audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 06:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.12.13. 12:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Nem hagy nyugodni a Dune + VLS tápegység kombináció, fejembe vettem, hogy én is készítek egye hagyományos trafó + lineáris stabilizátoros kivitelű tápot a Prime 3.0-hoz.
http://dunebaseprime.hu/hasznos/140-hdi-dune-vls-kuels-tapegyseg

Tehát: A Dune HD Prime 3.0 kapcsolóüzemű tápegysége egy eléggé összetett egység, egyrészt +5 V és +12 V feszültségeket állít elő a processzoros alaplapnak, a USB 2.0 HUB-nak, a BD optikai olvasónak és a beépített 2,5" merevlemeznek.
Ezen feszültségek ki/be kapcsolhatóak a Power On/OFF üzemmóddal (a távirányító kikapcsoló gombjának hosszas - több mint 4 mp - nyomva tartása teljes Power OFF üzemmódot vált ki).

A Power Off IR vevőnek egy független +5 V saját állandó tápáramköre van, a bekapcsoláskor ezen IR egység kiad egy +5 V jelet, ami aktiválja a fő tápegység +5 V és +12 V tápáramkörét.
Szintén a kijelző táplálására a tápegység előállít egy -24 V-os feszültséget (fordított polaritás, a készülék teste itt a pozitív), amely -24 V feszültség megléte ki/be kapcsolható a Power ON/OFF során.
Van még 2 kimenet a tápegységről - F1 és F2 - amik szintén a kijelzőhöz vezetnek, ezek valószínűleg a kijelző elektroluminiszcent display fűtőszálat táplálják, de ez a rész még nem teljesen tiszta.. Ha valakinek van erre információja, annak nagyon örülnék és hálásan megköszönném :D

Ma egy többórás dögunalmas tárgyaláson kézzel lerajzoltam egy v.0 verziójú toroid transzformátoros + nagyon kis zajú 6 stabilizátorból álló tápegység kapcsolási rajzot, amiben még nincs pontosítva az F1, F2 problémaköre.

A rajz alábbikban látható, ha vannak észrevételek, javaslatok vagy további ötletek, kérlek benneteket, ne fogjátok vissza magatokat! ;)


Csatolmányok:
Magyarázat: Új Dune HD Prime 3.0 tápegység
Prime3_linear_supply.jpg
Prime3_linear_supply.jpg [ 243.4 KiB | Megtekintve 23836 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.12.13. 13:16 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szia!
Észrevételem annyi, hogy ezek a lineáris stabilizátorok jelentősen disszipálni fognak.
A Dune házában nincs akkora hely, hogy ez az áramkör ésszerűen beférjen, illetve ha belefér valahogy, akkor is gondoskodni kell a megfelelő szellőzésről.
Külső tápos megoldásnál pedig jó sok lesz a drótozás..

Én kombinálnám a lineáris stabilizátorokat kapcsolóüzemű stabilizátorokkal: csak az analóg áramkörök (és a DAC-ok számára) használnék lineáris stabilizátorokat, a BD/HDD, és a proci részére nyugodtan mehetne egy kapcsolóüzemű szabályozó is..

Persze ehhez kicsit el kell rugaszkodni a belterjes körökben terjedő információktól.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.12.13. 13:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Szia!

Ezen már én is morfondíroztam :?
Biztos, hogy ha megépítem, akkor a teljes lineáris tápegységet (trafóstul) egy külső házba kellesz elhelyeznem.
Most ott tartok, hogy a StandBy (PowerOFF) üzemmód IR vevőjét, a beépített kijelző tápáramkörét mindenképp, és talán :?: a BD optikai meghajtó + a 2,5" merevlemez megtáplálását is meghagynám a kapcsolóüzemű tápnak, az új klasszikus tápegységgel csak a főnyákot táplálnám meg (gyakorlatilag nyák vágás nélkül nem oldható meg az azon lévő analóg részek leválasztása).
És azon is gondolkodok, hogy az eredeti kapcsolóüzemű tápot meghagyjam-e a Dune belsejébe, vagy már ha úgy is készítek egy külső tápot dobozostól, akkor helyezzem át oda, így a Dune-be csak alacsony feszültségű tápbemenet lenne csatlakoztatva (A VLS példájára) :?: :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.12.13. 13:55 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
A benne lévő gyári tápegység elég silány minőségű...

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.12.13. 13:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
sny21 írta:
A benne lévő gyári tápegység elég silány minőségű...


Pont ez a bajom nekem is :(
Ha csak a StandBy IR vevő és a display megtáplálására maradna, talán nem sok vizet zavarna :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.12.24. 16:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Áldott, Békés Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek! ;)
És sok-sok finomságot az asztalra


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség