audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.09.30. 10:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Idézet:

30 éve élvezettel olvastam a Sipos Gyula "stílusú" könyveket,cikkeket, de az idők folyamán ez megváltozott.
Számomra ez a cikk is már dagályos, öncélúnak tűnő, műszaki alapjaiban szolíd, fárasztó olvasmány, nem is volt energiám teljesen elolvasni.

Két apró részletet kiemelnék:
1. Határfrekvencia, gerjedés témaköre. A szerző egyfajta mumusként, szinte kezelhetetlen-, véletlenszerű jelenségként állítja be a gerjedést, és ezek járulékos hatásait. És valóban, ha szétnézünk a minimális számú hazai fórumon, a lelkes építő amatőrök gyakran futnak bele ilyen helyzetekbe....
Aprócska tény, hogy a valódi szakirodalomnak évtizedek óta alapvető része az átviteli függvények frekvenciafüggésének témaköre, a félvezetők-, vezetők-, egyéb áramköri elemek helyettesítő modelljei, visszacsatolások működése, stb, stb, stb. Tehát a működés - ilyen tekintetben is - teljes egészében ismert, számítható, kezelhető.
Jó esetben, egy erősítő tervezésének/fejlesztésének alapvető feladata a stabilitási feltételek tervezése, akárcsak a munkapontok és a termikus viselkedés-, termikus hatások tervezése.

Egy ilyen cikknek - SZVSZ - arra kellene buzdítani, hogy tanuljunk, sajátítsuk el legalább azt a minimális tudásanyagot amely szükséges a jelenségek értelmezéséhez. Ehelyett az kapjuk, hogy a bonyolult, össztett jelenségek eleve rosszak, a megértés helyett inkább az egyszerű kell nekünk, az a jó.


2. Némi logikai csúszás:
Ezeket a szerencsétlen erősítőket ugye félvezetős jelanalizátorokkal vizsgálták? ( évtizedek óta csak ilyenek léteznek, félvezetős erősítő áramkörökkel teletűzdelve... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.09.30. 10:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
MOT64 írta:
joepapa írta:
Itt a pont! Topikot átnevezni. De szerintem is. Tranyós hang van. Szörnyű, hiába a sok szép szám.

Legutóbbi pl. egy csöves-kimenőtrafós végerősítőt mondtam volna félvezetősnek, és a félvezetőst csövesnek, ha nem tudom mikor melyik szól ( és a mély tartományt figyelmen kívül hagyom )...
Tévedésben vagytok megint. Olyan, hogy csöves hang nincs. Marhaság. Tranyós hang az van.



Na most akkor, hogy is van ez, mert belekeveredtem? Tranyós hang van, csöves nincs, de azért simán összekeverem a tranyóst a csövessel, mert pont fordítva hallom? Vagy mégsem? Vagy mi van? :D :D :D

A joepapa által idézett két mondat közül az elsőt én írtam, a másodikat dys-cus.
Talán az én mondatomat félreértelmezte ? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.09.30. 10:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Stage Accompany cég által gyártott eggyik nagy teljesítményű végfokában sok fejlesztést öltek pl a hoszabb hsz vezeték által okozott veszteségek kiszűrésére a Df kapcsán. DDc vezérlésnek nevezték el. Dynamic damping factory control. A vezetéken létrejött veszteséget és különbségeket egy komparátor áramkör figyeli. Nekek is van idehaza egy ilyen végfokom, ténylegessen van különbség hangban a két bekötési mód közt. https://www.google.hu/url?sa=t&source=w ... q9P_WuIDi3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.09.30. 21:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
shany írta:
MOT64 írta:
joepapa írta:
Itt a pont! Topikot átnevezni. De szerintem is. Tranyós hang van. Szörnyű, hiába a sok szép szám.

Legutóbbi pl. egy csöves-kimenőtrafós végerősítőt mondtam volna félvezetősnek, és a félvezetőst csövesnek, ha nem tudom mikor melyik szól ( és a mély tartományt figyelmen kívül hagyom )...
Tévedésben vagytok megint. Olyan, hogy csöves hang nincs. Marhaság. Tranyós hang az van.



Na most akkor, hogy is van ez, mert belekeveredtem? Tranyós hang van, csöves nincs, de azért simán összekeverem a tranyóst a csövessel, mert pont fordítva hallom? Vagy mégsem? Vagy mi van? :D :D :D

A joepapa által idézett két mondat közül az elsőt én írtam, a másodikat dys-cus.
Talán az én mondatomat félreértelmezte ? :D


Nem értelmeztem félre. :)
Csak azt nem értem, hogy ha olyan, hogy csöves hang nincs, akkor minek a lényegéről vitatkoztok itt már lassan háromnegyed éve?

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.09.30. 23:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Persze hogy van csöves hang, ami lehet kellemes trióda SE,(teli második felharmonikussal, egy kicsi negyedik is, a páratlanok viszont háttérbe húzódnak -ez kellemesnek hat egy ideig, van, akinek jó sokáig, ez azon múlik, mi a max teljesítmény, ami használat közben előfordul, ha ez csak a fele a lehetségesnek, akkor el lehet vele lenni jó sokáig, persze kell egy konstans impedanciával rendelkező hangsugárzó is hozzá, de bármelyik váltót lehet impedancia linearizálni.
Van csöves hang, ami a mélyeket húsosítja a magas kimeneti impedanciája miatt, magyarul bizonyos tartományban (ez a hangsugárzó impedancia menetétől függ) 1-3 dB kiemelést/vágást idéz elő, erre mondják, hogy nem minden csöves erősítő való nem minden hangsugárzóhoz.
Aztán van a lekaszált tetejű magas hangú csöves, meg a slew rate problémával küzdő (Jadis Orchestra I), amikor szerencsétlen ECC83-nak kell meghajtania a végcsöveket -ez tervezési hiba, akárki is követte el. Itt már pár wattnál igen jelentősen emelkedik az IMD. A nem megfelelően méretezett kimenőtrafók nem elégséges sávszélességét vagy túlkompenzálják, vagy a magasat vágják, ez mind rossz hangzást eredményez.
Az ilyen hibáktól nagyobbrészt mentes csövesnek már nincs jellegzetes csöves hangja, hanem egyszerűen jól szól.
A tranyós hang is konstrukciós és akár kivitelezési hibák tömkelegéből fakad, (ezek más jellegűek, de most nem terhelek vele itt senkit), ha ezeket egy adott határ alá szorítjuk, akkor az is jól fog szólni.
Na igen, de akkor miért van az, hogy két garantáltan nagyon jól megcsinált erősítő rengeteg pénzért nem hajlandó ugyanúgy szólni, akár csövi, akár tranyós? Erre is van válasz: a kiegészítő szerkezetek, kábel és kábelezés (földelés), csatlakozók, mechanika, mind hozzáteszi a maga pici torzítását, és ez együtt már pont elég ahhoz, hogy ne halljunk egyformának 2 erősítőt.
Itt be is lehetne fejezni ezt a témát, de ahogy ismerlek benneteket, még egy darabig ízes marad ez a gumicsont... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.01. 08:31 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Egyáltalán van pozitív megközelítése és az előnyök ismertetése a "csöves hang lényege" megközelítésnek, elemzésnek? ;)
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.01. 11:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
tunerman írta:
Egyáltalán van pozitív megközelítése és az előnyök ismertetése a "csöves hang lényege" megközelítésnek, elemzésnek? ;)
Üdv: TJ.

Én írtam már pozitívumot az előzőekben, de azt csak a csöves előerősítő/feszültségerősítő fokozatokra, és az is szubjektív, csak a hallott benyomásokat jellemzi..
Műszaki előnyt nyílván nem lehet találni a csövek alkalmazására, így ezeket nem is lehet ismertetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 18:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
emersys írta:
Hát nem tudom, írtatok ide most sok mindent, de szerintem az elektroncsövekkel, melyeket most itt audio terülteken használunk nincs semmilyen probléma gyorsaság terén,a csövek meglehetősen gyors eszközök audio felhasználás területén meg kétség sem férhet ehhez, 10Hz-20Khz -ig általánosságban hallható tartományban pláne abszurd lenne, bár nálam a hibrid esetén a csöves fesz erősítő fokozat 100Khz-től határol.





Én azt gondolom másutt van ez probléma amire utalni próbáltok.. Egy csöves erősítő trafós kimenővel elég cirka DF számot hoz P-P ben is.. A hangsugárzó csillapítása jóval gyengusabb mint pl egy tranyós kimenő fokozat esetén ahol már 2pár végtarnyó esetén is min kb 200felett van a Damping Factor. Ez a magasabb viszonyszám a magasabb visszacsillapítás végett sokkal precízebb és pontosabb hangképet ad, és rögtön beláthatjuk, hogy egy csöves fesz erősítő fokozat + feszültség követő áramgenerátoros félvezetős kimenti fokozat mely nem erősít már feszültséget nem is biztos, hogy olyan rossz kompromisszum.
Nálam az anód táp sem véletlen csövekkel van megvalósítva, végeredményben a fesz erősítő fokozat tulajdonképpen azt modulálja..

Illetve ami még szintén közrejátszik szerintem, hogy egy kimenő trafós csöves esetén lényegesen lassabb átviteli sebességet kapunk.
Ez egy sima két tranzisztoros hibrid 40Khz-es átvitele a kimeneten:
download/file.php?id=7960&mode=view



https://www.google.hu/url?sa=t&source=w ... OD4xbU2nov


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 19:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Azért pár műszaki előnyt is fel lehet hozni a csöves oldal javára. Amúgy fentebb SzZ pontosan szummázott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 19:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Telefunken 6080 PP hol a -3dB: https://youtu.be/CKRVSD2gjns


Eztakartam linkelni...de a droid nem azt teszi mintegy pc.

Szóval a lassú az jó nekünk...a lassú azért nem olyan lassú...100kHz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 20:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
Ugy erzem szukseges ujbol kimutattni egy regebbi hozaszolasomat

Boris írta:
Bisztos hogy mas parameter is beleszol a csoves hangzasba leginkab a kimeno, de lasd be hogy a peldaban amit elmeletileg feltuntettem, az impendencia novekedest a frekivel, a cso-kimeno kompexum kompenzalja a telyesitmeny csokenest.Ez csak akkor ervenyes ha a kimeno trafo az anodra, kolektorra, van kotve.Peldaul ha a vegcso total katod terhelesen dolgozik ami aszt jelenti 100% negativ viszacsatolt akkor hangilag is egyenlo egy tranyos vegfokal amikor az erosito belso elenalasa nagyon kicsi, feszultseg generator jelemzi, igy az impendencia novekedesel a feszultseg konstans marad igy csoken a telyesitmeny a frekvencia novekedesevel- ha az adot peldanal maradunk.
Vegyunk egy peldat:bisztos sokan halgattak CIRCLOTRON kapcsolasu erositot vagy ahogy itt mondjak paralel push pull-t ahol a kimeno a kotodokat terheli.Mindenkinek az a velemenye e tipusu kapcsolasrol hogy szilicium hangja van.Nem is lett nagy sikere, nem sok gyartoja akadt.

Mindezekbol az volna a megjegyzendo hogy lehetoseg szerint melozni a globalis viszacsatolast-ha jo kimenovel rendelkezunk.


Tehat csoves hangot akar 2N3055 tranzisztoral is lehet hallani HA A KIMENO A KOLEKTORRA VAN KOTVE egy SE eseten.Ez praktice be lett bizonyitva egy blind meghalgatason.
Ido adtan a rajzot lekozlom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 20:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Boris írta:
Ugy erzem szukseges ujbol kimutattni egy regebbi hozaszolasomat

Boris írta:
Bisztos hogy mas parameter is beleszol a csoves hangzasba leginkab a kimeno, de lasd be hogy a peldaban amit elmeletileg feltuntettem, az impendencia novekedest a frekivel, a cso-kimeno kompexum kompenzalja a telyesitmeny csokenest.Ez csak akkor ervenyes ha a kimeno trafo az anodra, kolektorra, van kotve.Peldaul ha a vegcso total katod terhelesen dolgozik ami aszt jelenti 100% negativ viszacsatolt akkor hangilag is egyenlo egy tranyos vegfokal amikor az erosito belso elenalasa nagyon kicsi, feszultseg generator jelemzi, igy az impendencia novekedesel a feszultseg konstans marad igy csoken a telyesitmeny a frekvencia novekedesevel- ha az adot peldanal maradunk.
Vegyunk egy peldat:bisztos sokan halgattak CIRCLOTRON kapcsolasu erositot vagy ahogy itt mondjak paralel push pull-t ahol a kimeno a kotodokat terheli.Mindenkinek az a velemenye e tipusu kapcsolasrol hogy szilicium hangja van.Nem is lett nagy sikere, nem sok gyartoja akadt.

Mindezekbol az volna a megjegyzendo hogy lehetoseg szerint melozni a globalis viszacsatolast-ha jo kimenovel rendelkezunk.


Tehat csoves hangot akar 2N3055 tranzisztoral is lehet hallani HA A KIMENO A KOLEKTORRA VAN KOTVE egy SE eseten.Ez praktice be lett bizonyitva egy blind meghalgatason.
Ido adtan a rajzot lekozlom.



Na ne vaduljatok meg. A rossz torz meleg csöves hangot nem nevezném csöves hangnak.
Tranzisztoros erősítőt nehogymár ne lehessen saját megszokott rendszerbe kihallani. Ha átküldöm a tranzisztoros hangot egy kimenőtrafón attól mindkét rendszer hibáit fogom hallani.
Sajnos a nem OTL be kell. De mégis kevesebb hibát okoz a fülnek mint egy tranzisztor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 07:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
A McIntosh gyártott "Audio Autoformer" elnevezéssel autotranszformátoros kimenettel rendelkező félvezetős erősítőket, ami elvileg egyszerűbb mint egy kimenőtranszformátor.
Ezek a félvezető+trafó kimenetű erősítők nincsenek azonos árkategóriában az "igazi" elektroncsöves erősítőkkel - vajon miért? ;)
Üdv: TJ.


Csatolmányok:
McIntosh_MC250_audio_autoformer.jpg
McIntosh_MC250_audio_autoformer.jpg [ 552.59 KiB | Megtekintve 39269 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 08:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Alacsony db szám, drága Logisztika. Nem lehet tömegcikknek gyártani, nem éri meg. Drágán kell adni, hátha elkezdik keresni, ha nem akkor épp megérte, ha igen akkor lehet olcsóbban többet gyártani.

tunerman írta:
A McIntosh gyártott "Audio Autoformer" elnevezéssel autotranszformátoros kimenettel rendelkező félvezetős erősítőket, ami elvileg egyszerűbb mint egy kimenőtranszformátor.
Ezek a félvezető+trafó kimenetű erősítők nincsenek azonos árkategóriában az "igazi" elektroncsöves erősítőkkel - vajon miért? ;)
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 09:53 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
joepapa írta:
...
Na ne vaduljatok meg. A rossz torz meleg csöves hangot nem nevezném csöves hangnak.
Tranzisztoros erősítőt nehogymár ne lehessen saját megszokott rendszerbe kihallani. Ha átküldöm a tranzisztoros hangot egy kimenőtrafón attól mindkét rendszer hibáit fogom hallani.
Sajnos a nem OTL be kell. De mégis kevesebb hibát okoz a fülnek mint egy tranzisztor.

Kicsit az az érzésem, hogy a hozzászólók alapvetően "két irányba húzzák a szekeret". ;)
Az egyik, amikor egy igen torz, meleg tónusú, második harmonikus túlcsordulásban szenvedő hangra rámondjuk - pejoratív értelemben - hogy "olyan csöves hangja van".
Ez leginkább a kis mértékben (vagy egyáltalán nem) visszacsatolt, kimenőtrafós SE végfokok esetén jellemző, ahol már a névleges teljesítmény felénél is magas lehet a torzítás...
A második, amikor egy nyílt, tiszta, "szőrmentes" és dinamikus hangképre mondjuk jó értelemben véve a csöves hangot.
Ezen utóbbi pozitív jellemzések főként RIAA korrektorok és előerősítők (vonali erősítők) esetén szoktak elhangozni.

(Az erősen visszacsatolt, nem megfelelő konstrukciójú, vagy alkatrészbázisú csöves végfokokra, meg sokszor rámondják rossz értelemben, hogy olyan "tranzisztoros hangja van"...)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 11:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Boris írta:
Tehat csoves hangot akar 2N3055 tranzisztoral is lehet hallani HA A KIMENO A KOLEKTORRA VAN KOTVE egy SE eseten.Ez praktice be lett bizonyitva egy blind meghalgatason.
Ido adtan a rajzot lekozlom.

Abszurd humornak így sem rossz, a fergeteges komédia azonban csak a marhára tudományos, perdöntő jelentőségű "vakteszt" részletes bemutatásával teljesedhet ki :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 11:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
Azért pár műszaki előnyt is fel lehet hozni a csöves oldal javára. Amúgy fentebb SzZ pontosan szummázott.

Egyre viccesebb a totyik. Milyen szummázás, miféle műszaki előny? Amúgy kit érdekel a valóságnak csupán kis szeletét leíró műszaki előny, ha rossz hanggal párosul? Ha az eredendően hibás megközelítés egyenes út a saját magához (nem a másikhoz, hanem saját magához!) képest rossz erősítő felé??

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 17:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
bta írta:
FordPrefect írta:
Azért pár műszaki előnyt is fel lehet hozni a csöves oldal javára. Amúgy fentebb SzZ pontosan szummázott.

Egyre viccesebb a totyik. Milyen szummázás, miféle műszaki előny? Amúgy kit érdekel a valóságnak csupán kis szeletét leíró műszaki előny, ha rossz hanggal párosul? Ha az eredendően hibás megközelítés egyenes út a saját magához (nem a másikhoz, hanem saját magához!) eképest rossz erősítő felé??




Hát igen a méréseink nem alkalmasak hangminőség mérésére. A Zene a fülnek szól. Egyetlen hiteles mérés a fül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 21:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
joepapa írta:
bta írta:
FordPrefect írta:
Azért pár műszaki előnyt is fel lehet hozni a csöves oldal javára. Amúgy fentebb SzZ pontosan szummázott.

Egyre viccesebb a totyik. Milyen szummázás, miféle műszaki előny? Amúgy kit érdekel a valóságnak csupán kis szeletét leíró műszaki előny, ha rossz hanggal párosul? Ha az eredendően hibás megközelítés egyenes út a saját magához (nem a másikhoz, hanem saját magához!) eképest rossz erősítő felé??




Hát igen a méréseink nem alkalmasak hangminőség mérésére. A Zene a fülnek szól. Egyetlen hiteles mérés a fül.

Milyen igaz...maskepp iteli meg a meghalgatott zeneanyagot egy elektronista es maskepp egy filharmoniaban zenelo egyen.
Valahol olvastam: egy trioda fesztivalon a legnagyobb elismerest olyan erosito kapta amelyk torzitasa 8% volt.
2015 ben resz vettem egy blind teszten ahol meghivtunk nehany konzervatoriumot vegzett fiatalt plusz ketto tanart.
Sajat zene anyagot hoztak CD formaban.Harom SE erosito volt bekalibralva 5W teljesitmenyre fuggony mogott:
1-JLH 68-as
2-6P3C
3-Hibrid 2N3055 vegfok- kimenovel.
Hangsugarzo dupla tolcser FE206-al.

A teszt soran a jobb es bal hansugarzokat kulonbozo erositok hajtottak, igy varialva jobban felismerhetove valtak a kulonbsegek. Ugyanazt a zenet halgattuk minden parosban 1+3 2+3 es 1+2 :Vivaldi, Bach orgona muzsika d-mol tocata es fuga plusz valami jazz music mar nem emlekszem pontosan.
Most nincs meg nekem a szavazas eredmenye de akkor ott bebizonyosodott hogy egyfajta zeneanyagot a legszebben a -2- es a -3-as erositok adjak.Mas zeneanyagot csak az -1-es tudja igazan.
Igy nez ki a 3-as erosito FFT-je akar egy csoves


Csatolmányok:
2n3055hibrid.jpg
2n3055hibrid.jpg [ 24.92 KiB | Megtekintve 39153 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.04. 21:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Boris írta:
joepapa írta:
bta írta:
FordPrefect írta:
Azért pár műszaki előnyt is fel lehet hozni a csöves oldal javára. Amúgy fentebb SzZ pontosan szummázott.

Egyre viccesebb a totyik. Milyen szummázás, miféle műszaki előny? Amúgy kit érdekel a valóságnak csupán kis szeletét leíró műszaki előny, ha rossz hanggal párosul? Ha az eredendően hibás megközelítés egyenes út a saját magához (nem a másikhoz, hanem saját magához!) eképest rossz erősítő felé??




Hát igen a méréseink nem alkalmasak hangminőség mérésére. A Zene a fülnek szól. Egyetlen hiteles mérés a fül.

Milyen igaz...maskepp iteli meg a meghalgatott zeneanyagot egy elektronista es maskepp egy filharmoniaban zenelo egyen.
Valahol olvastam: egy trioda fesztivalon a legnagyobb elismerest olyan erosito kapta amelyk torzitasa 8% volt.
2015 ben resz vettem egy blind teszten ahol meghivtunk nehany konzervatoriumot vegzett fiatalt plusz ketto tanart.
Sajat zene anyagot hoztak CD formaban.Harom SE erosito volt bekalibralva 5W teljesitmenyre fuggony mogott:
1-JLH 68-as
2-6P3C
3-Hibrid 2N3055 vegfok- kimenovel.
Hangsugarzo dupla tolcser FE206-al.

A teszt soran a jobb es bal hansugarzokat kulonbozo erositok hajtottak, igy varialva jobban felismerhetove valtak a kulonbsegek. Ugyanazt a zenet halgattuk minden parosban 1+3 2+3 es 1+2 :Vivaldi, Bach orgona muzsika d-mol tocata es fuga plusz valami jazz music mar nem emlekszem pontosan.
Most nincs meg nekem a szavazas eredmenye de akkor ott bebizonyosodott hogy egyfajta zeneanyagot a legszebben a -2- es a -3-as erositok adjak.Mas zeneanyagot csak az -1-es tudja igazan.
Igy nez ki a 3-as erosito FFT-je akar egy csoves




Akkor most azt akarod mondani a trafós hang lényege legyen a topic neve? Egy rettenet tranzisztoros hang egy kimenőn átkínozva levedli a rosszat és pont a jó információ marad meg? Fura...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.04. 22:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ezen a "rettenet tranzisztoros hang"-on szerintem már túl lehetene lendülni lassan.

Azért, mert még nem találkoztál normálisabb tranzisztoros erősítővel, avagy nem sikerült építeni, esetleg a hangláncod olyan, hogy csak egy "speciális" csövessel lehet lefojtani hallgathatóra, még nem következik, hogy másoknál is hasonlóan működnek a dolgok...

Van, aki a csöves hangra mondja, hogy döng, színezett, mosott, torz, sávhatárolt.

Nyilván leginkább a saját tapasztalataink alapján alakítunk ki véleményt egy ilyen témában, de nagyon nem mindegy, hogy miféle tapasztalatokat sikerül begyűjteni. Kinek ilyet, kinek olyat...


Az meg már milliószor példának lett hozva, hogy gyakorlatilag az összes hangfelvétel amivel hallgatod és teszteled a cuccod, félvezetős elektronikákkal készült. Talán több mint 100 vagy 200 tranzisztoron is átment az a jel mire hangfelvétel lett belőle.
A cd játszók, dacok is tartalmaznak tranzisztort bőséggel. De ez ugye nem gond...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 08:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Egyetértek shanyval.
Sajnálatos, hogy nem akadt utadba/füledbe jó minőségű félvezetős cucc. Pedig van jócskán belőle...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 08:40 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
" A csöves hang lényege " nem tranzisztorokban van elrejtve ;)
Az elmúlt több mint fél évszázad erősítői ezt bebízonyították, a becitált professzionális félvezetős hangfelvevő rendszerek hangja pedig az LP-ken detektálható. Az elektroncsöveket használó stúdió felvételek azért magasabb szintre vannak beárazva, mint a félvezetőkkel készültek - gondolom ez is a világpiac " félrehallása"...ebben benne van persze a korábban élt művészek esetleges színvonalasabb értékelése is.
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 12:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
tunerman írta:
" A csöves hang lényege " nem tranzisztorokban van elrejtve ;)
Az elmúlt több mint fél évszázad erősítői ezt bebízonyították, a becitált professzionális félvezetős hangfelvevő rendszerek hangja pedig az LP-ken detektálható. Az elektroncsöveket használó stúdió felvételek azért magasabb szintre vannak beárazva, mint a félvezetőkkel készültek - gondolom ez is a világpiac " félrehallása"...ebben benne van persze a korábban élt művészek esetleges színvonalasabb értékelése is.
Üdv: TJ.

Jól mondod. Tesztelni már gyakorlatilag csak a 60-as évek elejéről, vagy korábbi időből való lemezekkel lehet.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 13:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Tesztelni már gyakorlatilag csak a 60-as évek elejéről, vagy korábbi időből való lemezekkel lehet.

Nemtom ki mondta, h nem kell ez a totyik. Szerintem nagyon is kell, mégpedig tanulságként. Olyan szépen összegyűlnek itt a hifisták sznob előítéletei... ↑

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 14:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
hallgassatok fonografot vagy az asszonyt :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 15:03 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
LKA írta:
hallgassatok fonografot vagy az asszonyt :lol:


A fonográf oké, de az asszony bőven a 60-as évek után készült...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 15:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Olyan szépen összegyűlnek itt a hifisták sznob előítéletei... ↑"
Mint opéldául a te véleményed? ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 15:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Még cső sincs :) Akkor biztos jól szól.

https://www.youtube.com/watch?v=g3qPT30LejM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 16:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Mint opéldául a te véleményed? ;)

Melyik? Szeretnék a hibáimból tanulni, de ahhoz vagdalkozás helyett rá kellene mutatni. Első körben persze nem árt megvitatni, hogy esetleg nem te látod kifordítva/eltorzítva?;)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 18:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
sajti írta:
LKA írta:
hallgassatok fonografot vagy az asszonyt :lol:

A fonográf oké
Sajti

Tessék:))
Ha nem haragszol, én inkább kihagyom :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 19:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
Valahogy mindenki elegansan elsiklot a bemutatot FFT mellet anelkul hogy velemenyt mondjon, pedig ez konkretan bizonyit nem csupan tapogatas, osztonszeru nyilatkozat, stb.
Azert felhivom tisztelt csoves kolegak figyelmet a fokozatosan csokeno harmonikusokra (remelem helyesen mondom).
Ez a jelenseg csak akkor letezik ha a kimeno trafo anodra illetve kolektora csatlakozik.
Ha a kimeno trafo katodra illetve emiterre csatlakozik a FFT nem igy nez ki, harmonikusokban szegeny.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 20:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Szerintem olyan, hogy csoves/tranzistoros "hang" nincs, csak torzitas profil van (mindenfajta merheto es nem merheto nem linearitas osszessege). Van olyan, hogy jol/szarul mér, jol/szarul szol es ezek kombinacioi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 20:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Boris írta:
Azert felhivom tisztelt csoves kolegak figyelmet a fokozatosan csokeno harmonikusokra (remelem helyesen mondom).
Ez a jelenseg csak akkor letezik ha a kimeno trafo anodra illetve kolektora csatlakozik.

Dehogy csak akkor létezik! A legtöbb trióda alapból ilyen (pl. OTL SET füleserősítők). Ismerem ezt a tervezői filózófiát, és látok benne egy kis igazságot. A harmonikus torzítás jelentőségét azonban óriási hiba túlértékelni. Akinek volt dolga kiemelkedően jó rendszerbe(!!) illesztett kiemelkedően jó SET teljesítményerősítővel, annak szerintem fel kellett tűnjön, hogy tekergetheti a hangerőt, egy bizonyos pontig nem változik meg észrevehetően a karakter - pedig szomszédkímélő éjjeli hangerő mellett a THD akár 2 nagyságrenddel alacsonyabb lehet → Gyakorlatilag csak a zenei csúcsokban megy 0 phon fölé.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 22:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Egyre viccesebb a totyik. Milyen szummázás, miféle műszaki előny? Amúgy kit érdekel a valóságnak csupán kis szeletét leíró műszaki előny, ha rossz hanggal párosul? Ha az eredendően hibás megközelítés egyenes út a saját magához (nem a másikhoz, hanem saját magához!) eképest rossz erősítő felé??

Nos, ezt a hozzászólást magyarázza meg a szerző, vagy ellenfelei. :D Blabla, blabla, b l a b l a..b a


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 23:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Boris írta:
Azert felhivom tisztelt csoves kolegak figyelmet a fokozatosan csokeno harmonikusokra (remelem helyesen mondom).
Ez a jelenseg csak akkor letezik ha a kimeno trafo anodra illetve kolektora csatlakozik.


Nem, ez a jelenség akkor "létezik", ha rendesen tervezett, kivitelezett -mellesleg valószínűleg jól szóló- csöves erősítőt mérsz.
Ha nem ilyet látsz -az első 3-4 harmonikus lefutása a legfontosabb- akár hegyezheted is a "vájtfüledet". ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.05. 23:44 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
euro21 írta:
Boris írta:
Azert felhivom tisztelt csoves kolegak figyelmet a fokozatosan csokeno harmonikusokra (remelem helyesen mondom).
Ez a jelenseg csak akkor letezik ha a kimeno trafo anodra illetve kolektora csatlakozik.


Nem, ez a jelenség akkor "létezik", ha rendesen tervezett, kivitelezett -mellesleg valószínűleg jól szóló- csöves erősítőt mérsz.
Ha nem ilyet látsz -az első 3-4 harmonikus lefutása a legfontosabb- akár hegyezheted is a "vájtfüledet". ;)

Pl.:
download/file.php?id=14858&mode=view
(CJ PV-10 line szekció után építés, RCA Clear Top 12AU7, Uki = 1Veff, THD = 0,04%)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 08:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bta írta:
dys-cus írta:
Mint opéldául a te véleményed? ;)

Melyik? Szeretnék a hibáimból tanulni, de ahhoz vagdalkozás helyett rá kellene mutatni. Első körben persze nem árt megvitatni, hogy esetleg nem te látod kifordítva/eltorzítva?;)

Te kezted a sznobozással, mert egyszerűen úgy érzed, hogy be kell szólnod. Sajnállak.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 08:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
euro21 írta:
Boris írta:
Azert felhivom tisztelt csoves kolegak figyelmet a fokozatosan csokeno harmonikusokra (remelem helyesen mondom).
Ez a jelenseg csak akkor letezik ha a kimeno trafo anodra illetve kolektora csatlakozik.


Nem, ez a jelenség akkor "létezik", ha rendesen tervezett, kivitelezett -mellesleg valószínűleg jól szóló- csöves erősítőt mérsz.
Ha nem ilyet látsz -az első 3-4 harmonikus lefutása a legfontosabb- akár hegyezheted is a "vájtfüledet". ;)

Pl.:
download/file.php?id=14858&mode=view
(CJ PV-10 line szekció után építés, RCA Clear Top 12AU7, Uki = 1Veff, THD = 0,04%)
db

Ez egy kiváló erősítő, én is ezt használom, csak jelenleg átépítés alatt van a házam is, meg az előfokom is. :P
Rendkívül egyszerű, de nagyon jó hangú elektronika. Már többeknek segítettem megépíteni, sőt talán itt én voltam az úttörő ebben az erősítőben..
Hasonlót mértem én is rajta. A cső fekete hosszúanódos, D getteres RCA. Na az tud valamit. :)
Amúgy ha erősítőket hasonlítok össze, csakis olyan korai 60-as felvételeket használok, ami valszeg csövesen vettek fel, kevés machinációval. Aki hallotta DHT lemezét a Krizsi talin, az tudja miről beszélek. Az objektív értékeléshez, ami azért mégis csak szubjektív, ahhoz ilyen objektív felvételek kellenek. Van ilyen mai felvétel is, csak ritka, és drága. Ha lesz időm, majd előkeresem. Még az is a lemez borítón van, hogy milyen mikrofont, és milyen gyáriszámút használtak. Persze a zene is izgalmas.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 10:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Aki hallotta DHT lemezét a Krizsi talin, az tudja miről beszélek.

Valószínűleg ismét "beszólásnak" értékeled, de az olvasók kedvéért le kell szögezni, hogy a korlátozó tényező egy tapasztaltabb hifistánál valószínűleg nem az, hogy nem hallotta, vagy nem ismer hasonlóan jó hangminőségű lemezeket a '60-as évek elejéről, hanem a "hivatkozás" módja. Legalább annyit leírhattál volna, hogy milyen zenei stílus... A demonstrációs célra készült lemezek jellemzően mesterkélt, hatásvadász világát pedig inkább ne keverjük ide.

/A korabeli CJ phonókat magam is nagyra tartom, a különféle utánépítettekkel viszont finoman szólva is vegyes a tapasztalatom./

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 11:36 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
bta írta:
....
/A korabeli CJ phonókat magam is nagyra tartom, a különféle utánépítettekkel viszont finoman szólva is vegyes a tapasztalatom./

Mindketten csak a vonali részt építettük után, phonóról szó sem esett - nekem a CJ-é nem is szimpi. :roll:
Lap közepén valahol:
viewtopic.php?f=55&t=2810
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 19:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
bta írta:
dys-cus írta:
Aki hallotta DHT lemezét a Krizsi talin, az tudja miről beszélek.

Valószínűleg ismét "beszólásnak" értékeled, de az olvasók kedvéért le kell szögezni, hogy a korlátozó tényező egy tapasztaltabb hifistánál valószínűleg nem az, hogy nem hallotta, vagy nem ismer hasonlóan jó hangminőségű lemezeket a '60-as évek elejéről, hanem a "hivatkozás" módja. Legalább annyit leírhattál volna, hogy milyen zenei stílus... A demonstrációs célra készült lemezek jellemzően mesterkélt, hatásvadász világát pedig inkább ne keverjük ide.

/A korabeli CJ phonókat magam is nagyra tartom, a különféle utánépítettekkel viszont finoman szólva is vegyes a tapasztalatom./

Pár tipikus demó lemez amiről Dys-cus beszél:
BIS LP188
HUNGAROTON SLPD 12800
PHILIPS SEQUENZA 6527 136
PHILIPS SEQUENZA 6527 069
DECCA SXL 6099
TONPRESS SX-T 110
CAPITOL T839
a teljesség igénye nélkűl...

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 19:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
DHT írta:
bta írta:
dys-cus írta:
Aki hallotta DHT lemezét a Krizsi talin, az tudja miről beszélek.

Valószínűleg ismét "beszólásnak" értékeled, de az olvasók kedvéért le kell szögezni, hogy a korlátozó tényező egy tapasztaltabb hifistánál valószínűleg nem az, hogy nem hallotta, vagy nem ismer hasonlóan jó hangminőségű lemezeket a '60-as évek elejéről, hanem a "hivatkozás" módja. Legalább annyit leírhattál volna, hogy milyen zenei stílus... A demonstrációs célra készült lemezek jellemzően mesterkélt, hatásvadász világát pedig inkább ne keverjük ide.

/A korabeli CJ phonókat magam is nagyra tartom, a különféle utánépítettekkel viszont finoman szólva is vegyes a tapasztalatom./

Pár tipikus demó lemez amiről Dys-cus beszél:
BIS LP188
HUNGAROTON SLPD 12800
PHILIPS SEQUENZA 6527 136
PHILIPS SEQUENZA 6527 069
DECCA SXL 6099
TONPRESS SX-T 110
CAPITOL T839
a teljesség igénye nélkűl...


A '60-as évek eleje ?

Végig csöves felvételi technika ? A mesterlemez vágógép erősítőjét is belevéve ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 20:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
Pár tipikus demó lemez amiről Dys-cus beszél:
BIS LP188
HUNGAROTON SLPD 12800
PHILIPS SEQUENZA 6527 136
PHILIPS SEQUENZA 6527 069
DECCA SXL 6099
TONPRESS SX-T 110
CAPITOL T839
a teljesség igénye nélkűl...


Szép kis vegyesfelvágott:) Elsőgenerációs digitális technikával felvett Hungaroton 1987-ből? Hogy a fenébe lehet alkalmas egy elektronika minőségének megítélésére?* :lol: Szabó Gábor? Egyszálgitár, és még lány sincs mellé? Hát milyen hifista vagy te?? :mrgreen:

Az audiofil lemezekről pedig... nem haszontalan dolgok, de a hifis szempontok alapján legjobbnak kikiáltottak könnyebben félrevihetnek, mint a hangminőségük mellett művészetileg is komoly értéket képviselő kiadványok. Többek között ezért nem gyűjtök ilyesmit.

* Valójában gyakran elővettem sokadik megerősítésként, hogy tényleg jó irányba haladok-e... szerinted mi lehet a "titka"?

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bta 2017.10.06. 21:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 21:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nem is ez a lényeg, ezek közt talán 2db készűlt csöves teknikával. Számtalan kiváló lemezem van ami még hírből sem látott csövet. :lol: nem kel ezt a témát túl pörgetni.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 21:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
bta írta:
DHT írta:
Pár tipikus demó lemez amiről Dys-cus beszél:
BIS LP188
HUNGAROTON SLPD 12800
PHILIPS SEQUENZA 6527 136
PHILIPS SEQUENZA 6527 069
DECCA SXL 6099
TONPRESS SX-T 110
CAPITOL T839
a teljesség igénye nélkűl...


Szép kis vegyesfelvágott:) Elsőgenerációs digitális technikával felvett Hungaroton 1987-ből? Hogy a fenébe lehet alkalmas egy elektronika minőségének megítélésére?* :lol: Szabó Gábor? Egyszálgitár, és még lány sincs mellé? Hát milyen hifista vagy te?? :mrgreen:

* valójában gyakran elővettem sokadik megerősítésként, hogy tényleg jó irányba haladok-e (szerinted mi lehet a "titka"?)

Például olyan aki inkább zenét hallgat hifizés helyett, és nem érdekel hogy milyen teknikával vették fel az adott zenei anyagot ha nekem az tetszik.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 21:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
Például olyan aki inkább zenét hallgat hifizés helyett, és nem érdekel hogy milyen teknikával vették fel az adott zenei anyagot ha nekem az tetszik.

Oké, akkor csavarjunk még egyet a dolgon. Azt hisszük, hogy a "tetszési indexünket" csak kis mértékben befolyásolja a hangminőség? Mert mi aztán biztos nem vagyunk sznobok? ;)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 21:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
bta írta:
DHT írta:
Például olyan aki inkább zenét hallgat hifizés helyett, és nem érdekel hogy milyen teknikával vették fel az adott zenei anyagot ha nekem az tetszik.

Oké, akkor csavarjunk még egyet a dolgon. Azt hisszük, hogy a "tetszési indexünket" csak kis mértékben befolyásolja a hangminőség? Mert mi aztán biztos nem vagyunk sznobok? ;)

Sznob akár jó értelem ben is lehet az ember :) Igen sznob vagyok, és a hangminőségel kapcsolatban egyre igényesebb :mrgreen:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 21:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
b. tamás: biztos észrevetted, hogy kilógsz a sorból innen, de azonkívül, hogy ez megelégedéssel tölt el, nem gondolod, hogy a kizárólag általad vélt szellemességeden felül végre konkrétumokat is írhatnál? Miért félsz akármiről konkrétan nyilatkozni? Miért csak a végeláthatatlan fikázást erőlteted, és az égvilágon semmiben nem nyilvánítasz egyértelmű saját véleményt, nehogy bárki bármit is számonkérhessen a közel/távoli jövőben. Mindenki hülye minden témában, és te vagy ennek a megmondója, senki más.
Én elhiszem, hogy nehéz gyerekkorod volt, de elég fárasztó ezt mindenkinek olvasni nap mint nap. A legnagyobb jószándékkal kérdem: nem lehetne ezen legalább egy kicsit változtatni?
És hogy ne legyen ez itt mind off, kérdezem? NEKED mi a véleményed a csöves/félvezetős/hibrid hang lényegéről, FÜGGETLENÜL az itt olvasható hozzászólásoktól?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A csoves hang lenyege
HozzászólásElküldve: 2017.10.06. 22:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Szabó Zoltán írta:
biztos észrevetted, hogy kilógsz a sorból innen

Te miről beszélsz? Hol van itt sor, és milyen szabályok szerint áll fel? Ki diktálja a szabályokat? Itt én csak különféle véleményeket, eltérő megközelítéseket látok, meg buta személyeskedéseket, mint pl. amit most előadtál. Össze-vissza írod az egymásnak ellentmondó hülyeségeket. Aki nem nyilvánít saját véleményt, az mégis, hogyan fikázik? Netán egy másik személynek a véleményével? :lol: Mi bajod van neked tkp?

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség