audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 01:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
OFF
Év végére talán összeáll a háromutas kombinációm, amely összességében 97dB-es érzékenységgel fog rendelkezni:
Alul FourTT dobozban a JBL2226H (150-300Hz tervezett váltás), mély-közép szekció Lowther PM2C (150-300Hz -- 6-10kHz) felül pedig Fountek NEO CD2.0.
Ha összejön remélem lesz lehetőségem valaki jó kis 300B SE-jét meghallgatnom rajta! :roll:
Ha máshogy nem is, talán a tródás talira beférek vele? :roll:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Sajna nem voltam ott akkor, pedig a Spendorra még mindig kiváncsi volnék, mert még nem hallottam szólni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
dys-cus írta:
KD mester írta:
Idézet:
SE-ben is?

Hát, mivel az áram átlagértéke mindig I0, gondolom...

5-ös a válasz. :P

PP-ben A osztályban nyugalmi eredő áram elvben nulla a trafóban, a kivezérlés áram csúcsértékét kell Tmax alá méretezni, azt is basszus tartományban.
A drót keresztmetszetnek nincs kivezérlés torzító hatása, Rp értéke "csupán" a veszteséget és illesztést befolyásolja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Más dolog gerjesztésre méretezni, meg áramra. Áramra méretezésnél a nyugalmi áramra kell méretezni a huzalvastagságot, felesleges annak a csúcsértékére. Ha jól tudom, erről volt szó, nem a gerjesztésről..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Ttshungary kérdésére válaszolva:
A hangsugárzóim 93dB-esek, trafót pedig tekertetni szeretnék.
Hogy milyen magra? Ez jó kérdés. Amit hallottam, tetszett és megfizethető az egy Vacuumschmelze vágott magra készült trafó. Ha jól tudom ez magas nikkeltartalmú anyag.
De nem zárkózom el egy jó anyagú lemezelt trafótól sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ha valakinek sok felesleges pénze van...Sajnálnám bekapcsolni az biztos. És még nincs vége.


Csatolmányok:
300.jpg
300.jpg [ 371.26 KiB | Megtekintve 62075 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Ha valakinek sok felesleges pénze van...Sajnálnám bekapcsolni az biztos. És még nincs vége.

6ár a csillagos ég. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
csaktibi írta:
Ttshungary kérdésére válaszolva:
A hangsugárzóim 93dB-esek, trafót pedig tekertetni szeretnék.
Hogy milyen magra? Ez jó kérdés. Amit hallottam, tetszett és megfizethető az egy Vacuumschmelze vágott magra készült trafó. Ha jól tudom ez magas nikkeltartalmú anyag.
De nem zárkózom el egy jó anyagú lemezelt trafótól sem.

A nikkellel vigyázni kell. Nagyon gyorsan telítésbe vihető. Ezért olyanhelyen használják, ahol nincs nagy áram. Pl MC trafó. A Vacuumschmelze cégnél nem is lehet beszerezni nagy méretben Vacoperm100-as "vasat", mert nem lehetne használni sok mindenre.
Az én vasam talán 3-4% nikkelt tartalmaz. Ez pont elég arra, hogy egy kicsit kevesebb menetszámmal tudjak operálni. Egyébiránt EI vas.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 14:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha jól értelmeztem a görbéket akkor az amorf és nano vasak is könnyen telítésbe vihetőek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 14:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
istvan01 írta:
dys-cus írta:
KD mester írta:
Idézet:
SE-ben is?

Hát, mivel az áram átlagértéke mindig I0, gondolom...

5-ös a válasz. :P

PP-ben A osztályban nyugalmi eredő áram elvben nulla a trafóban, a kivezérlés áram csúcsértékét kell Tmax alá méretezni, azt is basszus tartományban.
A drót keresztmetszetnek nincs kivezérlés torzító hatása, Rp értéke "csupán" a veszteséget és illesztést befolyásolja.


Ha "demokáré" van, akkor én az elöttem szólóval értek egyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 14:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
csaktibi írta:
Ttshungary kérdésére válaszolva:
A hangsugárzóim 93dB-esek, trafót pedig tekertetni szeretnék.
Hogy milyen magra? Ez jó kérdés. Amit hallottam, tetszett és megfizethető az egy Vacuumschmelze vágott magra készült trafó. Ha jól tudom ez magas nikkeltartalmú anyag.
De nem zárkózom el egy jó anyagú lemezelt trafótól sem.


Tibi, szólj :shock: kinél láttál VAC Nikkel vágott magot??? Vagy EI??? vagy M???? Nikkel???
Milyen méret??? :shock:

Lemez?? Nikkel??? 50%/50% ???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 14:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
csaktibi írta:
Ttshungary kérdésére válaszolva:
A hangsugárzóim 93dB-esek, trafót pedig tekertetni szeretnék.
Hogy milyen magra? Ez jó kérdés. Amit hallottam, tetszett és megfizethető az egy Vacuumschmelze vágott magra készült trafó. Ha jól tudom ez magas nikkeltartalmú anyag.
De nem zárkózom el egy jó anyagú lemezelt trafótól sem.

Úgy látom, mereven ragaszkodsz a kiinduláshoz, márpedig itt a 90% azt írja, ne várj sokat 2A3-tól, kevés lesz, 98dB feletti hangfallal esetleg, de ott csak elöl-hátul tölcsérek vannak, azok rengeteg nyavalyáival. A 2A3-t magában én csak fejhallgató meghajtásra építeném.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 15:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
ttshungary írta:
dys-cus írta:
KD mester írta:
Idézet:
SE-ben is?

Hát, mivel az áram átlagértéke mindig I0, gondolom...

5-ös a válasz. :P


Ha "demokáré" van, akkor én az elöttem szólóval értek egyet.


Minek kell kétszer leírni ezt?

Egyébként meg hülyeséggel értesz egyet, elég egyszer is leírnod. :lol: A huzalvastagság áramra méretezéséről volt szó, te meg a vas gerjesztéséről szóló hozzászólást kevered oda és azzal értesz egyet....

A kettő két különböző dolog. A huzalvastagságot nem az áram csúcsértékére, hanem az effektív értékére méretezzük.

A vasnál meg az indukció max értékét kell figyelembe venni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 15:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
ttshungary írta:
dys-cus írta:
DHT írta:
2a3 csak érzékeny dobozoknál szabad választani, 93~95dB vagy a feletti tartományban. Alatta nincs értelme mert csak erőlködés lesz belőle.

Ebben teljesen igazad van. Csak egy a baj ezzel a vonallal, tényszerűen az, hogy a mélyhangszórók vagy érzékenyek és magasan van a rezonancia frekijük, vagy az alacsonyan van a rezó, de érzéketlen a hangszóró. Tehát nekem addig ne is mutassatok HighEnd SE rendszert, még a végfok mögé nem tölcséres mélysugárzót, vagy oldalanként legalább 3dB SEAS CD22RN haxórót nem applikálnak. Ezzel csak azt akarom mondani senkit sem megbántva, hogy lehet hegyezgetni a 300B-ket, vagy a 2A3-akat, de addig még nem kerül utána egy autentikus doboz, addig nem sok értelme van a drága, vagy ezer órák alatt kikísérletezett alkatrészeknek. Nekem annak idején RTL TDL3 SE hangfalam volt. Abban minden teljesült, mert labirint volt, és két 20 csntis mélysugárzó volt benne. Dünnyögött is rendesen. :lol: Ezért telt ki a becsülete. Aztán jött ugyanaz ami neked is volt, ami ugye megint csak bajságos volt, aztán én koncepciót váltottam.


Szerintem Te is lent voltál Krizsi-nél azon a talin amire levittük a két Spendort és a két 300B-s SE végfokot.( Mások is emlékezhetnek ;) hú de rég volt.) Igenis lehet jó hangot csinálni "nagydobozra" az igazság másik fele: 93/94dB érzékenység.(DHT)

Más, SE trafó: Én Euro21 vagy 20-al ez elötti hozzászólására szavazok. Ugy mint: a csúcsérték maximuma ne gerjessze a vasat a telitési határ fölé. (Anyag:1,56T , keresztmetszet: W/cm2 netto vas)


Rosszul emlékszel, azon a talin dys-cus nem volt ott. A két-vagy három évvel későbbin találkoztunk személyesen. De már az se mostanában volt.

Futottam köröket 1 db 2a3-mal, a 93dB-s J dobozzal határeset, sokbasszusos elektronikus zenén bizony be-betorzított. A Sütő (de rég hallottam róla!) féle Tamurás 2a3-as erősítővel ez a torzítás nem jött ki, mert 30Hz-en volt a -3dB-s pont, meg döbbenetesen jó hatásfokúra volt megcsinálva, 4W-ot simán nyomott egy nyüzüge csőből. Aztán a mostani erősítőm előfutáraként AD1-gyel indítottam a zajkeltőmet, kb 4W-on. Viszont akkor már megvolt a 94dB környéki E dobozom, azon komoly hangerőt tud csinálni a 4W is. Ha én nyilatkozok róla, hogy nem volt neki kihívás rendes hangerőt kelteni, az nem kötelezően igaz, Euro21 nyilatkozhatna, hogy milyen emlékeket hagyobb benne a dolog, mert innen ő hallotta azt a verziót, még a nem végleges kimenővel, de a vas már a mostani MM nano volt.

Ha visszatérünk a végcsőválasztás kérdéséhez, akkor nem értem, a 2a3 miért kerül elő egyáltalán, mert nincs előnye a 300B-hez képest, csak felezett teljesítmény. Azokat az "emelt ekkora, meg akkora" teljesítményű változatokat meg nyugodtan elfelejthetjük, mert én biztos nem merném ezeket az ígérvényeket nyugodt lelkiismerettel kihasználni. Hamár kitegintgetünk a dobozunkból, akkor már GM70!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 15:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként meg ha már a 300B-témában trafó lelki világával offoltok és fordítva, akkor ugye az SE trafónál van egy egyenáramú gerjesztés.

+ gerjesztést a mágnesezési áram csúcsértéke adja ehhez hozzá még, ami NEM a az anódáram AC csúcsértéke miatt lép fel, hanem a feszültség csúcsértékétől függ. (a gerjesztések egyensúlya miatt a szekunder áram pont akkora, de ellentétes előjelű gerjesztést ad)

DC gerjesztés + a mágnesezési induktivitáson folyó áram gerjesztése a helyes válasz (ami ugye az AC fesz csúcsértékétől és a frekvenciától függ)...

Szóval az anódáram csúcsértékére méretezés a drótnál is, meg a vasnál is egyaránt hülyeség... (Ha valaki tudatosan csinálja így, akkor meg túlméretezésnek hívják.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 16:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
KD mester írta:
Egyébként meg ha már a 300B-témában trafó lelki világával offoltok és fordítva, akkor ugye az SE trafónál van egy egyenáramú gerjesztés.

+ gerjesztést a mágnesezési áram csúcsértéke adja ehhez hozzá még, ami NEM a az anódáram AC csúcsértéke miatt lép fel, hanem a feszültség csúcsértékétől függ. (a gerjesztések egyensúlya miatt a szekunder áram pont akkora, de ellentétes előjelű gerjesztést ad)

DC gerjesztés + a mágnesezési induktivitáson folyó áram gerjesztése a helyes válasz (ami ugye az AC fesz csúcsértékétől és a frekvenciától függ)...

Szóval az anódáram csúcsértékére méretezés a drótnál is, meg a vasnál is egyaránt hülyeség... (Ha valaki tudatosan csinálja így, akkor meg túlméretezésnek hívják.)


Mester, minden szavad arany. Én akkor is "túlméretezek" .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 16:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
deeraudio írta:
OFF
Év végére talán összeáll a háromutas kombinációm, amely összességében 97dB-es érzékenységgel fog rendelkezni:
Alul FourTT dobozban a JBL2226H (150-300Hz tervezett váltás), mély-közép szekció Lowther PM2C (150-300Hz -- 6-10kHz) felül pedig Fountek NEO CD2.0.
Ha összejön remélem lesz lehetőségem valaki jó kis 300B SE-jét meghallgatnom rajta! :roll:
Ha máshogy nem is, talán a tródás talira beférek vele? :roll:
db
Óvatosan bánnék ezzel a 97dB érzékenységgel. A legalsó tartományban a baffle step miatt kevesebb várható < 6dB-lel...
Tehát, ha nem falra tolva /sarokban használjuk a hangsugárzót, nem a szobarezonanciákkal pótoljuk a mélytartomány alját, akkor nem jön össze... ( már, ha egyáltalán kellenek azok a mélyek )

( Az én mélyhsz-em 98dB érzékenységű 2,8V-ra, de a komplett hangsugárzó csak kb 92dB. :roll: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 18:11 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
shany írta:
deeraudio írta:
OFF
Év végére talán összeáll a háromutas kombinációm, amely összességében 97dB-es érzékenységgel fog rendelkezni:
Alul FourTT dobozban a JBL2226H (150-300Hz tervezett váltás), mély-közép szekció Lowther PM2C (150-300Hz -- 6-10kHz) felül pedig Fountek NEO CD2.0.
Ha összejön remélem lesz lehetőségem valaki jó kis 300B SE-jét meghallgatnom rajta!
Ha máshogy nem is, talán a tródás talira beférek vele? :roll:
db
Óvatosan bánnék ezzel a 97dB érzékenységgel. A legalsó tartományban a baffle step miatt kevesebb várható < 6dB-lel...
Tehát, ha nem falra tolva /sarokban használjuk a hangsugárzót, nem a szobarezonanciákkal pótoljuk a mélytartomány alját, akkor nem jön össze... ( már, ha egyáltalán kellenek azok a mélyek )
( Az én mélyhsz-em 98dB érzékenységű 2,8V-ra, de a komplett hangsugárzó csak kb 92dB. :roll: )

Teljesen igaz amit írsz, most is esik a mélymenet még hátsó falhoz közel is, de ezzel a mennyiséggel és minőséggel már teljesen elégedett vagyok. :D
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 18:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
deeraudio írta:
... de ezzel a mennyiséggel és minőséggel már teljesen elégedett vagyok. :D
db
Ez a lényeg. Mondjuk a szobaakusztika alaposan megkavarja a dolgokat, többnyire a gyártók az érzékenységcsökkentés helyett a felhasználóra bízzák, hogy megtalálja a "megfelelő" helyet a lehallgatóhelységben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 19:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
csaktibi írta:
Ha jól értelmeztem a görbéket akkor az amorf és nano vasak is könnyen telítésbe vihetőek.


Nem.
Az amorf 1,56T, Nano 1,25T, (még belefér)
a hasonló müszaki paraméterű Ni vasak viszont igen.0.5 -0,7T még
a 50%-os Ni használható az 1,1T-val max.

Én Si vasakat hanyagolnám.kimenőnek.

És még egy dolgot: itt csoportos vásárlással kétszer, vagy háromszor vásároltak amorfot/nanó-t.
Hányat is adtak el utána a HANGJA végett??? :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 20:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
ttshungary írta:
csaktibi írta:
Ha jól értelmeztem a görbéket akkor az amorf és nano vasak is könnyen telítésbe vihetőek.


Nem.
Az amorf 1,56T, Nano 1,25T, (még belefér)
a hasonló müszaki paraméterű Ni vasak viszont igen.0.5 -0,7T még
a 50%-os Ni használható az 1,1T-val max.

Én Si vasakat hanyagolnám.kimenőnek.

És még egy dolgot: itt csoportos vásárlással kétszer, vagy háromszor vásároltak amorfot/nanó-t.
Hányat is adtak el utána a HANGJA végett??? :o


Sajnos az amorf és főleg a nano vasak egyenáram hatására nagyon hamar átmágneseződnek. A nano vasba igen nagy légrést kell betenni ez ellen, a légrés meg mint tudjuk, rontja a hangot. Szóval észen kell lenni ilyen trafó tervezésekor. Az amorfnál kicsit jobb a helyzet, de a normál sziliciumos vasnál ez is gyorsabban telítődik. Szóval ezek a vasak háklisak, mégha nem is annyira, mint a permalloy C vagy más néven mumetal, supermalloy, etc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 21:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
Barth Ida írta:
ttshungary írta:
csaktibi írta:
Ha jól értelmeztem a görbéket akkor az amorf és nano vasak is könnyen telítésbe vihetőek.


Nem.
Az amorf 1,56T, Nano 1,25T, (még belefér)
a hasonló müszaki paraméterű Ni vasak viszont igen.0.5 -0,7T még
a 50%-os Ni használható az 1,1T-val max.

Én Si vasakat hanyagolnám.kimenőnek.

És még egy dolgot: itt csoportos vásárlással kétszer, vagy háromszor vásároltak amorfot/nanó-t.
Hányat is adtak el utána a HANGJA végett??? :o


Sajnos az amorf és főleg a nano vasak egyenáram hatására nagyon hamar átmágneseződnek. A nano vasba igen nagy légrést kell betenni ez ellen, a légrés meg mint tudjuk, rontja a hangot. Szóval észen kell lenni ilyen trafó tervezésekor. Az amorfnál kicsit jobb a helyzet, de a normál sziliciumos vasnál ez is gyorsabban telítődik. Szóval ezek a vasak háklisak, mégha nem is annyira, mint a permalloy C vagy más néven mumetal, supermalloy, etc.


Kezelhető??? Te is, meg mások is leküzdöttétek. A másik oldalon meg ott van hogy még mindig nem hallottam senkitől, hogy amorf/nano után is van élet SE-ben. Vagy van??? Miről maradtam le???
..és mi???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 22:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ilyen visszalépésről még én sem hallottam.
Az AMCC400 elég olcsó volt vagy talán most is az, és nagyon jó trafót lehet rá tekerni viszonylag kisebb menetszámmal is.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 16:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Kedves fórumtársak!

Tud valaki segíteni abban, hogy saját rendszeremben meghallgassak egy 300B SE erősítőt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 17:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
csaktibi írta:
Kedves fórumtársak!

Tud valaki segíteni abban, hogy saját rendszeremben meghallgassak egy 300B SE erősítőt?

ott van közeledben Barth Ida, igaz már feljebb lépett 300B-ről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 17:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
csaktibi írta:
Kedves fórumtársak!

Tud valaki segíteni abban, hogy saját rendszeremben meghallgassak egy 300B SE erősítőt?

Hozzám jöhetsz csak én Budaörsi vagyok.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 18:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
csaktibi írta:
Kedves fórumtársak!

Tud valaki segíteni abban, hogy saját rendszeremben meghallgassak egy 300B SE erősítőt?


Nem tudom, hogy közös ismerősünknek van-e éppen 300B-je, de mostanában sokat tobzódik errefelé, hátha nyilatkozik :)
A tápot az én kis masinámban le lehet forrasztani 300B-hez, meg a katód ellenállást kell kicserélni, de az van a fiókban, a fűtés elméletileg önbeáll - aztán ha bevállalod a cipekedés felét, akkor megejthetjük a próbát.
Amúgy nem ismerek senkit Miskolcon, akinek 300B-s erősítője volna. Furcsa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 19:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Közös ismerősünk privátban azt írta, hogy erősítőt azt nem tud adni.
De lehet, hogy csöve az van. Azt viszont biztos, hogy Gyuri bácsinak van 4db 4300B Valve Art csöve abból lehet, hogy kölcsön adna kettőt.
A cipekedést természetesen bevállalom :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 19:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
OK, ha minden megvan, akkor Te hozod, hogy milyen anódfeszültségen és árammal akarod járatni ezt a csőfajtát. Én most elvonulok pár napra az autóm szülővárosába, csütörtökön már itthon leszek, ha gondolod, péntek-szombat megszervezhetjük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 20:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Én csütörtökön utazom el és csak vasárnap jövök haza :)
Akkor majd egyeztetünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 20:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
Barth Ida írta:
OK, ha minden megvan, akkor Te hozod, hogy milyen anódfeszültségen és árammal akarod járatni ezt a csőfajtát. Én most elvonulok pár napra az autóm szülővárosába, csütörtökön már itthon leszek, ha gondolod, péntek-szombat megszervezhetjük.


:) ..... csak a cipelésben tudok jelenleg segiteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 20:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Barth Ida írta:
OK, ha minden megvan, akkor Te hozod, hogy milyen anódfeszültségen és árammal akarod járatni ezt a csőfajtát. Én most elvonulok pár napra az autóm szülővárosába, csütörtökön már itthon leszek, ha gondolod, péntek-szombat megszervezhetjük.



Csak nem a High-End Show-ra mész?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 20:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
ttshungary írta:
Barth Ida írta:
OK, ha minden megvan, akkor Te hozod, hogy milyen anódfeszültségen és árammal akarod járatni ezt a csőfajtát. Én most elvonulok pár napra az autóm szülővárosába, csütörtökön már itthon leszek, ha gondolod, péntek-szombat megszervezhetjük.


:) ..... csak a cipelésben tudok jelenleg segiteni.




Az is megteszi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 11:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Sziasztok!

Végre elhoztam a kész DIY 300B SE típusú kézikészülékem, Szomi barátom összeállításában nyert végleges formát, kérdés hogy milyen hangfal illene legjobban hozzá?
Minden információt szeretettel megköszönök előre is, volt pár próbálkozásom annó, egyutas Sonido, illetve egy idősebb B&W dm 305, de ezek hangjával nem voltam "kibékülve".

Előre is köszönöm,

Üdv:

Zoltán

Szerk.: 11W kimenő, a belseje az Építője maximalizmusát dicséri, kompromisszum mentes.
Végcsövek: http://www.elektroncso.hu/cikkek/mesh_300bsh1.jpg

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 11:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
zoliee!
Én most fogom ezt elkészíteni egy barátomnak:
http://www.troelsgravesen.dk/Peerless_HDS830875.htm
Ezeket a mélyközép sugárzókat használom az Aldebaran hangfalamban is. Csodálatos középhangjai vannak, tényleg igaz amit Troels ír róla a linken. Nagyon megtetszett nekem is, főleg ahogy a zongorát is nyomja. Nagyon jók a tapasztalatok róla, a linken vagy húsz építész is reflektál a hagfalról. Az általam készülőnek most tartok a dobozánál, és meg vannak rendelve a hangváltó, és hangszóró cuccok hozzá az AudioNL-nél. Ha gondolod, mikor kész leszek, eljöhetsz meghallgatni hozzám, mivel nálam fog bejáratódni, meg ugye névnapi ajándéknak készítem, az meg az ősszel lessz. Majd itt a fórumon is írok róla. Az egyébhangszórók- AMT project nevű topicban láthatsz ezekről a peerlesekről mérést is. 90-91dB érzékenyséfgű hangfalat lehet vele készíteni.
A 300B milyen kimenővel készült?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 13:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Szia!

Köszönöm a választ, ha van lehetőség, szívesen meghallgatnám az elkészült művet, akár az erősítőm mozgatásával is.
Kimenőkről annyit tudok, hogy itthon készültek, egyedi gyártásban.

Üdvözlettel:


Zoltán


dys-cus írta:
zoliee!
Én most fogom ezt elkészíteni egy barátomnak:
http://www.troelsgravesen.dk/Peerless_HDS830875.htm
Ezeket a mélyközép sugárzókat használom az Aldebaran hangfalamban is. Csodálatos középhangjai vannak, tényleg igaz amit Troels ír róla a linken. Nagyon megtetszett nekem is, főleg ahogy a zongorát is nyomja. Nagyon jók a tapasztalatok róla, a linken vagy húsz építész is reflektál a hagfalról. Az általam készülőnek most tartok a dobozánál, és meg vannak rendelve a hangváltó, és hangszóró cuccok hozzá az AudioNL-nél. Ha gondolod, mikor kész leszek, eljöhetsz meghallgatni hozzám, mivel nálam fog bejáratódni, meg ugye névnapi ajándéknak készítem, az meg az ősszel lessz. Majd itt a fórumon is írok róla. Az egyébhangszórók- AMT project nevű topicban láthatsz ezekről a peerlesekről mérést is. 90-91dB érzékenyséfgű hangfalat lehet vele készíteni.
A 300B milyen kimenővel készült?

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 14:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kár, hogy a trafókat nem nálam készíttettétek. Legutoljára egy AN erősítőbe tették be az én trafómat, mert az eredeti leégett. Nyugodtan elhozhatod az erősítőd is, figyeld a hangszóró készítő fórumot, majd ott nyitok a project-nek egy topic-ot. Majd Kecskemétre kell jönnöd hallgatni kb 1 hónap múlva.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 16:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
zoliee írta:
Sziasztok!

Végre elhoztam a kész DIY 300B SE típusú kézikészülékem.........

Esetleg néhány kép? Kívül, belül ? Mérések ha vannak ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 17:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
:)
Nyugodtan viszem bárhová, kíváncsi leszek a véleményedre.
Majd ha aktuális figyelem, bár ha tudsz dobni hogy hová és mikor privit, az maga a mennybe menetel lenne...
Előre is köszönöm,

Üdv:


Zoltán


dys-cus írta:
Kár, hogy a trafókat nem nálam készíttettétek. Legutoljára egy AN erősítőbe tették be az én trafómat, mert az eredeti leégett. Nyugodtan elhozhatod az erősítőd is, figyeld a hangszóró készítő fórumot, majd ott nyitok a project-nek egy topic-ot. Majd Kecskemétre kell jönnöd hallgatni kb 1 hónap múlva.

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 18:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Szia Misi!

Képet vannak, mentek az email címedre.
Még nem kérdeztem meg az Alkotót, hogy nyilvános fórumra kitehetem-e, ha igen, akkor felrakom ide is!

Üdv:

Z


mayky írta:
zoliee írta:
Sziasztok!

Végre elhoztam a kész DIY 300B SE típusú kézikészülékem.........

Esetleg néhány kép? Kívül, belül ? Mérések ha vannak ?

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 18:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Szép, igényes munka. Gratula hozzá ! Egy vagyonba kerülhetett, csak az alkatrészek beszerzése. Ha ennyit kötöttél rá, lehet hogy megérte volna még egy pár amorf magos kimenő. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 18:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Beugorhatsz hozzám is ha van kedved, Budaörsön lakom.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 19:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Köszönöm szépen az Alkotó nevében, az Ő érdeme.
Mivel engedélyt adott a képek közlésére, remélem ez nyitható album. Ha nem, szóljatok!
https://plus.google.com/103321554041984401210/posts/HTEyrt4xozx?authkey=CMv4m7fWit--UQ&pid=6163621600155430642&oid=103321554041984401210

mayky írta:
Szép, igényes munka. Gratula hozzá ! Egy vagyonba kerülhetett, csak az alkatrészek beszerzése. Ha ennyit kötöttél rá, lehet hogy megérte volna még egy pár amorf magos kimenő. :D

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 19:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Minden hallgatózásra nyitott vagyok, így leszervezhetjük útban Dyscus felé... :D
(vagy visszafelé..)

DHT írta:
Beugorhatsz hozzám is ha van kedved, Budaörsön lakom.

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 19:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Így már elvileg nyilvánosan van megosztva.: https://plus.google.com/u/0/photos/103321554041984401210/albums/6163621604348074481/6163621600155430642?pid=6163621600155430642&oid=103321554041984401210

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 23:04 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:15
Hozzászólások: 158
mayky írta:
Esetleg néhány kép? Kívül, belül ? Mérések ha vannak ?


Ha jól látom nincs a lelkéről teljes kép.

D3a CCS-el, sajnos powerdrive nélkül. Szerintem a source-követő fontosabb lenne bele, mint az amorf vas. Meg nagyságrenddel olcsóbb.


Csatolmányok:
DSC_0004k.jpg
DSC_0004k.jpg [ 362.77 KiB | Megtekintve 61080 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 23:08 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Szomi írta:
mayky írta:
Esetleg néhány kép? Kívül, belül ? Mérések ha vannak ?


Ha jól látom nincs a lelkéről teljes kép.

D3a CCS-el, sajnos powerdrive nélkül. Szerintem a source-követő fontosabb lenne bele, mint az amorf vas. Meg nagyságrenddel olcsóbb.

Azért ez nagyon szép munka! ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 18:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
deeraudio írta:
OFF
Év végére talán összeáll a háromutas kombinációm, amely összességében 97dB-es érzékenységgel fog rendelkezni:
Alul FourTT dobozban a JBL2226H (150-300Hz tervezett váltás), mély-közép szekció Lowther PM2C (150-300Hz -- 6-10kHz) felül pedig Fountek NEO CD2.0.
Ha összejön remélem lesz lehetőségem valaki jó kis 300B SE-jét meghallgatnom rajta! :roll:
Ha máshogy nem is, talán a tródás talira beférek vele? :roll:
db

Hogy áll most ez a projet? Nagyon kíváncsian várom hogy mit tudhat egy ilyen érzékeny hangoskodó pár watton. :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 21:21 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DHT írta:
....
Hogy áll most ez a projet? Nagyon kíváncsian várom hogy mit tudhat egy ilyen érzékeny hangoskodó pár watton. :)

Természetesen csúszik - egy csomó időmet veszi el a fórum... :P

Pillanatnyilag véglegesítem az előfokomat (remélem még idén kész lesz), aztán megépítem a VMOS erősítőm egyik végét és mérem, ha úgy OK akkor megy a másik fele és a meghajtása - ebből is már sok minden kész (főként a tápok, bordák, de egyenlőre "deszkán" lesz). Aztán berakom a peterkatai féle tölcséres dobozba a két Lowthert, s végül kiegészítem a Four TT-vel alulról - a passzív váltóhoz már mindenem megvan hangolhatóan.
Remélem vagy a triódás talira, vagy itt nálam tavasszal lehetőség nyílik egy SE vég meghallgatására ezeken a hangfalakon. Bár az is igaz, hogy a JBL 2226H mélyeinek kell, hogy a damping faktor minél magasabb legyen és abban az SE végfokok nem mindig jeleskednek... Ettől függetlenül a kíváncsiságom hatalmas! :D

Sőt, van egy saját tervem is, amit szinte le sem merek írni ilyen profi SE végek láttán, amelyeket itt - ott bemutattatok. A LO-FI SE. Van több AL4 (Ny.európaiul EL3N - csak a fűtés más) végpentódám - amely gyakorlatilag az EL84 elődje az 1930-as évekből - és régi nagyobb rádiókból bontott EL84-hez való SE kimenőm (egy pár szerencsére +/- 5%-on belül egyeznek), valószínű magyar. Na ezt még összedobom deszkán, mert a Lowtherrel magában (esetleg magas kiegészítéssel, de mély nélkül) tized wattokon is lehet zenét hallgatni kis szobában, munka mellé.... Ér röhögni! :lol: ...persze csak ha ráérek valamikor, vagy hirtelen ahhoz támad kedvem... Ja igen, a meghajtás pedig DHT lesz - egy fórumtársunk jóvoltából! (Jelszó: Trafót a legkönnyebb cserélni! :lol: )
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 300B SE
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 00:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
És milyen DHT-s csővel lesz megépítve?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség