audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.01. 10:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2021.04.08. 15:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Csatolmány:
6H8S_2SK170.JPG
6H8S_2SK170.JPG [ 74.65 KiB | Megtekintve 11138 alkalommal. ]

Tisztelt Uraim!
Van néhány 6H8S erősítő csövem...a neten pedig beírtam a keresősorba a phono szót.
Ez minden tudásom. Nemcsak az elektrotechnikából.
Azonban az alábbi kapcsolásból nem tudom megítélni, hogy ez egy phono elektronika-e.
De ha VALAKI segítene, leírná, hogy mi ez, vagy hogy egyáltalán érdemes-e erre a kapcsolásra időt szánni, azt nagyon-nagyon szépen megköszönném Neki.
Válaszaitokat köszönve maradok Tisztelettel!Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.08. 16:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
https://www.nostubeshop.com/6n8s-6h8c6s ... -p-75.html

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.08. 16:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt Hodyka 57!
Köszönöm a linket Neked!
Maradok Tisztelettel! Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.08. 17:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Itt található:
https://www.tubecad.com/2015/05/blog0323.htm
https://www.audio-talk.co.uk/phpBB3/viewtopic.php?t=7289
"Differential Tube-FET MC Pre-Preamp
A régi vázlatok átkutatása közben megtaláltam ezt a drágakövet, amely nem előerősítő, hanem egy teljes nagy nyereségű MC hibrid fonoszínpad. De mivel annyira érdekes, és mivel nem hiszem, hogy korábban feltettem volna, most sem tudtam ellenállni. A tervem egy floating MC patron tekercset, egy pár FET-et, egy pár 6SN7 csövet, egy maroknyi alkatrészt és egy kimeneti transzformátort használ.
A 2SK170 FET-eket a 6SN7 triódák kódolják, ami nagy erősítést és széles sávszélességet biztosít. A kaszkódolás azonban elképesztően gyenge PSRR-t eredményez, valójában a semmi mellett. Ebben az áramkörben ez nem probléma, mivel a kimeneti transzformátor természetesen elutasítja a közös módú jeleket, csak a differenciális jeleket adja át; így az áramellátási zaj kiesik az egyenletből, és csak a kívánt kimeneti jel marad.
Vegye figyelembe, hogy a RIAA kiegyenlítést passzívan alkalmazzák a anódellenállásokon. Vegye figyelembe azt is, hogy ez a két kiegyenlítő hálózat a B + kapcsolatba ér véget, nem pedig a földet. Ez magyarázza a 2k megosztott katódellenállás és a 100µF kondenzátor hozzáadását a katódkövető szakaszban, mivel azt akarjuk, hogy a katódkövetőket a B + -ra, ne pedig a földre lehessen utalni.

A vázlat kiegyensúlyozott kimenetet mutat, de ugyanolyan könnyen kiegyensúlyozatlan kimenetet is kínálhat. Díszdobozban elhelyezve és 3995 dolláros árcédulával sportolva a legtöbb audiofil örömmel vásárolná meg. Rossz üzletet folytatok! Ha nekem kevesebb szégyene lenne."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.08. 18:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt GA 2!
Köszönöm Neked az információkat!
Nagyon sok hasznos gondolatot olvastam a posztodban!
Ugyanakkor az egész rajzot nem értem...egy fogasléc/fogaskerék mechanizmusnál sokkal bonyolultabb nekem.
Sem a bemenetet, sem a kimenetet nem látom a rajzon...a trafókat(tekercseket?) pedig képtelen vagyok értelmezni.
Külön köszönet a mozgótekercses hangszedő felhasználásának említése miatt.
Éppen ilyen előerősítőt szeretnék építtetni valakivel.
Válaszodat köszönve maradok Tisztelettel!Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 17:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
A bemenete a hullámos vonal, áthúzva ferdén, ez maga a hangszedő. Ez megy a FET-ek bemenetére.
A hiányzó ellenállás értékét a hangszedő típusa határozza meg. A kimenet a rajz jobb oldalán out +,
out - feliratok jelzik.
Első kapcsolásnak ez a nagyon bonyolult lesz! Azt javasolnám inkább, hogy nézz szét itt a fórumon RIAA korrektor témában. Ott lesz több kapcsolás, talán még panel rajz is, és szépen leírják mi hogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 18:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt GA 2!
Ismét okosodtam, hála Neked.
Valóban igazad van, bonyolult ez nekem, nagyon.Nem is fogom megépíteni, mivel tudom hol a helyem. A garázsban az olajos rongyok mellett.
De VALAKI talán elvállalja ennek a megépítését, remélem.
MC hangszedőről szeretnék a közeli jövőben LP-t hallgatni.
Ezért (is) nagyon-nagyon köszönöm Neked az eddigi segítségeidet.
Maradok Tisztelettel!Istju.

Utóirat:sok jótett helyébe jót várj...szívesen segítetek Neked repülőmodellező/Unmanned Air Vehicle témákban. Ezek inkább olajszagú ismereteket követelnek meg. Meg 45 éve ezzel(is) foglalkozom. Versenyszerűen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 19:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A lemezjátszóhoz is hozzá kell nyúlni, ha ilyen szimmetrikus fokozatot akar használni az ember. A hangszedő jelét szimmetrikus kábelen kell vezetni az előerősítőhöz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 20:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Minden tiszteletem John Broskie-é (Tubecad), kitűnő elméleti szakember.
Azzal azért tisztában kell lenni, hogy a kapcsolásai is elméletiek, az esetek túlnyomó többségében soha senki se építette meg.

Szimmetrikus fonó kapcsolásból van több is, jobb is (pl. Allen Wirght féle RTP3C).
Igazából csak akkor van értelme ilyenen gondolkodni, ha a lánc többi eleme is szimmetrikus.

A Broskie félének a vége a "rákfenéje", a parafeed mindig kompromisszum, ráadásul egy jó trafó igen drága (mondjuk előtte a kondi is ;) ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 20:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt Konzol!
Köszönöm Neked a választ!
Teljesen igazad van, habár elméletében sem értem a mondataidat...gyakorlatilag meg egy ilyen átalakítást(is) képtelen vagyok megcsinálni.
Maradok Tisztelettel!Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 21:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt Euro21!
Köszönöm a válaszodat!
Az Általad közzétett, általam indított topikomhoz kapcsolódó mondataid az az információhalmaz, amit ha két életem van, akkor sem tudok megszerezni.
De Te elmondtál szinte mindent nekem.
Érthetően.
A láncom(saját magam által megbütykölt/barmolt(fakávás, 7,5 kg tömegű) NAD 5120, Sherwood PM 8550 karral, Audiolab 8000A erősítővel, JPW AP3 hangfalakkal) nem szimmetrikus...szerintem.
Ha van esetleg valamilyen ötleted...kérlek, hogy ne kímélj, be szeretnék MC-síteni.(Denon DL 103...)
De már ez egy dörzshajtásos, 3,7 kg-os alumínium öntvény tányérú DUAL 1019 lenne.Eredeti állapotban. Vagy nem.
Maradok Tisztelettel!Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 21:24 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
A NAD-ba egyetértek, hogy teljesen felesleges a DL-103-al próbálkozni.

A Dual-al az a "baj", hogy viszonylag könnyű a kar (könnyű-közepes súlyú), amihez egy olyan merev és nehéz hangszedő mint a DL-103 nem igen való.

Itt olvasgass:
https://www.vinylengine.com/turntable_f ... hp?t=62064

Egyébként ez már inkább az analóg részbe való, valamelyik admin átrakhatná.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 21:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt Euro21!
Köszönöm ezt a választ is Neked!
A 1019-es modifikációjához még nem fogtam hozzá.Csak Autocad szinten.
De nem ezzel az eredeti a karral tervezem használni.
Egy AKAI AP 001-es ellensúllyal működő antiskating megoldása megtetszett.
Ráadásul ez a kar nem 140 gramm(eredetileg a Dual-nak ennyi) az Akai meg 280 gramm még úgy is, hogy eleve le fogom venni az automatikus kikapcsolást segítő mechanizmust.
Olcsó is lenne a gép(meg öreg, 40 éves is), mert a motorja nem forog.
A kart pedig könnyen újra tudom csapágyazni, mivel csak 1mm és 1,5 mm átmérőjű, jó minőségű acélgolyók kellenek hozzá.
A fentiekből (nemcsak ez utóbbi hozzászólásomból) lemérhetted, hogy a tudásom a Te tudásodhoz képest konkrétan nulla.
Segítségedet (eddigieket és a reménybeli továbbiakat is) köszönve maradok Tisztelettel!Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 21:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Ha normális hangot szeretnél, mielőtt belevágsz hangkar-hangszedő párosításba, pár adatot mindenképpen meg kell szerezni mindkettőről és el kell végezni egy számítást.

Ez egy sima mechanikai rezonancia számítás (nagyon leegyszerűsítve):
a lemezen levő barázda kitérései lökdösik a hangszedő tűjét, a hangszedő tű felfüggesztés "engedékenységén" (compliance) keresztül a hangszedő tömegét, a kar effektív tömegével együtt.
Ezek alkotnak egy rezonanciakört, amit kb. 10Hz-körül kell tartani, hogy ne színezze el -nagyon- a hangot.

Mellékelek egy Excel táblát, ahova a sárga részekbe beírva az adatokat kiszámolja a rezonanciát.

Párosítani kell a kar effektív tömegét, a hangszedő tömegét, engedékenységét, hogy 10Hz közelében legyen a rezonancia.


Csatolmányok:
resonance.xls [37 KiB]
264 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.04.09. 22:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt Euro21!
Köszönöm...habár ez már nem elég a sok okos mondatért.
A táblázatot ígérem tanulmányozni fogom.
Az Általad leírt hangkar-hangszedő párosításba sajnos már egyszer belegabalyodtam, ugyanis a maszekolt NAD-Sherwood-Ortofon MC1 trió nem azt hozta, amit szívesen hallgatok.
Szumma szummárum az eredeti 1019-es Dual a Shure M95GLM-el szerethetőbb hangot produkál.
Ráadásul ezt a lemezjátszót nagyon jó állapotban olyan olcsón vettem vadi új tűvel, hogy szinte elloptam egy jószándékú EMBER-től.
Ezer köszönettel és Tisztelettel:Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség