audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.20. 20:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 18:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Szép ez és remélem a hangzása is elnyerte a tetszésed , a kapcsolásról lehet tudni valamit ?[/quote]

Köszi, igen, nagyon jó a hangzása, bár lehet hogy még ki lehet vmit pluszt is varázsolni belőle.
A kapcsolás Joepapa kapcsolása, a PP amit eladott egy jó éve ugyanez volt, csak itt komolyabb a kimenő.
Nem hiszem hogy ellenezné, de előzetes engedélye nélkül nem tenném ki a kapcsit, elég egyszerű a 2 előfokcső fázist fordít, papírkondin meghajtja a 2 végfokcsővet, amik UL módban mennek. Bár, nem vagyok kapcsolástechnikában túl jártas, ezért elnézést.
Talán pont az egyszerű kapcsolástechnika miatt tiszta a hangzása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 21:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
gabor80 írta:
Csak azért kérdeztem mert, az én PP-m tetródásra kötve iszonyú jól szól most, viszont a jelalak az durván rossz lett (csak a négyszög), alig lehet felismerni. :o

Lássuk ! UL-ben, vagy triódában milyen ? Ugye az valamilyen torzítás, ha nem az jön ki mint ami bemegy, bár négyszögjelet általában senki se hallgat. :)
Mióta hallgatod ? Szerintem akkor jó egy erősítő, ha olyat tud amit nem tudsz megunni, nem válik unalmassá egy idő után, és ugye nem fáraszt. Velem volt olyan hogy összeraktam valamit és mivel valami mást, érdekeset hallottam ezért azt gondoltam, hogy hű de jó, ez igen, de egy idő után meguntan és unalmassá vált. Ezekkel az új trafókkal hosszú ideig tudok zenét hallgatni. Ha egy kissé unalmassá válik akkor cserélem a 6p14p PP-re. Aztán vissza kedvtől függően. Igazán ez a kedvencem. Csak rock zenére egy kicsit sovány. A GU50 PP-vel azért oda lehet pörkölni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 23:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Túlképp UL mindenképp, csak 55%-nál tehát triódásabb beállításnál volt először, elég lapos volt a felső tartomány. Most UL 22%-on van, most nagyon szól, élénk, egyenlőre nem uncsi, nem is torzít, mint az elsőnél. Az más ügy hogy a négyszög kezét-lábát töri. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.17. 23:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
gabor80 írta:
No ide is eljutottam, az első.

Gratulálok!!! Szép lett! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 07:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:
gabor80 írta:
Csak azért kérdeztem mert, az én PP-m tetródásra kötve iszonyú jól szól most, viszont a jelalak az durván rossz lett (csak a négyszög), alig lehet felismerni. :o

Lássuk ! UL-ben, vagy triódában milyen ? Ugye az valamilyen torzítás, ha nem az jön ki mint ami bemegy, bár négyszögjelet általában senki se hallgat. :)
Mióta hallgatod ? Szerintem akkor jó egy erősítő, ha olyat tud amit nem tudsz megunni, nem válik unalmassá egy idő után, és ugye nem fáraszt. Velem volt olyan hogy összeraktam valamit és mivel valami mást, érdekeset hallottam ezért azt gondoltam, hogy hű de jó, ez igen, de egy idő után meguntan és unalmassá vált. Ezekkel az új trafókkal hosszú ideig tudok zenét hallgatni. Ha egy kissé unalmassá válik akkor cserélem a 6p14p PP-re. Aztán vissza kedvtől függően. Igazán ez a kedvencem. Csak rock zenére egy kicsit sovány. A GU50 PP-vel azért oda lehet pörkölni :)


Na kicsit nem jól mértem de most már okés a dolog. Csináltam képet a 4szögről, de egyszerűen nincs rajta a fotógépemen, ilyen sem volt még. Lényeg hogy a 10 K és alatta olyan a jel mint neked. A 20 és 40 kilo az picit szinuszosabb, tehát keskenyebb a tető.
A szinusz szimmetrikusan üti be a fejét olyan 13,5 w körül. (1KHZ)
A sávszél egész kiváló ezzel a trafóval:
10Hz-60Khz -1
4Hz-80Khz -3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 07:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
hifitibi írta:
gabor80 írta:
No ide is eljutottam, az első.

Gratulálok!!! Szép lett! :D

Köszi, csak próbálkoztam. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 10:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Lehet, hogy a végcső munkapontját nem állítottad be pontosan, és ezért nem szép a négyszögjel, vagy a meghajtó fokozat torzít?
1kHz-en általában minden csöves erősítőnek felismerhető négyszög jelet kell produkálnia.
Mérd meg a meghajtó fokozat 2 kimenetét, és a trafó kimenetét, tegyél fel képeket, úgy jobban tudunk segíteni!
Ha a trióda kapcsolástól 10-20-30-40% -on át a pentóda kapcsolásig változtatod a végcső beállítását, akkor mindegyik beállításhoz tartozik egy optimális végcső munkapont (-Ug)

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.18. 12:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
GA2 írta:
Lehet, hogy a végcső munkapontját nem állítottad be pontosan, és ezért nem szép a négyszögjel, vagy a meghajtó fokozat torzít?
1kHz-en általában minden csöves erősítőnek felismerhető négyszög jelet kell produkálnia.
Mérd meg a meghajtó fokozat 2 kimenetét, és a trafó kimenetét, tegyél fel képeket, úgy jobban tudunk segíteni!
Ha a trióda kapcsolástól 10-20-30-40% -on át a pentóda kapcsolásig változtatod a végcső beállítását, akkor mindegyik beállításhoz tartozik egy optimális végcső munkapont (-Ug)


Közben megoldódott, voltam oly "eszes" :? hogy valódi terheléssel néztem a négyszöget is. :roll:
Műterheléssel már szép a jel, csak a szokásos 15-20 Khz től kezd csúnyábbá válni.
A munkapontról érdemileg nem tudok nyilatkozni, a kapcsolás nem sajátom, csak utánépítettem, tehát passz hogy hol mennyi az optimális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 16:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Végül kipróbáltam a tisztán tetródás beállítást, nagyon bejött, kristálytiszta, szép széles spektrumú, semmi csövesekre jellemző tompaság, tranyót megszégyenítően csilingelő, körvonalas hangokkal.
A hátránya pedig, a túl tiszta magas már kicsit sok egyes esetekben a csőnek, így bizonyos albumoknál, számoknál ez csúnyább torzítást okoz magas hangoknál (a torzítás sajnos a csövek komoly hátulütője). De többségében, jó minőségű műsorforrásoknál általában nincs probléma. Próbáltam NVCS-t is, a magasakat így jobban tolerálja, de kicsit eszi a zene tisztaságát, tompul a hangkép.
Összességében csudajó hangja lett, elég sokáig hallgatható (legalábbis számomra), részletes elég gyors hangja van.
Lehet hogy ez még KD mesternek is bejönne..? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 16:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A hátránya pedig, a túl tiszta magas már kicsit sok egyes esetekben a csőnek, így bizonyos albumoknál, számoknál ez csúnyább torzítást okoz magas hangoknál"
A csövek torzítása nem attól függ, hogy milyen albumot, vagy számot hallgatunk. Hidd el, ha van torzítás, a Led Zeppen épp úgy ott van, mint A D-moll toccatán. Az a renkívüli tranyót megszégyenítő csilingelés legalább 2-3% torzítást takar. Hallgasd így egy hónapig, s rá fogsz jönni, hogy kevesebb zenét halgatsz mint egy másik nem szépen csilingelő erősítőn.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 16:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
Idézet:
...semmi csövesekre jellemző tompaság..
...túl tiszta magas már kicsit sok egyes esetekben a csőnek..
...(a torzítás sajnos a csövek komoly hátulütője).

:lol: Ettől dobtam egy hátast, nem is cáfolom egyiket sem... :lol:

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 17:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
dys-cus írta:
"A hátránya pedig, a túl tiszta magas már kicsit sok egyes esetekben a csőnek, így bizonyos albumoknál, számoknál ez csúnyább torzítást okoz magas hangoknál"
A csövek torzítása nem attól függ, hogy milyen albumot, vagy számot hallgatunk. Hidd el, ha van torzítás, a Led Zeppen épp úgy ott van, mint A D-moll toccatán. Az a renkívüli tranyót megszégyenítő csilingelés legalább 2-3% torzítást takar. Hallgasd így egy hónapig, s rá fogsz jönni, hogy kevesebb zenét halgatsz mint egy másik nem szépen csilingelő erősítőn.


Ezzel tökéletesen tisztában vagyok, nem is azt írtam hogy az erősítő figyeli hogy vaj milyen előadót tettem be :P
Hanem azt hogy a sok összetett erőteljes magasat nem tudja kezelni ebben a beállításban, ha az adott számban ilyen előfordul. Természetesen mindenhol van torzítás csak nem mindegy hogy azt zavaró, vagy szinte észre sem veszed.
A csilingelésnek pedig nincs köze a torzításhoz egyértelműen, itt a csilingelést a szép magas leképzésre értettem, tehát nem tompa, jellemtelen.
Te most kötözködsz? ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 17:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
sturbi írta:
Idézet:
...semmi csövesekre jellemző tompaság..
...túl tiszta magas már kicsit sok egyes esetekben a csőnek..
...(a torzítás sajnos a csövek komoly hátulütője).

:lol: Ettől dobtam egy hátast, nem is cáfolom egyiket sem... :lol:

Csak ne üsd meg magad. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 20:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Ejszen' csak be kellene állítani azt az erősítőt.
Képek kellenének..

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 20:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
GA2 írta:
Ejszen' csak be kellene állítani azt az erősítőt.
Képek kellenének..

Majd kap egy fél vodkát attól beáll :lol: Úgyis orosz csövek :D
Mit akarnál rajta beállítani? Négyszög gyönyörű, hang is, arról meg nem tehet, hogy tetródában karcos felül kissé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 21:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
gabor80 írta:
Majd kap egy fél vodkát attól beáll :lol: Úgyis orosz csövek :D

Kétségtelen, a "Nemiroff faktor" helyes megválasztása jelentősen képes javítani a "humánum" érzékelési spektrumán és a zenei információ virtuális térkitöltési képességén. :D

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 22:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Sinus szimmetrikus vágás sokat elmondhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 22:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
emersys írta:
Sinus szimmetrikus vágás sokat elmondhat.

Kicsit bővebben? :P 12w-nál szépen vágja szimmetrikusan a sinust.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.21. 22:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
sturbi írta:
gabor80 írta:
Majd kap egy fél vodkát attól beáll :lol: Úgyis orosz csövek :D

Kétségtelen, a "Nemiroff faktor" helyes megválasztása jelentősen képes javítani a "humánum" érzékelési spektrumán és a zenei információ virtuális térkitöltési képességén. :D

Ügyehogy ;)
Még egy kis bélyeg, és a tranyóból is előjön a csőhang :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gabor80 írta:
dys-cus írta:
"A hátránya pedig, a túl tiszta magas már kicsit sok egyes esetekben a csőnek, így bizonyos albumoknál, számoknál ez csúnyább torzítást okoz magas hangoknál"
A csövek torzítása nem attól függ, hogy milyen albumot, vagy számot hallgatunk. Hidd el, ha van torzítás, a Led Zeppen épp úgy ott van, mint A D-moll toccatán. Az a renkívüli tranyót megszégyenítő csilingelés legalább 2-3% torzítást takar. Hallgasd így egy hónapig, s rá fogsz jönni, hogy kevesebb zenét halgatsz mint egy másik nem szépen csilingelő erősítőn.


Ezzel tökéletesen tisztában vagyok, nem is azt írtam hogy az erősítő figyeli hogy vaj milyen előadót tettem be :P
Hanem azt hogy a sok összetett erőteljes magasat nem tudja kezelni ebben a beállításban, ha az adott számban ilyen előfordul. Természetesen mindenhol van torzítás csak nem mindegy hogy azt zavaró, vagy szinte észre sem veszed.
A csilingelésnek pedig nincs köze a torzításhoz egyértelműen, itt a csilingelést a szép magas leképzésre értettem, tehát nem tompa, jellemtelen.
Te most kötözködsz? ;)

Dehogy kötözködök, csak örülök, hogy egy újabb csöves a csapatban. De ettől még igaz a visszacsati nélküli torzítási érték.Hidd el a tapasznyalat azt mutatja, hogy sokan összetévesztik ezt a torzítást a magasban gazdag, és ez miatt igen részletező hanggal. Elég sok meghallgatást szerveztünk már, hogy tapasztalatból mondhassam. Én is bele estem egy SE211-es erősítővel, szét is szedtem, pedig sok jó alkatrész volt benne. :cry:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 10:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
[/quote]
Dehogy kötözködök, csak örülök, hogy egy újabb csöves a csapatban. De ettől még igaz a visszacsati nélküli torzítási érték.Hidd el a tapasznyalat azt mutatja, hogy sokan összetévesztik ezt a torzítást a magasban gazdag, és ez miatt igen részletező hanggal. Elég sok meghallgatást szerveztünk már, hogy tapasztalatból mondhassam. Én is bele estem egy SE211-es erősítővel, szét is szedtem, pedig sok jó alkatrész volt benne. :cry:[/quote]

Már azt hittem hogy kötözködsz, még jó hogy ez tőled távol áll. :lol: :lol:
Komolyra fordítva, miért olyan nagy baj a torzítás? Nem az a lényeg hogy mit hallok? Végül is illúzió az élet!
Ha én a csöves 3%-os torzításával úgy érzem hogy úgy szól a hang mintha a fateromnál bent a stúdióban hallgatnám pl. a cintányért, ellenben a tranyós, vagy visszacsatolt csöves eredeti cintányér hangzására kevésbé hajazó hangja.
Egyre jobban hajlok arra a feltevésre amit olvastam neten, hogy az eredeti hangosítás nélküli zenében hasonló összetételűek a harmonikusok(mintha torzítása lenne a hangszernek), mintha pl. 2-3% torzítású csövest hallgatnék, aztán ezt a tranyó, meg a mindenféle VCS, stb. módosítja, mi persze gondoljuk, hogy jó irányba (hísz a szinuszunkat torzítás-mentesebben viszi át), de lehet hogy pont ezzel vesszük ki a zene eredetei bonyolult összetevőit.
Na ez persze csak egy meglátás, nyugodtan lehet győzködni. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 11:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Faterod ezek szerint valami hangmérnök? Ő mint szólt az erősítődhöz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 12:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:
Faterod ezek szerint valami hangmérnök? Ő mint szólt az erősítődhöz?

No látod majdnem...de mégsem. :P
Gitáros. Viszont mint ebből kiderül, nem csöves-erősítő-tesztelő-szakmérnök, így nem is hallotta még. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 12:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Pedig akkor van némi köze a zenéhez és szerintem lehetne adni a véleményére. Pl. valami gitáros zenét beteszel neki és meghallgattatod vele, hogy melyik variáció áll közelebb a valósághoz. Akusztikus gitáron játszik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 13:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
mayky írta:
Pedig akkor van némi köze a zenéhez és szerintem lehetne adni a véleményére. Pl. valami gitáros zenét beteszel neki és meghallgattatod vele, hogy melyik variáció áll közelebb a valósághoz. Akusztikus gitáron játszik?

Bármin eljátszik, de alapban elektromos gitár a főprofil.
Meg is fogom egyszer hallgattatni vele, de azért én is meg tudom ítélni, mivel sokáig laktam vele, így egyfolytában hallgattam a gitározást, és ezer koncerten, próbán, stúdióban voltam, persze nem mostanában, inkább ifjú koromban. :lol:
És a jó fülét is örököltem, vagyis úgy néz ki. :lol:
Viszont kicsit akusztikus gitározom, de csak nagyon gyatrán :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
mayky írta:
Pedig akkor van némi köze a zenéhez és szerintem lehetne adni a véleményére...

Nálunk rajtam kívül mindenki zenél a családban (furulya, hegedű, zongora), én sajnos még a kottát sem tudom olvasni. :(
Talán ezért is építettem mindeddig arra alkalmatlan csövekből erősítőt... :lol:

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én meg egy kicsit tudok repülőt vezetni, de motor nélkül, ezért is hallgatok csöves erősítőt, mindenből a természeteset. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 15:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
lpcollector írta:
mayky írta:
Pedig akkor van némi köze a zenéhez és szerintem lehetne adni a véleményére...

Nálunk rajtam kívül mindenki zenél a családban (furulya, hegedű, zongora), én sajnos még a kottát sem tudom olvasni. :(
Talán ezért is építettem mindeddig arra alkalmatlan csövekből erősítőt... :lol:


Szintén Zenész? :lol: :lol: Mármint a család :D
Na akkor tudod miről van szó, én is lehettem volna zenész, mert tehetségem van, de az nagyon nem elég, komoly ambíció, és kitartás nélkül. Ráadásul gyerekkorban kell komolyan elkezdeni, mert később már nehezen tanul az ember.. :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 15:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
dys-cus írta:
Én meg egy kicsit tudok repülőt vezetni, de motor nélkül, ezért is hallgatok csöves erősítőt, mindenből a természeteset. :)

Nem veszélyes azt?, azért az a sok utas... :lol: :lol: :lol:
De viccesek vagyunk ma :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 15:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Vannak a neten jó kis csöves könyvek is, nagyon tanulságosak:
http://www.oestex.com/tubes/Moers%20UL_1.pdf

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 03:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Azért tegyük már tisztába a gyereket. (Én eddig 3-nak töröltem a seggét, nem nagy élvezet) 2-3 % torzításról még csőnél sincs értelme beszélni, akár nyílt hurokban sem (kivétel a VÉGE), aki ilyet elkövet, ne építsem csövest. Csővel is lehet tized százalék alá menni, ráadásul jobb a hangja is..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 09:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
FordPrefect írta:
Azért tegyük már tisztába a gyereket. (Én eddig 3-nak töröltem a seggét, nem nagy élvezet) 2-3 % torzításról még csőnél sincs értelme beszélni, akár nyílt hurokban sem (kivétel a VÉGE), aki ilyet elkövet, ne építsem csövest. Csővel is lehet tized százalék alá menni, ráadásul jobb a hangja is..

Lássuk be ez így nem igaz,számos SE erősítő van a piacon és az otthonokban amivel az emberek zenét hallgatnak.
Rengeteg kékvérű PP meghallgattam be egy sem jött be nekem, persze ez ízlés kérdése. Valami idegesítő van a hangjukban.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 10:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
FordPrefect írta:
Azért tegyük már tisztába a gyereket. (Én eddig 3-nak töröltem a seggét, nem nagy élvezet) 2-3 % torzításról még csőnél sincs értelme beszélni, akár nyílt hurokban sem (kivétel a VÉGE), aki ilyet elkövet, ne építsem csövest. Csővel is lehet tized százalék alá menni, ráadásul jobb a hangja is..

Persze ez csak egy példa volt, dunsztom sincs mennyi a torzítása a gépemnek így, de mi van ha nekem így tetszik, torzítatlanul meg kevésbé ;)
No mivel kíváncsi is vagyok, várom hogy majd meghallgathassak más csöveseket, aki úgy gondolja hogy igen jó a gépe csak szóljon, egy fülelést megérhet :)
Mivel szeretnék minél jobb cuccot csinálni, ki kéne választani mit legyen a kiszemelt áldozat :P
Bár most én egy OTL-re hajlok, hogy teljes legyen az arzenál, aztán kitalálom, melyik irány a tuti nekem:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 11:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"aki úgy gondolja hogy igen jó a gépe csak szóljon, egy fülelést megérhet"
Más is akar jönni, tessék összefogni, 3-4 emberrel elbírok. :) Hozd el az erősítőt is, és összehallgatjuk. Majd veszek elegendő papírzsepit nektek... :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 12:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
dys-cus írta:
"aki úgy gondolja hogy igen jó a gépe csak szóljon, egy fülelést megérhet"
Más is akar jönni, tessék összefogni, 3-4 emberrel elbírok. :) Hozd el az erősítőt is, és összehallgatjuk. Majd veszek elegendő papírzsepit nektek... :D

Nem hiszem hogy az enyémmel érdemes lenne összehasonlítani, biztos vagyok benne hogy a profiknak itt a fórumon jobbak vannak mint nekem ;)
Hisz ez csak egy kezdő kis masina. Én én inkább arra lennék kíváncsi hogy a profik erősítői közül, mely tetszene nekem, ami nem jelenti azt hogy az a legjobb, csak az én ízlésemnek mi felelne meg. A helyett hogy 100 félét megépítenék egy rakás pinzért, mindjárt tudnám mire kell áldozni. :)
Ide értem a csövesek minden válfaját, tehát egy nagy betűs 300B SE-t is meghallgatnék egészen egy jó kis OTL-ig. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 13:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Vidd el dys-cus-hoz nyugodtan, kicsit nem figyelsz oda, mindjárt ARC-d lesz..

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 13:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
GA2 írta:
Vidd el dys-cus-hoz nyugodtan, kicsit nem figyelsz oda, mindjárt ARC-d lesz..

Azt hittem, nem engedi majd haza az erősítőm :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 14:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az ARC-vel sokkal olcsóbban kijössz, mint az otl-el. Főleg, ha a villanyszámlát is belekalkulálod. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 14:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
gabor80 írta:
GA2 írta:
Vidd el dys-cus-hoz nyugodtan, kicsit nem figyelsz oda, mindjárt ARC-d lesz..

Azt hittem, nem engedi majd haza az erősítőm :lol:



VTF?? :shock:

Nem olvastad, hogy idáig az ő erősítőjéhez képest, minden más, csak egy határ szar volt? Még a gyári arc sem olyan, az is alulmaradt? :lol:

Na figyu, erre ne számíts szerintem. Olyan erősítőt még nem hordott a föld a hátán, ami jobb lett volna dys-cus-énál, de még olyat se, ami nem lett volna mérhetetlenül sokkal szarabb. Nem is lesz olyan soha sem, mégha olyat is viszel oda, aminek jobb a hangja, dys-cus szerint akkor is rosszabb lesz, ez borítékolható! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 14:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Az a gond ezekkel a meghallgatásokkal, hogy a többség nem hallgatni, hanem téríteni akar. Erre meg sokunknak nincs szüksége. Másrészt a körülmények igen fontosak. Aki nagy teljesítményű erősítőre és kis érzékenységű hangfalra épített ki rendszert, annak a rendszerébe én hiába kötném be a max 15W-os erősítőmet - sőt, van 5W-os verzió is az AD1-ekkel - igen csúnyán elvéreznék a teljesítmény hiánya miatt. Másrészt az én hangfalaimon - amik úgy vannak tervezve, hogy 3W-ra is megszólaljon - egy nagy teljesítményű PP erőszakos hangja igen gyorsan befejeztetné a zenehallgatást.
Szóval önmagába erősítőt cipelgetni nincs sok értelme, de ha már hangfalutaztatás is szóba kerül, akkor olyan szintre bonyolódik a dolog, hogy inkább hagyjuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 15:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Vidd el dys-cus-hoz nyugodtan, kicsit nem figyelsz oda, mindjárt ARC-d lesz..

Meglehet! :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 15:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
gabor80 írta:
GA2 írta:
Vidd el dys-cus-hoz nyugodtan, kicsit nem figyelsz oda, mindjárt ARC-d lesz..

Azt hittem, nem engedi majd haza az erősítőm :lol:



VTF?? :shock:

Nem olvastad, hogy idáig az ő erősítőjéhez képest, minden más, csak egy határ szar volt? Még a gyári arc sem olyan, az is alulmaradt? :lol:

Na figyu, erre ne számíts szerintem. Olyan erősítőt még nem hordott a föld a hátán, ami jobb lett volna dys-cus-énál, de még olyat se, ami nem lett volna mérhetetlenül sokkal szarabb. Nem is lesz olyan soha sem, mégha olyat is viszel oda, aminek jobb a hangja, dys-cus szerint akkor is rosszabb lesz, ez borítékolható! ;)

Ha te mondod.
Csak zárójelben: ( az eredetirtől különbözik az enyém hangja)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 15:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
KD mester írta:
Az ARC-vel sokkal olcsóbban kijössz, mint az otl-el. Főleg, ha a villanyszámlát is belekalkulálod. :twisted:

Ezt gondolom, bár nem látom vészesnek a helyzetet. 5K-ért már lehet 6c33-at venni, 4db kéne, meg a meghajtók, plusz táp-fűtőtrafó igaz az minden mennyiségben, de aztán ki is fújt. Ha esetleg ha kondi kell, első körben olcsóbbal is meg lehet úszni.
Dys-cus ARC-ával lehet hogy olcsóbb lenne, de talán mégsem, hisz muszáj lennék a világhírű Dys-cus trafót használni, viszont ha jól tudom, nem dolgozik olcsón a mester :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 15:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Barth Ida írta:
Az a gond ezekkel a meghallgatásokkal, hogy a többség nem hallgatni, hanem téríteni akar. Erre meg sokunknak nincs szüksége. Másrészt a körülmények igen fontosak. Aki nagy teljesítményű erősítőre és kis érzékenységű hangfalra épített ki rendszert, annak a rendszerébe én hiába kötném be a max 15W-os erősítőmet - sőt, van 5W-os verzió is az AD1-ekkel - igen csúnyán elvéreznék a teljesítmény hiánya miatt. Másrészt az én hangfalaimon - amik úgy vannak tervezve, hogy 3W-ra is megszólaljon - egy nagy teljesítményű PP erőszakos hangja igen gyorsan befejeztetné a zenehallgatást.
Szóval önmagába erősítőt cipelgetni nincs sok értelme, de ha már hangfalutaztatás is szóba kerül, akkor olyan szintre bonyolódik a dolog, hogy inkább hagyjuk.

Soha nem akartam senkit megtéríteni. Azt is tudom, hogy van itt olyan ember, akinek 211-es SE erősítője összevethető az enyémmel, lehet rajtuk vitatkozni.
Amiben az enyém pont jó, hogy akármilyen hangfalon mexólal, a hangzási balansza, tonalitása, minősége nem változik, semmi féleképp nem lessz erőszakos. Mikor a haverom gyárijával hasonlítjuk össze, akkor bizony 2-3 Wattal szól, mert az ESS hangfal van vagy 94dB-es. Én még a te 3 Wattra tervezett doibozaidra is rámerném kötni, de még egy 2 Ohmos extrém impedanciájú dobozra is. Igaz én itthon stabil 6 Ohmon hallgatom, csak a bassz hanxóró rezópontja emelkedik ki ebből. Egyébként a véleményem meg az, hogy a hallott hang minősége 80%-ban a hangszórótól függ, az erősítő és a forrás kb 9,5-9,5%, a maradék meg a wudu. Valamint elmondhatjuk azt is, hogy egy jó erősítő bármilyen hangszórón jól szól, maximum a hangerő lessz nagyobb vagy kissebb, ha egyébként a többi kitétel változatlan.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 15:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
dys-cus írta:
GA2 írta:
Vidd el dys-cus-hoz nyugodtan, kicsit nem figyelsz oda, mindjárt ARC-d lesz..

Meglehet! :D

Egyébként a kimenőm is ARC-hoz készült, méghozzá a tiedhez, Joepapa legalább is ezt mondta, csak aztán nem vágott bele. Én meg lealacsonyítottam a kimenőt egy sima PP-hez :D
De nem olyan rossz ez a kimenő, nem tudom ki tekerte, lehet vki magára ismer. Vékony Si-os lemezre van tekerve M102b-re, 50-60 éves rézből, selyemszigeteléssel. Ennyit tudok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 15:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gabor80 írta:
KD mester írta:
Az ARC-vel sokkal olcsóbban kijössz, mint az otl-el. Főleg, ha a villanyszámlát is belekalkulálod. :twisted:

Ezt gondolom, bár nem látom vészesnek a helyzetet. 5K-ért már lehet 6c33-at venni, 4db kéne, meg a meghajtók, plusz táp-fűtőtrafó igaz az minden mennyiségben, de aztán ki is fújt. Ha esetleg ha kondi kell, első körben olcsóbbal is meg lehet úszni.
Dys-cus ARC-ával lehet hogy olcsóbb lenne, de talán mégsem, hisz muszáj lennék a világhírű Dys-cus trafót használni, viszont ha jól tudom, nem dolgozik olcsón a mester :D :D


Svetlana 6L6GC 15000Ft/válogatott pár. 40W ot simán ki lehet venni belőle. És betehető az ARC kapcsolásokba, csak a táppal kell lejebb menni. A fűtés is csak 1,6A 6,3V. És ez jó minőségű audio cső. A Mester 1/3 áron dolgozik mint a Lundhal, és jobb minőségben, teljes garanciával, és biztos tuti vassal. Ugyan is azon sok múlik. Ha Te kezdesz tekerni, akkor is rámegy annyi pénz, és nem biztos, hogy jobb lessz a sok kísérlet után mint az enyém. Akkor mi is a drága? (Persze vak csirke is nekimegy a falnak, vagy hogy is van?) :) A drága az, mikor valaki 30 rugóért vesz egy méter kábelt, vagy 20 rugóért valami extra cstoló kondit, és azt hiszi ezektől húhára hígend lett az erősítője. Nos az ARC kapcsolás ennél olcsóbb, és jobb.Mellesleg nem csak ARC-be való trafót tekerek. Jöhetnek SE fanok is. Tekertem egy trafót a minap. Mindjárt lessz róla íromány a jelforrás topicban.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 16:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gabor80 írta:
dys-cus írta:
GA2 írta:
Vidd el dys-cus-hoz nyugodtan, kicsit nem figyelsz oda, mindjárt ARC-d lesz..

Meglehet! :D

Egyébként a kimenőm is ARC-hoz készült, méghozzá a tiedhez, Joepapa legalább is ezt mondta, csak aztán nem vágott bele. Én meg lealacsonyítottam a kimenőt egy sima PP-hez :D
De nem olyan rossz ez a kimenő, nem tudom ki tekerte, lehet vki magára ismer. Vékony Si-os lemezre van tekerve M102b-re, 50-60 éves rézből, selyemszigeteléssel. Ennyit tudok.

Nem hangzik rosszul, csak ne SM102 lenne. Krizsi tudna erről mesélni. Persze ha valami féle AN mag, akkor más.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 16:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Talán ez az ARC koppincs nem is olyan drága lenne, csak + 1 cső kellene bele az elejére a fázisforgatásra, vagy az helyett fázisfordeító trafóval is lehetne indítani, természetesen az is Dyscus gyártmány. :D Azt bifillárisan tekerem, mint azt a trafót amit feltettem a dakos topicba az elébb. Elviekben az is jó lenne, mert fázisfordítós, csak a priméren, de az áttétel 1:1.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 16:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
dys-cus írta:
Nem hangzik rosszul, csak ne SM102 lenne. Krizsi tudna erről mesélni. Persze ha valami féle AN mag, akkor más.


Nem véletlen hogy nem szól rosszul, de biztos hogy sokkal jobban is szólhatna :)
A drága Dys-cus trafót nem úgy értettem persze, gondolom hogy megéri, ár/érték arányban is, csak abszolút értékben, válság van tudod... :D
Lehet egyszer próbálkozom az ARC-al, de nekem valszin bonyi lenne, gondolom elég komolya a kapcsi.
De egyszer egy csoportos hallgatást bevállalnék :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 16:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gabor80 írta:
dys-cus írta:
Nem hangzik rosszul, csak ne SM102 lenne. Krizsi tudna erről mesélni. Persze ha valami féle AN mag, akkor más.


Nem véletlen hogy nem szól rosszul, de biztos hogy sokkal jobban is szólhatna :)
A drága Dys-cus trafót nem úgy értettem persze, gondolom hogy megéri, ár/érték arányban is, csak abszolút értékben, válság van tudod... :D
Lehet egyszer próbálkozom az ARC-al, de nekem valszin bonyi lenne, gondolom elég komolya a kapcsi.
De egyszer egy csoportos hallgatást bevállalnék :D

Nem olyan bonyolult, csak furcsán van rajzolva. Meghallgatásnak állok elébe, ünnepek után jó, van más érdeklődő is. Az elébb lemaradt a fénykép a nem túl bonyolult ARC-ről. Ezt simán meglehet építeni 6L6-al, fázisfordítóval az elején. A képen látható az szimmetrikus bemenetű. Ez csak a deszkamodell, de azóta már szól.


Csatolmányok:
DSCF0093.jpg
DSCF0093.jpg [ 197.3 KiB | Megtekintve 48420 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: feket663 valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség