audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 22:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tranzisztorok helyettesítése
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 11:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Régóta gondolkodtam egy olyan teszteren, amivel teljesítmény tranzisztorokat lehet kényelmesen válogatni a nyugalmi áram környezetében. Ez lett a kapcsolás:
Csatolmány:
teszter.png
teszter.png [ 5.3 KiB | Megtekintve 23001 alkalommal. ]

A mérni szánt NPN tranzisztort az NC (kollektor), NB (bázis), Ne (emitter) pontokra kell kötni. A PNP-t pedig logikusan a "P"-s pontokra.
Működés: A műveleti erősítők az R13 illetve R14-es ellenálláson konstans feszültséget állítanak elő, amelyeknek nagysága a trimmerekkel állítható. A bázissal soros 100ohmos ellenállásokon eső feszültséget a J1 J2 csatlakozón lehet mérni, az erősítés ebből számolható.
Természetesen a mérést minél gyorsabban kell végrehajtani, hogy a melegedést kiküszöböljük.
A mérés paramétereit (4V körüli Uce) a Sanken által megadott értékre választottam. Az R13-14-en mérhető feszültség 0,5-1,5V között állítható, ezáltal 50-150mA között mérhetünk.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tranzisztorok mérése
HozzászólásElküldve: 2024.01.09. 14:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
Most vettem (még nem ért ide) 4 pár válogatott 2SK1530/2SJ201 -es MOSFET-et (rég kihaltak ugye), amelyre az eladó azt írta, hogy Ugs=3V -ra az Id=6,35A mindegyik esetben. (Más pontból nincs adata).
Nekem 0,8-1,2A-es az Id, mennyire várható, hogy egy kisebb Ugs mellett is jó lesz az együttfutás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tranzisztorok mérése
HozzászólásElküldve: 2024.01.10. 11:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
efGyuri írta:
válogatott 2SK1530/2SJ201 -es MOSFET-et ...Ugs=3V -ra az Id=6,35A mindegyik esetben. (Más pontból nincs adata).
Nekem 0,8-1,2A-es az Id, mennyire várható, hogy egy kisebb Ugs mellett is jó lesz az együttfutás?
Szerintem biztos sokkal jobb lesz, mint válogatás nélküli példányoknál, (de példányonként nem csak a nyitófesz, hanem némileg a meredekség, és a hőfokfüggési tényező is szórhat...)
Én még ellenőrzésként néznék azért 1-1 kis áramú nyitófeszt is... (pl. labortáp 100mA áramgenerátoros kimenetére D-G összekötve mekkora feszültség áll be a kimeneten) :oops:
Az S~4...5A/V meredekségből és a I125°C~2×I25°C hőfokfüggés alapján kb. saccolható, hogy mekkora disszipáció különbség várható fetenként a szórásból (Kellő hűtési tartalékkal nem valószínű hogy pl. 20% nyugalmi áram eltérésből gond adódjon) ...szerintem, de én csak tippelek. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség