audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 10:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 11:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Idézet:
Még mindig nem válaszoltál, de úgy tűnik nem is fogsz, mert nem tudod megmagyarázni foghegyről odavetett értelmetlen beszólásod a hangminőséggel kapcsolatban.

Tőlem beidézett szövegben kihagytad a kérdésedre vonatkozó mondatot. Miért, így jobban tudtál érvelni?
Mérd meg majd az erősítő átvitelét, 32 és 600 Ohm terhelésen és ha az átvitel minősége azonos lesz, akkor tévedtem.

jó, majd a kedvedért rohanok méricskélni. Annyit most közlök, hogy 8 Ohm és 140 Ohm között nincs változás, max 1-2 TIZED dB. Ennyit a mérésről. Amúgy meg 70 Ohmra készült, szóval nem fogok itt neked erőlködni, hogy mi az ujság. Annyira okosak itt egy páran, ha írok, mert csinálok is valamit, nem csak az észt osztom, meg szellemi díjerkedést folytatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 12:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Rendben, ne mérj, viszont annyit kérnék, ha beidézel szöveget tőlem ( vagy más hozzászólásából ), ne hagyj ki mondatot(kat). Még akkor sem, ha érveid csak így tudod alátámasztani.
Jó módszer, de szerintem nem hiteles.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 14:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Rendben, ne mérj, viszont annyit kérnék, ha beidézel szöveget tőlem ( vagy más hozzászólásából ), ne hagyj ki mondatot(kat). Még akkor sem, ha érveid csak így tudod alátámasztani.
Jó módszer, de szerintem nem hiteles.

Tessék idézet:
"Igaz, ha a hang minosege lenyegtelen."
Nem én írtam, te írtad. Erre kérdeztem rá, hogy magyarázd el miért. Nem magyaráztad. Mit tegyek még? Mit akarsz? Hadjuk a francba az egészet, hisz úgyis útálsz, pedig még nem is láttalak, lehet te sem. Részemről vége. Építs te is fejhallgató erősítőt. Hiteles meg akkor lettél volna, ha válaszoltál volna a kérdésemre. Ennyit arról, ki mennyire hiteles.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 14:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Gondolod, hogy triódába kötött pentóda végtelenségig felül illeszthető, hangminőség és teljesítmény csökkenése nélkül? Egy jó kimenő is csak a megfelelő terhelésen ad optimális átvitelt. Itt is érdemes az illesztést betartani.
Kimenőd 8 Ohm-ra illesztett és milyen impedanciájú fejhallgatóval tervezed használni?


Kijelölt szöveget hagytad ki. Vajon miért?
Valóban hagyjuk. Nem utállak, hiheted ezt, de nem igaz!
Lehet mellébeszélni, de nem biztos, hogy sokat segít..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 14:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
A kondenzátor/trafó kérdésrôl... A 84 ha jól emlékszem olyan 2 kOhm körüli belsôellenállású. A terhelést 2-5•Ra - ra illeszteni csak trafóval :) tudjuk...

Az én fejhallgató bufferemben egy 6C41C dolgozik katódkövetôként induktív munkaellenállásra, 100mA anódárammal már éppen elviseli a kondis kicsatolást 32 Ohmra is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.16. 07:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Szerintem mindkettőtöknek igaza van, CHZ-nak abban, hogy egy csöves erősítő az optimális illesztésen adja le a legnagyobb teljesítményt, és a kimenőket általában ide méretezik.
dys-cus-nak meg abban, ha nem számít a teljesítmény, és széles határok közt felül illesszük az erősítőt, akkor a terhelési görbe lapossága miatt szinte alig változik a kimenő teljesítmény. Tehát mivel a kimenő teljesítmény sokkal több, mint ami kell, ezért nem számít ha 16ohm-on lead 2W-ot, és 600ohm-on 0,5W-ot.


Csatolmányok:
T.jpg
T.jpg [ 55.14 KiB | Megtekintve 18785 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.16. 10:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Utoljára szólok hozzá. Én nem vitattam semmit. Mint tekerő tudom, hogy mi a teljesítménmyre való illesztés, mint ahogyan azt G2 kollega leírta. Azt is tudjuk ugye, legalábbis én biztosan, hogy ha a szkóp 10Megás kábelével mérem a kimenőtrafót, a jel attól semmiféle torzulást nem szenved, ha a mérőzsinór amúgy rendben van. Megvalósul az extrém felül illesztés. A zsinór által "felvett" teljesítmény az ismert képlet szerint viszont csökken. Ez semmiféle torzulást nem okoz a jelben. Gondolom ez is világos mindenkinek. Viszont én még mindig várom arra a választ, amit kedves kollegánk állított, hogy miért lessz rosszabb a hang minősége.

Ez volt az alapkérdés. A többi csak mellébeszélés. Ez volt a felvetés a felülillesztésre:
"Igaz, ha a hang minosege lenyegtelen."
Erre ez volt a kérdésem:
"Ezt légyszíves magyarázd már el nekem, mert nem világos."

Eddig mindenről volt szó, de erről nem. Pl gondoltam kapok mvalami választ arra vonatkozóan, hogy pl az elektronok azon része nem megy át a terhelésre, amelyek a magashangokat hordozzák, s ezért magashiányos lesz a hang, vagy a nagy ellenállás miatt elfogy a basszus, vagy a hegedűk nyávogni fognak mint a macska, mert a felülillesztés fázistolással is jár, stb. Persze amit leírtam itt válasznak, az nem igaz, vagy legalábbis nem tudom, hogy igaz-e, ezért kérdeztem a hangminőségre, hogy miért lesz az lényegtelen szempont, ha felülillesztés történik.

Egyébként csak megjegyzem: Az MC trafók, amit Halus kollegának, meg DHT kollegának is készítettem mind felül illesztett, mivel pl a pickup Z-je 20 Ohm, ezért a trafót 100 Ohmosra készítem. Mit tesz Isten, a gyár is felülillesztést ír elő, mert tudja, hogy az jó. Egyébként meg mit is ír a tudomány? Törekedni kell arra, hogy a generátor kimeneti impedanciája a lehető legkisebb legyen a terheléshez képest. Ezt sem azért írják, mert a hangminőség lényegtelen. Vagy a vonali trafó: 600 Ohm a szabvány szekunder Z-je. Miért is? Mert bármivel terhelhető 600 Ohm felett, legyen az kapacitív, induktív impedancia, vagy csak egy 50 kás poti. Itt sem aggódnak a felülillesztés hangminőségre gyakorolt hatásával.
Komolyan mondom kár itt valamit is építeni, s leközölni, mert egyből lesz olyan, aki sugallja azt, hogy az egész projecttel nagy gond van, mert mi van a hangminőséggel. Snassz kijelentések indokok nélkül. A röhej meg az, hogy ráadásul neves gyártó egyik bevállt modelljét koppintottam le. :lol: Nyilván amerikában jó az az illesztés, itt a büdös balkánon meg nem. Mi lenne a holdon? :P Ennyit kívántam írni, s többet nem ebben a témában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.16. 21:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Tök jó hogy leközlöd, más is tud belőle tanulni. Hogy néha 'kötekszünk'? :roll: Nem rosz indulatból van, tudás, tudatlanság, okoskodás? Ez Diy, senki nem vérprofi, egymástól is sokat lehet tanulni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.18. 08:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Csak írok még eggyet.
Túl vagyok az első megdöbbenésen. Meghallgattam a füles erősítőt egy ilyen fülessel:

https://www.audeze.com/products/lcd-collection/lcd2
illetve: http://www.nomono.hu/lcd2-audeze-lcd2-p ... ejhallgato

Sajna nem volt sok idő, de nagy élmény volt. Mikor feltettem a fejemre, azt hittem, hogy a hangfalam szól. Karakterében, megszólalásban megtévesztő a hasonlóság. A sztereo nagyon jó, de nem az ember fejében szól a zene. Ilyet még csak a hibrid AKG, meg ez a füles tudott produkálni.Úgy érzem sikerült egy jó erősítőt építeni egy rendkívüli jó és sajna drága fejhallgatóhoz. A hallgató tulaja azt mondta, hogy ez a fajta DECWARE erősítő direkt ehhez a füleshez van készítve, és kifejlesztve. Egy biztos, a kettő nagyon passzol egymáshoz. Mondjuk az sem semmi, hogy 15Wattot lehet ráküldeni a hallgatóra. Az is igaz, hogy 1-5Watt az optimális terhelhetőség.
Ahhoz képest, hogy kicsit fanyalogva fogtam hozzá az építésnek, mert hogy SE rendszerű, a hang meglepően jó. Én tuti szereznék bele Telefunken csöveket, és akkor non+ultra lenne ez a füles rendszer. Egyszóval, ha valakinek jó drága fülese van, ami hagyományos, vagy magneplanar rendszerű, annak érdemes ezt utánépíteni.A trafó miatt viszont nem ajánlom a sztatikus rendszerekhez, mert azoknak a felső tartománya nagyon kis impedanciával terhel, ami a trafónak nem túl optimális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.18. 17:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Tök jó hogy leközlöd, más is tud belőle tanulni. Hogy néha 'kötekszünk'?

dys-cus,
Én is egyet értek az előttem szólóval. Nagyon tanulságos olvasni a leírásaidat.
Ha jobban belegondolsz, akkor számodra a leges-leg hasznosabb dolog ami történhet egy publikáció után, az az, hogy egy nagy tapasztalattal rendelkező fórumtárs megkritizálja, vagy rákérdez egyes részmegoldásokra. Miért? Azért mert más szemmel néz, mások a tapasztalatai. Persze attól is függ, hogy tökéleteset akarsz-e alkotni, mert ha igen, akkor egy-egy ilyen felvetés nagyon sok időt spórolhat meg neked, amíg magadtól rájönnél, hogy mi a hiba esetleg. Az idő meg pénz.
Én nem gondolnám, hogy CHZ kolléga rosszindulatból kérdezte volna meg, hogy mi van akkor ha extrém felül illesztés történik SE erősítőnél, hiszen ilyen eset még nem fordult elő egyikünknél sem.
Amúgy meg egy érdekes műszaki kérdés. Szóval én lehet, hogy nem sértődtem volna meg ezen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.18. 20:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Idézet:
Tök jó hogy leközlöd, más is tud belőle tanulni. Hogy néha 'kötekszünk'?

dys-cus,
Én is egyet értek az előttem szólóval. Nagyon tanulságos olvasni a leírásaidat.
Ha jobban belegondolsz, akkor számodra a leges-leg hasznosabb dolog ami történhet egy publikáció után, az az, hogy egy nagy tapasztalattal rendelkező fórumtárs megkritizálja, vagy rákérdez egyes részmegoldásokra. Miért? Azért mert más szemmel néz, mások a tapasztalatai. Persze attól is függ, hogy tökéleteset akarsz-e alkotni, mert ha igen, akkor egy-egy ilyen felvetés nagyon sok időt spórolhat meg neked, amíg magadtól rájönnél, hogy mi a hiba esetleg. Az idő meg pénz.
Én nem gondolnám, hogy CHZ kolléga rosszindulatból kérdezte volna meg, hogy mi van akkor ha extrém felül illesztés történik SE erősítőnél, hiszen ilyen eset még nem fordult elő egyikünknél sem.
Amúgy meg egy érdekes műszaki kérdés. Szóval én lehet, hogy nem sértődtem volna meg ezen.

Jóvanna. Én sem sértődtem meg, csak ő kijelentette a dolgot, s nem tudom miért. Igazából nem indokolta meg a kijelentését. Oksi CHZ, egy cuccon dolgoztunk, te erősítőn, hangváltón, én meg a hozzávaló DAC-on. Remélem megismerjük egymást, s iszunk együtt egy pálinkát. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.19. 15:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Remélem megismerjük egymást, s iszunk együtt egy pálinkát.

Remélem én is, valamelyik győri találkozón meg is történhet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 11:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
HEEEEEEEEEE mit mond ???????????????

nem halllllommm...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség