audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 08:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1481 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 09:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
tunerman írta:
a később piacra lépő ARC-nek már csak a szekunder tekercsről való katódköri visszacsatolás lehetősége maradt.


Ezt nem értem. Valaki rácsapott volna a tekercselő kezére, ha külön visszacsatoló tekercset készít a kimenőre?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 09:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Azért ennek a kimenőjét megnézném, már csak a hangszóró kivezetések száma miatt is :mrgreen:
Csatolmány:
1079530-audio-research-arc-vt-200-amplifier.jpg
1079530-audio-research-arc-vt-200-amplifier.jpg [ 141.82 KiB | Megtekintve 35449 alkalommal. ]

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 09:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
Az én gyári Plitron trafóm (2100CFB) is tartalamaz kettő független CFB-nek szánt tekercset, amit a végnén mégsem használtam ki. Ez egyik ok, NFB mentes építkezési szándék, a másik az, hogy DHT PP végcsövekhez a fűtés és annak balanszírozása miatt ez csak komplikáltan illeszthető be, főleg akkor ha közös katódos bias ellenállás is van a két cső alatt.

/Amikor a Plitront rendeltem, akkor még nem gondolkoztam DHT végcsövekben/
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q= ... gA378WFq_M


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 09:31 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
sajti írta:
tunerman írta:
a később piacra lépő ARC-nek már csak a szekunder tekercsről való katódköri visszacsatolás lehetősége maradt.


Ezt nem értem. Valaki rácsapott volna a tekercselő kezére, ha külön visszacsatoló tekercset készít a kimenőre?

Sajti


Ezt nem tudom, lehet, hogy az ARC az egyszerűbb megoldását jobbnak gondolta...
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 11:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az ARC-ben pont az a zseniális, hogy egyszerűbb a megoldása, ráadásul hatékonyan kiküszöböli a hangszóró felől jüvő nem kívánatos visszahatásokat, mivel a katód rajta van galvanikusan is a hangszórón. Szerintem sokat eszeltek rajta, mire rájöttek, hogy hogy kerüljék meg a szabadalmi cécót a többi gyártóval. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 11:39 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
hatékonyan kiküszöböli a hangszóró felől jüvő nem kívánatos visszahatásokat, mivel a katód rajta van galvanikusan is a hangszórón.

"A" osztály esetén ezt hogy oldod meg?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 11:40 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Azért a végcső katódkörébe való visszacsatolás csak egyetlen dolog a számtalan más trükk mellett - aki ezt érteni akarja, az a McIntos végerősítők kapcsolási rajzait elemezze ki :lol:
Például a többi mekinél a végcsövek segédrácsainak keresztbecsatolása mellett, után húzzák a katódkövető driver tápfeszültségét...az MI-200-nál még a drivert megelőző feszültségerősítő fokozatot is. Amúgy katódköri visszacsatoló tekercs a végcsöveken kívül a driver katódját kondin keresztül után húzza. ...a 70 voltos studió kimenet is innen megy.
Tehát a mekiknél úgy a tápfeszültség felé eső anódköri, mint a katódköri pontok "lovagolnak" (bootstrap) a kimenőtranszformátor tekercseinek a segítségével. Ennek jelentősége egyértelmű, mert a linearitás a teljes működési tartományban kiváló lesz.
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 11:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
euro21 írta:
dys-cus írta:
hatékonyan kiküszöböli a hangszóró felől jüvő nem kívánatos visszahatásokat, mivel a katód rajta van galvanikusan is a hangszórón.

"A" osztály esetén ezt hogy oldod meg?


Szerintem nem ez a legnagyobb kérdés, hanem inkább az, hogy az AB osztálynál erősen nemlineáris anódáramnak a kimeneti tekercsek DC ellenállásán létrejövő torz feszültségét hogyan küszöbölöd ki?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 14:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
dys-cus írta:
hatékonyan kiküszöböli a hangszóró felől jüvő nem kívánatos visszahatásokat, mivel a katód rajta van galvanikusan is a hangszórón.

"A" osztály esetén ezt hogy oldod meg?

Nem értem a gondod. Az áramra gondolsz? Mert eddig nekem ez nem okozott problémát.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 14:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
euro21 írta:
dys-cus írta:
hatékonyan kiküszöböli a hangszóró felől jüvő nem kívánatos visszahatásokat, mivel a katód rajta van galvanikusan is a hangszórón.

"A" osztály esetén ezt hogy oldod meg?


Szerintem nem ez a legnagyobb kérdés, hanem inkább az, hogy az AB osztálynál erősen nemlineáris anódáramnak a kimeneti tekercsek DC ellenállásán létrejövő torz feszültségét hogyan küszöbölöd ki?

Sajti

Arra meg ott van a normál NFB, de az nincs, akkor sem égető a probléma. Mondjuk folyik 200mA a katódokban a föld felé. Legyen 0,5 Ohm a tekercs ellenállása, s ez már több, mint egy jó kimenő esetén. Ekkor keletkezik 0,1 Volt olyan jel, ami esetleg tényleg nem kellene. Ezek ráadásul fázisban ellentétesek, és a 0,1 Volt megoszlik a két féltekercsben. Szóval elenyésző hibát okoz, ennél nagyobb baj, ha a fázisfordítás nem tökéletes például, mert nem pontosan egyforma triódákat használnak. Persze csak SZVSZ.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 15:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
nem kicsit ment el a levegőbe beszélésre ez az CFB vita. Érthetőbb lenne a beszéd, aki mond valamit, egy kapcs rajzon is mutassa meg, mire gondol
De, ha már ennyire beindult a CFB-zés, akkor kíváncsi lennék összehasonlító érvelésekre az UL segédrács és CFB katód köri NFB minősége közötti különbségre, előnye-hátránya a másikkal szemben!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 15:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
dys-cus írta:
Arra meg ott van a normál NFB, de az nincs, akkor sem égető a probléma. Mondjuk folyik 200mA a katódokban a föld felé. Legyen 0,5 Ohm a tekercs ellenállása, s ez már több, mint egy jó kimenő esetén. Ekkor keletkezik 0,1 Volt olyan jel, ami esetleg tényleg nem kellene. Ezek ráadásul fázisban ellentétesek, és a 0,1 Volt megoszlik a két féltekercsben. Szóval elenyésző hibát okoz, ennél nagyobb baj, ha a fázisfordítás nem tökéletes például, mert nem pontosan egyforma triódákat használnak. Persze csak SZVSZ.


Pontosan az a gond, hogy nem oszlik meg a két fél tekercsben, hiszen csak azon a felén keletkezik a feszültség, amelyik a kimeneti feszültség pozitív félhullámát adja (a tekercs közepe földön van, ugye). A negatív félhullámot adó tekercsen nem folyik áram, mert az arra kötött végcső lezárt. Ebből következően az eredmény páratlan harmonikusokat eredményez. 0,1V hiba 20V kimeneti csúcsfeszültséget tekintve 0,5%.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 17:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Arra meg ott van a normál NFB, de az nincs, akkor sem égető a probléma. Mondjuk folyik 200mA a katódokban a föld felé. Legyen 0,5 Ohm a tekercs ellenállása, s ez már több, mint egy jó kimenő esetén. Ekkor keletkezik 0,1 Volt olyan jel, ami esetleg tényleg nem kellene. Ezek ráadásul fázisban ellentétesek, és a 0,1 Volt megoszlik a két féltekercsben. Szóval elenyésző hibát okoz, ennél nagyobb baj, ha a fázisfordítás nem tökéletes például, mert nem pontosan egyforma triódákat használnak. Persze csak SZVSZ.


Pontosan az a gond, hogy nem oszlik meg a két fél tekercsben, hiszen csak azon a felén keletkezik a feszültség, amelyik a kimeneti feszültség pozitív félhullámát adja (a tekercs közepe földön van, ugye). A negatív félhullámot adó tekercsen nem folyik áram, mert az arra kötött végcső lezárt. Ebből következően az eredmény páratlan harmonikusokat eredményez. 0,1V hiba 20V kimeneti csúcsfeszültséget tekintve 0,5%.

Sajti

Ez igaz, de én nem így számolnám, hanem dB-ben.Úgy 46dB-re jön ki kb, ami torzításban nemtom mennyi. A 20V fesz meg kb 50Watt-nak felel meg 8 Ohmon. Ennyire senki nem hajta ki az erősítőt átlag zenehallgatás közben, mert halláskárosodást okoz. Szóval ha nem lenne sokkal több az az előny, amit leírtam korábban ennél a hátránynál, akkor miért is használják. Csak szórakozásból nem hiszem. Én tudom, semmi sem lehet tökéletes, mert nem is az, ezért végtelenségig lehetne erről értekezni, de semmi értelme nincs. Az élet bebizonyította, hogy jó dolog, bármely gyártó is alkalmazza.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 17:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
dys-cus írta:
Ez igaz, de én nem így számolnám, hanem dB-ben.Úgy 46dB-re jön ki kb, ami torzításban nemtom mennyi.


Pont ugyanannyi. Attól, hogy átszámolod decibelbe még nem lesz sem több, sem kevesebb.

dys-cus írta:
A 20V fesz meg kb 50Watt-nak felel meg 8 Ohmon. Ennyire senki nem hajta ki az erősítőt átlag zenehallgatás közben, mert halláskárosodást okoz.


Kisebb kivezérlésen ugyanúgy ott lesz, mert a végcsövek anódáramának van némi köze a kivezérléshez. Egészen addig jelentkezni fog, amíg el nem éred a teljesítménycsökkentéssel az A osztályú működést.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 18:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Ez igaz, de én nem így számolnám, hanem dB-ben.Úgy 46dB-re jön ki kb, ami torzításban nemtom mennyi.


Pont ugyanannyi. Attól, hogy átszámolod decibelbe még nem lesz sem több, sem kevesebb.

dys-cus írta:
A 20V fesz meg kb 50Watt-nak felel meg 8 Ohmon. Ennyire senki nem hajta ki az erősítőt átlag zenehallgatás közben, mert halláskárosodást okoz.


Kisebb kivezérlésen ugyanúgy ott lesz, mert a végcsövek anódáramának van némi köze a kivezérléshez. Egészen addig jelentkezni fog, amíg el nem éred a teljesítménycsökkentéssel az A osztályú működést.

Sajti

Hát istenem, semmi sem tökéletes. Mindenesetre jól műxik ez a kapcsolás.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 19:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
istvan01 írta:
nem kicsit ment el a levegőbe beszélésre ez az CFB vita. Érthetőbb lenne a beszéd, aki mond valamit, egy kapcs rajzon is mutassa meg, mire gondol


Ez jó ötlet, csak kivitelezhetetlen, ha az ember -mondjuk- telefonról válaszol éppen-

istvan01 írta:
De, ha már ennyire beindult a CFB-zés, akkor kíváncsi lennék összehasonlító érvelésekre az UL segédrács és CFB katód köri NFB minősége közötti különbségre, előnye-hátránya a másikkal szemben!


A CFB, és általában véve a szekunder oldali visszacsatolások előnye, hogy a trafó is benne van a hurokban, tehát annak a jellemzőit is javítja. Az UL inkább csak a végcsövek torzítását csökkentik, a trafóét csak annyiban, hogy kisebb impedanciáról történik a meghajtása.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 19:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
De, ha már ennyire beindult a CFB-zés, akkor kíváncsi lennék összehasonlító érvelésekre az UL segédrács és CFB katód köri NFB minősége közötti különbségre, előnye-hátránya a másikkal szemben!

A helyzet bonyolításaként előfordulnak olyan kapcsolások, ahol mindkettőt alkalmazzák..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 22:07 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
Akkor ha jól bogozom ki a dolgokat a szekunderből katódba visszacsatolás az A osztályú SE erősítők számára az ideális ? :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 22:21 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Mivel nincs CFB-s kimenőm - és nem is akarok :lol: -, így játszogattam egy kicsit a szimulátorral.

A rajz egy DC csatolt 300B SE vége.
Olyan 300B modellt választottam, ami elég nagyot torzít (nem kompenzált eléggé), hogy jobban kijöjjön az esetleges különbség.

A generátor adja az előző fokozat DC feszültségét, a V1 bias táp állítja be a 300B munkapontját.

A "normál" -nonCFB- esetben a kimenő primer és szekundere van csak csatolásban (a CFB tekercs nem, és ráadásul rövidre is van zárva, hogy ne zavarjon).
A CFB esetben mindhárom tekercs csatolásban van (a rövidzár kapcsoló nyitott).

A trafó egy létező szimulációja, szinte pontosan követi az eredetit (kivéve, hogy abban nincs CFB tekercs).

Ami egyértelmű, hogy CFB esetén rögtön van kb. 20% teljesítmény veszteség, ugyanennyivel csökken az érzékenység.

A CFB jótékony hatással van az overall (THD) torzításra, csökkenti azt, ezáltal szépen mutat az érték.....csak éppen "festi magát", főleg azáltal, hogy belenyúl a 2., 3., 4. harmonikus nagyságába.
Mivel "nincs ingyen ebéd", ezért aztán a magasabb rendű harmonikusok viszont növekednek.

Ez egy "élő" kapcsolásban valószínűleg jobban demonstrálható.
Az, hogy kinek mi a jobb -a magasabb torzítás kevesebb manipulációval, vagy a szebb, de "Photosoppolt" érték- döntse el magának mindenki.


Csatolmányok:
300B CFB-non_CFB test.jpg
300B CFB-non_CFB test.jpg [ 59.29 KiB | Megtekintve 35222 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.24. 08:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
euro21 írta:
Mivel nincs CFB-s kimenőm - és nem is akarok :lol: -, így játszogattam egy kicsit a szimulátorral.

Ez egy "élő" kapcsolásban valószínűleg jobban demonstrálható.
Az, hogy kinek mi a jobb -a magasabb torzítás kevesebb manipulációval, vagy a szebb, de "Photosoppolt" érték- döntse el magának mindenki.

A V1-et nem látom át, miért oda tetted? 257.6V? A C3 söntöli V1-et?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.24. 08:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Én annak idején nagyon sokat játszottam a PP 6550-es végfokban a különböző bekötésekkel. UL és/vagy CFB. Végül úgy emlékszem a triódába kötés maradt, mindenféle vcs. nélkül.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.24. 13:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
nem kicsit ment el a levegőbe beszélésre ez az CFB vita. Érthetőbb lenne a beszéd, aki mond valamit, egy kapcs rajzon is mutassa meg, mire gondol
De, ha már ennyire beindult a CFB-zés, akkor kíváncsi lennék összehasonlító érvelésekre az UL segédrács és CFB katód köri NFB minősége közötti különbségre, előnye-hátránya a másikkal szemben!

Én régóta használom mindkét kapcsolást, és volt 300B PP erősítőm is. Nem csak kísérletezés szintjén foglalkoztam ezekkel, hiszen évekig hallgattam, hallgatom őket. A triódás már nincs meg, felejthető. Rossz a hatásfoka, Alul maszatos, szépen zenél, de a vakóságtól szvsz. messze áll. Amúgy megszerethető, de nem szerette a Wagner típusú zenéket. Kaptam én egy lemezt ajándékba egyik kollegánktól, Rebecca Pidgeon Raven című CD-jét. Gyárit, jót. Azért kaptam, mert az illetőnek az ST70-en gondjai voltak a lemezzel: a Spanish Harlem című közismert felvételen a nő hangja sok helyen betorzított. Sajnos a triódás erősítőn ugyanez volt a baja. Egyébként a nagybőgő zongora hegedű nő szépen szólt, csak valahol 2-3kHz környékén megjelent a torzítás. Igaz ezek azok a részletek, ahol a művésznő kicsit kiengedi a hangját. Van egy duett Celine Dion, meg a vak muksó énekli, az a címe, hogy The Prayer. Nos azt meg nem tudta a triódás lejátszani. Gond akkor volt, mikor mindenki nagy hangerőn énekel, és közben alul a basszus is nagy amplitúdóval megjelenik. Hallgathatatlan. Ennyit a triódás, NFB nélküli PP véágfokokról. Egyébként meg drágák, és a wattonkénti üzemeltetési ktg is sok.

A pentóda kapcsolású CFB-t tartalmazó erősítőt most is hallgatom, lévén az a rendszerem alapja. Ponrokba összeszedve az alábbiakat tudom leírni róla:
1, kottázható, nagy dinamikájú basszus, mindenféle háj nélkül. Az UL és a Trióda mellett száraznak tűnik, de aki hallott már élőzenét, az tudja, milyen ez az érzés. A megfogottság miatt sokan azt mondták, kevés a basszus nálam. Nos nem.
2, A cfb miatt a többi tartomány is tisztán, színezetlenül szól. nem szépen, meg lágyan, meg romantikusan. Az ember pofájába tolja, ha elkúrták a felvételt. Mondhatni, analitikus a hang.
3, Igen jó a hatásfok. Mivel a kimenő áttéle katódtól katódig közel 1:17, ezért úgy tűnik nem sok veszik el a visszacsatolás miatt. A valóság nagyon más, mint egy szimuláció.
4, Erősítőmre bármilyen hangszórót ráköthetek: volt rajta Magnepán, 4-5 fajta ESL, egyutas, kétutas, három utas hagyományos hangszórós, volt rá kötve ribbon, AMT, RTL gyártmányú labirint, valamint reflex, és zárt dobozok. Egyedül ion sugárzó nem. Sokan tanúsíthatják, hogy eggyik fajta hangszóróval sem volt semmilyen problémám, a CFB-s erősítő könnyedén kihajtotta mint. Még a 15 k felett 2 Ohm impedanciával rendelkező ESL-t is.
5, A jó közösmódusú elnyomás miatt rendkívüli zajtalan.
6, könnyed megszólalás. Csak úgy megszólal a zene, csak úgy előlép a forró elektroncsövek illatából. Ezt még a TauCeti sem tudja, pedig abban is van CFB.
7, Rebecca Spanish Harlemje nem torzít, és a vak csávó is kedvére ordíthat a nagy basszus felett, nem omlik össze a hangkép, és nem torzít be. Ezt csak az NFB-t tartalmazó erősítők tudják.
8, csövesekhez képest kellően alacsony csillapítási faktor, túlhajtáskor lágyan fellépő torzítás.
Az itt megmutatott ARC ST70 C3 ugyanilyen tulajdonságokkal rendelkezik, de talán a 6. pontot nem teljesíti. Ezen a készüléken az UL-t bekapcsolva
a hang simább lessz, "hallgathatóbb" :?: részletek vesznek el, a kimeneti teljesítmény jelentősen lecsökken. Az UL bekapcsolása után a csövek nyugalmi árama mintegy 1/3-addal megnövexik. Alapvetően szépen zenél, a basszus jótulajdonságai megmaradnak, de felül kilágyul a hang. Nagyon szerethető megszólalás.

Mivel a közelben leledzik egy eredeti Dynaco ST70, így azzal is végeztünk sok összehasonlítást, nem beszélve Nagy barátunk ST70-ről, amit javítottam, s volt egy hetem szórakozni vele. Ez az erősítő tiszta UL üzemmódú.
A többihez képest HiFi. Szól átlagos csöves erősítő hangon, ami nagyon jó, de elmarad a CFB-s technikától. Nagyobb hangerőn a basszus elfogy, és igen fülbántóan torzít. Pedig mindkettőben kíváló csövek vannak, pl Telefunken EL34, ami nem összemérhető egy közönséges JAN Philips 6L6-al. Hiányzik a varázslat belőle, néha magával ragad, de csak akkor, ha olyan zenét közvetít. Hiányzik belőle a magátólérthetőség, mindenesetre a valósághoz meglehetősen közel áll. Igaz ennek fokmérője nincs. Nem árulok el titkot, az említett RP. lemezt az egyik ST70 tulajdonostól kaptam. Vak muksó rekedten ordít, Celine sikoltozik mellette.
Szóval ezek a tapasztalatok, és én lényegesnek tartom a meghallgatásokat. A témát agyon lehet tudományoskodni, kimutatni minden létező, és nem létező hibát, de ezek a CFB-s erősítők nagyon jól szólnak. Valószínűleg a McIntosh-ok is. Nem véletlenül tartják nagyra az ARC készülékeivel együtt. Persze van még más jó erősítő is, hiszen a piacra több úton lehet eljutni. Például a HB erősítőm, amely szintén CFB-t, UL-t tartalmaz, azaz szuper trióda üzemmódban működik.

Kapcsolásban, kimenő trafóban a szimmetriát nagyra értékelem. Egy szimmetrikus CFB-re alkalmas hangszóró tekercsel rendelkező kimenőt könnyebb megtekerni, mint egy UL leágazásosat. Az így megépített csöves erősítőknek rengeteg előnye van az egyszerű készülékekhez képest. Az egyik előny az az, hogy nem kellenek a jó hanghoz drága alkatrészek sem...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.24. 20:04 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
istvan01 írta:
A V1-et nem látom át, miért oda tetted? 257.6V? A C3 söntöli V1-et?

Másképp hogy lenne előfeszítése a 300B-nek? :shock:

C3 azért kell nekem, mert A2-ben is használom a csövet.
A V1 nálam egy sima áramgenerátorral megtámadott ellenállás, nagy kimenő impedanciával (ami tulajdonképpen lényegtelen lenne, mert csak DC feszültség keltésére kell). A kondenzátor AC-ben szépen lesöntöli, azon folyhat a cső pár mA-es rácsárama (A2 esetében).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.02.28. 23:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Szó volt itt az ezüst tekercselő huzalokról. Véletlenül ezt a mondaot találtam most:
"A rézhuzal szigetelése általában jó, ha jó forrásból származik, az ezüsthuzal szigetelése soha nem olyan jó; úgy tűnik, hogy a bevonat nem tapad hatékonyan az ezüst felülethez. "
(Andy Grove - Audio Note tervező mérnök)

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.01. 22:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Tömegesen láttam AN hálózatikat és kimenőket, amik leégtek - a jól tapadó rézdrót szigetelések ellenére. A fő ok a használt impregnáló anyag volt, ami feloldotta a dróton lévő lakkot és menetzárlatos lett a mű. Lehet, hogy Andyék mégse találták meg a jó megoldást?

Megjött az ezüst tekercselő drót, nemsokára kiderül, hogy szól hangszóró vezetékként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 19:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
sajti írta:
A CFB, és általában véve a szekunder oldali visszacsatolások előnye, hogy a trafó is benne van a hurokban

Pont az a hátrányuk is, hiszen közös bennük, hogy a hangsugárzó sem marad ki a körből, a maga időbeli anomáliáival (Back-EMF), és e tekintetben a nvcs inkább csak rontani tud. Úgyhogy nincs értelme akármelyiket is túlmisztifikálni...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 21:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ebben lehet igazság bta. Ha a hangsugárzó a maga komplex impedanciájával benne van a visszacsatoló körben, okozhat hibákat. Más kérdés, hogy nagyon alacsony meghajtó ellenállásnál (ARC, nagy NVCS) mennyire befolyásolja. Nincs kőbe vésve semmi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.13. 10:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Ebben lehet igazság bta. Ha a hangsugárzó a maga komplex impedanciájával benne van a visszacsatoló körben, okozhat hibákat. Más kérdés, hogy nagyon alacsony meghajtó ellenállásnál (ARC, nagy NVCS) mennyire befolyásolja. Nincs kőbe vésve semmi.

Nos tényleg nincs kőbe vésve, de ettől függetlenül az ilyen CFB-s erősítők jól szólnak. Legalábbis a hifista társadalom szerint. Annyi süket ember már csak nem lehet, hiába áltudományoskodnak egyesek. :lol:
"maga komplex impedanciájával benne van a visszacsatoló körben" Pont ez a jó, ha márt van hangsugárzó komplex impadecia. A kimenő impedanciákat transzformál. A hangsugárzó impedanciáját is transzformálja visszafelé. A normál NFB az ilyet nem csinál. Amúgy meg minden impedancia komplex, ne felejtsd el.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.13. 22:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Amúgy meg minden impedancia komplex

A hangszóró nem pusztán passzív RLC kör, ahogy pl. a villanymotor sem az. Tovább komplikálja a helyzetet a nem tökéletesen lineárisan mozgó tekercsre ragasztott, merevnek csak a mélytartományban mondható membrán + a többek között mechanikai hiszterézist felmutató pille, membránszél. Az így kialakuló visszahatást sokan gondolják elhanyagolhatónak, de szerintem előbb nézzünk meg egy tipikus hangszóró-impulzusválaszt, mert az időbelisége leginkább azzal függ össze...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.13. 23:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
A normál NFB az ilyet nem csinál.
Biztos?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.14. 10:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Idézet:
Nos tényleg nincs kőbe vésve, de ettől függetlenül az ilyen CFB-s erősítők jól szólnak. Legalábbis a hifista társadalom szerint. Annyi süket ember már csak nem lehet, hiába áltudományoskodnak egyesek. :lol:

"maga komplex impedanciájával benne van a visszacsatoló körben" Pont ez a jó, ha márt van hangsugárzó komplex impadecia. A kimenő impedanciákat transzformál. A hangsugárzó impedanciáját is transzformálja visszafelé. A normál NFB az ilyet nem csinál. Amúgy meg minden impedancia komplex, ne felejtsd el.


Duma.

Normálisan nem tudsz beszélni? Hol nevelkedtél? Hmmm...
Bizonyíts, ha valamivel nem értesz eggyet, ne vagdalkozz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.14. 13:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
FordPrefect írta:
Idézet:
Nos tényleg nincs kőbe vésve, de ettől függetlenül az ilyen CFB-s erősítők jól szólnak. Legalábbis a hifista társadalom szerint. Annyi süket ember már csak nem lehet, hiába áltudományoskodnak egyesek. :lol:

"maga komplex impedanciájával benne van a visszacsatoló körben" Pont ez a jó, ha márt van hangsugárzó komplex impadecia. A kimenő impedanciákat transzformál. A hangsugárzó impedanciáját is transzformálja visszafelé. A normál NFB az ilyet nem csinál. Amúgy meg minden impedancia komplex, ne felejtsd el.


Duma.
Visszafelé gondolkodva: Szerintem a CFB kapcsolás, visszahatásra nézve földelt rácsú erősítőfokozatként működik, ahol a katódra bejuttatott zavar áram (a földeltrácsú fokozat 1×-es áramerősítése miatt), a trafó Anódtekercsén is végigfolyik, és a trafó a primer/szekunder áttáteledére redukálja a rendszer csillapítását (egy sima katódkövetőhöz képest), a zavar feszültségre vonatkoztatva...
+Mivel ez egy helyi visszacsatolás, várhatóan jóval gyorsabban reagál, mint egy átfogó visszacsatolás, és ezért talán kevesebb problémát is okoz annál (ha megfelelő a trafó, és jól van kompenzálva az átvitel). :? -szerintem-


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.14. 13:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ebben lehet valami, szerintem jól látod a kérdést. Egy biztos, nagyon jó megoldás főleg a mélyhangokra nézve.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 09:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
A dys-cus kontra FordPrefect vita a "kezdjük újra anyázás nélkül" kategória gyöngyszeme. Ennek megfelelően kérem a szakmai részre koncentrálni!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 12:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nincs nekem semmi problémám az Úrral. Az erősítői igényesek, valószínűleg nagyon jól is szólnak.
Pusztán akkor fog el valami pánikszerű menekülési kényszer, ha valamit elméleti úton próbál magyarázni. :D
Van előttem egy könyv. Valami francia írta, noha elég japán kinézete van. :) Az a címe, hogy "Initiation aux amplis a tubes" Ebben elég jól össze van foglalva a csöves technika fejlődése, elmélete és gyakorlata az ARC D79-el bezárólag.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 21:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
FordPrefect írta:
Nincs nekem semmi problémám az Úrral. Az erősítői igényesek, valószínűleg nagyon jól is szólnak.
Pusztán akkor fog el valami pánikszerű menekülési kényszer, ha valamit elméleti úton próbál magyarázni. :D
Van előttem egy könyv. Valami francia írta, noha elég japán kinézete van. :) Az a címe, hogy "Initiation aux amplis a tubes" Ebben elég jól össze van foglalva a csöves technika fejlődése, elmélete és gyakorlata az ARC D79-el bezárólag.


A "valami franciát" úgy hívják, hogy Jean Hiraga és tényleg japán. :) :D

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 21:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nem mondod??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.16. 13:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Nincs nekem semmi problémám az Úrral. Az erősítői igényesek, valószínűleg nagyon jól is szólnak.
Pusztán akkor fog el valami pánikszerű menekülési kényszer, ha valamit elméleti úton próbál magyarázni. :D
Van előttem egy könyv. Valami francia írta, noha elég japán kinézete van. :) Az a címe, hogy "Initiation aux amplis a tubes" Ebben elég jól össze van foglalva a csöves technika fejlődése, elmélete és gyakorlata az ARC D79-el bezárólag.

Mint mondtam, ha nem tetszik, ne olvasd. Olvasd Hiragát, és hívatkozzál csak rá nyugodtan. Én meg csinálom. Tudod a közmondást: Aki nem tudja az magyarázza, aki tudja az meg csinálja. ;)
Amúgy nekem sincs veled problémám, csak azt nem értem, miért velem kötözködsz állandóan.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.16. 13:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Csóró magyar szakember meg ezt írja a Quad kapcsolásról:

"A QUAD-teljesítményfokozat az ultralinearhoz hasonló előnyöket
mutat…
A kimellőtranszformátor végcsövenként két primer-tekereset tartalmaz,
az egyik tekercs a. cs5 anód-, a másik a katódkörébe kapcsolódik. A kajódköri
ellencsatolás működése kettős triódák esetén megfelel a közönséges
katód-ellencsatolásnak, pentódák esetén azonban ezenkivül segédrácsellencsatolás
is fellép, mivel a g2 váltakozófeszültségek szempontjából
földelt. Az ellencsatolás szempontjából természetesen közömbös, hogy
a katód földelt, és a g2-re adjuk az ellencsatoló
feszültséget, vagy fordítva.
A kapcsolás előnye a kis kimenőimpedancia,
1gen jó linearitás és a pentódának (ill. tetródának)
megfelelő hatásfok, hátránya viszont a
nagy meghajtófeszültség-igény, amely a szoros
ellencsatolás következménye. Előnye még az
ultralinear kapcsolással szemben, hogy a segédrács
egyenfeszültség az anódfeszültségtől független, így ez a kápcsalás olyan csövekre is alkalmazható, amelyeknél az anód és a g2
feszültségek különbözők."
J.L.Hood kevesebbet ír: Szerinte ez a kapcsolás a triódák torzítását 2-3%-ról 0,7%-ra csökkenti, illetve csökkenti a kimenő trafó által okozott fázistolást. Ami igaz is, mert csak megkell nézni a C3 fázis átvitelét. Jól látszik, hogy a freki tartomány melyi oldalán kiváló a fázis átvitel. Ez egybe függ azzal a megállapítással, hogy ezen erősítők basszusa nagyon jó.
Viszont sem a magyar szerző, sem Hood nem hívatkozik arra az esetre, mikor nincs külön visszacsatoló tekercs.
Nem tom Hiraga mit ír erről? A Professzor Úr betehetné, hátha okosodnánk belőle.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.16. 23:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Bocs. Még az is igaz, sokat építettél. Tapasztalat. Pozitív.
Sajnos a Hiraga könyv nem angol nyelven íródott, tehát nem tudok okoskodni.
Tehát egyszerű: Nem fogok beszólni, ha nem írsz hülyeségeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.17. 10:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Bocs. Még az is igaz, sokat építettél. Tapasztalat. Pozitív.
Sajnos a Hiraga könyv nem angol nyelven íródott, tehát nem tudok okoskodni.
Tehát egyszerű: Nem fogok beszólni, ha nem írsz hülyeségeket.

Nem szoktam hülyeséget írni. Van, hogy tévedek, de hülyeség az nincs. Mindenesetre kár, hogy nem tudsz idézni egy francia könyvből, miközben hivatkozol rá. De sebaj. :lol:
Részemről vége.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.18. 08:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Nem kell ezt mellre szívni :D
Ő is szokott írni, csak tömörítve és nagyobb arccal.

Érdekes, hogy személyenként mennyire mást gondolunk "fórumozásnak".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 07:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Kérdés? Valaki csinált már kimenőt aminek a szekundere (primerje?) réz (esetleg ezüst) fóliából készült. Az iparban használják sok helyen ,persze a hangváltókban is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 09:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
patrik96 írta:
Kérdés? Valaki csinált már kimenőt aminek a szekundere (primerje?) réz (esetleg ezüst) fóliából készült. Az iparban használják sok helyen ,persze a hangváltókban is

Még nulla ilyen kimenőt tekertem. Tekercset sokkal egyszerűbb kivitelezni. Viszont életemben egyszer és utoljára tekertem ribbonhoz illesztőt. Női munka. :P
A szallag tekercsek viszont szépen szólnak annak, aki szereti a nyílt, jóértelemben vett hifi hangzást. Az én hangfalam tele van ilyen cuccal, de még mindig nem szól úgy, ahogy szeretném.
Szóval szallag kimenőt személyszerint még nem láttam. Ennek talán az lehet az oka, hogy bődületesen nagy lenne a szórt kapacitása.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 19:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
patrik96 írta:
Kérdés? Valaki csinált már kimenőt aminek a szekundere (primerje?) réz (esetleg ezüst) fóliából készült.

Honnét szerezzünk szigetelt ezüstfóliát?
(Teljes hosszában befáslizni kicsit körülményes lenne :lol: )

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 19:21 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 532
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Ha nagy a szórt kapacitása, akkor kész is a fluxuskondenzátor!!! :)
VISSZA A JÖVŐBE!!! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 22:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
bta írta:
patrik96 írta:
Kérdés? Valaki csinált már kimenőt aminek a szekundere (primerje?) réz (esetleg ezüst) fóliából készült.

Honnét szerezzünk szigetelt ezüstfóliát?
(Teljes hosszában befáslizni kicsit körülményes lenne :lol: )

boltból:
http://www.highprecisionfoils.co.uk/cop ... n-products pl. de megcsinálják ezüstből is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 22:45 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
patrik96 írta:
http://www.highprecisionfoils.co.uk/copper-screen-products pl. de megcsinálják ezüstből is.

A kérdés akadémikus, mivel képtelenek 5mm-nél keskenyebb roll-t vágni, így szekunder tekercsnek alkalmatlan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.29. 16:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Az is érdekes kérdés, hogyan fordul meg a sor végén az 5mm-es fólia?
Lehetne teljes szélességű is, de akkor 0,0001-0,001mm vastag kellene kb.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2018.03.29. 16:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
GA2 írta:
Lehetne teljes szélességű is, de akkor 0,0001-0,001mm vastag kellene kb.


Jó a 0,05-ös is. Csak a sorba kell kötni a szekundereket, és akkor kis menetszám is elég tekercsenként, hiszem a -mondjuk- 60mm széles 0,05-ös fólia 3mm2...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1481 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség