audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 14:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 14:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
emersys írta:
Én is ezért osztottam meg gondoltaimat.
Az emberek változatos igénye kimeríthetetlen, ezért nem lehet tabu. Maga az emberiség nem fogadná el annak. De így van ez a politikában és mindenhol máshol..
Legendák meg kellenek, régen is voltak.. :)



Azt hiszem többen vagyunk akik szimplán félvezetős készülékekkel kinlódtunk évekig,mig nem sikerült egy félvezetős-csöves hibridet,vagy teljesen csöves erősitőt csinálnunk ami nekünk és még többeknek is jobbnak bizonyult.Mindenki megjárja ezt az utat, kinek kinek mennyi időbe telik.
Azt hiszem ezeknek a kakaskodásoknak semmi értelme illetve nem a forumon a helye.Inkább épitő jellegű dolgokkal foglalkozzunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 14:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Ennek a kísérletnek a világon semmi értelme nincs! Kb. olyan, mintha egy Rolls Royce-ot bekötnél egy Trabant elé, és figyelnéd a Trabantot, hogy mennyit javult.


Dehogy nincs, amit leírtál, az a te tévképzeted a fejedben, nem a valóság. Persze gondolom soha nem próbáltad ki... ;)


Na erről ennyit. Megint a begyöpösödött gondolkozás, meg a hitrendszer...

Aki el akarja végezni a kísérletet, az egy délután alatt elvégzi és fény derül rá, hogy valójában mit is csinál az erősítője... ;)

Egyébként a 0.01% torzítású hangkártya is így mér 0,0001% torzítást. Körbenyomatja a jelet saját magán, majd a a jelútba tett készülékkel együtt is, a két spektrumot meg kivonja. Ugyanezen elv szerint füllel is meg lehet "mérni egy erősítőt", anélkül, hogy be kéne szereznünk egy referenciának használható "tökéletes erősítőt". Ugyan ezt az elvet használja a kísérlet is, csak ott füllel nézzük a spektrumot összetett jelen (zenén). (merthogy az a lényeg nem a THD 1Khz-en).


Aki kíváncsi, úgyis kipróbálja. Aki nagyon fél a valóságtól, meg nagyon foggal körömmel ragaszkodik a hitrendszeréhez, az meg ne csinálja meg a kísérletet...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.01.23. 14:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 14:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Mire is kell fénynek derülnie ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 14:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Olvasd el fentebb a leírást, hogyan kell megcsinálni azt az egyszerű kísérletet... ;)

Egyébként, arra derül csak fény, hogy a készülékünk visz e be hallható változást az eredeti zenei anyaghoz képest. Meg még az, hogy nagyjából milyet....

Egyébkén honnan tudjuk, hogy ténylegesen "információ áteresztő képességről" van e szó, vagy a készülékünk "kreálja" azt a többlet információt, amit mi részletekként hallunk. Olyan az a jel, mint a pletyka, minél több dolgon megy át, annál több új "információ" adódik hozzá. :mrgreen:

(Azért elképesztő az emberi viselkedés. Nemcsak egy elmélet ellen tudnak foggal-körömmel tiltakozni a "csőlátásúak", de egy gyakorlati kísérlet ellen is. A tudományban is mindig ez volt. 3 szor ennyi ilyen lett volna, lehet ma is azt hinnénk, hogy semmi nem repűlhet, ami sűrűbb a levegőnél. Még akkor se, ha épp tarkón fo...ott egy gólya. :mrgreen: )


De leírom újra, hátha valaki nem találja meg:


Rejtés:
Kell hozzá egy viszonylag jó paraméterekkel rendelkező hifi erősítő. Valami, aminek nincs kirívóan s...r hangja. (vatera, stb, bagóért beszerzési forrás).

Meg kell hallgatni rajta alaposan egy zeneszámot. Aztán be kell kötni elé valami egyértelműen sokkal jobb hangúnak tartott erősítőt. Átlag zenehallgatásra használt kivezérlési szinttel, ahogy szoktuk.

A kimenetet természetesen le kell terhelni egy ellenállattal, a kimeneti jelet meg le kell osztani két másik ellenállattal.

Három féle kimenetele lehet a dolognak:

1. A jelútba betett mondjuk 300B SE, arc koppintás, stb a jelútba téve kis romlást okoz. Ebben az esetben nem kell csüggedni, semmi sem tökéletes a 300B sem, ez még önmagában nem akkora baj...

2. Ugyanúgy fog szólni. Akkor örülhetünk, mert az erősítőnk az égvilágon semmiféle hallható változtatást nem csinál, nem színez, csak erősít. (Maximum egy kicsit megmásítja az még belefér ebbe a kategóriába bőven...)

3. Na de, ha bármiben is egyértelműen feljavul a hang, mondjuk kitisztul, vagy kinyílik a tér, vagy megnő a dinamika, vagy részletezőbb lesz a hang, vagy csöves hangja lesz a sonynak, vagy az összes egyszerre, akkor el lehet menni a bús TTcsába a színezetlen hanggal, az összes erről való ábrándozással. Be kell látni, hogy a szétszínezett hangot szeretjük, hogy a berendezéseink effektgépek, széthamisítják a hangot és ez nekünk q...ára tetszik. nx10 évig fordítva ültünk a lovon és olyan hülyék voltunk, hogy ez idő alatt észre sem vettük mi is a lényeg, meg milyen egyszerű okai vannak az összes hifis hülyeségnek. Valamint az erősítőnk nem azért szól jól, mert jó, hanem pont azért, mert "s...r". És effektgépet csináltunk, nem erősítőt. A 3. esetben ez lenne a konklúzió...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 14:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Azt hiszem többen vagyunk akik szimplán félvezetős készülékekkel kinlódtunk évekig,mig nem sikerült egy félvezetős-csöves hibridet,vagy teljesen csöves erősitőt csinálnunk ami nekünk és még többeknek is jobbnak bizonyult.Mindenki megjárja ezt az utat, kinek kinek mennyi időbe telik.


Jaj dehogy, kb 50-50 százalék a megoszlás a cső-meg szilícium pártiak között. Meg tudod nagyon sokan vannak, akik nagyon sok nagy nevű csövest hallottak és a büdös életbe nem fognak csövesen zenét hallgatni, sem csöves erősítőt venni, vagy csinálni. Elég sok ilyet ismerek én is erről a fórumról...

Olyanok vannak, hogy még hibridet se. Amiben cső van az nem szólhat jól szlogennel. Szóval ott van a másik oldal is ugyanilyen ellenérv gyűjteménnyel, meg hitrendszerrel....

Én nem vagyok elfogult, hallottam már nagyon kevés olyan csövest, aminek igazán tetszett a hangja, meg nagyon kevés olyan tranzisztorost is. A tranzisztoros, meg csöves erősítők 90%-a ugyan úgy nem ér egy kalap ... sem a személyes véleményem szerint (de az alsó-közép kategóriás készülékek esetében a csövesek jobbak általában). (A saját véleményemet a találgatásos kötekedések elkerülése végett írtam csak le.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 15:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Ja tényleg, ott van pagrus. Majdnem mindenkinek hallotta a csöves erősítőjét erről a fórumról, a saját rendszerén. ;) Külön hangfalat fejlesztett SE-khez, amit jópáran használnak itt 300B-hez, stb.
Rendszeresen jár a triódás találkozóra.

De ha egyszer csöves erősítőre cseréli otthon a félvezetőst, akkor szóljatok nekem is, mert valószínűleg, hiba lépett fel a világegyetem működésében és rövidesen itt a vég... :lol:

Nem lehet és nem is kell megtéríteni senkit... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 15:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rejtés:
Láttam Pagrust a kiállításon.
Éppen a Tensor hangrendszert hallgatta, de olyan képet vágott közben, mintha
kollégái felírták volna az ő lottószámait egy közös táblára, aztán csak később jött volna rá, hogy
egy tréfa csak. :D

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 15:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ha a tranyosok is 90% hallgathatatlanok akkor mégis mi a "tökéletes" erősítő?! Hogy fussunk vak vágányra.
Vagy azok a régi japoó erőlködők? Abból nem kérek, hallgattam eleget.
Gledent 300B SE-vel csak én hallgatok it. 8-)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 15:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát ez az, de pagrus nem azzal hallgatja. Egyébként itt van Tibi 98, neki is van gleden 2-3 vagy mittoménmelyik. Meg van még egy-két másik emberke is tudomásom szerint. Azt nem írtam, hogy pont mindenki DC csatolt 300B-se vel hallgatja. De a pagrusén megfordult annyi 300B-is, hogy a bejáratot is el lehetne torlaszolni velük. Egyébként pont a te 300B-d az, ami nekem is nagyon tetszett. Kicsit sokallottam benne azt a túlfűtött melegséget, hogy valamibe azért csak beleköthessek :D , egyébként nagyon jó volt szerintem. (Pagrus tranyósa gledennel meg q-vára nem tetszett. (lehet, hogy nem kellett volna mindjárt kifejtenem ezt neki ott helyben :lol: ). Ahhoz az S8 hangfala dukál inkább szerintem...). Igaz nekem a B5 sem tetszett egyáltalán nála az S8, meg a Neptun hangfalával. Sz...rul szólt mindkettővel, nem volt egy eltalált párosítás azokkal. Azt viszont gledennel nem hallottam sosem...

Mi a tökéletes erősítő? Az mindenkinek más, de főleg abból a maradék 10 százalékból az a maradék 10%-az. Hogy ebből milyen eloszlású a csöves, meg tranyós? Halvány lila... om nincs. Olyan fele-fele arányúnak tűnik nekem...

A japó sz..okat "fülmérésre" javasoltam. Mer olcsók, meg általában jó az átvitelük és nagyon olcsók már használtan. Ott meg amúgy is a különbség számít. Alapállapotnak, eredeti hangnak meg a japó s...al a jelútban hang számít a kísérlet során. Az ahhoz képesti eltérés derít fényt dolgokra, ezen van a hangsúly...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 16:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Idézet:
Láttam Pagrust a kiállításon.
Éppen a Tensor hangrendszert hallgatta, de olyan képet vágott közben, mintha
kollégái felírták volna az ő lottószámait egy közös táblára, aztán csak később jött volna rá, hogy
egy tréfa csak.

Pagrusnál egyszer én is idéztem elő furcsa ábrázatot, mikor egy 15.000Ft-os hangfalat levittem hozzá összehasonlításra a fél milla alkatrészárú S8-ával... :lol: Jött a vad lemezcserélgetés, hátha lesz már valami különbség, hátha valamiben jobb lesz az S8. Végül pink floydon sikerült kicsikarni egy kis berottyanást, bemosást, kevesebb mélyet a nagy beütéseknél ott, ahol az S8-a tiszta maradt. Komolyzenén a végletekig megszorongatta a hangfalát az a 15000Ft-os szar. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 19:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Tegnap valaki hiányolta a trafócsatolású DAC buffer (kapcsolás az előző oldalon) torzítási sprektumát. Most felteszem, hogy kerek legyen a történet.


Csatolmányok:
Dyscus buffer THD.JPG
Dyscus buffer THD.JPG [ 139.92 KiB | Megtekintve 38207 alkalommal. ]
Dyscus buffer IMD.JPG
Dyscus buffer IMD.JPG [ 176.44 KiB | Megtekintve 38207 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 20:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Második és 3. harmónikus. Az ilyennek jó hangja szokott lenni. Biztos van egy adag dögösség a hangjában. Ha csak páratlan van magában az nem túl nyerő. De a páros+páratlan az jóféle hangot tud csinálni. Persze az arányok, meg hogy folytatódik e a sor az is sokmindenbe számít.

Viszont a tápból is jut pár dolog. Az 50Hz, meg a többszörösei. Csinálhatnál ilyet csöves, vs szilíciumos egyenirányítással is... Az látszik, hogy nincs benne stabil táp.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 21:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Nem rossz de lehetne még kisebb a torzítás :lol:
Viszont tényleg a táppal még játszani kéne, az 50 Hz főleg elég húsos. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 21:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
50, 100 meg 150Hz mindig lesz benne valamennyi. A hangkártyának van annyira "jó füle", hogy csinálhatsz bármilyen tápot, mindig ott fognak ezek virítani, max 20dB-vel kisebb értéken. 50Hz az alapharmónikus, 100Hz a kétutas egyenirányítás miatti búgófesz, a 150Hz meg az 50Hz 3. harmónikusa, amit meg a csúcsegyenirányító csinál. (Meg a 220-ba is mindig van az egyenirányítók (számítógéptápok, energia takarékos izzók, stb miatt).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 21:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
A fórumon sokan tettek fel méréseket, de a THD-nál viszont nem szokott ennyire látszani az 50 Hz, vagy mégis? Vagy a mérés metódus más?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 22:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát a látvány függ attól is, hogy milyen jelszinttel mérsz. 20dB-vel nagyobb jelszinthez képest 20db-vel kisebb lenne az 50Hz, ahhoz képest. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 22:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Az igaz, a jelszint..
Egyébként milyen trafók ezek Dyscus? Hogy kell elképzelni őket?
Esetleg ezek nem szedhetnek össze vmit az éterből? :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 22:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az erősítős kísérlethez lenne még egy hozzáfűzni valóm:

Most olvasom, valaki azt állította, hogy hiteltelen a kísérlet, mert a jelútba betett plusz kábelek, meg ellenállások beleszólnak a hangba. Azt hitte az illető, hogy nagyon okosat mondott ezzel. Pedig pont, hogy nem! :twisted:


Nem kell 5000$-os kábel, meg ellenállat sem. ;)


Egyszerűen csinálunk 2 RCA aljzatból egy összekötőt és a kettő közé forrasztunk két olyan ellenállatot párhuzamosan, mint amiből az erősítő utáni feszosztót csináltuk. Így erősítő nélkül is, meg azzal is benne lesz a jelútban a két ellenállat (ami feszosztóként párhuzamosan kapcsolódik a kimenete felől), meg a kábelek is. Csak maga az erősítő fog eltérést okozni a hangban.

Nehogy valaki az RCA-aljzatok hangjával jöjjön, mert az is ki van lőve, mivel a jelútba teendő erősítőnek a bemenetén is van, a kimenetére meg rakhatunk ugyanúgy azt is.

Szóval csak gondolkodni kell, nem pedig 5000$-os ellenállatokat, meg kábeleket venni ehhez a próbához. ;)


Rejtés:
Egyébként nagyon jól lehet ezzel a módszerrel OPA-kat hangra tesztelni. Mondjuk kell nekünk 8 x-os fesz erősítésű fokozat és olyat akarunk, ami abszolút nem pofázik bele a hangba. Megcsináljuk az opas tesztpanelunkat, a kimenetére 1/8 arányú feszosztót teszünk. A bemenetét lezárjuk egy valamilyen ellenállattal. Majd csinálunk két RCA ból egy összekötőt és a jelvezető, meg a hidegpont közé is bevágunk ugyanilyen soros ellenállatot, hogy stimmeljen a bemeneti impedancia. Ezek után két, a kimeneti osztóban használt párhuzamba kötött ellenállaton küldjük tovább a jelet, hogy a kimeneti impedancia is stimmeljen. Ezzel kellő mértékben ki van lőve a kábelek, RCA aljzatok, stb hangja és az OPA-t a dróthoz, még inkább az ideális dróthoz képest tudjuk meghallgatni. És ki tudjuk választani az ahhoz legközelebb eső hangzásút. (tehát a zenébe legkevésbé beleszóló fajtát).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 23:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az 50 Hz szerintem az ámítógépből van. A kütyüt rádugva a D51-emre zaj nincs, Szal szerintem a hangkártya csinálja, de mint csöves erősítőnek természetesen van nekie egy autentikus enyhe búgása, mert egy jó csöves olyan mint egy ó egyiptomi istenség: mindig észreveteti magát, de csak akkor engedi, hogy hozzá érjenek, amikor ő akarja. Ha jól emléxem Basztet a neve. :) Ezen kívül tényleg csak itt van a műhelyben, 6cm-re tőle a hálózati, meg kb 0,5m-en belül még+5 működő hálózati. Az igazság az, hogy tegnap meghallgattam ezzel a kínai DAC-al, de nem tetszett a hangja. Nagyon "dac-os" volt, sok éles magas, a mélyek egy kissé visszafogottak. A feltett görbén is látszik, hogy a mélyek egy kicsinyt esnek. Lehet, hogy ez is filozófia, de sok hifistával már beszélgettünk a hallásról. Kiderült, hogy tiszta öröm, ha valaki 15k-ig hall. De lent a hádeszi mélységekben mindenki hall, mert igaz, a füle már nem érzékel, de a tüdőben lévó átlag 2-3 liter levegő be tud rezonálni kb 30 Hz környékén, illetve az alatt. Ezt viszont az emberfia érzékeli. ( menj el egy rendes koncertra!) Nos javítandó a helyzetet, ma újra tekerintettem a trafókat, 20%-al több primér menet került rá. Igaz, a hely miatt nyilvánvalóan csökkenteni kellett a szekunder menet számot. Így kb -2dB-el csökkent a trafó "erősítése", na de ki veszi azt észre? :) Nos nyilván a magas átvitel rosszabb lett, de a mély átvitel javult. Ezt viszont észre lehetett venni. Pedig képletesen szemléltetve ez olyan volt, mintha az átviteli jelleggörbét önmagával párhuzamosan eltoltam volna balra. A tegnapi trafó 1 verzió névvel piros vonallal látszik a képen. Csak a hobbiból tekergetőknek ajánlom, meg azoknak, akik csak úgy rittyentenek egy trafót, tanulmányozzák a képet. ( Az egyszerűség miatt most nem beszélek a u-ről, az L-ről, a gerjesztésről, az áramsűrűségről, meg a geometriákról) Hogy miért kell tanulmányozni? Hát azért, mert az a kis eltérés, egy napi munka a tekerőgép mellett egy pár M42 vasmagra 0,1mm-es dróttal összesen 6800 menetes, 36 rétegú rétegenként nagysűrűségú cellulózzal szigetelt trafó által generált. (És akkor még hol van az a nyalánkság, hogy sztereóban az sem mindegy, hogy a celluxal hol, mennyit ragasztasz, illetve rettegsz hogy jön az asszony, mert az ő körömlakkjával szigetelem a forrasztásokat :) ) Nos Gábor kérdezted, hogy milyen trafók azok. Megmondom: dys-cusiak. :D ( A nagy kimenőket is így kísérleteztem ki, talán ezért működnek megbízhatóan, de bizony ennek ára van.) Egyébként ez egy érdekes kapcsolás, mert a trafón 1,6V DC feszültségű áram folyik, a vasmag viszont olyan jó, hogy ezt elviseli, nem kellett légréssel összerakni.
Az igazság az, hogy nem is szerettem volna a légrést, mivel az nagyon csökkenti az alsó határfrekit. Akkor még ványadtabb lett (litván, esetleg észt) volna a hang.
"Nem rossz de lehetne még kisebb a torzítás" írta Gáborunk. Igaza van, de nem egy db triódával, NFB nélkül. Wazze csinálj 1 triódával kissebb torzítást! Ha sikerül, minden elismerésem a Tied. Igazából ez nem is volt cél. A cél az, hogy az esetlegesen itt induló KIT buliba be lehessen ezzel szálni, mert mindig van olyan, aki jó, egyszerű, biztosan működő, olcsó megoldást keres a DAC-ja feljavításához, vagy csak egyszerűen egy LINe fokozatot akar megépíteni, ami elfér egy tenyétnyi NYÁK lapon, és mégis csöves. Egyébként valahol igazat adok KDMesternek, mert én is egy kicsit "szélhámoskodok" a kütyükkel, de én nem igazán a fülnek kedves eltérést vadászom, hanem azon eltérések nélkül (amik neve THD, IMD, stb) a jó tulajdonságokat megőrizve hangolok. Én is tudom, hogy az egyszerű a jó. Egészen addig, még nincsenek nagy áramok. Ha valaki eljön hozzám, csodálkozva látja, hogy a DAC-om kimenete, a RIAA fokozatom, vagy a vonal erősítőm a legegyszerűbb, s egyik sem tartalmaz NFB-t. Viszont a nagy áramú rész tartalmaz, nem is megszokott mezei megoldásokat. Kéremszépen a teljesítmény megszerzése nem egyszerű. :D Gondolom mindenki belátja, hogy egy feszültség erősítés könnyebben kézben tartható, mint a nagy áram. Ha a line fokozatomra beadok egy voltot, ki jön belőle 27, de úgy, hogy ezt a 27-et a táp meg sem érzi. Gyakorlatilag nincs áram felvétel. Tehát kisáram, kis torzítás. Nagy áram: Nagy rakás nyűg. :D Szal ha el nem felejtem, akkor holnap lefotózom.


Csatolmányok:
Dyscus buffer.JPG
Dyscus buffer.JPG [ 123.74 KiB | Megtekintve 38086 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 23:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Még eszembe jutott valami: Az előző fotón minkét csatorna mérése rajta van. Jól van no! Csak mondom!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 23:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Te KD Mester! Úgy emléxem, hogy ilyen fajta teszteket D. Hafler végzett megboldogult tranyós időszakában, a '80-as években. A történelmet nem ismerőknek: Ő volt az egyik kitalálója az UL kapcsolásnak, s ő volt a nagy KIT készítő, aki a Dynaco nevű kütyüket árulta, amely cég fiatalabb munkatársai annak megszűnése után az ARC-t alapították. Ja kérem! A hifiben kicsi a világ! :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 23:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
Az 50 Hz szerintem az ámítógépből van. A kütyüt rádugva a D51-emre zaj nincs, Szal szerintem a hangkártya csinálja, de mint csöves erősítőnek természetesen van nekie egy autentikus enyhe búgása, mert egy jó csöves olyan mint egy ó egyiptomi istenség: mindig észreveteti magát, de csak akkor engedi, hogy hozzá érjenek, amikor ő akarja. Ha jól emléxem Basztet a neve. :)

-Ez hatalmas volt.. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 00:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
emersys írta:
Idézet:
Az 50 Hz szerintem az ámítógépből van. A kütyüt rádugva a D51-emre zaj nincs, Szal szerintem a hangkártya csinálja, de mint csöves erősítőnek természetesen van nekie egy autentikus enyhe búgása, mert egy jó csöves olyan mint egy ó egyiptomi istenség: mindig észreveteti magát, de csak akkor engedi, hogy hozzá érjenek, amikor ő akarja. Ha jól emléxem Basztet a neve. :)

-Ez hatalmas volt.. :lol:

Köszi! :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 00:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Te KD Mester! Úgy emléxem, hogy ilyen fajta teszteket D. Hafler végzett megboldogult tranyós időszakában, a '80-as években. A történelmet nem ismerőknek: Ő volt az egyik kitalálója az UL kapcsolásnak, s ő volt a nagy KIT készítő, aki a Dynaco nevű kütyüket árulta, amely cég fiatalabb munkatársai annak megszűnése után az ARC-t alapították. Ja kérem! A hifiben kicsi a világ!



Nem is azért vetettem föl a kísérletet, mert akkora ötlet, meg akkora újdonság, hanem azért, mert nagyon érdekes, hasznos, meg ad egy szilárd viszonyítási pontot. Ezzel elválik a s...r a gaztól. Aki kíváncsi, mit művel igazából valami a jelútba téve, annak ajánlom. Aki nem kíváncsi, annak nem.

Meg aztán ilyen opamp, stb válogatásra is jó...

Rejtés:
Egyébként meg pl a Mark Lewinsonnak kb 2 generáció óta félvezetős korszaka van és nem úgy néz ki, hogy lesz neki csöves... (Többszörösen kihozták a dolgait a világ legjobbjának. Övéké a hivatalosan legjobb hangú erősítő, meg mittudoménmi. :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 07:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Persze csak vicceltem, jó ez a torzítás trafóval, és csővel azért. :D
Most még a dac-ot lehet tuningolni (jitter javítás), persze ez már az elvetemült kategória, de lehet javítani a hangon.
Akkus megoldások, clock megakkuzása, jelutak ezüstözése, meg hasonlók... :P
Milyen digi ic-id vannak a pcm előtt? TXCO milyen ppm-es? Abból is lehet ám 0,1 ppm-eset kapni néha.
Esetleg kipróbálhatnád trafó nélkül a + érről leszedve a jelet, megnézni a THD, IMD, frekiátviteli görbéket.
Ezt csak úgy kíváncsiságból, nekem nincs bejáratott mérővonalam :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 08:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
dys-cus,
6800 menet az nagyon sok!Milyen áttételű ez a trafó?
Mennyi a primer induktivitása? -1,27dB 20Hz-en még egy kicsit javítható lenne..
Engem érdekelne a 20kHz-100kHz rész is, ott nem tudsz mérni?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 10:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
De közben Mark Levinsonnak, mint névadónak meg már rég semmi köze az ML-hez, kiebrudaltatta magát saját cégéből 1 generáció óta ;). Dys-Cus, jártál István01-nél a hétvégén?
KD mester írta:
Egyébként meg pl a Mark Lewinsonnak kb 2 generáció óta félvezetős korszaka van és nem úgy néz ki, hogy lesz neki csöves... (Többszörösen kihozták a dolgait a világ legjobbjának. Övéké a hivatalosan legjobb hangú erősítő, meg mittudoménmi. :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 10:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Biztos jött volna nála is a "csöves korszak", aztán mondták neki, hogy azt már nem... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 10:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Igazából ez nem is volt cél. A cél az, hogy az esetlegesen itt induló KIT buliba be lehessen ezzel szálni, mert mindig van olyan, aki jó, egyszerű, biztosan működő, olcsó megoldást keres a DAC-ja feljavításához, vagy csak egyszerűen egy LINe fokozatot akar megépíteni, ami elfér egy tenyétnyi NYÁK lapon, és mégis csöves.


Akkor majd szólok haveromnak, hogy csináljon kitet a kis csőalázó előfokából, hogy legyen konkurenciád. :mrgreen: A cucc kb függőséget okoz, de komolyan. Innen a fórumról ketten jártak úgy (már amiről én tudok), hogy baa...d meg az előfokodat, nem bírok már e nélkül zenét hallgatni. Kaptam én is egyet, nekem ingyenbe csinálta. Se cső, se trafó nincs benne. A torzítása mérve lett. 0,03% körül volt 1V alatti kivezérlésen, 3V-ig meg 0,08% alatt marad 1Khz-en. Ettől függetlenül már néhány shinkohos csövesből porfogót csinált. Egyébként ez nem az én előfokom, nem fogom kitben csinálni, nyugi. Nem is érek rá ilyenre. Majd csinálok lágyindítós, nyomógombos ki-be kapcsolót, ami 16V stand-by tápfeszt is ad. Azt a csövesek is használhatják. (Már nem a híd alattiakra gondolok). Két relé, 8VA-es trafó, 4 tranzisztor, meg pár szötyi lesz rajta. Csakhogy magamat is reklámozzam. Ja meg occsó is lesz. ;)

Egy gomb nyomásra be tudja kapcsolni az akár 2KW-os torroidot is, mégegy gombnyomásra meg kikapcsolja. Hálózati biztifoglalatnak is szorítok majd rá helyet.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.01.24. 11:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:03 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
Wazze csinálj 1 triódával kissebb torzítást!

...csak a Basztet-ás kedvéért. :lol:


Csatolmányok:
#26 preamp Radiotron 2.jpg
#26 preamp Radiotron 2.jpg [ 162 KiB | Megtekintve 38318 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Valahogy az ilyen biiisztetéseknél mindig megfeledkeztek az azonos jelszintről.... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gabor80 írta:
Persze csak vicceltem, jó ez a torzítás trafóval, és csővel azért. :D
Most még a dac-ot lehet tuningolni (jitter javítás), persze ez már az elvetemült kategória, de lehet javítani a hangon.
Akkus megoldások, clock megakkuzása, jelutak ezüstözése, meg hasonlók... :P
Milyen digi ic-id vannak a pcm előtt? TXCO milyen ppm-es? Abból is lehet ám 0,1 ppm-eset kapni néha.
Esetleg kipróbálhatnád trafó nélkül a + érről leszedve a jelet, megnézni a THD, IMD, frekiátviteli görbéket.
Ezt csak úgy kíváncsiságból, nekem nincs bejáratott mérővonalam :D

Nos én öreg vagyok ilyen rekloffokhoz. :lol: Utoljára CDROM-ot clokkoltam AD8561 es komparátorral+3ppm kvarccal Elso Kwak ajánlása szerint. Az jól működött. Itt a kép róla. A helyzet az, hogy vagy 10 éve foglalkoztunk vele egy páran, de már akkor is vita volt, hogy milyen oszcillátor felépítés a legjobb a hangnak, mert sokan kihallani vélték a zenében. Aztán leveleztünk a fenti úrral, és küldte ezt a kapcsolást, mint ajánlást. Remélem nem baj, hogy közzé teszem. Az akkumlátoros dolognak meg nem sok értelmét látom, túlbonyolításnak tartom, meg volt szerencsém hallgatni ilyet, és hát még DHT TDA1541-se is sokkal jobb volt annál. Igaz, az meg majdnem olyan jó mint az enyém. :D :lol: De ez inkább a DACos topicba való.


Csatolmányok:
overtonoszci.jpg
overtonoszci.jpg [ 63.05 KiB | Megtekintve 38310 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha már DAC topic, és clock kapcsolás, akkor inkább
cchd 957-et ajánlom.

Persze meglehet csinálni ezt a kapcsolást, vagy lehet keresni olyat,
aki cchd 957-hez hasonló árat kér a "munkájáért", persze mérési jegyzőkönyv, és eredmény az tabu téma nála,
de tényleg érdemes CCHD 957-et kipróbálni. Ettől van jobb, csak sokkal drágábban.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
dys-cus,
6800 menet az nagyon sok!Milyen áttételű ez a trafó?
Mennyi a primer induktivitása? -1,27dB 20Hz-en még egy kicsit javítható lenne..
Engem érdekelne a 20kHz-100kHz rész is, ott nem tudsz mérni?

Miért lenne sok? Ha egyszer ennyi kell? :P Az áttételt 1:1-ről csokkentettem le 1:0,8-re. Ez -1,8dB esést jelent, ami éppenhogycsak észrevehető. A volume gombján kb 2 fokot jelent. A trafót szabadon mérve szkóppal, meg hanggnerátorral 5Hz-tól 132kHz-ig 0dB. Ezt le sem merem írni, mert lessz olyían, aki azt mondja hazudok, pedig most mértem meg a mondat eleje és vége között. Rezója 254kHz környékén van. Áramkörbe hogy mit tud, azt meg láttad. Sajna ámítógéppel nem tudok 47kHz felett mérni, ahhopz jobb kártya kellene.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Idézet:
Igazából ez nem is volt cél. A cél az, hogy az esetlegesen itt induló KIT buliba be lehessen ezzel szálni, mert mindig van olyan, aki jó, egyszerű, biztosan működő, olcsó megoldást keres a DAC-ja feljavításához, vagy csak egyszerűen egy LINe fokozatot akar megépíteni, ami elfér egy tenyétnyi NYÁK lapon, és mégis csöves.


Akkor majd szólok haveromnak, hogy csináljon kitet a kis csőalázó előfokából, hogy legyen konkurenciád. :mrgreen: A cucc kb függőséget okoz, de komolyan. Innen a fórumról ketten jártak úgy (már amiről én tudok), hogy baa...d meg az előfokodat, nem bírok már e nélkül zenét hallgatni. Kaptam én is egyet, nekem ingyenbe csinálta. Se cső, se trafó nincs benne. A torzítása mérve lett. 0,03% körül volt 1V alatti kivezérlésen, 3V-ig meg 0,08% alatt marad 1Khz-en. Ettől függetlenül már néhány shinkohos csövesből porfogót csinált. Egyébként ez nem az én előfokom, nem fogom kitben csinálni, nyugi. Nem is érek rá ilyenre. Majd csinálok lágyindítós, nyomógombos ki-be kapcsolót, ami 16V stand-by tápfeszt is ad. Azt a csövesek is használhatják. (Már nem a híd alattiakra gondolok). Két relé, 8VA-es trafó, 4 tranzisztor, meg pár szötyi lesz rajta. Csakhogy magamat is reklámozzam. Ja meg occsó is lesz. ;)

Egy gomb nyomásra be tudja kapcsolni az akár 2KW-os torroidot is, mégegy gombnyomásra meg kikapcsolja. Hálózati biztifoglalatnak is szorítok majd rá helyet.

Ez jól hangzik, főleg az OTL-esek járnak vele jó.
Egyébként tranyóval majdnem olyan jó előfokot lehet építeni mint csővel. Én azt nem mondtam, hogy rosszat. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
dys-cus írta:
Wazze csinálj 1 triódával kissebb torzítást!

...csak a Basztet-ás kedvéért. :lol:

Ebben azért van visszacsati, de viszont trafó nincs benne? Hogy a Basztet rúgja meg. :P
Én azzal a progival nem tudok mérni. :(

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2013.01.24. 11:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Toto írta:
Ha már DAC topic, és clock kapcsolás, akkor inkább
cchd 957-et ajánlom.

Persze meglehet csinálni ezt a kapcsolást, vagy lehet keresni olyat,
aki cchd 957-hez hasonló árat kér a "munkájáért", persze mérési jegyzőkönyv, és eredmény az tabu téma nála,
de tényleg érdemes CCHD 957-et kipróbálni. Ettől van jobb, csak sokkal drágábban.

10 éve is ez volt, a világ nem változott. :lol: Mindig van jobb.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 11:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Én is csöves előfokot akartam eredetileg, csak tudod nem értek fel hozzá a próbálkozásaim. De úgy tudom, másé se. ;) Eddig minden csöves ellenfelet levert, (állítólag), hiába volt egyik másikba shinkoh, meg mundorf, meg a tö..öm tudja mi. Állítólag valami ARC-t is lenyomott már. Mondjuk ebben egy szál kondi nincs a jelútba. Tranyóval sikerült már ilyesmi hangot csinálnom, amit talán oda lehet tenni mellé, de azért majd jobban össze kell hasonlítanom, hogy végül mi kerül a dobozba. Jobbat én se tudtam csinálni, az biztos... Rohadjon meg, lehet az előfokom nem saját lesz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Én is csöves előfokot akartam eredetileg, csak tudod nem értek fel hozzá a próbálkozásaim. De úgy tudom, másé se. ;) Eddig minden csöves ellenfelet levert, (állítólag), hiába volt egyik másikba shinkoh, meg mundorf, meg a tö..öm tudja mi. Állítólag valami ARC-t is lenyomott már. Mondjuk ebben egy szál kondi nincs a jelútba. Tranyóval sikerült már ilyesmi hangot csinálnom, amit talán oda lehet tenni mellé, de azért majd jobban össze kell hasonlítanom, hogy végül mi kerül a dobozba. Jobbat én se tudtam csinálni, az biztos... Rohadjon meg, lehet az előfokom nem saját lesz...

Van ilyen! :P Én sem ARC-t használok, hanem CJ-t, mert az egyszerűbb, olcsóbb, és ugyanolyan, vagy még jobb hangú, csak tudni kell a forszát. No meg az alkatrészek sem drágák, nincsbenne sínkohó, meg AN sem, hanem csak PRP, amit viszont lopás megvenni. No meg ebben van kondi.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
Ebben azért van visszacsati, de viszont trafó nincs benne? Hogy a Basztet rúgja meg. :P
(

#26 trióda, heater bias, cascode CCS, 220n teflon a TVC-re (400H:400H), 6V RMS-en mérve. az ami a triódáson is lent volt, csak már rendesen beállítva. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
dys-cus írta:
10 éve is ez volt, a világ nem változott. :lol: Mindig van jobb.


Rejtés:
Ha ezt egy lánynak mondanám, jaj lenne nekem. ;D
Még szerencse, hogy a nőknél az egyéniség a legfontosabb, tehát egy kicsit elkülönülnek a hifik világától. :)

Depner clock csak épp hogy jobb, egy kicsivel, illetve van még pár extrém eset... De... szerintem ez a clock teljesen megfelelő 100 hz felett.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na mindegy dys-cus. Majd ha kész lesz a beszerelés, akkor megoldjuk valahogy. Ha ettől tudsz jobbat, akkor arra vevő leszek én is.

Csak 4cm magas dobozba beférjen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Ha ezt egy lánynak mondanám...

Toto, hidd el, van olyan, amelyiknek kijár az ilyen beszólás.

Egyébként q...va nagy volt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.01.24. 12:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Itt az ígért kép a kütyüről.


Csatolmányok:
DSCF0001.JPG
DSCF0001.JPG [ 319.87 KiB | Megtekintve 38164 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát dys-cus, már csak az a kérdésem, hogy mennyire megfizethető ez? :lol: :lol: :lol: :lol:

Kondér nélkül értem, az van nekem is... Fehér csigás is (csak jobb, mintha barna csigás lenne... :lol: )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.01.24. 12:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Hát dys-cus, már csak az a kérdésem, hogy mennyire megfizethető ez? :lol: :lol: :lol: :lol:

Kondér nélkül értem, az van nekem is...

Tranyóm hívőknek drága! :lol: :D :P 8-) :lol: :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD mester írta:
Toto, hidd el, van olyan, amelyiknek kijár az ilyen beszólás.


Rejtés:
Ne tudd meg azt, hogy milyen dolog az, ha a Szerelmemnél elszakad a cérna... :D
Szerintem az neked is fájna :lol:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát így állunk. Majd megkérek valakit, hogy vegyen tőled, ne tudhasd, hogy én voltam. :lol:

Szóval ha nem én veszem meg, hanem valami csőmágus klán származék, annak mennyié adod a portékádat? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Hát az éles fogúakkal vigyázni kell ilyen esetekben... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 12:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
dys-cus írta:
Ebben azért van visszacsati, de viszont trafó nincs benne? Hogy a Basztet rúgja meg. :P
(

#26 trióda, heater bias, cascode CCS, 220n teflon a TVC-re (400H:400H), 6V RMS-en mérve. az ami a triódáson is lent volt, csak már rendesen beállítva. ;)

Akkor rendben az átvitel is? :P Coscod? Akkor nem 1db trióda, ugye jól sejtem?
janos_904!
Igen voltam, ettünk finom sütit: napramorgós ropogóst, tepertyűs pogit, meg szilvalekváros tepertyűs pogit, meg ittunk teát. Nagyon kedves vendéglátás volt.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség