audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.02. 06:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 211 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.03.19. 09:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
A panelen levő alkatrészek értékeit ellenőrizted ? Volt már rá példa, hogy nagyságrendileg eltérő értékű, eleve rossz értékű került egy-egy pozícióba. Kínai olcsó-tömeg-panelról van szó...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.03.19. 13:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.04.07. 11:06
Hozzászólások: 18
Én javasolnám a jelenlegi régi táp kondenzátorok cseréjét. A half bridge konfigurációnál fellép a bus pumping effektus. (csatoltam róla képet) A bus pump PWM frekvenciával (ha jól tudom itt 400kHz) lép fel. Ezt csak Low ESR kondenzátorral tudod lekezelni. Elvileg a panelen van néhány 100uF táp kondenzátor, de lehetséges, hogy nem elég és a túlfeszültség miatt a védelem belép.


Csatolmányok:
bus_pump.JPG
bus_pump.JPG [ 148.8 KiB | Megtekintve 12155 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.03.19. 19:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Ihtiander írta:
...Sajnos, bekötés után el is szomorodtam, mert az erősítők védelme megszólal, legalábbis én ezt gyanítom...
Az erősítő szól, de szakadozik a hang. A jelenség az, hogy körülbelül másodpercenként lekapcsolja a kimenetet, a zöld led pedig villog.
Jól látom a képen, hogy Elkók a csatoló kondik? Esetleg nem ezek szivárgása okoz egy DC elmászást a kimeneten, ami miatt letilt a védelem? :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.03.20. 09:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
1. Próbálj csak egy végfok panelt bekötni - hogy magában csinálja-e. Próbáld meg rövidre zárt bemenettel is, hangszóró nélkül is.
2. Ha igen, akkor javaslom, vedd ki a trafót abból a dobozból. Vegyél 4 db gyors nagy áramú egyenirányító diódát (az úgyis kell, a többé-kevésbé tisztességes hangot akarsz kicsikarni az erősítőből). A trafó után viszonylag kis távolságra csinálj belőle graetzet. Utána max 10 cm-es dróttal kössél be két jó minőségű 10000uF, legalább 63V-os kondit. Ezt minél rövidebb, max 10 cm-es huzallal kösd be a panelre, egy db panelre. Ha ekkor nem kapcsolgat, kösd be a másik panelt is.
Ha ezután is kikapcsol az egy db panel, akkor a panel hulladék. Ekkor lehetőséged van visszaküldeni a világ másik felére. Ha nem küldöd vissza mert játszani szeretnél vele, akkor mindenképpen javaslom cserélni a panelon a két nagy kondit. Oda jó minőségű low esr kell. A kínai vagy nem teszi bele az esr kondit, vagy gagyit tesz bele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2019.04.02. 01:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2019.03.12. 17:19
Hozzászólások: 13
Köszönöm szépen a tanácsokat és a segítséget. Amint rájutok, meg fogom próbálni az ajánlott megoldásokat és be fogok számolni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.07.21. 19:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Megboldogult Sanyi barátom tiszteletére és emlékére (szomorúan olvastam a történteket, én el voltam "veszve" pár évre...) kijelentem, hogy 9 éve rendületlenül és töretlenül hallgatom az általa készített IRS 250 Wattos modulokból épített végfokot (Pafi mester által készített spec tápegységgel). Köszönik, jól vannak, azóta sem kellett sem más, sem jobb. Sanyi, elégedetten olvasnád ezt....mondanád, hogy azóta már 15-ször upgradelted :(
Kérdezném tőletek, bár ez rég volt, nincs véletlen valakinél fölösben 2 db ilyen panel még, amit tudna nélkülözni?
PM-ben is jöhet, ármegjelöléssel. (Bi-amp projecthez kellene).
Köszi.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.08.09. 20:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Új kérdéseim (remélem nem költői):
Half bridge vs. Full bridge mód. Valóban jobb lehet paraméterek, bus pumping, damping factor szempontjából pl sztereó IRAUDAMP verziók hídban (full bridge) üzemeltetett használata?
Mivel lehet javítani még esetleg a komplexebb hangdobozok (hangváltó értelemben) kézbentartását?
Én 2012-es Sanyi-féle modulokkal rendelkezem, és ő már nem tud nekem segíteni a fejlesztésében. De szívesen fogadnék más szakemberektől is válaszokat.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.09.09. 17:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Még nem adtam fel, illetve még mindig keresek a 2012 utáni gyártmányaiból 2 db legalább 150 Wattos, eladó panelt.....
Nekem a bemeneti OPA nélküli 2011-es verziók vannak, évek óta hallgatom.
2 problémám volt vele mindig, amit még szívesen orvosol(tat)tam volna.
1. Kicsit megnövelni a bemeneti érzékenységet, úgy, hogy ne menjen a hangminőség rovására.
2. Mindig volt egy enyhe olyan érzésem, hogy picit talán magasba húzó a hangja. Visszaolvastam, de én szakmailag nem vagyok elég jó ahhoz, hogy értelmezzem/orvosoljam.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.06.20. 22:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Egyszerű, és lehet, hogy láma kérdés.
Adott egy sztereo D osztályú végfok. Hagyományos tápegységgel hajtva. (+-75 Volt, 900 Watt toroid, 2x15.000 uF szűrés. A végfok 2x300 W szinusz/4 ohm).
Probléma: kikapcsolás után minimum 1 percet kell várni, hogy a végfokmodul kimenjen protect módból, azaz a táp kisüljön annyira, hogy újra rendesen elinduljon a végfokmodul. (van kimeneti hangszóróvédő elektronika is).
Ha hamarabb kapcsolom vissza, protect módban marad a végfokpanel (külön ledek jelzik a protect és az OK módot).
Komoly, IRS2092s alapú, audiophile USA végfok).
Mivel kikapcsoláskor a kimeneti relé is azonnal bont, szinte semmi nem terheli a tápot. A végfokmodul viszont a védelmei miatt, nem teljesen kisült pufferfeszültségre "ráindítva" nem hajlandó indulni.
Ha megvárom az 1 percet, semmi gond, "nulláról" normálisan indul mindig. A bekapcsolás egy mezei on-off, egyből megy a 230 egy kis zavarszűrés után a trafóra.
A +-75 Volt a pufferekről pedig direktben megy a végfokra.
Kérdés: kell-e ennek jelentőséget tulajdonítanom, vagy ez ilyen esetben természetes? Esetleg, van-e rá praktika?
Bízom benne, hogy érthetően írtam körül...
(Más szóval, nehezményezheti valaki ilyen teljesítménynél, hogy 2 ki-bekapcsolás közt 1 percet kell várnia?)

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.06.21. 06:56 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Én nem mondanám problémának első ránézésre. Ha az időt csökkenteni akarod, akkor kisütő ellenállásokkal megteheted. 3.3-3.9k/3-5W-os ellenállások a pufferekkel párhuzamosan, jelentősen rövidíthetik az időt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: IRS2092 alapú erősítők
HozzászólásElküldve: 2021.06.21. 07:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Köszi, Sajti, végülis én is erre jutottam. Ami zavar, hogy egy túlfogyasztó, és állandóan melegedő elemet kell bevinnem az amúgy jó hatásfokú rendszerbe.
De elképzelhető, hogy vagy a kimeneti védelemre, vagy a lágyindítóra teszek valami segédrelés megoldást, ami NC-ben "rázárja" a kisütő-segédellenállást a tápkimenetre, induláskor pedig bont. Túlgondolni sem akarom :) hiszen a készülék kiválóan működik, Hypexek, Nuprime-ok és Icepowerek ellen lett tesztgyőztes (hangra és mérésileg is), tehát együtt lehet élni azzal, hogy nem kapcsolgatom ki-be félpercenként. (Még alul is specifikáltam a toroidot, simán megvan 1 kW).

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 211 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség