audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 07:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát én ebből a cascod CCS-ből mintha 2db DN2540-et sejtenék ki. Azok meg nem triódák...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 20:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
dys-cus írta:
Általában, mert talán még nem láttam olyat, hogy DC csatolt végcső.


Nemcsak láthattál, hallgathattál is, több helyen 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 20:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
A végfoknál meg mégsem lehet megúszni. Általában, mert talán még nem láttam olyat, hogy DC csatolt végcső.

Akkor itt van egy, gyakorlatban is kipróbált, több éve működő..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 20:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
CHZ írta:
Idézet:
A végfoknál meg mégsem lehet megúszni. Általában, mert talán még nem láttam olyat, hogy DC csatolt végcső.

Akkor itt van egy, gyakorlatban is kipróbált, több éve működő..


Szellemes kapcsolás :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 21:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Dys-cus milyen volt István01-nél a meghallgatás? Nagyon nagy a csend a részedről. :twisted:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 21:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Nem teljesen az én ötletem, saját igényemre alakítottam, az alap több helyen megtalálható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 21:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
DHT írta:
Dys-cus milyen volt István01-nél a meghallgatás? Nagyon nagy a csend a részedről. :twisted:


talán nem meri kritizálni, dicsérni meg ... hm, valljuk be, szinte mindenki a hibákat szokta keresni egy addig nem hallott rendszer hangban. Egyébként azt a keveset amit nálam mondott véleményt, az teljesen reális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 22:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
CHZ írta:
Nem teljesen az én ötletem, saját igényemre alakítottam, az alap több helyen megtalálható.

Nagyon ötletes kapcsolás! Pontosan hol lehet fellelni neten a többit? Mennyi az EL84 katód feszültsége, 100-200V?

Idézet:
Egyébként azt a keveset amit nálam mondott véleményt, az teljesen reális.

Csak rendes ember ez a dys-cus! Mindig csak kritizáljátok szegényt.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 22:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
istvan01 írta:
DHT írta:
Dys-cus milyen volt István01-nél a meghallgatás? Nagyon nagy a csend a részedről. :twisted:


talán nem meri kritizálni, dicsérni meg ... hm, valljuk be, szinte mindenki a hibákat szokta keresni egy addig nem hallott rendszer hangban. Egyébként azt a keveset amit nálam mondott véleményt, az teljesen reális.


Gondolom azt mondta, hogy "ez a cucc akkor lenne jó ha dys-cus trafó lenne benne." :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.25. 23:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Most miért? CHZ DC csatolt csövese állítólag marha jól szól és simán elmegy első csövesnek. Benne van a 3 oldalban is.(má nem az, aki szembejön veled reggel, aztán elkezd bagót lejmolni. :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 10:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
DHT írta:
Dys-cus milyen volt István01-nél a meghallgatás? Nagyon nagy a csend a részedről. :twisted:


talán nem meri kritizálni, dicsérni meg ... hm, valljuk be, szinte mindenki a hibákat szokta keresni egy addig nem hallott rendszer hangban. Egyébként azt a keveset amit nálam mondott véleményt, az teljesen reális.

Majd később írok, de most mennem kell, mert vásárlok, meg vasútállomás, meg lottó, meg stb.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 10:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Pontosan hol lehet fellelni neten a többit? Mennyi az EL84 katód feszültsége, 100-200V?

Sajnos már nem találom, 5 éve készült (kép belső kialakításáról).
EL84 katódján kb. 75-80V van, az áramgenerátorral beállítható, végcsövek szimmetriája is jól kézben tartható.
Katódokból DC csatolás az áramgenerátorra, csövek öregedése miatt fellépő munkapont változást is bizonyos határok között korrigálja. Ezt a megoldást DC csatolt PP meghajtásban is használtam, ott is hatásos volt.


Csatolmányok:
EL84PPDC...jpg
EL84PPDC...jpg [ 23.88 KiB | Megtekintve 46011 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 12:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Pontosan hol lehet fellelni neten a többit?

Pl ez: http://www.diyaudio.com/forums/attachme ... h-pull.gif


Csatolmányok:
84 push pull.gif
84 push pull.gif [ 13.79 KiB | Megtekintve 45946 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 13:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Nagyon ötletes a meghajtó fokozat is!
A T2 tranzisztor alatt 56V os zéner van?
A T2 bázisán mit lehet látni oszcilloszkóppal?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 13:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Egyszercsak a gonosz dyscus és kézvisszavarró barátja elindult a szomszéd várba, ahol István01 székel. A szó mindkét értelmében. :D Megkerültük a rosszul dolgozó orvosok munkájának selejtraktárát, s már meg is érkeztünk. A fogadtatás barárságos volt, mert KK (kövér kutya) nem szabta át gatyánkat. Ekkor kiderült, hogy István01-el ismerjük egymást a kkfházi topictalikról. Először megnéztük a külcsínt. Hát az nem semmi, szép, de én egy kicsit vékonyabb fából dolgoztam volna, dehát ízlések és pofonok. Közben ettük a napramorgós ropogóst, ami egy finom csemege. Az erősítőről nem tudok sokat írni, mivel mint tudjuk az én ízlésemnek is megfelelően kellő számú trafó van benne, de sajna a konkurenciáé, pedig mind annak idején kiderült az enyém jobban szól. Az erősítő azokkal a csövekkel gyönyörű. Istvánnak is fontos a táp, csak nem ott, ahol nekem. Ő a hálózatot tisztítja, én a dobozon belül oldom meg a táp kérdést. Ennek megfelelően a DAC aksiról üzemel nála, illetve különböző kütyük hivatottak a táp tisztítására. A rendszerrel egyébként minden WOODOO el van végezve: alátámasztások, szomszéd macskájának vérével átitatott alátámasztó fakockák, varjúhállyal megkent távirányító, akácmézes méhviaszos réz fólia, szóval ahogy köll. :D
Közbe persze jött a zene, meg a ceyloni tea a tepertyűs pogácsával. A spanyol ember táncolt a színpadon, szólt a spanyol gitár, nyikorgott a táncos alatt a színpad, de lehet, hogy a nő. Hatalmas tér. Ilyet még nem hallottam. Feltett István egy demó felvételt, ahol egy szobában egy krapek zajong. És halljatok csodát, még hátúlról is lehetett hallani a dolgokat, ahogy az ürge körbe-körbe járt. Egyszer csak elöl 75 foknál beb@szta az ajtót és elment. István viszont megjött a szilvalekváros töpörtyűs pogácsával. Ami pikáns, de teával (ceylonival) egész jó. (A sós meg az édes! Hol is éreztem utoljára ilyen ízkombinációt? Ja megvan! Az édesemnél...) :D Otthon meghallgatva ezt a felvételt, nekem nem volt körbenjárás, csak a kéthangszóró között, meg egy kicsit azontúl tartott a séta. Persze nekem dipólsugárzóm van, az másképp viselkedik. Amit hibának tartottam tér szempontjából az az, hogy zenén azért volt egy méteres lyuk középen. Viszont a hang tiszta, részletező, dinamikus volt. Utána olvasva a DAC-nak amit István használ, kiderült, hogy diszkrét elemekből épül fel, nagypontossággal válogatott ellenállásokkal valósítja meg az átalakítást. A dac-ot a világ egyik leg részletezőbb hangú dac-jának írják. Kár, hogy nincs benne dyscus trafó, mert szerintem minden dac csak profitál egy jó trafóval, miáltal analógosabb lesz a hangja. Szóval rosszat nem tudok mondani a dacról, erősítőről, kábelekről, meg egyéb kütyükről. Az egy más kérdés, hogy sajna mindezek ellenére a hafallal bajság van. Én újra tervezném az egészet, máshol váltanék, és máshogy. Hogy mi a baj? Elősször is a basszust keveseltük, pedig nagy a haxóró, és a doboz is. Mehetne mélyebbre. Nem a minőséggel, mennyiséggel van a baj, hanem az alsó határfrekivel. Úgy 10 Hz hiányzik. És talán ha a másik hibát kiküszöbölné István, akkor a bassz hiba lehet nem is lenne annyira kirívó. A középsugárzó alulról nincs vágva, a bassz viszont 400-on vágódik 6dB-vel. A kis közép alul nem sokat tesz a basszushoz, de 150-200Hztől felfelé kikiabál a rendszerből. Tudom tapasztalatból, hogy ha a fázist forgatom a hangszórónál, valahol mindig lessz kiemelés az ilyen megoldásnál. Ezt lehet is hallani. Ha a 400-at 12-vel vágná István, akkor kissebb lenne az esély, hogy felette a két hangszóró segíti egymást. Ugyanígy a közepet alulról 6dB-vel vágnám egy viszonylag nagy ellenállású tekercsel, ami az érzékenységet is rendbe hozná, mert valszeg azzal is gond van. A közép túl érzékeny, ki kiabál a rencerből. A magas sugi dóm létére nagyon jó, én lejjebb engedném, s a közepet is lejjebb vágnám. Tehát a lényeg az, hogy kicsit sok a középhangok aránya, ez biztos besegít a térnek, meg a részletező hangképnek, de szinte biztosan oka a középen lévő lyuknak, hogy 400Hz környezetében valamilyen fázis, vagy amplitúdó anomália van. Ettől függetlenül István nagyon precíz, iparos munkát végzett mind a kütyükön, mind a zeneszoba csillapításával. Sokan és sokat gyűrhetnek még arra, hogy ilyen minőséget elérjenek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 18:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
dys-cus írta:
.. Az egy más kérdés, hogy sajna mindezek ellenére a hafallal bajság van... .


A hangfal-hangváltó észrevétel jogos ...
Már régóta spekulálok hogyan tudnám visszafogni a Triangle papír közép hangosságát, mert bizony a gyári adatlapon megadott görbe szerint kb 3dB-vel magasabbra tör mint az alatta mély és felette lévő magas sugárzó, rezonancia púpokon meg el is éri a 98dB/W/m ... a helyzet mégsem egyszerű

A lényeg, a közép tartomány 2-5Khz-ében van egy 6-8dB gödör, 5-10kHz-en viszont csúnya 6-8dB három púp. Az 5-10kHz már közös terület a magas dómmal, de szeparált mérés alapján a púpokat egyértelműen a közép produkálja. Azt a hegyet át kéne lapátolni a gödörbe. Elsőnek fázis fordítottam a magasnál, a gödör feljebb a púpok lejjebb jöttek, de nem eléggé. Betettem a középhez egy 3dB-nyi Lpadot, ez is vett le a púpokból.
Viszont ma feltettem néhány 60-s évekből Verve jazz-master lemezt, a nem tökéletes felvételek, ahol csúsznak a magasak, bántóan sziszegni kezdett, ezért a magas polaritást vissza raktam az eredetibe.

A basszust meg pillanatok alatt tudtam egy kissé növelni, rövidítettem a reflex csövet. Igazából túlzóra volt állítva, a hosszabb cső mélyebb dobozhangolást, de egyúttal kevesebb intenzitást ad, vagyis feleslegesen volt mélyre állítva, kb 35Hz, ezzel a reflexcső változással feljebb jött rezonancia, kb 40-45Hz-re és ez ad több mély energiát. A változás nem sok, de elégségesnek tűnik.

Majd egyszer nekivágok újragombolni ehhez a három hangszóróhoz a hangváltót, az más kérdés, ha mindent kisimogatok biztos hogy szebb hang lesz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 18:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Ha neked így teszik ne nyúlj hozzá.
Kérdéses lehet a hangváltót felépítő alapanyagok viselkedése is a rendszerben. Nem utolsó sorban a kompenzálással több részlet fog majd eltűnni.. De ki kell próbálni.
-Ezt csak te tudhatod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 19:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
A T2 tranzisztor alatt 56V os zéner van?

Igen, előfeszültségből , stabil -56V tápot kap az áramgenerátor.
Idézet:
A T2 bázisán mit lehet látni oszcilloszkóppal?

Semmit, mivel a két trióda ellen ütemben dolgozik, közös katódellenálláson DC feszültség van (AC nincs).
Áramgenerátor tranyó bázisa hidegíthető AC szempontból, ha kételyeid lennének.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.26. 23:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Első csöves kezdőknek. Naná. Csoda hogy a világ nem működik??
Idézet:
Egyszercsak a gonosz dyscus és kézvisszavarró barátja elindult a szomszéd várba, ahol István01 székel. A szó mindkét értelmében. Megkerültük a rosszul dolgozó orvosok munkájának selejtraktárát, s már meg is érkeztünk. A fogadtatás barárságos volt, mert KK (kövér kutya) nem szabta át gatyánkat. Ekkor kiderült, hogy István01-el ismerjük egymást a kkfházi topictalikról. Először megnéztük a külcsínt. Hát az nem semmi, szép, de én egy kicsit vékonyabb fából dolgoztam volna, dehát ízlések és pofonok. Közben ettük a napramorgós ropogóst, ami egy finom csemege. Az erősítőről nem tudok sokat írni, mivel mint tudjuk az én ízlésemnek is megfelelően kellő számú trafó van benne, de sajna a konkurenciáé, pedig mind annak idején kiderült az enyém jobban szól. Az erősítő azokkal a csövekkel gyönyörű. Istvánnak is fontos a táp, csak nem ott, ahol nekem. Ő a hálózatot tisztítja, én a dobozon belül oldom meg a táp kérdést. Ennek megfelelően a DAC aksiról üzemel nála, illetve különböző kütyük hivatottak a táp tisztítására. A rendszerrel egyébként minden WOODOO el van végezve: alátámasztások, szomszéd macskájának vérével átitatott alátámasztó fakockák, varjúhállyal megkent távirányító, akácmézes méhviaszos réz fólia, szóval ahogy köll.
Közbe persze jött a zene, meg a ceyloni tea a tepertyűs pogácsával. A spanyol ember táncolt a színpadon, szólt a spanyol gitár, nyikorgott a táncos alatt a színpad, de lehet, hogy a nő. Hatalmas tér. Ilyet még nem hallottam. Feltett István egy demó felvételt, ahol egy szobában egy krapek zajong. És halljatok csodát, még hátúlról is lehetett hallani a dolgokat, ahogy az ürge körbe-körbe járt. Egyszer csak elöl 75 foknál beb@szta az ajtót és elment. István viszont megjött a szilvalekváros töpörtyűs pogácsával. Ami pikáns, de teával (ceylonival) egész jó. (A sós meg az édes! Hol is éreztem utoljára ilyen ízkombinációt? Ja megvan! Az édesemnél...) Otthon meghallgatva ezt a felvételt, nekem nem volt körbenjárás, csak a kéthangszóró között, meg egy kicsit azontúl tartott a séta. Persze nekem dipólsugárzóm van, az másképp viselkedik. Amit hibának tartottam tér szempontjából az az, hogy zenén azért volt egy méteres lyuk középen. Viszont a hang tiszta, részletező, dinamikus volt. Utána olvasva a DAC-nak amit István használ, kiderült, hogy diszkrét elemekből épül fel, nagypontossággal válogatott ellenállásokkal valósítja meg az átalakítást. A dac-ot a világ egyik leg részletezőbb hangú dac-jának írják. Kár, hogy nincs benne dyscus trafó, mert szerintem minden dac csak profitál egy jó trafóval, miáltal analógosabb lesz a hangja. Szóval rosszat nem tudok mondani a dacról, erősítőről, kábelekről, meg egyéb kütyükről. Az egy más kérdés, hogy sajna mindezek ellenére a hafallal bajság van. Én újra tervezném az egészet, máshol váltanék, és máshogy. Hogy mi a baj? Elősször is a basszust keveseltük, pedig nagy a haxóró, és a doboz is. Mehetne mélyebbre. Nem a minőséggel, mennyiséggel van a baj, hanem az alsó határfrekivel. Úgy 10 Hz hiányzik. És talán ha a másik hibát kiküszöbölné István, akkor a bassz hiba lehet nem is lenne annyira kirívó. A középsugárzó alulról nincs vágva, a bassz viszont 400-on vágódik 6dB-vel. A kis közép alul nem sokat tesz a basszushoz, de 150-200Hztől felfelé kikiabál a rendszerből. Tudom tapasztalatból, hogy ha a fázist forgatom a hangszórónál, valahol mindig lessz kiemelés az ilyen megoldásnál. Ezt lehet is hallani. Ha a 400-at 12-vel vágná István, akkor kissebb lenne az esély, hogy felette a két hangszóró segíti egymást. Ugyanígy a közepet alulról 6dB-vel vágnám egy viszonylag nagy ellenállású tekercsel, ami az érzékenységet is rendbe hozná, mert valszeg azzal is gond van. A közép túl érzékeny, ki kiabál a rencerből. A magas sugi dóm létére nagyon jó, én lejjebb engedném, s a közepet is lejjebb vágnám. Tehát a lényeg az, hogy kicsit sok a középhangok aránya, ez biztos besegít a térnek, meg a részletező hangképnek, de szinte biztosan oka a középen lévő lyuknak, hogy 400Hz környezetében valamilyen fázis, vagy amplitúdó anomália van. Ettől függetlenül István nagyon precíz, iparos munkát végzett mind a kütyükön, mind a zeneszoba csillapításával. Sokan és sokat gyűrhetnek még arra, hogy ilyen minőséget elérjenek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 22:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Változtak a tervek,és inkább egy williamson kapcsolást építek meg. Az ágoston féle kapcsolásból indultam ki,kicsit átalakítottam,ezen kívül a csövek is módosultak, ezért változtattam egy-két értéken.. Felteszem ide a rajzot,több szem többet lát alapon lehet van valakinek javaslata,esetleg észrevesz valami hibát rajta. A végcsövek 400V-ról mennek majd,ez nincs a rajzon. 8-) szerk.: Az R20 47k trimmernek hány wattost válasszak? elég oda a 1/2 watt?


Csatolmányok:
willi.jpg
willi.jpg [ 199.48 KiB | Megtekintve 45770 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 22:39 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Egy ARC clon VT60-al jobban járnál, de ECC82 bemenőcsővel, 6-10dB ellencsatolással.
Nálam így van AI átépítve:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akki 2013.02.05. 22:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 22:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Szerintem is és még sokkal egyszerűbb is.

http://www.arcdb.ws/VT60/VT60.html

Persze egyszerűbb táppal is meg lehet építeni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 23:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Csak azt nem értem, miért jobb a 82 cső bemeneten.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.06. 00:13 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Mert jobb a hangja mint a 88-nak,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.06. 00:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
smokk írta:
R20 47k trimmernek hány wattost válasszak? elég oda a 1/2 watt?

Elég, nincs rajta számottevő teljesítmény. 20 fordulatú Bourns trimmert szoktak oda tenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.06. 08:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
akki írta:
Mert jobb a hangja mint a 88-nak,


Ja és AEG-nek kell lenne. :)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.06. 09:17 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Ha jobb nincs, megfelelhet mindenkinél.
Rendszerfüggő, de találtam AI-ba jobban tetszőt, amit most nem neveznék meg, amig nem spájzolok egy pár darabot :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 14:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
GA2 írta:
smokk írta:
R20 47k trimmernek hány wattost válasszak? elég oda a 1/2 watt?

Elég, nincs rajta számottevő teljesítmény. 20 fordulatú Bourns trimmert szoktak oda tenni.


Köszi!

Nekem szimpatikusabb a williamson kapcsolás. Bonyolultságát tekintve nincs sok különbség,a fix bias-t megtartanám így is úgy is. 8-)
A feltett kapcsolással kapcsolatban észrevételek? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 16:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Én az elején is hagynám az ECC82-eseket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 22:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Pontosan. Az eredetiben sincsenek nagy erősítésű csövek. Kisebb a nyílthurkú erősítés, kisebb visszcsat elég azonos érzékenységnél. (impulzusátvitel, Williamsonnál 1-el több kondenzátor van a jelútban! ) De én kipróbálnám a visszacsatolást a meghajtó csövek katódjába, az első két cső meg visszacsatolás nélkül jár. Régi gondolatom, csak nincs kedvem/időm kipróbálni, csinálja más 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 11:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Megcsinálom légszereléssel vagy külön nyákra a fokozatokat,és meghallgatom mindet,az lesz a megoldás :)

Teszek fel egy képet,ezen elrendezések közül szerintetek melyik a "legoptimálisabb" ?


Csatolmányok:
bias.jpg
bias.jpg [ 119.64 KiB | Megtekintve 46691 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 22:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
A 2-es változat, ahol gondoltak arra is ha a trimmer a sok tekergetéstől megszakadna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 03:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Köszi májki! Én is azt favorizáltam :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 16:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Ti milyen gyártmányú 6L6gc-t ajánlanátok? Olcsóbbak közül elérhető számomra sovtek 6l6wxt+, electro harmonix 6l6gc,TAD 6l6gc-str,ezen kívül drágábban tung-sol 7581,6l6gc-str,svetlana 6l6gc. Megérnek 5-10 ezerrel(quad esetén) többet ezek a gyártmányok ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 17:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
smokk írta:
Sziasztok!

Ti milyen gyártmányú 6L6gc-t ajánlanátok? Olcsóbbak közül elérhető számomra sovtek 6l6wxt+, electro harmonix 6l6gc,TAD 6l6gc-str,ezen kívül drágábban tung-sol 7581,6l6gc-str,svetlana 6l6gc. Megérnek 5-10 ezerrel(quad esetén) többet ezek a gyártmányok ?

Svetlana 6L6GC Úgy lejön a 40 Watt belőle mint a pinty, és igen jó hangja van. Nem véletlenül használ ilyen csöveket az ARC sem 6550-ben. Nagyon tudom ajánlani. A sima TAD sem rossz, mert megbízható, de a svetlana szebb hangú. Legszebb hangja a Vinged C csöveknek van.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 18:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
dys-cus írta:
smokk írta:
Sziasztok!

Ti milyen gyártmányú 6L6gc-t ajánlanátok? Olcsóbbak közül elérhető számomra sovtek 6l6wxt+, electro harmonix 6l6gc,TAD 6l6gc-str,ezen kívül drágábban tung-sol 7581,6l6gc-str,svetlana 6l6gc. Megérnek 5-10 ezerrel(quad esetén) többet ezek a gyártmányok ?

Svetlana 6L6GC Úgy lejön a 40 Watt belőle mint a pinty, és igen jó hangja van. Nem véletlenül használ ilyen csöveket az ARC sem 6550-ben. Nagyon tudom ajánlani. A sima TAD sem rossz, mert megbízható, de a svetlana szebb hangú. Legszebb hangja a Vinged C csöveknek van.



És mondjuk a sima svetlana megér szerinted + 40 dollárt a sovtekhez és EH hoz képest?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 18:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
smokk írta:
dys-cus írta:
smokk írta:
Sziasztok!

Ti milyen gyártmányú 6L6gc-t ajánlanátok? Olcsóbbak közül elérhető számomra sovtek 6l6wxt+, electro harmonix 6l6gc,TAD 6l6gc-str,ezen kívül drágábban tung-sol 7581,6l6gc-str,svetlana 6l6gc. Megérnek 5-10 ezerrel(quad esetén) többet ezek a gyártmányok ?

Svetlana 6L6GC Úgy lejön a 40 Watt belőle mint a pinty, és igen jó hangja van. Nem véletlenül használ ilyen csöveket az ARC sem 6550-ben. Nagyon tudom ajánlani. A sima TAD sem rossz, mert megbízható, de a svetlana szebb hangú. Legszebb hangja a Vinged C csöveknek van.



És mondjuk a sima svetlana megér szerinted + 40 dollárt a sovtekhez és EH hoz képest?

Meg. 2000Ft csövenként.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 19:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ti milyen gyártmányú 6L6gc-t ajánlanátok? Olcsóbbak közül elérhető számomra sovtek 6l6wxt+, electro harmonix 6l6gc,TAD 6l6gc-str,ezen kívül drágábban tung-sol 7581,6l6gc-str,svetlana 6l6gc. Megérnek 5-10 ezerrel(quad esetén) többet ezek a gyártmányok ?
A 6L6G-C a normál 6L6G feltuningolt változata, 450V-os feszültségűréssel, 30 W anóddiszipációval. A GEC (vagy RCA?) fejlesztette ki az 1950-es évek végén, ez volt a legerősebb 6L6 változat. A 6L6WXT+, WGC... stb valamint a felülbélyegzett 6P3SZ-ek közel sem tudnak akkora teljesítményt, csak a C változat. Svetlana tényleg jó, Van olcsó JJ is, de ismerősöm nagyon szidta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 21:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
FordPrefect írta:
Idézet:
Ti milyen gyártmányú 6L6gc-t ajánlanátok? Olcsóbbak közül elérhető számomra sovtek 6l6wxt+, electro harmonix 6l6gc,TAD 6l6gc-str,ezen kívül drágábban tung-sol 7581,6l6gc-str,svetlana 6l6gc. Megérnek 5-10 ezerrel(quad esetén) többet ezek a gyártmányok ?
A 6L6G-C a normál 6L6G feltuningolt változata, 450V-os feszültségűréssel, 30 W anóddiszipációval. A GEC (vagy RCA?) fejlesztette ki az 1950-es évek végén, ez volt a legerősebb 6L6 változat. A 6L6WXT+, WGC... stb valamint a felülbélyegzett 6P3SZ-ek közel sem tudnak akkora teljesítményt, csak a C változat. Svetlana tényleg jó, Van olcsó JJ is, de ismerősöm nagyon szidta.


A 6L6WXT+ és a 6L6EH (electroharmonix) is ugyanúgy 450V-500V feszejtűréssel és 30W disszipációval rendelkezik. A WGC tényleg valamelyest kevesebbel.Svetlanat sajnos nem nagyon találtam értelmes áron megbízható forrásból,winged c meg számomra drága. A JJ-t egyébként sokan szidják,bár valahol meg agyon dicsérik....A tung-sol 6l6gc-str -t néztem még de kevésbé tetszik a kisebb búrája.tung-sol ból a 7581-hoz meg ugyancsak nem találtam értelmes forrást.Ami még szóba jöhet az a Tube amp doctor féle 6l6gc-str.erről még nem láttam senkit nyilatkozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 23:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Akkor te többet tudsz..Én akárhogy kutakodtam, a 6L6 és az 5881(?) orosz változatainak (6P3SZ és 6P3SZ-E) különböző újabb gyártott verzióiról (WXT, WXT+, WGC,...itakdalse, én még egyetlen hiteles adatlapot sem láttam!! Ahol feketén fehéren le van írva, hogy a cső mit tud, mennyi ideig. Max gitárosok tapasztalatait.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.20. 00:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Itt a wxt adatlapja,thetubestore-ról,nem túl részletes :http://www.thetubestore.com/lib/thetubestore/sovtek-6l6wxt.pdf
És itt az EH6l6gc: http://www.thetubestore.com/lib/thetubestore/eh-6l6eh.pdf

Viszont ez a két cső ugyan az.Teljesen azonosak csak más jelölés van rajtuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.20. 09:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Smokk! "Ami még szóba jöhet az a Tube amp doctor féle 6l6gc-str.erről még nem láttam senkit nyilatkozni."
Nekem 6550-es ilyen csőkészletem van az egyik koppincs ARC-ben, tartaléknak használom. Jó csövek, megbízhatóak, a TAD égeti, válogatja. Viszont nem tudni a gyártót. A JJ nem lenne annyira rossz, de megbízhatatlan, s ezért drága. 4db KT88-ból két év alatt 2 ment tönkre, de ugyanígy jártam a 300B-el is. Mindenesetre a TubeAmp Doki egy jó alternatíva, főleg ha olyan kimenőket használsz hozzá, amilyeneket én, és 420V tápfeszt UL-ben.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.20. 12:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Köszi Dys-cus! Igazàból most nálam ezek az alternatívák : TAD 6L6GC-str,sovtek 6L6Wxt+,electro harmonix 6L6eh,vagy az orosz 6p3s-e. Ezek között kène döntenem.a jj is tetszene,de ha ilyen megbízhatatlan akkor kihagyom asszem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.20. 14:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
smokk írta:
Köszi Dys-cus! Igazàból most nálam ezek az alternatívák : TAD 6L6GC-str,sovtek 6L6Wxt+,electro harmonix 6L6eh,vagy az orosz 6p3s-e. Ezek között kène döntenem.a jj is tetszene,de ha ilyen megbízhatatlan akkor kihagyom asszem...

TAD-ot vegyél, itt:
http://www.etronic-parts.com/index.php? ... 1smsoqndt4
Ámbátor épp nincs 6L6-juk, de lehet egy héttel később lessz.
Milyen trafód lessz? Ilyet tudok ajánlani hozzá:
viewtopic.php?f=62&t=47&start=240

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.22. 06:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.07. 17:13
Hozzászólások: 12
TAD-ot itt is lehet venni: http://stageshop.hu/elektroncso-tad-val ... 60_84.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 18:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Még folynak a tárgyalások, de lehet pávó féle kimenő lesz..
Ti hol szoktatok csőfoglalatot venni? Mondjuk olyan címnek is örülnék ahol Pesten személyesen vehetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 19:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
smokk írta:
Még folynak a tárgyalások, de lehet pávó féle kimenő lesz..
Ti hol szoktatok csőfoglalatot venni? Mondjuk olyan címnek is örülnék ahol Pesten személyesen vehetek.

Mi az a pávó féle kimenő? Az a basszus nélküli az?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 21:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Az nem a Basszus nélküli. Pávó Feri Bácsi Már akkor kimenőt tekert amikor mi még a csattogó lepkét tologattuk ! Én amit hallottam erősitőt az ő trafoival az kiváló volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 22:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Egyenlőre még a csövek beszerzésével foglalatoskodok inkább,leginkább anyagi okok miatt...
Egyébként ez a kettő között mi lehet a különbség:
http://www.tubeampdoctor.com/de/shop_sonstige_Markenroehren_Endstufenroehren_Pentoden/6L6GC_STR_551
http://www.tubeampdoctor.com/de/shop_TAD_Premium_Tubes_TAD_Power_Tubes_SELECTED/6L6GC_STR_RCA_Style_black_plate_TAD_PREMIUM_Selected_2824


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 00:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Találtam egy érdekes oldalt, ami hasznára válhat az első csövest építőknek!
http://www.ampbooks.com/home/amplifier-calculators/12AU7/
A tologatókkal be lehet állítani a tápfeszültséget, a rács feszültséget és az áramot.
A bal felső sarokban a "Select Another Calculator" gombra kattintva sok hasonló számító program közül lehet választani.


Csatolmányok:
1.JPG
1.JPG [ 68.75 KiB | Megtekintve 46156 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség