audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 532 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 14:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Egyébként kell egy pici idő, mire kinyílik a hangja. Első bekapcsoláskor kicsit beszűkült, de a hangkaraktere már nem nagyon változik, csak a részletekből lesz több. Ez is azt bizonyítja, hogy kapcsolása, rendszere és nem utolsó sorba ízlése válogatja ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 16:46 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
hifipisti írta:
Egyébként kell egy pici idő, mire kinyílik a hangja. Első bekapcsoláskor kicsit beszűkült, de a hangkaraktere már nem nagyon változik, csak a részletekből lesz több. Ez is azt bizonyítja, hogy kapcsolása, rendszere és nem utolsó sorba ízlése válogatja ;)

Egyetértek, sok mindenen múlhat hogy hol teljesít jól és hol nem. Nekem elsőre nagyon nem tetszett, kissé az a karakter amitől nagy mennyiségben kiráz a hideg, így kevés kedvem van adni neki több esélyt. Aztán lehet hogy erőt veszek magamon, de amennyire a BB-vel jól zenél, nem sok kedvem van visszadugni a foglalatba.
Nem baj, legfeljebb máshová majd jó lesz.

Viszont a TO99-es cuccnak még adnék egy lehetőséget, csak mert olyan jól néz ki :)
Ehhez tud valaki DIP8 átalakítót javasolni :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 17:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Áh, megvan..simán beledugom egy DIP8 foglalatba és az mehet a beforrasztott foglalatba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 17:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Erre az op277-re ráplóbálok majd, kíváncsivá tettél. Ezek szerint van fémtokos LME-d?

Mondj már a hangjáról valamit a saját szavaiddal és, hogy milyen kapcsolásban, hová próbáltad.

A mélyére lennék kíváncsi a te rendszeredben. Nálam az opa134 után dús mélye volt az ATH-W5000 fülessel is, aminek köztudottan sávhatárolt az alsó frekitartománya. Persze nem loudnesses volt ez a hangzás, inkább kellemes, de igaznak tűnő, hasonlóan az egész megszólalásmódhoz. Ezért is leszek kíváncsi az op277-re.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 17:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
hifipisti írta:
Erre az op277-re ráplóbálok majd, kíváncsivá tettél. Ezek szerint van fémtokos LME-d?

Mondj már a hangjáról valamit a saját szavaiddal és, hogy milyen kapcsolásban, hová próbáltad.

A mélyére lennék kíváncsi a te rendszeredben. Nálam az opa134 után dús mélye volt az ATH-W5000 fülessel is, aminek köztudottan sávhatárolt az alsó frekitartománya. Persze nem loudnesses volt ez a hangzás, inkább kellemes, de igaznak tűnő, hasonlóan az egész megszólalásmódhoz. Ezért is leszek kíváncsi az op277-re.


Simán bedugom a foglalatba és kész, hiszen most nézem hogy a lábkiosztása miatt ez abszolút nem probléma.
Ráizgultam erre a fémtokos izéra, megyek és elveszem a szüzességét :mrgreen:

Majd írok valamit, de ezek még csak pillanatnyi benyomások...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 17:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Na ez nem tartott sokáig. :cry:
A fémtokos egy számmal nagyobb gatyát hord, de még azért kevés.
kb. fél percig bírtam vele, nem rossz de aztán hamar visszaraktam az OPA-t. Nekem ez jött be, máshol nem biztos, sőt biztosan nem ebben a formában érvényesülne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.25. 12:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Lehet, hogy ezt a pár hozzászólást át kellene tenni a fejhallgatós topicba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.25. 13:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
hifipisti írta:
Lehet, hogy ezt a pár hozzászólást át kellene tenni a fejhallgatós topicba

Azért nem oda írtam, mert nem a fejhallgató erősítővel kapcsolatban alkottam meg ezt a véleményt, és mint tudjuk azért a kapcsolásnak nagy szerepe lehet ebben.
Ezáltal nem vonom kétségbe hogy ott más eredmény születhet, csak egy speciális esetről írtam.

Mint kiderült nem olyan egyszerű beszerezni ezeket az eredeti IC-ket sem.
Csatolmány:
Resize of P9250001.JPG
Resize of P9250001.JPG [ 257.02 KiB | Megtekintve 41025 alkalommal. ]

Ha valaki ismer ilyen forrást, kérem ossza meg velem!
A fehérrel szitázott sorozat érdekelne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.25. 14:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Mert tapasztalataid szerint a mostani verzióknak nincs ilyen hangjuk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.25. 14:56 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
hifipisti írta:
Mert tapasztalataid szerint a mostani verzióknak nincs ilyen hangjuk?

Van két másik sorozatú, amin szürkével van nyomva a felirat, azok már nem hozzák ugyanezt, jók azok is, de nem annyira.

Amit az LME-vel kapcsolatban még mondani szeretnék, ismét beigazolódni látszik hogy a [blink2]hifiben ne ítélj korán[/blink2].
Egy másik pozícióban kicseréltem az NE-ket ezekre és látványosan részletezőbb lett a hang. Ugyan az összkép nem olyan kerek mint az OPA-val(sajnos csak négy maradt ide), de itt jót tett a felbontóképességük, úgyhogy most a hibaerősítők pozíciójába mégis helyet kapnak, legalábbis addig amíg az OPA rendelés össze nem jön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.25. 15:37 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
otlm írta:
hifipisti írta:
Lehet, hogy ezt a pár hozzászólást át kellene tenni a fejhallgatós topicba

Azért nem oda írtam, mert nem a fejhallgató erősítővel kapcsolatban alkottam meg ezt a véleményt, és mint tudjuk azért a kapcsolásnak nagy szerepe lehet ebben.
Ezáltal nem vonom kétségbe hogy ott más eredmény születhet, csak egy speciális esetről írtam.

Mint kiderült nem olyan egyszerű beszerezni ezeket az eredeti IC-ket sem.
Csatolmány:
Resize of P9250001.JPG

Ha valaki ismer ilyen forrást, kérem ossza meg velem!
A fehérrel szitázott sorozat érdekelne.


Hány darabra lenne szükséged? Bontott megfelel-e?

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.25. 16:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
otlm írta:
Hány darabra lenne szükséged? Bontott megfelel-e?

30db kellene.
A bontott az kiforrasztottat jelent?
Ha működőképes és nincs nagyon összegyilkolva a lába, akkor megfelelne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.25. 17:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Annyi sajnos nincs, összesen 6 db van, szóval tárgytalan...
Viszont itt beszerezheted:
http://www.utsource.net/opa277.html

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.25. 18:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
sny21 írta:
Annyi sajnos nincs, összesen 6 db van, szóval tárgytalan...
Viszont itt beszerezheted:
http://www.utsource.net/opa277.html

Azért köszi!

Esti fény:
Csatolmány:
Resize of P9250002.JPG [11.58 KiB]
783 alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.26. 06:40 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Tegnap sokáig hallgattam, de már ma is szól.
Ebben a kombinációban hihetetlenül jó a felbontás, éteri finomságú, tisztaságú a hang, miközben elsöprő lendületre képes. Tágas, levegős, egy hangfallal is jól hallható a mélységi tagozódás. Magas is van bőven, transzparens amit csak a kimenőtrafó nélküli cső tud.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.26. 07:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Milyen a kimenő impedanciája?
Egyébként gratulálok, nagyon impozáns gépezet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.26. 08:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
shany írta:
Milyen a kimenő impedanciája?
Egyébként gratulálok, nagyon impozáns gépezet.

Köszi!
Már GA2 is kérdezte, még nem mértem meg később sort kerítek rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.26. 09:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
otlm írta:
Tegnap sokáig hallgattam, de már ma is szól.
Ebben a kombinációban hihetetlenül jó a felbontás, éteri finomságú, tisztaságú a hang, miközben elsöprő lendületre képes. Tágas, levegős, egy hangfallal is jól hallható a mélységi tagozódás. Magas is van bőven, transzparens amit csak a kimenőtrafó nélküli cső tud.

Gratulálok, nagyon érdekes és igéretesnek tűnő koncepciót sikerült kitalálni. Egyébként ez most tisztán csöves kategóráiban indul versenybe vagy inkább egy hibrid-OTL kategóriában?
OPA-ban tudok segíteni, viszonlyag jó árakkal...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.26. 10:28 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mzperx írta:
otlm írta:
Tegnap sokáig hallgattam, de már ma is szól.
Ebben a kombinációban hihetetlenül jó a felbontás, éteri finomságú, tisztaságú a hang, miközben elsöprő lendületre képes. Tágas, levegős, egy hangfallal is jól hallható a mélységi tagozódás. Magas is van bőven, transzparens amit csak a kimenőtrafó nélküli cső tud.

Gratulálok, nagyon érdekes és igéretesnek tűnő koncepciót sikerült kitalálni. Egyébként ez most tisztán csöves kategóráiban indul versenybe vagy inkább egy hibrid-OTL kategóriában?
OPA-ban tudok segíteni, viszonlyag jó árakkal...


Nyilván kiderült, hogy ebben nincsen csöves meghajtó fokozat, sőt, tulajdonképpen nagyjelű feszültségerősítő fokozat sincsen benne, legalábbis nem a hagyományos értelemben 8-) Tulajdonképpen hibridnek tekinthető. Igazából elvagyok a meghajtó csövek zaja és "jótéteményű" torzítása nélkül is ;) ugyanakkor "hagyományos úton" ezt a hangzásvilágot tranzisztorral+ opampokkal sem igazán tartom elképzelhetőnek.

Megköszönném neked a segítséget OPA ügyben. Láttam a másik fórumon az általad elkövetett szerkezeteket, és ugyancsak elismerésemet tudom kifejezni a tervezés és építés minősége, valamint a bátor elképzeléseid kapcsán!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 05:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Tegnap az aktív árnyékolás-meghajtást teszteltem. Ez lényegében azt csinálja, hogy az aszimmetrikus jelvezető belső eréből vett jel áramerősítés után az árnyékoló harisnyára kerül, ezzel eliminálja a kábel reaktanciáit, hiszen a belső ér és a köpeny közt vezérlés közben nincsen váltóáramú szempontból sem potenciál különbség, az árnyékolás mégis tökéletes, hisz a zavaró jelek a meghajtó erősítő kimeneti impedanciáján söntölődnek. 1-2 nagyságrenddel jobb hangot lehet ezzel kihozni a kábelekből a sima bekötéshez képest (ha valaki lenyúlja az ötletemet, azt beperlem ;) ).
A meghajtást műveleti erősítő csinálja, mondanom sem kell hogy itt is gyönyörűen meghallatszik az opamp típusa.
Régebben külső táplálást és erősítő egységet használtam, de az új erősítőbe be lett építve ez a lehetőség, a sima meghajtás és az aktív közt átkapcsolható módon.
A sima labdába sem rúg az aktív mellett, a kérdés a külső-belső hajtás minőségi sorrendje volt.
Az LME kicsit kocka volt, ahogy az eminensek általában. Külsővel jobban tetszett, abba OPA volt beépítve.
Belső OPA277 nem volt jobb inkább rosszabb, de ami meglepett, hogy a megvetett NE5534 ide az alsó-közép tartományban valami fantasztikus volt, kár hogy a magasabb régiókat "lenyelte".
Akkor jött az újabb szentségtörő ötlet, mi lenne, ha házasítanánk a különböző típusokat. Vajon az előnyeik is házasodnak?
Ehhez az OPA-t az NE hátára forrasztottam, a kimeneteiket ellenállással összekötve.
Az extrém ötlet bejönni látszik, megmaradt az NE atmoszférateremtő képessége ebben a pozícióban, ugyanakkor kiegészült az OPA finomságaival, definiáltságával.

Egy tanulsága mindenképpen van ezeknek a teszteknek, fejlesztéseknek, nevezetesen az hogy nincs jó és rossz opamp, csak egy adott helyre megfelelő és nem megfelelő van, ráadásul ezek bizonyos körülmények közt kombinálhatóak is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 07:13 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
otlm írta:
Tegnap az aktív árnyékolás-meghajtást teszteltem. Ez lényegében azt csinálja, hogy az aszimmetrikus jelvezető belső eréből vett jel áramerősítés után az árnyékoló harisnyára kerül, ezzel eliminálja a kábel reaktanciáit, hiszen a belső ér és a köpeny közt vezérlés közben nincsen váltóáramú szempontból sem potenciál különbség, az árnyékolás mégis tökéletes, hisz a zavaró jelek a meghajtó erősítő kimeneti impedanciáján söntölődnek. 1-2 nagyságrenddel jobb hangot lehet ezzel kihozni a kábelekből a sima bekötéshez képest (ha valaki lenyúlja az ötletemet, azt beperlem ;) ).
A meghajtást műveleti erősítő csinálja, mondanom sem kell hogy itt is gyönyörűen meghallatszik az opamp típusa.


Sajnos el kell, hogy keserítselek, ez már nem újkeletű megoldás! De tényleg működik.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 07:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
sny21 írta:
otlm írta:
Tegnap az aktív árnyékolás-meghajtást teszteltem. Ez lényegében azt csinálja, hogy az aszimmetrikus jelvezető belső eréből vett jel áramerősítés után az árnyékoló harisnyára kerül, ezzel eliminálja a kábel reaktanciáit, hiszen a belső ér és a köpeny közt vezérlés közben nincsen váltóáramú szempontból sem potenciál különbség, az árnyékolás mégis tökéletes, hisz a zavaró jelek a meghajtó erősítő kimeneti impedanciáján söntölődnek. 1-2 nagyságrenddel jobb hangot lehet ezzel kihozni a kábelekből a sima bekötéshez képest (ha valaki lenyúlja az ötletemet, azt beperlem ;) ).
A meghajtást műveleti erősítő csinálja, mondanom sem kell hogy itt is gyönyörűen meghallatszik az opamp típusa.


Sajnos el kell, hogy keserítselek, ez már nem újkeletű megoldás! De tényleg működik.

Tisztában vagyok vele, már többször leírtam hogy a méréstechnikában használják (korábbi hozzászólásaimban ahol már ejtettem róla szót).
Csupán a hígendben nem találták még fel 8-)
Pedig ott is működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 07:40 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Nem terjedt el, mert akkor nem lehetne eladni a csodakábeleket! :D

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 07:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
sny21 írta:
Nem terjedt el, mert akkor nem lehetne eladni a csodakábeleket! :D

Már megint egyet kell értsek ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 08:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Az ötlet jó, de túl egyszerű lenne, ha csak a reaktancia lenne a probléma. Szerintem, ha kellően kicsi a forrásimpedancia,más tényezők fontosabbak (szigetelés, vezetők anyaga, geometria, vibráció, csatlakozás, stb.).
A kábel-visszacsatolás segít a gondokon, ez persze legjobb szimmetrikus vezetés esetén, azaz a terheléstől visszavezetünk még egy pár kábelt, (azaz 4+1föld vezetőjű kábelt használunk) és azon keresztül csatolunk vissza, ily módon a hurokban benne van a kábel, és annak bajai is csökkennek a visszacsatolás mértékében.
Hidas végerősítőben alkalmaztuk már ezt a fajta hangszórókábelt (ott csak 2+2 ér kell)sikeresen, mert az akkori igen drága és egyben elismert hangminőségű kategóriájú kábelekhez hasonló jó hangot lehetett elérni olcsó vezetékekkel, ráadásul a kábel-visszacsatolás ki-be kapcsolásával egyszerűen lehetett detektálni a változás mértékét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 08:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Szabó Zoltán írta:
Az ötlet jó, de túl egyszerű lenne, ha csak a reaktancia lenne a probléma. Szerintem, ha kellően kicsi a forrásimpedancia,más tényezők fontosabbak (szigetelés, vezetők anyaga, geometria, vibráció, csatlakozás, stb.).
A kábel-visszacsatolás segít a gondokon, ez persze legjobb szimmetrikus vezetés esetén, azaz a terheléstől visszavezetünk még egy pár kábelt, (azaz 4+1föld vezetőjű kábelt használunk) és azon keresztül csatolunk vissza, ily módon a hurokban benne van a kábel, és annak bajai is csökkennek a visszacsatolás mértékében.
Hidas végerősítőben alkalmaztuk már ezt a fajta hangszórókábelt (ott csak 2+2 ér kell)sikeresen, mert az akkori igen drága és egyben elismert hangminőségű kategóriájú kábelekhez hasonló jó hangot lehetett elérni olcsó vezetékekkel, ráadásul a kábel-visszacsatolás ki-be kapcsolásával egyszerűen lehetett detektálni a változás mértékét.

Nem állítom hogy innentől a kábel maga nem számít semmit, de azt állítom, hogy legalább 1 kategóriával jobb hangot fog szolgáltatni, főleg a térképzés, kiterjedtség, definiáltság terén ugrásszerű a javulás nálam.
Ha a mechanikai kialakítást sikerülne megoldani, piacra is dobnám. Egy biztos, a hatása már nem vudu kategória, pedig a vudura is képesek sokan rengeteg pénzt kiadni, aminek igencsak kétes a létjogosultsága.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 08:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Egyébként még az avw-en folytattunk diskurzust a kábelek lelki világáról, amíg valami magát képzettnek valló szkeptikus(akit egyébként ismerek és tudom hogy a zsebtelepen sem tudja megállapítani a polaritást)ki nem hozta belőlem az állatot 8-)
Elég ha azokra a fizikai finomságokra utalok amit pl. a vezető körüli mágneses tér okozhat, ha ez egy a vezető szempontjából homogén tér, akkor a fantáziádra bízom a következmények elképzelését.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 08:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
A múltkorában a fejhallgatós topicban pedzegettem, hogy LME49600-al hajtani a kimenetet, vagy egyéb olyan helyen használni, ahol kábeleket kell meghajtani. Ezekhez a bufferekhez mit szóltok hasonló helyekre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 16:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Némileg egyszerűbb lenne árnyékolatlan kábeleket használni, és talán jobb is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 17:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
shany írta:
Némileg egyszerűbb lenne árnyékolatlan kábeleket használni, és talán jobb is...

Akkor nem véd semmi a külső zavarok ellen, de hangilag sem hinném hogy jobb. Régebben próbáltam külön vezetőkkel vinni a jelet, egyrészt érzékeny volt a brummra, másrészt olyan "szétesős" volt a zene, nem volt kellő integritása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.27. 17:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Most kb 1m-es árnyékolatlan, de valamilyen módon összefont ( csavart érpár-szerű ) kábelt használok a DAC és az erősítő között. Ezt Néhai készítette. Nem hasonlítottam össze igazán drága kábelekkel, de az addig használt, árnyékolt Audioquest Phyton-nál sokkal jobb. Készüléken belül sem használok árnyékolt vezetékezést sehol. Inkább sodrok, fokozott érzékenység esetén megkeresem a térben legjobb elhelyezést, stb. ( Természetesen nálam nincs MC, MM bemenet, csak nagyszintű 500mV / 10kOhm )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.28. 09:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
shany írta:
Most kb 1m-es árnyékolatlan, de valamilyen módon összefont ( csavart érpár-szerű ) kábelt használok a DAC és az erősítő között. Ezt Néhai készítette. Nem hasonlítottam össze igazán drága kábelekkel, de az addig használt, árnyékolt Audioquest Phyton-nál sokkal jobb. Készüléken belül sem használok árnyékolt vezetékezést sehol. Inkább sodrok, fokozott érzékenység esetén megkeresem a térben legjobb elhelyezést, stb. ( Természetesen nálam nincs MC, MM bemenet, csak nagyszintű 500mV / 10kOhm )


Elhiszem!
Kíváncsi leszek Józsi magasabb kategóriás kábelére, majd összehozunk egy tesztelést.

Bejött ez az opamp párhuzamosítás, nem nagyon van kedvem új nyákot csinálni, inkább kitalálnék valamit amit be lehet dugni a foglalatba de mégis normálisabban néz ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.28. 11:31 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Csináltam egy ilyen kis panelt. Az egyik foglalat átlóg épp annyira hogy forrasztható és még biztonsággal belemegy a panelen lévőbe, mögé meg megy a párhuzamos opa.
Csatolmány:
Resize of P9280016.JPG
Resize of P9280016.JPG [ 32.15 KiB | Megtekintve 39953 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.28. 11:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
(Arra a tetejére forrasztásra van az angoloknak egy jópofa kifejezésük: piggy backing.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.28. 13:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Tudja valaki, hogy miben különbözik az OPA277PG4 a 277P-től?
Mi lehet a 277P-nek a magasabb generációs típusa?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.28. 15:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Green Conversions: Beginning June 1, 2004, TI will change the "e" in the Pb-free finish category to a "G" when a TI device/package combination converts to a "Green" mold compound. For example, a TI device built with NiPdAu finish will have a Pb-free finish category of "e4" until a green mold compound is implemented. When implemented, the Pb-Free finish category will be changed to "G4". (Replacement of the "e" with a "G" in the Pb-Free finish category is not part of the J-STD-609 standard at this time, but will be implemented for TI products.) "G3" category is "E3" matte tin (Sn) Pb-free finish with "Green" mold compound.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.28. 16:44 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mzperx írta:
Green Conversions: Beginning June 1, 2004, TI will change the "e" in the Pb-free finish category to a "G" when a TI device/package combination converts to a "Green" mold compound. For example, a TI device built with NiPdAu finish will have a Pb-free finish category of "e4" until a green mold compound is implemented. When implemented, the Pb-Free finish category will be changed to "G4". (Replacement of the "e" with a "G" in the Pb-Free finish category is not part of the J-STD-609 standard at this time, but will be implemented for TI products.) "G3" category is "E3" matte tin (Sn) Pb-free finish with "Green" mold compound.


Ok, köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 06:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Tegnap elkövettem azt a hibát, hogy ráakasztottam mindkét hangfalat sorba kötve.
Na itt még nem kell elkezdeni örülni, mert nem szállt el semmi :D . Egyfelől a kivehető teljesítmény a döbbenetes sinRMS 600W fölé szökött.
Hangilag azonban sok minden másra is rámutatott ez a jelentősen "kiszélesedő színpad".
Például arra, hogy a párhuzamos felállásnál így már lényegesen jobb az egy 277P az aktív árnyékolásnál(na még jó hogy lusta voltam másik nyákot gyártani meg szétszedni, majd összerakni), de a többi helyről is száműztem az NE5534-eket. Így már elég rendesen kijött hogy valószínűleg nem a lovaspóló klub tagjai, az OPA lényegesen kifinomultabb szerkentyű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 10:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Re: fentebb: lekorlátoztam...
Csak tippek, végcsövek anódsapkáiba pici fojtó, mint a csöves TV-k sorvégfokánál volt.
A végcsövek rácskivezetése köré és a rácsra kapcsolódó alkatrészek köré rakott és földelt árnyékoló lemezdarab.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 11:30 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
HaWaLinn írta:
Re: fentebb: lekorlátoztam...
Csak tippek, végcsövek anódsapkáiba pici fojtó, mint a csöves TV-k sorvégfokánál volt.
A végcsövek rácskivezetése köré és a rácsra kapcsolódó alkatrészek köré rakott és földelt árnyékoló lemezdarab.

Félreérted, nem gerjed, legalábbis a hangfrekis tartományban nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 12:38 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Mivel minden egyes csőnek saját hibaerősítője van, ami egyben vezérli is a csöveket, a gerjedés ellen itt egyszerűen lehet védekezni a invertáló bemenetre visszacsatoló kapacitással. Ez olyan 30kHz fölött kezd el meredeken vágni. Arra hogy kissé lekerekítettem a magasabb frekis négyszögek élét, inkább a hangzás miatt volt szükség(így tetszett), illetve azért is, mert a kapcsolásból eredően magasban kissé kiemelt az erősítő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 21:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
"Mivel minden egyes csőnek saját hibaerősítője van ..."
Ez lehet az oka a körülírásodból kitűnő szép diszkrét hangzásnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 06:35 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
HaWaLinn írta:
"Mivel minden egyes csőnek saját hibaerősítője van ..."
Ez lehet az oka a körülírásodból kitűnő szép diszkrét hangzásnak?

Természetesen a fogalomrendszereinket nehéz összeegyeztetni, de az én olvasatomban nem tudnám diszkrétnek jellemezni.
Ahhoz túlságosan erőteljes, dinamikus, olykor lehengerlő energiákat képes közvetíteni. De mindeközben nem nyers vagy tolakodó, tele van olyan részletekkel és finomságokkal, ami hihetővé teszi. Nem csak a külsőségekre adó hang ez, emocionálisan is telített, mindezt "légkörben" definiáltan, nem 2D színpaddal aminek csak szélessége van és hevenyészve vannak egymásra hányva a hangszerek.

A csövenkénti kontroll meghallatszik az alacsony torzításon, nem mellesleg DC szempontból rendkívül stabil, hőmérsékletre érzéketlen(nem utolsó szempont, a régi hajlamos volt megfutásra), ráadásul a cső nemlinearitása gyakorlatilag teljesen érdektelen, hisz a hibaerősítő torzítása a mérvadó a szoros AC-DC csatolás miatt. A hangzásban mégis inkább a csöves karakter dominál, szerintem sokkal inkább mint egy fetes vagy tranyós végű hibrid esetén. Ez a karakter viszont nem az a trafós hangkarakter, hanem valami egészen más kategória ami semmihez nem hasonlít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 11:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Igazad van, más diszkrécióra gondoltam, mégpedig arra, ahogyan az egyes hangszerek elkülönülve egyenként szólnak, nem összemosva. Nem sarokban diszkréten pusmogó anyókákra gondoltam, hanem pl. a tuba és a nagybőgő különállására. A csövenkénti diszkrét hibakezeléssel (és vezérléssel?) bátorkodtam összehozni az elért hangzásbeli eredmény egy részét. A csövek öregedése is elintéződött így. "Well és mégegyszer well!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 11:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
HaWaLinn írta:
Igazad van, más diszkrécióra gondoltam, mégpedig arra, ahogyan az egyes hangszerek elkülönülve egyenként szólnak, nem összemosva. Nem sarokban diszkréten pusmogó anyókákra gondoltam, hanem pl. a tuba és a nagybőgő különállására. A csövenkénti diszkrét hibakezeléssel (és vezérléssel?) bátorkodtam összehozni az elért hangzásbeli eredmény egy részét. A csövek öregedése is elintéződött így. "Well és mégegyszer well!"

Így már értem, nem árt tisztázni ki mit ért pontosan egy meghatározás alatt.
Valóban úgy érzem hogy elválnak a hangszerek és a kórus szólamai, nem egy tömböt alkotnak.
A vonósok különösen érdekesek most nekem, mert olyan jól "reszel" a húr, nem olyan sima semmilyen mint általában szokott lenni.

A csövek öregedése az kivédhetetlen, legfeljebb lassabban használódnak el, mivel igen kicsi a nyugalmi áram, így a nyugalmi disszipációt is lényegében csak a csövek fűtése teszi ki. Az öregedés visszajelzésére minden csőnél van két LED, ami akkor gyullad ki, ha a cső szakadt vagy zárlatos. Illetve akkor is ha jókora impulzusteljesítmény van a csöveken, vagyis rendesen ki vannak vezérelve. Volt hogy már zenélés közben fel-felvillantak. Akkor még nem torzított, de a fülnek már nem tett jót akkora hangerő. Ez azért jó, mert detektálni lehet hogy melyik cső gyengélkedik és akkor mindenféle mérések nélkül is cserélhető. Munkapontba sem kell állítani, mert ezt a vezérlés automatikusan megteszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 12:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Idézet:
és hevenyészve vannak egymásra hányva a hangszerek

Most olvasom mekkora hülyeséget sikerült írnom. Szóval inkább így:
...egymás hegyére hátára vannak hányva...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.10.02. 11:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Megérkezett a második erősítőbe való 50db-os pufferkondi szállítmány. Erre már csak 2 hetet vártam(kihagyva a közvetítőket és a vámot).
Gyártás alatt lesz hamarosan a második doboz is, aztán elkezdhetem összerakni.
Addig is van mit csinálni, két kisebb panelt le kell gyártanom és elég sok beültetni valóm is akad még.
A tápegység és a vezérlés panelja már készen van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.10.02. 14:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
otlm írta:
Megérkezett a második erősítőbe való 50db-os pufferkondi szállítmány.
(Azt is megkérdezem majd, mire ez a rengeteg uF.)
de most inkább azt, hogyan készül(nek) és mikből a hibajel(ek)?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.10.02. 14:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
HaWaLinn írta:
otlm írta:
Megérkezett a második erősítőbe való 50db-os pufferkondi szállítmány.
(Azt is megkérdezem majd, mire ez a rengeteg uF.)
de most inkább azt, hogyan készül(nek) és mikből a hibajel(ek)?


A sok kondi az impulzusteljesítmény növelése miatt és természetesen a jobb szűrés miatt van benne.
A másik kérdésedre is szívesen válaszolok privátban. Keress majd meg légyszíves.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.10.02. 14:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
otlm írta:
A csövek öregedése az kivédhetetlen, legfeljebb lassabban használódnak el, mivel igen kicsi a nyugalmi áram, így a nyugalmi disszipációt is lényegében csak a csövek fűtése teszi ki. Az öregedés visszajelzésére minden csőnél van két LED, ami akkor gyullad ki, ha a cső szakadt vagy zárlatos. Illetve akkor is ha jókora impulzusteljesítmény van a csöveken, vagyis rendesen ki vannak vezérelve. Volt hogy már zenélés közben fel-felvillantak. Akkor még nem torzított, de a fülnek már nem tett jót akkora hangerő. Ez azért jó, mert detektálni lehet hogy melyik cső gyengélkedik és akkor mindenféle mérések nélkül is cserélhető. Munkapontba sem kell állítani, mert ezt a vezérlés automatikusan megteszi.

Húúú, Apja, most már nagyon kíváncsi lennék miket tettél bele ebbe az erősítőbe. De hát az gondolom, hétpecsétes...
Gratulálok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 532 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség