audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.03. 08:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1495 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 16:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.29. 09:51
Hozzászólások: 83
dys-cus írta:
Már csak azért is, mert ez az a csőfajta, ami esetében nincs a vezérlő rácson kívül más rács az elektronok útjában. Csak terelő, ami a szétszóródó elektronokat nyalábolja. Tudtommal ilyen felépítése van a KT családnak, a 6550-nek, a 6L6-osoknak. Igazi tetróda a rádiótechnikában használatos.


Szerintem ezt rosszul tudod. Ket racsa van, ezek ki is vannak vezetve es a harmadik racs helyett van a sugarterelo, ami meg a cso belsejeben ossze van kotve a katoddal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 17:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
droszi írta:
Szerintem ezt rosszul tudod. Ket racsa van, ezek ki is vannak vezetve es a harmadik racs helyett van a sugarterelo, ami meg a cso belsejeben ossze van kotve a katoddal.


dyscus kolléga arra céloz, hogy a sugártetródánál a 2. rács igen szigorú fedésben van az elsővel, hogy ne zavarja az elektronnyalábot és még a segédrácsáramot is csökkentsék.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 17:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
droszi írta:
Szerintem ezt rosszul tudod. Ket racsa van, ezek ki is vannak vezetve es a harmadik racs helyett van a sugarterelo, ami meg a cso belsejeben ossze van kotve a katoddal.


dyscus kolléga arra céloz, hogy a sugártetródánál a 2. rács igen szigorú fedésben van az elsővel, hogy ne zavarja az elektronnyalábot és még a segédrácsáramot is csökkentsék.

Sajti

Ja. Olyan mintha ott sem lenne.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 20:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
De ott van! és ki is fejti a hatását, ez jól hallható minden ilyen felépítésű csőnél.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 22:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
De ott van! és ki is fejti a hatását, ez jól hallható minden ilyen felépítésű csőnél.

Még szerencse! Miért is nem az egyszerűbb felépítésű a rosszabb? :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 22:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Igazi tetróda a rádiótechnikában használatos. Pl.: GU50. Sokan még is építenek vele, mert olcsó. Az EL34 az más eset. Azt direkt hangfrekis célra találták ki.
Gondolom pentódát akartál írni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 22:24 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
dys-cus írta:
... Olyan mintha ott sem lenne.

Akkor mi a rákért teszik bele :) ?

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 22:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Egyébként jól elvittétek a topikot. Én sugártetródás erősítőket hallgattam meg, amelyek közül az egyik tiszta tetróda üzemben műxik, a másik meg UL és trióda üzemben. A tapasztalatom pedig az volt, hogy minél jobban szimmetrikusabb az áramkör, minnél jobban kidolgozott a kapcsolás technika, annál jobb a hang. Ezzel együtt annál érzéketlenebb az alkatrész készletre.
A hifisták egy része szereti a kis teljesítmény sávszélességű, nagy páros felharmonikus tartalommal bíró, s ez miatt édeskés jellegű hangot. Valamikor én is szerettem, hiszen nyakra főre építettem a különböző SE triódás kütyüket. Kb egy éve megvilágosodtam, mert lehetőségem volt meghallgatni PP nem triódás erősítőket is, olyanokat, amiket jegyeznek a szakmában. Tudtommal a sokat emlegetett Kondo san is a vége felé már PP erősítőket építgetett. Ő is megvilágosodott?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 23:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
dys-cus írta:
... Olyan mintha ott sem lenne.

Akkor mi a rákért teszik bele :) ?

Példul a szórt kapacitás csökkentésére (sávszélesség)
A segédrács az anód áramot egy határon belül függetlenné teszi az anódfeszelytől. Ez növeli az erősítési tényezőt.
A rács és a terelő lemez az elektronokat nyalábolja, helyes kialakítással az anód terhelését egyenletessé teszi a felületének vetületében. Ez torzítást csökkent, élettartamot növel.
Valami téveszme miatt mindenki azt képzeli, hogy a triódában gyönyörű lamináris áramlásban haladnak az elektronok, mint a vitorlaszárny mentén a levegő. Sőt még azt is hiszik, hogy mivel közel van a rács az anódhoz, akkor ez még igazabb. Pedig tudjuk, a távolság ebből a szempontból indifferens. Viszont nem indifferens abból a szempontból, hogy a közeli K-R-A méretek miatt és a nagy átviendő teljesítmény miatt az elektronok nagy mennyiséggel és energiával csapódnak az anódba, ahol nem mind nyelődik el. Bizony van olyan amelyik az anód anyagának atomjaiban kötött elektronhéj konfigurációban keringő társával ütközik, s visszapattan onnan. Ezeket a másodlagos emissziót képező részecskéket a terelő lemez sztatikus tere visszatéríti az anódba. Csessze meg, ha nem vigyázok, akkor egyből 3 rákot találtam. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 23:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A lóf@szt, ez nem is három, hanem egyenest 4!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 23:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
dys-cus írta:
...Tudtommal a sokat emlegetett Kondo san is a vége felé már PP erősítőket építgetett. Ő is megvilágosodott?

Vagy romlott a hallása :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 07:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Egyetértek dys-cus kolegával, a sugártetróda lényegesen fejlettebb eszköz mint a sokat favorizált triódák és kékvérű, mérgdrága csőtipusok, valójában a csövek evolúciójának a csúcsát képviselik, míg a triódák az alját.
Ilyenekből sokkal torzítatlanabb, jobb dinamikájú erősítőket lehet építeni és a PP kapcsolástechnikában is sokkal nagyobb lehetőségek rejlenek mint egy SE-ben.
Persze mindig akadnak akiknek szimpatikusabbak a "dinoszauruszok", és ezért képesek nem csak műszaki de jelentős hangi kompromisszumokra is.
Ami persze nem baj, mindenki élvezzen úgy ahogy akar ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 07:39 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
dys-cus írta:
Krizsi írta:
dys-cus írta:
... Olyan mintha ott sem lenne.

Akkor mi a rákért teszik bele :) ?

Példul a szórt kapacitás csökkentésére (sávszélesség)
A segédrács az anód áramot egy határon belül függetlenné teszi az anódfeszelytől. Ez növeli az erősítési tényezőt.
A rács és a terelő lemez az elektronokat nyalábolja, helyes kialakítással az anód terhelését egyenletessé teszi a felületének vetületében. Ez torzítást csökkent, élettartamot növel.
Valami téveszme miatt mindenki azt képzeli, hogy a triódában gyönyörű lamináris áramlásban haladnak az elektronok, mint a vitorlaszárny mentén a levegő. Sőt még azt is hiszik, hogy mivel közel van a rács az anódhoz, akkor ez még igazabb. Pedig tudjuk, a távolság ebből a szempontból indifferens. Viszont nem indifferens abból a szempontból, hogy a közeli K-R-A méretek miatt és a nagy átviendő teljesítmény miatt az elektronok nagy mennyiséggel és energiával csapódnak az anódba, ahol nem mind nyelődik el. Bizony van olyan amelyik az anód anyagának atomjaiban kötött elektronhéj konfigurációban keringő társával ütközik, s visszapattan onnan. Ezeket a másodlagos emissziót képező részecskéket a terelő lemez sztatikus tere visszatéríti az anódba. Csessze meg, ha nem vigyázok, akkor egyből 3 rákot találtam. :D


Akkor mégis csak olyan mintha mégis ott lenne :) Vagy tényleg olyan mintha ott sem lenne?, vagy mégsem? vagy mégis ? :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 08:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Ami az elektroncsövek fejlődését illeti - egyre több a rács, és egyre sűrűbben vannak egymáshoz a rácsok menetei.
Valamint a nagyobb csőbúra méretek egyre kisebbek lesznek - elgondolkoztató változások, amik a paraméterekben is jól követhetőek.
Egyre gyengébb nagy jelű linearitás és egyre több erősítés - a kérdés csupán az, hogy mit nyertünk és mit veszítettünk? :roll:

Aki tudja erre a választ, az már nem is áll le vitatkozni ilyen teljesen nyilvánvaló dolgokról. 8-)

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 08:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ti vitatkoztok. Én csak leírtam mit tapasztaltam. Azt nem hittem volna, hogy ekkora port kavar fel ha dys-cus meghallgat valamit. Ti meg bár nem hallgattatok semmit, mégis állítjátok, hogy mi a jó. Milyen paraméteren követhető jól a csövek fejlődésének negatív befolyása a hangminőségre? :?: Azt azért érzékelem, nem én csináltam, teszteltem, tehát az sz@r, nem igaz, süket az illető, esetleg tudatlan bunkó. Az, hogy valami máshogy szól, nem biztos, hogy messzebb van a természetestől. :!:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 09:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
pagrus írta:
dys-cus írta:
...Tudtommal a sokat emlegetett Kondo san is a vége felé már PP erősítőket építgetett. Ő is megvilágosodott?

Vagy romlott a hallása :)

Meglehet. Én is öregszem. Most már csak a szívinfraktust kell várnom? :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 09:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
otlm írta:
Egyetértek dys-cus kolegával, a sugártetróda lényegesen fejlettebb eszköz mint a sokat favorizált triódák és kékvérű, mérgdrága csőtipusok, valójában a csövek evolúciójának a csúcsát képviselik, míg a triódák az alját.
Ilyenekből sokkal torzítatlanabb, jobb dinamikájú erősítőket lehet építeni és a PP kapcsolástechnikában is sokkal nagyobb lehetőségek rejlenek mint egy SE-ben.
Persze mindig akadnak akiknek szimpatikusabbak a "dinoszauruszok", és ezért képesek nem csak műszaki de jelentős hangi kompromisszumokra is.
Ami persze nem baj, mindenki élvezzen úgy ahogy akar ;)

Ha Kondo nem talál egy láda 211-et, soha nem készít SE erősítőt. Így viszont divatot csinált. Így lehetett kevés alkatrészt jó drágán eladni. Egyébként nem állítom, hogy rosszul szólnak. Egy bizonyos üzemvitelig jók, de aztán előjönnek a korlátok.
Mind azonáltal a véleményem az, hogy bár az ARC általam utánépített kapcsolása egy alkatrész temető, mégis jól szól. Azzal, hogy alacsony a torzítása, hogy kicsi a fázis torzítása, hogy meghajt bármilyen hanxórót, hogy hangja hasonlít az élő zenéhez, hogy irdatlan nagy bassz energiát visz át, hogy dinamikus, nekem nagyon bejön. Bejön, mert nem volt nehéz utánépíteni, tudtam az eredetihez hasonló tulajdonságú kimenőt tekerni, (kimenőim minőségét már teszteltétek) és összerakás után azonnal beálltak a szervízkönyvben leírt paraméterek. Persze vannak benne titokzatos megoldások. A mai napig nem tudtam rájönni, hogy a fázisforgatás után miért rontják le az átvitelt úgy, hogy -10 dB a 20k-s átvitel. Lehet, hogy ez kell ahhoz, hogy ne szóljon pentódásan?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 09:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
dys-cus írta:
otlm írta:
Egyetértek dys-cus kolegával, a sugártetróda lényegesen fejlettebb eszköz mint a sokat favorizált triódák és kékvérű, mérgdrága csőtipusok, valójában a csövek evolúciójának a csúcsát képviselik, míg a triódák az alját.
Ilyenekből sokkal torzítatlanabb, jobb dinamikájú erősítőket lehet építeni és a PP kapcsolástechnikában is sokkal nagyobb lehetőségek rejlenek mint egy SE-ben.
Persze mindig akadnak akiknek szimpatikusabbak a "dinoszauruszok", és ezért képesek nem csak műszaki de jelentős hangi kompromisszumokra is.
Ami persze nem baj, mindenki élvezzen úgy ahogy akar ;)

Ha Kondo nem talál egy láda 211-et, soha nem készít SE erősítőt. Így viszont divatot csinált. Így lehetett kevés alkatrészt jó drágán eladni. Egyébként nem állítom, hogy rosszul szólnak. Egy bizonyos üzemvitelig jók, de aztán előjönnek a korlátok.
Mind azonáltal a véleményem az, hogy bár az ARC általam utánépített kapcsolása egy alkatrész temető, mégis jól szól. Azzal, hogy alacsony a torzítása, hogy kicsi a fázis torzítása, hogy meghajt bármilyen hanxórót, hogy hangja hasonlít az élő zenéhez, hogy irdatlan nagy bassz energiát visz át, hogy dinamikus, nekem nagyon bejön. Bejön, mert nem volt nehéz utánépíteni, tudtam az eredetihez hasonló tulajdonságú kimenőt tekerni, (kimenőim minőségét már teszteltétek) és összerakás után azonnal beálltak a szervízkönyvben leírt paraméterek. Persze vannak benne titokzatos megoldások. A mai napig nem tudtam rájönni, hogy a fázisforgatás után miért rontják le az átvitelt úgy, hogy -10 dB a 20k-s átvitel. Lehet, hogy ez kell ahhoz, hogy ne szóljon pentódásan?

Persze vannak erényei az SE-nek, nem azt mondom hogy ezek rosszak, de számomra nem kielégítőek.
Nekem a zenehallgatásban az egyik legfontosabb paraméter a hatalmas dinamika és áradó erő megmutatása, ettől lesz igazán valóságos a produkció, kompromisszummentes és lenyűgöző. Emellé persze kell a nagyon magas felbontás, levegősség és kiterjedtség. Utóbbiakat elfogadhatóan hozzák a kis teljesítményű csövesek, jóval a tranzisztoros erősítők szintje felett általában, de az előbbieket nagyon korlátozottan, legalábbis számomra.
Ettől persze sokan szeretik és valóban szerethető, élvezhető az SE, nekem speciel kevéske, és azért még akadnak akik idővel megelégelik az ilyettén hangzási kompromisszumokat.
Én sem vitatkozom itt semmiről, egyszerűen csak leírom a véleményemet a dolgokról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 11:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
otml! Teljesen egyet értek veled, egy kitétellel: a levegősséghez kell a jó táp, legyen az akármilyen erősítő is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 11:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
dys-cus írta:
otml! Teljesen egyet értek veled, egy kitétellel: a levegősséghez kell a jó táp, legyen az akármilyen erősítő is.

A jó táp mindennek az alapja.
Hogy mi a jó az persze sokmindentől függ, de alapvetően a jól terhelhetőség mindenképpen előnyös.
Levegősség alatt elsősorban azt értem hogy mennyire válik le a hang a hangfalakról. Ehhez a táp még nem garancia. Ezen a téren az SE-k is jól teljesítenek, de számomra ez csak akkor ér valamit, ha mindez párosul a felfelé "korlátlanság" érzését keltő lendülettel, amit viszont nem csak kis csövesekből hiányolok, de sokszor sajnos a tonnás félvezetős erőművek sem tudják, gyakran az "erőművekre" is jellemző a nyomott dinamika, pedig azokra nem lehet azt mondani hogy a tápja ne lenne terhelhető, de még a slew-rate adatok sem sokat érnek ennek a megítélésében.
Szóval olyannyira összetett kérdés ez a hifi, hogy nehéz bármi konkrét ok-okozati összefüggést felállítani benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 16:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Csak érdekességként ha már a sugártetródákat fetisizáljátok, a MONARCH cég PARALLAX PL519 erősítője 2.5 W-os, nem igazán a nagy teljesítményre mentek rá :lol: mondjuk a 104dB hangfalaikhoz talán többre nincs is szükség ;) Ők ezt a csövet tartják a csőgyártás csúcsának :!: :?: (na ezzel most részben otlm kollegát igazolom :lol: )

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 17:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Egyébként nem olyan rossz cső. Triódának kötve meg egyenesen meggyőző. Kár, hogy csak 3 az erősítése, és 300V-nál többet nemigen visel el a segédrácsán.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:03 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
DHT írta:
Csak érdekességként ha már a sugártetródákat fetisizáljátok, a MONARCH cég PARALLAX PL519 erősítője 2.5 W-os, nem igazán a nagy teljesítményre mentek rá :lol: mondjuk a 104dB hangfalaikhoz talán többre nincs is szükség ;) Ők ezt a csövet tartják a csőgyártás csúcsának :!: :?: (na ezzel most részben otlm kollegát igazolom :lol: )

Hát ha csak egy, vagy egy pár van benne(nem tudom csak gondolom) akkor nem csoda :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
DHT írta:
Csak érdekességként ha már a sugártetródákat fetisizáljátok, a MONARCH cég PARALLAX PL519 erősítője 2.5 W-os, nem igazán a nagy teljesítményre mentek rá :lol: mondjuk a 104dB hangfalaikhoz talán többre nincs is szükség ;) Ők ezt a csövet tartják a csőgyártás csúcsának :!: :?: (na ezzel most részben otlm kollegát igazolom :lol: )


Hát a desing-t nem vitték túlzásba:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
mayky írta:
Hát a desing-t nem vitték túlzásba:


Egyszerű. És jobb ha a belsejére költik a pénzt és nem a design-ra.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
sajti írta:
mayky írta:
Hát a desing-t nem vitték túlzásba:


Egyszerű. És jobb ha a belsejére költik a pénzt és nem a design-ra.

Sajti


Hát nem tudom, de én úgy vagyok vele, hogy a tartalomhoz legyen meg a forma is. :) Nem hinném ha egy kicsit pofásabbra csinálják, az sokkal többe kerülne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:12 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
sajti írta:
Egyébként nem olyan rossz cső. Triódának kötve meg egyenesen meggyőző. Kár, hogy csak 3 az erősítése, és 300V-nál többet nemigen visel el a segédrácsán.

Sajti

Tetródaként jobb, csak mint mindennek, ennek a "lelkéhez" is meg kell találni az oda vezető utat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mayky írta:
DHT írta:
Csak érdekességként ha már a sugártetródákat fetisizáljátok, a MONARCH cég PARALLAX PL519 erősítője 2.5 W-os, nem igazán a nagy teljesítményre mentek rá :lol: mondjuk a 104dB hangfalaikhoz talán többre nincs is szükség ;) Ők ezt a csövet tartják a csőgyártás csúcsának :!: :?: (na ezzel most részben otlm kollegát igazolom :lol: )


Hát a desing-t nem vitték túlzásba:

Kép

Ezért nem vállalom a felelősséget, fogalmam sincs milyen lehet, de őszintén szólva nem is nagyon érdekel ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
otlm írta:
Tetródaként jobb, csak mint mindennek, ennek a "lelkéhez" is meg kell találni az oda vezető utat.


Nem is erőltettem nagyon. Eleve a trióda kapcsolás volt a cél.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Számomra ez fincsibb portéka, ezek "csak" PL504-ek.
http://www.graaf.it/GM200ENG.HTM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 20:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Idézet:
Azzal, hogy alacsony a torzítása, hogy kicsi a fázis torzítása, hogy meghajt bármilyen hanxórót, hogy hangja hasonlít az élő zenéhez,

dys-cus,
ha így haladsz, pár év múlva eljutsz a d osztályhoz (félrevezetővel, persze) :lol:

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.25. 19:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Péter írta:
Idézet:
Azzal, hogy alacsony a torzítása, hogy kicsi a fázis torzítása, hogy meghajt bármilyen hanxórót, hogy hangja hasonlít az élő zenéhez,

dys-cus,
ha így haladsz, pár év múlva eljutsz a d osztályhoz (félrevezetővel, persze) :lol:

Szerinted. ;) Szerintem meg lőjönek le, ha tranyósat építek magamnak. Tudod megkellene hallgatnod. Azért az biztató, hogy rendelik nálam a kimenőket, meg a nyákokat az ARC-hez. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 19:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Idézet:
lőjenek le

Sose érdemes ilyet kijelenteni, mert utána nagyon hosszan kell magyarázkodni :mrgreen:
Persze möghallgatnám szívesen, ha egyszer arra járok. Gondolom nehezen mozgatható (felénk), hány kiló is lett?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 20:35 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
Lehetőséged lesz meghallgatni az Audiolandos topiktalin, de úgyis a Kalákára fogja ha valami hiányosságot vélsz hallani :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 23:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
ha így haladsz, pár év múlva eljutsz a d osztályhoz


Én nem viccelődnék annyira a dologgal. ;) Jó is egy jó D-osztályú...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 00:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Nekem a zenehallgatásban az egyik legfontosabb paraméter a hatalmas dinamika és áradó erő megmutatása, ettől lesz igazán valóságos a produkció, kompromisszummentes és lenyűgöző. Emellé persze kell a nagyon magas felbontás, levegősség és kiterjedtség.

Nekem is pont ez a legfontosabb és pont így.
Csak hát ilyen hangképet csővel is, félvezetővel is és kapcsoló üzemmel is egyaránt qrva nehéz dolog összehozni...

(Ilyen hangot SE-ből még sose hallottam. Egy-két nagyon eltalált PP, meg "fél(re)vezetőshöz" volt szerencsém ez idáigi életem során, amire illene a leírás, de egy kezemen meg tudnám számolni őket...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 07:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Péter írta:
Idézet:
lőjenek le

Sose érdemes ilyet kijelenteni, mert utána nagyon hosszan kell magyarázkodni :mrgreen:
Persze möghallgatnám szívesen, ha egyszer arra járok. Gondolom nehezen mozgatható (felénk), hány kiló is lett?

20kg körül van. Magyarázkodni meg nem fogok ;) , mert már volt összehasonlítva sokmindennel. Többek között az eredetivel is kb 5-ször. Meg minden héten 2-szer hallgatom az eredetit-is, tehát tudom, hogy az enyém egy kicsit vékonyabban szól, de viszont a tere kiterjedtebb.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 07:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Idézet:
ha így haladsz, pár év múlva eljutsz a d osztályhoz


Én nem viccelődnék annyira a dologgal. ;) Jó is egy jó D-osztályú...

Hallgasd sokáig. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 07:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Idézet:
Nekem a zenehallgatásban az egyik legfontosabb paraméter a hatalmas dinamika és áradó erő megmutatása, ettől lesz igazán valóságos a produkció, kompromisszummentes és lenyűgöző. Emellé persze kell a nagyon magas felbontás, levegősség és kiterjedtség.

Nekem is pont ez a legfontosabb és pont így.
Csak hát ilyen hangképet csővel is, félvezetővel is és kapcsoló üzemmel is egyaránt qrva nehéz dolog összehozni...

(Ilyen hangot SE-ből még sose hallottam. Egy-két nagyon eltalált PP, meg "fél(re)vezetőshöz" volt szerencsém ez idáigi életem során, amire illene a leírás, de egy kezemen meg tudnám számolni őket...)

SE-ből nem is fogsz. Nagyon szépen tud szólni, egész addig még nincsenek 4-nél többen a felvételen. Mondjuk egy Cantate Domino-ban többször összeesik, levegő után kapkod, és bereked. :o
Az ARC D sorozata (még az utánépített is :D ) viszont hozza azt a magától érthetőséget, ami a profi zenészek jellemzője. Nézz meg egy Rolling Stones koncertet, vagy egy John Mayallt, és nézz meg egy Rapülők-et. Ez utóbbi izzatságszagú, az első kettő magátólérthetődő. Ez a különbség a gépek között is. Ha megszólal, akkor Neked zenél, mert ott vagy a történések közepén, nincs zavaró nüansz, egyszerűen nincs erősítő csak a tudatodban, mert tudod, hogy különben nem hallanád a műsort nélküle. (persze ehhez hanxóró is kell, úgy hogy végre meglessz a Kaláka főpróbája :D )
Úgyhogy nyugi van, már csak 6ot kell aludni, hogy hallgassatok jó erősítőt. Aki az izgalomtól nem tud aludni, az vegyen be xanaxot. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 11:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Most készül majd az új végfokom doboza. Két hét múlva remélhetőleg befejezem az egész erősítőt. Az elődje sok csövessel volt már összemérve. ARC-ből, sajnos csak egy diy mókolással tudtuk összeereszteni. A mostani új végfokomat nagyon szívesen összehallgatnám egy gyári ARC-vel. Sajnos egyenlőre nem találtam még olyan csöves erősítőt, aminek annyira megfogott volna a hangja, hogy nekiálljak megépíteni.

Amiről szó lenne az egy totál félvezetős, csak bipoláris tranzisztorra épülő végfok. Ha jobb lenne tőle egy ARC, akkor én is építenék egyet. Nem piskóta az előállítási költsége egy ilyen diy ARC-nek, ezért összehasonlítás nélkül nem mernék nekifogni. Ekkora összeget csak akkor költenék el, ha biztos az előrelépés. Kis szerencsével nem kéne fejbe lőni magad, ez "csak" egy tranzisztoros erősítő. Csak nem ellenfél egy ARC-nek... ;)

Olyan kérdésem lenne, hogy esetleg két kimenő megtekerése az ARC-hez mibe fájna nekem anyagilag?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 13:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Jól értem, hogy egy D-osztályú csöves xanaxal mindent üt?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 13:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Jól értem, hogy egy D-osztályú csöves xanaxal mindent üt?

Rosszul érted.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 14:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
" ez "csak" egy tranzisztoros erősítő. Csak nem ellenfél egy ARC-nek..." Biztos lehetsz benne hogy nem. Az indexes topictalira viszem a kütyüt. Ott tudod leghamarább meghallgatni. Egyébként egyeztetés után hozzám is eljöhetsz. Sőt, ha készen van a tranyós redva :D , akkor beszélek a haverral, hogy engedje már meg, hogy a gyárival is összemérjük. A kimenőtrafón sok múlik, nem bisztos, hogy amit hallottál, az jó is volt, hiába volt ARC koppincs. A trafók ára változó. A minőségéhez képest nagyon olcsó, pedig a megszólalása összevethető a márkás gyárival, habár úgy tudom annak a kínálatában nem szerepel ARC rendszerű termék.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 15:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Biztos lehetsz benne hogy nem


Hát tudod még ennek az elődje sem jött zavarba a csövesekkel történő összehasonlítás során és idáig minden csöves ellenfelét lealázta, némelyiket a sárga földig. ;). Igaz, hogy főleg diy-eseket. Az a helyzet, hogy sok diyer építgető azt hiszi, hogy "csőből épít egy erősítőt, aztán jobbnak hallja, mint a teknicset otthon, akkor az már hájend".

Szóval én azért annyira nem vagyok biztos ebben. Olyan erősítőt keresek, ami jobb, mint a mostani. Ezt meg csak valódi erősítők meghallgatásával lehet kideríteni. Az, hogy a csöves jobb, mert csöves, az sajnos nálam nem érv :mrgreen: . Nem vagyok hívő, nem indul be a "kapcsoló az agyamban" és nem vagyok elfogult sem semelyik irányba. Attól én nem hallok jobbnak egy erősítőt, mert cső van benne, vagy azért sem, mert tranzisztor. Csak akkor hallom jónak, ha az tényleg jó...

Egyébként egy ilyen összehasonlítással csak jól járhat az ember. Vagy megelégedhet az ember azzal, amije van, vagy megvan a következő dolog, amit el lehet kezdeni megépíteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 16:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként ez melyik ARC-nek az utánépítése?


Csatolmányok:
DSCF0010.jpg
DSCF0010.jpg [ 53.03 KiB | Megtekintve 40384 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 16:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
D76, D75, D51. A tápban különböznek, ezért cső kímélés miatt a D51-es tápja van benne. (kissebb Ua miatt) De így is tudja a 70W-ot.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 17:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kimenőt milyen árban csinálsz hozzá?

(Tápnak jó lesz a kapcsoló üzemű, biztos szeretni fogja ez is. :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 21:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
otlm írta:
Nekem a zenehallgatásban az egyik legfontosabb paraméter a hatalmas dinamika és áradó erő megmutatása, ettől lesz igazán valóságos a produkció, kompromisszummentes és lenyűgöző. Emellé persze kell a nagyon magas felbontás, levegősség és kiterjedtség


Ilyet hallottam PP csövestől. Úgy hívták, hogy conrad-johnson Premier8. 275W...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.28. 07:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Kimenőt milyen árban csinálsz hozzá?

(Tápnak jó lesz a kapcsoló üzemű, biztos szeretni fogja ez is. :D )

Mint már írtam, olcsón. PÜ-ben kérdezz, s megtudod. NYÁK is van eladó kétféle kivitelben: 6FQ7 vagy 6SN7 csövekhez felkészítve.
Sajti! Akkora teljesítményben már akkora tartalék van, hogy átlagos szobai hangerőn már bekapcsolás nélkül is szól. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2011.08.28. 20:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
KD mester: igazából nem vicceltem. Évek óta d osztályút hallgatok, és nem csak 5 percig.
És szerintem sincs egyedüli üdvözítő út.
Krizsi: most telefonált a szomszéd, baj van a szőlőben, szüretelni kell a hétvégén :( Nem tudok menni sajna..

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1495 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség