audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.19. 04:06

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 21:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
lehet hogy lerágott csont vagy csak klinikai tanulmány,de nagyon érdekelne hogy valóban léteznek-e hangkép "módósító" varázslatok,mint a csavart érpárú 1,5m-es hálózati kábel,különböző szinű és méretű matricák felragasztása a ruhásszekrény sarkára vagy a készülékre,ceruzaelem eltávolítása a lehallgató helyiségből,filctollak kence-ficék használata cd korongra,papírkorong készülékláb alá,stb.Van valakinek tapasztalata?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 11:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
"Ceruzaelem eltávolítása a lehallgató helyiségből" :DDD
Na ez nekem is úk "ezoterika", minnyán kihajigálom a zseblá,pát meg a faliórát meg az összes távirányítót :D
Érdekelne, ez (tudomyányosan) mire van hatással :)

Én régen, tizen éve próbáltam a cd-r fagyasztást és festést, nem igazán nyűgözött le a dolog. Sokkal nagyobb hatást váltott ki egy "lepedékes, füstös vagy maszatos" kontra tiszta karcmentes lemez.

Az agyunk jobban manipulál minket mint sokan hiszik, én úgy tartom. Legtöbbször esti órákban, nyugalomban "kapom a legjobb hangot", de nem a fő országos betápvezetékek zajterhelésének tulajdonítom ezt sem. :)
Magamon, egyszerű rendszeren is észlelem, nem mindegy hogy x elvárással az agyamban ülök le zenét hallgatni, vagy csak befogadom ami jön. Mivel ez emberi tulajdonság, volt már nem egyszer hogy tudatosan! rosszabbat vártam el, ezért már az első taktusoknál biztostottam saját megnyugvásomra a boldog vigyort :D

Nekem sosem lesz Shakti-kövem. Ha komoly RF zavarforrást kell eliminálni, igyekszem magát a készüléket rendesen árnyékolni-rendbetenni, nem műlábakkal körbeaggatni.

Sosem tettem 50 féle anyagot cd-játszók lába alá, a készüléken belül a mechanika felfüggesztésének eleve van egy időállandója, azzal kell elsősorban foglalkozni, már ha indokolt. Szerintem.

Az ékháromszög-alakú gyalulatlan fenyőlécekkel a padlótól elemelt hangfalkábel-kategórián meg leginkább röhörészni szoktam. Ugyanis, ha garantáltan vakteszten valaki mindig megállapítaná hogy van-e faháromszög a kábel alatt, annak 1: elsősorban a rendszerét nézném meg mert valami igen szuper hangfala lehet, 2: alkalmaznám nemzetbiztonsági feladatokra és hivatásos médiumnak :)

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 11:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
rotring05 írta:
lehet hogy lerágott csont vagy csak klinikai tanulmány...


Peter W. Belt trükkjeiből (sarlatánságaiból?) a hőskorban volt alkalmam többet is kipróbálni (ami nem igényelt nagyobb beruházást). Közülük, amit - a környezetem is - jótékony hatásként érzékelt a kapott hangra nézve, az a hangdobozok "kezelése" volt.
Így ez megmaradt, annak ellenére, hogy a "véleményformáló" HiFi sajtó régen tullépett rajta. Többször változtak a hangdobozaim, sőt a zeneszobám is, a "pöttyök" mégis visszakívánkoztak...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 12:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
turho írta:
"Ceruzaelem eltávolítása a lehallgató helyiségből" :DDD
Na ez nekem is úk "ezoterika", minnyán kihajigálom a zseblá,pát meg a faliórát meg az összes távirányítót :D
Érdekelne, ez (tudomyányosan) mire van hatással :)

Én régen, tizen éve próbáltam a cd-r fagyasztást és festést, nem igazán nyűgözött le a dolog. Sokkal nagyobb hatást váltott ki egy "lepedékes, füstös vagy maszatos" kontra tiszta karcmentes lemez.

Az agyunk jobban manipulál minket mint sokan hiszik, én úgy tartom. Legtöbbször esti órákban, nyugalomban "kapom a legjobb hangot", de nem a fő országos betápvezetékek zajterhelésének tulajdonítom ezt sem. :)
Magamon, egyszerű rendszeren is észlelem, nem mindegy hogy x elvárással az agyamban ülök le zenét hallgatni, vagy csak befogadom ami jön. Mivel ez emberi tulajdonság, volt már nem egyszer hogy tudatosan! rosszabbat vártam el, ezért már az első taktusoknál biztostottam saját megnyugvásomra a boldog vigyort :D

Nekem sosem lesz Shakti-kövem. Ha komoly RF zavarforrást kell eliminálni, igyekszem magát a készüléket rendesen árnyékolni-rendbetenni, nem műlábakkal körbeaggatni.

Sosem tettem 50 féle anyagot cd-játszók lába alá, a készüléken belül a mechanika felfüggesztésének eleve van egy időállandója, azzal kell elsősorban foglalkozni, már ha indokolt. Szerintem.

Az ékháromszög-alakú gyalulatlan fenyőlécekkel a padlótól elemelt hangfalkábel-kategórián meg leginkább röhörészni szoktam. Ugyanis, ha garantáltan vakteszten valaki mindig megállapítaná hogy van-e faháromszög a kábel alatt, annak 1: elsősorban a rendszerét nézném meg mert valami igen szuper hangfala lehet, 2: alkalmaznám nemzetbiztonsági feladatokra és hivatásos médiumnak :)

jó meglátás,bár én sosem kísérleteztem,de mindig fenntartásaim voltak ezzel kapcsolatban,főleg miután valaki annyira elragadtatta magát hogy azt is hallani vélte(sötét szobában)a hangképben hogy a pók az egyik sarokból átmegy a másikba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 12:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
a csavart érpárt igazságtalanul említettem egy kalap alatt a többivel,ennek valóban mindig jótékony "szűrő"hatása van


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 17:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Még majd elfelejtettem: van ugye a cd-köszörülés is, mint ezoterika...na az se semmi :D Miért nem terjedt el a DVD-köszörülés vajon? :D (Virtuális sör és vállonveregetés a megfejtőnek).
A cd befújása hejlakkal, hálistennek ilyen mértékben sem terjedt el, gondolom rájött aki használta hogy optikailag még szép is lehet...az első pár napban.

De egy cd-demagnetizer sem olcsó :) ennél nagyobb (vélhetően szándékos) ökörség a cd-visszatekerő volt, ami kereskedelmi forgalomba is került.

A hálózati dugófordítás, helyes dugóállás c. történetnek viszont van értelme, mérhető, öreg "hagyományos" végfoknál számomra is hallható volt. (brumm-és zavarérzékenység).

Tiszteletben tartom ha valaki bármilyen "kuruzslást" gyakorol, hinni csak abban hiszek amit reprodukálhatóan megtapasztalok. De egy komoly iparág épült ki ezekre, komoly pénzek mozognak....

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 21:04 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
turho írta:
A hálózati dugófordítás, helyes dugóállás c. történetnek viszont van értelme, mérhető, öreg "hagyományos" végfoknál számomra is hallható volt.


Nem csak hallható, könnyen ki is mérhető a helyes állás, szerintem ennek jótékony hatását kevesen vonják kétségbe.

turho írta:
Tiszteletben tartom ha valaki bármilyen "kuruzslást" gyakorol, hinni csak abban hiszek amit reprodukálhatóan megtapasztalok. De egy komoly iparág épült ki ezekre, komoly pénzek mozognak....


Csupa filléres dolgot próbáltam ki. Ezek közül is csak az maradt, aminek a hatását nem csak én érzékeltem és véltem jónak...

CD-t pedig nem köszörülök :lol: , az autón kívül nem is nagyon hallgatok... Nálunk a zene hanglemezről szól :D


Csatolmányok:
vinyl-kills-mp3.jpg
vinyl-kills-mp3.jpg [ 22.49 KiB | Megtekintve 88152 alkalommal. ]

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 08:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Szolnok
Idézet:
.....Nálunk a zene hanglemezről szól :D


Az LP-nek is megvannak a maguk negyedik dimenziói. :) Tanulságos és érdekes dolog az LP-sek szokásairól, kuruzslásairól olvasgatni, bár én meg nem LP-ztem soha.
(Lemezmosás, vdodafolyadékok,karok, tűk, futóművek alátámasztása, porvédelem,lemeztárolás...egy külön műfaj.:) ).

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 21:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Nagyon jókat lehet varázsolni egy átfogó rf. gerjedéses rendszeren. Minden számít, semmi stabilitás, kész aranybánya. Off: Tekert már valaki fésült kenderkócot kimenőbe On, ugyanis vízizenéhez az való. (Vigyázat, a manilai nem ér!).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.25. 18:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
HaWaLinn írta:
Nagyon jókat lehet varázsolni egy átfogó rf. gerjedéses rendszeren. Minden számít, semmi stabilitás, kész aranybánya. Off: Tekert már valaki fésült kenderkócot kimenőbe On, ugyanis vízizenéhez az való. (Vigyázat, a manilai nem ér!).

Azt még nem, "csak" selyemcérnát. Selyemből a kínai is jó. Sőt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.04.25. 19:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
rotring05 írta:
a csavart érpárt igazságtalanul említettem egy kalap alatt a többivel,ennek valóban mindig jótékony "szűrő"hatása van

Ha így hallod, akkor eltúlzottan és rossz irányba csavartad:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.05.02. 14:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
turho írta:
Magamon, egyszerű rendszeren is észlelem, nem mindegy hogy x elvárással az agyamban ülök le zenét hallgatni, vagy csak befogadom ami jön. Mivel ez emberi tulajdonság, volt már nem egyszer hogy tudatosan! rosszabbat vártam el, ezért már az első taktusoknál biztostottam saját megnyugvásomra a boldog vigyort :D
Többször hallottam zajtalan rendszer bekapcsolása után mélyebbnek a csendet, mint bekapcsolás előtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 18:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
lpcollector írta:
rotring05 írta:
lehet hogy lerágott csont vagy csak klinikai tanulmány...


Peter W. Belt trükkjeiből (sarlatánságaiból?) a hőskorban volt alkalmam többet is kipróbálni (ami nem igényelt nagyobb beruházást). Közülük, amit - a környezetem is - jótékony hatásként érzékelt a kapott hangra nézve, az a hangdobozok "kezelése" volt.
Így ez megmaradt, annak ellenére, hogy a "véleményformáló" HiFi sajtó régen tullépett rajta. Többször változtak a hangdobozaim, sőt a zeneszobám is, a "pöttyök" mégis visszakívánkoztak...



Én is használtam anno mindenhol pöttyöket de a dobozon voltak a leghatásosabbak. Rézkarikákkal is sokat bajlódtam (páratlanítás), nagyon sokszor lehetett vele elrontani a hangot, hasonlóan a matrózcsomókhoz :) A pöttyök bírták a legtovább, de esztétikai okokból egyszer lekerültek és azóta nem raktam őket vissza sehová.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.07.28. 16:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
A dobozolásnál került szóba, de ide jobban illik, az MDF festése, ha jobban belegondolok. Énnekem egyáltalán nem tetszik az olaj+viasz. Az igaz, hogy portaszító, de valahogyan a tisztátlanság érzetét kelti, nem szívesen nézem - tapintom, meg a színvilága is idegen. A hangsugárzó tárgyilagosan persze, hogy a műszaki adataival jellemezhető jól, amellett azonban hangulati elem is a lakásban, ráadásul különös funkciója van.
Akinek van hangszerkészítési ismerete, leírhatná, hogyan kell szép hangszerszerű szít adni egy hangsugárzónak? Kis doboznak hegedű vagy pianínó, közepesnek cselló, egy szép fagottszín, de az aranyozást se zárnám ki, a fekete is nagyon elegáns-ünnepélyes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.07.28. 21:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
HaWaLinn írta:
...Az igaz, hogy portaszító, de valahogyan a tisztátlanság érzetét kelti, nem szívesen nézem - tapintom, meg a színvilága is idegen. ...

Ezek szerintem inkább tudati dolgok, azt véled érezni amit elvársz, mert tapintásra a keményviasz bizony kemény, nem ragad kicsit sem és annyira sima mint a felület amire felviszed. Nem is a felületen van, hiszen nagyon vékonyan kell kenni és épphogy megszáradva fel kell polírozni, inkább a fa pórusaiba megy bele.
A színvilága meg... hát színtelen... mondom, hogy azt látod, amit látni akarsz, nem azt ami van :)
Ettől még nem baj, hogy nem teteszik, én is örülnék néha szépen furnérozott és felületkezelt doboznak, most lesz is egy de asztalos csinálja:
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=436&start=0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.07.28. 22:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
HaWaLinn írta:
A dobozolásnál került szóba, de ide jobban illik, az MDF festése...
Mitől illik ide jobban, mint egy olyan topicba, ami erről szól? Nem érteeeeem. :? :o

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 13:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Ezek miatt gondoltam a negyedik d-ra.
Színtelenben még nem láttam, így képen tetszik, összeférnék vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2012.01.26. 19:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Ki mit tud az öregített ezüst kábelról? Állítólag az új ezüstnek túl tiszta a hangja és nem elég meleg. Nem úgy mint a 20évesnek! Nameg a fehér hangfal is jobban szól mint a sötét. És mivan akkor ha lekapcsolom a lámpát?...

Én az audispray-ben hiszek :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2012.01.26. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:22
Hozzászólások: 288
rolitechno írta:
Ki mit tud az öregített ezüst kábelról? Állítólag az új ezüstnek túl tiszta a hangja és nem elég meleg. Nem úgy mint a 20évesnek! Nameg a fehér hangfal is jobban szól mint a sötét. És mivan akkor ha lekapcsolom a lámpát?...

Én az audispray-ben hiszek :mrgreen:

Szerintem meg a fekete az szebben szól , viszont én a tavaszi szélben hiszek annak a hangja a legjobb !
:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2012.01.26. 22:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Idézet:
Szerintem meg a fekete


Szerintem is jobban néz ki!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.07. 12:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.04.07. 11:15
Hozzászólások: 2
sziasztok!

remélem jó helyre teszem föl a kérdésem,nem találtam alkalmasabbat. ha mégsem,úgy kérném áthelyezni.

kábelokkal,jelátvitellel kapcsolatos téma, a megszokottnál kicsit nagyobb távolság. konkrétan:

a PC-m és a végfokom közti jelátvitelem vezetékhosszban olyan 20-25m kb. most olyan kábellal van megoldva (elnézést,hogy nem tudom a pontos elnevezését), amit én átjátszókábel néven ismerek. 2x2 eres(árnyék,+ belső ér), külön árnyékolt, talán olyan 0,2-0,5mm2 keresztmetszetű lehet.

namost a kérdésem az lenne, hogy mit tanácsoltok helyette?
amennyiben jól tudom ez nem igazán megfelelő ilyen távolságokra és szeretnék kiiktatni minden "szűk keresztmetszetet" a jelátvitelemből a jobb hangzás érdekében. a hangfalaim,végfokok, hangkártya most már egészen jónak minősíthető azt hiszem (a kezdetiekhez képest),no biztos volna még jobb is,de egyenlőre úgy érzem ezt kell még fejlesztenem. a vezeték nélküli megoldásoktól sem riadok vissza,csak jó legyen.

köszönöm előre is a konstruktív, építő jellegű válaszokat,tanácsokat. a "googliiz" és "minek kérdezel,olvass" és hasonló demotiváló válaszokat kérném mellőzni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.07. 13:40 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
20-25 méter távolságra szimmetrikus, és/vagy aktív kábelt javasolnék.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.07. 16:23 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Egyetértek.
Szimmetrikus meghajtás és fogadás - trafókkal vagy IC-kel.

Itt egy egyszerű jó példa, ahol a különböző OPA-kat is tetszés szerint próbálgathatod:
http://www.learningelectronics.net/circ ... audio.html
De akár használhasz cél OPA-kat is (DRVxxx, INAxxx, SSMxxxx, stb.)

Ami fontos, hogy a kábel megfelelően kis impedanciás meghajtást kell kapjon. Ólcsóbb esetben próbálkozhatsz, CAT-5 és CAT-6-os kábelekkel (természetesen merev érrel).

...kicsit off, de lehet egy olcsóbb médialejátszóval összeségében jobban jönnél ki...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 08:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.04.07. 11:15
Hozzászólások: 2
deeraudio írta:
Egyetértek.
Szimmetrikus meghajtás és fogadás - trafókkal vagy IC-kel.

Itt egy egyszerű jó példa, ahol a különböző OPA-kat is tetszés szerint próbálgathatod:
http://www.learningelectronics.net/circ ... audio.html
De akár használhasz cél OPA-kat is (DRVxxx, INAxxx, SSMxxxx, stb.)

Ami fontos, hogy a kábel megfelelően kis impedanciás meghajtást kell kapjon. Ólcsóbb esetben próbálkozhatsz, CAT-5 és CAT-6-os kábelekkel (természetesen merev érrel).

...kicsit off, de lehet egy olcsóbb médialejátszóval összeségében jobban jönnél ki...


köszönöm a tippeket!

az aktív megoldást kerülném, bár,ha tudnátok valami megbízható beszerzési forrást akkor még csakcsak. nekem már nincs türelmem nyákkal,alkatrészekkel pöcsölni.

a CAT5-6 megoldással erősen szimpatizálok, esetleg egy bekötési ábrát tudnátok mutatni? ilyet még nem csináltam. az,hogy nincs árnyékolása az csavart jellege miatt nem gond jól értem? légköri sztatikus töltésre mennyire érzékeny? sajnos padláson át megy. vagy az árnyékolt sem jobb? a tömör ér az miért jobb?

sny21 írta:
20-25 méter távolságra szimmetrikus, és/vagy aktív kábelt javasolnék.

ezt is kicsit kérhetném bővebben? a szimmetrikus kábelt. típus,vagy megnevezés :)

ezt a médialejátszós dolgot sem igazán értem. kifejtenéd kicsit bővebben? nem baj,ha szájbarágós,nem vagyok benne a témába neléggé :)

esetleg valami vezeték nélküli eszközt nem tudnátok ajánlani?

köszönöm mégegyszer


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 12:05 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Te jelenleg asszimmetrikus meghajtást használsz (jel és föld), ha fontos a nagy távolságú, zavarmentes és jó minőségű átvitel, akkor nem úszod meg szimmetrizálnod kell: +jel, -jel és árnyék/föld.

Tanulmányozd át jobban a neten fellelhető dolgokat és képbe kerülsz. Kulcsszavak: balanced, Line Driver, Receiver, long cable, symmetric

pl:
https://www.google.hu/search?q=symmetri ... 60&bih=740

A merev ér sokak szerint és szerintem is jobb hangot ad. Egy csavart érpár viszi a "+"j elet és "-" jelet, egy másik - ha szükséges - a földet, az árnyékolást pedig a fogadó oldalon kösd le.

A média lejátszó (ha csak zenét hallgatsz) helyben működtethető akár USB-ről is, szóval nincs hosszú kábel, szimmetrizálás oda és vissza, kisebb eséllyel futsz bele minőségromlásba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 12:16 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Amúgy a vezeték nélküli eszköz a Wifis médialejátszó, ami számítógépről is vezérelhető... Típust nem tudok, de létezik.
Amúgy a sima vezeték nélküli hangátviteli megoldás (mindenképpen digitális) sem lesz annyival ólcsóbb, hogy megérje. Azon kívül ismét van egy oda-viszza konverzió, ami szintén csak ronthat a minőségen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 13:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 833
Nem olcsó, de egyszerű és jó megoldás: http://elimex.hu/termekek/1806/neutrik_-_ne-ntl1_-_ntl1_vonali_transzformator_600_600_ohm__1_1_attetel__6000_mvrms?catid=470

Ennél azért egy aktív megoldás olcsóbb lesz, mivel a trafóból kettő is kell. Más kérdés, hogy ennek a primer impedanciája 600Ohm. A Vaterán fel szoktak bukkanni Beag (Eag) illesztőtrafók, azok is jók lehetnek. Kábelnek jó minőségű mikrofon kábelt javasolnék (pl. Klotz), pár száz Ft/m.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 14:10 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A Farnellnél olcsóbb:
http://hu.farnell.com/jsp/search/produc ... ch|p|plid|

ÉS 4DB kell a sztereóhoz!

A mikrofon kábel jó ötlet, van ahol én is használom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 15:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 833
Lehet, hogy olcsóbb :)
Van itt olyan ember, aki szokott illesztőtrafókat tekerni, szerintem egy ilyen 1:1 áttételű megoldás nem lehet annyira bonyolult, mint egy kimenő pl. DAC-hoz. A vas anyaga a leglényegesebb tudtommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 17:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hifipisti írta:
Lehet, hogy olcsóbb :)
Van itt olyan ember, aki szokott illesztőtrafókat tekerni, szerintem egy ilyen 1:1 áttételű megoldás nem lehet annyira bonyolult, mint egy kimenő pl. DAC-hoz. A vas anyaga a leglényegesebb tudtommal.

Így bizony, olcsóbb jóval. És valszeg jobb is. Akinek kell, az PÜ-t írjon.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2013.06.20. 13:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 817
Tartózkodási hely: ~ Bp.
hifipisti írta:
Nem olcsó, de egyszerű és jó megoldás: http://elimex.hu/termekek/1806/neutrik_-_ne-ntl1_-_ntl1_vonali_transzformator_600_600_ohm__1_1_attetel__6000_mvrms?catid=470

Ennél azért egy aktív megoldás olcsóbb lesz, mivel a trafóból kettő is kell. Más kérdés, hogy ennek a primer impedanciája 600Ohm. A Vaterán fel szoktak bukkanni Beag (Eag) illesztőtrafók, azok is jók lehetnek. Kábelnek jó minőségű mikrofon kábelt javasolnék (pl. Klotz), pár száz Ft/m.
Lehet kapni olcsó Bourns LM-NP-1001-B1L (17.7x17.7x10.6mm 66Rdc/600Rz 1:1) vonalillesztő trafót (LOMEX Webáruház/induktivítás/furatszerelt/illesztők, szűrők).
Átvitelét nem mértem, de hosszú kábelnél, teremhangosításhoz nekem bevált. A kissebb jelszint dacára laptopról lényegesen kevesebb zajt visz be, mint sima asszimetrikus kábellel csatlakozva. :)
(Kábelvégen potis asszimetrikus vonalbemenet, csúszkáról 5K1/680R ellenállásosztó földre (impedanciaillesztés) 1. trafó primerjére; szekunderről hosszú szimmetrikus kábel a 2. trafó primerjéig; majd szekunder a keverő nagy érzékenységű vonalbemenetére kötve (ha van, akkor szimmetrikusba). Kábel árnyékoláson a 2 rendszer összeföldelve.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 11:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Sajti írta:
Pedig nem egyszer fordult már elő, hogy visszavittek igen drága kábelt. Ráadásul még az sem biztos, hogy "rossz" volt a hangja, csak nem illeszkedett az adott rendszerhez.


És visszakapta a pénzét az ember? Hogy, nem illeszkedett a rendszerbe? Ezek szerint elkölthetek én akár egymilliót is mondjuk 50 db hálózati kábelre,még sincs semmi garancia rá hogy "tetszik majd a hangja" (ez kicsit nevetséges). A lakásodba érkező feszültség jelalakját és az azt "megszóró" zavarokat elsősorban a szolgáltató "produkálja",és nem mi.Ebből az is következik,hogy neked hiába lehet ötmilliós rendszered,ha az "rossz" táplálást fog kapni,akkor nem is "tud" jól szólni.Viszont lehet hogy egy egyszerű olcsóbb rendszer meg azért fog jobban szólni (mindenféle hókuszpókusz nélkül) az ötmilliósnál,mert az meg "jó" táplálást kap.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 14:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A levegő ionizáltsági szintje is hatással van a hanghatásra, ezért szereztem egy levegő ionizálásra alkalmas kb 45-50kVoltos Tesla tekercset. Gondolom ennek is van legalább 10-szer akkora hatása, mint az olajjal tele Junájkumos üvegneg a szekrény tetején. :lol:
Viszont a hang kicsit fényesebb lessz tőle, elmonható, hogy a magasakra hat igazán. A készülék alatt lévő speciális audiofil alátét pedig az én aurámat fényesíti, miáltal a fülem átviteli tartománya kiszélesedik. A fényképeken még a beüzemelése folyik ezen csodálatos kütyünek..


Csatolmányok:
Hangzásjavító.JPG
Hangzásjavító.JPG [ 766.68 KiB | Megtekintve 83779 alkalommal. ]
Hangzás javítás.JPG
Hangzás javítás.JPG [ 730.35 KiB | Megtekintve 83779 alkalommal. ]
Hangzásjavítási kísérlet.JPG
Hangzásjavítási kísérlet.JPG [ 762.19 KiB | Megtekintve 83780 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 15:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
dys-cus írta:
A levegő ionizáltsági szintje is hatással van a hanghatásra,...



Igen,ezt én is jobban elfogadnám,mint a konnektorba menő indián-fonatú "hájend madzagok" gyógyító hatását :lol: ,amikben még az atomokat is egy irányba fésülik :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 15:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
DHT írta:
Mert lehet hogy nem csodakábel. Nem hallottam még olyan rendszert ahol egy jó kábel cseréje ne javított volna a hangképen.


Miért,ki dönti el hogy mi számít "jó" kábelnek? Te, vagy a gyártó? Egyébként is, csak úgy tudják eladni ezeket a kábeleket (például neked) hogy eleve annak a szűk célközönségnek gyártják akik hisznek is benne meg pénzük is van.A vevő meg azt hiszi hogy minél drágábbat vesz annál jobbnak hallja majd otthon a rendszerét :lol: ,hát valóban így van ez? :oops:
Írd le részletesen hogy nálad mit jelent az hogy "javított a hangképen".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2016.10.02. 13:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Próbált már valaki Schumann rezonátort tenni a lehallgató szobájába? Itt azt írják, hogy jobb lesz tőle a zene, még jobb, ha 3-4db-ot teszünk be:
http://www.ebay.ca/itm/Schumann-Resonator-Chartres-audiophile-tweak/262452149716?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20141121090453%26meid%3Df1467ceaa95e4dd493b7069a9136ec26%26pid%3D100033%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D391578066737


Csatolmányok:
Schuman.jpg
Schuman.jpg [ 86.14 KiB | Megtekintve 79266 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "negyedik dimenzió"
HozzászólásElküldve: 2016.10.02. 13:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
GA2 írta:

igen, igen
mértéke,van aki hallja, van aki nem, kb mint egy gyártón belül egy IC kábel lepés feljebb. De mivel nem a hardverre, hanem az emberi szervezetre hat, ezért hely, idő és ember függő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség