audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.11.20. 09:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati feszültség
HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 23:46 
Alapítótag

sajti írta:
Próbált már bárki 1:1-es leválasztó trafót az audio rendszere előtt? Elvileg szépen le kellene válassza a kapcsolóüzemű tápok nagyfrekvenciás zavarait, a szekunder oldal földfüggetlen is, talán ez is valamivel kevesebb zavart jelentene. Vélemény?

Sajti

Voltam a kolegámnál ls neki van trafo a cd és az erosito elott is.Teszt volt :a lényeg hogy nagyobb tér és nagyobb dinamika simább hang..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.09.03. 08:49 
Kiemelt Tag

Szabó Zoltán írta:
NHX 3x2,5mm2 halogénmentes, de nem tűzálló, világosszürke 9mm köpeny, tömör erek, nem drága
Eurokábelnél szokott lenni (1117Hunyadi J u 16
Nem kell vastagabb, és az egész hifi csak egy kábelről működjön. Nekem régóta bevált.

Megvettem a kábelt, nagyon szép, nagyon jó, de ezt egy négyes konnektorban dugaljról dugaljra átkötögetni, háááááát....

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.09.20. 08:20 
Kiemelt Tag

sajti írta:
Szabó Zoltán írta:
NHX 3x2,5mm2 halogénmentes, de nem tűzálló, világosszürke 9mm köpeny, tömör erek, nem drága
Eurokábelnél szokott lenni (1117Hunyadi J u 16
Nem kell vastagabb, és az egész hifi csak egy kábelről működjön. Nekem régóta bevált.

Megvettem a kábelt, nagyon szép, nagyon jó, de ezt egy négyes konnektorban dugaljról dugaljra átkötögetni, háááááát....

Sajti

Elkészült az ösvény, és tegnap végre meg is hallgattam. Azt kell mondjam, hogy minden fillért megért, amit beletettem.

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.09.21. 09:29 
Kiemelt Tag

sajti írta:
Elkészült az ösvény, és tegnap végre meg is hallgattam. Azt kell mondjam, hogy minden fillért megért, amit beletettem.
Hálózati elosztót is érdemes ésszel kicst megpakolni szűrőkondikkal, filléres mod és nagyon működik. Ha odaérek, akkor kisérletezem már alacsony frekin is hatásos ferrittel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.09.21. 09:35 
Kiemelt Tag

mzperx írta:
sajti írta:
Hálózati elosztót is érdemes ésszel kicst megpakolni szűrőkondikkal, filléres mod és nagyon működik. Ha odaérek, akkor kisérletezem már alacsony frekin is hatásos ferrittel.

Így most nincsen elosztóm. 4db konnektor van a falon, az most éppen elég...

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.09.21. 10:27 
Fórumtag

mzperx írta:

Többször is megpróbáltam, úgy filléres, mint drága kondikkal, de a legszerencsésebb esetben is csak "hangolásra" volt alkalmas. A ferritet, mint közösmódusú zavarfojtót én kerülném, viszont akciós áron vettem anno a Lomexben néhány apró nanós VAC gyűrűsmagot. A fiókban pihentek, mikor egy másik fórumon olvastam Istvan01-től, hogy mire használja. Ráhúzva a hálózati kábelekre, arra az egyre mondanám, hogy ízlés dolga. Két hét múlva viszont ellenpróbaként levettem, és soha többé nem kerültek vissza... az RFI zavarérzékenységet illetően lényeges szempont lehet, hogy az erősítőim csövesek, és egyikben sincs 4dB feletti negatív visszacsatolás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.09.21. 19:26 
Kiemelt Tag

bta írta:
mzperx írta:

Többször is megpróbáltam, úgy filléres, mint drága kondikkal, de a legszerencsésebb esetben is csak "hangolásra" volt alkalmas. A ferritet, mint közösmódusú zavarfojtót én kerülném, viszont akciós áron vettem anno a Lomexben néhány apró nanós VAC gyűrűsmagot. A fiókban pihentek, mikor egy másik fórumon olvastam Istvan01-től, hogy mire használja. Ráhúzva a hálózati kábelekre, arra az egyre mondanám, hogy ízlés dolga. Két hét múlva viszont ellenpróbaként levettem, és soha többé nem kerültek vissza... az RFI zavarérzékenységet illetően lényeges szempont lehet, hogy az erősítőim csövesek, és egyikben sincs 4dB feletti negatív visszacsatolás.
Nem közösmódusú szűrés miatt kerülne be az 1-1db ferrite az "L" és "N" fezetékekre, hanem differenciális szűrés végett.
Eezekről a ferritekről volna szó:
https://katalog.we-online.de/en/pbs/WE- ... 1537550303
Amúgy most nálam az 5-ös elosztó minden dugalja között a réz sínre forrasztva 4 x (10n + 22n +47n + 100n) csücsül már. Most rendeltem 8 x 4,7n "Y" kondit is próbára a "PE" felé...
Egyébként durván működik a sönt, mégha PS Audio van is már a rendszerben :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]