audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.01.16. 11:40

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1154 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.01.03. 22:15 
Kiemelt Tag

Eximtrade Kft.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.06. 21:36 
Alapítótag

Barth Ida írta:
Kíísérletezés folyamatban. Egy új forrású (honnan máshonnan, mint Kínából???) nanokristályos vas, ami már keresztmetszetileg nem kompromisszum. Nettó 22 cm2. (hát akkor majd kompromisszum lesz máshol ...) Lakásfestés idejére papírdobozba kerültek, és olyan döbbenetesen berozsdásodtak, hogy egy fél napot suvickoltam őket, míg ilyenek lettek. Aztán kaptak egy komolyabb lakkréteget. Szóval papírba korrózióra hajlamos dolgot ne csomagoljatok. Csak spéci erre a célra fejlesztett papírba. A másik dolog, hogy akinek nanokristályos vasa van, az jobban teszi, ha szétszedi és felületkezeli, mert papír nélkül is berozsdál, csak lassabban.

Második helyzetjelentés.
Készen lettek az első tekercsek. Keret is lett hozzájuk 2 cm-es textilbakelitből - köszönet érte csaktibi-nek - és beköltöztek az erősítőbe. Előtte még a légrést kellett egészen pontosan belőni. Mivel nem bírtam magammal és megpróbáltam a szinusz oldalhorpadást minél lejjebb tolni, (30Hz alá 15W-nál) ezért a menetszám elég magas lett - meg légrés is kellett bele rendesen. Ma meg ráakasztottam a generátort meg a szkópot és megnéztem az átvitelét. 20Hz majdnem vonal, fenn a -3dB-s pont 100kHz-en van! Inkább a 20kHz -1dB-re szoktam törekedni, ez a trafó elég nagyocska, ezért azt hittem, gyúrnom kell a jó magasátvitelre, úgy látszik, túlgyúrtam.
Pár nappal ezelőtt meg is szólaltattam az új trafókat. Az első bekapcsoláskor a szokásos szörnyűség volt. Pár óra után szerencsére ez elmúlt. Ha a régi trafómhoz hasonlítom, akkor azt kell, hogy mondjam, nagyon hasonlóan szól. A technikai hasonlóságok: mindkettő nanokristály, a régi vas amerikai, SU, ~12cm2. A primer drót mindkét esetben 0,5mm-es zománcselyem, svájci, régi. A szekunderek is cerimelek, ugyanabból a gyárból, magyar, de különböző átmérőjűek. Szóval egy csomó mindenben azonosak, ezért valahol érthető a hasonlóság, csak a mértéke meglepő. Egyedül a mélytartományban kicsit erősebb az új trafó, de hát majdnem kétszer akkora! No majd meglátjuk, mi lesz 50-100 óra után.

Ami pozitív már így elsőre, hogy ez a kínai vas nem a kukába való, érdemes kidolgozni rá konstrukciókat. Ja és Eximtrade-es segítséggel keveredett az országba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.06. 21:58 
Moderátor

Nem 2mm-es-böl ? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.06. 23:39 
Fórumtag

Idézet:
Ja és Eximtrade-es segítséggel keveredett az országba.

Hogyé adták ?
Itt találtam 25um-est:
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... ad4bI5ygDn

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1154 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]