audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 17:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 01:20 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DHT írta:
És milyen DHT-s csővel lesz megépítve?

1LE3 (Sylvania), vagy YO-240 orosz - szerintem te tudsz ezekről valamit... ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 17:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Igen igen, van mindkét csőből és használtam is őket.
Kiváló cső mindkettő, de jelenleg egyik paramétere sem jó nekem a jelenlegi rendszerben.
A mikrofónia viszont nagy ellenséged lesz, de álltalában ezeknél a DHT-s csöveknél mindig leküzdendő probléma. :lol: 8-)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2016.01.13. 20:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
deeraudio írta:
DHT írta:
És milyen DHT-s csővel lesz megépítve?

1LE3 (Sylvania), vagy YO-240 orosz - szerintem te tudsz ezekről valamit... ;)
db



Ha esetleg összeáll a rendszer, kíváncsi lennék énis a végeredményre, még mindig hangfal keresgélésben vagyok..
Illetve úgyis lógok Neked még egy autós porszívóval, emlékeim szerint... :D
Főleg a 97 dB-s hangfalad izgat...

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2017.01.15. 10:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
zoliee írta:



Bakker, úgy kellett ki googleznom, ezt a hozzászólàsom, mert nem találtam meg.. :D
Múlthéten jutottam el egy Kollégámhoz, ő egy Visaton 2.5 utast hajt saját PP csöveséről.
Beillesztettük a 300B-t, és csak lestünk. Adele egy albumát tette fel a Kolléga, olyan színpadképet kaptunk, hogy letettem a hajam. Minden a helyén volt, basszus is rendben, énekhangok, hangszerek, döbbenet. :)
Sajnos nem volt mivel felvenni, telefonnal nem kínlódom, mert úgysem adja vissza. Nagyon tettszet nekem, neki is, ha lenne időm, vinném máshoz is. (Időm, az nincs.. )
Azthiszem spórolok kicsit, és megépítem a Dys-cus által javasolt bódét. Esetleg megkukkantom a Visatont, hátha.

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2022.02.12. 01:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.02.11. 21:26
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Malmö
Sokan próbálnak minél többet nyerészkedni és nagyobb teljesítményt kipréselni a csövekből, ami egy adott határig lehetséges.
De vannak tervezési alapszabályok, az egyik, hogy szonikus oldalról az adja a legszebb hangzást, ha a cső nincs sem túlvezérelve, sem túlhajtva a végső határig,, ami az élettartamát is befolyásolja erősen.
A hang szempontjából szebb a csövet alacsonyabb munkaponton hajtani,,, persze függ a OPT től és több mindentől...
Ugyan ez vonatkozik az OPT re is hogy nem szabad bűvészkedni a trafó légrésével,, csak mert nincs megfelelő trafó kéznél, ha kell a légrés akkor olyat kell használni...
Az is alapvető, hogy az erősítő és a hangszóró összetartozzanak, ami a jobb, mint a csövet izzasztani, mert a hangszóró nem elég érzékeny.
Vannak "holisztikus" szempontok, energiai oldalról ami egy külön téma, és túlnyúl a fizika határain....
Ha a hangszóró megfelelő, akkor elég egy 1-3 W os csőves cucc,, sőőt azok szólnak a legszebben.. persze ha a hangfal is olyan hozzá....
Én egy saját készítésű FE206En tartalmazó elég túlméretezett dobozzal igen jó eredményt értem el először egy saját EL84 SE vel, 2W kimenettel, kihajtja majd hogy nem a falakat is megmozgatja...szobahangerőről beszélve, kis túlzással, nagyképűen azt is mondanám, hogy az eredmény minden várakozást felül múlt... rendkívül zeneinek érzem, bár nem tudtam összehasonlítani élőben mással.
Jelenleg egy kinai MUZISHARE X9 300B SE ampal használom, amivel szintén nagyon elégedett vagyok, már a kit csövekkel is igen jó, de fogok rajta pár jelentősebb módosítást eszközölni, és a jelenlegi saját hangfallal néha libabőrős, aki hallgatja...
Eredetileg egy meghallgatáskor az Air Tight ATM-300R kb 12000 dolláros vett le a lábamról, hogy nekem az KELL,, csak ugye,,, az anyagiak...
de az eredmény amit elértem a jelenlegi cuccal, az meglehetősen megközelíti az elért hangzásban.. ami nagy dolog a töredékéből pénzben. nyilván törvény hogy azt kapod amit megfizetsz,,,, de sokszor lehet bűvészkedni, az adott adottságok keretein belül, megfelelő tudással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2022.02.13. 00:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség