audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 15:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 19:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Sziasztok!

Egy elméleti kérdésem lenne:
ha pl. egy 4 Ohmos magassugárzóval sorbakötnek egy 4 Ohmos csillapító tagot (nem L-pad), akkor a váltáshoz a kondi értékét 8 Ohmon kell számolni?

Vazze


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 21:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
Vazze írta:
Sziasztok!

Egy elméleti kérdésem lenne:
ha pl. egy 4 Ohmos magassugárzóval sorbakötnek egy 4 Ohmos csillapító tagot (nem L-pad), akkor a váltáshoz a kondi értékét 8 Ohmon kell számolni?

Vazze

Elméletileg igen.
Akkor van gond, ha nagyon mélyen akarod váltani a hangszórót, mert közelebb kerülhetsz a rezonanciához, ahol magasabb az impedancia értéke, és nem lesz meg a kellő csillapítás a rezonancia környékén.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 22:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Köszi!

Idézet:
Akkor van gond, ha nagyon mélyen akarod váltani a hangszórót, mert közelebb kerülhetsz a rezonanciához, ahol magasabb az impedancia értéke, és nem lesz meg a kellő csillapítás a rezonancia környékén.

Igen, ezt tudom. Csak a szimpla soros tag viselkedésében nem voltam biztos. Én L-pad-ot használok, de ez már egy meglévő váltó volt. Van valami előnye az ilyen soros csillapításnak az imp. emelésen kívűl?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 22:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
Ha pont ekkora csillapításra van szükség, akkor ez a legolcsóbb megoldás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.09. 00:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
fdsa írta:
Ha pont ekkora csillapításra van szükség, akkor ez a legolcsóbb megoldás.


Meg a legrosszabb is! Csillapításokat nem pénzzel mérik hangtechnikába.....ajajajajajajj


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.09. 01:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
kikiO írta:
fdsa írta:
Ha pont ekkora csillapításra van szükség, akkor ez a legolcsóbb megoldás.


Meg a legrosszabb is! Csillapításokat nem pénzzel mérik hangtechnikába.....ajajajajajajj

Tömeggyártásban? Dehogynem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.09. 01:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
fdsa írta:
kikiO írta:
fdsa írta:
Ha pont ekkora csillapításra van szükség, akkor ez a legolcsóbb megoldás.


Meg a legrosszabb is! Csillapításokat nem pénzzel mérik hangtechnikába.....ajajajajajajj

Tömeggyártásban? Dehogynem.


Tömeggyártásban igen, azzal egyet értek, de annak semmi köze a minőség & tartósságnak sajnos, pedig minimális ráfordítással lehetne minőséget is gyártani, de nem egy egyszerű soros csillapításon múlna....


Csatolmányok:
L1020323.jpg
L1020323.jpg [ 217.92 KiB | Megtekintve 87453 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.17. 22:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Olyat lehet csinálni, hogy :
jel-soros ellenállás-kondi-tweeter?
A szimpla soros tag értéke egyenlő egy L-pad soros tagjával? (Azonos csillapítás esetén.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.17. 22:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Vazze írta:
Olyat lehet csinálni, hogy :
jel-soros ellenállás-kondi-tweeter?
A szimpla soros tag értéke egyenlő egy L-pad soros tagjával? (Azonos csillapítás esetén.)


A szimpla soros tag értéke egyenlő egy L-pad soros tagjával, vagy is egy 6dB/okt soros váltó!
Ezen verzió csak 50W-ig megfelelő, és nem is éppen a legjobb hangzásilag!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 09:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
O.K.
köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 09:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Idézet:
A szimpla soros tag értéke egyenlő egy L-pad soros tagjával, vagy is egy 6dB/okt soros váltó!

Egy soros ellenállás mióta 6dB-s váltó? És miért pont 50W a határ? Egyébként ezt az elrendezést a kondival pont párhuzamos váltónak hívják. Sorosnál sorbakötöd a hangszórókat... nézz utána, mielőtt ilyen magabiztosan nyilatkozol.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 10:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Péter írta:
Idézet:
A szimpla soros tag értéke egyenlő egy L-pad soros tagjával, vagy is egy 6dB/okt soros váltó!

Egy soros ellenállás mióta 6dB-s váltó? És miért pont 50W a határ? Egyébként ezt az elrendezést a kondival pont párhuzamos váltónak hívják. Sorosnál sorbakötöd a hangszórókat... nézz utána, mielőtt ilyen magabiztosan nyilatkozol.


El kéne olvasni mire is lett a válasz adva!!!
jel-soros ellenállás-kondi-tweeter = 6dB/okt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 16:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Köszönöm, csak kíváncsi voltam.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 17:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
Péter írta:
Köszönöm, csak kíváncsi voltam.

Nyilván nem akarsz vitatkozni, elegánsan kitértél, de attól még pár dolog nem stimmel:

Péter írta:
Idézet:
A szimpla soros tag értéke egyenlő egy L-pad soros tagjával, vagy is egy 6dB/okt soros váltó!

Egy soros ellenállás mióta 6dB-s váltó? És miért pont 50W a határ? Egyébként ezt az elrendezést a kondival pont párhuzamos váltónak hívják. Sorosnál sorbakötöd a hangszórókat... nézz utána, mielőtt ilyen magabiztosan nyilatkozol.

Valóban, a "vagy is" azaz helyesen "vagyis" nyelvtanilag az előtte levő állítást magyarázza az utána levővel, márpedig ez így több ponton is hibás:
- A szimpla soros tag értéke nem egyenlő az L-pad soros tagjával
- Ha egyenlő, ha nem, ebből nem következik a 6 dB/oktáv (ok, hogy a korábban említett soros kondiból igen, de akkor úgy kell fogalmazni, hogy ez egyértelmű legyen)
- Nincs 50 Watt határ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 21:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
pagrus írta:
Valóban, a "vagy is" azaz helyesen "vagyis" nyelvtanilag az előtte levő állítást magyarázza az utána levővel,

;) ;) :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 21:28 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
kikiO írta:
fdsa írta:
Ha pont ekkora csillapításra van szükség, akkor ez a legolcsóbb megoldás.


Meg a legrosszabb is!

Ez marhaság.
Idézet:
Csillapításokat nem pénzzel mérik hangtechnikába.....ajajajajajajj

off.:hangtechnikába > hová?,hangtechnikában >hol? ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 21:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
kikiO írta:

A szimpla soros tag értéke egyenlő egy L-pad soros tagjával, vagy is egy 6dB/okt soros váltó!
Ezen verzió csak 50W-ig megfelelő, és nem is éppen a legjobb hangzásilag!

Mi a legjobb hangzásilag?a 12dB/oktáv,vagy még meredekebb?Mindenhol,minden hangszóróval?
off.:Mi a hejjzet a diy feladóvevénnyel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.21. 14:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
doki írta:
kikiO írta:

off.:Mi a hejjzet a diy feladóvevénnyel?



Doki-doki ha te azt tudnád? Miért kérdezed? Talán esetleg félő, hogy becsaplak? Ha az a doki vagy aki dokinak nemrég postáztam akkor elég hülyén viselkedő!
Azon itteni felhasználók akikkel üzleteltem és normálisan kommunikáltunk, azok jókat röhögnek a ti megrögzött feladószelvényes baromságaitokra, hisz ezen a fórumon mást nem lehet olvasni, mint: Mi a hejjzet a diy feladóvevénnyel?
Azon moderátorok akik ezt megengedik elég rosszul teszik, mert senkire sem tartozik, hisz egy olyan fórumtársat sem tudok megkárosítani aki nem üzletel velem, ha meg nem akar velem üzletelni az maradjon kussba és már akadjon le a témáról, mert nem fogok senkinek sem magyarázkodni, mert utánna ez lenne a válasz: KIDUMA!
A téma címe: Hangváltó kérdések
És a tisztelt moderátorok ezt nem tudom miért hagyják?

Hogy egy picit rosszul írok és fogalmazok? Igen, de én 3 nyelven beszélek és néha nehezemre esik a magyart írni. Sajnálom, a lényeg benne van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.21. 14:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
pagrus írta:
Péter írta:
Köszönöm, csak kíváncsi voltam.

Nyilván nem akarsz vitatkozni, elegánsan kitértél, de attól még pár dolog nem stimmel:

Péter írta:
Idézet:
A szimpla soros tag értéke egyenlő egy L-pad soros tagjával, vagy is egy 6dB/okt soros váltó!

Egy soros ellenállás mióta 6dB-s váltó? És miért pont 50W a határ? Egyébként ezt az elrendezést a kondival pont párhuzamos váltónak hívják. Sorosnál sorbakötöd a hangszórókat... nézz utána, mielőtt ilyen magabiztosan nyilatkozol.

Valóban, a "vagy is" azaz helyesen "vagyis" nyelvtanilag az előtte levő állítást magyarázza az utána levővel, márpedig ez így több ponton is hibás:
- A szimpla soros tag értéke nem egyenlő az L-pad soros tagjával
- Ha egyenlő, ha nem, ebből nem következik a 6 dB/oktáv (ok, hogy a korábban említett soros kondiból igen, de akkor úgy kell fogalmazni, hogy ez egyértelmű legyen)
- Nincs 50 Watt határ


A korábban említett soros kondiból igen!
Hogy nem egyértelműen fogalmazom azt nem ilyen hangnemben kellene közzétenni, hisz 3 nyelven kommunikálok és nehezemre esik írni normálisan, de ettől függetlenül érhető szerintem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.21. 14:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
pagrus írta:
Péter írta:
Köszönöm, csak kíváncsi voltam.


- Nincs 50 Watt határ


Elméleti síkon nincs, de gyakorlati síkon van! De ha értesz hozzá némileg akkor tudod ez mit jelent!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.21. 23:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
kikiO írta:
doki írta:
kikiO írta:

off.:Mi a hejjzet a diy feladóvevénnyel?



Doki-doki ha te azt tudnád? Miért kérdezed? Talán esetleg félő, hogy becsaplak? Ha az a doki vagy aki dokinak nemrég postáztam akkor elég hülyén viselkedő!
Azon itteni felhasználók akikkel üzleteltem és normálisan kommunikáltunk, azok jókat röhögnek a ti megrögzött feladószelvényes baromságaitokra, hisz ezen a fórumon mást nem lehet olvasni, mint: Mi a hejjzet a diy feladóvevénnyel?
Azon moderátorok akik ezt megengedik elég rosszul teszik, mert senkire sem tartozik, hisz egy olyan fórumtársat sem tudok megkárosítani aki nem üzletel velem, ha meg nem akar velem üzletelni az maradjon kussba és már akadjon le a témáról, mert nem fogok senkinek sem magyarázkodni, mert utánna ez lenne a válasz: KIDUMA!
A téma címe: Hangváltó kérdések
És a tisztelt moderátorok ezt nem tudom miért hagyják?

Hogy egy picit rosszul írok és fogalmazok? Igen, de én 3 nyelven beszélek és néha nehezemre esik a magyart írni. Sajnálom, a lényeg benne van!



Hmmm de magas a ló már megint...
Sztem senki nem röhög , mint ahogy senki sem fogja a pártodat! Ez nem tűnt fel? Néha kapsz egy bekérdezést de sztem jogosan. Ezt te is érzed azért "támadsz" viszont, más érved meg nincs.
Egyáltalán mit keresel itt? Hívott valaki? Marasztal valaki?
Hidd el semmi újat nem tudsz ehhez a fórumhoz hozzátenni amit pl doki kútfőből ne rázna ki...
Ha meg magyar vagy ne essen nehezedre magyarul, értelmesen írni ha már az az anyanyelved. Amúgy az?
Érzed te a bajt csak kínos beismerni, meg tartoznod kell valahová. Hidd el nem erőlteti senki. Tényleg mióta itt vagy azóta szól ez a fórum a ratyi diy feladóvevényedről. De ezt te hoztad. Kérte valaki?Miért fontos neked ez a hely? Magadba válaszold meg.
Megfogadtam nem írok semmit de egyszerüen nem bírtam ki annyira gáz amit és ahogyan csinálsz.
Speciel tökre lesz@rom a viselt dolgaid azután, hogy pl zoli12 nek adsz egy magyarázatot és ő ezután beírja , hogy " a topic zárható, minden megoldódott rendeződött". De addig ne haragudj engem zavar, hogy egy ..... van a szobában. Ráadásul osztja az észt, hogy kinek mit kellene tennie, öreg, régi fórumosnak bedumál a magas lóról.
Lehet a moderátorok azért hagyják a neked "te szerinted" beszólást mert valahol Ők is egyetértenek vele... Sztem nem érted de vannak emberek akik értik mi az , hogy erkölcs...
De minek is magyarázok itt neked.... :D

Mindenki másnak bocs az offért. Szóljon a topic a témájáról

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára winkleer 2012.01.22. 00:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.22. 00:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
CSAK lázítani tudtok!!!!! :evil:
Magyar vagyok, de kint is dolgozom sokat azért megy már nehezen a magyar, és képzeld van rálátásom a hangtechnikára, hisz mérnökként dolgozom kint!
Egyetértenek vele??? Milyen a színvonala ennek az oldalnak??? Nyissak a neten neki nemzetközi kutatást? Mert a kinti hasonló oldalak messze verik ezt!
Hát itt vannak moderátorok gratula!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.22. 11:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 10:22
Hozzászólások: 97
kikiO írta:
CSAK lázítani tudtok!!!!! :evil:
Magyar vagyok, de kint is dolgozom sokat azért megy már nehezen a magyar, és képzeld van rálátásom a hangtechnikára, hisz mérnökként dolgozom kint!
Egyetértenek vele??? Milyen a színvonala ennek az oldalnak??? Nyissak a neten neki nemzetközi kutatást? Mert a kinti hasonló oldalak messze verik ezt!
Hát itt vannak moderátorok gratula!



( Milyen a színvonala ennek az oldalnak??? Nyissak a neten neki nemzetközi kutatást? Mert a kinti hasonló oldalak messze verik ezt! )

Szerintem ezzel a megnyílvánulásoddal "remélem" kieszközöltél egy végleges tiltást erről a fórumról!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.22. 11:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
regina írta:
kikiO írta:
CSAK lázítani tudtok!!!!! :evil:
Magyar vagyok, de kint is dolgozom sokat azért megy már nehezen a magyar, és képzeld van rálátásom a hangtechnikára, hisz mérnökként dolgozom kint!
Egyetértenek vele??? Milyen a színvonala ennek az oldalnak??? Nyissak a neten neki nemzetközi kutatást? Mert a kinti hasonló oldalak messze verik ezt!
Hát itt vannak moderátorok gratula!



( Milyen a színvonala ennek az oldalnak??? Nyissak a neten neki nemzetközi kutatást? Mert a kinti hasonló oldalak messze verik ezt! )

Szerintem ezzel a megnyílvánulásoddal "remélem" kieszközöltél egy végleges tiltást erről a fórumról!!!


Látod te is csak vagdalózni tudsz pedig nem is ismersz! Miért tiltanának ki??? Nem lehet véleménye a másiknak?
Különben meg nekem estek ha nem vetted volna észre? Regina, hogy egyelek meg... :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.22. 13:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 10:22
Hozzászólások: 97
kikiO írta:
regina írta:
kikiO írta:
CSAK lázítani tudtok!!!!! :evil:
Magyar vagyok, de kint is dolgozom sokat azért megy már nehezen a magyar, és képzeld van rálátásom a hangtechnikára, hisz mérnökként dolgozom kint!
Egyetértenek vele??? Milyen a színvonala ennek az oldalnak??? Nyissak a neten neki nemzetközi kutatást? Mert a kinti hasonló oldalak messze verik ezt!
Hát itt vannak moderátorok gratula!



( Milyen a színvonala ennek az oldalnak??? Nyissak a neten neki nemzetközi kutatást? Mert a kinti hasonló oldalak messze verik ezt! )

Szerintem ezzel a megnyílvánulásoddal "remélem" kieszközöltél egy végleges tiltást erről a fórumról!!!


Látod te is csak vagdalózni tudsz pedig nem is ismersz! Miért tiltanának ki??? Nem lehet véleménye a másiknak?
Különben meg nekem estek ha nem vetted volna észre? Regina, hogy egyelek meg... :twisted:



1. Nem vagdalóztam!
2 .A hozzászólásaid alapján (bármilyen témában a fórumon) már mindenki ismer!
3. Nem esett neked senki,csak amilyen stílusban kérdezel-hozzászólsz bármihez az nem mindegy,hogyan teszed ,
ez nem tetszik senkinek sem!
4. Regina, hogy egyelek meg... Ehez még sokat kéne tanulnod (az élettől is ill .edzened kellene egy kevesett)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.22. 17:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
kikio nem Te vagy az erikabanhidi és egyéb nickek mögött is? mert más oldalakon is elég érdekeseket irnak ezekről a nevekről, mintha több embert is már megvezettek volna kiscit hogy finoman fogalmazzak. Hobbyelektronika oldal, garry fórum djbörze.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.22. 17:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Visszatérve az eredeti kérdésemre:
Nem lehet, hogy a szimpla soros ellenállást nem csak a csillapítás miatt használják, ha nem hogy megváltoztassák a tweeter Q-ját??? Ezzel meg esetleg még más tényezőket is befolyásolnának? Olyan helyen láttam, ahol nem a spórolás lehetett a fő szempont....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.22. 18:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
A q-ja ugyan megváltozik(romlik,mert nő a valós összetevő),de eleve lehetőleg messze váltunk az fs-től.A soros csillapítás az impedancia "beállításán",esetlegesen az elektromos fázis javításán dolgozhat.De nincs általános recept.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.01.22. 18:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
kikiO írta:
doki írta:
kikiO írta:

off.:Mi a hejjzet a diy feladóvevénnyel?



Doki-doki ha te azt tudnád? Miért kérdezed? Talán esetleg félő, hogy becsaplak? Ha az a doki vagy aki dokinak nemrég postáztam akkor elég hülyén viselkedő!
Azon itteni felhasználók akikkel üzleteltem és normálisan kommunikáltunk, azok jókat röhögnek a ti megrögzött feladószelvényes baromságaitokra, hisz ezen a fórumon mást nem lehet olvasni, mint: Mi a hejjzet a diy feladóvevénnyel?
Azon moderátorok akik ezt megengedik elég rosszul teszik, mert senkire sem tartozik, hisz egy olyan fórumtársat sem tudok megkárosítani aki nem üzletel velem, ha meg nem akar velem üzletelni az maradjon kussba és már akadjon le a témáról, mert nem fogok senkinek sem magyarázkodni, mert utánna ez lenne a válasz: KIDUMA!
A téma címe: Hangváltó kérdések
És a tisztelt moderátorok ezt nem tudom miért hagyják?

Hogy egy picit rosszul írok és fogalmazok? Igen, de én 3 nyelven beszélek és néha nehezemre esik a magyart írni. Sajnálom, a lényeg benne van!

Minden mondatod faszság.Mellesleg kijelentő mondatok után nem teszünk felkiáltójelet. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 10:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:15
Hozzászólások: 147
Tartózkodási hely: Buda
Egy barátom vett egy Mission 761i hangfalpárt a v aról.
Kiderült, hogy a magas sugárzóját kicserélték a hangváltóval egyetemben.
Szeretné eredeti állapotba visszaállítani. Csipogót már beszerezte.
Csak képet tudott róla találni, váltót nem, kapcsolási rajzot sem.
Talán lehetne után építeni az alkatrészek ismeretében........
Tud valaki segíteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.04.14. 10:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Hangváltó kérdésben kérném a segítségeteket:

A kocsimban egy aktív keresztváltóval ellátott szub+mélyközép+magas hangszóró rendszert hallgattam eddig. Sajnos a fejegység mechanikája tönkrement, és mivel egy 10 éves modell, alkatrészt már senki nem gyárt hozzá. Sajnos ebben volt a keresztváltó is, az új fejegységben pedig érthetetlen módon csak aluláteresztő szűrő van az egyik kimeneten, sajna felüláteresztő nincsen. Az is a gond, hogy a hangszórókészlet eredeti keresztváltója már nincsen meg, azt tudom, hogy a magas oldalon egy db bipoláris Bennic elkóval oldották meg szűrést. Egyik kérdésem az lenne, hogy a kalkulátor oldalak alapján nekem kb. 15 uF-os kondi kellene, hol kaphatok ilyet moderált áron, illeve nincs-e valakinek egy 12 volttal használható, olcsón elkészíthető aktív felüláteresztő szűrő kapcsolási rajza, mert ilyet sajnos nem találtam.

Köszönöm a segítséget előre is!

szerk. Találtam itthon 8,2uF, 5,6 uF és 1 uF értékű fóliakondikat egy másik keresztváltóból, a 3at párhuzamosan kapcsolhatom? jó lesz úgy?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.07.01. 21:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Aktív váltó ügyben innen talán ki lehetne indulni:
http://sound.westhost.com/project09.htm
Olyan műveleti erősítőt kell keresni, ami működik aszimmetrikus tápról, és kicsatoló kondit használni.

Passzív váltóhoz olcsó alkatrészek:
http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=103

8,2uF + 5,6 uF + 1 uF párhuzamosan is jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2013.07.01. 22:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
L-pad ügyben van némi dilemmám.

DX25-öt szinteztem 3R-el, így nézett ki a váltó:
http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=92&t=995&start=30#p13814

Elővettem megint a hangváltót, a soros tagot változtattam L-pad-re.
Eredeti ipmedancia:
Csatolmány:
dx25 imp.jpg
dx25 imp.jpg [ 250.17 KiB | Megtekintve 89075 alkalommal. ]

L-pad két verzióban. 3R és 8R illetve 2R és 3R:
Csatolmány:
imp 2-01 szum 3R T 8R vs 2RT 3R.jpg
imp 2-01 szum 3R T 8R vs 2RT 3R.jpg [ 235.38 KiB | Megtekintve 89075 alkalommal. ]


Az eredő impedancia nem sokban különbözik, a működési tartományban lényegében azonosnak látszik.
Ugyanazzal a felül-áteresztő szűrővel viszont teljesen máshogy viselkedik:
Csatolmány:
spl 2-01 szum 3R T 8R vs 2R T 3R.jpg
spl 2-01 szum 3R T 8R vs 2R T 3R.jpg [ 299.01 KiB | Megtekintve 89075 alkalommal. ]

A világoskék és sötétkék görbék tartoznak a 3R + 8R-hez, a zöld és okkersárga görbék a 2R +8R-hez.

Az L-pad számító képlet alapján a 2R + 3R verzió a helyes, de a szűrő karakterisztikáját olyan irányba viszi el, hogy szükséges a szűrő elé betennem egy 0,1 mH + 1R párhuzamos tagot korrekciónak.

Egyáltalán mi a magyarázata, hogy a két, látszólag egybevágónak mért impedancia ennyire különbözően viselkedik?
Lehet, hogy jobban járnék, ha meghagynám a sima 3R csillapítótagot a legelső felállás szerint. Jó lenne CSD-t mérni, de sajnos elég zajos a mérésem, nem igazán használható.

Nos, ez ügyben tud valaki felhomályosítással szolgálni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 10:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Magassugárzó elsőrendű váltása kondi helyett egy soros ellenállóval + párhuzamos induktivitással.
Találkozott már valaki ezzel a megoldással?
Csatolmány:
Sonus Faber Extrema.jpg
Sonus Faber Extrema.jpg [ 10.96 KiB | Megtekintve 88292 alkalommal. ]

Forrás: http://www.stereophile.com/standloudspeakers/915/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 14:17 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
megaymir írta:
Magassugárzó elsőrendű váltása kondi helyett egy soros ellenállóval + párhuzamos induktivitással.
Találkozott már valaki ezzel a megoldással?
Csatolmány:
Sonus Faber Extrema.jpg

Forrás: http://www.stereophile.com/standloudspeakers/915/

Ha a magassugárzó lényegesen érzékenyebb a mély-középnél, akkor talán lehetnek előnyei is a kondi leváltásának.
Az általad linkelt cikkben pl. ezt írják: "In the case of the Extrema, the series resistor for the treble section is typically 20 ohms. This provides the required source impedance for the crossover inductor, and also correctly attenuates the treble unit by the required 4dB or so."
Ugyanakkor tapasztalataim alapján semmilyen sugárzó hangjának nem tesz jót egy soros ellenállás, célszerűbb inkább jól egymáshoz passzoló hangszórókat választani. Ez talán inkább csak kényszermegoldás, amely a legkritikusabb alkatrészt - a kondit - is kiváltja... :mrgreen:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 15:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Nekem főképp az szúrt szemet, hogy 20 Ohm csupán 4 dB-t csillapít... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.08. 11:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.07.08. 10:37
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy vajon a mellékelt hangváltót jól számoltam e?
Egy hangváltó számoló progival is ez jött ki, bár ott volt egy két tizedes eltérés.
Az alaphelyzet: egy Hivi S6.5r 5ohmos hangszóró szolgáltatja a mély-közepet minden másért pedig egy Tang Band (8ohm) W3 315e a felelős:)
Szeretném a tanácsotokat kérni, mi az amire nem figyeltem mit kell még beleszámolni a hangváltóba (impedancia korrekció, doboz méret, stb)
A Klinger hangdoboz építéses könyvet olvasom, és az ott leírt képlet szerint számoltam egy 3. rendű Butterworth váltót.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.


Csatolmányok:
Hangváltó.JPG
Hangváltó.JPG [ 20.13 KiB | Megtekintve 88021 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.08. 15:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nos nagyon jól számoltál, de ez csak a valóság megközelítése. Ismerni kellene pl. a hangszórók freki átvitelét. Mi van, ha pont 400Hz-n valamelyiknek pont van egy +3dB-s kiemelése? Akkor már a váltó nem is 400Hz-n váltja a hangszórót. Mikrofon nélkül soha nem kapsz jó eredményt. Sajna sokat kell kísérletezni. Ez nem ilyen eccerű, hogy kiszámolom, és kész.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.08. 19:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.07.08. 10:37
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Budapest
dys-cus írta:
Nos nagyon jól számoltál, de ez csak a valóság megközelítése. Ismerni kellene pl. a hangszórók freki átvitelét. Mi van, ha pont 400Hz-n valamelyiknek pont van egy +3dB-s kiemelése? Akkor már a váltó nem is 400Hz-n váltja a hangszórót. Mikrofon nélkül soha nem kapsz jó eredményt. Sajna sokat kell kísérletezni. Ez nem ilyen eccerű, hogy kiszámolom, és kész.



Sajnos ezt sejtettem, hogy nem lesz ilyen eccerű, hogy csak kiszámolom.
Szóval, mérni, mérni, mérni :)
Aztán számolni, mérni:)
Esetleg tudnál ajánlani valamilyen könyvet, ami mérésekkel foglakozik?
Mondjuk amatőr szinten, vagy inkább teljesen az alapoktól kezdi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.09. 14:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nem kell ezt a mérés dolgot túlspirázni. Fogsz egy Panasonic WM61/A mikrofon kapszulát, a Baumaxban veszel átmérő 6mm-es ALU csövet, s a végét legömbölyíted. 300MM-re leszabod, a kapszulára vezetéket forrasztasz, annak a végére egy 3,2-es Jack dugót. A mikit beleragasztod a csőbe, kérsz tőlem kompenzációs filét hozzá, s egy számítógépes programmal már mérhetsz is a hangkártyával. A legtöbb programban le van írva, hogy kell mérni. A számolást meg felejtsd el. Véleményem szerint semmire sem jó. Olyan blődségek jönnek ki, hogy a szükséges értékeket meg sem közelíti. Akárcsak a szimulátor programok.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 09:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Vélhetően a Föld összes hansugárzó gyártója szimulátoros, tehát számításokat/számolást végző programokkal támogatva tervez/fejleszt. Jól is néznénk ki, ha ezek a programok "blődségeket" adnának eredményül. :roll:

A tervezéshez szükség van a hsz frekimenetén kívül a hsz impedanciamenetére is. Pusztán a frekimenettel kitörölhetjük a se..ünket.:

- az impedanciamenet és frekimenet birtokában már működni fog a szimuláció, a nevéhez méltó módon
- ha pusztán a frekimenetetet méregetve hozunk össze egy hangváltót, akkor előállhat olyan eset, hogy a kész hangsugárzó impedanciamenete olyan értékeket vehet fel, hogy egy félvezetős erősítő durva torzítást produkál vele, akár le is éghet. De egy csöves erősítő is legalább durva frekimenet anomáliát, tehát egyáltalán nem a kikísérletezett/mért frekimenetet hozza.


Ha valaki nem bízik a szimulátorban, maga is elvégezheti a kis számológépen, azt a sok ezer műveletet, amely után meg tudja rajzolni a kis füzetébe pl. a frekimenetet. ( természetesen a már mért adatok a alapján )

Elképzelhető olyan egyszerű hangváltó számítás is ( "a számoló képlettel" ), amellyel indult ez a téma, viszont ennek az alapfeltételei:
- teljesen lineáris frekvenciamenetű hangszórók, ahol ez fennáll jóval a váltási frekiken túl is.
- teljesen lineáris Impedanciamenetű ( rezisztív ) hangszórók, ahol ez fennáll jóval a váltási frekiken túl is. Ez utóbbi utólag is biztosítható, ha külön impedancia korrekciós tagokat alkalmazunk.
Viszont ekkor is szükség van mérésekre, tehát visszakanyarodhatunk az első verzióhoz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 12:56 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Csatolmány:
pterkatai simu.jpg
pterkatai simu.jpg [ 163.58 KiB | Megtekintve 87884 alkalommal. ]


Hogy egy kicsit szemléletesebb legyen a dolog-persze doboz nélkül nem megy :D :

Én a Hivi S6,5R-t egy 20 literes dobozban az általad számolt váltó adatokkal szimuláltam és ennek az eredménye van a képen.

Fekete= Zárt dobozban,váltó nélkül
Kék = Zárt dobozban váltóval- az impedancia nem vállalható, ami a 18dBváltónak is köszönhető
piros = Reflex dobozban váltó nélkül
Zöld = Reflex dobozban váltóval -impedancia maradt kritikus

A szimulációval el lehet jutni a véglegeshez is, akkor ha a mérések adataival frissíted a szimulációs adatokat. Hogy akkor minek a szimuláció? azért hogy gyorsabb legyen a folyamat. Az optimatizálások sora elvégezhető a frissített adatokkal, persze ezek száma is szinte végtelen lehet.

Vagyis szimulálni is csak akkor érdemes ,ha mérni is tudsz. Ha ez nem lehetséges akkor csak egy durva közelítésre jó (doboz tervezés,persze itt a TS paramétereknek kell valósnak lennie.Ez a Hivi esetén nem valoszínü. Elég sokat mértem és csak kevés felelt meg a gyári adatoknak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 13:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hmm. Én jól elvagyok a szimulátor nélkül is. Mint most a másik topicban az AMT kapcsán. Inkább kicsit többet mérek, kevesebbet ámítógépezek. Arra azért kíváncsi lennék, hogy a szimuláló például hogy veszi figyelembe pl a szoba sajátságait, vagy a doboz formáját, vagy hogy milyen a szűnyeg, ami a hangfal alatt van, stb. stb...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 15:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Klang írta:
Csatolmány:
pterkatai simu.jpg


Hogy egy kicsit szemléletesebb legyen a dolog....
Ez mind OK, de mi köze a hangváltó tervezéshez, a hangváltóval megvalósuló frekvenciamenet és impedanciamenet szimulációhoz?
Ugye a TS alapján, a legalsó sáv szimulációját ( 200Hz alatt ) esetleg egy kompenzációs adatnak tekintjük ( a tényleges egyensúlyra törekvéskor ) mivel itt jóval nagyobb a szokásos zárt térbeni mérési hiba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 15:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
Hmm. Én jól elvagyok a szimulátor nélkül is. Mint most a másik topicban az AMT kapcsán. Inkább kicsit többet mérek, kevesebbet ámítógépezek. Arra azért kíváncsi lennék, hogy a szimuláló például hogy veszi figyelembe pl a szoba sajátságait, vagy a doboz formáját, vagy hogy milyen a szűnyeg, ami a hangfal alatt van, stb. stb...
Vannak olyan programok is...
Ha viszont a szobában mért adatokat viszed be a szimuláció kiindulási adatainak, akkor abban benne lesz a szoba is ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 20:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
shany írta:
Klang írta:
Csatolmány:
pterkatai simu.jpg


Ez mind OK, de mi köze a hangváltó tervezéshez, a hangváltóval megvalósuló frekvenciamenet és impedanciamenet szimulációhoz?
Ugye a TS alapján, a legalsó sáv szimulációját ( 200Hz alatt ) esetleg egy kompenzációs adatnak tekintjük ( a tényleges egyensúlyra törekvéskor ) mivel itt jóval nagyobb a szokásos zárt térbeni mérési hiba.


Idézet:
Én a Hivi S6,5R-t egy 20 literes dobozban az általad számolt váltó adatokkal szimuláltam és ennek az eredménye van a képen.
Idézet:


Itt a válasz! A már megtervezett,kiszámolt adatokat használtam fel! Az látszik hogy a frekiváltó igy nem használható,de ennek nem csak a számolás hibája lehet az oka ,hanem a doboz is. Mivel dobozból általában nem készítünk 100 darabot ,vagy leszimuláljuk 100x, ellenőrizve az impedancia menetet,vagy adddig faragjuk a váltót amíg megfelel(mindig lesz megfelelő megoldás) esetleg cserélünk hszórót/kat és akkor megússzuk, ha nem egy de mondjuk két dobozzal! :D
Egy-egy doboz tervezés nálam 1-5 nap intenziv szimulációs miunka !
Természetes hogy ez az átvitel nem felel meg minden helyiség akusztikus átvitelének ,de egy nem kongó, normális szoba átvitelére nagyon hasonlít. Mindig az dönti el milyen progit használsz. Azt hiszem már írtam : a legjobb az AKABAK és még ráadásul ingyenes is.Mindent lehet vele szimulálni megdöbbentően pontos,még a TL,Horn is-de rettenetesen körülményes!
Nem folytatom!
Mindennek az alapja a mérés továbbra is,ezután lehet több féle célhoz vezető út,csak az fontos hogy célt ne tévesszünk. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 09:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Peterkatai!
A fénykép alsószéle-közepén látsz egy vasmagos tekrencet. Nos én ezzel sziumulálom a leendő váltómat. A képen nem látszik, de mikrofonnal folyamatosan mérek, majd a vasmagot ki-be húzogatom a tekercsben. (meglehetősen szexi dolog :lol: :D ) Amikor úgyérzem jó, akkor megállok a tilitolival, (tudod, ahogy mindenki más :lol: ) és megmérem, de nam azt, hanem a tekercs induktivitását. Aztán lehet végleges tekrencet tekerni, vagy venni, attól függően, ki mennyire van felkészülve. Tekercs ügyileg.


Csatolmányok:
Hangváltó terv2.JPG
Hangváltó terv2.JPG [ 323.09 KiB | Megtekintve 87766 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.28. 15:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Sikerült kb 20mH-is tekercset készítenem a szubbasszus sugárzóhoz. Az ellenállása 0,2 Ohm Mivel az induktivitás jóval több, mint amire szükségem lessz, ezért tág teret enged annak, hogy bármilyen szűrő típust megvalósítsak akár 6dB-ben, Akár 12-ben. Van valakinek tapasztalata, hogy melyik fajta szűrő a jobb, vagy esetleg tud valaki magyarnyelvű linket, ahol kitárgyalják a különböző szűrőket, mint pl a Linkwitz-Riley, Bessel, stb?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 19:07 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Azt hittem lesz valaki okos, aki egy jó kis választ rittyent erre... :roll:

12 - mert az pont egy tucat! :lol:
Pontosabban nálam három különböző lakhelyen is a következő vált be - mindenféle próbálkozások után mindig ide lyukadtam ki (szélessávú mélyközéppel):
A mély, szub 12dB/oktávval váltva, a mélyközép 6, vagy(!) 12dB oktávval váltva.
A mélyközép váltási frekijét a átviteli pont -3dB-es pontjára állítottam be (először zárt doboz 150Hz, utána dipól 200Hz).
A szub váltása azonban nem ilyen egyszerű. Ott a váltási ponto(ka)t célszerű az adott akusztikai környezethez (ha problémás) hangolni. Így ugyan később, ha bekerül egy szekrény, akkor lehet újra kezdeni, de ekkor lesz a legjobb a végeredmény.
Szóval az egyik lakásban 6dB-vel váltottam 80Hz-nél aztán újra 6dB-vel 120Hz-nél és úgy lett jó (felül 150Hz). A legutolsó variáció 12dB-vel 160Hz-nél, ekkor volt a mélyközép 200Hz-nél (itt a legkevésbé problémás az akusztika - most).
Az eltérő váltási frekik a mélysugárzó 100Hz feletti emelése miatt is elkerülhetetlenek voltak.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangváltó kérdések
HozzászólásElküldve: 2015.08.26. 16:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.08. 19:28
Hozzászólások: 150
Tartózkodási hely: Paks
Sziasztok!
Van egy kis "problémám",egy kis hangváltófutás.
Van egy ilyenem:
https://www.madisoundspeakerstore.com/audax-soft-dome-tweeters/audax-tw034x0-1.3-textile-dome-tweeter-by-aac/
és egy ilyenem:
http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/tiefton/w200s_4.html
Örök kérdés hangváltót,de milyet?Sajnos elvesztem a neten a sok variáció miatt.Van egy alap koncepció amit "kisakkoztam",többnyire fülre,de ez hallom,hogy nem az igazi.Tudtok adni egy két támpontot?A doboz 40L-es bassreflex,hátul a cső,a hangszórók az előlapon középvonalban helyezkednek el,hagyományosan,sajnos nincsenek süllyesztve,de ezen majd szeretnék változtatni.

_________________
Fész


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség