 32ohmos füleseket is szereti. Az elkészítése egy kényszermegoldás:
Van egy 250w-os 2x9v kettőstrafóm barkácsolt "hordozódobozban", és ebből jön le 1x9v, amiből egy fordítva kötött lomexes 12v-os kistrafó csinál anódfeszt, a bemenet vezetékellenállása meg 6-7v-ot a fűtéshez. A végfoka eredetileg sima katódellenállás kondival kicsatolva, de én két sorbakapcsolt karácsonyfaizzót használok a 10w-os huzalellenállás helyett(így sokkal jobb). Azért mondtam hogy 32ohmos fülesig, mert 16 óhmossal már nagyon meleg a lomexes kistrafó, de a hangerő állati nagy.

Üdv.:6n8sz

Ezt raktam össze,de még fojtót se raktam a tápba,cserébe 680uf a bemenő kondi, de a 10kohmos ellenállás yageo kockacukor :( . A 10w-os katoellenállás már 2db soros karácsonyfaizzó ugye.


Csatolmányok:
hamp_kapcs.pdf [13.13 KiB]
543 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 18:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Na tartozom a képekkel,mer itt egyesek beteges hazudozónak hihetnek a végén. :D
Be lessz ez téve fadobozba,mert a sasszé bazi ronda.


Csatolmányok:
uzem közben1.jpg
uzem közben1.jpg [ 53.95 KiB | Megtekintve 49974 alkalommal. ]
Sasszi teteje.jpg
Sasszi teteje.jpg [ 52.45 KiB | Megtekintve 49974 alkalommal. ]
Előlap.jpg
Előlap.jpg [ 52.05 KiB | Megtekintve 49974 alkalommal. ]
A 2x10v-os táápom.jpg
A 2x10v-os táápom.jpg [ 44.92 KiB | Megtekintve 49974 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 19:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
A hangját úgy lehetne leírni, hogy tisztán érthető az énekes. Meleg, de nem lágy és fantasztikus a magas(a zongora például nagyon élethű). Persze betyár mélyeket nem várhatok tőle. :ugeek:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 11:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Na hátha ez dob a topicon. Felrakom a módosított rajzomat(kicsit fusi, bocs). A tápban is jót tett az izzószál, mivel aktív ellenállat létére hatékonyabban szedte le a brummot a huzalellenállásnál. A végfokcső katódellenállata helyett elég két izzó, de hármat tettem be végül. Az plussz izzó az elé tett 120uf kondival valahogy késlelteti az anódot is, mert amíg csak a 680uf puffer volt, azonnal indult a hang, most meg először szépen felizzik a cső. :o


Csatolmányok:
Táp.jpg
Táp.jpg [ 4.57 KiB | Megtekintve 49920 alkalommal. ]
izzóval.jpg
izzóval.jpg [ 40.34 KiB | Megtekintve 49920 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 14:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Nem írtad belül milyen minőségű ellenállásokat használtál, de így elnézve a művedet, ez egy "Low Cost", de remek hangú kis szerkezet lehet!
Azért rejtsd el jól egy szép fadobozban... :P
Senki nem reagált, azért látod én lájkolom! ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 15:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
deeraudio írta:
Nem írtad belül milyen minőségű ellenállásokat használtál, de így elnézve a művedet, ez egy "Low Cost", de remek hangú kis szerkezet lehet!
Azért rejtsd el jól egy szép fadobozban... :P
Senki nem reagált, azért látod én lájkolom! ;)
db

Hát a viccet elpakolva yageo kockacukor a 10kohmos és sima 2w-lomexes a többi. az eirhidat is le kellene cserélnem legalább 4xuf4007-re.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 17:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Szerintem ez egy jó hangú szerkezet lehet! A 10k ellenállás szerepét nem értem a 2, cső anódjában?
Szerintem el lehetne hagyni, és annyi égőt betenni alulra, hogy beálljon a munkapont.
Gondolom itt az égő mint áramgenerátor viselkedik.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 18:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az égő nem viselkedik áram generátorkén. Kicsit se... :D

Viszont hőmérsékletfüggő az ellenállása, akár több 100Hz-ig képes többé, kevésbé lekövetni a jelet az izzószál hömérsékletváltozásával. A hangfrekis jel (egyenirányított), késleltetett és sávszűrt verzióját, mint torzítást, keveri az eredeti jelhez.

Jó helyen alkalmazva, frankón lehet színezni vele a hangot. A NAD is élt ilyen csellel az egyik olcsó erősítőjében (320BEE ha jól emlékszem)... Sőt, dinamika növelőként, vagy dinamika kompresszorként is prímán lehet használni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 19:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
A 10k ellenállás szerepét nem értem a 2, cső anódjában?

Félreérthető a rajz, az nem a második cső anódjában van, az anódban kapja a tápot és a 10k ról megy az első cső...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 19:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
CHZ írta:
Idézet:
A 10k ellenállás szerepét nem értem a 2, cső anódjában?

Félreérthető a rajz, az nem a második cső anódjában van, az anódban kapja a tápot és a 10k ról megy az első cső...

Az 6c19p cső felől jön a 150-160v-os anódfesz,ez valóban nem látszik a rajzon(fusi), az a 10k ellenállás meg gyakorlatilag a meghajtófokozat és a katodin végfokcső között van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 20:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
6n8sz írta:
CHZ írta:
Idézet:
A 10k ellenállás szerepét nem értem a 2, cső anódjában?

Félreérthető a rajz, az nem a második cső anódjában van, az anódban kapja a tápot és a 10k ról megy az első cső...

Az 6c19p cső felől jön a 150-160v-os anódfesz,ez valóban nem látszik a rajzon(fusi), az a 10k ellenállás meg gyakorlatilag a meghajtófokozat és a katodin végfokcső között van.

Én tudom. GA2 nem értette.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 20:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Kipróbáltam 10kohm ellenállás elhagyásával, így kicsit kisebb az erősítés, de talán még jobb a hangja(a kockacukornak közismerten nincs jó hangja) :ugeek: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 20:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Én tudom. GA2 nem értette.[/quote][/quote]
Bocs, neki szántam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.04. 22:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Sokan említik, hogy a katodin hangja nyeszlett. Nem tudtok anódcsatolt OTL fülesről? Gondolom nagyáramú csővel megy csak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.04. 22:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Esetleg valami ilyet ki lehetne próbálni - White Cathode Follower for Headphones
Nagyon kicsi a kimenő impedanciája.
Itt volt:http://webpages.charter.net/dawill/tmoranwms/Elec_Circuits.html


Csatolmányok:
white.JPG
white.JPG [ 18.17 KiB | Megtekintve 49799 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.08. 21:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Egy érdekes ötlet: fejhallgató erősítő ÉS előerősítő egyben.
Szép a kialakítása:


Csatolmányok:
WA2.JPG
WA2.JPG [ 38.2 KiB | Megtekintve 49771 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.08. 21:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Annyira azé nem nagy ötlet, hogy egy füles erősítőt lehet előfoknak is használni... :mrgreen:


Ez már nekem is eszembe jutott, hogy 600Ohm-os fülesre tenyésszek ki egy vonalszintű előfokot, aztán akkor füles erősítőnek is jó lesz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.09. 10:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Egy érdekes ötlet: fejhallgató erősítő ÉS előerősítő egyben.
Szép a kialakítása:

Dext kolegánk már két éve így hallgatja a fülesét. Olyan trafót hoztam neki üössze, hogy a szekundért párhuzamosan kötve fülest hajt, ha pedig átkapcsolja akkor szimmetrikus a kimenet 600 Ohm körüli impedanciával, és úgy hajt egy szimmetrikus bemenetű végfokot. Írta is itt valahol, hogy hogy szól.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség