audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 05:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1788 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 15:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
Nem okoz gondot a földelés fóliájában az, hogy mindkét KT88 katódjának árama egy széles, majd aránytalanul elvékonyodó vezető rétegen megy keresztül? Egy barátom (itt sokan ismerik) az úgy járt, hogy tesztelte, tesztelte az erősítőjét, aztán úgy gondolta jobban kivezérli. Aztán ez közben történt egy kissebb robbanás, és a földelés fóliája eltűnt. Szóval óvatosan a hangerővel. :P

???????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 16:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Kitűnő munka.
Remek átviteli jelalakok, jó a kimenőd is az már biztos ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.05. 12:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
Nem okoz gondot a földelés fóliájában az, hogy mindkét KT88 katódjának árama egy széles, majd aránytalanul elvékonyodó vezető rétegen megy keresztül? Egy barátom (itt sokan ismerik) az úgy járt, hogy tesztelte, tesztelte az erősítőjét, aztán úgy gondolta jobban kivezérli. Aztán ez közben történt egy kissebb robbanás, és a földelés fóliája eltűnt. Szóval óvatosan a hangerővel. :P

???????

Ott a 47 Ohm alatt, az első pufferkondi mellett. Meg talán a 47 Ohmos ellenállás is kérdéses a számomra. Ugyan nem számoltam ki, hogy a 390mikróval mennyire hatásosan vág 100Hz-n. Persze lehet nincs igazam. Mindenesetre végfoknál nem tartom szerencsésnek a soros ellenállást a tápban. A TC MkV. erősítőbe belekerült a lehetőség nálam is, de kiderült, hogy:
1, feleslegesen fűt az ellenállás,
2, elvesz a dinamikából,
3, elvesz a részletekből,
4, nem mindegy miből van, ha már van. Azt tapasznyaltam, hogy a szén alapú ellenállóknak zeneiebb hangja van, mint a drótosaknak. Lehet 10Wattos Duelundok lennének ide jók, de azok meg horror áron leledzenek.
Ezért teszek inkább rövidzárat az ellenállások helyére.
Meg egyébként is, ha jól látom akkor nagyon helyesen a végcsövek előtt ki lehet szimmetrizálni a fázisban, és az ellenfázisban lévő jeleket, hasonlóan mint a TauCeti erősítőimben. És ez jól is működik, ha jól be van állítva a szimmetria. Akkor nagy a közös módusú elnyomás is, ezért a zaj nagyon lecsökken, akár-65-70dB értékre is. Persze fontos a tökéleteshez közeli szimmetria. Én szívtam már meg azzal, hogy valaki elállította egy erősítőmön a potit, aztán sírt, hogy búg. ;) 8-) Ráadásul nem tudtam miért búg, mikor egy másik tök ugyanolyan nem búgott. Szóval nemtom jó-e az az ellenállás.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.05. 15:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Azt hittem már te is rájöttél miért nem éghet el az a fóliaszakasz.
1. 1cm hosszú 3mm széles fólia több ampert el tud viselni.
2. rézfólia teljes felülete ónozott
3. nézd meg jobban, oldalankét 300mA biztosíték is van, így nagyobb áram ki sem alakulhat.

47 Ohm 10W nem forró.
Megmértem 1kHz jellel kivezérelve, szimmetrikus vágásig, 6,8V feszültség esett rajta, zenei jellel meghajtva, ennek a töredéke. Részleteket nem rontja, inkább előnyére válik és két oldal táp felőli visszahatását csökkenti.
Köszönöm észrevételeid, megtisztelő, hogy foglalkoztál vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.05. 20:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Most próbáljuk barátibb hangnemben újra!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 18:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hááááát, és szóval én nem ónozom a rézfóliát. Az összes hangminőség leromlik: zavaros lessz a hangkép. Tapasztalatból mondom. Ha ezüstös forracsot használ valaki ilyen célra, az is csak szakmai öngól. Az Ag tartalmú forrasz anyagokban ezüst por van, ami körbe van véve ónnal. Szvsz az ezüst csak dísz benne. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 21:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
Hááááát, és szóval én nem ónozom a rézfóliát. Az összes hangminőség leromlik: zavaros lessz a hangkép. Tapasztalatból mondom. Ha ezüstös forracsot használ valaki ilyen célra, az is csak szakmai öngól. Az Ag tartalmú forrasz anyagokban ezüst por van, ami körbe van véve ónnal. Szvsz az ezüst csak dísz benne. :)


Én az összes nyákom vegyszeresen ónozom. :lol:
Ezek szerint én tudatosan rontom el a hangját.. :P

Ui: a legutóbbit meghajtóét is


Csatolmányok:
20180204_1734122.jpg
20180204_1734122.jpg [ 237.19 KiB | Megtekintve 30032 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 09:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
A tantál kondenzátorokról szóló polemizálásnak nyitottam egy új topikot az alkatrészek/kondenzátorok témában.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 10:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
emersys írta:
Én az összes nyákom vegyszeresen ónozom. :lol:
Ezek szerint én tudatosan rontom el a hangját.. :P
Ui: a legutóbbit meghajtóét is

Rejtés:
ARC csövesek ezért nem igazán jók, ónozással rontották el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 11:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
emersys írta:
dys-cus írta:
Hááááát, és szóval én nem ónozom a rézfóliát. Az összes hangminőség leromlik: zavaros lessz a hangkép. Tapasztalatból mondom. Ha ezüstös forracsot használ valaki ilyen célra, az is csak szakmai öngól. Az Ag tartalmú forrasz anyagokban ezüst por van, ami körbe van véve ónnal. Szvsz az ezüst csak dísz benne. :)


Én az összes nyákom vegyszeresen ónozom. :lol:
Ezek szerint én tudatosan rontom el a hangját.. :P

Ui: a legutóbbit meghajtóét is

Hát ónozhatod is. Csak gondolj bele:
Hifisták ezrei fizetnek drága pénzt például csak azért, hogy oxigén mentes rézvezetéket, vagy egykristályos vezetéket meg mittom milyen csalafinraságokat használhassanak annak érdekében, hogy jó legyen a hang. 10 rugót adnak egy vacak csatlakozóért, hogy tiszta réz legyen. Huszonezret ojan kondiért, aminek Ag a kivezetése. Mindezt csak a jó hangzás érdekében. Erre azt állítod, hogy az a vacak ónötvözet kimonondottan jót tesz a hangnak? Hol itt a logika? Finoman szólva valaki nem normális, vagy az, aki sok pénzt beleöl a zubehőrbe feleslegesen, vagy az, aki ezeket a törekvéseknek semmibe veszi a hatását, és jól belepiszkol az ónbevonattal. Házilag még a kémiai ónozás sem készíthető el egyenletes réteggel, valamint biztosan "ülő" határréteggel. Miért is jó ez akkor? Vagy a kábelesek nem normálisak, az ónozók meg az okosak? Vagy fordítva: a kábelvarázslás és társai a paraszt vakítás, és az ónozás a tuti? Én egyetlen egy elektronikámat sem ónoztam le. Elősször is azért, mert rontja a hangot. Így is van sok ón a rendszerben, nem növelem fölöslegesen a mennyiségét. vagy 10 éve kémiai ónozott NYÁK réz rétege lassan de bitztosan korrodálódik az ón alatt leginkább azért, mert savmaradél maradhat, és marad is a két réteg között. A forrasztó ónnal "besatírozás" meg nagyon barkács dolog, a változó rétegvastagság, és annak minősége miatt. Szóval inkább nem, mert csúnya is. Persze ennek ellenére vannak cégek, akik használják az ónozást. Ezek vagy vákumban, fémszgőzöléssel viszik fel az ónt, vagy elektro-kémiai módszerrel. Ezek a technológiák azért mások.
Meg hát ha egy gyártó így csinálja, az nem jelenti azt, hogy követni kell a helytelen megoldások alkalmazásában. Erre tök badarság hívatkozni. Gyerekes, mivel hasonló az óvodai esettel: ha más beleugrik, azért még a többinek nem kell... És akkor nem emlegetem fel azt, hogy az én erősítőm több soron össze volt hallgatva a tőlem 1000 méterre lakó barátom gyári erősítőjével. Nagyon jól tudjuk mind a ketten, és még jó páran, mi a különbség köztük, és miért ;) Ezen utolsó bekezdést nem neked írtam, hanem a rejtegető kollegának. :lol:
Kérem, hogy a más fórumokon előforduló konfliktusaitokat lokálisan rendezzétek.
Sajti

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 13:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Igazából szerintem ez nagyon túl van lihegve.

Fene sem állította Dys-Cus hogy most melyik a jobb vagy rosszabb eljárás.
Én amiatt vegyszerezem mert, +u vastagságot kapok, és egy valóban jó korrózió védett és kitünően forrasztható felület alakul ki. Bár a teljes forrasztás után a nyák kap egy sk10 löttlakk bevonatot ami aztán tényleg minden oxidáció ellen véd.

Hang szempontjából: Pl a tiszta réz bevonatnak feltüntetett relék érintkező pogácsái simán elqrták a hangot. sosem azt hallottam mint a végfok kimenetén, erről régebben komoly eszmefuttatásokat vezettünk. Aztán egyszer csak rátaláltam a Finder relére ami aztán 99% ban fülem szerint azt adta vissza amit a nyers végfok kimenete is adott. Érdekes mód ebben ezüst ötvözés van.
No most akkor ebből a megközelítésből kiindulva hol az igazság? :roll: a tiszta réz nem adja át ugyan azt a hangot az ezüst ötvezet pedig igen?
Azóta sokan ezt a relét használják itt a fórumról is hsz védő áramkörben, mert KD és a többiek véleménye / tapasztalata is azt igazolta vissza, hogy igen ez szinte egyezik a végfok nyers kimenetének hangjával, vagy legalább is alig van hallható hatása a jelútban.

http://hu.farnell.com/finder/40-52-7-02 ... dp/1169174

Silver niccel...

Én pl nem hallom a kémiai ónozott nyákok hangján, hogy elrontanák a hangot, rendszerfüggőség miatt, vagy mert az én fülem szar, vagy csak mert el sem rontja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 13:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
emersys írta:
Igazából szerintem ez nagyon túl van lihegve.

Fene sem állította Dys-Cus hogy most melyik a jobb vagy rosszabb eljárás.
Én amiatt vegyszerezem mert, +u vastagságot kapok, és egy valóban jó korrózió védett és kitünően forrasztható felület alakul ki. Bár a teljes forrasztás után a nyák kap egy sk10 löttlakk bevonatot ami aztán tényleg minden oxidáció ellen véd.

Hang szempontjából: Pl a tiszta réz bevonatnak feltüntetett relék érintkező pogácsái simán elqrták a hangot. sosem azt hallottam mint a végfok kimenetén, erről régebben komoly eszmefuttatásokat vezettünk. Aztán egyszer csak rátaláltam a Finder relére ami aztán 99% ban fülem szerint azt adta vissza amit a nyers végfok kimenete is adott. Érdekes mód ebben ezüst ötvözés van.
No most akkor ebből a megközelítésből kiindulva hol az igazság? :roll: a tiszta réz nem adja át ugyan azt a hangot az ezüst ötvezet pedig igen?
Azóta sokan ezt a relét használják itt a fórumról is hsz védő áramkörben, mert KD és a többiek véleménye / tapasztalata is azt igazolta vissza, hogy igen ez szinte egyezik a végfok nyers kimenetének hangjával, vagy legalább is alig van hallható hatása a jelútban.

http://hu.farnell.com/finder/40-52-7-02 ... dp/1169174

Silver niccel...

Én pl nem hallom a kémiai ónozott nyákok hangján, hogy elrontanák a hangot, rendszerfüggőség miatt, vagy mert az én fülem szar, vagy csak mert el sem rontja?



A megfelelő ónozás növeli a vezető keresztmetszetét, védi a további oxidációtól. szerintem jó. Én is ónozok vegyileg is ,ha rendesen kimosod a savat utána ,nincs gond vele. Próbáltam hangilag ,nem rontott .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 14:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
dys-cus írta:
emersys írta:
dys-cus írta:
Hááááát, és szóval én nem ónozom a rézfóliát. Az összes hangminőség leromlik: zavaros lessz a hangkép. Tapasztalatból mondom. Ha ezüstös forracsot használ valaki ilyen célra, az is csak szakmai öngól. Az Ag tartalmú forrasz anyagokban ezüst por van, ami körbe van véve ónnal. Szvsz az ezüst csak dísz benne. :)


Én az összes nyákom vegyszeresen ónozom. :lol:
Ezek szerint én tudatosan rontom el a hangját.. :P

Ui: a legutóbbit meghajtóét is

Hát ónozhatod is. Csak gondolj bele:
Hifisták ezrei fizetnek drága pénzt például csak azért, hogy oxigén mentes rézvezetéket, vagy egykristályos vezetéket meg mittom milyen csalafinraságokat használhassanak annak érdekében, hogy jó legyen a hang. 10 rugót adnak egy vacak csatlakozóért, hogy tiszta réz legyen. Huszonezret ojan kondiért, aminek Ag a kivezetése. Mindezt csak a jó hangzás érdekében. Erre azt állítod, hogy az a vacak ónötvözet kimonondottan jót tesz a hangnak? Hol itt a logika? Finoman szólva valaki nem normális, vagy az, aki sok pénzt beleöl a zubehőrbe feleslegesen, vagy az, aki ezeket a törekvéseknek semmibe veszi a hatását, és jól belepiszkol az ónbevonattal. Házilag még a kémiai ónozás sem készíthető el egyenletes réteggel, valamint biztosan "ülő" határréteggel. Miért is jó ez akkor? Vagy a kábelesek nem normálisak, az ónozók meg az okosak? Vagy fordítva: a kábelvarázslás és társai a paraszt vakítás, és az ónozás a tuti? Én egyetlen egy elektronikámat sem ónoztam le. Elősször is azért, mert rontja a hangot. Így is van sok ón a rendszerben, nem növelem fölöslegesen a mennyiségét. vagy 10 éve kémiai ónozott NYÁK réz rétege lassan de bitztosan korrodálódik az ón alatt leginkább azért, mert savmaradél maradhat, és marad is a két réteg között. A forrasztó ónnal "besatírozás" meg nagyon barkács dolog, a változó rétegvastagság, és annak minősége miatt. Szóval inkább nem, mert csúnya is. Persze ennek ellenére vannak cégek, akik használják az ónozást. Ezek vagy vákumban, fémszgőzöléssel viszik fel az ónt, vagy elektro-kémiai módszerrel. Ezek a technológiák azért mások.
Meg hát ha egy gyártó így csinálja, az nem jelenti azt, hogy követni kell a helytelen megoldások alkalmazásában. Erre tök badarság hívatkozni. Gyerekes, mivel hasonló az óvodai esettel: ha más beleugrik, azért még a többinek nem kell... És akkor nem emlegetem fel azt, hogy az én erősítőm több soron össze volt hallgatva a tőlem 1000 méterre lakó barátom gyári erősítőjével. Nagyon jól tudjuk mind a ketten, és még jó páran, mi a különbség köztük, és miért ;) Ezen utolsó bekezdést nem neked írtam, hanem a rejtegető kollegának. :lol:

Fene se tud rajtad eligazodni. Évek óta hangoztatod, a hifisták bele vannak zavarodva a különböző anyagú, szigetelésű, hosszúságú (0,5-5,0m ) szerkezetű kábelek hang befolyásoló hatásaiba, ízléshez, rendszerhez válogatásokba, most meg előadod, az erősítőben 3-10cm hosszan igenis sokat ront a NYÁK rézvezető ónozása, a csak réz jobb (milyen réz), nem teszel említést a néha szokásos aranyozásról. Igazíts már bennünket ez ügyben!

Egyébként ha valaki kételkedik a NYÁK-os jelvezetés tökéletességében, akkor éppen hogy a csöves erősítőknél megoldható a NYÁK nélküli, lábtól lábig, illetve szükség esetén az ideálisnak tartott, szüksége esetén kombinálva a megválogaott belső huzalozó használata NYÁK helyett. Nagyon sok márkás, gyári készülék készül NYÁK mentesen. Persze, tudjuk az ARC megelégszik a NYÁK-ra szereléssel, az ARC pedig nagy példakép a hifistáknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.08. 10:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Fene se tud rajtad eligazodni. Évek óta hangoztatod, a hifisták bele vannak zavarodva a különböző anyagú, szigetelésű, hosszúságú (0,5-5,0m ) szerkezetű kábelek hang befolyásoló hatásaiba, ízléshez, rendszerhez válogatásokba, most meg előadod, az erősítőben 3-10cm hosszan igenis sokat ront a NYÁK rézvezető ónozása, a csak réz jobb (milyen réz), nem teszel említést a néha szokásos aranyozásról. Igazíts már bennünket ez ügyben!"
Nos tessék a véleményem, amit próbálok röviden előadni:
Elősször szögezzünk le valamit. Jelesül azt, hogy a NYÁK alkatrész, a konstrukció fontos eleme, még a kábel csak egy külső szükséges eszköz. Pont ugyanúgy, mint ahogy a trafóban lévő drót nem vezeték, hanem a trafó elválaszthatatlan alkotó eleme.
Másodszor az a véleményem, hogy elősször is jó elektronikákat kell venni, olyanokat, amik maximálisan megfelelnek ízlésünknek. Ha ez megvan, akkor már csak arra kell törekednünk, hogy ne rontsuk el a hangját. Ehhez viszont elég egy semleges hangú olcsó kábel is. Nevetségesnek tartom, mikor valaki vesz 50 rugóért egy erősítőt, aztán hangját feljavítandó vesz egy 300 rugós hanxórókábelt, mondván, hogy milyen jól szól a cucc. Talán fordítva kellene. Voltam ilyen teszten a TauCeti erősítőmmel. 350 ezer Forintos Siltech kábel volt a teszt tárgya. Az erősítőm igen rosszul szóllt vele. A másik erősítő egy katodinos egyszerű, orosz TV csövekkel megépített hulladék volt. Azon javított a kábel. De még akkor sem érte el az én erősítőm hangminőségét, sőt messze elmaradt tőle. Ezt nem én mondtam, hanem a teszten résztvevő másik 4 ember. Egy Orister erősítőből nem lesz hígend erősítő akkor sem, ha Pakstól a fülünkig arany, sőt gyámánt dróttal van bekábelezve. :lol:

Eddig bármilyen drága kábel járt nálam próbaképpen, mindig az jött át, hogy mindegyik erőssen színezi a hangot. Én viszont az elektronikáimat olyanra készíttem hosszú nehéz munkával, hogy jól szóljonak, mint ahogyan Te is. Akkor miért is változtassam meg a hangot jó sok pénzért? Ezért van, hogy jókedvűen nevetek, mikor a prospektus hifisták egymást túllicitálják, a kábelek terén.
Ugyan ez a véleményem az ezoterikus alkatrészekről is. Nem tagadom, az utolsó line előfokomban az összes ellenállás a tápon kívül tantál ellenállás. 2500Ft darabja. Szerencsére a zseniális kis kapcsolásba nem kellett sokat venni. Ugyan ezt a kapcsolást hallgatom már vagy 10 éve. Jól ismerem a hangját. Korábban az első fokozatban PRP ellenállások, a másodikban AB ellenállások voltak. Célom többek között az volt, hogy detektáljam a 200 Forintos, és a 2500 forintos alkatrészek közti különbséget. Nos bevallom, jó nagy marha voltam, (le szabad ezt itt még írni?) mivel a tantálokkal kapott hang úgy tűnik semmivel sem jobb, mint az egyszerű ellenállókkal kapott hang. Egyszerűen nem éri meg egy szintnél drágább alkatrészeket megvenni, mivel nem befolyásolják a kapott hangot. Persze kell a drága ellenállás, van értelme gyártani, mivel kell a piszmékerbe, a repülőbe, az űrhajóba, mert ott fontos az üzembiztonság. De a hifiben nem hiszem, hogy fontos. Inkább csak azért használják, mint a drága kábelt: a másik orra alá lehet dörgölni, hogy né má, nekem sokkal drágább, s ezért jobb kábelem van. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.08. 10:51 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Mindig is az volt az álláspontom, hogy nagyon-nagyon szerencsés ember az, akinek az olcsóbb dolog jobban tetszik mint a drágább. ;)
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.08. 12:52 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
.....
...Jól ismerem a hangját. Korábban az első fokozatban PRP ellenállások, a másodikban AB ellenállások voltak. Célom többek között az volt, hogy detektáljam a 200 Forintos, és a 2500 forintos alkatrészek közti különbséget. Nos bevallom, jó nagy marha voltam, (le szabad ezt itt még írni?) mivel a tantálokkal kapott hang úgy tűnik semmivel sem jobb, mint az egyszerű ellenállókkal kapott hang. Egyszerűen nem éri meg egy szintnél drágább alkatrészeket megvenni, mivel nem befolyásolják a kapott hangot.
....:D

Nem minden pozícióban "befolyásolják a kapott hangot" ez bizonyos, de vannak olyan helyek, ahol keményen hangolható velük a rendszer (visszacsatolás, RIAA hálózat, stb...), annak pedig, hogy te nem hallasz (elegendő) különbséget köztük, még ezer oka lehet... ;)
dys-cus írta:
...
Persze kell a drága ellenállás, van értelme gyártani, mivel kell a piszmékerbe, a repülőbe, az űrhajóba, mert ott fontos az üzembiztonság. De a hifiben nem hiszem, hogy fontos. ....:D

Ez pedig szimplán tévút. :lol: Főként olyan berendezések esetén, ahol bizonyos alkatrészek bőven 100 celsius fölött üzemelnek! :shock:
Csak egy idézet és nem tőlem, így talán te is megfontolod:
"Elnézést kérek mindazoktól, akiknek már a könyökén jön ki az állandó katonai alkatrész őrületem, de számomra egy audio elektronikát két dolog jellemez igazán. A hangminősége, és a megbízhatósága. Minden erősítőmre 5 év garanciát adok, van, aki a mai napig is egy 20 évvel ezelőtt épített erősítőmet hallgatja, elégedetten, gond nélkül." Forrás: http://audioworld.blog.hu/2017/09/19/indiszkret_kerdes
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.08. 15:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
.....
...Jól ismerem a hangját. Korábban az első fokozatban PRP ellenállások, a másodikban AB ellenállások voltak. Célom többek között az volt, hogy detektáljam a 200 Forintos, és a 2500 forintos alkatrészek közti különbséget. Nos bevallom, jó nagy marha voltam, (le szabad ezt itt még írni?) mivel a tantálokkal kapott hang úgy tűnik semmivel sem jobb, mint az egyszerű ellenállókkal kapott hang. Egyszerűen nem éri meg egy szintnél drágább alkatrészeket megvenni, mivel nem befolyásolják a kapott hangot.
....

Nem minden pozícióban "befolyásolják a kapott hangot" ez bizonyos, de vannak olyan helyek, ahol keményen hangolható velük a rendszer (visszacsatolás, RIAA hálózat, stb...), annak pedig, hogy te nem hallasz (elegendő) különbséget köztük, még ezer oka lehet...
dys-cus írta:
...
Persze kell a drága ellenállás, van értelme gyártani, mivel kell a piszmékerbe, a repülőbe, az űrhajóba, mert ott fontos az üzembiztonság. De a hifiben nem hiszem, hogy fontos. ....:D

Ez pedig szimplán tévút. :lol: Főként olyan berendezések esetén, ahol bizonyos alkatrészek bőven 100 celsius fölött üzemelnek! :shock:
Csak egy idézet és nem tőlem, így talán te is megfontolod:
"Elnézést kérek mindazoktól, akiknek már a könyökén jön ki az állandó katonai alkatrész őrületem, de számomra egy audio elektronikát két dolog jellemez igazán. A hangminősége, és a megbízhatósága. Minden erősítőmre 5 év garanciát adok, van, aki a mai napig is egy 20 évvel ezelőtt épített erősítőmet hallgatja, elégedetten, gond nélkül." Forrás: http://audioworld.blog.hu/2017/09/19/indiszkret_kerdes
db

Van rá fogadásom, egy vasúti szerelvény sörrel, hogy az urak vaktesztben meg nem mondanák, hogy ugyan az a kapcsolás melyik van drágább, és melyik olcsóbb alkatrészekkel megépítve.
Indokaid sántítanak.
Ne legyen már egy házi használatra készült erősítőben 100 fokos ellenállás. Ez már blődség.
Apám rádiója egy Orion csöves rádió volt. 1955-ben vette. 1999-es haláláig hallgatta. Abban nem volt katonai alkatrész, mégis valamivel többet kibírt mint az öt év. :lol: A TC erősítőimben sincsenek katonai alkatrészek, a legidősebbje szól már 5 éve, és nagyon jó hangminőséggel. Szóval az illető csak vakítsa a parasztságot a katonai szóval. :D Eszemben sincsen megfontolni semmit sem, főleg nem azt, amit tapasztaltam. Meg amit a barátaim tapasztaltak.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.08. 15:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
.....
...Jól ismerem a hangját. Korábban az első fokozatban PRP ellenállások, a másodikban AB ellenállások voltak. Célom többek között az volt, hogy detektáljam a 200 Forintos, és a 2500 forintos alkatrészek közti különbséget. Nos bevallom, jó nagy marha voltam, (le szabad ezt itt még írni?) mivel a tantálokkal kapott hang úgy tűnik semmivel sem jobb, mint az egyszerű ellenállókkal kapott hang. Egyszerűen nem éri meg egy szintnél drágább alkatrészeket megvenni, mivel nem befolyásolják a kapott hangot.
....

Nem minden pozícióban "befolyásolják a kapott hangot" ez bizonyos, de vannak olyan helyek, ahol keményen hangolható velük a rendszer (visszacsatolás, RIAA hálózat, stb...), annak pedig, hogy te nem hallasz (elegendő) különbséget köztük, még ezer oka lehet...
dys-cus írta:
...
Persze kell a drága ellenállás, van értelme gyártani, mivel kell a piszmékerbe, a repülőbe, az űrhajóba, mert ott fontos az üzembiztonság. De a hifiben nem hiszem, hogy fontos. ....:D

Ez pedig szimplán tévút. :lol: Főként olyan berendezések esetén, ahol bizonyos alkatrészek bőven 100 celsius fölött üzemelnek! :shock:
Csak egy idézet és nem tőlem, így talán te is megfontolod:
"Elnézést kérek mindazoktól, akiknek már a könyökén jön ki az állandó katonai alkatrész őrületem, de számomra egy audio elektronikát két dolog jellemez igazán. A hangminősége, és a megbízhatósága. Minden erősítőmre 5 év garanciát adok, van, aki a mai napig is egy 20 évvel ezelőtt épített erősítőmet hallgatja, elégedetten, gond nélkül." Forrás: http://audioworld.blog.hu/2017/09/19/indiszkret_kerdes
db


Van rá fogadásom, egy vasúti szerelvény sörrel, hogy az urak vaktesztben meg nem mondanák, hogy ugyan az a kapcsolás melyik van drágább, és melyik olcsóbb alkatrészekkel megépítve.
Indokaid sántítanak.
Ne legyen már egy házi használatra készült erősítőben 100 fokos ellenállás. Ez már blődség.
Apám rádiója egy Orion csöves rádió volt. 1955-ben vette. 1999-es haláláig hallgatta. Abban nem volt katonai alkatrész, mégis valamivel többet kibírt mint az öt év. :lol: A TC erősítőimben sincsenek katonai alkatrészek, a legidősebbje szól már 5 éve, és nagyon jó hangminőséggel. Szóval az illető csak vakítsa a parasztságot a katonai szóval. :D Eszemben sincsen megfontolni semmit sem, főleg nem azt, amit tapasztaltam. Meg amit a barátaim tapasztaltak.
Még valamit a végére: "Nem minden pozícióban "befolyásolják a kapott hangot" ez bizonyos, de vannak olyan helyek, ahol keményen hangolható velük a rendszer (visszacsatolás, RIAA hálózat, stb."
Ezek szerint jó a hallásom, sőt tökéletes, meg a barátaimé is, mert a hivatkozott készülék nem tartalmaz sem RIAA hálózatot, sem visszacsatolást, az stb. meg nem tudom mi ebben az esetben.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2018.02.08. 15:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.08. 15:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
tunerman írta:
Mindig is az volt az álláspontom, hogy nagyon-nagyon szerencsés ember az, akinek az olcsóbb dolog jobban tetszik mint a drágább. ;)
Üdv: TJ.

Bizony TJ., ebben egyformák vagyunk. Te is építettél csöves erősítőt hálózati trafót alkalmazva kimenőnek. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.09. 10:24 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
dys-cus írta:
tunerman írta:
Mindig is az volt az álláspontom, hogy nagyon-nagyon szerencsés ember az, akinek az olcsóbb dolog jobban tetszik mint a drágább. ;)
Üdv: TJ.

Bizony TJ., ebben egyformák vagyunk. Te is építettél csöves erősítőt hálózati trafót alkalmazva kimenőnek. :lol:


Ebben sem vagyunk egyformák ;) , ennek igazolására itt az általad említett 6528 PP triódás elektroncsöves erősítő alkatrész listája:

- elektroncsövek: MU 6900x2, Heinz & Kaufman 6528x2, Mullard/Philips GZ34x2
- csőfoglalatok: Phenolic USA
- elektrolit kondenzátorok: full Black Gate
- jelcsatoló kondenzátorok: Sprague Vitamin Q 196P
- ellenállások: Mills, Shinkoh tantalum
- vezetékezés: VdH MCS300, MCS1000
- potik: CTS USA
- csatlakozók: WBT0730, WBT0274
- trafók: Hammond, Triad, Toshiba (CT. choke)
- Hálózati kapcsoló/szűrő: Power Conversion USA
- doboz: jávorfa
- panel: textilbakelit

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.09. 14:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
tunerman írta:
dys-cus írta:
tunerman írta:
Mindig is az volt az álláspontom, hogy nagyon-nagyon szerencsés ember az, akinek az olcsóbb dolog jobban tetszik mint a drágább. ;)
Üdv: TJ.

Bizony TJ., ebben egyformák vagyunk. Te is építettél csöves erősítőt hálózati trafót alkalmazva kimenőnek. :lol:


Ebben sem vagyunk egyformák ;) , ennek igazolására itt az általad említett 6528 PP triódás elektroncsöves erősítő alkatrész listája:

- elektroncsövek: MU 6900x2, Heinz & Kaufman 6528x2, Mullard/Philips GZ34x2
- csőfoglalatok: Phenolic USA
- elektrolit kondenzátorok: full Black Gate
- jelcsatoló kondenzátorok: Sprague Vitamin Q 196P
- ellenállások: Mills, Shinkoh tantalum
- vezetékezés: VdH MCS300, MCS1000
- potik: CTS USA
- csatlakozók: WBT0730, WBT0274
- trafók: Hammond, Triad, Toshiba (CT. choke)
- Hálózati kapcsoló/szűrő: Power Conversion USA
- doboz: jávorfa
- panel: textilbakelit

Üdv: TJ.

Hammond hálózati volt a kimenő? Az tényleg hígend. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.09. 14:42 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Nem Hammond a kimenőtrafó.


Csatolmányok:
20180208_131151.jpg
20180208_131151.jpg [ 469.36 KiB | Megtekintve 29488 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.09. 14:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Azt mondtad hálózati trafó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.09. 15:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
dys-cus írta:
Azt mondtad hálózati trafó.


Ebben az erősítőben 7 darab hálózati trafó van.
Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.09. 19:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Jelesül azt, hogy a NYÁK alkatrész, a konstrukció fontos eleme, még a kábel csak egy külső szükséges eszköz.

Ez elég nagy o...g. Arról beszélünk, hogy az alkatrészek lábait mi köti össze. Egy nyák lemezen lévő forrasztott rézfólia, vagy egy szabadon szerelt forrasztott rézdrót. Egyenrangúak. Alma-alma. Nem alma-körte.
Itten inkább első körben a dielektrumról meg a vezető réz anyagáról lehetne akadémikusan végeláthatatlanul vitatkozni. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 14:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Segitségeteket kérem!

Adott egy PP ARC D76es erősítő (képen) aminek egyik csatornája kb egy hete olyan hangot hallat (nem folyamatosan hanem 1-10 másodpercenkként) mint a lemez be/kivezető barázdája (nem tudom a hangot jobban leírni) vagy mintha karistos lenne a lemez, de nem függ a hangerőtől. Csöveket csereberéltem nem ezek okozzák a hibát.


Csatolmányok:
20180227_131122 (002).jpg
20180227_131122 (002).jpg [ 914.13 KiB | Megtekintve 29243 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 14:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Sercegést, pattogást, áthúzás vagy szakadozó ellenállás szokott okozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 15:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
CHZ írta:
Sercegést, pattogást, áthúzás vagy szakadozó ellenállás szokott okozni.


az nagyszerű, van benne vagy 100db...RPR ellenálló, hogy szakadna meg mert akkor legalább megtalálnám.
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik, a többi cső kivételére marad a pattogás, a R25/R24 Mills ellenállat, a R23/R26 TKD, azt nem értem ha ezek lennének a bűnösök akkor a közbenső V5/V7 re is hatna,


Csatolmányok:
Képkivágás.JPG
Képkivágás.JPG [ 215.39 KiB | Megtekintve 29232 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 16:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
R81-84? Azokon elég magas feszültség esik...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 16:24 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
patrik96 írta:
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik

Ez ugye két cső? Ha csak az egyiket cseréled (a "felső" áramgenerátor csövet)?

Ha a V9/V10 és V11/V12 cserét megcsinálod az erősítő két fele között, van valami változás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 16:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
patrik96 írta:
CHZ írta:
Sercegést, pattogást, áthúzás vagy szakadozó ellenállás szokott okozni.


az nagyszerű, van benne vagy 100db...RPR ellenálló, hogy szakadna meg mert akkor legalább megtalálnám.
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik, a többi cső kivételére marad a pattogás, a R25/R24 Mills ellenállat, a R23/R26 TKD, azt nem értem ha ezek lennének a bűnösök akkor a közbenső V5/V7 re is hatna,


Ilyen szívás már nekem is volt. Ha a V9 V11 csöveket kiveszed, akkor a hangszóróban nem hallhatod a pattogást, mert a végcsövek nincsenek kihajtva.
Ha szkóppal detektálod a kapcsolást, akkor 2 eset lehetséges. Vagy szerzel új 5k 5Wattos ellenállásokat, s azokat cseréled, vagy veszel fagyasztó spray-t, és fagyasztod az R29;R30 ellenállókat. Ha megszűnik a hiba átmenetileg, akkor ez a baj. Ezek az ellenállók nagyon melexenek. Nem szerencsés ECC83 alkalmazás hatására az első 6FQ7 árama megnől, s az említett ellenállások nagyon forróak lesznek, és hibásodnak. Szóval ilyen gond lehet az említett csövek körében. Ugye milyen jól szól ez az erősítő! :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 16:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
sajti írta:
R81-84? Azokon elég magas feszültség esik...

Sajti


Azokon 100-140V esik ha kiveszem őket sem változik jelentősen semmi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 16:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
euro21 írta:
patrik96 írta:
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik

Ez ugye két cső? Ha csak az egyiket cseréled (a "felső" áramgenerátor csövet)?

Ha a V9/V10 és V11/V12 cserét megcsinálod az erősítő két fele között, van valami változás?
,
Nincs változás, más csőgarnitúrával is kipróbáltam,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 17:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
patrik96 írta:
CHZ írta:
Sercegést, pattogást, áthúzás vagy szakadozó ellenállás szokott okozni.


az nagyszerű, van benne vagy 100db...RPR ellenálló, hogy szakadna meg mert akkor legalább megtalálnám.
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik, a többi cső kivételére marad a pattogás, a R25/R24 Mills ellenállat, a R23/R26 TKD, azt nem értem ha ezek lennének a bűnösök akkor a közbenső V5/V7 re is hatna,

Mérni kell, behatárolni melyik fokozat okozza.. Így picit egyszerűbb lehet a hiba megtalálása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 19:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
CHZ írta:
patrik96 írta:
CHZ írta:
Sercegést, pattogást, áthúzás vagy szakadozó ellenállás szokott okozni.


az nagyszerű, van benne vagy 100db...RPR ellenálló, hogy szakadna meg mert akkor legalább megtalálnám.
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik, a többi cső kivételére marad a pattogás, a R25/R24 Mills ellenállat, a R23/R26 TKD, azt nem értem ha ezek lennének a bűnösök akkor a közbenső V5/V7 re is hatna,

Mérni kell, behatárolni melyik fokozat okozza.. Így picit egyszerűbb lehet a hiba megtalálása.


Ennél nem egyszerű, mert több cső használja"ugyanazokat" az ellenállásokat, R23,24,25,26 V7,V5 V9 ellenállásai


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 19:28 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
patrik96 írta:
...
Ennél nem egyszerű, mert több cső használja"ugyanazokat" az ellenállásokat, R23,24,25,26 V7,V5 V9 ellenállásai

A csövek anódján (és katódján - "cross couplers" rész) kellene mérni, egy nagy belső ellenállású műszerrel, ha az nincs, akkor további soros ellenállással (pl. 10MOhm).
Nem a pontos értékek adják a megoldást, hanem koppanáskor a változás, valószínű amikor a hangot hallod, akkor a hibás körben levő cső anódján változást fogsz tapasztalni - innen indulj! :mrgreen: ...aztán akár a tápig is eljuthatsz. ;)
Persze ehhez fokozatonként, lépésenként kell mérni, mert a hibajel is tovább halad, vagyis az első csövekkel kezd! Esetleg az átfogó visszacsatolást is érdemes a mérés idejére megszakítani, ha annyira bonyolult lenne a hibakeresés. :roll:
Tényleg, a stabilizátor cső az közösen táplálja a két oldalt, vagy oldalanként van egy-egy? A tápokat is megnézném és akár szkóppal is mérhetsz DC állásban, de ott sem árt egy további soros ellenállás...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.27. 20:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
dys-cus írta:
patrik96 írta:
CHZ írta:
Sercegést, pattogást, áthúzás vagy szakadozó ellenállás szokott okozni.


az nagyszerű, van benne vagy 100db...RPR ellenálló, hogy szakadna meg mert akkor legalább megtalálnám.
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik, a többi cső kivételére marad a pattogás, a R25/R24 Mills ellenállat, a R23/R26 TKD, azt nem értem ha ezek lennének a bűnösök akkor a közbenső V5/V7 re is hatna,


Ilyen szívás már nekem is volt. Ha a V9 V11 csöveket kiveszed, akkor a hangszóróban nem hallhatod a pattogást, mert a végcsövek nincsenek kihajtva.
Ha szkóppal detektálod a kapcsolást, akkor 2 eset lehetséges. Vagy szerzel új 5k 5Wattos ellenállásokat, s azokat cseréled, vagy veszel fagyasztó spray-t, és fagyasztod az R29;R30 ellenállókat. Ha megszűnik a hiba átmenetileg, akkor ez a baj. Ezek az ellenállók nagyon melexenek. Nem szerencsés ECC83 alkalmazás hatására az első 6FQ7 árama megnől, s az említett ellenállások nagyon forróak lesznek, és hibásodnak. Szóval ilyen gond lehet az említett csövek körében. Ugye milyen jól szól ez az erősítő! :D


Úgy néz ki hogy ez a nyerő, a R29-30 hűtve jó. Majd berakok ide 0,5W helyett 1W.

Kösz a segítséget


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.28. 12:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
patrik96 írta:
dys-cus írta:
patrik96 írta:
CHZ írta:
Sercegést, pattogást, áthúzás vagy szakadozó ellenállás szokott okozni.


az nagyszerű, van benne vagy 100db...RPR ellenálló, hogy szakadna meg mert akkor legalább megtalálnám.
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik, a többi cső kivételére marad a pattogás, a R25/R24 Mills ellenállat, a R23/R26 TKD, azt nem értem ha ezek lennének a bűnösök akkor a közbenső V5/V7 re is hatna,


Ilyen szívás már nekem is volt. Ha a V9 V11 csöveket kiveszed, akkor a hangszóróban nem hallhatod a pattogást, mert a végcsövek nincsenek kihajtva.
Ha szkóppal detektálod a kapcsolást, akkor 2 eset lehetséges. Vagy szerzel új 5k 5Wattos ellenállásokat, s azokat cseréled, vagy veszel fagyasztó spray-t, és fagyasztod az R29;R30 ellenállókat. Ha megszűnik a hiba átmenetileg, akkor ez a baj. Ezek az ellenállók nagyon melexenek. Nem szerencsés ECC83 alkalmazás hatására az első 6FQ7 árama megnől, s az említett ellenállások nagyon forróak lesznek, és hibásodnak. Szóval ilyen gond lehet az említett csövek körében. Ugye milyen jól szól ez az erősítő! :D


Úgy néz ki hogy ez a nyerő, a R29-30 hűtve jó. Majd berakok ide 0,5W helyett 1W.

Kösz a segítséget

Szívesen. Ezt teszi a tapasztalat, meg a sok ARC építés. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 08:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
patrik96 írta:
CHZ írta:
Sercegést, pattogást, áthúzás vagy szakadozó ellenállás szokott okozni.


az nagyszerű, van benne vagy 100db...RPR ellenálló, hogy szakadna meg mert akkor legalább megtalálnám.
Ha kiveszem a V11/V9 fokozatot akkor megszűnik, a többi cső kivételére marad a pattogás, a R25/R24 Mills ellenállat, a R23/R26 TKD, azt nem értem ha ezek lennének a bűnösök akkor a közbenső V5/V7 re is hatna,


Kondenzátor csinálhat ilyen tünetet? Vagy még egy ellenállást amit nem cseréltem ki mert nem nagyon lehet kapni mást az a AB 22M (R27 R28) a többit amit jeleztetek kicseréltem, Most már hiába jegelem semmi nem változik.
Kösz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 10:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
El tud szállni a bemenetnél az SM kondi az ecc83 rácsa és anód között.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 14:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
dys-cus írta:
El tud szállni a bemenetnél az SM kondi az ecc83 rácsa és anód között.


ez jogos de ha kiveszem az első két oldal csöveit (V1 V3) megmarad a hiba, ha a V7 ÉS! V7 veszem ki akkor megszűnik, de akármelyik benne marad marad a hiba..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 19:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
patrik96 írta:
dys-cus írta:
El tud szállni a bemenetnél az SM kondi az ecc83 rácsa és anód között.


ez jogos de ha kiveszem az első két oldal csöveit (V1 V3) megmarad a hiba, ha a V7 ÉS! V7 veszem ki akkor megszűnik, de akármelyik benne marad marad a hiba..

Mondom, hogy a táp lesz a ludas! 8-)
Persze csak sejtés, a V17-t (Series Regulator) cserélted már? Akár a foglalata is lehet problémás.
Illetve a zener diódákat is érdemes lenne ellenőrizni, a hibajelenség alapján persze akár kondi is lehet...
Mérni próbáltál már?
A sercegés ütemes, vagy össze-vissza?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 20:22 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Egy szavazat a táp hiba mellett,.......... én ráakasztanék egy szkópot az egyes táppontokra, cső, elko, zéner, ellenállás sorrendben gyanakodnék a ludasra....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 20:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Táp:
Ha ez lenne a ludas akkor miért csak az egyik cstornát bizgeti, mérve jó a táp


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 21:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
deeraudio írta:
patrik96 írta:
dys-cus írta:
El tud szállni a bemenetnél az SM kondi az ecc83 rácsa és anód között.


ez jogos de ha kiveszem az első két oldal csöveit (V1 V3) megmarad a hiba, ha a V7 ÉS! V7 veszem ki akkor megszűnik, de akármelyik benne marad marad a hiba..

Mondom, hogy a táp lesz a ludas! 8-)
Persze csak sejtés, a V17-t (Series Regulator) cserélted már? Akár a foglalata is lehet problémás.
Illetve a zener diódákat is érdemes lenne ellenőrizni, a hibajelenség alapján persze akár kondi is lehet...
Mérni próbáltál már?
A sercegés ütemes, vagy össze-vissza?
db


V17 cserélten, megcseréltem az összes csövet is,
Össze vissza a sercegés, érdekes bekapcsolás után 1-2 percig semmi, utána hangosan belekezd majd 1-2 óra utám marad de halkabb lesz.
Próbáltam mérni, még nem találtam a hibát, nem egyszerű...
Ugye ha kiveszem az első 2 csövet akkor is megmarad a hiba, pedig akkor a NVCS nincs,
Az összes Orange Dropp kondit kicseréltem Obligato Goldra, már csak a styroflexex vannak,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 21:29 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
patrik96 írta:
Táp:
Ha ez lenne a ludas akkor miért csak az egyik csatornát bizgeti, mérve jó a táp

Hjah... A kapcsolási rajz alapján ez nekem nem volt egyértelmű, de tényleg... :roll:
Szóval. Tápkondi? Csatolókondi?
A szkópos (DC) mérés a legjobb, 100mSec eltérítés mellett már jól látszani fognak a tüskék.

Iménti írásod alapján lehetne valamilyen félvezető is (de pont a zenerdióda sor is közös így az talán kizárható).

Igen, talán annak az oldalnak az egyik tápkondi része csinálja, ott is vizsgálódj! :mrgreen:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 21:37 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A potikat (AC & DC balance) tekergetted már oda-vissza, hátha csak azok szívatnak? ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 22:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
deeraudio írta:
A potikat (AC & DC balance) tekergetted már oda-vissza, hátha csak azok szívatnak? ;)
db

Igen ez volt az első dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 22:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
deeraudio írta:
patrik96 írta:
Táp:
Ha ez lenne a ludas akkor miért csak az egyik csatornát bizgeti, mérve jó a táp

Hjah... A kapcsolási rajz alapján ez nekem nem volt egyértelmű, de tényleg... :roll:
Szóval. Tápkondi? Csatolókondi?
A szkópos (DC) mérés a legjobb, 100mSec eltérítés mellett már jól látszani fognak a tüskék.

Iménti írásod alapján lehetne valamilyen félvezető is (de pont a zenerdióda sor is közös így az talán kizárható).

Igen, talán annak az oldalnak az egyik tápkondi része csinálja, ott is vizsgálódj! :mrgreen:
db


Sajnos minden közös a 2 csatornán, már egy ötletem maradt ha nem építek egy SE-t...még a Sajti által javasolt 4db 1M kicserélem ha megjön


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 22:52 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A sercegés változik, ha kocogtatod a panelt, vagy esetleg a csőfoglalatokat?

Ha semmi nem segít, meg kell próbálni a régi tévészerelők hibakereséséi módszerét a csöves korszakból... 8-)
...az ellenállások egymás utáni megnedvesítése, "nyálazása", amikor a hiba változik, megszűnik, akkor tapintottunk rá a hibás alkatrészre! :lol: Az életvédelmi szempontoknak ez persze kicsit sem felel meg, vagyis ÉLETVESZÉLYES!
A hirtelen pontszerű, alkatrész méretű lehűtést, pici nedves (nem csöpögős) esettel a legkönnyebb végrehajtani (a víz is a legtisztább legyen).
...de ezek már az eldurvult hibakeresés szüleményei, véleményem szerint simán méréssel is meghatározható, kideríthető a hiba. :mrgreen:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1788 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség