audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 22:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Hát ez az! Bárki bármit mond, ha te éppen arra jársz, belékötsz. De nem mondod meg konkrétan, hogy szerinted hogy van jól, csak azt, hogy a másik nem jól gondolja. Mindezt undorítóan gunyorosan, fölényeskedve, de többet erről nem vitatkozom. Nem vagy hajlandó semmi konkrétumot írni, legjobb lenne, ha senki se válaszolna az értéktelen hozzászólásaidra.
Pedig nem vagy buta, csak bta :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 22:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
Sznob akár jó értelem ben is lehet az ember :) Igen sznob vagyok, és a hangminőségel kapcsolatban egyre igényesebb :mrgreen:

Pontosan! Végre valaki rajtam kívül is szembe mer menni a véleménydiktátorokkal + a hasznos idiótáik félművelt seregével, akik megfellebbezhetetlen igazságként próbálják belénk nevelni, hogy a sznobizmus a sznobizmus betegség. Pedig ilyesmiről csak akkor beszélhetünk, ha értelmetlen túlzássá fajul. És nem minden esetben jelölhető ki egyértelmű határ.

/És most akár kitérhetnénk a másik hasonló indíttatásból terjesztett agyzsibbasztó dogmára, a "nem építő jellegű kritikára" is... :lol: /

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 23:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Én ezt nem értem miért vitáztok ilyesmiken..

Hát mindenki a kis saját izélésének megfelelő készüléket ill irányvonalat választ., Azt a hangot ami nekünk a legszebben hazudik. Szerintem ez vitathatatlan. Saját magunkat, a minőségünket keressük a zenében. Ez nem lehet univerzálisan egyforma. Mert különbözőek vagyunk.

Ebbe az egészbe a hiba ott kezdődik mikor nem tudjuk elfogadni, h másiknak ez vagy épp az jön be, s litániát írunk hogy az akaratunkat a másikra kényszerítsük, jön belőle a vita - a vitázók egoizmusa és végül háborúzunk egymás személyigével, hogy ugyan kinek van igaza.. :D
Ez mondjuk eggyel magasabb szint mint az hogy ilyen valós vérengző háborút vívjunk fizikailag, de még mindig nem értük el ezek szerint sokkan , hogy sak felesleges energiát toltunk ebbe a nagy semmibe sem vehető eszmefuttatásba..

Ennél eggyel magasabb már a műszaki érvekről szóló vita, mert az már legalább a fejlődés irányába mutat, van értelme a befektetett energiának.. ) Ot akár tudat alatt is felismerhetjük hiányosságainkat stb stb, és akár meg sem jegyezzük a másiknak h hmm ujjat mondtál, de azért nem vallom be :D, Viszont legalább ezeknek már haszna is van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 23:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Szabó Zoltán írta:
Bárki bármit mond, ha te éppen arra jársz, belékötsz. De nem mondod meg konkrétan, hogy szerinted hogy van jól, csak azt, hogy a másik nem jól gondolja.

B+ ez itt nem az AVX, ahol az ökörségeidet el tudod adni a moderátoroknak. Ha arra is rámutatok, (márpedig rámutatok!), hogy szerintem hol a hiba a gondolatmenetben, az akkor nem fikázás. Akkor sem fikázás, és akkor sem elítélendő dolog, ha a fejed tetejére állsz, és úgy hisztizel.

A "biztos nehéz gyerekkorod volt" ellenben azt hiszem, egyértelmű megítélés alá kellene, hogy essen. És most lehet sírni, hogy nem válaszoltam érdemben...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 00:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
emersys írta:
Ennél eggyel magasabb már a műszaki érvekről szóló vita

Itt van a félreértés elásva! A többség rossz irányból közelít a témához, és a szerencsétlenül megfogalmazott cím sem segít. Hangnak lényege? Milyen hangnak? Ki az, aki csak hangokat hallgat? Mit mondanak, akik nem divatból "csöveznek", hanem 30 éve; elismerik a félvezetősök fejlődését, tudják jól, hogy az elitjük milyen fogalmak szerint hagyta le az elavult technikát, sőt, próbálkoztak a leváltásával, hiszen örömmel szabadultak volna meg a nyűgöktől, a ki tudja meddig emelkedő elektroncsőárak rémképétől, de mégiscsak visszatértek, mert valahogy jobb érzés hallgatni, és (többnyire) zeneibb élményt nyújt. Ahelyett, hogy megértenék, elfogadnák, hogy a lényeget még "hifis paraméterekben" sem lehet megfogalmazni, egyesek tudni vélik, belemagyarázzák, hogy mi voltaképpen a színezettséget, a trafó hangját, a szokványos mérési módszerekkel kimutatható hibákat kedveljük. Vagy ellenkezőleg, abban hisznek, hogy nem létezik pozitív értelemben vehető "csöves hang". Lásd még: "az AlNiCo csak legenda", "Nem a CD szól szegényesebben, hanem az LP torzít", ésatöbbi.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 09:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A többség rossz irányból közelít a témához"
Hogyne. Kivéve bta-t. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 10:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
"A többség rossz irányból közelít a témához"
Hogyne. Kivéve bta-t. :lol:

Ez nem személyes kérdés, úgyhogy kíváncsian várom, szerinted milyen értelmes, előremutató megközelítés létezik még, amiből nem lesz parttalan elektroakusztikainak csúfolt "ízlés dolga" vita, vagy egyéb divatos marhaság ;)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 14:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Hát, ha abból indulunk ki ,hogy be volt linkelve egy átfogó szellemben készült írás a topik témájáról,
https://en.wikipedia.org/wiki/Tube_sound
és volt ott elejtve pár igen érdekes mondatocska forrásmegjelöléssel, amiről itt szó sem esik,
(igen én direkt ezt figyelem hogy olvassák/ észreveszik-e amit linkelek)
ennek ellenére most
viszont egymás gyerekkoráról és ízléséről oly szenvedélyesen netán "ihletetten" vitatkozunk, akkor szerintem itt és most elég ordenáré módon dúl az "ajtóizmus" :

Idézet:
csökkent mértékű társadalmi kapcsolatokban, kommunikációs képességekben, abnormális viselkedési és érdeklődési mintázatokban nyilvánul meg. Bár az eredete ismeretlen, a genetikai tényezők fontosnak tűnnek. Okait jelenleg is kutatják.
Görög orvosok már Hippokratész idejében leírták, és isteni vagy sátáni erők megnyilvánulásának tartották

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 18:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
tritosine írta:
(igen én direkt ezt figyelem hogy olvassák/ észreveszik-e amit linkelek)

Kapirgáljon a wikipédián, akinek jólesik, én hadd ne fárasszam magam...))
/A Darwin-idézet első fele viszont megérne egy revíziót :D /

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 19:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
Ime nehany FFT , szamomra legkedveseb csovek:OT100 es GU81. Szerintem ezek a FFT-ek izelitot adnak a hang minosegerol, mivel itt a forumon nincs mod a meghalgatasra


Csatolmányok:
GU81-SE-FFT.jpg
GU81-SE-FFT.jpg [ 54.14 KiB | Megtekintve 36065 alkalommal. ]
FFT_SE_OT100.png
FFT_SE_OT100.png [ 78.83 KiB | Megtekintve 36065 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 20:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
szerintetek ez milyen erolkodo ? csoves vagy tranyos ? ( 10k folott a hangkartya szemetelese lathato)


Csatolmányok:
amp-fft.png
amp-fft.png [ 116.61 KiB | Megtekintve 36042 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 21:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
-74 dB-en az elso harmonikus szinte elveszodik a zajban...ilyen FFT lehet katodba csatolt terheles vagy akar egy STC vegfok de nem egy standard anodra csatolt kimeno trafo.
Ehez hasonlo STC kapcsolas EL84-el


Csatolmányok:
EL84-in-STC-conection.jpg
EL84-in-STC-conection.jpg [ 81.32 KiB | Megtekintve 36028 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.08. 15:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
LKA írta:
szerintetek ez milyen erolkodo ? csoves vagy tranyos ? ( 10k folott a hangkartya szemetelese lathato)

Kedves @LKA forumtag, ugy nez ki itt megalt a tudomany, nincs velemeny, erdeklodes.En gyanitom okat: egy konkret teknikai kerdest nem lehet holmi fricskaval,melebeszelesel,bla-blaval megvalaszolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 15:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Boris írta:
...Szerintem ezek a FFT-ek izelitot adnak a hang minosegerol...
-30; -40dB f2, f3 torzítás? :?
Nekem valahogy más tévképzeteim vannak a hangminőségről. :oops: Nem nagyon tudom elhinni, hogy egy nagyon jó hangminőségű, nagy dinamikájú szimfonikus nagyzenekari hangfelvételt ekkora torzítási szinttel átengedve, ne változna kedvezőtlenül az egyes hangszerek számszerű felismerhetősége, és élethűsége. :roll:
Bár azt se zárnám ki, hogy ezt valakinek kellemes hallgatni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 15:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
LKA írta:
szerintetek ez milyen erolkodo ? csoves vagy tranyos ? ( 10k folott a hangkartya szemetelese lathato)
Én nem értek hozzá, úgyhogy szerintem bármi lehet! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 15:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
bta írta:
Hangnak lényege? Milyen hangnak? Ki az, aki csak hangokat hallgat? ...


Hát mi mást hallgatunk?
Nekem sikerült eljutni arra a szintre, hogy ha bekapcsolom a rendszert, beülök a hintaszékembe és becsukom a szemem csak a zene szól.
Nem a hangszórók hangját, az erősítő torzítását vagy a DAC átvitelét hallgatom. Ezek egyszerüen nincsen jelen a szobában, azt sem tudom megmondani hová toltam el legutóbb a hangdobozaimat.

Ezt az élményt kívánom mindenki másnak is!

Talán ekkor kevésbé lesz értelme az erősítők hangjáról értelmetlen és véget nem érő vitákat folytatni. Végül is ezt az egészet a zenehallgatásért csináljuk és nem azért, hogy csöves vagy tranyós hangot halljunk. Aki még nem jutott el ide, annak sok kitartást és jó kísérletezést kívánok. ;)

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 18:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
MOT64 írta:
bta írta:
Hangnak lényege? Milyen hangnak? Ki az, aki csak hangokat hallgat? ...


Hát mi mást hallgatunk?
Nekem sikerült eljutni arra a szintre, hogy ha bekapcsolom a rendszert, beülök a hintaszékembe és becsukom a szemem csak a zene szól.
Nem a hangszórók hangját, az erősítő torzítását vagy a DAC átvitelét hallgatom. Ezek egyszerüen nincsen jelen a szobában, azt sem tudom megmondani hová toltam el legutóbb a hangdobozaimat.

Ezt az élményt kívánom mindenki másnak is!


Ez lenne a lényeg, köszi ;)

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 20:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
MOT64 írta:
bta írta:
Hangnak lényege? Milyen hangnak? Ki az, aki csak hangokat hallgat? ...


Hát mi mást hallgatunk?
Nekem sikerült eljutni arra a szintre, hogy ha bekapcsolom a rendszert, beülök a hintaszékembe és becsukom a szemem csak a zene szól.
Nem a hangszórók hangját, az erősítő torzítását vagy a DAC átvitelét hallgatom. Ezek egyszerüen nincsen jelen a szobában, azt sem tudom megmondani hová toltam el legutóbb a hangdobozaimat.

Ezt az élményt kívánom mindenki másnak is!


Talán ekkor kevésbé lesz értelme az erősítők hangjáról értelmetlen és véget nem érő vitákat folytatni. Végül is ezt az egészet a zenehallgatásért csináljuk és nem azért, hogy csöves vagy tranyós hangot halljunk. Aki még nem jutott el ide, annak sok kitartást és jó kísérletezést kívánok. ;)


Ezek szerint Te egy szerencsés pszichés alkat vagy. Vannak akik azonban mindig jobbat, többet akarnak, sose elég, ami van. Ha felkeveredtek a Mount Everestre, akkor újabb kihívást kell találniuk, mert ilyen a beállítottságuk. Szóval örülj neki, hogy elértél egy Neked megfelelő szintre, de ne gondold azt, hogy az a szint mindenkinek megfelelő lenne.
Félreértés ne essék, ez nem leszólás, mert (tudtommal) sose találkoztunk, nem ismerem a rendszeredet, a preferenciáidat. Csak azt tudom, hogy mindennél van jobb. És még attól is lesz jobb, ha nem most, majd idővel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 21:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ezek szerint Te egy szerencsés pszichés alkat vagy. Vannak akik azonban mindig jobbat, többet akarnak, sose elég, ami van. Ha felkeveredtek a Mount Everestre, akkor újabb kihívást kell találniuk, mert ilyen a beállítottságuk. Szóval örülj neki, hogy elértél egy Neked megfelelő szintre, de ne gondold azt, hogy az a szint mindenkinek megfelelő lenne.
Félreértés ne essék, ez nem leszólás, mert (tudtommal) sose találkoztunk, nem ismerem a rendszeredet, a preferenciáidat. Csak azt tudom, hogy mindennél van jobb. És még attól is lesz jobb, ha nem most, majd idővel.

Akaratlanul is leírtad a lényeget.. :D Pszihé. Adrenalin. Mássz hegyet! Szerintem valahol meg lehet/kell alkudni, különben az Élet egy folytonos fejlesztési kényszer (csúcsra jutási kényszer) lehet...
Amúgy hülyeségeket nem kell írogatni. Aki szerintem feljutott a ME-re, egy ideig pihen, gondolkodik, aztán rájön hogy vannak kellemesebb elfoglaltságok. (vitorlázás, buli, nők...) Utána folytatja általában.
Aki feljutott az Everestre, sajnos következő lépcső a Mars.. Ami már elérhető közelségbe került. Hajrá Elon Musk !!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 21:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Fenti hozzászólás törölhető. Bocs. (Meg mér pár szerintem :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 21:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Aki szerintem feljutott a ME-re, egy ideig pihen gondolkodik, aztán rájön ha vannak kellemesebb elfoglaltságok. (vitorlázás, buli, nők...)

Vagy pl a Marson akar meghalni ... mindig van feljebb, tovább.

Akaratlanul is leírtad a lényeget.. :D Pszihé.

Pedig elég célratörően fogalmaztam ahhoz, hogy elhidd, tudatos volt az!

meg lehet/kell alkudni, különben az Élet egy folytonos fejlesztési kényszer (csúcsra jutási kényszer) lehet...

Én azt látom, hogy maga a szintentartás is folyamatos fejlődést igényel, nem mintha ezt szeretnénk, vagy jónak tartanánk, egyszerűen csak szükséges. Szükséges az életben maradáshoz. Legtöbb esetben szó sincs a csúcsrajutásról, a józanabbja már régen tudja, hogy ott ritka a levegő, nem sokaknak jut belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 21:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Barth Ida írta:
Félreértés ne essék, ez nem leszólás, mert (tudtommal) sose találkoztunk, nem ismerem a rendszeredet, a preferenciáidat. Csak azt tudom, hogy mindennél van jobb. És még attól is lesz jobb, ha nem most, majd idővel.


Nem gondolom, hogy innen nincsen tovább. Szinte minig kísérletezek, vàltoztatok valamit. Ma is módosítottam a végfokomon és azt hallgattam, hogy jó irányban változott-e a hang. Szerintem igen, de holnap áthívom a haveromat és kikérem az ő véleményét is. Így megy ez. :lol:
Tudom messze laksz, de téged is szívesen látlak, hogy meghallgasd jó irányban fejlődök-e. ;)
Nem akarok a Mount Everesten is tovább mászni, de a hobby-nak nem lesz vége csak mert már jól érzem magam.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.09. 21:49 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
FordPrefect írta:
Fenti hozzászólás törölhető. Bocs. (Meg mér pár szerintem :) )


Szerintem jobban bele illik a témába mint sok korábbi okoskoás.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.10. 00:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
MOT64 írta:
Nekem sikerült eljutni arra a szintre, hogy ha bekapcsolom a rendszert, beülök a hintaszékembe és becsukom a szemem csak a zene szól.
Nem a hangszórók hangját, az erősítő torzítását vagy a DAC átvitelét hallgatom. Ezek egyszerüen nincsen jelen a szobában, azt sem tudom megmondani hová toltam el legutóbb a hangdobozaimat.

Becsapós dolgok ezek. Kitűnő felvételeket hallgatva jóindulattal középszerűnek mondható láncokon is könnyű ilyesmit megélni*, ha éppen a 230V-os hálózat sem köp a levesbe. De mi a helyzet az általunk legrosszabbnak gondolt felvételekkel? A "talán mégsem annyira rosszakkal"? Milyen gyakran fordul elő, hogy megállítjuk, mert -ne szépítsük- kiábrándítóan szól? És nem ugyanazok esnek ki rendszeresen a képzeletbeli rostán, amelyek 3 éve... 3 éve sem ugyanazok, mint 5 éve, és így tovább...

* Itt nem szabadna általánosítani, elvonatkoztatni el a zenétől. Nagyon nem mindegy, mennyire közvetlenül próbál az érzelmekre hatni...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.10. 20:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
Ugy erzem, gondolom hogy szukseges a fent bemutatot FFT-ek melle egy referenciat is bemutatni. Legyen ez a referencia a 300B , munkapont : Ua=450V Ra=3k Pda=33W Ps=13W/8 ohm Ug1=180Vpp THD=4%.
Igy nez ki 300B hangja, igazi cso hang:


Csatolmányok:
FFT-per-valvola-300B-SE.jpg
FFT-per-valvola-300B-SE.jpg [ 74.84 KiB | Megtekintve 35676 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.10. 22:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Boris írta:
egy referenciat is bemutatni.

Mióta referencia egy szimuláció?
Az annyira "pontos", amennyire a matematikai modell az...

BTW "normál" 300B 450V-on (ez a legtöbb gyártmány határfeszültsége) nem nagyon szokott üzemelni (jobban mondva üzemel, de ésszerű nagy jelű munkapont nem érhető el), 3K terheléssel 13W-ot meg végképp nem ad le. ;)

Tegyél fel egy "éles" mérést működő erősítőről, mint például ez az A2 üzemmódban működő 400V, 70mA munkapontú 300B (5k:8 trafóval) 10W-on.


Csatolmányok:
300B SE 10W.jpg
300B SE 10W.jpg [ 64.95 KiB | Megtekintve 35641 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.10. 22:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Boris írta:
Igy nez ki 300B hangja, igazi cso hang:

Én meg azt mondom, hogy az ábrának alig van köze a (melyik??) 300B sajáthangjához. Mire alapozom? Pl. arra, hogy az adott direktfűtésű triódának tulajdonított erények akkor is megjelenhet a hangképben, ha nem a jelútban, hanem mondjuk egy előfok stabilizált tápegységének áteresztőjeként használjuk. Miféle torzítással magyarázható az egyenirányítócsövek típusra, gyártóra jellemző hangkaraktere egy A-osztályú ellenütemű erősítőben? Tessék kipróbálni, megtapasztalni, és levonni a logikus következtetést: a teória nem állta ki a gyakorlat próbáját. Ezek az internetes okoskodások kizárólag arra jók, hogy megvezesd magad, hogy mindenféle előítéletekkel torzítsd el, amit egyébként valószínűleg jól hallasz.

És van ennél nagyobb probléma is az ábráiddal... lényeges adatok, információk hiányoznak, borzasztóan tág teret engedve a szubjektív értelmezésnek.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.10. 23:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
euro21 írta:
3K terheléssel 13W-ot meg végképp nem ad le. ;)

Főleg nem 33W disszipáció mellett.. 40% hatásfokú SET végfokozat :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 07:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
Boris írta:
egy referenciat is bemutatni.

Mióta referencia egy szimuláció?
Az annyira "pontos", amennyire a matematikai modell az...

BTW "normál" 300B 450V-on (ez a legtöbb gyártmány határfeszültsége) nem nagyon szokott üzemelni (jobban mondva üzemel, de ésszerű nagy jelű munkapont nem érhető el), 3K terheléssel 13W-ot meg végképp nem ad le. ;)

Tegyél fel egy "éles" mérést működő erősítőről, mint például ez az A2 üzemmódban működő 400V, 70mA munkapontú 300B (5k:8 trafóval) 10W-on.

Mekkora a kivezérlés Bélám?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 07:53 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Mekkora??
300b/10w? Mindenen túl :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 08:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ha már vannak szép, színes ábrák, akkor legyen egy ilyen is :lol:
Az én kis csöves erősítőm ( csak a végén van egy komplementer mosfet páros, ha ez számít :D )

A fehér vonal a hangkártya önmagában, a zöld pedig az erősítő. Az erősítősítő saját hozzáadott torzítása jórészt a fehér harmókusok fölötti zöld szakaszok.
Így az erősítő saját torzítása kb. a méréshez használt EMU0404 alaptorzítása: 0.0058%.

A kimenő jelszint 10Veff volt, a terhelő ellenállás 7,8Ohm. Tehát kb. szobahangerőhöz megfelelő 13W. ( életszerű kimenőteljesítmény )
Emellett, az erősítő szíves-örömest megcsinálja ugyanezt 4Ohmra is, még valamivel alacsonyabb torzítással, és magasabb DF-vel is. Sőt akár a 2Ohmos terhelést is mosolyogva várja.
Csatolmány:
THD 020.png
THD 020.png [ 5.44 KiB | Megtekintve 35578 alkalommal. ]


Félreértés ne essék, nem gondolom, hogy az ilyen spektrumokból megfejhető, előrejelezhető a hangminőség valamilyen jellemzője is, legalábbis, ha egy bizonyos szint alatt marad a torzítás.

( Vannak persze egyéb torzítás mérések is. Többfélét-, többféle jelszinten-, terheléssel vizsgálva, azért már lehetnekek elképzeléseink a valós körülmények közötti működéssel kapcsolatban is )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 09:56 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
Mekkora a kivezérlés

A rácsra gondolsz? 198 Vpp 0.45% THD mellett (-80V az előfeszítés).

A "vége" /alul-felül klippel/ 12W 2.6% THD (235 Vpp, 0.5% THD rács).

A meghajtó 100V RMS-ig (282 Vpp) "bírja".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.11. 10:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
Egy szimulaciot nem kell 100%-ban referencianak venni-ezzel mindnyajan tisztaban vannak, gondolom en.
A szimulacio csupan irany ado...a referenciat nem torvenynek kell venni.A 300B adatokakat itt emeltem ki http://www.emissionlabs.com/datasheets/EML300B.htm.
Amugy a szimulacio nem sokat hibazot mivel a link-ben levo tablazat feltunteti a 2order harmonik 25dB-ben ami a szimulacioban is kb anyi.

Linket javítottam. Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség