audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.25. 23:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 22:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
Idézet:
Nekem volt olyan dobozom, amihez az 50. váltót csináltam és nem szólt úgy, ah szerettem volna, pedig a hsz-ról szinte bármit meg tudtam mondani. Egy másiknál még csak a 30.-nál járok.


Hát akkor miért nem azt veszem ki a leírt szavaidból, hogy te sem igazán értesz hozzá? Lehet hogy számodra nincs is megfelelő. :idea:

Igen, kikiO-val megbeszéltünk mindent, megcsinálja. Nem problémát hanem megoldást kerestem. Mindkettőt találtam.
Részemről lezártnak tekintem ezt a tendert. Aki segítő szándékkal élt felém annak hálás köszönet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 22:11 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
kikiO írta:
Ha ennyi akkor 50000,- Ft-ért dolgozik??? Annyiért rakja össze??? Szerintem nem gondoltad te sem komolyan, mert akármilyen hájend valami akkor sincs 50000,- Ft egy passzív váltó összerakása munkadíjban..

"Krahling Zoli is vállal váltózást, állítása szerint 2 nap alatt kész, de kér érte v 100e-et."

Minek nekem reklamálsz? Egyszer megkérdeztük, és ennyit mondott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 22:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
motorgyilkos írta:
Hát akkor miért nem azt veszem ki a leírt szavaidból, hogy te sem igazán értesz hozzá? Lehet hogy számodra nincs is megfelelő. :idea:

Van, csak azt még itthon nem sikerült összehozni. Sok függ a hangszórótól is. Ha pl. a torzítása nekem nem tetszik, nincs az a váltó amivel jó lesz számomra.

motorgyilkos írta:
Igen, kikiO-val megbeszéltünk mindent, megcsinálja. Nem problémát hanem megoldást kerestem. Mindkettőt találtam.
Részemről lezártnak tekintem ezt a tendert. Aki segítő szándékkal élt felém annak hálás köszönet.

Mindig akadnak lelkes emberek. Régebben én is csináltam. Idióta voltam, csak szopás volt vele. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 22:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Léva írta:
motorgyilkos írta:
Hát akkor miért nem azt veszem ki a leírt szavaidból, hogy te sem igazán értesz hozzá? Lehet hogy számodra nincs is megfelelő. :idea:

Van, csak azt még itthon nem sikerült összehozni. Sok függ a hangszórótól is. Ha pl. a torzítása nekem nem tetszik, nincs az a váltó amivel jó lesz számomra.

motorgyilkos írta:
Igen, kikiO-val megbeszéltünk mindent, megcsinálja. Nem problémát hanem megoldást kerestem. Mindkettőt találtam.
Részemről lezártnak tekintem ezt a tendert. Aki segítő szándékkal élt felém annak hálás köszönet.

Mindig akadnak lelkes emberek. Régebben én is csináltam. Idióta voltam, csak szopás volt vele. :D


Igen lelkes és segítőkész, mert számomra az is fontos és 3. helyen van a pénz!

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 13:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
kikiO írta:

Igen lelkes és segítőkész, mert számomra az is fontos és 3. helyen van a pénz!

Biztos vagy ebben a mondatodban?Márhogy ezzel valóban segítesz is. ;) (nem hinném)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 14:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
doki írta:
kikiO írta:

Igen lelkes és segítőkész, mert számomra az is fontos és 3. helyen van a pénz!

Biztos vagy ebben a mondatodban?Márhogy ezzel valóban segítesz is. ;) (nem hinném)


Mert??? Kifejtenéd bővebben, vagy maradsz titokzatos?

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 21:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Mert sok a gixer az írásaidban. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 23:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Igen lelkes és segítőkész, mert számomra az is fontos és 3. helyen van a pénz!

Pedig tucatnyi eladó hirdetéssel kezdted...De szerintem ez sem ide tartozik..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.14. 09:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
FordPrefect írta:
Idézet:
Igen lelkes és segítőkész, mert számomra az is fontos és 3. helyen van a pénz!

Pedig tucatnyi eladó hirdetéssel kezdted...De szerintem ez sem ide tartozik..


Hát bizony nem ide tartozik, hisz a témaindító címe: 2-way, 3-way Crossover-kalkulátor oldalak
Én tettem fel táblázatot...

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.14. 12:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
kikiO írta:
...
Én tettem fel táblázatot...

Hát ezaz.Mert hogy ez nem segítség,hanem épp ellenkezőleg. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.14. 13:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
doki írta:
kikiO írta:
...
Én tettem fel táblázatot...

Hát ezaz.Mert hogy ez nem segítség,hanem épp ellenkezőleg. ;)


Ez csak egy irányvonal a váltóhoz, mert a tervező programok még ennyi megközelítést sem adnak mint ez a táblázat! Amúgy meg a tankönyvi képletek is csak egy részét jelentik a hangváltó méretezésének (csak az elektromos oldal, konstans impedanciával számolva), sok fontos részlet azokban a képleteben nem szerepel (akusztikus tulajdonságok, frekvenciafüggő impedancia), ezért is lesznek hibásak az így számított értékek. A bonyolultságukat meg már nem is említeném, hogy egy un. csináld magad mozgalomban nem éppen nyerő egy bonyolult képlettel előrukkolni, hisz 90%-a az itt jelenlévőknek nem is értené.
Másképp kell csinálni, ma már elég jól lehet modellezni egy hangváltó viselkedését, csak megfelelő adatokból kell kiindulni, ehhez szükséges a hangszórók dobozban, végleges helyzetben mért átvitele, és impedanciája. Aztán lehet finomítani rajta...
Én nem is állítottam sehol, hogy teszek fel egy "váltó kalkulátoros" táblázatot és az alapján egy 100% -os váltó készíthető! Igen is kell hozzá még egy csomó minden mire megszületik egy jó váltó. És itt is a JÓ váltón van a hangsúly és nem a tökéletesen!

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.14. 20:44 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
kikiO írta:
Másképp kell csinálni, ma már elég jól lehet modellezni egy hangváltó viselkedését, csak megfelelő adatokból kell kiindulni, ehhez szükséges a hangszórók dobozban, végleges helyzetben mért átvitele, és impedanciája. Aztán lehet finomítani rajta...
Én nem is állítottam sehol, hogy teszek fel egy "váltó kalkulátoros" táblázatot és az alapján egy 100% -os váltó készíthető! Igen is kell hozzá még egy csomó minden mire megszületik egy jó váltó. És itt is a JÓ váltón van a hangsúly és nem a tökéletesen!

Mi ezt mind 1 mondatba besűrítettük már sokkal korábban, de te meg csak (félre)magyaráztál.

Tökéletes váltó nem is létezik. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 09:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
Nagyon szépen köszönöm kikiO fórumtársnak a megépített hangváltót. Fényévekkel jobb lett mint a monacorral. Ha valakinek segítség kell forduljon hozzá bizalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 09:51 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Mindig ámulatba ejt, amikor valaki napok alatt épít hangváltót. :mrgreen:
Azért nem árt óvatos lenni, ami először nagyon tetszetős, később lehet pont amiatt nem kapcsolja már be az ember, és az nem napok alatt derül ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 10:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
Őszintén neked fáj valami vagy megbántottnak érzed magad, hogy ennyire negatív és rosszindulatú vagy? Nem értem mit ágálsz. Végtelen fájdalmas, szánalmas lehet az életed, ha ennyire pesszimista ember vagy ;) Ha tudni szeretnéd aktív tesztnek lett alávetve. Csak az egyik hangfalba kötöttem be és a balansz használatával (igaz nem mérőmikrofonnal) hallásra ég és föld volt a különbség. Vak teszt céljából több embernek is megmutattam és mindenki hallásra a kikiO álltal készített váltóval szerelt hangfalat választotta. Nekem ennyi elég. Majd megcsinálom a mikrofonos mérést is csak legyen teljesen kész a hangfal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 11:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Azaz igazság, h még rosszindulat sincs bennem, és leginkább pozitívan nézem a dolgokat. :mrgreen:
Sok csodát láttam már, majd az idő eldönti. ;)
Egyszer skype-on hasraütve adtam váltós segítséget valakinek. Előtte hallottam a dobozát, egy tompa szar volt. Amit javaslatomra megcsinált, fényévekkel jobb lett, de szerintem még mindig nem lett jó, viszont az illető azóta is úgy hallgatja, mert tetszik neki. :)
Az ilyen gyors doktorokban nem hiszek, pedig akad pár a fórumokon. :roll: Ostoba gyártók is nem tudom mit fejlesztenek hónapokig...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 11:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Néha elő kell venni a HFM-et, mindig lehet belőle tanulni. Eleinte volt az A-B teszt, mint csodaszer, aztán szép lassan kiszerettek belőle, aztán meaculpa. Oda-vissza kapcsolgatással pillanatnyi benyomások lehetnek csak. Együttélni hoszabb távon már nehezebb műfaj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 12:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 09:57
Hozzászólások: 19
motorgyilkos írta:
...Nekem ennyi elég. Majd megcsinálom a mikrofonos mérést is csak legyen teljesen kész a hangfal.


Én személy szerint nagyon örülök hogy neked ennyi elég. A mi szemszögünkből nézve pedig tökéletes példája annak, hogy hiába koptattuk a billentyűzetet. Először a mikrofonos mérést kellett volna megejteni, utána a váltóépítést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 13:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Azt is szomorúnak találom,hogy egy magát hozzáértő mérnökembernek nevező valaki drágának talál egy 50ezres munkadíjat váltózással kapcsolatban.Ez csak a dilettantizmusáról árulkodik,és itt a konkrét példa,hogy ezt még valaki be is veszi,miért is ne tenné,hisz laikus,bár éppen ezért nem értem a felháborodását,(hisz nem ért hozzá ugye ;) ),tehát azt sem tudja eldönteni,hogy kinek van igaza...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 14:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
doki írta:
Azt is szomorúnak találom,hogy egy magát hozzáértő mérnökembernek nevező valaki drágának talál egy 50ezres munkadíjat váltózással kapcsolatban.Ez csak a dilettantizmusáról árulkodik,és itt a konkrét példa,hogy ezt még valaki be is veszi,miért is ne tenné,hisz laikus,bár éppen ezért nem értem a felháborodását,(hisz nem ért hozzá ugye ;) ),tehát azt sem tudja eldönteni,hogy kinek van igaza...


Ezzel azt akarod mondani, hogy egy felületes valaki vagyok??? Mert elvállaltam NEM 50000,- Ft-os munkabérért egy 4 utas váltót?
Ez az oldal nem a magas High-End minőségről szól, és az aki kérte a váltót az sem olyan minőségű hangfalat rakott össze.
De ki az az ember, aki a hangsugárzóinak az értéke nem éri el a 100000,- ft-ot és kiad a váltóért 100000,- Ft-ot??? én személyszerint nagyon sajnálom azt, aki kiad egy pár Hi-Fi passzív váltóért 100000,- Ft-ot!

Már rég nem a 2-3 utas crossover kalkulátorokról szól ez a fórum, hanem hogy lehet gyalázni a másikat!
Szomorú, hogy olyan moderátorok kezelik ezt az oldalt, ráadásul nem is 1 ember, akik ezt megengedik!

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 14:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
motorgyilkos írta:
Nagyon szépen köszönöm kikiO fórumtársnak a megépített hangváltót. Fényévekkel jobb lett mint a monacorral. Ha valakinek segítség kell forduljon hozzá bizalommal.


Köszönöm elismerő szavaidat.
Itt csak ócsárolni tudnak olyanokat, akik nem 100 ezreket költenek a váltóra.....

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 14:42 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Szóval 4 utas váltó 3 nap alatt? Ez már szerintem rekord! :D
Fogalmad sincs miről beszélünk. Nem arról van szó, h 50e-ért kell váltó csinálni. Nekem a dobozom összértéke nincs 50e (váltóval), másoknak sem sokkal értékesebb.
Nem gyalázás megy, hanem akik nem konyítanak hozzá, ne higgyenek vakon bárkinek, aki többet tud náluk.
Nincs azzal semmi baj ha motorosnak bejön amit csináltál, lehet akár jó is, de sokak szemében a hozzászólásaid nem valós tudásról árulkodnak.

Lehet azért hagyják a modik, mert ők értik miről van szó, és elég régről ismernek minket, h tudják, nem a fikázás és a lehúzás a cél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 16:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
Ez a Magyar mentalitás......Nem hájend hangfalakat építettem, és ha értelmesen végig olvasnátok amit leírtam nem is használtam drága drivereket. Azt nem mondom hogy kevésbe van, mert ennyiért már normális hangfalat is lehet venni használtan, de ezt én csináltam és ez felértékeli ;) Aztán kérem evvel a témával kapcsolatban a személyeskedést abbahagyni és moderálni.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 16:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Léva írta:
Szóval 4 utas váltó 3 nap alatt? Ez már szerintem rekord! :D
Fogalmad sincs miről beszélünk. Nem arról van szó, h 50e-ért kell váltó csinálni. Nekem a dobozom összértéke nincs 50e (váltóval), másoknak sem sokkal értékesebb.
Nem gyalázás megy, hanem akik nem konyítanak hozzá, ne higgyenek vakon bárkinek, aki többet tud náluk.
Nincs azzal semmi baj ha motorosnak bejön amit csináltál, lehet akár jó is, de sokak szemében a hozzászólásaid nem valós tudásról árulkodnak.

Lehet azért hagyják a modik, mert ők értik miről van szó, és elég régről ismernek minket, h tudják, nem a fikázás és a lehúzás a cél.


Pedig igencsak úgy néz ki...

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 16:51 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
motorgyilkos írta:
Ez a Magyar mentalitás......Nem hájend hangfalakat építettem, és ha értelmesen végig olvasnátok amit leírtam nem is használtam drága drivereket. Azt nem mondom hogy kevésbe van, mert ennyiért már normális hangfalat is lehet venni használtan, de ezt én csináltam és ez felértékeli ;) Aztán kérem evvel a témával kapcsolatban a személyeskedést abbahagyni és moderálni.....

A Te hsz-id többe kerülnek, mint az enyémek. Nemcsak összességében, de külön is. :) Amúgy nem rólad van már szó, meg a dobozodról.
Szerintem itt nem kell magyarázni mennyit ér az ember keze munkája. :D

Amúgy kár, h ne menj át amiről vartyogunk. :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 16:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
Átjön, csak elbeszélünk egymás mellett ;) :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 17:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
2-way, 3-way Crossover-kalkulátor:
Íme az itt jelenlévő pár tag alapján kialakított helyes váltó titka:
- 1 hétnél nagyobb készítési idő, mert ha előbb végzel vele az már rekord!
- 100000,- Ft alatt nincs jó váltó, persze ezen összeg alatt nem is szabad nekiállni építeni, mert az tuti SAL-os kategória lesz...

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 17:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Hogy maradjunk a témánál íme 1-way, 2-way, 3-way Crossover-kalkulátor:


Csatolmányok:
Crossover táblázat.jpg
Crossover táblázat.jpg [ 248.12 KiB | Megtekintve 52782 alkalommal. ]
Crossover táblázat 2.jpg
Crossover táblázat 2.jpg [ 197.49 KiB | Megtekintve 52782 alkalommal. ]
Crossover táblázat 3.jpg
Crossover táblázat 3.jpg [ 200.73 KiB | Megtekintve 52782 alkalommal. ]
Crossover táblázat 4.jpg
Crossover táblázat 4.jpg [ 191.3 KiB | Megtekintve 52782 alkalommal. ]

_________________
The whole world shines shit and calls it gold
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 18:44 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Asszem ide sem kell már írni, túl dilettánsok vagyunk mi ehhez a témához, bezzeg kikio... :mrgreen:

Nem tudom honnét szedted azt a 100e-es marhaságot, de én pl. soha nem kértem pénzt a munkáért, pedig csináltam párat. Biztos lett volna még1 havi fizum. 8-) Igazából másról sem tudok, csak aki hivatásszerűen hifizik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 19:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Kikio!
Megosztod velünk a hangsugárzó, és a váltó elkészítésének részleteit?
Hogy mit, és miért tettél bele, milyen hangszórók, ilyesmi...
Fikázni biztosan sokan fognak, ez így szokott lenni, de sebaj!
Mások viszont tanulhatnak is belőle pár dolgot, szerintem ez a fórum erről szól...
Én személy szerint kíváncsi lennék rá, 2-3 utas hangsugárzókat én is építettem már párat, de az egészet csak fülre raktam össze (mérni nem tudtam, tuti láttam volna, hogy katasztrofális az egész, de nekem tetszett! :D). ;)

Siege


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 20:13 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
kikiO írta:
...
De ki az az ember, aki a hangsugárzóinak az értéke nem éri el a 100000,- ft-ot és kiad a váltóért 100000,- Ft-ot???...

Mi ez a sok mondatvégi írásjel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 20:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
motorgyilkos írta:
... Aztán kérem evvel a témával kapcsolatban a személyeskedést abbahagyni és moderálni.....

Ezt nem értem.Talán megszólított itt bárki,bárkit?
Nincs itt semmilyen személyeskedés,csak néhányunk így-úgy próbálkozott rávilágítani arra,hogy nem kellene degradálni ennyire a váltóépítést,ahogy ezt Ti tettétek(figyeled,ez az első konkrétan nektek intézett mondatom ;) ),mert még a gyanútlan idelátogató azt hiszi,hogy ilyen "olcsón" meg lehet úszni egy ilyen folyamatot.Különben is ez e diy fórum,ha még nem esett volna le. ;)
Egy normális két utas hangsugárzó megtervezése több hónap,de akár év is lehet.Tisztelt mérnökök,szorozzák be az órabéreikkel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.17. 19:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:47
Hozzászólások: 6
Üdv Mindenkinek.

Én csak amolyan laikus ember vagyok,nem szeretnék belegázolni senki lelki világába.Nos feltettem a széles sávú topikba a dobozaimat,nekem majdnem másfél évembe került mire igazán jól muzsikált a két torony.Pedig nem nagy ász a váltó.Elsőrendű 6 db meg ugye ,hogy ne ordítson notch filter is kellett.Aztán az impedanciát is kordába kellett zárni.A magas egy kondi,azt már kész is.Csak azért valami mégse annyira ok,mérés magas kiemel 11-13khz között.aztán beavatkozás.Kb négy öt helyen próbálkoztam a keresztezéssel,váltó progi jó alap a kiinduláshoz de igazán a mérés meg az ezer meghallgatás mire ok minden,de ez még nem azt jelenti,hogy mindenkinek bejön a hangja.
Na ennyit a háromnapos váltóról,,de mint említettem én csak amolyan laikus ember vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.17. 20:24 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Ez az út inkább elfogadható, persze nehéz. Doki csinálta az egyik dobozát fülre 4-5 évig, akkor még mérés sehol nem volt. Bármelyik dobozát hallgattam utána, bizonyos tekintetben jobbak voltak, de volt a régiben vmi, amit egyik sem tudott v még nem forrott ki. Na ehhez nem pár nap kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.17. 21:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
Ha valaki tudja, mit kell figyelembe venni váltótervezéskor, valamint kellő műszerezettség és próba alkatrészpark is megvan, akkor lehet akár 1 munkanap alatt is háromutas váltót tervezni.
A keresztváltó képletek eléggé egyszerűsítettek, egyrészt konstans impedanciára vonatkoznak (ezt még elég egyszerű elérni kompenzáló hálózatokkal), másrészt nem veszik figyelembe a különböző hangszórómotorok ugyancsak eltérő akusztikai és elektromos fázismenetét, torzítási és iránykarakterisztikáit, ami nagyon megváltoztatja az amúgy ideálisan kiszámolt váltó gyakorlati működését.
Akusztikai és elektromos mérés nélkül korrekt váltót tervezni elég kilátástalan dolog, bár pl. a Visaton tervező szoftvere jól működik a Visaton hangszórókkal (mással már nem igazán). Persze a doboz mérete, alakja, anyaga, belső csillapítása, magassági elhelyezése, iránykarakterisztikája, a hallgatási hely akusztikai jellemzői (szobaméretekből adódó rezonanciák) mind befolyásolják az eredményt.
Nem kedvet szeretnék szegni az ifjú diyeseknek, hanem az szeretném, ha mihamarabb rájönnének, hogy ez nem olyan egyszerű feladat, mint jó minőségű alkatrészekből összerakni egy kerékpárt. (Tudom, az is sokváltozós történet, de talán kisebb a mellényúlás lehetősége, hacsak egy 160cm-es egytollú indián nem egy 20 collos vázzal kezdi a történetet :))
Azért van ez a webfórum, hogy aki tudja, hogy mennyit tud, és mennyit nem, segítsen másoknak abban, amit jól ismer, és segítséget kapjon másoktól abban, amit mások ismernek jobban.

de lehet, hogy ez már nem korszerű álláspont??
Aki meg csak hiszi, ne csodálkozzon, ha nem tapsolnak neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 06:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:47
Hozzászólások: 6
Szeva Mindenki.

Asszem az összes fórumon ahol regisztráltam ez a válasz amit Szabó írt nagyon de nagyon el kelne.Szeretném megjegyezni ,az egész diynek ez lenne az egyik alapja,és születhetnének remekművek.De sajna ebben az országban minden "kokasnak" csak a saját szemétdombja az első.És elnézést kérek mindenkitől nem szerettem volna megsérteni senkit sem.

"Azért van ez a webfórum, hogy aki tudja, hogy mennyit tud, és mennyit nem, segítsen másoknak abban, amit jól ismer, és segítséget kapjon másoktól abban, amit mások ismernek jobban.

de lehet, hogy ez már nem korszerű álláspont??
Aki meg csak hiszi, ne csodálkozzon, ha nem tapsolnak neki."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 19:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
A probléma ott ered, hogy itt sokan nem segítenek még szóban sem! Olyanok mint a hiú iparos aki nem szívesen adja ki a titkait, csak rébuszokban fikázik. Táncolva egy pengeélen nehogy sértőnek hangozzon amit éppen leír, de értesse 'kicsávó ehhez te hülye vagy és az is maradsz, mert ugyan tőlem használható infót nem kapsz csak gagyogást' ;) Amint egy olyan ember érkezik aki ért hozzá nyalják talpát, zacsiját 'végre egy ember aki tudja miről beszél' ez aztán közénk való, igazi diyfórumos cimbora. Te kistáska mit akarsz a négyutas váltóddal felejtsd el ez a legnagyobbak is csak 50-100. próbálkozásra sikerül itt a fórumon akkor is csak talán mint a mesében. Aki segít neked az is biztos hülye, mert neki áll :D Jobbnak hallod? Te süket vagy ne hallgasd mérd, de egy életen át. Majd ha meghaltál hallgatod a csendet váltás nélkül..
Nem értek ehhez mint leírtam, de kész vagyok tanulni. Általános közhelyek, a jónál mindig van még jobb, de egyszer meg kell állni és élvezni is. Szóval most a méréseken van a hangsúly.
Ha valaki válaszolna arra az egyszerű kérdésemre hogy az onkyo 905-ös erősítőmhöz kapott mérőmikrofon ideális-e a mérésre akkor hálás lennék. Persze semmi buzulás.. :)
Következő milyen programot használjak pc-ről?
Ha erre is a kitérő válaszok jönnek ígérem nem próbálkozom itt újra :oops:
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 20:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
A probléma nem igazán itt ered, de ezen felesleges összeveszni. Azt a mikrofont nem ismerem. Olyan mikire van szükség, ami közel lineáris, vagy legalább jól ismert karakterisztikával rendelkezik. Lehetőleg mélyben is, magasban is, de minimum a váltás helyén. Ja, hogy 3 helyen váltasz... akkor lehetőleg a teljes hangfrakis sávban. Ha az a mikrofon megfelel ennek a követelménynek, akkor nosza.
Program? Na a probléma például itt ered. Leírtam. Itt, ebben a topicban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 21:17 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Motoros, volt egy szép monológom, de inkább kitöröltem, mert nem akarok vitát gerjeszteni. Már rájöttem a sok év alatt, h neten nem is lehet, mert nekem mindig az jön le, h hülyék és süketek párbeszéde zajlik, aztán köpködés a vége. :D
A lényeg, jelenleg te vagy itt a leginkompetensebb ember, mégis te vagy a leghangosabb, csak nem értem miért. :)
Legfeljebb nem kérdez itt soha többé senki semmit. :D

De úgy érzem ezt is felesleges volt leírnom...

H ON is legyek, már kb. 600 helyen lett ajánlva a panasonic WM-61A kapszula ami aprópénz, és sokkal többet ér, mint a beépítettek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 22:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
Idézet:
A lényeg, jelenleg te vagy itt a leginkompetensebb ember, mégis te vagy a leghangosabb, csak nem értem miért.

Én nem is állítottam egy percig sem hogy kompetens vagyok ebben a témában, viszont ha te kérnél segítséget mondjuk a vetítőkkel kapcsolatban amiben impotens vagy ;) én minden tudásommal segítenék neked. Sőt bárkinek! Nekem ilyen a felfogásom. Nem csodálom hogy nem érted. Ha lehetne írd ki nagy betűvel hogy én vagyok a leginkompetensebb ember ezen a fórumon hátha kielégülsz és büszke lehetsz a nagy tudástáradra :D Több úgysem telik tőled....
Azt hiszem te lettél a shalafi fikakirály utódja a szememben :idea:
A fent írtakban semmi indulat, mert lesz@rom a nem szimpatizáló emberek véleményét. Inkább csak irónikus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 22:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Esetleg FÓRUMMOTORGYILKOS?! Az embernek már a vérébe itatódik az üldözési mánia... :? sh


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FordPrefect 2011.05.18. 23:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:04 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
motorgyilkos írta:
Én nem is állítottam...

:lol:
Majd ne felejts el megemlékezni arról a sok privátról, amit régebben váltottál velem, ha jól emlékszem én ajánlottam fel a segítségem. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Léva!Hagyd,felesleges! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
A sok erős túlzás. Rémlik valami szub tender. Mikor segítettél tiszteletlen és lekezelő voltam? Úgy hiszem nem......Tudom velem van a baj. Alapvetően én probléma megoldó ember vagyok míg sokan mások probléma keresők. Nem szarakodok sokat belecsapok a lecsóba azt meglátjuk mi lesz belőle ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
A kommunikáció neked biztosan felesleges.... :arrow:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
motoros!
Úgy érzem alapvetően átbaxod saját magad is ezzel a te problémamegoldó a többiek meg nem fixaideáddal.Hai gazad lenne,akkor ott kéne tartanunk,hogy egy darab hangfalat sem raktunk volna még össze. ;) Mellesleg a probléma megoldása akármennyire is nem akarod,magával a probléma körbejárásával kezdődik.Ha itt elsiklasz a dolgok felett,akkor megoldásod nem lesz,legföljebb azt hiszed.Persze szokták mondani:amit nem tudsz,az nem is fáj...szal további jó hangfalépítést!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
Idézet:
Mellesleg a probléma megoldása akármennyire is nem akarod,magával a probléma körbejárásával kezdődik

Persze, gondoltam ez lesz a válasz. De miután az alsógatyám méretét is megadom és még mindig csak problémáztok na az aztán a különszám. Végtére is a levegő hőmérsékletét, páratartalmát, aktuális légnyomási adatokat nem adtam meg. Tudod lehet építettél hangfalat, de a szavaidból csak kínt olvasok. Én örömmel csináltam és csinálom, szívesen beszélek a viszontagságaimról, sikeremről. Van bennem lelkesedés te meg penészedj meg ;) Okostojás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:46 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Ahogy gondolod.De egyet ne felejts el!A problémád megoldatlan maradt,merthogy nincs egy jól megtervezett négyutasod,és ha hasonlóan állsz továbbra is a dolgokhoz,akkor nem is lesz. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.01. 18:53
Hozzászólások: 33
Idézet:
Ahogy gondolod.De egyet ne felejts el!A problémád megoldatlan maradt,merthogy nincs egy jól megtervezett négyutasod,és ha hasonlóan állsz továbbra is a dolgokhoz,akkor nem is lesz.


Ez is kedvenc :)
Megadok minden adatot semmit nem tudtok segíteni, viszont hallatlanul, láttatlanul szar és pont.
Hát az ilyen szakiktól mentsen az ég, mekkelek. Vicces vagy jót szórakozom :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 23:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Örülök,hogy felvidíthattalak.Már nem volt hiábavaló idelátogatnod. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség