audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 15:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Az Alps potit nem vezetem ki, mivel gombbal is , meg a buzerátorral is lehet tekergetni. A tengely elérhetőségének áramszünet esetén lenne jelentősége, de azt azért érezni lehet, hogy akkor meg nem túl nagy szükség van rá.

Én kivezetném a hozzáférést, esztétikailag és használhatóság szempontjait is figyelembe véve.
Sokszor a készülék közelében nem keressük a távvezérlőt, ott is jó ha állítani lehet a hangerőt.
A két gomb +/- hangerőhöz, több munka az előlapon, mint egy potit, forgatógombbal elhelyezni és látványában is szebb.
Ha már poti, legyen hozzáférhető és közvetlenül állítható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 15:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Idézet:
Igen, van ez a hibája a neten közzétett M7 hálózatnak. Én is csak kb fél éve szembesültem vele akkor, mikor az ARC SP6-ost méregettük. Annak kifogástalan az átvitele. Az enyémet egy pótlólagos SM kondival hozzáigazítottam

Csak szabvány értékű ellenállásokra cserélve az R61 390K, R62 33K, R67 56K.
Ennyit javítana a beavatkozás, 1dB belül, természetesen válogatott alkatrészekkel..

Nem találom az R67-es ellenállást. Nyilván már látni sem látok.
Köszi a szimulációt, de az említett kondér betétele előtt a piros görbét mértem, aztán a gyógyalkatrész behelyezésével a kék színű görbét sikerült detektálnom. A görbém szépen követi az előírtakat. Az ellenállásokat semmiesetre sem változt5atnám meg, mert Rikenohmból már beszerezhetetlenek. A hang viszont így nagyon szerethető.
Hoppá a kép!


Csatolmányok:
Dyscus RIAA jav.JPG
Dyscus RIAA jav.JPG [ 117 KiB | Megtekintve 47913 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 15:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Nem találom az R67-es ellenállást. Nyilván már látni sem látok.

Én láttam, nézd meg jobban, vagy nem azt a rajzot nézzük..
Ha nem hallgatsz bakelitet, végül is mindegy..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CHZ 2013.08.04. 15:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 15:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Idézet:
Az Alps potit nem vezetem ki, mivel gombbal is , meg a buzerátorral is lehet tekergetni. A tengely elérhetőségének áramszünet esetén lenne jelentősége, de azt azért érezni lehet, hogy akkor meg nem túl nagy szükség van rá.

Én kivezetném a hozzáférést, esztétikailag és használhatóság szempontjait is figyelembe véve.
Sokszor a készülék közelében nem keressük a távvezérlőt, ott is jó ha állítani lehet a hangerőt.
A két gomb +/- hangerőhöz, több munka az előlapon, mint egy potit, forgatógombbal elhelyezni és látványában is szebb.
Ha már poti, legyen hozzáférhető és közvetlenül állítható.

De ha már a két gomb belevan forrasztva a vezérlő panelbe a kijelző mellé, akkor miért ne használnám. Nem beszélve arról, hogy a visszafelé forgatásnál a villanymotor- fogaskerék rendszer forgatónyomatéka megfordul, ami az apró fogaskerekek idő előtti tönkremenetelét okozza. A munka sajna tényleg több, mert 4db 10mm-es lyukat kell pontosan felfúrni. Meglátod szép lessz majd. A baj, hogy sötétített Plexit nem tudok beszerezni, így szintelenből leszek kénytelen dolgozni. És majd azt kell sötétíteni. (ha máshogy nem megy, leoltom a villanyt) :P
Hol van az a R67, és mi az értéke?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 15:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Vaoooo! R67 megtaláltatott!
Bakelitet hallgatok, csak CD-t többet, mert bakelitom van mondjuk 250, CD-m meg 750. De lagalábbis ilyen az arány. Mostanság éppen egy német nyomású Beatlest hallgatok elég soxor PVC-ről.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 15:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Nem beszélve arról, hogy a visszafelé forgatásnál a villanymotor- fogaskerék rendszer forgatónyomatéka megfordul, ami az apró fogaskerekek idő előtti tönkremenetelét okozza.

Ezt nem értem, ALPS valamit nagyon elrontott.
Ha két nyomógombbal forgatod, akkor nem?
Bocs, hogy beleszóltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 16:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Idézet:
Nem beszélve arról, hogy a visszafelé forgatásnál a villanymotor- fogaskerék rendszer forgatónyomatéka megfordul, ami az apró fogaskerekek idő előtti tönkremenetelét okozza.

Ezt nem értem, ALPS valamit nagyon elrontott.
Ha két nyomógombbal forgatod, akkor nem?
Bocs, hogy beleszóltam.

Nem rontott el semmit. Gondolj a kétkarú emelő problémájára.
Gyenge, gyorsan forgó villanymotor hajt kis nyomatékkal egy kevés fogszámú fogaskereket, ami egy nagy átmérőjű fkerékhez csatlakozik. Ha ezt a rendszert visszafelé működteted, tehhát a poti tengelyén keresztül a nagy fkerék hajtja a kicsit, akkor a nyomatékok megfordulnak, s a kis fogaskerék tengelye-villanyos motor őrülten igénybe lessz véve. Semmilyen forgó mechanizmus nem szereti a terevezetthez képest a visszafelé forgatást. Még a föld sem. A villanymotor-fkerék rendszer hamarabb tönkre fog menni. Ez egy japánnak nem gond, egyszerűen be megy a boltba, s vesz egy újjat. Én viszont nem, mert számomra borsos az ára, és postán kell kukutyimból megrendelni. A két nyomógombos rendszer üzemszerű irányból hajtja a potit, akárcsak a távkapcs.
De azért ne haragudj, a kütyü így van elkészítve, és miért változtassak rajta, ha tervezője ezt a megoldást találta jónak. A másik ok, és azt hiszem ez nyomós érv, és Te is elfogod ismerni. Ez az ok az, hogy a bemeneti RCA-k hátul vannak. Kb 2cm után a jel rajta van a potin, s mivel a LINE fokozat kezdete is ide van közel, akkor a potitól rövid dróton lehet a jelet vinni. A jel útja sokkal rövidebb. mint RCA-előlapi poti- Line fokozat.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 16:38 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
(Szerintem meg nézd meg jobban azt az alps potit. A potméter tengelyét forgatva nem szabad forgatnia a motort. Egy kuplung van beépítve erre a feladatra.)

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 17:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
De azért ne haragudj, a kütyü így van elkészítve, és miért változtassak rajta, ha tervezője ezt a megoldást találta jónak. A másik ok, és azt hiszem ez nyomós érv, és Te is elfogod ismerni. Ez az ok az, hogy a bemeneti RCA-k hátul vannak. Kb 2cm után a jel rajta van a potin, s mivel a LINE fokozat kezdete is ide van közel, akkor a potitól rövid dróton lehet a jelet vinni. A jel útja sokkal rövidebb. mint RCA-előlapi poti- Line fokozat.

Érveid nem nyomosak, logikailag sem állják meg a helyüket.
Ha a tervezője elrontotta, akkor végig kell másolni hibáival együtt?
Persze ha a totális másolás a cél, akkor megértem.
Egyszerűbb megoldások híve vagyok, ha egy potit beépítek akkor annak tengelyét is kivezetem, akár motoros, akár nem.
Régebben készített bemenetválasztónál/ hangerőszabályzónál, két gombbal minden funkció elérhető volt.
Bal gomb: power/bemenetválasztás, (6 bemenet)
Jobb gomb: hangerő
Távvezérlővel ezek szintén, + muting.
Kijelző előtti plexi is könnyen megoldható, igaz itt nincs nyomógomb.


Csatolmányok:
hangerő-bemenet1.jpg
hangerő-bemenet1.jpg [ 39.58 KiB | Megtekintve 47896 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 19:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Idézet:
De azért ne haragudj, a kütyü így van elkészítve, és miért változtassak rajta, ha tervezője ezt a megoldást találta jónak. A másik ok, és azt hiszem ez nyomós érv, és Te is elfogod ismerni. Ez az ok az, hogy a bemeneti RCA-k hátul vannak. Kb 2cm után a jel rajta van a potin, s mivel a LINE fokozat kezdete is ide van közel, akkor a potitól rövid dróton lehet a jelet vinni. A jel útja sokkal rövidebb. mint RCA-előlapi poti- Line fokozat.

Érveid nem nyomosak, logikailag sem állják meg a helyüket.
Ha a tervezője elrontotta, akkor végig kell másolni hibáival együtt?
Persze ha a totális másolás a cél, akkor megértem.
Egyszerűbb megoldások híve vagyok, ha egy potit beépítek akkor annak tengelyét is kivezetem, akár motoros, akár nem.
Régebben készített bemenetválasztónál/ hangerőszabályzónál, két gombbal minden funkció elérhető volt.
Bal gomb: power/bemenetválasztás, (6 bemenet)
Jobb gomb: hangerő
Távvezérlővel ezek szintén, + muting.
Kijelző előtti plexi is könnyen megoldható, igaz itt nincs nyomógomb.

Miért nem a jobb a bemenet szelektor, és a bal a hangerő?
A tervező nem rontotta el, mert kifogástalanul működik. Nekem a gombos megoldás jobban tetszik, mert ha nyomom a gombot, kapok egy libacombot. Te tedd ki a potit, én nem teszem. Ennyi és nem több. És nyomós érv, hogy nekem így tetszik, és hogy rövidek a jel utak.. Nem akarom szétbarmolni azt a megoldást, amivel más oly sokat dolgozott. Kb ennyi a lényege.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 19:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Semmi baj, csak ötletként hoztam fel. Te döntésed hogyan csinálod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 21:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Miért nem a jobb a bemenet szelektor, és a bal a hangerő?
Ergonómia. Egy jobbkezesnek egyszerűen így adja magát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 10:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Idézet:
Miért nem a jobb a bemenet szelektor, és a bal a hangerő?
Ergonómia. Egy jobbkezesnek egyszerűen így adja magát.

Nem igazán értem. Nem mindeggy hogy ide, vagy 10cm-el arrébb nyúlsz? Tudom, nőnél nem. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 11:49 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
FordPrefect írta:
Idézet:
Miért nem a jobb a bemenet szelektor, és a bal a hangerő?
Ergonómia. Egy jobbkezesnek egyszerűen így adja magát.

Nem igazán értem. Nem mindeggy hogy ide, vagy 10cm-el arrébb nyúlsz? Tudom, nőnél nem. :P


:P Szerintem jobb válasz let volna: Balkezes előerősítőt építesz! :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 12:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Szerintem jobb válasz let volna: Balkezes előerősítőt építesz!"
Azt hiszem igen. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 20:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Ha állítgatni kell az értékeket a RIAA hálózatban, jó szolgálatot tehet egy invez RIAA hálózat, ilyenkor csak egy egyenes vonal beállítására kell törekedni:
http://www.hagtech.com/pdf/riaa.pdf

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 20:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A tervemhez képest elmaradtam. Beültettem a PSU panelt, de két alkatrész hiányzik, azt az eredeti még működő kütyüből kell kiforrasztani a takarékosság jegyében. Ez reggel megtörténik, majd a hálózati rögzítése után próba és beállítás következik. Ehhez sajna még reszelni is kell, mert az ELIMEX-nél megadott méreteket 0,1mm pontossan tartja a doboz készítője. Holnap talán már fényképes beszámolással élek. Ha a táp jó, onnantól kezdve már nincs rizikó. Mindenesetre igyekeztem minőségi cuccost alkalmazni a tápban is. Egyetlen egy fűtés felező (táp csövek) ellenállás hálózat kivételével a mágnes semmit nem fog a panelen. A táp hibajel erősítőjében is ClarityCap kondikat alkalmaztam. Az összes fűtésben található kondi Rubycon, és utána Elna. Az ellenállások az említetteken kívül PRP, és AB-k. Újjak, ill. orvosi műszerekből kibányászottak. Szép lett, legalábbis nekem a beültetett nyák. Kicsit szellős, ahogy a csöves technikához szükséges nagy fesz miatt kell, de nem szétszórt, és olyan vezetékek nem szaladgálnak páérhuzamosan, amelyeknek nem kell. Eddig módosítást eszközölni nem kellett.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 20:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Ha állítgatni kell az értékeket a RIAA hálózatban, jó szolgálatot tehet egy invez RIAA hálózat, ilyenkor csak egy egyenes vonal beállítására kell törekedni:
http://www.hagtech.com/pdf/riaa.pdf

Reggel ki elemzem a dolgot, de ránézve (csak úgy gyorsan) a csatolt linkre, nagy bajom nincs, 1dB en belül a hiba. Talán. Sok? Lehet, de a hangszedők meg simán csalnak 2-3 dB-t. Mindenesetre természetesen törekedni kell a szabvány minnél pontossabb megközelítésére.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 21:06 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
GA2 írta:
Ha állítgatni kell az értékeket a RIAA hálózatban, jó szolgálatot tehet egy invez RIAA hálózat, ilyenkor csak egy egyenes vonal beállítására kell törekedni:
http://www.hagtech.com/pdf/riaa.pdf

Reggel ki elemzem a dolgot, de ránézve (csak úgy gyorsan) a csatolt linkre, nagy bajom nincs, 1dB en belül a hiba. Talán. Sok? Lehet, de a hangszedők meg simán csalnak 2-3 dB-t. Mindenesetre természetesen törekedni kell a szabvány minnél pontossabb megközelítésére.



Szintén ezt az inverz kapcsolást használom, ami ezzel jó mérve, ott hallgatva is helyén vannak a dolgok!

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 22:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
GA2 írta:
Ha állítgatni kell az értékeket a RIAA hálózatban, jó szolgálatot tehet egy invez RIAA hálózat, ilyenkor csak egy egyenes vonal beállítására kell törekedni:
http://www.hagtech.com/pdf/riaa.pdf

Reggel ki elemzem a dolgot, de ránézve (csak úgy gyorsan) a csatolt linkre, nagy bajom nincs, 1dB en belül a hiba. Talán. Sok? Lehet, de a hangszedők meg simán csalnak 2-3 dB-t. Mindenesetre természetesen törekedni kell a szabvány minnél pontossabb megközelítésére.



Szintén ezt az inverz kapcsolást használom, ami ezzel jó mérve, ott hallgatva is helyén vannak a dolgok!

db

Milyen pickuppal?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 22:53 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
Milyen pickuppal?


Gép: Pro-Ject RPM4
Pick-Up: Denon DL-160 (high MC) - erre futotta... :roll: ...de nagyon szeretem! :)

db


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára deeraudio 2013.08.05. 23:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 23:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
Milyen pickuppal?


Gép: Pro-Ject RPM4
Pick-Up: Denon DL-160 (high MC)

db

Nem rossz a TD160 MkII és a Denon DL 103 ellenében. Nálam van még egy trafó is, aminek típusa valami dyscus, vagy mi fene.
Nem használok anti RIAA hálózatot, mert azt sem lehet tetszőleges pontosságra belőni. Jobb a mérés, hallgatás- mérés-hallgatás- átépítés.
Az viszont igaz, könnyebb az anti hálózattal dolgozni, ha az impedanciák is rendben vannak. Rendben vannak?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 23:04 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Nemrég - valahol linkelték - rátaláltam egy oldalra (már keresem) ahol a lezárásokról volt szó. A DL-160-hoz 1k ajánlanak és tényleg!!! :shock:
...meg sem mertem előtte próbálni ilyen alacsony lezárást. Most mindenben jobb! Ha erre irányult a kérdés...

Tehát most a bemenő impedanciám összevethető az anti RIAA-jéval.

db


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára deeraudio 2013.08.05. 23:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 23:14 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
deeraudio írta:
dys-cus írta:
Milyen pickuppal?


Gép: Pro-Ject RPM4
Pick-Up: Denon DL-160 (high MC)

db

Nem rossz a TD160 MkII és a Denon DL 103 ellenében. Nálam van még egy trafó is, aminek típusa valami dyscus, vagy mi fene.
Nem használok anti RIAA hálózatot, mert azt sem lehet tetszőleges pontosságra belőni. Jobb a mérés, hallgatás- mérés-hallgatás- átépítés.
Az viszont igaz, könnyebb az anti hálózattal dolgozni, ha az impedanciák is rendben vannak. Rendben vannak?


Én is mennék MC irányba csak az a fránya trafó... :? ...könnyű neked! :) Majd ha meghal a DL-160 akkor újra gondolom a témakört!

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 09:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
A tervemhez képest elmaradtam. Beültettem a PSU panelt, de két alkatrész hiányzik, azt az eredeti még működő kütyüből kell kiforrasztani a takarékosság jegyében. Ez reggel megtörténik, majd a hálózati rögzítése után próba és beállítás következik. Ehhez sajna még reszelni is kell, mert az ELIMEX-nél megadott méreteket 0,1mm pontossan tartja a doboz készítője. Holnap talán már fényképes beszámolással élek. Ha a táp jó, onnantól kezdve már nincs rizikó. Mindenesetre igyekeztem minőségi cuccost alkalmazni a tápban is. Egyetlen egy fűtés felező (táp csövek) ellenállás hálózat kivételével a mágnes semmit nem fog a panelen. A táp hibajel erősítőjében is ClarityCap kondikat alkalmaztam. Az összes fűtésben található kondi Rubycon, és utána Elna. Az ellenállások az említetteken kívül PRP, és AB-k. Újjak, ill. orvosi műszerekből kibányászottak. Szép lett, legalábbis nekem a beültetett nyák. Kicsit szellős, ahogy a csöves technikához szükséges nagy fesz miatt kell, de nem szétszórt, és olyan vezetékek nem szaladgálnak páérhuzamosan, amelyeknek nem kell. Eddig módosítást eszközölni nem kellett.

Kérlek ne vedd kötözködésnek, csak észrevételem szeretném leírni!
Szépen elrendezett panel, én jobban odafigyelnék a nagyobb áramú fóliaszakaszok vezetésére, kivitelezésére.
Egyik példaként a kiemelt kép szolgálna, ahol az egyenirányítót és az elkot összekötő fóliaszakasz, diódához közeli részére csatlakoztál, ezzel az elkot töltögető, nagyobb áramimpulzusokat is megcsapoltad, tovább vezeted. Közvetlenül az elko kivezetéséről csatlakoztatva előnyösebb lenne.
Légszerelve ezt a hibát nehéz elkövetni, talán ez is az egyik magyarázat a légszerelés előnyének, a hangra gyakorolt jótékony hatásának.
Elnézést, remélem nem veszed szőrszálhasogatásnak!


Csatolmányok:
PSU.jpg
PSU.jpg [ 94.12 KiB | Megtekintve 47559 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 11:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
A tervemhez képest elmaradtam. Beültettem a PSU panelt, de két alkatrész hiányzik, azt az eredeti még működő kütyüből kell kiforrasztani a takarékosság jegyében. Ez reggel megtörténik, majd a hálózati rögzítése után próba és beállítás következik. Ehhez sajna még reszelni is kell, mert az ELIMEX-nél megadott méreteket 0,1mm pontossan tartja a doboz készítője. Holnap talán már fényképes beszámolással élek. Ha a táp jó, onnantól kezdve már nincs rizikó. Mindenesetre igyekeztem minőségi cuccost alkalmazni a tápban is. Egyetlen egy fűtés felező (táp csövek) ellenállás hálózat kivételével a mágnes semmit nem fog a panelen. A táp hibajel erősítőjében is ClarityCap kondikat alkalmaztam. Az összes fűtésben található kondi Rubycon, és utána Elna. Az ellenállások az említetteken kívül PRP, és AB-k. Újjak, ill. orvosi műszerekből kibányászottak. Szép lett, legalábbis nekem a beültetett nyák. Kicsit szellős, ahogy a csöves technikához szükséges nagy fesz miatt kell, de nem szétszórt, és olyan vezetékek nem szaladgálnak páérhuzamosan, amelyeknek nem kell. Eddig módosítást eszközölni nem kellett.

Kérlek ne vedd kötözködésnek, csak észrevételem szeretném leírni!
Szépen elrendezett panel, én jobban odafigyelnék a nagyobb áramú fóliaszakaszok vezetésére, kivitelezésére.
Egyik példaként a kiemelt kép szolgálna, ahol az egyenirányítót és az elkot összekötő fóliaszakasz, diódához közeli részére csatlakoztál, ezzel az elkot töltögető, nagyobb áramimpulzusokat is megcsapoltad, tovább vezeted. Közvetlenül az elko kivezetéséről csatlakoztatva előnyösebb lenne.
Légszerelve ezt a hibát nehéz elkövetni, talán ez is az egyik magyarázat a légszerelés előnyének, a hangra gyakorolt jótékony hatásának.
Elnézést, remélem nem veszed szőrszálhasogatásnak!

Nem, nem szőrszál hasogatás. De ha tovább figyeled az áramkört, akkor azt látod, hogy ez egy RC szűrő része 1000u-os kondival. Szerintem ez kiszedegeti a töltő impulzusokat. Egyébként igazad van, hamár homár, legyen tökéletes. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 13:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Helyén a táp, és be van mérve, be van állítva. Szerényen megállapítom, hogy így terhelés nélkül tökéletesen műxik. Elkezdem fúrni a Line panelt. Talán be is bírom ültetni, habár minden alkatrészt úgy kell kiforrasztanom az előző erősítőből.
A táp látképe felülről:


Csatolmányok:
PRE2.JPG
PRE2.JPG [ 320.66 KiB | Megtekintve 47529 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 13:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Nem, nem szőrszál hasogatás. De ha tovább figyeled az áramkört, akkor azt látod, hogy ez egy RC szűrő része 1000u-os kondival. Szerintem ez kiszedegeti a töltő impulzusokat. Egyébként igazad van, hamár homár, legyen tökéletes. :

Természetesen láttam. Nem csak ezen az egy helyen van ilyen jellegű hiba, van több is.
Minőségi alkatrészek használata mellett, ilyen "apróságokra" is érdemes figyelni. Hosszabb fóliaszakasz esetén még jobban jelentkezik..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nos majd az apróságokra odafigyelek ezentúl jobban.
Azért ma is dolgozgattam, s 60%-ban elkészült a Line fokozat. Már csak a Dyscus trafó hiányzik róla, azt még ki kell termelni az előző line-om nyákjáról, a választó relékkel eggyütt. Íme a fénykép a tényképről. :P


Csatolmányok:
Line1.JPG
Line1.JPG [ 321.88 KiB | Megtekintve 47492 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 19:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Alakul, gyors vagy, szép lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 20:41 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
Megérett az idő arra, hogy az előerősítőmet kicsit átépítsem...


Kicsit visszatértem az előző oldalra... ...itt még leragadtam akkor, de azóta sem kaptunk választ!
Dys-Cus, a C42 és C43 milyen hatást gyakorol a kapott hangra, mi a szerepük? Ezt fejtsd ki légyszi néhány mondatban!

A működésüket gondolom mindenki érti és sokszor a nagy gyártók is raknak a rács és a katód közé kondit - C42 (Miller hatás csökkentés), de a katód ellenálláson még nem igazán láttam ilyen kis értékűt - C43. Netán a trafód miatt van rá szükség?

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 21:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Ismerősek ezek a kis barna silcer mica kodik..
A 4db nagy csatoló kondi az orosz műanyagos olajpapíros?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 22:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
Megérett az idő arra, hogy az előerősítőmet kicsit átépítsem...


Kicsit visszatértem az előző oldalra... ...itt még leragadtam akkor, de azóta sem kaptunk választ!
Dys-Cus, a C42 és C43 milyen hatást gyakorol a kapott hangra, mi a szerepük? Ezt fejtsd ki légyszi néhány mondatban!

A működésüket gondolom mindenki érti és sokszor a nagy gyártók is raknak a rács és a katód közé kondit - C42 (Miller hatás csökkentés), de a katód ellenálláson még nem igazán láttam ilyen kis értékűt - C43. Netán a trafód miatt van rá szükség?

db

Az áramkört nem én terveztem, hanem a Conrad Johnson. A két kondi szerintem a magasfrekvenciás töréspontokkal variál, s ezen keresztül a fázissal. Egy biztos, hogy a SM-ek nélkül a néccögjel túllövéses, a torzítás magasabb. Az erősítő fázis átvitele rendkívül jó, sajna kondik nélkül nem mértem. Az átvitel rendkívül egyenes.
A trafó miatt ellenállás van betéve. A rajzon nem látszik, de a nyák rajzon igen. A vonali trafó használata esetén, mivel az közvetlen kapcsolódik a 2u kondira, egy mély emelés jön létre. Főleg úgy, hogy még a kondi levezető 470k-s ellenállása is ott van. Mértéke 6-8dB ami hallgathatatlanná tette a rendszert. Ezért trafóra való átkapcsoláskor ez a levezető ellenállás értéke 47k. Ezért van a relé benne .
Ilyen lezárással az átvitel 10Hz 0,5dB, felül pedig 20k-n -0,3dB. A képen a RIAA mellett látható a trafós kimenet görbéje, és a kondis kimenet görbéje is. A 0dB-en futó átvitel (kapaszkodj meg) a trafós kimenet. A -6dB-en futó pedig a kondis kimenet. (a két csatorna közötti kismértékű eltérés a mélyben mérési hiba, mert trafónál is ott kellene lenni) Igen, trafóval jobb az átvitel, mert a 47k-s ellenálló értékét kísérletezéssel állítottam be. Azaz ezzel az értékkel is van kismérétkű emelés, de ez pont a linearitást javítja. Hasonló problémával már megküzdött itt valaki, csak ő Sowter trafót használt. Mondták is, hú micsoda basszusa van az előfokának. Aztán meglett mérve, és kiderült, hogy valami horribilis kiemelése volt 20Hz-n. A csatoló kondik fémházas 1U-ós PIO, amiben nem ALU a fegyverzet, hanem vagy ón, vagy ezüst, esetleg cink, de vbiszont nem réz ill. arany. A haver szétműtött eggy ilyet, s ezt találta benne. (sebész az illető) :P Kb két éve használom ezt a Line fokozatot, igen elégedetten. Most kicsit feltupírozom a tápot is hozzá, s remélem a hangja nem lessz rosszabb mint volt.


Csatolmányok:
Dyscus PRE.JPG
Dyscus PRE.JPG [ 122.78 KiB | Megtekintve 47181 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 23:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Köszi!
Tényleg, tényleg! Ezt eddig nem is figyeltem, pedig nézegettem már a PV10A kapcsolását:

http://www.4tubes.com/SCHEMATICS/BY-BRA ... /pv10a.gif
http://www.4tubes.com/SCHEMATICS/BY-BRA ... -parts.gif

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 23:44 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
... A csatoló kondik fémházas 1U-ós PIO, amiben nem ALU a fegyverzet, hanem vagy ón, vagy ezüst, esetleg cink, de vbiszont nem réz ill. arany...


Ezen kondik típusáról lehet valamit tudni, van rajtuk felirat?

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 08:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
... A csatoló kondik fémházas 1U-ós PIO, amiben nem ALU a fegyverzet, hanem vagy ón, vagy ezüst, esetleg cink, de vbiszont nem réz ill. arany...


Ezen kondik típusáról lehet valamit tudni, van rajtuk felirat?

db

1U=1u
Nem tudom a pontos típust, csak hogy papir in oil. Valaki itt már agyon dícsérte egyszer, azért ezt választottam. Meg mer volt. Meg hát atomrakétába a ruszkik se tettek gagyit, hisz annak fel kellett robbannia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 09:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Utána néztem, K40Y-9 a tipusa a kondinak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 11:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nos beforrasztódott a teljes Line panel is. A trafók installálva, az átkapcsolás szimmetrikus és asszimetrikus kimenetre applikálva. A három fajta kimenet vindikálja a sokrétű felhasználást. Hm... milyen változatos ez a magyar nyelv! :P


Csatolmányok:
Line2.JPG
Line2.JPG [ 322.71 KiB | Megtekintve 47131 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 14:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nem sokat vacakoltam: a RIAA egység is a panelon van.
A görbe pontosításához m,egtaláltam a gyógyalkatrészt. Az 1nF-os kondival párhuzamosan kötöttem egy 500p-óst, tehát gyakorlatilag 1n helyett 1,5nF kell. Az ellenállások az eredeti értékűek, s RikenOhm gyártmányúak.


Csatolmányok:
RIAA.JPG
RIAA.JPG [ 321.83 KiB | Megtekintve 47117 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 15:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Jól haladsz. Magasban jobb lett.


Csatolmányok:
RIAA2.jpg
RIAA2.jpg [ 133.66 KiB | Megtekintve 47105 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 18:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Áram alá helyeztem a LINE fokozatot. A feszelyek jók, túlzott melegedés nem érződik. A munkapontok beálltak:
5814A GE gyártmányú cső, kb 2 éve ment ugyanebben a kapcsolásban.
Első trióda: Ua=145V Ug=-6,9V Ik= cca. 2mA
Második Trióda: Ua=320V-Uk=320-150=170V Ug=5V Ik=10cca. 10,2mA
A cca (cirka) azért szerepel, mert a cső adatlapja szerint lett megállapítva.
Egyébként eddig is ez volt a munkapont, csak mostmár stabilizált feszellyel megy a táplálás.
Még semmi fajta aljzat nincs bekötve.A bemenet, kimenet szabadon van, és mivel még vezérlés nincs, ezért csak a Kondis kimenet működik. Szkópot csatizva a kimenetre, brumm nem fedezhető fel.5mV/osztás állásban brumm nem látható, viszont a cső és a szén ellenállások széles spektrumú susogása detektálható. Ez a SS eddig is megvolt, jel nélkül a fület hanxóró közelébe lavírozva hallható volt, ezentúl is hallható lessz. Ha majd tök kész lessz, akkor megmérem a THD+N paramétert. Ezek a csövek azért nagyon jók. Pedig nem is drága. Gondolom CJ nem véletlenül használta. A hangjuk semleges, nagy dinamikájú, és ebben a kapcsolásban iszonyat mély energiákat közvetít. Abban a hangképben ami nálam hallható, ez a kütyü semmit nem tesz a zenéhez, nincs ott. Be és ki iktatása. az ARC koppincs hangját, de még egy tetszőleges tranyós, csöves stb hangját sem befojásolta. Remélem ez így is marad, mert különben sírva fakadok. Nyilván ha valaki veszi a fáradságot, s megnézi a munkapontok helyét az Ua Ia diagrammon, azt fogja felhozni, hogy az első trióda alacsony árammal jár, a jelleggörbe görbe szakaszán. Ez először engem is idegesített (kb. 2éve) próbáltam munkapontot módosítani, de nem lett jó a kapott eredmény. Alacsonyabb árammal részletekről kellett lemondani az édeskés hangzás javára, magasabb árammal a dinamika nött úgyan, de megjelent valami fűrészelés szerű érzés, ami nem rossz, de nem is jó. Úgy tünt részletező a hang: "Hú öcsém lyukas a foga az énekes csajnak, mert hallom hogy fütyül a levegő", de ez idegesítő. Elég ha az asszony foga fütyül a fülembe, azt szinte fülhallgatóként hallom 0,5m-ről esténként :roll: . A felvételen ez nincs rajta, tehát oda jutotttam, hogy a nagy áram valamit hozzá tett a zenéhez. Én igaziból azt a hangképet kedvelem, amit ToTo leírt: stúdiós, meg száraz, meg minden, nem szinezett, stb. Ezekből csak az nem tetszik, ha száraz. A zene nem lehet száraz. Legfeljebb egy olyan hangfalon, aminek nincs húsa. Holnap bekötöm a RIAA fokozatot is, de utána megakadtam, mert sajna a relés bemenetválasztó egységet újra kellett tervezni, mert nem fért a dobozba. Viszont a bvarátom elment nyaralni, ezért nem tudok lézerrel nyomatni fóliára a nyák fotózáshoz. Aztán valami majd lessz, de most le fogok lassulni kb szombattól a sport miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 18:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155

Száraz hangzás alatt azt értem, hogy nem színezett. Akusztikus zenénél nincs ilyen,
de elektronikusnál elég rendesen.
Amúgy van egy másik dolog, amit még nem írtam le... Az az erőteljes hangzás. Minden hang,
ami pattanó labdára emlékezett, szó szerint kipattan rajta, stb.. már B5-nél szoktam hozzá ehhez a hangzásvilághoz,
de már azt is csak egy klasszikus dolognak tekintem, mondjuk a középkategória tetejének.
Erőteljes hangzás például!, mikor felvételen rövidre zárnak két pólust, aztán akkorát csattan,
hogy én is bszrk, mert olyan hatást vált ki brunnyogás nélkül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 18:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kezdőknek írnám, hogy ez a Line kütyü Akár Tungi csövekkel, és itt megállapítom, hogy az ECC82 nem egy nagy drágaság, nagyon jól szól, s ezt tanúsítom, mert próbálgattam. Az ellenállások nem drágák, az AB. illetve a PR partizánok 300Ft környékén megálnak magyar pénzben, ami a forint. Egyszerűsége miatt elszúrni nem lehet. A tápját tranyóval, fettel, csővel, vagy akár passzív módon is előlehet állítani. azaz nagyon olcsón. Cca 20rugóból lehet egy gyári 1Millás hangot előállítani. Ha valaki PP végfokban gondolkodik, akkor azt készítse szimmetrikus bemenettel, s Lemásolva NYák tervemet, vagy elkérve (odaadom ingyé) trafó tekerésben segítve sok-sok pénzt takarít meg, a hangminőség nem romlása mellett. Dext kollegánk tavaly ilyet készített. nem is nagyon írogat ide, mert nincs miért. Persze az említett vasmagra tekert tekercsek rendszerével kicsit drágább lessz a cucc, de megvalósítható EL84-el eggy olyan kapcsolás, amely még kis, és közepes lakásokban is hiánytalan minőségű művészi élvezetet nyújt egy közepes mionőségű hangfallal is. Ez a művészi élvezet például időutazással is fel ér, mikor John Lennon életszerűen újra énekel, s gitározik. Nyugodjék békében. De Ti ne, barkácsoljatok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.07. 18:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Toto írta:

Száraz hangzás alatt azt értem, hogy nem színezett. Akusztikus zenénél nincs ilyen,
de elektronikusnál elég rendesen.
Amúgy van egy másik dolog, amit még nem írtam le... Az az erőteljes hangzás. Minden hang,
ami pattanó labdára emlékezett, szó szerint kipattan rajta, stb.. már B5-nél szoktam hozzá ehhez a hangzásvilághoz,
de már azt is csak egy klasszikus dolognak tekintem, mondjuk a középkategória tetejének.
Erőteljes hangzás például!, mikor felvételen rövidre zárnak két pólust, aztán akkorát csattan,
hogy én is bszrk, mert olyan hatást vált ki brunnyogás nélkül...

Ezt hívják gyors hangnak, s a basszuson semmiféle tingli-tangli nincs. Ez közelít a valósághoz, mert a valóságban nincs színező elektronika egy akusztikus koncerten. Ehhez A FEELINGHEZ jó hangfal kell otthon. Az ősszel újra fogom membránozni előző közép-magas magneplanár hangszóróm, ami tele van NEO mágnessel. Bemérve, garanciával majd árúba bocsájtom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 14:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Valami komoly is legyen már ezen a fórumon, ne csak utánépített cső. Ezért nagyon dolgoztam, hogy haladjak a project-el. Kb 3 órát már melegítettem a kütyüt. A feszkók, áramok, zajok rendben. Elkészült az újratervezett bemeneti egység a hangerőszabályzóval együtt. Kicsit szűk a hely, de mint tudjuk sok jó elektronika kis helyen is elfér. Beindítottam a buzerátoros kütyüt is, az is műxik rendesen. Nyomógombbal is, megf a buzerátorral is. A fényképen éppen a harmadik bemenet van aktiválva. Ezután kezdődik a neheze. A hátlap felszerszámozása, s a csatlakozók sodrott Ag kábellel való bekötése. Ehhez a munkához bérletet váltottam egy-két fajta reszerőle, felszereltem magam reszelő zsírral, és jófajta Cooper sörrel, amit én készítettem, s igen finom lett. Kellemes kesernyés íze passzol egy ilyen előfok összeállításához. :D De legnehezebb az előlap lessz. Azt még ki kell találni.


Csatolmányok:
Pre3.JPG
Pre3.JPG [ 331.27 KiB | Megtekintve 47017 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 15:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Kíváncsian várjuk! :P Eddig remek! Bár én légszerelném... :geek:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 16:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
Kíváncsian várjuk! :P Eddig remek! Bár én légszerelném... :geek:
db

Ezt? Ekkora helyre? Egyenlő a halálos áramütéssel, és a zárlat okozta tűzvésszel. Sőt tűzviharral! :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 16:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Teljesen igazad van, ez légszerelve csak káosz lenne, vagy asztal méretű...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 19:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
dys-cus írta:
De legnehezebb az előlap lesz. Azt még ki kell találni.


Jajj!
1. Tervezés
2. kivitelezés

(A 4Mhz-es zajforrást ki kellene tenni egy külön dobozba, van réz lemez árnyékoló dobozba tenni a készüléken belül)

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ECC82 preamp (buffer)
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 19:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
dys-cus írta:
De legnehezebb az előlap lesz. Azt még ki kell találni.


Jajj!
1. Tervezés
2. kivitelezés

(A 4Mhz-es zajforrást ki kellene tenni egy külön dobozba, van réz lemez árnyékoló dobozba tenni a készüléken belül)

Mijen 4Megát? Dobozon kívülre? A vezérlőre gondolsz?
Erősítő építéssel hogy állsz? Nem írod, hogy milyen lett a trafó. Lécci tájékoztass.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 72 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség