audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.09.24. 09:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
istvan01 írta:
dys-cus írta:
Ennyiért szinte lopás megvenni, :P én most rendeltem 10-et.

nálam ilyen teflon gyűrűk vannak, rogóval megtámasztva. Teflon 400C-ig hőálló.
Ezek a gyűrűk mikrofónia csökkentésre szolgálnak.


Teflon olvadáspontja 327C° , és nem túl egészséges amikor elbomlik.... de kb 270-max 290C használható


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.24. 10:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
patrik96 írta:
istvan01 írta:
dys-cus írta:
Ennyiért szinte lopás megvenni, :P én most rendeltem 10-et.

nálam ilyen teflon gyűrűk vannak, rogóval megtámasztva. Teflon 400C-ig hőálló.
Ezek a gyűrűk mikrofónia csökkentésre szolgálnak.


Teflon olvadáspontja 327C° , és nem túl egészséges amikor elbomlik.... de kb 270-max 290C használható

amire te gondolsz az a teflon bevonatú serpenyő, amiben sütés főzés történik. 300fok csak akkor közelíthető abban ha ott hagyod megégni a tartalmát, vagy szárazon felejted a tűzhelyen. Annál nehezítő tényező, ha kanál, villa egyéb eszközzel kapargatják a felületét, ezzel apró részek kerülnek az ételbe, akár megolvad, akár nem.
A csövekre pakolt teflon hogy kerül élelem közelébe?
Az én csöveim üvegbura felülete 150C-nál egészen biztosan alacsonyabb, sajna nincs hőkamerám hozzá, sem tapintó mérőm. De abban biztos vagyok egy 60W-os Wolfram-izzós égő sokkal melegebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.24. 11:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
250 C felé csak akkor megy a cső ha világít az anód.
Ezek a szilikongyűrűk sokkal többet bírnak, némelyik 600 C fokig is bírja.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.24. 11:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Régebbi katalógusokban a teljesítmény csöveknél a búra hőmérsékletet is megadták.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.24. 12:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
DHT írta:
250 C felé csak akkor megy a cső ha világít az anód.
Ezek a szilikongyűrűk sokkal többet bírnak, némelyik 600 C fokig is bírja.

600C ??
én sehol nem látok szilikon gumira 300C-nál magasabb hőt megadni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.24. 12:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
istvan01 írta:
DHT írta:
250 C felé csak akkor megy a cső ha világít az anód.
Ezek a szilikongyűrűk sokkal többet bírnak, némelyik 600 C fokig is bírja.

600C ??
én sehol nem látok szilikon gumira 300C-nál magasabb hőt megadni


Senkivel nem vitatkozván: (nem serpenyő alkalmazásban)
Maga a PTFE-(Teflon) olvadáspontja 327C°, viszont ez alatt is pirolitukusan szublimál (már 200C° tól Fluorkarbon gázokká ami nem élteti az embert) ezért rohadt veszélyes, 260-280C° fölött gyorsul a folyamat, én nem szagolgatnám...

Szilikon gumi elvileg majdnem 1000C hőálló lehet és nem mérgező (annyira)

http://www.parker.com/literature/O-Ring ... 205700.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.24. 13:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
igaz lehet ebben a katalógusban 300C fokig teljesesn stabil minden tulajdonság, felette jönnek a változások. 1000C-t csak olyat láttam benne, hogy 0,1óra meleg után kész vége, de 6percet kibír 1000C fokot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.25. 16:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"pirolitukusan szublimál"
Ilyen nincs. A szublimáció az az a halmaztállapot változás, mikor a szilárdból a fdolyadék állapot elmaradásával egyből gőz keletkezik. Az anyag nem sérül, mert a gőzből visszaáll az eredeti szilárd anyag. Pl: eltűnik mint a kámfor, az elemi jód, naftalin, az elemi kén, vagy a vákumban a jég. Az anyag pirolitikusan bomlik, azaz sérül. Jelen esetben a teflont túlmelegítve bomlástermékek keletkeznek, az anyag változik, azért lesz belőle mérgesgáz. Az iparban ezt krakkolásnak hívják, ha az oxigént kizárják a folyamatból.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.25. 18:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
dys-cus írta:
"pirolitukusan szublimál"
Ilyen nincs. A szublimáció az az a halmaztállapot változás, mikor a szilárdból a fdolyadék állapot elmaradásával egyből gőz keletkezik. Az anyag nem sérül, mert a gőzből visszaáll az eredeti szilárd anyag. Pl: eltűnik mint a kámfor, az elemi jód, naftalin, az elemi kén, vagy a vákumban a jég. Az anyag pirolitikusan bomlik, azaz sérül. Jelen esetben a teflont túlmelegítve bomlástermékek keletkeznek, az anyag változik, azért lesz belőle mérgesgáz. Az iparban ezt krakkolásnak hívják, ha az oxigént kizárják a folyamatból.


Nem teljesen,
-a pirolizis a hő hatására a szerves anyag kémiai lebontása
-szublimál , definíció szerint olyan halmazállapot változás ahol szilárd anyag gőzneművé változik.

No a PTFE 2xx C° fölött pont igy viselkedik vagyis pirolizálás közben szublimál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.26. 20:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
patrik96 írta:
dys-cus írta:
"pirolitukusan szublimál"
Ilyen nincs. A szublimáció az az a halmaztállapot változás, mikor a szilárdból a fdolyadék állapot elmaradásával egyből gőz keletkezik. Az anyag nem sérül, mert a gőzből visszaáll az eredeti szilárd anyag. Pl: eltűnik mint a kámfor, az elemi jód, naftalin, az elemi kén, vagy a vákumban a jég. Az anyag pirolitikusan bomlik, azaz sérül. Jelen esetben a teflont túlmelegítve bomlástermékek keletkeznek, az anyag változik, azért lesz belőle mérgesgáz. Az iparban ezt krakkolásnak hívják, ha az oxigént kizárják a folyamatból.


Nem teljesen,
-a pirolizis a hő hatására a szerves anyag kémiai lebontása
-szublimál , definíció szerint olyan halmazállapot változás ahol szilárd anyag gőzneművé változik.

No a PTFE 2xx C° fölött pont igy viselkedik vagyis pirolizálás közben szublimál.


Beleszóljak? :ugeek:
Kár a szavakon lovagolni, nagyjából mindketten ugyanazt értitek, csak patrik egy kicsit pontosabban fogalmaz, de én nem hívnám szublimálásnak a felbomlást, mert az csak fizikai folyamat. Régebben tettek még egy megkülönböztetést a pirolízis és a krakkolás között, a pirolízist a magasabb hőfokkal párosították. A pirolízis kifejezést a hőfokkal párosították, a krakkolást pedig a szénhidrogén láncok tördelődéséből vezették le. A crack ugye törést, tördelődést jelent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.26. 22:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
a krakkolást pedig a szénhidrogén láncok tördelődéséből vezették le.

Még este is dolgozol? :lol:

Én is olyan rezgésmentesítőt használok, mint István (Duende Criatura) és se a teflon gyűrűt, se a titán gyűrűt nem nyalogatom. ;)

Ahol ez igazán számít (kisjelű csövek), ott nincs kiemelkedő meleg.
Az előbb mértem 83 fokot egy meghajtó csövön (D3a), a 300B burája is csak 124-125 fokos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.26. 23:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
euro21 írta:
Én is olyan rezgésmentesítőt használok, mint István (Duende Criatura) és se a teflon gyűrűt, se a titán gyűrűt nem nyalogatom. ;)

A teflonos a kevesebb mellékhatással járó változat, ugyanakkor le kell szögezni, hogy van mellékhatása, s így nem feltétlenül előnyére változik a cső hangkaraktere, pl. az egyébként is alacsony mikrofóniájú Siemens/Tfk ECC83 nem tűr meg magán semmiféle (sajnos az üvegbúrán keresztül akárhogy is ügyeskedünk, szelektív jellegű) rezgéscsillapító eszközt. Hifista koromban, a 90-es években sokféle módon próbálkoztam, a teflonszalaggal betekeréstől a poén kedvért rácsiptetett nagyméretű facsipeszig :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.27. 19:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
euro21 írta:
Barth Ida írta:
a krakkolást pedig a szénhidrogén láncok tördelődéséből vezették le.

Még este is dolgozol? :lol:

Én is olyan rezgésmentesítőt használok, mint István (Duende Criatura) és se a teflon gyűrűt, se a titán gyűrűt nem nyalogatom. ;)

Ahol ez igazán számít (kisjelű csövek), ott nincs kiemelkedő meleg.
Az előbb mértem 83 fokot egy meghajtó csövön (D3a), a 300B burája is csak 124-125 fokos.


Tudod, ez az életem 8-)

Tényleg szükség van valamiféle rezgéscsillapításra? Csak mert összesen egyszer találkoztam még az ősidőkben a SORO erősítőm line fokozatában olyan ECC82-es csővel, ami fütyült. Ott a csőcsere segített. Meghatározó volt a cső gyártója, mert az azonos gyártó kreálmányai azonosan viselkedtek. Orosz, kínai, tungi fütyültek, siemens E82CC, haltron 12BH7, GE12BH7 meg nem. Azóta nem volt szerencsém olyan csőhöz, ami akusztikai visszahatással lett volna terhelt.

Vagy nem is ez a fontos, hanem egyszerűen a cső hangját lehet tologatni ezzel a módszerrel?

A 1605-ös végcsőnél mértem 180-190°C-ot, wolfram katódos csöveknél simán 200°C felett lehet a búra hőfok. Azokra biztosan nem tennék műanyag tartalmú bármit is. (ebből a szempontból a szilikongumi is műanyag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Elektroncsövek rezgésmentesítése
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 20:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Minden, ami elektroncsöves berendezések, elektroncsövek rezgésmentesítésével, csillapítással foglalkozik, beleértve a foglalatok, segédlemezek elcsatolását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Foglalatok elcsatolása
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 20:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Thomas Mayer (vinylsavor.blogspot.hu) "ipari" megoldását érdemes követni az elektroncső foglalatok elcsatolása terén.

A TME árul megfizethető M3 menetes résszel ellátott rezgésmentesítőket:

http://www.tme.eu/gb/katalog/vibration- ... %3A2049%3B

Ha valaki nem akarja fél életét alu blokkba történő menetvágással tölteni, a Brüklin árul ilyeneket (Thomas is innen veszi):

https://www.buerklin.com/en/mounting-block/p/17h912


Csatolmányok:
socket-mounted.jpg
socket-mounted.jpg [ 395.2 KiB | Megtekintve 39612 alkalommal. ]
tubesockets.jpg
tubesockets.jpg [ 592.48 KiB | Megtekintve 39614 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektroncsövek rezgésmentesítése
HozzászólásElküldve: 2016.09.30. 14:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
euro21 írta:
Minden, ami elektroncsöves berendezések, elektroncsövek rezgésmentesítésével, csillapítással foglalkozik, beleértve a foglalatok, segédlemezek elcsatolását.

Ha már így kipakoltad külön topikba a csövek rezgésmentesítését, készíthetnél egy tranziens akusztikus mérést, ahol valami impulzus, vagy 50Hz- es négyszög megy a hangsugárzóra és mérni az erősítő-hangfal között, vagy esetleg belül ahol még a hangfal komplex impedancia nem rúg vissza. Damping gyűrűvel és anélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektroncsövek rezgésmentesítése
HozzászólásElküldve: 2016.10.01. 20:10 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
istvan01 írta:
készíthetnél egy tranziens akusztikus mérést....

Eddig azt hittem, hogy csak a megrendelőim akarnak folyton dolgoztatni (lehetőleg "ingyér" :( ) :D

Tapasztalatom alapján a csövek akusztikus visszahatásának detektálására a legjobb egy PC-s spektrumanalizátor a kimeneten és egy ceruza. Kopogtasd meg a platnit és nézd meredten a képernyőt. Van aki excentrikus forgóelemmel meglendített mini fakalapácsot gyártott erre a célra.

A kisjelű csövek többsége 4-5 kHz környékén a legérzékenyebb, és láttam már 300B esetében 6-800 Hz-es kiemelkedéseket.
Ha ezeket sikerül csökkenteni, már közelebb kerülsz a Nirvánához. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rezgésmentesítés
HozzászólásElküldve: 2016.10.01. 20:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
A ceruzás kopogtatásnál jobb lenne, ha a RIAA-t/vagy előerősítőt a hangszóró elé tennéd, ellenállással lezárt bemenettel. Aztán egy sweep a laptopról hajtva a rendszert, végig a hangfrekis sávon, csillapító gyűrű nélkül, aztán csillapító gyűrűvel, és közben felvennéd a RIAA kimeneti jelét.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rezgésmentesítés
HozzászólásElküldve: 2016.10.01. 21:10 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
sajti írta:
A ceruzás kopogtatásnál jobb lenne, ha a RIAA-t/vagy előerősítőt a hangszóró elé tennéd, ellenállással lezárt bemenettel. Aztán egy sweep a laptopról hajtva a rendszert, végig a hangfrekis sávon, csillapító gyűrű nélkül, aztán csillapító gyűrűvel, és közben felvennéd a RIAA kimeneti jelét.

Sajti


Igazából bármilyen elektronikával ami csöves...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektroncsövek rezgésmentesítése
HozzászólásElküldve: 2016.10.01. 21:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
euro21 írta:
istvan01 írta:
készíthetnél egy tranziens akusztikus mérést....


Tapasztalatom alapján a csövek akusztikus visszahatásának detektálására a legjobb egy PC-s spektrumanalizátor a kimeneten és egy ceruza. Kopogtasd meg a platnit és nézd meredten a képernyőt.
;)

Ne már, ceruzával ütögetni, mit ütögetni, simogatni a cső falát, persze hallom, látom a membrán mozgását a hangfalon. Mivel nekem nincs mérő parkom, a PC-s, laptopos mérőm is gyatra, na meg te ebben hitelesebb tudsz lenni, szóval én valódi akusztikus visszahatás mérésre gondoltam.
A sasszi nálam elég merev-vastag és kiterhelt, a csőfoglalat meg teflon, tehát onnan kevésbé jön a ceruzás visszahatás. De aki még akar ceruzázni, javaslom az elkók kopogtatását is, az is meg tud így szólalni, persze a cső a legérzékenyebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rezgésmentesítés
HozzászólásElküldve: 2016.10.01. 22:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
LUCKY01 írta:
gazából bármilyen elektronikával ami csöves...


Ebben abszolút igazad van, de minél nagyobb erősítésű fokozattal próbáljuk, annál könnyebb lesz észrevenni az eredményt.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Foglalatok elcsatolása
HozzászólásElküldve: 2016.10.02. 18:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
euro21 írta:
A TME árul megfizethető M3 menetes résszel ellátott rezgésmentesítőket:
Lomex pult előtti turkálósban is van néhány fajta (egész lágy mini) rezgésmentesítő... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rezgésmentesítés
HozzászólásElküldve: 2016.10.14. 21:56 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Egy nagyon jó leírás az elektroncsövek mikrofóniájáról.

http://www.effectrode.com/signal-tubes/ ... icrophony/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség