audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 14:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.04.09. 11:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
http://www.jacmusic.com/nos/GU-50-Triode.jpg

Egy -60V, 375V, 80mA munkaponthoz egy majdnem 4k7-es munkaegyenes "illik".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.04.09. 11:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
http://www.jacmusic.com/nos/GU-50-Triode.jpg

Egy -60V, 375V, 80mA munkaponthoz egy majdnem 4k7-es munkaegyenes "illik".

Köszi!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 11:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
Engedtessék meg , hogy én is hozzászóljak. Én GU50SE erősítőt építettem, magamnak, és nem azért mert megőrűltem. Az igaz, hogy én sem hallottam másik jól szóló GU50-et. De mindegyik bontott alkatrészekből egyszerűen méltatlan áramkörrel volt elkészítve. Ilyesmi egy 300B-nél eszébe sem jutna az építőnek! Az én erősítőm csak az alkatrészköltsége 200.000Ft ban van. Van építő barátom aki szerint a GU50 jobb mint a 300B! Én ezt nem osztom, de a GU50 félelmetesen jó! Nagy dinamika, nagy teljesítmény, kiváló hang, a mi alkalmazásainkban elnyűhetetlen, olcsó, van bőven, mi kell még?
Kérdezhetné valaki ha a drága áramkörre volt pénz, akkor már miért nem 300B, vagy 2A3? Mert ott figyel a polcon most is 12 vadi új GU50 amit idős Zoli bácsitól kaptam csak úgy, mondván: "hogy legyen miből válogatnod", azért ez nagy luxus ám. A 300B túl van misztifikálva, ezért bár érdemeit elismerem, de túl van árazva. Egyszerűen nem tud elszámolni a rá költött pénzel. De elismerem a 300B, főként a 2A3 jobb mint a GU50, de nem sokkal:)!
SE vagy PP? Ilyet is olvasok itt GU50-ből. Számomra ez nem is kérdés. A PP létjogosúltsága szerintem, hangsúlyozom szerintem csak a teljesítmény növelésben van! Abból pedig a GU50-nek van bőven. Az SE erősítők a jobbak! De elfogadom, hogy mások ezt nem osztják. Azt is elismerem, hogy az osszciloszkópok jobban szeretik a PP.-t. Kár, hogy a fülem ezt nem osztja...
Végezetül: Valójában, szerintem minden szinte minden csöves erősítő jó. A karakterük, teljesítményük más, de mind abból az alomból való. Lehet GU50, 300B, 2A3, 6L6, KT88 stb... mind jó! Nem egyformák de mind jó! Csak méltóan kell megépíteni. Mindegyik ott büntet ahol spórolsz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 12:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Milyen kimenőt használsz? :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 13:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
pechman8 írta:
.... alkatrészköltsége 200.000Ft ban van......

Erről lehet tudni, valamit hogy milyen alkatrészekről is van szó, miből is jött össze az a 200 eFt? Fotó ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 13:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
mayky írta:
pechman8 írta:
.... alkatrészköltsége 200.000Ft ban van......

Erről lehet tudni, valamit hogy milyen alkatrészekről is van szó, miből is jött össze az a 200 eFt? Fotó ?


A teljesség igénye nélkül.
A kimenő DYS-CUS, Kondenzátorok: Elkók: RIFA, NIPPON, NICHIKON Audio, Rubicon Audio. Polypropilén: Miflex és JFX Audio. PIO: Szovjet K40-Y (csatoló) és K42-Y (katódnál kicsinek), meg még egy fajta de nem tudom fejből. Biztos hagytam ki... Ellenállók: Ohmite Audio Gold, Amtrans AMRG!, Wishay dale, ... Két külön hálózati táp 450V: Ua, két külön Hammond fojtó (lehet ezen a ponton még kipróbálom milyen ellenállóval.) Két egyenirányítás 4-4 Shottky-ból. Spéci kábel, spéci csatik, spéci forrasz... Szóval nem olcsó, ha az ember szeretne két ellenállást nem vehet csak kettőt mert válogatni kell, hogy egyformák legyenek... stb... Az is fontos, hogy ebből kb 25ezer postaköltség... Mert nálunk Pécsen csak kínai szar van, azt meg nem rakom bele, olyan erősítő van a boltban is.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 14:04 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
pechman8 írta:
lehet ezen a ponton még kipróbálom milyen ellenállóval.

Szerintem felesleges. Nem egy súlycsoport.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 14:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
euro21 írta:
pechman8 írta:
lehet ezen a ponton még kipróbálom milyen ellenállóval.

Szerintem felesleges. Nem egy súlycsoport.


Hmmmm, :roll:
megfogadom...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 14:24 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
dys-cus írta:
Milyen kimenőt használsz? :)

Ez itt a reklám helye :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 14:25 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
pechman8 írta:
Hmmmm, :roll:
megfogadom...!

200eFt+egy halom munka, idő .... Kár volt a végcsövön spórolni.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 15:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
Krizsi írta:
dys-cus írta:
Milyen kimenőt használsz? :)

Ez itt a reklám helye :)


Elszomorít, hogy ezen a fórumon is ez a tipikusan "magyar" mentalitás tapad meg. Mint a rák...

Dys-Cus munkája döbbenetesen jó. Én Szívesen "reklámozom"! Miért ne tudhatnának róla mások is?!
Miért savanyú ez Neked?

Áh, ... inkább elköltözöm a fórumról...



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 16:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nos meglehetősen jól sikerült darab lett, az már biztos. Ilyeneket tekerek a 300B-hez is, csak azoknak alacsonyabb az illesztése. Kollegánk biztosan jól járt vele, olcsóbb cca. 50%-al, mint a külföldi, és jobb 50%-al mint a külföldi. :P
Komolyra fordítva a szót, itt az átvitele:
Csatolmány:
GU50 SE Bode.JPG
GU50 SE Bode.JPG [ 169.66 KiB | Megtekintve 39741 alkalommal. ]

Csatolmány:
GU50 SE Phase.JPG
GU50 SE Phase.JPG [ 119.21 KiB | Megtekintve 39741 alkalommal. ]

Amúgy nem vicceltem. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 16:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
Nos meglehetősen jól sikerült darab lett, az már biztos. Ilyeneket tekerek a 300B-hez is, csak azoknak alacsonyabb az illesztése. Kollegánk biztosan jól járt vele, olcsóbb cca. 50%-al, mint a külföldi, és jobb 50%-al mint a külföldi. :P
Komolyra fordítva a szót, itt az átvitele:
Csatolmány:
GU50 SE Bode.JPG

Csatolmány:
GU50 SE Phase.JPG

Amúgy nem vicceltem. :lol:



és annyiba is kerül mint egy 300 B-s?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 16:29 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
pechman8 írta:
Krizsi írta:
dys-cus írta:
Milyen kimenőt használsz? :)

Ez itt a reklám helye :)


Elszomorít, hogy ezen a fórumon is ez a tipikusan "magyar" mentalitás tapad meg. Mint a rák...

Dys-Cus munkája döbbenetesen jó. Én Szívesen "reklámozom"! Miért ne tudhatnának róla mások is?!
Miért savanyú ez Neked?

Áh, ... inkább elköltözöm a fórumról...



Nem tudom miért kaptad fel a vizet. Discus trafóit és annak kvalitásait gyanúm szerint régebb óta ismerem, minthogy te pákát fogtál a kezedbe. Én csak azon derültem egyet, nem is neked címezve, hogy Discus milyen ügyesen kérdezett maga alá.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 16:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
pechman8 írta:
Engedtessék meg , hogy én is hozzászóljak. Én GU50SE erősítőt építettem, magamnak, és nem azért mert megőrűltem. Az igaz, hogy én sem hallottam másik jól szóló GU50-et. De mindegyik bontott alkatrészekből egyszerűen méltatlan áramkörrel volt elkészítve. Ilyesmi egy 300B-nél eszébe sem jutna az építőnek! Az én erősítőm csak az alkatrészköltsége 200.000Ft ban van. Van építő barátom aki szerint a GU50 jobb mint a 300B! Én ezt nem osztom, de a GU50 félelmetesen jó! Nagy dinamika, nagy teljesítmény, kiváló hang, a mi alkalmazásainkban elnyűhetetlen, olcsó, van bőven, mi kell még?
Kérdezhetné valaki ha a drága áramkörre volt pénz, akkor már miért nem 300B, vagy 2A3? Mert ott figyel a polcon most is 12 vadi új GU50 amit idős Zoli bácsitól kaptam csak úgy, mondván: "hogy legyen miből válogatnod", azért ez nagy luxus ám. A 300B túl van misztifikálva, ezért bár érdemeit elismerem, de túl van árazva. Egyszerűen nem tud elszámolni a rá költött pénzel. De elismerem a 300B, főként a 2A3 jobb mint a GU50, de nem sokkal:)!
SE vagy PP? Ilyet is olvasok itt GU50-ből. Számomra ez nem is kérdés. A PP létjogosúltsága szerintem, hangsúlyozom szerintem csak a teljesítmény növelésben van! Abból pedig a GU50-nek van bőven. Az SE erősítők a jobbak! De elfogadom, hogy mások ezt nem osztják. Azt is elismerem, hogy az osszciloszkópok jobban szeretik a PP.-t. Kár, hogy a fülem ezt nem osztja...
Végezetül: Valójában, szerintem minden szinte minden csöves erősítő jó. A karakterük, teljesítményük más, de mind abból az alomból való. Lehet GU50, 300B, 2A3, 6L6, KT88 stb... mind jó! Nem egyformák de mind jó! Csak méltóan kell megépíteni. Mindegyik ott büntet ahol spórolsz!


ez jó "Mindegyik ott büntet ahol spórolsz" A GU a hangminőségben. szerintem ha eljössz egyszer talira és ugyan azon a hangfalon meghallgatod a GU t meg a 300B t sirva fogsz fakadni.



de azért a GU 50 es erősitő egy 300B hez képest sajna csak egy belépő szintű erősitő. még egy 6l6 se hez is
.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 17:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
pechman8 írta:
Krizsi írta:
dys-cus írta:
Milyen kimenőt használsz? :)

Ez itt a reklám helye :)


Elszomorít, hogy ezen a fórumon is ez a tipikusan "magyar" mentalitás tapad meg. Mint a rák...

Dys-Cus munkája döbbenetesen jó. Én Szívesen "reklámozom"! Miért ne tudhatnának róla mások is?!
Miért savanyú ez Neked?

Áh, ... inkább elköltözöm a fórumról...



Nem tudom miért kaptad fel a vizet. Discus trafóit és annak kvalitásait gyanúm szerint régebb óta ismerem, minthogy te pákát fogtál a kezedbe. Én csak azon derültem egyet, nem is neked címezve, hogy Discus milyen ügyesen kérdezett maga alá.


Igyexik az ember. :D
Pechman8!
Megvédem Krizsit én is. Nem akart ő megbántani senkit, engem meg nem is hiszem, hogy fog, mert régi az ismeretségünk, meg a hobbink is ugyanaz. Ráadásul soxor eszem a főztjét is. :P Na az majdnem olyan jó, mint az én trafóm. :lol: Ne haragudj rá, véleményt mondott csak, s biztos vagyok benne, hogy nem akart megbántani senkit. Inkább ismerd meg, gyere el szeptemberben a Krizsi féle talira. Biztosan meghív téged is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 17:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Krizsi írta:
pechman8 írta:
Hmmmm, :roll:
megfogadom...!

200eFt+egy halom munka, idő .... Kár volt a végcsövön spórolni.

Jó, jó, de ha én 300B használnék a kedvenc márkámból, akkor egy pár 547EUR lenne lista áron, de sajna kettő pár kéne, és mégsem 300B-t használok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 19:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
istvan01 írta:
mégsem 300B-t használok :)

Ne menjünk bele, hogy az a "mégsem" mennyibe kerül, mert Pechman8 torkon szúrja magát. :lol:

Maradjunk annyiban, hogy mindenki a lehetőségeihez képest elérhető áron kívánja megvalósítani a legjobb hangot.

Mindig van feljebb - főleg árban ;) -, de tudomásul kell venni, hogy egy elég magas minőségi szint felett minden 10% plusz legalább 30-50% ráfordítást igényel.
Az, hogy ez megéri-e, mindenkinek saját magának kell eldönteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
istvan01 írta:
Krizsi írta:
pechman8 írta:
Hmmmm, :roll:
megfogadom...!

200eFt+egy halom munka, idő .... Kár volt a végcsövön spórolni.

Jó, jó, de ha én 300B használnék a kedvenc márkámból, akkor egy pár 547EUR lenne lista áron, de sajna kettő pár kéne, és mégsem 300B-t használok :)


kevesen épitenek ilyen drága alkatrészekből .Akartam már kérdezni, a rendszered leggyengébb láncszeme nem a hangfalad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 20:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
Krizsi írta:
pechman8 írta:
Krizsi írta:
dys-cus írta:
Milyen kimenőt használsz? :)

Ez itt a reklám helye :)


Elszomorít, hogy ezen a fórumon is ez a tipikusan "magyar" mentalitás tapad meg. Mint a rák...

Dys-Cus munkája döbbenetesen jó. Én Szívesen "reklámozom"! Miért ne tudhatnának róla mások is?!
Miért savanyú ez Neked?

Áh, ... inkább elköltözöm a fórumról...



Nem tudom miért kaptad fel a vizet. Discus trafóit és annak kvalitásait gyanúm szerint régebb óta ismerem, minthogy te pákát fogtál a kezedbe. Én csak azon derültem egyet, nem is neked címezve, hogy Discus milyen ügyesen kérdezett maga alá.


Túlreagáltam, sajnálom.
Örülök, hogy vicc volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 21:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
Talán érdemes arról néhány gondolatot leírni, hogy (bár ez szerintem mindig így van) a GU50 nem szólt egetverően jól egyből. Jó volt, de semmi különös, mint a Meriot Hotelben a gyáriak novemberben. Ezért a hangért nem biztos, hogy érdemes. Vagyis Ti biztos tudjátok, hogy a házi erősítő ellentétben a gyárival nem a bekapcsoláskorra készül el. Hanem sokkal utána. Én egy éve már gondoltam többször is azt, hogy utoljára csavarozom le a fenéklemezét. Kész, ennél jobb már nem lehet... De mikor hallottam valamit egy másik erősítőben akkor ez nem hagyott nyugodni. Én mindent magam kipróbáltam. Trióda vagy UL. Az áramkörben 3 helyen lehet katódkondi. Mind a hárommal eljátszottam, legyen , ne legyen, milyen legyen... ki-be. És akkor az ellenállások, főleg az anód és katód pozícióban... Ez az erősítő annyit volt kapcsolgatva föl, le, hogy egy drága csővel biztos nem mertem volna. De megjött a hangja! Most lehet mondani, hogy mennyi munka, de imádok vele foglalkozni! Miért írtam mindezt le? Most ezt olyannak írom aki gondolkodik a GU50 megépítésén. Hogy csak attól, hogy Ágoston Lajos tollából - ami nagyszerű írás- megépíti a 450V-al működőt, működni fog, de eztán jön csak a neheze! De megéri, meg fog jönni hangja! Ide tartozik: A Feleségem meglepett egyszer egy jeggyel egy különleges koncertre. Nem volt más csak négy nagybőgő! Hogy azok milyen energiákat mozgattak meg! Ekkor világosodtam meg, hogy számomra legalábbis a dinamika megragadása a lényeg, és ez a legnehezebb is, ez nem azonos a basszussal! A GU50 pedig ebben jó! Vagy jó ebben. És itt jön a képbe Dys-Cus akinek a kimenője szerintem szintén ebben jó.
Most nem akarok más csövekbe bele menni, mert nem vagyok benne szakavatott, valamint itt a GU50 a téma, de mint írtam, szerintem sok jó cső van. Jó a GU is.
(De nem bírom ki: szerintem a király nem a 300B, hanem a 2A3!) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 00:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nem is olyan régen valami dys-cus nevű alak kért GU50-hez beállítási paramétereket a fórumon....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 07:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Gybalu71 írta:
istvan01 írta:
Krizsi írta:
pechman8 írta:
Hmmmm, :roll:
megfogadom...!

200eFt+egy halom munka, idő .... Kár volt a végcsövön spórolni.

Jó, jó, de ha én 300B használnék a kedvenc márkámból, akkor egy pár 547EUR lenne lista áron, de sajna kettő pár kéne, és mégsem 300B-t használok :)


kevesen épitenek ilyen drága alkatrészekből .Akartam már kérdezni, a rendszered leggyengébb láncszeme nem a hangfalad?

Ezt nehéz eldönteni, különben is, az alma vagy körte a kevésbé ízletes?
Valószínű, persze, a hangfal elvben és gyakorlatban is a legkevésbé lineáris, legtöbbet torzító, stb lánc elem.
Előző évben léptem rajta három tuningot, varrtam kabátot rá :), a közép-szélessávú hangszóró kapott parciális rezgés csillapító csíkokat és a közép-magas váltást lejjebb hoztam kb 5kHz-re, maradva persze a 6dB-s meredekségnél.
De, nincs érdeklődésem és ebből következően energiám se másik hangalat barkácsolni, vagy beruházni valami komolyabb gyári kivitelre, mert jó vele zenélni.
Itt már OFF
Másfél hete voltunk Kaporka-Gáborral Bay Zolinál, Tiszaalpáron. Fülre vehettük a Müncheni kiállításra készült extra-vagáns hangsugárzóját. Szerintem eszméletlen jó, tessék majd figyelni a sajtó visszhangját.
http://www.6moons.com/industryfeatures/ ... 018/1.html
http://www.audioxpress.com/news/revolut ... unich-2018


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 07:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
pechman8 írta:
.... számomra legalábbis a dinamika megragadása a lényeg, és ez a legnehezebb is, ez nem azonos a basszussal! ....
Kimenőtranszformátoros csöves erősítő és "dinamika megragadása" .....bennem, valahogy elég távol állnak ezek egymástól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 08:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
shany írta:
Kimenőtranszformátoros csöves erősítő és "dinamika megragadása" .....bennem, valahogy elég távol állnak ezek egymástól.


Ezzel én is így voltam, de később egy conrad-johnson Premier 8 azért közelebb hozta egymáshoz a két dolgot. Határozottan közelebb....

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 09:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
shany írta:
pechman8 írta:
.... számomra legalábbis a dinamika megragadása a lényeg, és ez a legnehezebb is, ez nem azonos a basszussal! ....
Kimenőtranszformátoros csöves erősítő és "dinamika megragadása" .....bennem, valahogy elég távol állnak ezek egymástól.


Akkor folytatom:
Még sokat foglalkoztam az előcsövekkel is. Még mindig a GU50SE-ről írok.
5 félét próbáltam. Ágoston szerint a 6N6P a legjobb oda. Én ki is próbáltam. Igaza van. Most, hogy ez attól van-e, hogy a fűtése 1A -t vesz fel, vagy, hogy a vezérlőrácsa színaranyból van vagy mind a kettőtől azt nem tudom. Meghallgattam kíváncsiságból a kínai 6N6T-t is, lágyabb hangzású, kevésbé kell válogatni, nincs akkora szórás közöttük, de az orosznál van az erő. Egyszerűen a többi nem produkál ilyen dinamikát.
Fűtés: Ezt is kipróbáltam, mármint egyennel vagy váltóval. Mivel a 6N6P indirekt fűtésű szóba jön a váltóáram is. JLH azt írja "nincs okunk, hogy ne simított, szabályozott és szűrt egyenről fűtsük az előcsövet" Nos én is így kezdtem, de nem hagyott a gondolat, hogy milyen lehet AC-ről? Átkötöttem, a hálózatim tudja szerencsére 6,3V-t is. Nos JLH-nak itt , ennél a csőnél nincs igaza. Egyszerűen sokkal jobb váltóval! Testes, gyors, dinamikus. Olyasminek tudnám leírni a különbséget mint a trióda és az UL között van.
Ha már szóba jött a Trióda vs UL. Ezzel is eltöltöttem egy hónapot. UL-ben épült. Átkötöttem triódára, több mint egy hónapig így is hagytam (előcsöveket újra végigpróbáltam így is...) mindenféle zenémet végigtoltam rajta. Aztán vissza kötöttem UL-be. A tapasztalatom, triódaként a GU50 végcsőtől pont azt vesszük el amiben a legjobb. A dinamizmust. Ez az én tapasztalatom más is leírhatja a sajátját. Ez az enyém.
Építettem tranzisztorost is kiváló lett, barátom Primare erősítője bizony nem tud elszámolni vele szemben, szóval elég jó lett, de a csövesem és a tranzisztorosom egyszerűen nincsenek egy szinten. Szerintem ez általában így van a csövesek javára, de elfogadom, hogy Te ezzel nem értesz egyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 09:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.04.10. 19:06
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Békéscsaba
pechman8 írta:
shany írta:
pechman8 írta:
.... számomra legalábbis a dinamika megragadása a lényeg, és ez a legnehezebb is, ez nem azonos a basszussal! ....
Kimenőtranszformátoros csöves erősítő és "dinamika megragadása" .....bennem, valahogy elég távol állnak ezek egymástól.


Akkor folytatom:
Még sokat foglalkoztam az előcsövekkel is. Még mindig a GU50SE-ről írok.
5 félét próbáltam. Ágoston szerint a 6N6P a legjobb oda. Én ki is próbáltam. Igaza van. Most, hogy ez attól van-e, hogy a fűtése 1A -t vesz fel, vagy, hogy a vezérlőrácsa színaranyból van vagy mind a kettőtől azt nem tudom. Meghallgattam kíváncsiságból a kínai 6N6T-t is, lágyabb hangzású, kevésbé kell válogatni, nincs akkora szórás közöttük, de az orosznál van az erő. Egyszerűen a többi nem produkál ilyen dinamikát.
Fűtés: Ezt is kipróbáltam, mármint egyennel vagy váltóval. Mivel a 6N6P indirekt fűtésű szóba jön a váltóáram is. JLH azt írja "nincs okunk, hogy ne simított, szabályozott és szűrt egyenről fűtsük az előcsövet" Nos én is így kezdtem, de nem hagyott a gondolat, hogy milyen lehet AC-ről? Átkötöttem, a hálózatim tudja szerencsére 6,3V-t is. Nos JLH-nak itt , ennél a csőnél nincs igaza. Egyszerűen sokkal jobb váltóval! Testes, gyors, dinamikus. Olyasminek tudnám leírni a különbséget mint a trióda és az UL között van.
Ha már szóba jött a Trióda vs UL. Ezzel is eltöltöttem egy hónapot. UL-ben épült. Átkötöttem triódára, több mint egy hónapig így is hagytam (előcsöveket újra végigpróbáltam így is...) mindenféle zenémet végigtoltam rajta. Aztán vissza kötöttem UL-be. A tapasztalatom, triódaként a GU50 végcsőtől pont azt vesszük el amiben a legjobb. A dinamizmust. Ez az én tapasztalatom más is leírhatja a sajátját. Ez az enyém.
Építettem tranzisztorost is kiváló lett, barátom Primare erősítője bizony nem tud elszámolni vele szemben, szóval elég jó lett, de a csövesem és a tranzisztorosom egyszerűen nincsenek egy szinten. Szerintem ez általában így van a csövesek javára, de elfogadom, hogy Te ezzel nem értesz egyet.



Erről az erősítőről van szó? https://logout.hu/cikk/gu-50_elektroncsoves_erosito_epitese/teljes.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 10:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Nem is olyan régen valami dys-cus nevű alak kért GU50-hez beállítási paramétereket a fórumon....

Hogyne. Egyszerűbb, mint keresgélni a NET-en. Végül egy japán mókus kapcsolásából vettem le az adatokat. Nagyon régen tekertem már GU50-hez, minimum legalább 6-8 éve.Azt nem akartam alapul venni, mivel akkoriban ahány ember, annyi fajta trafót kért. Hál Istennek, a japán krapek jól kitalálta, így én is a trafót. Elővettem az Á.Lajos bácsinak 300B-re való trafójának általam méretezett terveit, s a mechanikai elrendezést abból vettem át. Azt meg tudtam, hogy jó, mivel sokan szeretik azokat a 300B-ket. Így aztán született egy GU50-es trafó is, ami szerintem kifogástalan, és pechman8 kollega szerint is jó, márpedig Ő sokat kísérletezett a GU50 csővel. Próbáljátok ki ti is, szívesen tekerek hozzá trafót. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 10:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
pechman8 írta:
....Építettem tranzisztorost is kiváló lett, barátom Primare erősítője bizony nem tud elszámolni vele szemben, szóval elég jó lett, de a csövesem és a tranzisztorosom egyszerűen nincsenek egy szinten. Szerintem ez általában így van a csövesek javára, de elfogadom, hogy Te ezzel nem értesz egyet.

SZVSZ nem szerencsés egyszerűen "csöves" és "félvezetős" kategóriákat használni, én a hangsugárzót meghajtó részt emeltem ki.
( Pl. a hibrid erősítőmben én is Raytheon 5842, Tung-sol JTL 5687WA csöveket, Vcap cutf, Mundorf SGO kondit és AC fűtést használok... )

Másrészt, ha egy hangsugárzó nem pont az adott csöves erősítőhöz van hozzágyógyítva, hanem univerzális, ténylegesen szükséges a feszültséggenerátoros meghajtás, valamint a dinamikai csúcsok torzítatlan visszaadása a mély tartomány alján is, akkor nehéz a cső+kimenőtrafó mellett érvelni.

Dinamika:
Az élő zene felvételekbe rögzítésénél - szinte minden esetben - összébb nyomják a dinamikát, pont azért, hogy a gyengébb, kis teljesítményű rendszereken is meg lehessen hallgatni. Ahhoz, hogy a felvétel teljes dinamikai tartományát meg tudjuk jeleníteni, ahhoz a leghalkabb részeket is fel kell emelni a környezeti zaj fölé ( ez frekvenciasávfüggő, valamint a hallásunk jelfeldolgozó - a zajban hasznos információt azonosító - képességétől is függ, külön témakör a szint és frekvenciafüggő érzékelés, mekkora hangnyomásra készült a felvétel?) és ez a szint fogja meghatározni, hogy az adott felvétel mekkora csúcsszinteket eredményez majd.
Kifejezőbb a zenehallgatás folyamán az átlagos hangnyomás és csúcsok aránya, a crest-factor. A szokásos felvételek 10-20dB crest factor-ral rendelkeznek.
Ha pl. van egy 10 és egy 20dB-s felvételünk, és érzetre azonos hangosságot állítunk be, akkor a 20dB-s felvételhez 10dB-vel nagyobb csúcshangnyomás tartozik, amely 10x akkora kimenőteljesítményt igényel. Tudni fogja ezt az az erősítő torzítatlanul?
Mi van, ha egy kivételesen nagy crest factorú felvételt szeretnénk megjeleníteni, ha már dinamikáról és élőzenéről van szó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 10:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
mohinger írta:
pechman8 írta:
shany írta:
pechman8 írta:
.... számomra legalábbis a dinamika megragadása a lényeg, és ez a legnehezebb is, ez nem azonos a basszussal! ....
Kimenőtranszformátoros csöves erősítő és "dinamika megragadása" .....bennem, valahogy elég távol állnak ezek egymástól.


Akkor folytatom:
Még sokat foglalkoztam az előcsövekkel is. Még mindig a GU50SE-ről írok.
5 félét próbáltam. Ágoston szerint a 6N6P a legjobb oda. Én ki is próbáltam. Igaza van. Most, hogy ez attól van-e, hogy a fűtése 1A -t vesz fel, vagy, hogy a vezérlőrácsa színaranyból van vagy mind a kettőtől azt nem tudom. Meghallgattam kíváncsiságból a kínai 6N6T-t is, lágyabb hangzású, kevésbé kell válogatni, nincs akkora szórás közöttük, de az orosznál van az erő. Egyszerűen a többi nem produkál ilyen dinamikát.
Fűtés: Ezt is kipróbáltam, mármint egyennel vagy váltóval. Mivel a 6N6P indirekt fűtésű szóba jön a váltóáram is. JLH azt írja "nincs okunk, hogy ne simított, szabályozott és szűrt egyenről fűtsük az előcsövet" Nos én is így kezdtem, de nem hagyott a gondolat, hogy milyen lehet AC-ről? Átkötöttem, a hálózatim tudja szerencsére 6,3V-t is. Nos JLH-nak itt , ennél a csőnél nincs igaza. Egyszerűen sokkal jobb váltóval! Testes, gyors, dinamikus. Olyasminek tudnám leírni a különbséget mint a trióda és az UL között van.
Ha már szóba jött a Trióda vs UL. Ezzel is eltöltöttem egy hónapot. UL-ben épült. Átkötöttem triódára, több mint egy hónapig így is hagytam (előcsöveket újra végigpróbáltam így is...) mindenféle zenémet végigtoltam rajta. Aztán vissza kötöttem UL-be. A tapasztalatom, triódaként a GU50 végcsőtől pont azt vesszük el amiben a legjobb. A dinamizmust. Ez az én tapasztalatom más is leírhatja a sajátját. Ez az enyém.
Építettem tranzisztorost is kiváló lett, barátom Primare erősítője bizony nem tud elszámolni vele szemben, szóval elég jó lett, de a csövesem és a tranzisztorosom egyszerűen nincsenek egy szinten. Szerintem ez általában így van a csövesek javára, de elfogadom, hogy Te ezzel nem értesz egyet.



Erről az erősítőről van szó? https://logout.hu/cikk/gu-50_elektroncsoves_erosito_epitese/teljes.html


Igen, többé kevésbé, kívülről...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 10:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
pechman8 írta:
.... számomra legalábbis a dinamika megragadása a lényeg, és ez a legnehezebb is, ez nem azonos a basszussal! ....
Kimenőtranszformátoros csöves erősítő és "dinamika megragadása" .....bennem, valahogy elég távol állnak ezek egymástól.

Szerinted, mivel az enyémen kívül még jó csövest nem hallottál, azt meg ugye mégsem mondhatod, hogy a diszkusz erősítője odab...ott a hibridnek. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 10:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Jaja, az ég kék, a föld gömbölyű, dyscus erősítője a legjobb.....ezeket mindenki tudja, afféle kapaszkodók, biztos pontok az életben :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 11:12 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
shany írta:
a föld gömbölyű

No, ezzel ezért páran nem értenek teljesen egyet.... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 11:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
Jaja, az ég kék, a föld gömbölyű, dyscus erősítője a legjobb.....ezeket mindenki tudja, afféle kapaszkodók, biztos pontok az életben :lol:

Megint félreértelmezel. Ebbe őszülök már bele...
Nem azt írtam, hogy az enyém a legjobb, hanem azt, hogy Te még az enyémnél jobbat nem hallottál. Például a gyulai haverom TauCeti-jét se hallottad még. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 11:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
shany írta:
a föld gömbölyű

No, ezzel ezért páran nem értenek teljesen egyet.... ;)

A kocka sem rossz., meg a hibrid alakú sem. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 11:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
shany írta:
Jaja, az ég kék, a föld gömbölyű, dyscus erősítője a legjobb.....ezeket mindenki tudja, afféle kapaszkodók, biztos pontok az életben :lol:

Megint félreértelmezel. Ebbe őszülök már bele...
Nem azt írtam, hogy az enyém a legjobb, hanem azt, hogy Te még az enyémnél jobbat nem hallottál. Például a gyulai haverom TauCeti-jét se hallottad még. :)
Na látod, rögtön tetten is értük, amikor az egyik ember poénnak szánt mondatát nem úgy értelmezi a másik, sőt......egy ilyen szituációnak akár nagyon súlyos következményei is lehetnek :D

Igazából csak a ARC klónodat hallottam olyan körülmények között (a ribbonnal nálad és KKfélegyházán ), amely alapján érdemleges véleményt mernék megfogalmazni.
A TauCetit nem hallottam ilyen körülmények között, bár már hallottam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 12:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
shany írta:
Jaja, az ég kék, a föld gömbölyű, dyscus erősítője a legjobb.....ezeket mindenki tudja, afféle kapaszkodók, biztos pontok az életben :lol:

Megint félreértelmezel. Ebbe őszülök már bele...
Nem azt írtam, hogy az enyém a legjobb, hanem azt, hogy Te még az enyémnél jobbat nem hallottál. Például a gyulai haverom TauCeti-jét se hallottad még. :)
Na látod, rögtön tetten is értük, amikor az egyik ember poénnak szánt mondatát nem úgy értelmezi a másik, sőt......egy ilyen szituációnak akár nagyon súlyos következményei is lehetnek :D

Igazából csak a ARC klónodat hallottam olyan körülmények között (a ribbonnal nálad és KKfélegyházán ), amely alapján érdemleges véleményt mernék megfogalmazni.
A TauCetit nem hallottam ilyen körülmények között, bár már hallottam.

Jól van no. Gyere el meghallgatni, vagy hallgasd meg a hamarosan elkészülő DiyerAmp-ot.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 13:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
shany írta:
pechman8 írta:
....Építettem tranzisztorost is kiváló lett, barátom Primare erősítője bizony nem tud elszámolni vele szemben, szóval elég jó lett, de a csövesem és a tranzisztorosom egyszerűen nincsenek egy szinten. Szerintem ez általában így van a csövesek javára, de elfogadom, hogy Te ezzel nem értesz egyet.

SZVSZ nem szerencsés egyszerűen "csöves" és "félvezetős" kategóriákat használni, én a hangsugárzót meghajtó részt emeltem ki.
( Pl. a hibrid erősítőmben én is Raytheon 5842, Tung-sol JTL 5687WA csöveket, Vcap cutf, Mundorf SGO kondit és AC fűtést használok... )

Másrészt, ha egy hangsugárzó nem pont az adott csöves erősítőhöz van hozzágyógyítva, hanem univerzális, ténylegesen szükséges a feszültséggenerátoros meghajtás, valamint a dinamikai csúcsok torzítatlan visszaadása a mély tartomány alján is, akkor nehéz a cső+kimenőtrafó mellett érvelni.

Dinamika:
Az élő zene felvételekbe rögzítésénél - szinte minden esetben - összébb nyomják a dinamikát, pont azért, hogy a gyengébb, kis teljesítményű rendszereken is meg lehessen hallgatni. Ahhoz, hogy a felvétel teljes dinamikai tartományát meg tudjuk jeleníteni, ahhoz a leghalkabb részeket is fel kell emelni a környezeti zaj fölé ( ez frekvenciasávfüggő, valamint a hallásunk jelfeldolgozó - a zajban hasznos információt azonosító - képességétől is függ, külön témakör a szint és frekvenciafüggő érzékelés, mekkora hangnyomásra készült a felvétel?) és ez a szint fogja meghatározni, hogy az adott felvétel mekkora csúcsszinteket eredményez majd.
Kifejezőbb a zenehallgatás folyamán az átlagos hangnyomás és csúcsok aránya, a crest-factor. A szokásos felvételek 10-20dB crest factor-ral rendelkeznek.
Ha pl. van egy 10 és egy 20dB-s felvételünk, és érzetre azonos hangosságot állítunk be, akkor a 20dB-s felvételhez 10dB-vel nagyobb csúcshangnyomás tartozik, amely 10x akkora kimenőteljesítményt igényel. Tudni fogja ezt az az erősítő torzítatlanul?
Mi van, ha egy kivételesen nagy crest factorú felvételt szeretnénk megjeleníteni, ha már dinamikáról és élőzenéről van szó?


Ez egy GU50-es topik így próbálok ennél maradni. A hozzászólásod igaz és számomra is értékes. Említed benne az erősítő - hangfal kikerülhetetlen kapcsolatát. Amivel szintén egyetértek. De remélem nem eszik ezt ennyire forrón. Én is tudnék felhozni érveket, hogy miért lehetetlen a tökéletes hangfal, dinamika, felvétel, erősítő, stb, készítése. Próbálkozni kell. Valamit mindig be kell áldozni. Legalább is az én anyagi lehetőségeim szintjén. Én a másik oldalról közelítek. Számomra , az én olvasatomban Audiofil rendszer az, ahol eltűnnek a készülékek a szobából - , a hangfalak a decibelek, az erősítő, a "crest factor" és egyszerűen odaáll a zenekar és játszik. Ha ez az illúzió megteremtődik, ha nem is hibák nélkül, de megteremtődik akkor az Audiofile. Ha már hibák sincsenek akkor High-End. A GU audiofile.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 21:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Bocsánat, egyáltalán nem kötözködés csak már sok helyen láttam rosszul leírva:
Idegen nyelven -> audiophile
Magyarul (?) -> audiofil

Nagyon jó az erősítődről szóló leírásod, remélem hallhatom majd valahol! ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.12. 06:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
deeraudio írta:
Bocsánat, egyáltalán nem kötözködés csak már sok helyen láttam rosszul leírva:
Idegen nyelven -> audiophile
Magyarul (?) -> audiofil

Nagyon jó az erősítődről szóló leírásod, remélem hallhatom majd valahol! ;)
db


Köszi.
Igen, odafigyelek legközelebb.

Ami még fontos információ lehet ebben a témában, hogy van kínai FU50-es csövem is, meghallgattam azokat is.
Eredmény:
Pocsék. Egyszerűen nem szól jól. Engem is meglepett, hogy lehet ennyire rossz. Jellegtelen, unalmas.

Terveztem az Asszonnyal, hogy "elhurcolkodok" Hódmezőre, szeretném nagyon meghallgattatni más építőkkel, de egyenlőre úgy van, hogy nem.
Pécsen bármikor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.12. 09:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
pechman8 írta:
deeraudio írta:
Bocsánat, egyáltalán nem kötözködés csak már sok helyen láttam rosszul leírva:
Idegen nyelven -> audiophile
Magyarul (?) -> audiofil

Nagyon jó az erősítődről szóló leírásod, remélem hallhatom majd valahol! ;)
db


Köszi.
Igen, odafigyelek legközelebb.

Ami még fontos információ lehet ebben a témában, hogy van kínai FU50-es csövem is, meghallgattam azokat is.
Eredmény:
Pocsék. Egyszerűen nem szól jól. Engem is meglepett, hogy lehet ennyire rossz. Jellegtelen, unalmas.

Terveztem az Asszonnyal, hogy "elhurcolkodok" Hódmezőre, szeretném nagyon meghallgattatni más építőkkel, de egyenlőre úgy van, hogy nem.
Pécsen bármikor.

Gyere!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.13. 07:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
pechman8 írta:
... Számomra , az én olvasatomban Audiofil rendszer az, ahol eltűnnek a készülékek a szobából - , a hangfalak a decibelek, az erősítő, a "crest factor" és egyszerűen odaáll a zenekar és játszik. Ha ez az illúzió megteremtődik, ha nem is hibák nélkül, de megteremtődik akkor az Audiofile. Ha már hibák sincsenek akkor High-End. A GU audiofile...
Lenne még néhény gondolatom a témában, de nem szeretnék még többet offolni, és még kevésbé feszültséget kelteni.
A lényeg, hogy a saját elvárásainkat szolgálja ki a saját rendszerünk. Nyilván a saját - innen-onnan - begyűjtött hangi élményeink alapján lépkedünk - jó esetben előre - az ideálisnak tartott berendezések felé. Pl. én még nem hallottam olyan csöves erősítőt, amely meggyőzött volna arról, hogy nekem csővel+kimenőtranszformátorral kell hajtanom a hangsugárzót. Pedig próbáltam felkészülni egy ilyen élmény következményeire ( 4pár AMCC400 amorf vasmag + csévetestek pihen a fiókban ).
Az már egy másik gond, hogy a jó indulattal 4Ohmos hangsugárzómat egy csöves erősítő, jóval 10 alatti Damping factorával nem lehet pontosan meghajtani. Ehhez speciális, túlcsillapított rendszer kellene, amelyről a komolyabb gyári hangsugárzók között sincs tudomásom. Persze nem mindekinek ugyanaz a komoly, itt megint belép a szubjektivitás :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.13. 09:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
shany írta:
,Pl. én még nem hallottam olyan csöves erősítőt, amely meggyőzött volna arról, hogy nekem csővel+kimenőtranszformátorral kell hajtanom a hangsugárzót. Pedig próbáltam felkészülni egy ilyen élmény következményeire ( 4pár AMCC400 amorf vasmag + csévetestek pihen a fiókban ).

OFF-off még egy
Ha netán rászánnád magad dys-cus mester Tauceti fülelésére Kecsón, tudnám javasolni utána ugorjá 15km-t Nagykőrösre hozzám.
Tudom, az én csövesem nem költséghatékony mint Ottóé, részben ellentéte Ottó erősítőinek, mert no NFB, semmi visszacsati nincs, helyi, fokozat, átfogó, trafóról sem, és mégis tud jó, nagyon jó lenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.13. 11:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
shany írta:
pechman8 írta:
... Számomra , az én olvasatomban Audiofil rendszer az, ahol eltűnnek a készülékek a szobából - , a hangfalak a decibelek, az erősítő, a "crest factor" és egyszerűen odaáll a zenekar és játszik. Ha ez az illúzió megteremtődik, ha nem is hibák nélkül, de megteremtődik akkor az Audiofile. Ha már hibák sincsenek akkor High-End. A GU audiofile...
Lenne még néhény gondolatom a témában, de nem szeretnék még többet offolni, és még kevésbé feszültséget kelteni.
A lényeg, hogy a saját elvárásainkat szolgálja ki a saját rendszerünk. Nyilván a saját - innen-onnan - begyűjtött hangi élményeink alapján lépkedünk - jó esetben előre - az ideálisnak tartott berendezések felé. Pl. én még nem hallottam olyan csöves erősítőt, amely meggyőzött volna arról, hogy nekem csővel+kimenőtranszformátorral kell hajtanom a hangsugárzót. Pedig próbáltam felkészülni egy ilyen élmény következményeire ( 4pár AMCC400 amorf vasmag + csévetestek pihen a fiókban ).
Az már egy másik gond, hogy a jó indulattal 4Ohmos hangsugárzómat egy csöves erősítő, jóval 10 alatti Damping factorával nem lehet pontosan meghajtani. Ehhez speciális, túlcsillapított rendszer kellene, amelyről a komolyabb gyári hangsugárzók között sincs tudomásom. Persze nem mindekinek ugyanaz a komoly, itt megint belép a szubjektivitás :)


Nekem is van olyan barátom akit nem nyűgöznek le a csövesek. Valahogy nem "szólítja meg". Az erősítő több mint egy jól működő áramkör.
Lehet kiváló erősítőt készíteni félvezetőkkel és rosszat csövekből is.
Ez örök vita téma és az is marad.
"saját elvárásainkat szolgálja ki". Itt a lényeg. Én azért által neki építeni, mert a bolti nem felelt meg. A csöves bolti sem. Gondoltam, hát jó, akkor megépítem magam! Most meg nem bírom abbahagyni... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.13. 18:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
pechman8 írta:
...
Lehet kiváló erősítőt készíteni félvezetőkkel és rosszat csövekből is.
Ez örök vita téma és az is marad.
"saját elvárásainkat szolgálja ki". Itt a lényeg. Én azért által neki építeni, mert a bolti nem felelt meg. A csöves bolti sem. Gondoltam, hát jó, akkor megépítem magam! Most meg nem bírom abbahagyni... :)

A hangsugárzó is választ! ;) ...ahogy Shany is írta, a helyzet nem egyszerű. A szubjektívum is befolyásoló tényező, milyen tulajdonság mennyire számít, mi a fontos, a jellemzők súlyozását pedig a preferált zenei stílus is eltolhatja bármely irányba...
Nagyon szeretem csöves erősítőket, de a mostani mélysugárzóm (JBL 2226H) igazi kvalitásai csak magasabb csillapítási tényezőjű erősítő esetén mutatkoznak meg igazán. Amennyiben főként komolyzenét hallgatnék, akkor tökéletesen elégedett lehetnék, de pont azt hallgatok legkevésbé... :(
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.14. 11:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
deeraudio írta:
pechman8 írta:
...
Lehet kiváló erősítőt készíteni félvezetőkkel és rosszat csövekből is.
Ez örök vita téma és az is marad.
"saját elvárásainkat szolgálja ki". Itt a lényeg. Én azért által neki építeni, mert a bolti nem felelt meg. A csöves bolti sem. Gondoltam, hát jó, akkor megépítem magam! Most meg nem bírom abbahagyni... :)

A hangsugárzó is választ! ;) ...ahogy Shany is írta, a helyzet nem egyszerű. A szubjektívum is befolyásoló tényező, milyen tulajdonság mennyire számít, mi a fontos, a jellemzők súlyozását pedig a preferált zenei stílus is eltolhatja bármely irányba...
Nagyon szeretem csöves erősítőket, de a mostani mélysugárzóm (JBL 2226H) igazi kvalitásai csak magasabb csillapítási tényezőjű erősítő esetén mutatkoznak meg igazán. Amennyiben főként komolyzenét hallgatnék, akkor tökéletesen elégedett lehetnék, de pont azt hallgatok legkevésbé... :(
db


Értem a gondolatmenetedet, csak nem értek egyet vele. Sokan érvelnek úgy ahogy Te. Sőt talán a többség eszerint érvel... Én legalább is ezt gyakran hallom, olvasom. Én mégis megengedem magamnak, hogy ezt ne kövessem. Mint minden erősítőre így a GU50-re is igaz, hogy mindegy neki a stílus. Az én alapelveim szerint nincs ilyen, hogy egy erősítő ebben vagy abban jó csak. Ott más gond van a háttérben. Az erősítőmtől megkövetelem, hogy mindenevő legyen. A hangfalamtól is. Képes vagyok hónapokig babrálni vele, hogy megjöjjön a hangja. Persze csak ha hiszek benne, hogy képes rá. Ha tudom - tudni vélem.- , hogy az alapok jók. Én a hozzászólásomban nem arra gondolok az elvárások különbözőségében, hogy mindenkinek más fontos, kinek a pop, kinek a jazz, nem!-, én azzal értek egyet, hogy mindenkinek más hangzási színvonal elég. Azok a szerencsések, akiknek elég a HI-FI szintje (nem Rád gondolok!), ők a legboldogabb emberek. Egy rakás pénzük megmarad amit a legfinomabb borokra költhetnek. Na azt meg én nem érzem... Nekem aztán mutathatja valaki milyen jó bort készített!... :) És ez így van jól...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 11:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Valóban nincs olyan, hogy egy rendszer "A" és "B" stílusú zenén jobban szól, mint "C"-n?
De akkor ezt most hogyan...? :D
pechman8 írta:
Az erősítőmtől megkövetelem, hogy mindenevő legyen. A hangfalamtól is. Képes vagyok hónapokig babrálni vele

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 18:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
OFF:
Szerintem is van olyan, hogy egyik, vagy másik erősítő, hangfal másmilyen zenékkel szól jól! Ezzel először 3-féle RIAA hangi összehasonlításánál szembesültem... még nagyon régen. A három áramkör nem volt egy súlycsoportban, mégis akadt mindegyiknél egy-egy olyan felvétel, ami azon szólt a legjobban! :shock:
Ebből én azt a következtetést vontam le, hogy az egyes felvételek hangja, balansza nagyon különböző, és 'mindenben tökéletes' rendszer úgy sem létezik... :oops:
Innentől kezdődik, hogy mindenki a saját füléhez próbál optimális kompromisszumokat találni, vagy 'hangolni', -áramkörök, alkatrészek, drótok... próbálgatásával-.

Másrészt, sokszor tényleg nem mindegy egy erősítő kimenőimpedanciája: pl. szimulátorban nagyon jól látható, hogy egy szépen beállított reflex doboznál, néhány tized ohm hozzáadásával hogy lehet csúnya, púpos mély átvitelt előállítani, (amit egy, azon a frekin búgósabb szobában már kimondottan kellemetlen hallgatni)...
Ennek a csillapítás változásnak a hangra gyakorolt hatását, nagyon markánsan lehetett hallani, egy régi kisérleti dobozomnál -régi gerjesztett mágnesű hangszóró, gerjesztő feszültség változtatásával 'hangolva'-. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2019.09.28. 17:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Itt egy williamson-ra hasonlító:

http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbr ... 50-Amp.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GU50? miért ne?
HozzászólásElküldve: 2019.10.01. 21:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
"ajándékot hoztam, malájok fejedelme - nem baj, csak szép legyen"
Amúgy nem is szép, nem is praktikus, otromba német tech design.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség